Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) FerBal


FerBal
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 5700 Xt Gigabyte videókártyám. 3-4 hete van meg. Első héten semmi baj nem volt. Aztán egyszer csak a valhalla közben, kép megállt fekete képernyő. Gép újraindít manuálisan, majd wattman hiba. Egyre gyakoribb lett. Míg észrevettem, hogy táp csatlakozó rosszul volt bepattintva és nem volt kontakt. Egy ideig jó lett, de megint elkezdte. A neten fellelhető összes létező dolgot kipróbáltam, de van hogy 1,5 óra alatt van hogy 5-6 óra után csinálja.
DisplayDriver uninstallt is megcsináltam. Feszültésg értékek lejjebb vannak, alig melegszik, de még most is elődobja.... Nem tudom mi lehet
Tápra gyanakszok, de feleslegesen nem akarom kicserélni, de nem tudom, hogy tesztelhetném.
Válaszaitok előre köszönöm

(#952) macy válasza FerBal (#951) üzenetére


macy
addikt

Nálam egy rog strix 5700xt csinálja ezt, csak nálam proci és memória csere volt, plusz alaplap bios frissítés. Van hogy úgy összefossa magát a radeon szoftver, hogy hiányos lesz a menüje. Most jöhet majd a napokig tartó kurvaanyázás mire rájövök mi a baja.

(#953) Hrdi2


Hrdi2
tag

Sziasztok egy gyors kérdésem lenne rx 5700Xt vagy rx 6600 xt ??? Sajnos nem bírok dönteni Köszönöm előre is.

(#954) FoLey-v válasza Hrdi2 (#953) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szia!

Itt tedd fel a kérdést [link] .
Részemről RX 6600 XT,mert kevesebbet eszik és 10%-al erősebb.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#955) Hrdi2 válasza FoLey-v (#954) üzenetére


Hrdi2
tag

Köszönöm

(#956) MasterDeeJay

Érdekelne hogy rx5700-nál gpu vagy ram tuning számít többet azaz a kártya sávszéllimites vagy inkább gpu limites.
Lesz egy rx5700-hoz hasonlító kártyám csak enterprise verzióban hbm2 rammal és érdekelne hogy mennyire befolyásoló a ram sávszéle ennél a gpunál.
Köszi!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#957) FoLey-v válasza MasterDeeJay (#956) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szia!

Itt tedd fel a kérdést [link]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#958) PimpDaddy


PimpDaddy
csendes tag

Sziasztok!
A napokban cseréltem procit (Ryzen 5 1600x - 2600x ) és videókártyát ( Rx 470 4GB - Rx 5700XT 8GB ) egy MSI B350 Gaming pro alaplapban ! Természetesen előtte volt egy Bios frissítés majd egy tiszta Windows install!
2 napig tökéletesen működött majd egyszercsak a kép lefagyott nem reagált semmire sem a gép!
Kikapcsoltam majd a tápot áramtalanítottam aztán próbálkoztam egy indtással! Nos még a BIOS sem jön be ellenben fekete képernyő és no signal ami fogad!
Majd észre vettem hogy a VGA Debug LED világít!
A Videókártyát Hardverapró-ról vásároltam ( https://hardverapro.hu/apro/powercolor_red_devil_radeon_rx_5700_xt_8gb_gddr6_v/hsz_1-50.html ) ahogy a hirdetésben is szerepel bontatlan volt! Mivel sem másik alaplapom sem Videókártyám nincs (el is adtam amint megjött ez) így csak tippelgetek és valahogy el akarom magammal hitetni hogy nem a VGA hibás hanem alaplap PCI express hiba!
Hozzáteszem ha kiveszem a kártyát és úgy indítok akkor is világít a VGA Debug LED!
Nagyon mellé lőnnék ezzel vagy lehet alapja?
Javítsatok ki ha tévedek!!!
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.