Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) GAbre válasza rasotamas (#900) üzenetére


GAbre
veterán

Üdv!

Kaphatnék amd rewardshoz 1 pdf számlát,cserébe tudnék adni ingyen 1 monster ice rewardot.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#902) Kansas válasza rasotamas (#900) üzenetére


Kansas
addikt

FHD 60Hz-re valóban elég lehet egy RX5600XT(100e-ért jó vétel is), vagy akár egy 1660Super 85-90e körül. Mellé meg ha nem futja 3600-ra, akkor egy 1600AF olcsón kijön(és kb. ugyanaz, mint a 2600.)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#903) TommiStyle93 válasza Kansas (#902) üzenetére


TommiStyle93
csendes tag

Full HD és 60 Hz Ultra beállításokkal egy 6 mag/12 szál-as CPU-val (Ryzen 5 1600-2600-3600) simán elégnek kell lennie egy 5600XT-nek, de vedd figyelembe, hogy ezek a mostani játékok, és kitudja mit hoz majd a jövő... :) (kérdés, hogy mennyi időre akarsz beruházni?)

(#905) Kansas válasza TommiStyle93 (#903) üzenetére


Kansas
addikt

Kétségkívül így kéne lennie, én a magam részéről jócskán túl kívántam tervezni a gépet, hogy idővel elég legyen akár 1440p-re is a R5-3600/RX5700XT kombóval, és ugyan az esetek többségében elég jól megy(a monitorom FreeSync tartománya 48-72Hz), de sajnos már most is van jó pár játék, ahol vissza kell venni a 60fps-hez, pl AC: Odyssey, Transport Fever 1-2

Szóval az x600/RX5600XT kombó Ultrára semmiképp nem időálló, már most is csak High- környékére elég, és később ez csak romlik majd... azért ha nem fáj Medium-ig visszavenni, pár év még van benne.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#906) Kansas válasza zonusz (#904) üzenetére


Kansas
addikt

Ahhoz a monitorhoz, főleg ha 100+ fps a cél, 2080Ti-t simán oda kell tenni jelenleg, és RTX: On az se elég...
Jelenleg ez van, 4K-mellett az ember örül, ha a fix 60fps megvan... de legtöbbször csak az átlag, és be-beesik 40 alá...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#907) zonusz válasza Kansas (#906) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm. Akkor van mit spórolnom :((

(#908) enginev3.0 válasza Kansas (#897) üzenetére


enginev3.0
félisten

XFX Radeon RX5700XT ref elfogadható?

Vagy inkább 20ezerrel drágábban red dragon
Thicc II ultra?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#909) Kansas válasza enginev3.0 (#908) üzenetére


Kansas
addikt

A Thicc-et szvsz felejtsd el, túl sok szarságot hallani róla, pl GamersNexuséktól is.
A Ref elfogadható, mindegy, melyik partnercégtől, a fentebb már leírt korlátozásokkal, úgymint:
- nincs dual BIOS
- hangosabb
- nem félpasszív(magyarul böngészés közben is pörög pl.)
+ jó PCB design
+ szabvány hűtésrögzítési pontok, ha utólag vízhűtést akarnál tenni rá

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#910) Speed® válasza Kansas (#909) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ehhez képest 2db átment a kezeim között, amik hibátlanul dolgoznak azóta is. Out of box nem a leghalkabbak, de finomhangolva nekem sem volt zavaró a hangjuk. Saját részre Pulset vettem ettől függetlenül, de ha jelentősen olcsóbb, vállalható lehet annak, aki kompromisszumkész.

(#911) enginev3.0 válasza Kansas (#909) üzenetére


enginev3.0
félisten

Red dragon megrendelve

Ez alapján az egyik legjobb

[link]

Kár hogy a kedvenc Gaming X elérhetetlen áron van

Eshop24től rendeltem, 140k
Nem volt írva garancia, de ha nagyon kevés akkor visszaküldöm...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#912) Kansas válasza enginev3.0 (#911) üzenetére


Kansas
addikt

Jó választás, a Pulse/Nitro+ és a Gaming X mellett a legjobb design.

(#910) Speed(R): a GN teszt óta sokat vasalt az AMD a driveren, és eleve nem működésképtelen volt a Thicc, csak a többiekhez képest szar, drágán.
Egy Pulse szinte minden paraméterben jobb nála, egy Nitro még inkább, a Red Dragon és Red Devil is, de még a Gigabyte Gaming OC-ja is, nem beszélve az Asus Strix-ről.
Ezzel együtt van egy csomó kártya a Thicc mellett a B kategóriában: Asus TUF, MSI Evoke, MSI Mech, ASrock Challenger/Taichi ésa persze a Ref kártyák, de azok legalább olcsóbbak és jobb a PCB design.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#913) enginev3.0 válasza Kansas (#912) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tuf és a strix katasztrofális, inkább ZS kategóriásak, a tuf 100 fok feletti ram vagy vrmje

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#914) Kansas válasza enginev3.0 (#913) üzenetére


Kansas
addikt

OK, ott a pont, valamiért úgy emlékeztem, hogy ebből is jó a Strix, de csak kiment a fejemből, hogy az Asus ezt bizony elbaxta...
Mindegy, ha AMD akkor Sapphire, illetve jelen esetben Powercolor. Utóbbiakra eddig nem figyeltem, lehet, hogy eddig is jók voltak, de ezután rajta vannak a listámon.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#915) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Aorus ajánlott?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#916) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megjött a POWERCOLOR Radeon RX 5700XT Red Dragon

Kicsit negatívum hogy az előző Gaming X kártyához képest itt semmi védelem nem volt a csatlakozókban, sem a pci csatin, de amúgy pofás darab

Kell ezen biost frissíteni?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#917) Kansas válasza enginev3.0 (#916) üzenetére


Kansas
addikt

Csinos... Ha nem vettem volna már rég egy Pulse-t én is ilyen után ácsingóznék.
BIOS-t minek kéne frissíteni rajta, az az 5600XT(némelyik), de ha nem vagy biztois benne, nézd meg a gyártó weboldalán, adtak-e ki hozzá újabb BIOS-t, és ha igen, mi a changelog, kell-e az neked... ennyike.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#918) enginev3.0 válasza Kansas (#917) üzenetére


enginev3.0
félisten

56 fokos sima netezés közben, az nem sok?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#919) Kansas válasza enginev3.0 (#918) üzenetére


Kansas
addikt

Nem sok, tudtommal az is félpasszív kártya, magyarul a ventik olyankor esélyes, hogy állnak, így sok múlik a házon is.
Akkor aggódj, ha terhelés(játék) alatt 80°C fölé megy, bár a referenciakártyákkal előfordul, szóval alighanem az is még tűréshatáron belül van.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#920) x_o_n


x_o_n
veterán

Üdv,5700xt vásárlás elött ,gondoltam rákérdezek ,van e valami pozitiv változás a driverekkel,meélyik ajánlott melyik nem?Találtam most párat ami 370-390 euro árban van ,a legolcsobbak az Asus alap modellek,de ezekröl lemondtam secpec,kész horror amiket olvastam,a 380-390 közötti kategóriában ezek vannak:

XFX RADEON RX5700XT,
MSI RADEON RX 5700XT EVOKE OC DDR6 HDMI / 3xDP
8GB Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8G GDDR6 HDMI / TRIPLE DP OC W/ BP (UEFI)
8GB XFX Radeon RX 5700 XT Thicc II Aktiv PCIe 4.0 x16
XFX Radeon RX 5700XT ULTRA RAW II 8GB
Gigabyte Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G

és a kérdés ezek között van ami ajánlott?fontos lenne hogy ne 100c és ne porszivó hangja legyen..vagy ajánlottabb inkább a drágábbak között vizsgálodni?

(#921) Kansas válasza x_o_n (#920) üzenetére


Kansas
addikt

Ezek közül leginkább a Sapphire és a Gigabyte ajánlott, a többi B kategóriás minőséget/hűtést tekintve. MSI-ből én csak a Gaming X-et tudnám ajánlani, a Mech és az Evoke nem sikerült a legjobban.
A drágábbak közül a Strix-nek van baja rendesen, a Nitro-t mindenki dícséri, megfelelő áron megérheti, illetve a fentebb említett MSI Gaming X ami még elég jó, vagy a PowerColor Red Devil(ettől a gyártótól az olcsóbb, két ventis Red Dragon is jó választás).

Drivereket nézve a legújabbal nekem nincs különösebb gondom, pedig a megjelenéskoriakkal szívtam mint a torkos borz, igazából az ideiek már mind használhatóak, a magam részéről ha biztosra akarsz menni, a legutóbbi WHQL verziót(20.2.2) javaslom feltenni, és telepítéskor kiválasztani a pucolással egybekötött módot. Ha valami hibába futnál, akkor érdemes feltenni az "opcionális" verziók valamelyikét.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#922) x_o_n válasza Kansas (#921) üzenetére


x_o_n
veterán

Köszönöm a valaszt, napok óta rágódom eleve az i5 vs R5 konfig között, jelenleg a sapphire rx5700xt nitro spec edition a cél,melyik amugy a legmegvizhatobb, stabilabb es ami fontos leghalkabb, hűvösebb hűtésű rx5700xt?

(#923) Kansas válasza x_o_n (#922) üzenetére


Kansas
addikt

Nincs leg... az első vonalbeliek közt és a B kategóriások közt is nüansznyiak a különbségek, én a Nitro+ vagy a Red Dragon mellett tenném le a voksom, ha halk és hűvös kell, de az én Pulse-om se épp zajos vagy meleg - szerintem.
Egy biztos: ha a zaj és a hőmérséklet mérvadó, ne vegyél ref. kártyát, kivéve persze, ha felvizezed, amire meg épp az a legjobb.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#924) x_o_n válasza Kansas (#923) üzenetére


x_o_n
veterán

És mit raktok alá?jelenleg kedvezőbben jön ki egy MSI MAG Z390 tomahawk lap+I5-9400 mint egy Ryzen 5-3600+MSI x570 gaming edge wifi lap menn alá,mindenképpene ez a két lap volt a választott,a hangzás nagyon fontos tényező,de anno nem tudtam nagyon kereszt rendszereket csinálni,nem vitt rá a lélek,de most elgondolkodtam rajta,gondolom az intel cpu is simán kihajtja ezt a kettő cpu-t elöszeretettel használják egymás ellen játék tesztekben,az árkülönbséget inkább egy vizes hűtöre költeném.csak kérdés ez igy is korrekt rendszer lenne?van aki intel alapra használja?

(#925) Speed® válasza x_o_n (#924) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mi kényszerít arra, hogy túlárazott lappal elrontsd a jobb ár/értéket..? Ha veszel egy épkézláb VRMel szerelt B450et (Tomahawk/Gaming Plus pl.), mellé vehetsz bele egy valóban jó hangkarit, ahelyett, hogy sw tupírolt integrálttal szórakozol :U

(#926) Kansas válasza x_o_n (#924) üzenetére


Kansas
addikt

Csatlakozom Speed(R)-hez, tök fölösleges az X570-es lap, nekem is csak azért van X470, hogy SATA és PCIe csatik elvesztése nélkül tudjak 2 NVMe SSD-t használni, ettől eltekintve egy 35e körüli B450-es lap bőven jó egy R5 3600 alá.
Az árkülönbözetből meg vehetsz egy HW DAC-os hangkártyát, az jól is szól.
Normális audio normális alaplapon nincs, csak übertúlárazott csúcsvackokon, amik az áruk felét sem érik meg. Azok a Realtek vackok amiket rájuk raknak, 10e-s hangkártyákon ugyanúgy elérhetőek, a 20e-s hangkártyák(Creative, ASUS) meg köröket vernek rájuk...

Jelen pillanatban az X570 csak rongyrázás, az egyetlen extrája a PCIe v4, azt meg néhány méregdrága SSD alapú "fűtőtesten" kívül csak az RX5500XT igényli, az összes többi VGA vígan megelégszik egy PCIe v3 x16-os slottal. Az RX5500XT alá meg megint tök fölösleges.

Majd ha kijön a B550-es chipset, reális áron, az esetleg megérheti a pénzét...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#927) x_o_n válasza Kansas (#926) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem találtam olyan lapot amivel ne kellene mokolni, bios frissíteni, cpu, ram miatt, a WiFi része, amugy a hangka nagyon ott van mindkettő lapnak. Árban en nem találtam annyira veszesnek.de ha tudtok ajánlani MSI lapot 450/470 amit nem kell mokolni, akkor írjatok le a konkrét tipust, nem akartam volna ebbe a geobe hangkartyat rakni, ezekben a lapokban viszont a célra megfelelő ek vannak,jobbak mint a többiben.

(#928) Kansas válasza x_o_n (#927) üzenetére


Kansas
addikt

Az én MSI X470 Gaming Pro-mat nem rémlik, hogy mókolnom kellett volna egy BIOS frissítésen túl, de az kb. az összes régebbi laphoz kell, ha 3xxx-es Ryzen-t raksz bele, nem nagy ügy, és nekem ugyan volt régebbi procim hozzá, de szerintem a boltban is megcsinálják neked, ha kéred. Csak ezért nem éri meg dupla áron venni alaplapot.
Bár nem MSI gyártmányú, nekem nagyon bejött még a Giga B450 AORUS PRO WiFi ITX lap, csak ajánlani tudom, ha valaki pici gépet rakna össze.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#929) x_o_n válasza Kansas (#928) üzenetére


x_o_n
veterán

Ezt az Msi lapot néztem en is mert eloszor egy r7-2700x et akartam es az egy árban van az r5-3600al csak 8/16 mag/szál de elhessegettem ezt.
A probléma az hogy a lap ugyan 115eur de frissitessel mar 160euro es nem sokkal tobb az x570es lap.
De ha talalok mas megoldast persze jarhato út, de meg mindig képben van a z390+I5-9400+rx5700xt

(#930) GAbre válasza GAbre (#901) üzenetére


GAbre
veterán

Esetleg vki? :B

Avatar

(#931) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megjött a Gaming X

Sokkal nagyobb mint a Red Devil, hofokban annyi a különbség hogy idleben hűvösebb
Terhelten hasonló mint a Red, de majdnem fele annyi RPM-mel, így sokkal halkabb is

Viszont a GPU hotspot 100fok körül van játék közben
De az AMD hivatalos álláspontja szerint ez teljesen rendben van, szóval majd 3 év garival nem az én bajom ha baja lesz :))

Holnap rakok képet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#932) Kansas válasza GAbre (#930) üzenetére


Kansas
addikt

Esetleg apróra tedd fel, ez nem adok-veszek fórum

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#933) kompotot2


kompotot2
csendes tag

hey mindenkinek
1 het gondolkodas utan megis a piros szin a nyero nalam..
5700 xt Powercolor Red Devil megrendelve :)

(#934) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Ugye 5700XT-nél a ref modell minden gyártónál egyforma csak a logó más?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#935) Kansas válasza Archttila (#934) üzenetére


Kansas
addikt

igen, merthogy elvileg a ref. modelleket mindet a TUL gyártja(Powercolor)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#936) Mandox077


Mandox077
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy valaki tapasztalta-e, hallott-e az In-game stuttering problémáról, ami 5700/5700XT kariknál jön elő. A következőt lehet tapasztalni, ami teljesen véletlenszerűen jön elő, határozatlan ideig, ismeretlen ok miatt(hőmérséklet, terhelés rendben van):

-játszol és full random előjönnek mikrolaggok a játékban, de sokáig elhúzódva, sőt a restart segíthet csak rajta.

Külföldi fórumokon lehet olvasni, hogy több felhasználónak ez a problémája, a megoldás egyelőre nem ismert.

Ti észleltétek már ezt a problémát? cod warzone-ban rendszeres problémám. :W (viszont van amikor órákig nem jön elő)

(#937) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

Csatlakoztam a pirosok vonalához egy ilyen döggel. :)

Nvidia 1650 után másvilág. :D

Sajnos nálam Freesync hol működik hol nem. Mindent rakok most újra. :W

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#938) TommiStyle93 válasza Exelsior (#937) üzenetére


TommiStyle93
csendes tag

Üdv a klubban márkatárs ! ;) (strix 5700 XT)

A Freesync-el kapcsolatban azt vettem észre, hogy nekem a monitorom 144 Hz-es és papíron 30-144 Hz között tudja a Freesync-et, mégis játékoknál olyan 55 FPS-től lefelé már nem akar rendesen működni.

55 FPS-nél már elkezd ugrálni 55 <--> 110 , 50 FPS-nél meg 50 <--> 100 , mindig a pillanatyni képkocka duplájára ugrál oda-vissza a monitor frekveniája, de 60 FPS és afelett 95%-ban jól működik :)

Igazából jön az elgondolkodtató kérdés, hogy ma, 2020-ban mi számít jónak? :)
Néha (nem is olyan néha) van, hogy 85 FPS-nél 87 Hz-re szinkronizál a Freesync, de van, hogy mondjuk 125 FPS-nél csak 121 Hz-re, meg van, hogy folyamatos 144 FPS-nél ugrál a monitor 142-143-144 Hz között.
Ezt nem lehet pontosan megmondani, hogy ez így tökéletes, és örüljek mint majom a farkának, vagy pedig vigyem vissza garanciába, hogy MÁR PEDIG SZ@R mert 2 Hz eltérés van? :) (csak költői kérdések voltak)

(#939) Exelsior válasza TommiStyle93 (#938) üzenetére


Exelsior
senior tag

Szia.

Most megjavult ehhez kellett egy 144hz-es Acer monitor. 75Hz-es LG-vel szarakodott plus Win 10-et újra raktam. Igy már jó lett. Ég és föld. Sokkal jobb a 144hz. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#940) Fantomas80


Fantomas80
tag

Sziasztok!

Kártya Sapphire 5700XT Nitro.
Olyan problémám lenne vele GTAV nél távolabbi fű, fák lomblya, út hibáknál.
Olyan mintha később töltené be. Ezek az az apró részek mintha szivárványos pixeles lenne egy tized másodpercig. Nem tudom kártya hiba lenne? (De csak ezek részek)
Más játékkal még nem teszteltem. Régi kártyával nem volt ilyen hiba.
Gépem az adatlapom-nál.

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#941) hzoltan válasza Mandox077 (#936) üzenetére


hzoltan
tag

Bár régebbi a hozzászólás, de hát ha hasznos lesz. Nálam is előjött Warzone alatt ez a hiba. Látszólag minden rendben volt. Alt+R-rel ki lehet tenni egy monitor-t a játék fölé, és ott vettem észre azt, hogy a laggolás pillanatában visszaesett a GPU órajel, a GPU ventilátor sebessége és az FPS, a hőfok viszont rendben volt. Újra kellett indítanom a játékot, utána minden minden ok. Telepítés után bekapcsoltam a Radeon Chill-t, ami hiba volt (nálam, utólag), az átlag FPS-em nem ment soha 100FPS fölé és rendszeresen laggolt.

Kikapcsoltam a Chill-t és bekapcsoltam az Anti-lag-ot, azóta az FPS: 100-130 között 2K felbontásban, nem laggolt, nem fagyott.

Egy próbát megér.

(#942) Exelsior válasza hzoltan (#941) üzenetére


Exelsior
senior tag

Szia.

Nálam a mostani jelenség hogy Warzone és Fortnite alatt elsötétül a kép random szerűen. Utána vissza jön. Most ez mi akar lenni? Táp bírja minden jó. DX 12 alatt nem csinálja. Más játékok alatt sem. De ezek alatt igen.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#943) hzoltan válasza Exelsior (#942) üzenetére


hzoltan
tag

Én a laggoláson kívül más hibát nem tapasztaltam. Talán valaki más tud segíteni.

(#944) wiggen123 válasza Exelsior (#942) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Monitor tápellátása haldoklik. kösd rá másikra tesztelni ha tudod, ott is csinálja el. Ha igen, akkor tévedtem. De nekem az volt a ludas.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#945) SDG


SDG
friss újonc

Tisztelt Fórumtársak!

Vettem egy lg-27GL850-B monitort (1440p, 144hz, g-sync compat.).

Jelenlegi ősöreg GTX 970 TI videókártyámat cserélném le valami olyanra, ami elviszi 1440p-ban játékokat rendesen.

És hááát nem túl sok választási lehetőségem van. A videokártyák méregdrágák és nincs igazán egyetlen "ütős" kártya sem emberi árban. (A tesztek alapján a 300k s 2080 super is "csak" OK és nem valami olyan beast ami reggelire megesz mindent ebben a tartományban).

MSI RX 5700 XT Gaming X -> 155k
RTX 2070 Super Gaming OC -> 200k
RTX 2080 SUPER (akármelyik brand) -> minimum 270k ről indul (és gondolom belecsúszik a 300 ba ha a "jót" akarnám venni)

A fenti 3 kártyából ár-érték arányban a 5700 XT tűnik a legjobbnak, kérdés, hogy ki hogy van megelégedve a sajátjával 1440 p gaming tárgyában ("elég-e"), illetőleg, hogy driver ellátottsággal hágy áll a kártya.

(core i7 7700k hoz passzintanám)

(plusz lehet h hiba volt 144 hz es monitort venni, de 50 fps nél sync ide v oda már fájdalmas screen tearing van..)

A segítséget előre is köszönöm,
SDG

(#946) martin66


martin66
senior tag

sziasztok,

ti melyiket vennétek?
- MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8G - 322 font
- MSI Radeon RX 5700 XT MECH OC - 346 font
- Powercolor Radeon RX 5700XT DUAL 8GB - 350
- Powercolor Radeon RX 5700 XT Red Dragon - 360

én azon gondolkodom, hogy az 5700 gaming x az egyik legjobb hűtés (jól tudom, nem?) és ha rárakom az xt biosát, akkor is még szuper halk lesz és jóval olcsóbban vettem meg mint az xt verzióját ami 390 font.

véleményetek?

(#947) ssj81


ssj81
aktív tag

Sziasztok!
Most vettem egy 5700-ast, de a gpu kihasználtság 1080p Division 2-ben ilyen 70% körül van, Detroit-nál 40-50%.
Vki tud erre megoldást?

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#948) martin66 válasza ssj81 (#947) üzenetére


martin66
senior tag

Ide tedd frl kerdesed. [link]

(#949) spykee00 válasza Mandox077 (#936) üzenetére


spykee00
csendes tag

Szia. Érdeklődnék, hogy megoldódott e a problé?
Mert nekem is ugyan ezt csinálja, 144 Hz - es monitorom van.
Kártya 5700 XT. Nitro+ SE
Legfrissebb driver s a driver beállítása mindenhol alapon semmi nincs bekapcsolva a free since- n kívül. S a warzone akadozik. A külvilág mikor autoval megyek rendesen szaggat!

spykee

(#950) Bossp


Bossp
addikt

Nem tudom ennek van e kulon foruma ugyhogy megprobalom itt. Adott egy msi 5700xt gaming X. Szeretnem valtoztatni a vilagitast rajta vagy epp kikapcsolni. Az msi nek van valami color progija de az fel akar rakni valami tobbszaz megas allinone msi control centert ami emlekeim szerint szet is bassza a rendszert. (Amugy valamiert fel sem tudom telepiteni). Valahogy meg tudom ezt kerulni? Koszi!

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#951) FerBal


FerBal
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 5700 Xt Gigabyte videókártyám. 3-4 hete van meg. Első héten semmi baj nem volt. Aztán egyszer csak a valhalla közben, kép megállt fekete képernyő. Gép újraindít manuálisan, majd wattman hiba. Egyre gyakoribb lett. Míg észrevettem, hogy táp csatlakozó rosszul volt bepattintva és nem volt kontakt. Egy ideig jó lett, de megint elkezdte. A neten fellelhető összes létező dolgot kipróbáltam, de van hogy 1,5 óra alatt van hogy 5-6 óra után csinálja.
DisplayDriver uninstallt is megcsináltam. Feszültésg értékek lejjebb vannak, alig melegszik, de még most is elődobja.... Nem tudom mi lehet
Tápra gyanakszok, de feleslegesen nem akarom kicserélni, de nem tudom, hogy tesztelhetném.
Válaszaitok előre köszönöm

(#952) macy válasza FerBal (#951) üzenetére


macy
addikt

Nálam egy rog strix 5700xt csinálja ezt, csak nálam proci és memória csere volt, plusz alaplap bios frissítés. Van hogy úgy összefossa magát a radeon szoftver, hogy hiányos lesz a menüje. Most jöhet majd a napokig tartó kurvaanyázás mire rájövök mi a baja.

(#953) Hrdi2


Hrdi2
tag

Sziasztok egy gyors kérdésem lenne rx 5700Xt vagy rx 6600 xt ??? Sajnos nem bírok dönteni Köszönöm előre is.

(#954) FoLey-v válasza Hrdi2 (#953) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szia!

Itt tedd fel a kérdést [link] .
Részemről RX 6600 XT,mert kevesebbet eszik és 10%-al erősebb.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#955) Hrdi2 válasza FoLey-v (#954) üzenetére


Hrdi2
tag

Köszönöm

(#956) MasterDeeJay

Érdekelne hogy rx5700-nál gpu vagy ram tuning számít többet azaz a kártya sávszéllimites vagy inkább gpu limites.
Lesz egy rx5700-hoz hasonlító kártyám csak enterprise verzióban hbm2 rammal és érdekelne hogy mennyire befolyásoló a ram sávszéle ennél a gpunál.
Köszi!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#957) FoLey-v válasza MasterDeeJay (#956) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szia!

Itt tedd fel a kérdést [link]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#958) PimpDaddy


PimpDaddy
csendes tag

Sziasztok!
A napokban cseréltem procit (Ryzen 5 1600x - 2600x ) és videókártyát ( Rx 470 4GB - Rx 5700XT 8GB ) egy MSI B350 Gaming pro alaplapban ! Természetesen előtte volt egy Bios frissítés majd egy tiszta Windows install!
2 napig tökéletesen működött majd egyszercsak a kép lefagyott nem reagált semmire sem a gép!
Kikapcsoltam majd a tápot áramtalanítottam aztán próbálkoztam egy indtással! Nos még a BIOS sem jön be ellenben fekete képernyő és no signal ami fogad!
Majd észre vettem hogy a VGA Debug LED világít!
A Videókártyát Hardverapró-ról vásároltam ( https://hardverapro.hu/apro/powercolor_red_devil_radeon_rx_5700_xt_8gb_gddr6_v/hsz_1-50.html ) ahogy a hirdetésben is szerepel bontatlan volt! Mivel sem másik alaplapom sem Videókártyám nincs (el is adtam amint megjött ez) így csak tippelgetek és valahogy el akarom magammal hitetni hogy nem a VGA hibás hanem alaplap PCI express hiba!
Hozzáteszem ha kiveszem a kártyát és úgy indítok akkor is világít a VGA Debug LED!
Nagyon mellé lőnnék ezzel vagy lehet alapja?
Javítsatok ki ha tévedek!!!
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.