Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Prof válasza gbors (#336) üzenetére


Prof
addikt

Nekem teljesítmény, eredeti termékpozícionálás adja meg a kategóriát. 5700XT felső-közép minimum.
Akkor szerinted a 1060 ami 66 fpst ad BFV-ben FullHDben az ugyanaz a kategória, mint a 5700XT ami 146-ot. Na ne viccelj :)) [link]
Ennyi erővel egy idióta extrákkal duplaárasított középkategóriás autó, hirtelen felsőkategóriás lesz??

Akkor a 1060 egy hulladék szar középkategóriás kártya. Véletlenül senki éppészű se ajánlhatta játékra, mert egy szar. És az 5700XT maga az isten, ami gagyi driverekkel is azonalli vétel. Nem találom az ilyen tartalmú cikkeket videókat. Hmm :U

[ Szerkesztve ]

(#352) Kansas válasza Prof (#349) üzenetére


Kansas
addikt

Ez a képlet marhaság, de nyugodtan használd...

(#351) Prof És még egy sor bullshit.. igazán abbahagyhatnád már.
Ahogy gbors is írta, a kategóriák kifejezetten csak és kizárólag generációkon belül érvényesek. A 1060 az egy-másfél generációval ezelőtti kártya. Jó hogy nem azzal jössz, hogy a Geforce 8800 Ultra az egy belépőszintű kártya, csak mert most már egy IGP is tudja azt a teljesítményt. Nem, az a generációjának az abszolút csúcs kártyája volt, csak épp 10 éve. Tudod, a generációk közt szokott fejlődés lenni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#353) Prof válasza Kansas (#352) üzenetére


Prof
addikt

Persze hogy marhaság mert a népszerű shopok ahol vásárolnak az alacsonyabb ár miatt, mind szürke import cégek.

(#354) Carlos Padre válasza Abu85 (#289) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez az évszázad faszságának hangzik.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#355) Kansas válasza Prof (#353) üzenetére


Kansas
addikt

Van amelyik szürke import cég, de pl. az Alza az egyik legnagyobb nagyker Kelet-Európában, gyakorlatilag megspórolod a kisker árrést.
A képleted nem ezért marhaság, hanem mert semmi alapja nincs. De cáfolj meg, vezesd le, mutasd meg, miben különbözik a hasra csapástól!

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#356) Carlos Padre válasza Duck663 (#300) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az is érdekes, hogy azonnal munkát vállalhatott az intelnél, rendszerint hasonló pozíciójú vezető még csak hasonló pozíciót sem vállalhat 1-2 éven belül, nem hogy azonosat a közvetlen konkurenciánál.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#357) Petykemano válasza Duck663 (#339) üzenetére


Petykemano
veterán

Nagyvonalakban egyetértek veled, de a vegát.meg kell védenem. Maga a konzumer kártya nem lett jó, de végül számos cloud megrendelést hozott és állítólag pro és instinct formában is jól ment.

Képzeld el, hogy mi lett volna, ha 2016 végére összeraknak egy polarist, ami kb ugyanazt tudja, mint a kicsik, Vega méretben, csak épp nem Vega frekvenciával.
Utólag persze könnyű már válogatni, hogy milyen fícsöröket kellett volna kihagyni. De valószínűleg 2017 elején, amikor még reménykedtek ngg, dsbr, stb fícsörök működésében, akkor nem.véletlen poorvoltáztak.

Amit én nem értek, hogy minek van David Wang?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#358) Abu85 válasza Petykemano (#357) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hogy-hogy miért. Ő az, aki kidolgozta a HBCC-t. Ez nem elég? :))

De egyébként ő menedzseli a mérnöki csapatokat az RTG-n belül, illetve viszi a bizniszt, ahogy Raja, csak kevesebbet beszél.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#359) Carlos Padre válasza hajbel (#303) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Azért mert egyszer úgy történt (fogjuk rá), ne állítsunk már olyat, hogy ez a stratégia.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#360) Petykemano válasza Abu85 (#358) üzenetére


Petykemano
veterán

Jólteszi 😃

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#361) Carlos Padre válasza Cifu (#308) üzenetére


Carlos Padre
veterán

"Erre majd érdekes válasz lesz, hogy mit fog Koduri kihozni az Intelnél. Ha az Xe nem lesz versenyképes (és nem a gyártástechnológia miatt), akkor igazad lesz, és Koduri lehúzhatja magát a WC-n.
Ha viszont az Xe lelépi az aktuális RDNA-t, akkor az AMD duplán rosszat húzott: nem csak hagyta elmenni az egyik tehetséget, de ráadásul úgy hagyta elmenni, hogy egy irgalmatlan erős konkurenciát is teremtett az nVidia mell
"

Ahogy már írtam korábban is, csak az álmait és ambicióját vitte magával, nem a több tíz éves tapasztalatot és technológiát, ergo nulláról kell mindent kezdeni. Hacsak nem vitt magával egy degeszre tömött pendrive-ot. :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#362) gbors válasza Prof (#351) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem tűnik fel az a mikroszkopikus apróság, hogy az 1060 egy 3 évvel ezelőtti generáció tagja? Még direkt írtam is, hogy a kategória generáción belül értelmezhető - olvasás megy? Az autós példákat ideerőltetni felesleges, nem összehasonlítható a két piac a fejlődés ütemének eltérései miatt.
Az meg, hogy neked mi adja a kategóriát, az a magánügyed, attól még nem az lesz a kategória. Keress rá az 5700 midrange kifejezésre a google-ön, és tanulj egy kicsit :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#363) Carlos Padre válasza hajbel (#331) üzenetére


Carlos Padre
veterán

"alálicitálni a konkurenciának."

Mit csinálni a minek? :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#364) Carlos Padre válasza Kansas (#334) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az Atit a fusion projekt miatt vették meg, ami még most is jó ötletnek látszik így visszanézve, és amit a pletykák szerint épp Koduri bombázott szét. Szóval elvertek egy rakás pénzt és időt, majd a cél előtt feladták. Na ezért tűnik hibás döntésnek a felvásárlás.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#365) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Szuper jó teszt lett, köszi! :R
Kivárom a customokat, de ebből VGA csere lesz, már látom. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#366) Sinesol válasza Carlos Padre (#364) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazából megvalósult a projekt, szerintem minden kitűzött célt elértek, van teljes értékű APU, csak ugye nem igazán kell senkinek, nem egyszerű rá programokat írni.

(#367) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Az előző verziókból kiindulva, vajon is lesz 4096 számolóval ellátott verzió?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#368) Tanisz válasza Kansas (#347) üzenetére


Tanisz
senior tag

Nem akarok értetlenkedni, de nem APU-ra gondolok, hanem sima CPU-ra mobil platformba.

Teszem azt a Ryzen 3 3600M vagy bármelyik variáns, aminek nincs kupak alatt GPU.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#369) Cifu válasza Duck663 (#339) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem emelek neki szobrot, de abban kiegyezhetünk, hogy a legjobb vezető, aki az elmúlt évtizedben+ a vállalat élére került.

Ezt nem vitattam el, de szerintem Read kezdte el a valódi tűzoltást. Az ő időszakában számtalan népszerűtlen döntés született, de kétlem, hogy Su kezében jobb megoldások lettek volna a helyzet kezelésére...

Nem leépíteni kellett volna a grafikus részleget, hanem felfejleszteni. Az nv bizonyítja, hogy komoly eredményeket lehet elérni a garfikus piacon, igaz, hogy azóta sokat szűkült, de akkor még bőségesen fölözhető lett volna. Igaz, hogy ennek az lett volna az ára, hogy a CPU-s fejlesztések megcsúsznak, de miután épp egy Bull válság közepén vannak, és tudják, hogy abból nincs gyors menekülés, ez lett volna a kézenfekvő.

Read pozitív listájába bele lehet írni, hogy rendbe szedte a szétesőben lévő céget, amely különben beleállt volna a földbe. Leépítésekkel tette, de ezt aligha egymaga határozta el. Ha valami miatt ekézni akarod, akkor inkább az x86/ARM közös CPU architecturába vetett hite miatt tehetnéd, szerintem.

Kezdjük ott, hogy a HBM, nem olcsó. A Vega 11 (kódnevű) lapka a Polaris váltására lett tervezve HBM-el, soha nem jelent meg, mert se nem volt gyorsabb, se nem lett volna olcsóbb gyártani. Ezért maradtak is a Polarisnál.

Ok, kezdem belátni, hogy én vagyok Don Quijote, aki a szélmalommal harcol. Soha meg nem erősített pletykákra alapozod a magasröptű megállapításaidat, amelyeket semmi, de semmi nem támasztja alá.

Vega 11? Ez a pletyka volt vele kapcsolatban. James Prior viszont azt nyilatkozta, hogy a Vega11 sose lett volna diszkrét VGA kártya, eleve APU mellé szánták - ahogy végül meg is jelent...

Igen, csinálnak vegyesvállalatot, pl kínaiakkal, de az megvan, hogy egyik vállalat sem a fő vetélytársuk?

Tehát ha a kínaiak saját x86 processzort gyártanak, az nem vetélytárs, ha az Intelnek (akinek nem volt normális iGPU-ja) eladnak iGPU-t, az vetélytárs.
Kissé nyakatekert logika. De biztos bennem van a hiba, hogy nem látom át. Más nem elképzelhető...

Vicces vagy nem, mulattat vagy nem, de Koduri (is) nyugodtan ekézhető.

Ó, én nem mondtam, hogy Koduri nem ekézhető. Ha jogos. De az általad felhozott Vega fiaskó is egy olyan példa, hogy Koduri nyíltan panaszkodott az erőforráshiányra, közben pedig egy innovációval telepakolt csúcs-megoldást akartak kiadni. Ahhoz nincs meg a kellő háttér-információm, hogy ezt egyértelműen átlássam, de annyit látok, hogy a Vega fejlesztésével az AMD direkt nagy kockázatot vállalt. Ha nem hittek volna benne, akkor lelőtték volna. BTW, ez Lisa Su vezénylete idején történt már masszívan. Szóval...

Nem volt koncepció, nem volt elképzelés.

Dehogynem volt koncepció. Az APU-k és az HBA. Ehhez kellett az ATi...

De semmi, mert a "future is fusion" aztán nesze neked, hol a fusion? A túlélésért kellett küzdeniük.

Szóval akkor mégiscsak volt koncepció?

Nézd, a Fusion logikája teljesen érthető volt. Hogy zsákutca volt? Hát, ezt így nem merném kijelenteni, talán inkább úgy fogalmaznék, hogy beletört a bicskájuk az adott körülmények mellett. Az AMD nagyot álmodott, és elbukott. Volt ilyen, van ilyen az Intelnél is. Larrabee, ugye te vagy az? :DDD

Az AMD korábban is rizikózott. A nagy feltörésük, az AMD64 és az X2 procik, ugye emlékszünk rájuk? Az is hazárdírozás volt. Az bejött, és egy rövid, de hangos aranykort hozott a cégnek. A Fusion első elképzelése nem követte.

Szóval igen volt ott baj dögivel, korábbi vezetőkkel is, de azért a vállalat születéséig már csak nem kellene visszamennünk, nem?

Odáig nem. De a problémák kiindulópontjáig azért nem ártana. Az AMD problémái pedig nem 2015-ben vagy 2017-ben kezdődtek...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#370) Cifu válasza Tanisz (#368) üzenetére


Cifu
nagyúr

Létezik olyan mobil CPU az elmúlt évekből, amelyben nincs iGPU? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#371) Carlos Padre válasza Sinesol (#366) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem igazán, az akkor elképzelt desktop szoftver-hardver környezet egyelőre csak a konzolokban él.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#372) Duck663 válasza Cifu (#369) üzenetére


Duck663
őstag

Abban igazad van, hogy Read valóban tűzoltást végzett, de hogy jól csinálta-e azon vitatkoznék.

Különféle vadhajtások/vad elgondolások (x86/ARM) mindig voltak.

Tudod, hogy hány olyan GPU van ami meg sem jelent soha, pedig bizony elkészült. Ez pont olyan, mint hogy Kodurit küldték, nem fogják megmondani, mert nem ránk tartozik, és nekik nem is feltétlenül jó, de nem jelenti azt, hogy nem igaz. :) Az amire te gondolsz APU mellett, az a Vega 12, az jelent meg.

Az a kínai processzor csak Kínában lesz használatos, és az AMD zsebébe is cseppen bőségesen utána, de nincs mögötte egy azonos területen tevékenykedő, tőkeerős vetélytárs, globális piaci lehetőségekkel. (Ha nagyon kukacoskodni, akarsz akkor odaírhatod, hogy na és a kínai állam?) :D Ez lényegében egy módosított Ryzen mag, de nem ad jogot semmire sem, a Kínaiak nem ezen a vonalon nem fognak tudni újabb CPU-t fejleszteni, ez egy egyszeri fejlesztés volt. Az AMD nem a VIA-féle vegyesvállalattal alkotott egy még vegyesebb vállalatot, az egy másik fejlesztés.

Persze oké, panaszkodik, de vezetőként tisztában kell lennie a vállalat aktuális anyagi lehetőségeivel, azzal is, hogy egy másik, sok éves fejlesztés milyen aktuális állapotban van, amibe rengeteg munka/idő/pénz került, egy korlátlan erőforrásokkal rendelkező vállalatnál más a helyzet, itt van egy fontossági sorrend. Ebben a helyzetben egy felelős vezető, nem kezd el sem hisztizni, hogy már pedig ő több pénzt akar, sem pedig nem vág bele egy megainnovatív funkciók tervezésébe, hogy a saját hírnevét nagyobbítsa. Az Intelnél lehet hogy fog menni, de mások az erőforrások. Abban nem kételkedem, hogy tele lesznek a hardverek különféle ötletes megoldásokkal, de abban már erősen, hogy az anyagi források ellenére is, az működni is fognak. Szerintem sok "Vega 10" fog még onnan érkezni.

Igen, Lisa Su alatt jött a Vega 10, de ki volt a RTG vezetője? Nem Su volt a felelős érte, hanem Koduri. Koduri meg kb azt ígérhette, hogy piacvezető VGA lesz, nem lett, Su pedig a fejét vette. Su csak utána lett az RTG feje, miután Koduri kikerült a képből, addig csak jelentettek neki, az hogy mit az jó kérdés. Lelőtték volna, nem lehet mindent lelőni, most is előkerült, hogy októberre csúszik a Navi, de egyszerűen kényszerhelyzetben voltak, a konkurencia a nyakukon, már termékskálát frissít, muszáj kiadni, a Vega 10 is így volt. Érdemes belegondolni, az első demókba, Doommal demóztak, még januárban, oh micsoda tempó (lehet Sunak is ezt adták be, hogy ezt fogja hozni) aztán jöttek a problémák, hogy nem hozza, nem működik ez, nem működik az, lásd itt a Navi leírását, mostanra javították ki azt, (vagy legalábbis egy részét annak) ami nem működött, vagy nem jól működött és hány olyan dolog lehet, amit egyszerűen kukáztak, mert igen pont nem volt elég idő és pénz, javítani, de nem gányoltak, nem hitegették magukat, hanem inkább kidobták. Ez egy más fejlesztési szemlélet.

Igen "fusion" FSA majd HSA, ez az egy koncepció volt, azaz egy, de semmi más. Minden mást töröltek vagy eladtak. Nem tört volna bele a bicska, ha már akkor elkezdik a chipletezést, és nem egy lépésben akarják megváltani a világot. Az nem megy, soha nem is ment és nem is fog.

Az AMD64 nagy előnye volt, hogy az x86-al teljes kompatibilitást biztosított, így igazából már-már nyert ügye volt. Azt viszont nem igazán értem éppen emiatt, hogy minek vannak még most is 32 bites OS-ek? Merthogy a kompatibilitás X64 alatt is biztosított. Az X2, nyilvánvaló volt, hogy az IPC feljebb srófolása és az órajel egekbe emelése helyett sokkal könnyebb dolguk van a teljesítmény fokozására azzal, ha egy második magot helyeznek a processzorba. Persze volt mindkettőben kockázat, de akkor abban az időben és az akkori lehetőségeik mellett nem volt akkora, mint most a Vega 10. Nem egy rossz VGA, de egyszerűen túl sokat akartak vele.

A HSA kb ugyanaz, mint a AMD64, azzal a különbséggel, hogy jó sokan beálltak mögé, de valójában komoly támogatást, csak az AMD nyújtott/nyújt hozzá. Viszont a fejlesztőket nem sikerült rábírni a támogatására.

Az a baj a problémák előfordulásával, hogy azok folyamatosan előjönnek. Az AMD-nél elég nehéz olyan időszakot találni, amikor ne lett volna valami problémájuk.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#373) Kansas válasza Cifu (#370) üzenetére


Kansas
addikt

Ryzenből nincs. Olyan van, hogy az ASUS belerakott egy R7 1700-at egy laptopba, de az desktop proci volt, és desktop RX580 GPU ment mellé, vagy 5-600e Ft-ért.
De végül is miért kellene lennie? Nincs piaca - arra a kis hányadra, amit a gamer laptopok tesznek ki, bele lehet tenni az APU mellé a dGPU-t és akkor megy úgy.
Intel is nagyobb részt ezt csinálja, IGP-s egységek mellé teszi be az NV vagy AMD GPU-kat, ha úgy tartja kedve.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#374) Petykemano válasza Cifu (#369) üzenetére


Petykemano
veterán

Vega11...
Vega mobile néven még mutogatták is.
Ez nem az intelé volt, az Vega M néven futott.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#375) andy19770128 válasza Kansas (#373) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Clevo p370 em integrált vga nélkül csak d vga ha jol emlékszem

(#376) Petykemano válasza Duck663 (#372) üzenetére


Petykemano
veterán

A hsa sikertelenségének valószínűleg nem kis mértékben oka a zsönge cpu miatti alacsony piaci részesedést és hogy még belépőszintű apukkal se sikerült penetrációt összehozni.

Kíváncsi vagyok, hogy a zen erőre kapásával előkerül-e újra.
Persze a ryzen döntően nem apu, de ma már nem is feltétlenül szükséges egy integrált megoldásnak lennie. A pcie4-5 biztosítja a sávszélességet, eközben számos Fabric tud memóriakoherens összeköttetést biztosítani.
Persze késleltetés szempontjából biztos a legjobb ah apu, vagy legalább az egybetokozott megoldás.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#377) hobizoli válasza con_di_B (#318) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en nemtom mit qrcsiznak el ennyire folyamatosan anno az ATI-nal is meg az AMD-nel is a videochip-knel, de a nvidia mindig gyorsabb tud lenni a FX fiaskon kivul kb, ami kb 15eve volt 1x, az ATI meg mindig csak loholt utana, es talan a Radeon9700-9800 volt az, amivel pariban tudott lenni ugy ahogy
mert elvileg sokal erosebb hardvere volt sokkal nagyobb szamitasi teljesitmeny meg savszelessegekkel, aztan vhogy megis az nvidia aktualis akarmilye volt a gyorsabb kisebb fogyi mellett is, kevesebb szamoloegyseggel is

emlexem arra, amikor kijottek az elso TNT, TNT2, GF256 meg utana a GF2 es GF3 VGA-k is kb 8-10 honap telt el meg csak az elozo megjelenese ota, de mar kijott a ujabb gen es annnnyival gyorsabb volt a korabbi onmagahoz kepest is, hogy elkepeszto
es akkor meg az nvidia sem volt kitomve loveval ennyire, mert a Riva128 volt kb az elso vminek nevezheto cuccuk

a tobbi gyarto meg mintha vmi B ligaban versenyzett volna egymas ellen

itt is megnezed a nyers szamokat, a 2080-t ugy le kene vernie, mint vak a poharat, de nem
mondjuk legalabb arban tuti jobb lesz
azt a HBM RAM-s Radeon7-t meg absz nem is ertettem, hogy abban mi volt a koncepcio
Vega56/64 kb detto
alig lett gyorsabb a RX580/590-nel igazabol, de 2x annyiba kerul, meg 1.5x annyi W-t harap
dejo
ott is adtak volna ki RX6xx-kent 10nm-n a regi videochipet, vmivel meg magasabb orajelen, meg 32 helyett 64 ROP-l
ez a ket legutobbi technika vhogy nagyon bukora sikerult

több drón kell ;P

(#378) Tanisz válasza Cifu (#370) üzenetére


Tanisz
senior tag

Jogos, kevertem azzal amit Kansas írt.

Nincs több kérdésem :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#379) awexco válasza hobizoli (#377) üzenetére


awexco
őstag

A Radeon 7 nem gamer kártya ! Tudom nehéz felfogni de próbáld . Honnan tudod , h bukta mire alapoznod ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#380) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Mikortól kerülnek piacra?,még nem látok sehol sem árazást.

(#381) BoneDragon válasza Heroes fan (#380) üzenetére


BoneDragon
veterán

Csukott szemmel nézted? Csomó helyen lehet már kapni.

(#382) andy19770128 válasza hobizoli (#377) üzenetére


andy19770128
aktív tag

A 9700 as idején jelent meg az a borzalom fx. Egyébként lassabb volt. A második virágzása az atinak a 3870 és a 4870 es volt. Ezek szintén jobbak voltak

(#383) andy19770128 válasza hobizoli (#377) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Radeon 7 est használok 4 k játékra...60 fps az összes dx12 alkalmazások alatt dx11 50-55 fps. Miért is lenne ez rossz? A fogyasztás meg relativ... Én éppen pont leszarom.. 1 kw enermax evitte a pro duot is.de anno gtx 590 meg a gtx titan z is sokat evett. Ez nem baj. Ugysem akarom percenként megmentni a bálnákat

[ Szerkesztve ]

(#384) hobizoli válasza andy19770128 (#382) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja, tenyleg, akkor elmondhatjuk, hogy kb 10-12 evente beletalalnak vmibe
az fuuu...
de ahhoz is kell vhogy az nvidia balf@szkodasa pont akkor

:U

több drón kell ;P

(#385) K0vasz válasza hobizoli (#377) üzenetére


K0vasz
aktív tag

szerintem igazából a GCN-nel kezdődött a lejtmenet, egészen addig az AMD pariban volt az nv-vel. míg a GCN mindent IS akart tudni, addig az nv kártyák kifejezetten a játékokra és a játékok szempontjából fontos jellemzőkre gyúrtak (sok textúrázó egység stb.), így lehetett az, hogy egy papíron gyengébb kártyával is jobb eredményeket hoztak, mint az azonos szinten lévő AMD kártyák
ráadásul az eredeti, 7000-es széria után éveken át csak átnevezgetések voltak, én nem is értem, miaszart csináltak 2012 és 2016 között (jó, a felső kategóriában jöttek újdonságok, de engem a középkategória érdekelt volna, ott meg csak a helyben totyorgás meg az átnevezgetések mentek)

(#386) Kansas válasza andy19770128 (#375) üzenetére


Kansas
addikt

Ivy Bridge i7 CPU-k voltak benne(Core i7-3610QM, Core i7-3720QM, Core i7-3820QM meg Core i7-3920XM) mindben Intel HD 4000-es IGP-k voltak, esetleg BIOS-ból letiltva...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#387) Krend válasza hobizoli (#377) üzenetére


Krend
csendes tag

Nem tudom mit szívsz, higy szerinted a vega alig lett jobb a polarisnál, amikor a 1070ti, 1080 majd kesobb a 2060 es 2070el álltak párban.

De gondolom akkor azok is alig jobb, mint a polaris kártyák szerinted, ja nem, azokat Jézus saját kezűleg rakta össze és legalább 70szer gyorsabbak

Amúgy meg nem értem ezt a népi szokást, hogy valamiből a legeslegjobb termékkel X cég rendelkezik, ezért egyből a sok marha azt hiszi ez levetíthető az alsóbb kategóriákra is, de ez alapján nem csoda, hogy miért van szükség a marketingeseknek összevissza mindenféle hülyeséget kitalálnia minden fajta terméknél, mert megvan a csorda amit kábítani lehet vele.

[ Szerkesztve ]

R5 2600x, R9 290

(#388) hobizoli válasza K0vasz (#385) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pont ez az, hogy shader unit-ban meg texturazo egysegben pusztan szamszeruleg a RX480-580-590 siman tobbet is tud akar, mint a 1070 pl, de a 1070 megis siman gyorsabb volt egy 15-20%-l, mert 25%-l kevesebb SU meg TMU melle pont 2x annyi ROP-ja van
de a 1070 is ugy volt megis gyorsabb , hogy az 2 evvel fiatalabb RX590 1.5x annyit zabal kozben
aztan arulhattak 1070-hez kepest kb 3/4-d aron
wow
megnezed a Vega56-t, akkor SU es TMU-ban pontosan a 1080TI-t tudja elvileg, kiveve a ROP-k szamaban, mert abbol a 1080TI-ben kb 1.5x annyi egyseg melozik es a Vega56 a 1070-l van egy szinten fps szamban, ha valos teszteket nezel, nem csak azta, hogy papiron mit tudna
Vega56-nek pont annyi ROP van, mint a 1070-nek is: 64
Vega64 meg TitanXP felett van SU es TMU-ben is, meg HBM RAM savszelesseg istenseg is ott van, csak ROP-t nem sikerult ott sem novelni

es ez a diffi konzisztensen megvan vegig, hogy SU, TMU az tobb, de a ROP meg sokkal kevesebb, es a fillrate annyi elvileg, hogy elajulsz, de a futoszalag vegen a leszazalekolt Bélabácsi csak egy kézzel melozva pakolgat a dobozokba
elhiszem, hogy elvileg(!) egy AMD ROP 2x annyit szamol, mint egy nvidia ROP, es azert eleg a fele is oda, de vhogy megis buko lett a sztori mar generaciokon keresztul, hiaba adott elvileg minden meg ehhez

az hogy RX480 es 590 kozott annyi tortent kb, hogy felemeltek az orajelet 2 lepcsoben ~300MHz-l
az nagyon izgi, es kb pont annyit is gyorsult is kb linearisan

több drón kell ;P

(#389) rodrigez válasza Krend (#387) üzenetére


rodrigez
senior tag

Igen, ezt én sem nagyon értettem, lehet egys vessző volt rossz helyen, de hogy a Vega56/64 ne lenne sokkal gyorsabb a Polaris-os kártyáknál az hülyeség.

(#390) koldus312


koldus312
csendes tag

Aki vett már ilyen vga-t annak volt benne ez a 3hónapos előfizetői kupon? Én az enyémben nem találtam, és az Amd illetve a sapphire honlapja szerint is jár.

(#391) #82819712 válasza Cifu (#369) üzenetére


#82819712
törölt tag

Ne hagyjátok abba :)
A Cifu -Duck párbeszéd szerintem az üde színfoltja az eléggé belaposodó PH fórumoknak.
Bár kár hogy nem az AMD találgatós topicon találtatok egymásra, mert a Cikk első 6 Abu oldala is megérné hogy beszélgetések szökkenjenek belőle szárba !
Nem ilyen 'Az a véleményem hogy az amd ..." három sorban kinyomom típusú hanem egy gondolatrendszerbe ágyazott, úgyhogy csak hajrá tovább !!!
Meg hát ugye már vannak neten lag tesztek tehát téma lenne éppen bőven !!!
Nem én fogom belinkelni abba biztosak lehettek :D
De a személyes kérdéseket (nem személyeskedő és hál isten nem VS szempontból) nagy rálátással kitárgyaltátok !
Bár sportban nincs mi lett volna ha... De azért én a logikus lehetőségeket még kitárgyalnám.
Két nagy fordulópont lehetősége is volt.
Bevallom őszintén én ATI-s vagyok a lelkem mélyén nem AMD-s, talán ezzel régiek sokan vagyunk így.
Sok lehetőség elúszott ott bár tudom csúnya történet volt az eltitkolással és a részvények hirtelen értékvesztésével kapcsolatban.
De azért megkérdezem mi a véleményetek hova futott volna ki az Atis ARM története ? Adreno... Radeon
Mindenki tudja hogy elképesztően keveset fogyasztanak a windows tákolja az armos változatot.
A másik nagy fordulópont Raja lehetett volna... Akinek azért óraszámban kitaposták a lelkét efelől senkinek ne legyenek kétségei, ha a megítéléséről van szó.
Most is van AMD-nek lehetősége Samsunggal korporálni, licenszelték tőle az RDNA-t, de tudjuk hogy Samsungnak azért hatalmas tapasztalatai vannak a kis fogyasztású hardverekben... volna itt IS bőven gyümölcsöző összedolgozás lehetősége.
Részemről azt mondom volt ráció az inteles összedolgozásban, ez is remek beszélgetés téma, ki szerint mi lett volna annak a kártyának / GPU-nak az előnye amit 10+ szoros pénzből fejlesztettek volna ki?

[ Szerkesztve ]

(#392) huntenseN


huntenseN
tag

Itt is kapható már, ha érdekel valakit.
Most rendeltem egy Sapphire 5700 XT-t, egy hetet mondtak kb szállításra, de raktáron is fognak tartani jövő héttől, legalábbis az ügyfélszolgálatos hölgy azt mondta.

(#393) koldus312 válasza huntenseN (#392) üzenetére


koldus312
csendes tag

Sapphire van nekem is, csak a kupon hiányzik.

(#394) beef válasza huntenseN (#392) üzenetére


beef
őstag

Miért nem Powercolor? A +1 év gar azért többet ér mint egy matrica. Vagy Alzáról MSI még olcsóbban is 3 év garral.

[ Szerkesztve ]

(#395) zef válasza koldus312 (#390) üzenetére


zef
tag

Esetleg egy Crysis 3 tesztet lehetne kérni a welcome to the jungle pályán amikor a toronyból lövöldöznek?

A Vega topikban beszélgettünk erről a jelenetről.

Ebben a hsz-ben linkeltem a savegamet is.

Előre is köszi ha van időd foglalkozni vele :)

(#396) hajbel válasza beef (#394) üzenetére


hajbel
addikt

Rendben. Akkor nem én vagyok az egyedüli, aki nem érti, hogy miért vesznek az emberek márkahűség alapján referencia kártyát :D

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#397) koldus312 válasza zef (#395) üzenetére


koldus312
csendes tag

Nincs crysis 3am

(#398) zef válasza koldus312 (#397) üzenetére


zef
tag

Köszi! :)

(#399) Cifu válasza Duck663 (#372) üzenetére


Cifu
nagyúr

Abban igazad van, hogy Read valóban tűzoltást végzett, de hogy jól csinálta-e azon vitatkoznék.

Azt én sem mondom, hogy a tíz körmével kaparta ki a szent grált a szilikonból, de adott egy határozott új útirányt (ahogy korábban említettem, én sem gondolom, hogy lett volna a legjobb, noha nem vitás, hogy igen érdekes és valahol innovatív...).

Az amire te gondolsz APU mellett, az a Vega 12, az jelent meg.

Erre valami forrást tudsz adni?

Ez lényegében egy módosított Ryzen mag, de nem ad jogot semmire sem, a Kínaiak nem ezen a vonalon nem fognak tudni újabb CPU-t fejleszteni, ez egy egyszeri fejlesztés volt.

Ha nem kapnak ilyen licenszt a kínaiak, akkor vehettek volna "valódi" Ryzent az AMD-től. Feltehetően több folyt volna be a cég kasszájába. Itt nem ezzel van a gond, hanem azzal, hogy ez egy üzleti döntés volt.

Ahogy az Intel-AMD GPU is...

Ebben a helyzetben egy felelős vezető, nem kezd el sem hisztizni, hogy már pedig ő több pénzt akar, sem pedig nem vág bele egy megainnovatív funkciók tervezésébe, hogy a saját hírnevét nagyobbítsa.

Nem én fogom Koduri extravaganciáját megvédeni, de especiel a Vega pont beleillett az AMD-től elvárt innovatív vonalba. Szóval az az általad elvárt irányvonal, hogy az RTG-nek valami olcsó és jól skálázható megoldás kellett volna, szerintem fals. Utólag nagyon könnyű okosnak lenni, szerintem 2015-ben te is letetted a hajad attól, amit a Vega képviselhet...

Én arra kívántam rámutatni, hogy az adott irányvonalat Su is jóváhagyta, ahogy az AMD igazgatótanácsa is. Ez aligha Koduri egyszemélyes projektje volt...

Abban nem kételkedem, hogy tele lesznek a hardverek különféle ötletes megoldásokkal, de abban már erősen, hogy az anyagi források ellenére is, az működni is fognak. Szerintem sok "Vega 10" fog még onnan érkezni.

Térjünk erre vissza 3-4 év múlva...

Igen, Lisa Su alatt jött a Vega 10, de ki volt a RTG vezetője? Nem Su volt a felelős érte, hanem Koduri. Koduri meg kb azt ígérhette, hogy piacvezető VGA lesz, nem lett, Su pedig a fejét vette.

Su kvázi COO volt 2012-től az AMD-ben, 2014-től CEO.
Ismét, utólag lehet Koduri-ra mutogatni, hogy nem hozta azt, amit ígért (noha kétlem, hogy mi valaha is megtudjuk, pontosan mi zajlott le a céges belső megbeszéléseken), de Su vállán nyugodott végig a döntés. Ő volt a CEO, nem Koduri. Ha Read képes volt meghatározó emberektől megvállni (Carrell Killebrew, aki szintén S3 és ATi folyomány, mint Koduri), és Su olyan varázsló valóban, valamint tényleg csak és kizárólag Koduri az AMD fekete báránya, akkor úgy kellett volna kivágnia, hogy a lába nem éri a földet. De nem tette.

A feltételezésed szerint 2017-ig várt rá.

Ezt nehéz Kodurira egyszemélyben rátukmálni, lássuk már be...

Minden mást töröltek vagy eladtak. Nem tört volna bele a bicska, ha már akkor elkezdik a chipletezést, és nem egy lépésben akarják megváltani a világot. Az nem megy, soha nem is ment és nem is fog.

Abban az időszakban a chipletezésnek aligha lett volna olyan hatása, mint amilyen lett a Ryzen esetében. Az AMD eleve csak a 28nm-es gyártástechnológiához fért hozzá akkoriban, szóval 28nm-es chiplet mellé rakott volna mondjuk 32 vagy 45nm-es IO egységet? A Chipletes design most lett nagyon vonzó, mert a 7nm már drága mulatság és pénzben kifejezhető az előnye, annak, hogy nem monolitikus megoldásban gondolkoznak. Élek a gyanúval, hogy a chipletes design így és most tud igazán kiteljesedni, vagyis a Ryzen pont jókor ért révbe...

Az AMD64 nagy előnye volt, hogy az x86-al teljes kompatibilitást biztosított, így igazából már-már nyert ügye volt.

Mégis "underdogként" tudta elterjeszteni így a 64bitet. Ahogy a HSA esetében, itt is megtörténhetett volna, hogy nem állnak be mögé a fejlesztők...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#400) Heroes fan válasza BoneDragon (#381) üzenetére


Heroes fan
őstag

Most értem haza nemrég azt az alzánál vannak. Egész jó ár, procijuk is kíváló árazással jöttek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.