Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hibák még lehetnek, igyekszem javítani!

(#2) Sidaries


Sidaries
őstag

Nekem egy K6-2-esem volt. 250Mhz-es ha jól emlékszem. Azt húztam 290-re. :) Régi szép idők. A teszt jó, nekem tetszett. Így tovább!
Nem lehet hogy a Vsync be volt kapcsolva? Ezért lehet hogy 60fps a max néhány helyen.
( a chache az csak simán cache )

[ Szerkesztve ]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) edipqe


edipqe
senior tag

nagyon szeretem a nosztalgia írásokat! Ügyes grat!

az írás elég jó, bár a tesztek elött lehetett volna kicsit tágabb a nem bench jellegu rizsa rész.

nekem 500as celeronom volt és 20% tuningot bírt kb. :R

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#4) bacsis válasza Sidaries (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem volt vsync bekapcsolva, direkt megnéztem. én is arra gondoltam...
A hibákat kijavítottam Bár még mindig elképzelhető hogy van!

(#5) troller válasza bacsis (#4) üzenetére


troller
senior tag

Életszerűbb lenne, ha Intel oldalról megnéznél egy 300-as cerkát 450-re húzva, és azt hasonlítanád az AMD cuccaihoz. Anno pont az ilyen "szolid" tuningok miatt érte meg celeront venni, és akkoriban még nem is voltak kiherélve, mint a P4-es utódaik. 433-as antituning cerkát csak a hozzá nem értők, vagy cégek vettek :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#6) ^Boss válasza bacsis (#4) üzenetére


^Boss
őstag

cs 1.6-ban a konzolba ird be: fps_max 100 pl, ha tobb kell, beirsz tobbet, asszem 500 a max

[ Szerkesztve ]

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#7) bacsis válasza ^Boss (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát ezt nem tudtam, ha következőre tesztelek cs-vel majd használni fogom, köszi :C

(#8) DeltaPower


DeltaPower
őstag

ez aztán a jó kis nosztalgia teszt :C
nekem k6-2+ 500-asom van még mindig, tartaléknak és néha netezni használom. igen jó kis cuccok voltak ezek anno, kár, hogy nem terjedtek el jobban.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9) kts88


kts88
senior tag

Jó kis írás, grat :R :R . Én is szeretem az ilyen régi gépeket netre, vagy egy normális hangkártyával még zenére is jók. Ha már úgy is teszteltél P3-as procit berakhattál volna egy Copermine magosat is, szigorúan alapórajelen. Engem nagyon érdekel mennnyit változott a sebesség a tokozás lecserélésével, és a csökkentett gyorsítótár miatt. De enélkül is jó. Remélem még látok hasonlót :C :C

(#10) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Wow!Egy kis nosztalgia. :B Köszi érte.

Nekem van egy még működő AMD K6-2-es Compaq laptopom.Nagyon jó kis szerkezet, simán megküzd az XP-vel és még játszani is tudok rajta ezt-azt hálózatban. :U
Nemrég fel húztam 330Mhz(4,5x75Mhz)-ről 400Mhz (4x100Mhz)-re.Kicsit melegszik és hamarabb lemerül,de érezhetően gyorsabb.

(#11) Tomaaasz válasza ^Boss (#6) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

A HL1-es motor csak 101 fps-t bír max. A Source bír 500-at.

[ Szerkesztve ]

Oda mentem, ahol vagyok!

(#12) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Lényegében csak nosztalgia tesztjeim vannak, de az jó sok :C
na meg a lekváros teszt! aminek még a héten elkészül a folytatása!

(#13) ^Boss válasza Tomaaasz (#11) üzenetére


^Boss
őstag

bir az 300-at, sot asszem 1000-ret is, kicsit ugyan elkezdessz szallni a levegoben meg fura, de kirajzolni kitudja , van kepem vhol 8800gtx-el 1000fps-rol, most ugrott be, szoval az a max

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#14) eziskamu válasza bacsis (#1) üzenetére


eziskamu
addikt

Jó írás, amúgy a 433-as celeron becses neve Celeron A, az első Celeron sorozat (on-die ;] vagy milyen, szóval a magban lévő) l2 cache-val. Az elődje a sima Celeron egyáltalán nem tartalmazott L2 cache-t (másodlagos gyorsítótárat ).

[ Szerkesztve ]

(#15) bacsis válasza eziskamu (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Na olyan prockót azért nem raktam bele, mert azt elég keményen lenyomták volna a chache-vel rendelkező AMD-k, bár tuning volt bennük rendesen az biztos, jó kis 300as lazán 450en :K

(#16) eziskamu válasza bacsis (#15) üzenetére


eziskamu
addikt

A celeronról jutott eszembe, mintha olvastam volna, hogy annó Magyarországon árultak olyan 300 MHz-s Celeronnal összerakott gépet, melyet feltuningoltak a boltban 450 MHz-re (nem átverésből, hanem leírták/elmondták mi a szitu) és rendesen garanciát is vállaltak rá . Vagy csak álmodtam? :)

(#17) joshua7 válasza bacsis (#15) üzenetére


joshua7
veterán

Nekem kimaradtak ezek a procik az életemből (Cel. 566-tal kezdtem, illetve folytattam DX4 után), de érdekes írás, jó volt olvasni. ;)

Semper Fi

(#18) eldiablo válasza eziskamu (#16) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Igen,volt ilyen.Mintha a Herta is csinált volna ilyet.
Manapság is kaphatóak "bolti tuning" gépek csak azokat igen drágán mérik. :D

(#19) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Az a P!!!-450MHz az egy Katmai core darab, ami "csak" 0.25mikronos, es a L2 cache csak ~fele orajellel teker

hobizoli

több drón kell ;P

(#20) csizs


csizs
aktív tag

A jó kis K6 és társai. sok ilyenem volt és jó sok meg is halt. Azé a celeronok meg a intel is még bírjaa húzottak is :-) DE azé grat a munkádhoz!

1x éve a prohardveren!

(#21) Rive


Rive
veterán

Jó kis teszt.... Jó lett volna belerakni még egy Celeron 300@450-et: ezek voltak anno a celeronok igáslovai, és elég sokan használták őket 100-as FSB-vel. Amit legtöbbször vittek is jóóól.

Másik, hogy bár a K6-2-ben tényleg nem volt L cache, a hozzá tartozó alaplapon bizony akadt, méghozzá - a tesztben szereplő esetében - rögtön egy megányi... Ennek megfelelően a K6-3 meg persze háromszintű (!) cache-rendszerrel dolgozott. Ez azért a celeron-féle 128 kilónyi L2-t eléggé odaverte.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is tetszett a dolog, a K6-osok megítéléséhez azért nézzük meg hogy ezek P1-es alaplapban szaladgáltak, amiknek durván kevesebb a busz sávszéljük mint egy P2-esnek mondjuk 440-es chipsettel. Ennek fényében már nem is olyan rossz eredmény az hogy néhol megverik a jobb alaplapban ketyegő Inteleket.

Sajnos a gyakorlatban ez nem jelent olyan sokat : 500-as K6-2 -n 192Mb RAM-mal sehogy sem tudtam élvezhetően filmet lejátszani, Intelen azért ez össze szokott jönni :(
Még annak idején ez a P1-P2 alaplap dolog azért volt esetleg lényeges, mert a P1 lap sokkal olcsóbb volt mint a P2, és azért teljesítményben nem volt sokkal rosszabb a K6 :) Persze a Celeron tuningosságát még így sem számoltam bele.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) bacsis válasza hcl (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mindjuk ezeket a +os K6-osokat is lehetett már húzni, ahogy a tesztemben is volt az 500as K6-III+ 600on is ment szépen csak egy kis plussz kakaót kellett neki adni

(#24) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Éljen a K6-os teszt! Mikor lesz a nagy pIII-as? :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#25) hcl válasza bacsis (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehetett ám, minimum 1 osztályt mind feljebb ment, de a Celeronok többet is...
Mondjuk nekem gagyi lapom volt. Én a 350-es K6-ot 400-ig tudtam nyomni, az 500-as csak 500-on ment, mert a lap hülye volt hozzá :(
A 350-es felment 450-ig is, ott már nem volt stabil, ésannyi feszt kellett neki adni hogy az nem volt egészséges... Valszeg ebbe is halt bele egy idő után.

Most az egyik régi notimban van egy 350AFR meg egy 500-as a polcon, de az is működik :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) bacsis válasza rum-cajsz (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

már a p3as konfig megvan hozzá, egy bivaly erős tualatin, ha minden jól megy akkor 1hónapon belül összehozom azt a tesztet is :D

(#27) hcl válasza bacsis (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az ezeket amiket most teszteltél, megeszi reggelire :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) eziskamu válasza hcl (#27) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát ha még fel is húzza 1,7-ig, akkor bizony félhetnek a willametek is ;] , haj csak azért váltam meg annó a tualatinos cerkámtól, mert szar volt az alaplap (via-s epox, és valami nem stimmelt vele sebesség terén, de amint egy st6-ba raktam, alapon is csak úgy dorombolt, kár hogy annak az st6-nak meg baj volt az agp portjával, ja és simán ment a proci AMD-s (Athlon xp-hez is használható rézmagos) hűtéssel 1,7 GHz-n az 1,3-asom feszemelés nélkül, még az Epoxban is)

Tényleg vajon egy kétprocis rendszer tuningolt tualatinokkal, gpu gyorsítás nélkül vinné valyon a hd felbontású filmeket?

[ Szerkesztve ]

(#29) hcl válasza eziskamu (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, ha VIA volt az első akkor jóhogy lassú volt :D
Azok a kis méretről és a kis fogyasztásról híresek inkább...

Amúgy sztem a dual tualatin vinné a HD-t. Haver csinált ilyen gépet, csak mondjuk annyi pénzből már egy kisebb core2 kijött volna...

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) bacsis válasza eziskamu (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

1750en ketyek az st6ban a tualatin cerka :C
Majd ha meglesz a p4es konfig is, akkor bevetem a dual tualatinos szerverem is, és megnézem mit kezd akkor már hd videóval is :C

(#31) eziskamu válasza hcl (#29) üzenetére


eziskamu
addikt

Az volt a baj, hogy közben meg volt olyan VIA-s lapom, ami ugyanazt a 633-as cerkát jobban hajtotta meg (ABIT VL-6) mint az Epox, mert az Epoxot direkt a tualatin támogatás miatt vettem, mert készültem áttérni, de egy darabig még a régi prockó ment benne. Valamint az Epoxnak voltak olyan gondjai, hogy recsegett a hang néha DVD lejátszásnál, meg hasonló olyan hülyeségek, amit tényleg a VIA-ra szoktak kenni, de sem ABIT VL-6-al sem a haverom VH-6-jával nem jöttek elő, szóval azért az alaplapgyártók is tehettek róla. Vagy normális biost csináltak, vagy szigorúbb volt náluk a minőségellenörzés (bár ugye a kondikkal melléfogtak)

[ Szerkesztve ]

(#32) bacsis válasza eziskamu (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én szeretem az epox-ot kár hogy úgy eltűnt, voltak neki elég kemény tuning lapjai, attól félek, az Abit is erre a sorsra fog jutni, nem tudom meddig fogja még húzni... én nagy Abit párti vagyok, bár lehet jelenleg a "voltam" kifejezés lenne a megfelelőbb...
Bár az biztos ha megcsinálom a nagy p3 átfogó tesztet mind a 2 oldalon (AMD, INTEL) Abit alaplapot fogok használni :DD

(#33) Rive válasza eziskamu (#31) üzenetére


Rive
veterán

VIA :D

Volt ugye kezdetben a VIA 693-as chipset. Ilyen pl. a VL6 is. Ez a BX sorozat (és deriváltjai) ellenében alapból tudta a 133-at, ráadásul a klf. frekik között is valamivel kényelmesebben lehetett váltogatni. Úgyhogy összességében tuningbarátabb volt, mint azok.
Ugyanakkor a memóriakezelése olyan bűnrossz volt, hogy tuning ide vagy oda, egy mezei LX harminc-negyven százalékot rávert ugyanolyan procc, ugyanannyi memória mellett a legtöbb alkalmazásban :D

A következő próbálkozás volt a 694-es. Pl. VH6 is, ha jól emlékszem. Ezen már pofoztak valamennyit, úgyhogy 10-25 százalék lemaradással már beérte :)) A 694-es Tualatinra átfaragott variánsa volt a 694T, hasonló paraméterekkel.

Az egész meghaladott lett az i815 elterjedésével: pl. ST6, ugye.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34) bacsis válasza Rive (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

fuhuú tényleg bűn lassú volt a VIA. Volt egy lapom VIA chipset-el, és egy 1000es p3 procival volt megtámogatva 256mb rammal meg egy geforce3al, a far cry full min grafikán olyan 3-5fps-el döcögött.... ellenben az intel oldalon
BH6 alaplap bx440 chipsettel, egy 733as celeronnal meg ugyanazzal a vga kártyával ment még 1024be is 20-40fps-el...
Akkor lemondtam végleg a viáról!
Bár az utolsó szériás socket7es lapokon amik voltak VIA chipset, azok egész jól szerepeltek vagy csak én gondolom így? :B

(#35) hcl válasza bacsis (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A VIA nem erre való :) Olcsó gépnek, ami azért van hogy fusson rajta a wödör, annak jó.
Meg a kis fogyasztású beágyazott platformjaik, meg az Epia (aminek azért régebben is voltak elődjei) voltak jók olyan helyekre ahol kis helyen el kellett férni egy gépnek.

A munkahelyem tele van kis 5*35*35cm-es gépekkel, Epia van bennük, bűn lassúak, de az az egy pogi amit nyomnak rajta, elfut. Hadd ne mondjam hogy mennyivel kevesebbet zabálnak ezek, mint egy rendes P3 vagy P4... És van belőle vagy 100 a telephelyen.
Na meg volt KT400-as AMD-s alaplapom. Az se volt az a kapkodó idegbajos, cserébe sokkal kevesebe került egy rendes lapnál. Aztán Epox-ra cserélődött :)

A Socket7 időszakban amúgy tényleg nem voltak rosszak, de akkor még a Tomato is tudott pl. alaplapot gyártani... azóta sok nagy név elvérzett már :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) Yutani válasza Rive (#33) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyet kúrt el az Intel az i815 chipsetben, de azt nagyon: a maximum memória, amit lekezelt, 512MB volt. Még a BX is többet tudott, nem beszélve a 694-es VIA chipsetről, ami megette az 1.5GB ramot. Bár abban az időben 512MB elég volt mondjuk Win9x/Me alá, de ahogy jött a WinXP, úgy vált minimum követelménnyé a fél giga ram.
A családomban van egy VIÁ-s alaplap 1.5GB rammal, 1.4GHz Tualatin Celeronnal. Szalad az szépen ma is, irodai feladatokat lát el.

#tarcsad

(#37) Rive válasza hcl (#35) üzenetére


Rive
veterán

A VIA nem erre való ;)
Mégis, hányan erre vették anno...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38) Yutani válasza bacsis (#34) üzenetére


Yutani
nagyúr

Itt egy jó kis teszt a Tualatin chipsetekről: Hardwareluxx

Van itt VIA Apollo 133T (694T), SiS 635T, i815 B-step, ALi Alladin 5T chipset. Ami feltűnt, hogy a SiS 635T nagyon jól szerepelt, gyakorlatilag minden esetben megverte az Intel chipsetet. (Persze nem tudom, hogy SDRAM vagy DDR volt a P6S5AT lapban...)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#39) Rive válasza Yutani (#38) üzenetére


Rive
veterán

P6S5AT: talán tudok szerezni egy kondizásra váró példányt. Kell valakinek?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#40) Ygg


Ygg
senior tag

Jó a cikk, gratulálok.
Volt K6-2 400-am, 256 MB RAM-mal, de azt hiszem a végén már 512-vel megsegítve egész jó kis netezős gép volt XP-vel is:).

(#41) bacsis válasza Yutani (#38) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pont azon agyaltam, hogy csinálok egy jó kis chipset tesztet, de te linkeltél egyet, így már értelmét vesztette :O
Amúgy emléxem, volt egy Acorp lapom, Slot1-es valami "acorp 6via81z" volt a típusa, és abból az alaplapból volt intel 440 meg via chipkészletes is, tök ugyanúgy nézett ki mind a 2alaplap, ránézésre nem mondtad meg volna hogy melyik melyik... mind a 2-t használtam, viszont érdekes módon annál a 2alaplapnál nem vettem észre sebességbeli különbséget...

(#42) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Az milyen: "Intel Pentium3 450Mhz" meg "Asus P3b-f" ezzel gyakorlatilag leírtad a letöltő gépemet. :DDD

Érdekes teszt: egyik oldalról szomorú, hogy az amd procik elég gyengusak benne, :( másrészt azért nem ugyanaz a két kategória szerintem. Előbbi azért mégis csak socket7-es holmi. Azért a p3 az intel egyik legjobb procija volt. :U Így viszont szépen teljesítenek az amdok. :K

Én anno intel 166-al kezdtem 32 mega társaságában. Később ment bele még 64 mega ram és amd 350. Ég és föld a kettő. :DD
Van egy csomó lomom abból a korból. Nemrég egyik havernak össze is raktam egy viszonylag működőképes gépet régi kacatokból.

Egyébként volt sok előnye azoknak a gépeknek a maihoz képest: jóval alacsonyabb fogyasztás, kicsi méret, jóval nagyobb kompatibilitás mint ma. (p1-re értve)
Azért lehet még feladatot találni nekik manapság is. Én már tervezgetek egy ideje egy p1 alapú hardveres tűzfal/router gépet. Nem biztos, hogy van értelme megépíteni (idő sem biztos hogy lesz rá) de érdekes lehet. Kb 4* lenne nagyobb, mint a mostani router és ha nagyon megszorítom tán még kevesebbet is fogyaszt. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#43) bacsis válasza Vladi (#42) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen ebben teljesen igazad van, hogy a k6ok socket7esek voltak... A tesztemmel arra szerettem volna rávilágítani, hogy az AMD mérnökei relative elég jól tartották magukat processzoraikkal az intel-hez mármint az intel alsó szintjét tudták hozni, és azért az nem rossz...
Amúgy nekem komplett gépként üzemel a k6-III+ 600 és a mai napig sokszor használjuk, mikor a barátokkal kisebb lan party-t rendezünk, akkor a kis gép is előkerül mert a CS-t és a settlers3-at lazán viszi :C

(#44) adalbert1 válasza Yutani (#36) üzenetére


adalbert1
veterán

Ebben teljesen egyetértek, épp most is egy i815-ös gépről írok...
A p3 még elég lenne bőven 1.2 GHZ-en, de az 512 MB ram már nagyon kevés tud lenni néha, pedig csak win2k megy a gépen.

(#45) Vladi válasza bacsis (#43) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ráadásul bedobhatod a hátizsákba is. :D

Jók az ilyen tesztek. Jöhet még. Esetleg duron teszt... :U (Ez a korszak nálam valahogy kimaradt. p3-asok is csak az utóbbi 3-4 évben járnak nálam.)
Az amd-nek valahogy mindig voltak nagy dobásai. Hátha most is jön egy. :U

Olvastam a hszeket: az abit mániádat meg tudom érteni. Az utóbbi 2 nagygépem nekem is abit alapú. nf7 (ismerős? :) ) és kn8. Mondjuk ez utóbbi valahogy nem az igazi. Az elrendezés tervezése valami borzalom. Alig férek benne. :(

Amit azért furcsállok, hogy ilyen írásokkor mindenki nosztalgiát emleget. Szerintem meg egy csomó mindenre jók még ezek a gépesek. Házi torrent letöltőnek pl. k6-2 128 megával még sok is. :DDD Szabad szoftveres vonalon van egy csomó jó cucc rá. Debilánnyal pl. ideális letöltőt lehet építeni. Meg ott a tűzfal amit említettem. De ha egy egyetem pölö ingyen jut egy csomó p3-hoz (akár elő is fordulhat) olyan klasztert épít, hogy ihajj.. :))
Megasztán kicsi "konyhai" netezős, mp3 gépnek nincs jobb.
Én pölö most építek (jóvan épül mán vagy egy fél éve :DDD ) htpc-t (!!!) p3 alapokon. Lazán viszi az avit meg a dvd-t. Más nekem momentán nem is kell.
Egyszóval - nem ömlengek - nevezhettek őskövületnek, de nálam a p3-ak még legalább egy évig (következő nagygépig) biztosan használt technológia lesz. Mert elég és számos utolérhetetlen előnye van. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#46) bacsis válasza adalbert1 (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Volt egy abit st6-osom (p3 i815) na jó most is van egy.. na a lényeg hogy akinek eladtam az előzőt, rakott bele az 512mb ram mellé még egy 256osat, és állítólag érezhetően gyorsabb lett a gép, annak ellenére hogy nem ismerte fel... hát nem tudom...
én kipróbáltam, beleraktam a mostaniba egy 3. 256ost és az everest tényleg látta, bár én nem éreztem gyorsulást, talán csak azért, mert nem volt nagyon olyan progi fent agépen aminek jól jött volna az a +256mb...
Amúgy tényleg ez az átka a 815nek...
Viszont a szerveremnek via chipsete van, ami már ddr ramokat kezel és a 2db 1266os tualatin mellett van 1,2gb ddr ram :C ráadásul minimális tuninglehetőséggel is rendelkezik a kis szerver lapocska, így a prockók stabilan mennek 1450en is :DD
hamarosan veszek bele 2db 1400ast,. és kis szerencsével menni fognak majd 1600on is!

(#47) bacsis válasza Vladi (#45) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy htpc szerűt én is építettem. Azért "szerűt" mert egy ipari kártya alaplapot használtam, olyan mint egy bazi nagy ISA-s kari amin van proci meg ram foglalat, lehet másik alaplapba is dugni, de működik különálló gépként is... Fogtam egy alaplap dobozt, mellékesen megjegyzem egy abit nf7-esét, és abba beleraktam, kb 1/3át foglalta el a doboznak, mellé befért bal oldalra az AT-s táp, jobbra pedig a hdd meg a dvd rom, elől kivágtam a dobozt a portoknak meg a bekapcsoló gombnak, szevasz kész a htpc, benne van 256mb ram meg egy 1ghz.es p3 igaz hogy nem használom semmire de mutogatni nagyon jó, meg feelinges :C

(#48) Vladi válasza bacsis (#47) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD Kééépet!!!
Miért nem használod? Van rajta vga kimenet? Akkor cuppanjon szépen rá az lcd tv-re. Ha fut rajta a geexbox mehet a videó parti. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49) bacsis válasza Vladi (#48) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

úgy képzeld el azt az izét, mint egy ősrégi ISA-s vga kártya... elől ott van rajta a vga kimenet...
ez is olyan cak ahol van vga kimenet, ott még van mellette 2db usb és egy lan csatlakozó is.
amúgy van rajta még 2ide vezérlő tehát 4eszközt kezel... a poén hogy ebben is van tuning opció :DDD :DDD
integrált intel752-es vga-val, ami ahhoz képest nem is olyan ratyi, az nfs5 1024be megy rajta, 3dmark 2000 szépen fut rajta, de még a 2001is eldöcög :DD
hogy miért nem használom? hmmm annyi hobbi gépem van, hogy erre már nem jut időm meg energiám!
DE akkor lefényképezem szívesen!

(#50) adalbert1 válasza bacsis (#46) üzenetére


adalbert1
veterán

Hmmm, ez érdekesen hangzik, valami szintetikus teszttel kellene megnézni, hogy más eredményeket dob-e...
Nekem Asus TUSL2-C lapban megy, lehet hogy kipróbálom, ha valaki tud valami olyan programot amivel lehetne mérni a +256 mb előnyét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.