Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) hajbel válasza b. (#750) üzenetére


hajbel
addikt

Ez engem nem nagyon vígsztal. Másfél éve vettem £400-ért Vega 56-ot, amit 64-esítettem is rögtön. Persze eladni már 200 alatt tudom csak.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#752) awexco válasza b. (#750) üzenetére


awexco
őstag

Naviból miért marad ki vajon a hbcc ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#753) b. válasza awexco (#752) üzenetére


b.
félisten

valószínűleg a Radeon 7 miatt. Abu szerint nem lesz EOL státuszban még.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#754) Yutani válasza awexco (#752) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nyilvánvaló lett az AMD számára, hogy felesleges feature, egyszerűen gamingben nincs kihasználva, így nincs is értelme tranzisztort pazarolni rá.

#tarcsad

(#755) Aethel


Aethel
aktív tag

Egyoldalúan felemelték a rendelésemben az árát Alzánál. Én meg egyoldalúan lemondtam a kecibe.
Nevetséges egy bagázs.
Nem az a pár ezer forint vág földhöz, hanem hogy semmi értesítést nem kaptam arról hogy ez biza' drágább lesz mint amire leadtam a rendelést.

Szerintetek melyik custom hűtés a tuti? Ki mire esküszik? XFX megoldása jól néz ki, de a gyártót nem ismerem. Eddig javarészt Asus kártyáim voltak.

[ Szerkesztve ]

(#756) Zeratul válasza Aethel (#755) üzenetére


Zeratul
addikt

Nekem csak RX 470 van az XFXtől, de annak jó a hűtője.

(#757) phgergo


phgergo
aktív tag

Kezd kilenni a tököm. Összerakattam egy számomra nagyon erős gépet, amivel ha ugy van tudok streamelni is. De lehet rossz választás volt az 5700 XT? Eddigi legújabb driverrel ha elindítottam egyes játékokat kékhalál és urjaindul, majd kijött megint egy frisebb driver, na most ha az OBS-t indítanám stream miatt kékhalál és ujraindul. Most komolyan, egy illyen VGA-nak ennyire szar a supportja? Csak a 19.7.3-as driverrel megy rezzenés mentesen. Ezt is ugy találtam, hogy redditen volt leírás akinek csak ezzel ment az Overwatch! AMD szedd össze magad izibe :(

[ Szerkesztve ]

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#758) Dyde válasza phgergo (#757) üzenetére


Dyde
aktív tag

Még K*vára új. De azt több videón is elmondták hogy az obs nem működik egyenlőre az új navi kártyákkal. Hangsúlyozom egyenlőre. Van vmi másik progi amit használnak erre aki mindenképp rögtön 5700at akár és streamelni is.

(#759) phgergo válasza Dyde (#758) üzenetére


phgergo
aktív tag

Tudni mi a másik progi?

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#760) Gyuri27 válasza phgergo (#759) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sajátja, relive?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#761) hahakocka


hahakocka
senior tag

Én Relivet szoktam sokszor OBS helyett. Sajnos az OBS t főleg NV re optimalizálják valamiért. Igaz én csak r9 380 al tolom még de nálam is 5700 a terv

[ Szerkesztve ]

(#762) Dragon3000 válasza hahakocka (#761) üzenetére


Dragon3000
veterán

rx480 mellett gond nélkül üzemelt az obs, a relive meg csak szarakodott.

(#763) solfilo válasza zef (#749) üzenetére


solfilo
veterán

Ryzen 5 2400G procim van, benne egy Vega 11, hasít a 4K Youtube szépen, alacsony procihasználattal, szóval van VP9.
Lehet a dedikált Vegákban nincs még fixfunkciós egység, de dekódolni tudják a VP9-et, wikipedia szerint is. Leellenőrizni sajnos nem tudom, nincs Vega kártya itthon.

mod: ez már nagyon off, de VP9 és érdekes. Egy Godavari tulajnak (GCN2) magas procihasználattal, de folyamatos lett a 4K Youtube, megnézem majd én is anyámnál, hogy az A8-7600-on is így megy e.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#764) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Üdv a topicnak! Nagyon úgy néz ki, hogy Navi tulaj leszek, mert beleszerettem. :B

Az MSI RX 5700 Xt Evoke-ról mi a véleményetek?

Zen 3600 alá menne. Lesz majd 144 hz-es fullhd moncsi is.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#765) solfilo válasza galaktikus (#764) üzenetére


solfilo
veterán

bocs, most látom, az előbb a teszt topicját linkeltem véletlen (ezt), nem pedig a rendes topicot. :W

solfilo

(#766) galaktikus válasza solfilo (#765) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Jajj tényleg. De köszönöm, rendes Tőled, hogy szóltál :R
Akkor NAVIgálom is magam tovább :D

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#767) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#768) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Üdv! Szerintetek egy 5700 XT elegendő-e egy 3440x1440-es UW monitorhoz, úgy, hogy minden új és még 1-2 éven belül kijövő játékot full grafikán játszanék? Vagy erre a célra inkább egy RTX 2080 lenne jobb? :)

(#769) Kansas válasza Sanci789 (#768) üzenetére


Kansas
addikt

Jelenleg elegendő, bár kérdés, mennyi fps-t igényelsz(az R9 390-ednek kb. a dupláját tudja), de az 1-2 éven belül megjelenő játékok full grafikán való játszása kapcsán inkább egy jósdát keresnék fel a helyedben. Az én privát tippem az, hogy 2 éven belül a 2080-nal is kell majd kompromisszumokat kötni ezen a felbontáson, nem fogod tudni automatikusan koppig tolni a csúszkákat, tán még 2080Ti-vel sem, de ott azért van rá némi esély... más kérdés, mennyit kell ahhoz kicsengetni a kasszánál.

Arról nem beszélve, hogy ha RTX karit vesz az ember, akkor már csak bekapcsolja a DXR-t ahol lehet, az meg önmagában masszív kompromisszumokat eredményez egyéb settingeknél(pl. AA). :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#770) Colgate


Colgate
csendes tag

Üdv !
Nem rég vettem egy Sapphire Pulse 5700 xt karit, és az lenne a kérdésem hogy az normális e hogy alapból 1750 megy a Memória. Nem fut semmi , lehet hogy ez driver hiba?
Válaszokat köszi előre is.

Crystal Method

(#771) Kansas válasza Colgate (#770) üzenetére


Kansas
addikt

Ha két monitorod van, akkor normális. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#772) Colgate válasza Kansas (#771) üzenetére


Colgate
csendes tag

Nincs bekötve a 2. monitor. Csak 1 el tolom.

[ Szerkesztve ]

Crystal Method

(#773) Kansas válasza Colgate (#772) üzenetére


Kansas
addikt

Mármint hova nincs bekötve? VGA-ba vagy 230V-ba?
Ha VGA-ba nincs bekötve akkor ez valami bug lesz, vagy a driverben, vagy a BIOS-ban, vagy a programban ahol megnézted.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#774) DraXoN válasza Colgate (#772) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

TV esetleg rádugva? az is számít.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#775) Colgate


Colgate
csendes tag

Csak 1 monitor van rádugva a Vga-ra.

Crystal Method

(#776) fasyrt válasza Colgate (#775) üzenetére


fasyrt
őstag

Troll ON
Akkor huzd le az az egy monitort. :D
Troll OFF

Bocs. ;)

(#777) Colgate válasza fasyrt (#776) üzenetére


Colgate
csendes tag

Régebbi drivert is kipróbáltam már.

Crystal Method

(#778) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

1080 Ti-om cserélném Navi 5700 XT-re. (HDR 2-es Monitorom van, a fel millios TV-m csak freesyncet tud, AMD fanboy is vagyok xd ). Melyik Customot ajánljátok? Esetleg még várjak amik most kaphatóak még nem az igaziak?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#779) Kansas válasza Bossp (#778) üzenetére


Kansas
addikt

A leggyorsabb és leglassabb custom közt van vagy 1-3fps különbség(1-5%), tehát függően attól, mennyire zavar a zaj, a leghalkabbat, legolcsóbbat vagy leghosszabb garival rendelkezőt ajánlom, amit kapni lehet - mert sajnos Mo.-n nincs mindegyikből.
A Sapphire Pulse egy jó választás, ha nem a leggyorsabb kell, ha igen, akkor a Powercolor Red Devil vagy az ASUS Strix(ha van pénz lóvéra), de igazából az MSI Evoke-on kívül bármelyik custom jó hűtésre nézve, inkább az elérhetőség/ár/gariidó a kérdéses.

Alternatívaként tedd fel a 1080Ti-odat HardverApróra, szvsz lesz aki ad érte custom RX5700XT-t ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#780) Bossp válasza Kansas (#779) üzenetére


Bossp
addikt

Msi Gaming Trio X-em van ami 65 C fölé nem megy és ritka csendes és elég magasra boostol, hasonlót szeretnék AMD-ből is. Red Devilt nézegettem de M.O.-n még nem láttam. Msi Mech mennyire okés? olcsóbb is mint az Evoke. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#781) BReal válasza Bossp (#778) üzenetére


BReal
addikt

Bátran vedd az MSI Mechet, az most a legolcsóbb itthon. Oázisban 150000 Ft. Teszt.

(#782) Colgate


Colgate
csendes tag

Re
A Acer monitor csinálja a magas memória órajelet. Ha a monitor menüjében átállitom a Dp formatot . DP 1.1 akkor megjavul. Csak a monitor visszaál 120 hertz-re.

Crystal Method

(#783) Bossp


Bossp
addikt

Jól látom hogy nem sokan vették meg? 🤔 Nekem a tesztek alapján nagyon bejövős az XT. Várhatóak nagytesók?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#784) DraXoN válasza Bossp (#783) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

várni lehet..

de jönnek majd valóban nagyobbak... elvileg még az idén (talán) ... hogy a készlet mekkora lesz kérdéses, lehet itt a "kvázi-balkánon" (egy piaci régiónak kezelik kelet-európát és a balkánt) csak jövőre kapunk majd már a "nagyobból"..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#785) Bossp válasza DraXoN (#784) üzenetére


Bossp
addikt

5700 XT-t elnézve egy jól felszerelt nagytesó alacsonyabb órajelekkel simán megeszi a 2080 Ti-t (főleg az újabb játékok és Konzol adaptációkban) nem is értem miért nem nagy tesóval kezdtek :F

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#786) Kansas válasza Bossp (#785) üzenetére


Kansas
addikt

Mert eladott darabszámra mennek, nem e-pénisz méretre...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#787) Bossp


Bossp
addikt

2080 S ár alatt egy 2080 Ti-t baszó végre 4k-ra elég kártyát instant vinném! :D :U

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#788) Bossp válasza Kansas (#779) üzenetére


Bossp
addikt

Esetleg vélemény a TUF3 5700 XT-ről?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#789) Bossp


Bossp
addikt

Ez a Strix OC mennyire valós? +20 % hűvüsen csendesen.
[link]
Ez elérhető más customokkal is? :R
Sajna Strixet meg Red Devilt nem találok így maradna a Mech :(

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#790) Kansas válasza Bossp (#788) üzenetére


Kansas
addikt

A teljesítménye alighanem ugyanabban az 5%-os zónában lesz, mint az összes többi custom 5700XT-nek. A hűtése masszívnak tűnik, ha nincs benne valami durva tervezési hiba(kétlem, az ASUS nem annyira balfék), akkor a hűtés se lesz rossz.
Külsőre nekem tetszik A TUF, de én mindig is szerettem a zárt shroud-os kocka forma kártyákat a "bordák tetején lebegő" ventillátorosokhoz vagy a vásári műanyag vackokhoz képest(még akkor is, ha némelyiküknek jobb a teljesítménye vagy a hűtése)
Sokáig vártam ezért a Sapphire Nitro verziót, de mivel szó se esett róla sehol, pletyka szinten sem, hát megrendeltem magamnak egy Sapphire Pulse-ot, még 162e-s áron.
Ja igen, az ár - az ASUS-szal az a gond, hogy baromi drága a többiekhez képest, és véleményes, nyújt-e annyival többet bármilyen szempontból. TUF-ot még nem láttam Mo.-n de nem kétlem, hogy nem fog az olcsóbbak közé tartozni...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#791) Bossp válasza Kansas (#790) üzenetére


Bossp
addikt

167k-ert lehet kapni a mech 150. Egyenlore ezek vannak kinezve amik kaphatoak.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#792) Kansas válasza Bossp (#791) üzenetére


Kansas
addikt

Szerintem a TUF ennyivel(~11% árban) nem jobb a Mech-nél, de lehet, hogy egy teszt rám cáfolna.
Én a 150e-s Mech-et venném a kettő közül, 3 év gari van azon is és az én esztétikai preferenciám nem ér 17e forintot, ráadásul most néztem, a TUF-on a kártyán keresztben állnak a lamellák, nem hosszában, tehát esélytelen, hogy kinyomjon a házból bármennyi meleg levegőt.

Szóval én inkább a Mech-et ajánlom...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#793) Bossp válasza Kansas (#792) üzenetére


Bossp
addikt

Házamban brutal szellozes van :D. Legyen halk és menjen hasonlóképp mint az előző Postomban a Strix ami 1750 helyett 2200-al ment simán :O és akkor gyalázza a 1080 Ti-omat :D csak a 11 GB Vram fog néha hiányozni.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#794) Kansas válasza Bossp (#793) üzenetére


Kansas
addikt

Az a Strix érték baromság volt, a youtuber összekeverte a simát az XT-vel, core count-ban és órajelben is összekutyulta a simával, miközben az XT-vel mért...

Lévén a STRIX átlagban 1-3, max 5 fps-sel jobb a ref-nél a Guru3D és a TPU tesztben is, és a MECH valahol a kettő közt van... de vond le te a következtetést itt...

Nagyon nagy extra OC-re azért ne számíts, ha csak meg nem nyered a szilícium lottót...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#795) BReal válasza Kansas (#790) üzenetére


BReal
addikt

Nem véleményes, hanem egyértelmű, hogy semmivel sem nyújt többet. :)

(#796) NonoSSS


NonoSSS
újonc

ASUS TUF3 GAMING Radeon RX 5700 XT O8G(alzánál lehet megrendelni) erről tud valaki valamit nem nagyon találok róla teszteket!?

Semmi rosszat nem kívánok neked, csak azt, hogy lássam, amint rád zuhan egy taktikai atombomba.(:

(#797) Bossp válasza NonoSSS (#796) üzenetére


Bossp
addikt

Lentebb írtak róla tippet az én kérdésemre válaszolva. Én megrendeltem az Msi Mech-et :)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#798) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

ASRock Radeon RX 5700 XT TAICHI OC+ Photos
[link]

(#799) zef válasza fireqpeg (#798) üzenetére


zef
tag

Bárcsak ne készült volna róla 1 kép sem :O
Ez miez?

[ Szerkesztve ]

(#800) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Asus strix 1080ti met cserélném le egy 5700xt re xfx et most láttam élőben,nagyon tetszett,r5 3600 lenne alatta és 2561x1080 felbontásban játszom,freesync es a monitorom,az 1080ti men 1 év külföldi gari van,és első sorban ezért is cserélném le,vadonat ujra,3 év garival,van értelme lecserélnem,vagy hagyjam a faszba az egészet?

privátra illik válaszolni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.