Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Walter_White válasza nyulnyulu (#800) üzenetére


Walter_White
senior tag

én 1080Ti-t cseréltem 5700XT-re jelenleg nem bántam meg. 1 az 1 ben ugyan az a szint. Ugyhogy 3 év gar miatt nyugodtan veheted. én 1 az 1-ben tudtam venni.

(#802) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Köszi,picit lehet várok,a 330 euro nem barátom,picit mehetne lejebb az ár 165 röl

privátra illik válaszolni

(#803) Bossp válasza nyulnyulu (#802) üzenetére


Bossp
addikt

En epp most cserelem. 20-at nyerek rajta es zsir uj Msi Mech 5700Xt lett. Ma jön meg az új. Freesync 2-es monitorom van egyértelműen megéri:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#804) Bossp


Bossp
addikt

Na végre megjött. Elég szenvedősen indult nvidia volt benne és ddu-t elfelejtettem csak leszedtem a cuccokat. Voltak gondok. Egyenlőre ott tartok hogy megy faszán csak a BT-os hangszórómat nem tudom sehogy vissza varázsolni. 1080 Ti szintjét nagyjából hozza. A freesync elmeny sokkal jobb mint G vel:) holnap a big TV-n isntesztelem a freesyncet.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#805) b. válasza Bossp (#804) üzenetére


b.
félisten

Miben jobb a Freesync élmény vele?
Érdekelne mert nekem is Freesync 2 es monitorom van és az 5700 karival szívtam , mert ablakba ha kiléptem utána nem ment a FS csak ha bezártam teljesen a játékot és újraindítottam.... 2060 nál ilyen probléma jelenleg nincs.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#806) Bossp válasza b. (#805) üzenetére


Bossp
addikt

Hat ne alt+tabolgass xd engem egyenlore az b#$ fel hogy fs2+hdr megy es bezarom winben marad a monitor hdr ben pedig nem kene. Viszont vegre minden hdr -es jatek megy normalisan win hdr bekapcsolas nelkul. Es a hdr freesync sokkal fluidabb! Nekem is chg-m van:) kivancsi lennek mas hdr2-es monitorok isnezt produkaljak e 🙄

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#807) HaZsolt


HaZsolt
őstag

4k jo fps ertekkel a kovetkezo amd es nv generacion mar elerheto lesz, akkor veszek is egy 4k-s monitort.

(#808) Bossp válasza HaZsolt (#807) üzenetére


Bossp
addikt

Ha 60 fps jo akkor az remelheto. De a multi gpu ban is biznek.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#809) b. válasza Bossp (#806) üzenetére


b.
félisten

Ja igen, azt nekem is csinalta és most is csinálja a 2060 nal, hogy HDR ben marad az asztal.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#810) ScomComputer válasza Bossp (#803) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na kíváncsi leszek rá,nálam volt mech, nekem nem jött be meleg is volt ,meg hangos is(bár ez egyén függő) az nv ventus hasonló hűtését kapta!
Volt nálam egy Sapphire Pulse is azt volt időm tesztelni is.... [link]

(#811) Bossp válasza ScomComputer (#810) üzenetére


Bossp
addikt

75 C fole nem tudtam porgetni. Van már jó beállítás 5700xt-re? Driverben pl csak +20% tdp-t tudtam adni elvileg lehet 50-et. Feszcsökkentés-el érdemes játszani mint Veganal? Mik a tapasztalatok?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#812) Bossp válasza b. (#809) üzenetére


Bossp
addikt

Erdekes. 1080 Ti-al nem volt ilyen:D. viszont sokkal kevesebb jatekban ment normalisan.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#813) b. válasza Bossp (#812) üzenetére


b.
félisten

Az meg nálam hibátlan, mármint maga a Freesync most már frankón megy 45 FPS-től 144 ig minden szuper, játéktól függetlenül a 2060 karival, semmi különbséget nem érzékeltem az 5700 zal.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#814) Bossp válasza b. (#813) üzenetére


Bossp
addikt

Én sokkal fluidabbnak érzem a FS-et egyszer bedobta valaki kis rx 560-at poénból azzal is ilyen volt. Viszont én a HDR-re gondoltam. Egy csomó játékban ahol eddig nem ment normálisan most klafa.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#815) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Msi evoke röl mi a vélemény?

privátra illik válaszolni

(#816) ScomComputer válasza nyulnyulu (#815) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ne vegyél elb@szták a hűtését(thermal pad),forró mint állat...
[link]
[link]

De miért itt kérdezed van rendes topikja is wazze.. :U

[ Szerkesztve ]

(#817) nyulnyulu válasza ScomComputer (#816) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Közben az egyik videot megnéztem én is,nem vettem volna,vki cserélné az én kártyámra,de meggyőztél és a video is!

privátra illik válaszolni

(#818) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

XFX Radeon RX 5700 XT THICC II Ultra review

[link]

(#819) hajbel válasza fireqpeg (#818) üzenetére


hajbel
addikt

még a silent biosszal is hangosabb, mint a ref vega 64 wtf? :Y

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#820) DraXoN válasza hajbel (#819) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

design áldozata lett a hűtés, ahol "kijönne" a levegő, műanyag burkolattal lefedték a felület 2/3-át ... persze, hogy meleg és hangos lesz...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#821) hajbel válasza DraXoN (#820) üzenetére


hajbel
addikt

Meglepő, mert pl. az RX 480-nál az msi után a legjobb hűtése volt az xfx-nek, ár/érték arányban talán a legjobb kártya volt. Nem igaz, hogy ezt nem tudták rendesen kitesztelni, óriási hiba.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#822) BReal válasza hajbel (#819) üzenetére


BReal
addikt

Annyit tegyünk hozzá, hogy ez az Ultra változat, ami valamennyivel magasabb órajelű változatot jelent a sima Thicc II-höz képest.

"The sole difference is the high power allowance of 210 Watt TGP which will get you an additional frame or two overall."

Egyébként a HW Unboxed is tesztelte ezt az Ultra változatot, és bár mondja, hogy 6 dB-lel hangosabb, de a hőmérséklet megegyezik az MSI RTX 2070 Super Gaming X Trioval. Szóval egyrészt elvileg van egy sima Thicc II változat is, másrészt gondolom ezt az Ultrát is be lehet úgy állítani, hogy legyen mondjuk 70 pár fokos a GPU, de ne legyen nagyon hangos. Nálam dizájnban messze a többiek előtt áll.

[ Szerkesztve ]

(#823) hajbel válasza BReal (#822) üzenetére


hajbel
addikt

Persze, hogy jó designban, de a hang elfogadhatatlan selejt kategória. Sokkal jobb vétel akár a Red Devil, akár a Pulse.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#824) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X review

[link]

[ Szerkesztve ]

(#825) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

pulse vagy xfx thicc?pulse t még 15 el olcsóbban is tudnám beszerezni,viszont külsőre meg jobban tetszik az xfx......valami jótanács?elvitték az 1080ti t valamit vennem kell..

[ Szerkesztve ]

privátra illik válaszolni

(#826) hajbel válasza nyulnyulu (#825) üzenetére


hajbel
addikt

Az xfx brutálisan hangos. Én pulseot vennék.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#827) nyulnyulu válasza hajbel (#826) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Igen,közben az xfx kiesett,másik helyen is a sapphire t ajánlották.

privátra illik válaszolni

(#828) zsolo89


zsolo89
csendes tag

Sziasztok! Pénteken megjott az Msi RX 5700 XT Mech OC kártyám, és olyan gondom van, hogy kB 5-10 perc után el kezd akadni a kép, anomáliák vannak, és egyszer csak elmegy a kép és fekete a képernyő! Már mindent próbáltam, driver cserék, windows újra telepítés,displayport kábel, hdmi kábel,chipset frissítés, BIOS frissítés.. Stb, és egyszerűen nem működik! Pár játékot ki tudtam próbálni pár percig, azt szépen vitte! Mi lehet a gond? :W :F alaplap: Gigabyte GA-AB350-Gaming 3, Cooler Master 550W G550M táp

Köszönöm! :R

(#829) ScomComputer válasza zsolo89 (#828) üzenetére


ScomComputer
veterán

(#830) #38075904 válasza ScomComputer (#816) üzenetére


#38075904
törölt tag

(#831) zsolo89 válasza ScomComputer (#829) üzenetére


zsolo89
csendes tag

Ó köszi, oda is írtam már tegnap, csak mivel kb senki sem segített vagy írt, ezért írtam ide is! de köszi, hogy TE egyből "segítettél"!!

(#832) #38075904 válasza zsolo89 (#831) üzenetére


#38075904
törölt tag

Ismerősödnél tegyétek másik gépbe a vga-t.Lehetőleg pl Intelbe.
Ha ott is ugyanez a helyzet, akkor valszeg vga.

(#833) zsolo89 válasza #38075904 (#832) üzenetére


zsolo89
csendes tag

Megtörtent, kB nála is ez van, csak ott nem kapcsolt ki a monitor!

(#834) #38075904 válasza zsolo89 (#833) üzenetére


#38075904
törölt tag

Felvenném videóra mindkettőt , majd ahol garos, videóval visszaküldeném, hogy hibás a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#835) zsolo89 válasza #38075904 (#834) üzenetére


zsolo89
csendes tag

Vissza küldöm, kérek helyette egy sapphire pulset akkor!

(#836) ScomComputer válasza zsolo89 (#831) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én írtam ott is.... :D
Akkor tuti vga hiba,küld vissza,hol vetted ?

(#837) zsolo89 válasza ScomComputer (#836) üzenetére


zsolo89
csendes tag

Gianni bazárja! Sapphire Pulse jobb választás lenne helyette?

[ Szerkesztve ]

(#838) #38075904 válasza zsolo89 (#837) üzenetére


#38075904
törölt tag

Tesztek szerint jobb az msi-nél, eleve hűvösebb.

(#839) zsolo89 válasza #38075904 (#838) üzenetére


zsolo89
csendes tag

És az ASUS TUF3 GAMING Radeon RX 5700 XT ? Strix az nem jó, mert nem fér be a házamba!

[ Szerkesztve ]

(#840) bot1978 válasza #38075904 (#830) üzenetére


bot1978
senior tag

pff háhht ez... eleve utálom, amikor a fetek össze vannak kötve a többivel, onnan már sz@r az egész, de ezek vastag gappadok... és akkor még a méret se jó
Az AMD le van aljasítva teljesen. Az alaplapok mosfetei sincsenek rendesen méretezve a támogatott CPU-khoz, a VGA-k hangosak és melegek.
Csupa másodvonali cucc fanatikus AMD vevőnek. Megoldható problémák, csak nem DIY áron.

(#841) pandras83


pandras83
senior tag

Bocs ha volt már, de egy magyar videós, RP's Lair egy cikk alapján készített egy videót, amelyben azt taglalja, hogy néhány dupla biosos rx5700 flashelés után rx 5700xt-ként működhet.

Cyberfuck Patchrunner

(#842) Hellwhatever válasza bot1978 (#840) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Az MSI kókány hűtéséhez mi köze az AMD-nek?

Pár éve egyes EVGA GTX 970-ek hűtője nem kontaktolt teljesen a GPU-val, ott sem az NVIDIA volt a hunyó hanem az AIB partner.

(#843) Yutani válasza Hellwhatever (#842) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem az jött le, hogy nem az AMD-t minősíti, hanem a custom gyártókat.

#tarcsad

(#844) vladtepes2 válasza hajbel (#826) üzenetére


vladtepes2
csendes tag

Nekem pont xfx van sima xt. Nem hallom hangosabbnak mint anno az xfx 470-et.De én fülessel játszom, nem mérek decibeleket. Ez egy baromság.

(#845) hajbel


hajbel
addikt

Ha füllessel nem hallod hangosabbnak, mint az xfx 470-et, akkor én kérek elnézést, tényleg baromságot írtam! :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#846) vladtepes2 válasza hajbel (#845) üzenetére


vladtepes2
csendes tag

Füles nélkül sem hangosabb. Átlagban játék közben 45-55 százalékon mennek a ventik. A ház 5 ventije hangosabb nála :DD
Azért írtam, hogy baromság, mert ennek a hűtése sem hangosabb bármelyik másikénál. Kinek mi. :))

[ Szerkesztve ]

(#847) hajbel válasza vladtepes2 (#846) üzenetére


hajbel
addikt

A 470 óriási mintavételezési lehetőség. Ebből biztosan objektíven meg lehet állípítani, hogy más márkájú 5700 xt-nél mennyivel halkabb vagy hangosabb.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#848) hahakocka válasza zsolo89 (#828) üzenetére


hahakocka
senior tag

Nálam egy sima 5700bMech halkan híghon viszi mostanság 70 vagy 80 fps el a SW Jedi Fallen Ordert is semmi bug nincs legfrissebb driverrel.

(#849) hahakocka válasza b. (#805) üzenetére


hahakocka
senior tag

Pedig úgy tudom Freesync 2 csak az 5700 a sokkal megy akkor lehet a 2060 al csak Freesync 1 volt.

(#850) Kansas válasza hahakocka (#849) üzenetére


Kansas
addikt

FreeSync2 az minden olyan AMD karin megy, ami FreeSync-képes(HD7xxx és újabb), mellesleg nem a képkocka-szinkronról szól, hanem az optimalizált színfeldolgozásról, ezért is nevezték át "FreeSync2 HDR"-re. Az egyetlen szinkronizációs vonzata, hogy FreeSync certivel rendelkező kijelzőnek kötelező támogatnia az LFC-t(Low Framerate Compensation)
Nvidia karikon nem működőképes, mert semmi köze az AdaptiveSync szabványhoz.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.