Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hasznos írás. :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) bajaki


bajaki
őstag

Igényes írás! :R

(#4) Jack@l


Jack@l
veterán

Azt szeretném kérdezni az egybegyűltektől, hogy egy ilyen kütyüre nehéz felvarázsolni egy usb-s dvb tunert?
Tetszik nagyon a hardver, árban is jó.
UI: köszönöm az összefoglalót a szerzőtől, igényes írás

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#5) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Jó kis eszköz és tényleg árban sem olyan sok. Ami számomra külön pozitív, hogy régi tv-re is rá lehet kötni, és nemcsak hdmi kábellal lehet használni.

A cikket érdemes lett volna esetleg oldalakra tagolni, de ez csak az én véleményem.

(#6) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Jó írás! :R

Egyre jobbak ezek az androidos kütyük.. :C

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#8) Crytek


Crytek
veterán

Pont tegnap nézegettem hasonló cuccost,de az usbs stick volt.
Annak szinte full ugyanez a speckoja: 4 mag 1.8ghz 2gb ram és csak 10k rendeléssel együtt.
Ha csak filmezni böngészgetni akar az ember tökéletes hogy ne a nagy pct kelljen beizzitani!

Next PC Upgrade: 2022

(#9) Ipadipad


Ipadipad
tag

ilyesmit nézegettem én is :) ez az eszköz jó lenne arra hogy rádugjak egy 500gb usb 3.0 külsö vincsesztert és éjjel nappal futna a torrent + zenelejátszó ?
nem melegedne tul ? vagy ha hetente 1x kikapcsolnám 1órára és utána ujra menne 1 hétig folyamatosan éjjel nappal azt birná a készülék ?

csak maga a készülék menne monitor/tv-re nem lenen rákötve :) mobilal vezérelném (teamwiever féle megoldást alkalmaznék )

L26bKz

(#10) BlackPriest válasza Ipadipad (#9) üzenetére


BlackPriest
őstag

ha egy hetet megy folyamatosan, egy óra állás számít szerinted? ha szellőző helyen van bírnia kell, ahogy egy telefon is megy egész nap vagy x órán át, ha folyamatosan játszol rajta

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#11) pigster


pigster
senior tag

a korrekt árazásnak köszönhetően nem is igazán érdemes a külföldi rendeléssel bajlódni
Na, ez azért nem biztos, hogy igaz.
Én pont a héten kaptam kézhez egy Tronsmart 908 II-t. Kb 65 dollár volt. A belinkelt oldalon a Minix cucc is kb duplája, minth külföldről (Kína). Áfa+vám, persze.. Hát azért öléggé rendesen van benne kereskedői haszon.
Egyébként valóban nagyon hasznos kütyü, nekem már a második van. SMART TV sehol sincs ezekhez képest. Pont tegnap és ma próbáltam Shadowgunt, Riptide-ot, SNES emulátort; Xbox Controllerrel és Logitech F710-zel is remekül mentek. Nekem ennyi kb. elég is. Youtube, böngészés, médialejátszás funkciók sem okoznak gondot szerintem egyik ilyen kütyünek sem.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#12) RudY


RudY
addikt

Mélyvizes kérdésekre sajnos nem tudok érdemben válaszolni, mert még én is csak most tanulok a tapasztalt szakiktól...van mit :DDD sokkal többet lehet kihozni a kütyüből, mint amire látszólag képes.
Nagyon jó a ROM támogatottsága, linux is mehet rá, torrentezésre is alkalmas stb., de minderről itt folyik elég régóta a szakmai továbbképzés: [ MK908 Google Android 4.1 Mini PC TV Box RK3188 Quad Core 2G/8G BT]
Nem lett szétszedve típusokra a topik, stick, box, minden van, és olyan arcok, akik zsigerből képesek a legvadabb elképzeléseket is megoldani :K

(#13) Crytek válasza RudY (#12) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem az az álmom hogy egyszer valaha képesek lesznek ezek 3D BD 25-50 isok lejátszására is :C
Bár érzem túl sokat akarok :DD

Next PC Upgrade: 2022

(#14) Ipadipad


Ipadipad
tag

jövöre várható ilyen kütyükböl 64bites + 4gb ramos ?

L26bKz

(#15) Graphics válasza Ipadipad (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

64bittel mit szeretnél?

Ezek kinai SoC-kal szereltek... 64bites meg Qualcomm-nál van egyelöre...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) Crytek válasza Graphics (#15) üzenetére


Crytek
veterán

ARM-se tétovázik ő is bejelentette már hogy 64 bitre vált!
Gondolom a kínaiak se akarnak kilógni a sorból jövőre tuti azok is váltanak!

Next PC Upgrade: 2022

(#18) Crytek válasza RudY (#17) üzenetére


Crytek
veterán

LOL már ilyen is van? :Y

Én arra gondoltam hogy minden 4 mag /2GB ramos cumonak illene ezt tudni legyen az 12 ezer ft-os vagy 30 ezres mint amit te is linkeltél.

Nem értek a lovakhoz ,de szerintem nem olyan hüde komoly dolog lehet ezt a funkciót beléjük rakni a 3d bd isok lejátszását.

Next PC Upgrade: 2022

(#19) Graphics válasza Crytek (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Qualcomm licenszel az ARM-től.. Szóval ez egyértelmű volt :D ,de ezzel együtt persze esélyes a Mediatek is erre :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) olcsii


olcsii
aktív tag

dejó hogy régi tvre is rálehet kötni!!:)

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#21) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Nekem is van egy ugyan ilyen jószág. Nekem a következőek a tapasztalataim:

- Lehet hogy én vagyok a béna de a gyári távirányítójával nem sikerül írnom. Vettem hozzá egy tapipados billentyűzetet és így már csak bizonyos helyeken nem sikerül, pl. ncore keresősáv amit leginkább használnék, de megfigyeltem ezt több másik honlap keresőjében is.

- Nekem gond nélkül meghajt külső 2,5"-os HDD-t igaz csak 320-ast próbáltam 1 USB-ről.

- Ha futtatok torrent klienst, próbáltam 6 félét is, WIFI-n és LAN porton kersztül azt csinálja letöltéskor, hogy felmegy 2-3 Mbit/s-ig aztán szépen leesik 0-ra. Itt vár 5-10 mp-et majd ismét felmegy és megint indul visszafelé. Ez ügyben ötletem sincs.

Végeredményben ott porosodik most a tv mellett a drága, visszadugtam a notit és most azzal használom a tapipados billentyűzetet.

(#22) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

Szüleim kapnak tőlünk egy buta TV-t...de mivel semmilyen más eszközük nincs ami digitálisan adna videót (és félek hogy a TV beépített média lejátszója nem kezeli elég jól a fájlformátumokat) ezért szóba került az, hogy valami médiabox szerű csodát veszünk mellé.

Tudom, az első mondata ennek a cikknek, hogy nem helyettesítheti a médiabox-ot...de mivan ha mégis?!

Szüleim nem akarnak TV-n netezni, szimplán csak csatlakoztatnák a pendrive-ot esetleg microSD-t és filmeket néznének.

Megoldható egy ilyen android-os kütyüvel, hogy amint pendrive-ot kap, mást se lássanak a képernyőn csak a pendrive-ra másolt filmeket? A távirányítóval le/fel...enter...s már mehet is a film? (nem kell sem androidos felület, sem play store, sem skype sem egyéb netes katyvasz vagy angry birds....csak és kizárólag a média lejászó felülete a pendrive csatlakoztatása után)

Ha igen, akkor erősen elgondolkodtató egy ilyen kütyü bevásárlása. :)

Előre is köszönjük az információkat :)

Szép Napot Neketek!

Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

(#23) Jack@l válasza lacam (#22) üzenetére


Jack@l
veterán

Van android rajta, simán lehet filmet nézni hálóról is akár. Van play store. lehet angry bords-ozni és netezni/skypeolni is. Olyan mint egy jó telefon, hálókártyával, usb-vel.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24) lacam válasza Jack@l (#23) üzenetére


lacam
aktív tag

A lényeg az egyszerűség lenne. Anyumék nem akarnának menükben nyomkodni semmit.... alényeg

Pendrive be...és mást se lássanak, csak annak a tartalmát....le/fel gombok a távirányítón és enter....nézzék a filmet :)

(mint egy médiabox...csak olcsóbban :D) )

(#25) Jack@l válasza lacam (#24) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha a telefonnal elboldogulnak, ezzel se lesz baj. Médialejátszó ikonra rákattintanak, aztán ott lesz a könyvtárszerkezet.
De simán lehet médialejátszóvá okosítani ezeket, desktop linux meg xmbc telepíthető rá megfelelő hozzáértéssel

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#26) Crytek válasza lacam (#24) üzenetére


Crytek
veterán

Mindenképpen lépkedniük kell de szerintem az android nem a bonyolultságáról híres főleg ha only filmezésre kell.

Next PC Upgrade: 2022

(#27) RudY válasza lacam (#22) üzenetére


RudY
addikt

Nem bonyolultabb a kezelése, mint egy médialejátszóé, legfeljebb összedobsz nekik egy tiltólistát, hogy mit ne :DDD MXPlayer marad egyedül látható helyen és menni fog. Viszont tv függő is a dolog, mert manapság nagyon szépen kezelik az "általános" médiafájlokat!

(#28) lacam


lacam
aktív tag

Köszönöm szépen!

Egy idei Samsung "budget" -TV ről van szó (karácsonyi ajándék, jellpill....remélem szépen viszik majd a (többségében divx) videókat...ha nem, akkor elgondolkodok egy ilyne kütyü beszerzésén.

..aztán nekiállok letiltani mindent (az egyszerűség jegyében) kivéve az mx player-t.

Köszönöm szépen!

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#29) pigster


pigster
senior tag

A bemutatott kütyü kezelia a gamepadeket (Xbox Controller, Logitech F710), illetve a touchscreenes játékok (pl.: Ski Safari, Bad Piggies) játszhatók rajta?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#30) haddent


haddent
addikt

Sziasztok

jól gondolom, hogy Full HD vidiket is képes kinyomni magából ez a kis kütyü? :B

(#31) Crytek válasza haddent (#30) üzenetére


Crytek
veterán

Full HD már a régi 2 magos 1gb ramos cuccoknak se okozott gondot!
Ennek meg pláne nem!

Next PC Upgrade: 2022

(#32) tothl


tothl
addikt

Kár, hogy a 3d frame packing nem megy nekik... :/

(#33) tothl válasza RudY (#17) üzenetére


tothl
addikt

Ezt eltettem magamnak....lehet veszek egyet....

/Edit/ Asszem mégsem, ha az xbmx hardveres gyorsítása nem megoldott.

[ Szerkesztve ]

(#34) RudY válasza tothl (#33) üzenetére


RudY
addikt

Türelem, ha nem okoz gondot a firmware-csere, akkor lehet válogatni az egyre jobbak közül ;) [link]

(#35) tothl válasza RudY (#34) üzenetére


tothl
addikt

Amit ajánlottál a himedia az kecsegtető lehet, de még az sem egy komplett valami.

(#36) handrash


handrash
őstag

Milyen minőségű képet produkál crt tévén AV-n keresztül?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#37) marcee


marcee
addikt

Tudnátok tippet adni, hogy hol kapható jelenleg raktárról ilyen smart tv box?

\m/

(#38) falijja


falijja
őstag

Helló tudnátok nekem ajánlani egy olyan boxot ami tudja a 3d-t 4 magos és magyar üzletből meglehet rendelni...előre is köszi ....

(#39) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Kedves szerző, az alábbi kérdésekre keresem a proper választ:
1. Ha a NAS egy Plex szerver, akkor ez a kis kütyü képes-e vele kommunikálni
2. Logitech Harmony-val lehet-e távirányítani
3. 5.1-es hang kijön-e az optikai csatlakozón különösebb trükközés nélkül?

Köszönöm

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#40) poli27


poli27
veterán

XBMC nem rossz, de 1080p támogatás hiányában nem erre a készülékre való. <----- ezt hogy kell érteni? Valami ilyen androidos kütyüt akarok venni ami xbmct tud futtatni de ezt nem értem!

(#41) marcee


marcee
addikt

Egy T-R42-t próbálok root-olni, a cikkben linkelet leírás és eszközök segítségével. Az smb hálózati megosztás mount-olásához van rá feltétlenül szükségem.

Engedélyeztem az usb hibakeresést, az usb kapcsolatnál kipipáltam a "connect to pc"-t, és egy telefonhoz kapott microUSB adatkábellel, az OTG feliratú USB porttal csatlakoztattam 64bites W7-es géphez. Így felismerte a windows, és manuálisan lehetett telepíteni hozzá a rockusb 3.5-ös drivert, de az eszközkezelőben felkiáltójellel jelenik meg, "Rockusb Device", "Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)". Így a root-oló program sem találja.
Próbáltam egy XP-s géppel is, de az a drivert sem volt hajlandó telepíteni, nem találta az eszközleírást az inf-ben.
Kell még valami a windows-ról rootoláshoz? Android SDK?

\m/

(#42) marcee válasza marcee (#41) üzenetére


marcee
addikt

Na, végül is sikerült megoldani. rockchip.nl-ről letöltött "Autoinstaller Windows 7 / 8" már jó drivert telepített, ami után lefutott a "TPSarky Von Droid", ami megcsinálta a root-olást.

\m/

(#43) Kapanyél válasza Bog (#39) üzenetére


Kapanyél
őstag

1. ilyenem nincs, de ha szabványos SMB vagy uPnP, akkor biztosan nem lesz gond vele
2. Lehet, de a kódkészletet nem ismeri, bár még nem próbáltam végig az összes gyártó termékét (trükközni kell vele, hogy menjen: egy IR bill-t kell használni, annak a gombjait rátanítani a Logira, aztán az adott bill. kombókat beállítani a lejátszóban) Amúgy a rövid válasz: nem.
3. Elvileg kijön, gyakorlatilag az erősítőmön csak sistergés jön mind DD mind DTS módban. Viszont az én erősítőm régi, csak kisebb bitrátájú DTS-t kezel. Dune-vel nem volt gondja. Ergo szerintem nem.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#44) kátú


kátú
őstag

egy ojat kérdeznék (bocs ha hülyeség) a jack to rca hejett ha egy jack es hangszórót dugok rá arra letudja adni a hangot úgy, hogy mellete a hdmi n menjen a kép?

It still works!

(#45) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Olyan problemam lenne, hogy amikor kikapcsolom a media box-ot, es azutan vissza be,eltunnek filmek, amiket mar letoltottem,es a torrent kliens is 100%ot mutatott.
Szoval a fileok sehol, a kliens meg szepen elkezdi letolteni megint......
Barmilyen segitseget koszonok.
A tv box;Android mx2

(#46) Bearing


Bearing
csendes tag

Ennek a kimenete FullHD vagy csak 720p?
Ebben a videóban egy azonos procival szerelt gépnek csak 1280x720 a valós felbontása:
https://www.youtube.com/watch?v=Emxw080IyBk

(#47) Kapanyél válasza Bearing (#46) üzenetére


Kapanyél
őstag

Csak 720p. 1080p-t csak másik kernellel tud.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#48) csabili74


csabili74
aktív tag

Adott egy android tv box, egy android telefon, a tvboxban kamera, amit normál esetben a tv-n használok, pl skype. De ha nem tudok ott üllni, akkor a tvboxon keresztül bekötött kamera képét meg tudom jeleníteni a telefonon?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#49) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Tudom ezt valahogy telefonról irányítani?
Mert egérrel elég macerás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50) Kapanyél válasza Dluinet (#49) üzenetére


Kapanyél
őstag

Igen, több wifi-t használó applikáció is van ilyen célra.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.