Hirdetés

2020. november 24., kedd

Gyorskeresés

(#701) BReal válasza Noukoum (#700) üzenetére

BReal
őstag

Igen, azt valóban jó lenne tudni, hogy a "load" értékek mit jelentenek, mivel jó pár oldalon egyáltalán nincs megjelölve, hogy egy játékot vagy mondjuk egy Furmark vagy akármilyen állat programot futtatnak a "load" esetén.

Itt pl. szépen fel van tüntetve, és nincs is 90 fok, sokkal inkább 80.

[ Szerkesztve ]

(#702) zef válasza Kansas (#699) üzenetére

zef
tag

Tessék, íme egy újabb Pulse review :) Azt hiszem a Sapphire saját magának is magasra tette a lécet ezzel a Pulse-al.

A fent likelt review-ban meg is mutatják milyen egyszerű a ventit cserélni, ha szükséges. Ebben azt hiszem a Sapphire egyedülálló, +10 pont ;)

[ Szerkesztve ]

(#703) Noukoum válasza BReal (#701) üzenetére

Noukoum
addikt

Igazából azért kérdem mert még nem láttam olyan tesztet ahol olyan magas hőmérsékleten lenne a kártya. De úgy egyáltalán nem.

Ez a hőmérséklet meg reális ami ebben a tesztben van.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#704) Kansas válasza zef (#702) üzenetére

Kansas
őstag

Én már cseréltem ventit a Nitro+ RX480-amban, tényleg nem ügy, és olyan 4-5000 Ft darabja, csak arra kell figyelni, hogy a megfelelő színben világítson, már ha adsz ilyesmire(engem pl. nem érdekel, hogy az alaplap+VGA vörösen világít, a ház meg kéken ;) )

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka...

(#705) BReal válasza Noukoum (#703) üzenetére

BReal
őstag

TPU 92 fokot mért.

(#706) Kansas válasza BReal (#705) üzenetére

Kansas
őstag

Csak azt nem írta, milyen terhelés mellett... az AnandTech legalább írja, hogy melyik játékban.
Persze az se mindegy, nyílt vagy zárt házban, netán testbed-en, stb...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka...

(#707) BReal válasza Kansas (#706) üzenetére

BReal
őstag

Jaja. Hát ez az, írtam, hogy ezt hiányolom a tesztek jó részénél, mert nem tüntetik fel egyáltalán jó pár oldalon. Anandtech pl. feltünteti.

[ Szerkesztve ]

(#708) Noukoum válasza BReal (#705) üzenetére

Noukoum
addikt

Ehhez képest a guru 3d

(#709) Kansas válasza Noukoum (#708) üzenetére

Kansas
őstag

És szintén b@szik leírni, mit ért a "load" alatt - pedig a kisördög ott bújik meg...
Ennyit képesek leírni: "We fire off an intense game-like application at the graphics card and measure the highest temperature of the GPU"
A vonatkozó méréstechnikai kifejezés: "szarnak a pofon"

(#710) -Alvin- válasza Dyde (#696) üzenetére

-Alvin-
tag

Hát legalábbis usában 10 dollár, euban nem hiszem :D
[link]

425 GBP vs 390 GBP
De igen azért nem akkora a különbség.

Tesztek alapján meg egyértelmű a hőfok/zajszint előny a customnál.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#711) fireqpeg

fireqpeg
csendes tag

ASUS Radeon RX 5700 XT ROG STRIX - full review

[link]

[ Szerkesztve ]

(#712) Noukoum válasza fireqpeg (#711) üzenetére

Noukoum
addikt

Ezek jó értékek. Nem azt mondom hogy nem lehetne jobb, de ez már okés hűtés/zaj szempontból is.

(#713) hajbel válasza -Alvin- (#710) üzenetére

hajbel
addikt

Az EU-ban annyi lesz. Ez a brexit adó.

The Verge professional PC building guide: "You'll need a Swiss Army knife that hopefully has a phillips head screwdriver."

(#714) fireqpeg válasza Noukoum (#712) üzenetére

fireqpeg
csendes tag

Szia. Csak olvastam az alap AMD s referencia hűtéssel nagyon meleg a kártya! Gondoltam belinkelem ezt mivel az Asus ROG STRIX elég jó hűtéseket szokott produkálni, gondoltam hátha érdekel valakit test, tuning, illetve a hűtés hatásfoka is.

ui: Sajnos nyilván itt ezt meg kell fizetni pluszba ha jól olvastam akkor 40-60 dollárral többe fog kerülni mint a sima. Ha rosszul értelmeztem akkor elnézést...

[ Szerkesztve ]

(#715) Aethel

Aethel
tag

Ma van a megjelenése a Custom kártyáknak, igaz? Már minden készen áll, csak az a k* kártya hiányzik. :D

(#716) BReal válasza -Alvin- (#710) üzenetére

BReal
őstag

Már 440 font. 10$+ÁFA különbségnek kell lenni kb. a felárnak. A maradékot az adott webshop teszi rá.

(#714) fireqpeg: A Pulse 10$-ral több, a Strix a 2060 Super Strix Newegg-es árából kiindulva 70$-ral lesz több (egyezik az MSRP referencia ár). Teszteket nézve hőmérsékletben kicsit jobb a Pulse, hangban kb. egál. Nem megsértve senkit, de aki Strixet választ a Pulse-szal szemben, az hülye (finomabban fogalmazva: szemellenzős).

[ Szerkesztve ]

(#717) hajbel válasza BReal (#716) üzenetére

hajbel
addikt

Nem hinném, hogy a kisker teszi rá, a gyártó teszi rá ha nem hülye, a teljesen kiszámíthatatlan politikai helyzet miatt (bármikor bedőlhet a font). A leszállított kártyákon rengeteget veszíthetnek a 1-2 hónapos átfutás alatt, amíg eladják.

The Verge professional PC building guide: "You'll need a Swiss Army knife that hopefully has a phillips head screwdriver."

(#718) zef válasza BReal (#716) üzenetére

zef
tag

Nekem pl lehet pont jól jönne a 2x4 pines venti csatlakozó a ház első ventijeihez. Sok matx lapon csak 2 fan header van és az io panel körül egy 4 pines wpump, ahol nem tudok fordulatszámot mérni - ide van kötve a hátsó venti. Persze ezek is ASUS lapok (Z270G és Z370G) :P

És van RGB header is a Strixen, máris el tudunk számolni a +90 dolcsival, nem? ;)

Szeretném látni a többi kártyát is, bár a Pulse szerintem a teljes seregszemle után is benne lesz a top 3-ban ár/érték viszonylatban.

(#719) Noukoum válasza fireqpeg (#714) üzenetére

Noukoum
addikt

Jól tetted. Magyar árra leszek még kíváncsi pl ennél a strixnél

(#720) Noukoum válasza Aethel (#715) üzenetére

Noukoum
addikt

Milyen konfigba megy, tudható?:D

(#721) Prof válasza fireqpeg (#711) üzenetére

Prof
addikt

Hát ez szomorú melegebb és lassabb, mint egy régi "Canceled" sorozat Radeon7-es... Meg kell itt várni a következő Navi generációkat majd Zen-ből is a 3-k eresztés ütött.

(#722) Yutani válasza Prof (#721) üzenetére

Yutani
nagyúr

Azért megnézném, hogy milyen zaj mellett produkál a Radeon VII alacsonyabb hőmérsékletet. Ennek hiányában nem bölcs dolog temetni a NAVI-t.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#723) Aethel válasza Noukoum (#720) üzenetére

Aethel
tag

Persze, Crosshair VI alaplap, Ryzen 3600, 32 giga ram. Egyelőre kicsi a büdzsé, emiatt is választom az AMD megoldását, jelenleg ár-érték bajnok ez a kártya de a gyári hűtést nem merem bevállalni. :D

(#724) Noukoum válasza Aethel (#723) üzenetére

Noukoum
addikt

Asszem jó helye lesz a kártyának:)

(#725) Aethel válasza Noukoum (#724) üzenetére

Aethel
tag

Köszi, de ahogy elnézem amazonon a Gigabyte modellre 1-2 hónapot írnak szállításnak. Hát ha ezek tényleg ennyit fognak tökölni az egyedi kártyákkal, nem fogom kivárni és nvidia lesz. Remélem 1-2 héten belül valóban kaphatóak lesznek.. :W
Próbálkozott valaki ref. kártyára hegeszteni más hűtőt? Van egy DirectCU-s 280X ami már megdöglött. ;]

(#726) Kansas válasza Aethel (#725) üzenetére

Kansas
őstag

Ne Amazonról akard venni, hanem magyar kiskerből, ott hamarabb lesz(ezek szerint).

(#727) unrealnoise válasza Aethel (#725) üzenetére

unrealnoise
senior tag

DO NOT Aftermarket Cooler your Radeon 5700xt!

Én kivárok, jelentősége úgy sincs sok, 1070Ti-ről váltanék 5700XT-re, hogy "szinten" maradjak...

[ Szerkesztve ]

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#728) Prof válasza unrealnoise (#727) üzenetére

Prof
addikt

Miert valtanal? FullHdra boven eleg az Nvidia, 4K-ra meg keves minden megfizetheto kartya. A Navi olyan, mint a Zen CPU volt, ki kell varni belole a kiforrott valtozatot. Plane, hogy mire kijon addigra a jatekok/engine-ek is szeretni fogjak a konzolok Navi GPUja miatt.
2020 hardver szempontbol brutalis lesz. Szerintem hoznak majd 20magos asztali CPUt meg Navi 20at ha mar annyira szambuzik.

[ Szerkesztve ]

(#729) Kansas válasza Prof (#728) üzenetére

Kansas
őstag

Kivéve, ha 1440p-re szeretné, akkor kap az RX5700XT-től egy GTX1080/RTX2070(nem Super) sebességet, ami ahhoz épp megfelelő.

(#730) Dyde válasza Kansas (#729) üzenetére

Dyde
aktív tag

5700 Xt azért erősebb a sima 2070/1080tól, nem egy kategória

(#731) Aethel válasza Dyde (#730) üzenetére

Aethel
tag

Tesztekből én is így látom hogy azért inkább a 2070 Super a rivális. 49-s méretben csak Freesync monitor van, így emiatt is ragaszkodnék személy szerint az Navihoz. Már nagyon viszket a tenyerem utána :D
Caseking-n már rendelhető az Asus megoldása, kíváncsi leszek nagyon itthon hova árazzák be. Jelenleg ez olyan 180-190 közti ár, ami kicsit sok.

(#732) Noukoum válasza Kansas (#729) üzenetére

Noukoum
addikt

Az Rx 5700 xt bőven erősebb mint a rtx 2070

(#733) Dyde válasza Aethel (#731) üzenetére

Dyde
aktív tag

Pár tesztet néztem, engem személy szerint hidegen hagy a túlárazott strix, mikor a sapphire pulse és az msi evoke szinte konkrétan egy árban van a referencia darabokkal, valami 5-10 dollár a difi.

(#734) Kansas válasza Noukoum (#732) üzenetére

Kansas
őstag

A "bőven" az barokkos túlzás, átlagban kb. félúton van a 2070 és a 2070Super közt azokban a tesztekben amiket láttam. OK, van olyan játék, ahol a 2080-at is előzi(Forza Horizon, Battlefield V), de olyan is, ahol meg a 2060Super-nél is hátrébb végez(AC Odyssey). Nekem a RX480OC után így is majdnem 100%-os előrelépés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#735) Noukoum válasza Kansas (#734) üzenetére

Noukoum
addikt

Nem csak ott: link link

(#736) Prof válasza Noukoum (#735) üzenetére

Prof
addikt

4k-ban nem megy 2070Super-nek a Metro Exodus?

Amugy eleg fura nehany benchmarkjuk a 2060 super naluk nagyon hasit van hogy a 2070supert is veri...

[ Szerkesztve ]

(#737) L4mie

L4mie
veterán

És mennyit hessöl egy 5700?:D.

Bocsi muszáj volt bedobni a bánya viccet, amúgy nem teljesen irreleváns, mert ha vamalyik coin alatt kiemelkedő akkor nem biztos, hogy nem csapnak le rá az olcsóárammalbányászókínaiak.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#738) BReal válasza Kansas (#734) üzenetére

BReal
őstag

A Techspotnál konkrétan 2%-ra van a 2070S-től 12 játék alapján.

Az AC: Odyssey amúgy pl. itt a 2060S (2070) előtt végzett.

[ Szerkesztve ]

(#739) Kansas válasza BReal (#738) üzenetére

Kansas
őstag

Azért legyünk korrektek: ezt a Forza húzza fel, anélkül pont 4% lenne a különbség a 2070S javára.

[ Szerkesztve ]

(#740) Aethel

Aethel
tag

Alzán már rendelhető a Sapphire Pulse verziója. Még mielőtt megrendeltem megakadt a szemem hogy a specifikációknál azt írja hogy: DisplayPort1.4: 5120×2880@60Hz
Gondolom ez az 1.4-s DP limitje. Lesz talán olyan verzió ami 2.0-s DP porttal jön? Vagy túllihegem ezt?

5120*1440@120Hz kijelzőm van és bár kétlem hogy csutkára hajtaná ez a kártya ezt a felbontást, nem szeretnék ilyen limitekbe ütközni.. már ha jól értem a dolgokat :D

Szerk.: Közben utánakerestem és jóformán egyáltalán nem létezik még 2.0 DP portos VGA. Valószínűleg én nem látom a fától az erdőt. :B

[ Szerkesztve ]

(#741) Kansas válasza Aethel (#740) üzenetére

Kansas
őstag

No para, mivel a te kijelződ pixelszáma pont fele az 5120×2880-nak, elvileg simán mehet a 120Hz... az fps-szám az persze más kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#742) Dragon3000 válasza Aethel (#740) üzenetére

Dragon3000
addikt

2 hónapja jelentették be a dp 2.0-t, hova szeretnél már vga-t vele? Talán a jövőre érkező vga-kra kerül, de nem biztos.

(#743) Yutani válasza Aethel (#740) üzenetére

Yutani
nagyúr

Hát egyelőre 138k-ért drága, de hamarosan be fog állni az ára. 120k-nál lecsapok egyre. ;)

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#744) hahakocka válasza Kansas (#739) üzenetére

hahakocka
aktív tag

S azért érdemes plusz 40ezret kifizetni?

(#745) Kansas válasza hahakocka (#744) üzenetére

Kansas
őstag

Persze hogy nem :D Épp ezért felesleges szépíteni... a valóság is elég jó.

(#746) Aethel válasza Yutani (#743) üzenetére

Aethel
tag

Én az XT-re hajtok, azt most felemelték 160-a. Nekem még sikerült kemény 158-ért lecsapnom rá :D
Kaptam levelet hogy a 19. érkezés helyett 24 lesz. Ha elhúzzák szeptemberig a dolgot, akkor lemondom. Addigra már talán a többi gyártótól is kapható lesz variáns.
Közben nézegettem hogy 130 ezer körül van Nitro+ hűtéses Vega 64 (bontott) . :U

(#747) BReal válasza Kansas (#739) üzenetére

BReal
őstag

És a Fornite vagy a R6 Siege 15-13%-a a másik oldalra nem húzza a másik irányba? Vagy a TPU tesztjében az Ace Combat 7 nem okozza azt a fele gyorsaságot azzal, hogy a 1660Ti-től kb. 10%-ra van az XT is? Azért legyünk őszinték: nem véletlenül van az, hogy a Forza kis túlzással minden tesztoldal-tesztvideós csatorna játékfelhozatalában szerepel, míg az Ace Combat 7 nem.

(#740) Aethel: Az az XT Pulse kb. 20000, de inkább 25000 Ft-tal drágább egyelőre, mint a várható ára.

[ Szerkesztve ]

(#748) BReal válasza Aethel (#746) üzenetére

BReal
őstag

Mindfactoryról Mailboxde beiktatásával kb. 370 EUR-nál áll meg a Sapphire Nitro+ Vega 64. Kb 120000 Ft. És a Sapphire akciójában most a 3 hónapos Game Pass mellé egy Devil May Cry 5 kódot is kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#749) zef válasza BReal (#748) üzenetére

zef
tag

Tudom, hogy csak kb egyedül én rugózok ezen a témán, de engem nagyon is izgat hogy a Navi-ban van VP9 hw dekódolás, a Vegában nincs. Szóval ha youtube-os anyagokat nézegetsz szerintem nem elhanyagolható fícsör.

Persze a mai procikkal elviszi a Vega is, de kicsit fakocka megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#750) b. válasza zef (#749) üzenetére

b.
nagyúr

cserébe ha már gaming akkor a Vegában van HBCC, ez kimaradt a Naviból....Jó kis kártyák azok főleg a mostani árukon..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.