Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) t72killer válasza pergabb (#1097) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudnak magyarul :Y?
#1096: :R

#1098: Mótvá. Viszont az, hogy 50+ezer börtönlakót kieresztenek, az még nem. Úgy tűnik, a vírus meglehetősen destabilizálta az iráni rezsimet, a politikai elit tagjai között is arat.

A britek elkészültek a forgatókönyvükkel:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1102) Nimrod


Nimrod
addikt

Ma turtam ki a Gmailes spam folderbol, egybol oda tette az allami hivatalos tajekoztato levelet a temaban. Szepen szajbaragosan, es persze csakis gorogul (mert most eppen onnan adom a helyzetjelentest). Lehet ezert sincs mar boldog-boldogtalanon maszk, mert eljutott a tajekoztatas az agyakig, hogy ne csinald ha nem vagy beteg vagy orvos. De inkabb furdjele ;]

(#1103) Vesa válasza t72killer (#1101) üzenetére


Vesa
veterán

Ilyenkor vajon mivel magyarázzák az imákat? Mert vallásoséknál megfigyeltem, hogy amíg számukra pozitív történik, addig isten akarata és minden azért történt, mert imádkoztak, de ha valami nem klappol, akkor vagy kuss van erről, vagy valaki mást tesznek felelőssé.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1104) Meggyi001

link

https://gamergep.hu/

(#1105) Vesa válasza Meggyi001 (#1104) üzenetére


Vesa
veterán

Már többször linkelted, de ki ez a csávó? Nekem nem tűnik szakértőnek, ránéztem az about-ra, ott sem írja, hogy orvos, vagy bármilyen egészségügyi végzettsége lenne. Akkor mitől releváns amit zagyvál?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1106) Lauda válasza Vesa (#1105) üzenetére


Lauda
félisten

Az egyik videóban azt mondta, hogy orvos. [link]

--------------------------------

A tesco már korlátozta bizonyos élelmiszerek online rendelésének mennyiségét: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1107) forceberg válasza Vesa (#1105) üzenetére


forceberg
veterán

En is az o videoit szoktam megnezni. Tulzott szereples nelkul mond,/mutat dolgokat a temarol. Thaifoldon el, ott tanit is, de talam vmi orvos is.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1108) Vesa válasza Lauda (#1106) üzenetére


Vesa
veterán

Ja, hogy azt mondta! Nekem meg PhD-m van (ellenőrizze aki akarja, sok sikert)! Egy percig sem tűnt nekem orvosnak, és most sem hiszem el hogy az lenne. Eleve, a nyelvezete minden szakmaiságot nélkülöz, de ami végképp egyértelművé teszi számomra, hogy nem az, a konteóba hajló megnyilvánulásai.
Komoly szakember ilyeneket nem mond, ez kb. a HírTV-s Háttérkép, és egyéb ilyen konteós adások szintje.

A tudomány a valóság költészete!

(#1109) cskamacska válasza Vesa (#1055) üzenetére


cskamacska
addikt

Irán esetén nehéz, mert jobban kozmetikáznak mint Kína. :(

Iran International sources: 428 dead from coronavirus in Iran

"While the Islamic Republic officials at the Ministry of Health have reported 66 deaths from coronavirus, according to Iran International’s reliable sources, the death toll of coronavirus in Iran is at 428."

Amúgy már 77 a hivatalos, de ez is ellenzéki(/szaúdi) oldal, ez sem megbízható. :(

https://t.me/s/covid19i

Telegramon van elég ízes rossz angolságú "féknyúz", gyakorlatilag ugyanaz mint ami kínából jött, még csak Reddit sem kell hozzá.

"Deputy Prosecutor of Qom: Man who released unauthorized video of Qom cemetery in Qom has arrested Anyone who publishes unauthorized news about Corona and disrupts the mental security of the community is a crime and dealt with decisively."

Reuters - Fear, distrust and disinfectant in the air amid Iran's coronavirus outbreak

">Hospitals are full of infected people. We hear about hundreds of deaths,< said a doctor in Tehran, who asked not to be named. >We need more hospitals. The death toll will rise.<"

“>It has spread across the country. How is it possible in 10 days? Obviously they concealed facts to go ahead with their own plans. They lied to us again,< said Fariba, 34, a high school teacher in the city of Tabriz."

">If my children don’t die from this virus, they will die of hunger,< construction worker Ali Hosseini, 39, told Reuters from Qom. >Construction business is dead now and I am jobless.<"

Kemény. :(

CBS - Marc Lipsitch predicts effects of coronavirus in the months ahead

The Atlantic - A Vaccine Won't Stop the New Coronavirus

Mint hogy mire ki lesz fejlesztve és le lesz tesztelve, már a Holdon kuksoló nácik is megkapják. Terápiás szerek talán lesznek előbb, de az sem előzi meg a ragályt, csak nem fordulunk fel tőle.

t72killer: Blikk.. óóó. :D BBC - Iran temporarily frees 54,000 prisoners to combat spread

Nimrod: Ez a maszkos téma azért nem ilyen egyszerű.

Amerikai egészségügyi vezetők szenátusi meghallgatásán Mitt Romney használ-e a maszk kérdése Anthony Fauci-hoz

Úgy néz ki, ha a miazma előugrik a sarokból, és rád veti magát akkor mindegy, de profi egészségügyieknek a jobb maszk megmentheti a bőrét, ill egy kötelezően archoz drótozott tüsszentés akadályozó eszköz magát a terjedést mindenképp lassítja.

És ha már maszk némi anonim Reddit Vesa örömére. :K

Just when you think you've seen it all

"I work in a level 4 hospital in Wa state in the Emergency Dept. I've been off for a few days and just heard from a coworker that all of the N95 masks were stolen. All of them were removed from our isolation carts and someone got into our locked materials storage area and stole cartons of backstock meant for the entire hospital. We've received a few from our sister hospitals, but only a few.

Only the triage nurse gets to wear an N95 and they only get one for the entire shift. WE only have a few isolation rooms and we don't have extra batteries for our CAPR helmets so those will only protect a few more workers. I'm coming to the realization that myself and my coworkers are most likely going to get it and now all I can hope is that we get a mild case."

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1110) t72killer válasza cskamacska (#1109) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a 428 elég konkrét, ahhoz képest hogy egy random nem hivatalos forrásból jön... Ők tudják, remélhetőleg belebukik a rendszerük.

Ez a maszklopás durva... Nem csak a koronavírus van a világon, feltételezem azokban a 4es szintű szobákban sokkal meredekebb eseteket is kezelnek, akiknek kvára nem esik jól, hogy pár bemajrézott kolléga lenyúlta a maszkokat merthogy derogál neki 2hét tüsszögés.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1111) Lauda válasza Vesa (#1108) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt most nekem nem értem miért írtad. Mindössze annyit írtam (erre reagálva : ott sem írja, hogy orvos, vagy bármilyen egészségügyi végzettsége lenne. ), hogy a videóban szereplő emberke mondta az egyik videóban, hogy orvos és linkeltem a részt.

Ettől eltekintve kifejthetnéd, hogy milyeneket nem mond egy komoly szakember, amiket ő viszont mondott. Csak hogy mi is megvilágosodjunk végre.

[ Szerkesztve ]

(#1112) Vladi


Vladi
nagyúr

Feleségem előállt egy őrült elmélettel, miszerint a koronavírus már réges rég átsöpört az országon, csak nem vettük észre. :DD

Vagy 2-3 hete kezdődött. A lányok és ő is köhögős betegséggel feküdtek itthon. 2-3 nap intenzív láz és köhögés. Kiderült, hogy az ovis csoportból 25 gyerekből 20 tüdőgyuszival köhögve feküdt otthon 2 hétig. A farsangot is elhalasztották....

hm... utólag már nem lehet kimutatni.

Persze Vladi a szokásos módon reagált, azóta csak 14 liter almám van. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1113) t72killer válasza Vladi (#1112) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2-3hét simán benne van a pakliban, akkoriban már nagyban hozák-vitték a kínaiak.

Sztem amúgy ki lehet mutatni utólag az antitesteket, csakhát akarni is kéne.

Az egész országot mondjuk kétlem, akkor sokkal több tüdőgyuszi lett volna.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1114) myckey válasza Vladi (#1112) üzenetére


myckey
veterán

Nálunk ez volt dettó.szintén ilyen időintervallumban.
Farsang nuku, gyerekek kipipálva suliból.
láz,tüdőgyuszi stb...

-Ezzel csak az a helyzet, hogy állítólag gyermekekre nem nagyon veszélyes?-
De ez simán lehet baromság. :K :C

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1115) kisza25 válasza myckey (#1114) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez nekem is fura, nálunk a gyerek kap meg elsőre mindent
az elmúlt 3 hónapból 3 hetet volt oviban, meg is kellett műteni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1116) t72killer válasza myckey (#1114) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az hogy nem nagyon veszélyes, azt jelenti, h megkapják a t.gyuszit de nemigen halnak bele.

#1115: kérdés vajon a kórházi személyzet most betegszabin van?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1117) myckey válasza t72killer (#1116) üzenetére


myckey
veterán

Na az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy nem igazán éri el őket ez a franckarika.
Amit Te mondasz, az megint más.

Nem tudom hol az igazság, remélem nálam. Az jobb lenne. :K

Persze az továbbra is zseniális,hogy idehaza nincs regisztrált eset. :C

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1118) pergabb válasza t72killer (#1116) üzenetére


pergabb
senior tag

Nem, néma tünetekkel, peoblémák nélkül kapják el, nem lesz tüdőgyuszi... Te kapod el, akkor sem feltétlen lesz tüdőgyulladásod, lehet magas lázzal megúszod.

(#1120) myckey válasza #40993792 (#1119) üzenetére


myckey
veterán

Hja, látom ám én is :D
Maradjon is így !

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1121) t72killer válasza pergabb (#1118) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tavaly egyébként mifelénk volt brutál a szezon, több ismerősnek tüdőgyuszija. Gyerek 3hetes antibiotikumkúrából, 40 fokos lázból csak kanárira menekítve gyógyult meg végül, ahogy én is a tüdők irányába indult bronchitisből.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1122) Snoop-y válasza Vladi (#1112) üzenetére


Snoop-y
veterán

De ki lehet az antitestekbol meg akkor is ha mar gyogyult vagy.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1123) DEJVID válasza myckey (#1117) üzenetére


DEJVID
őstag

Oké, ez a te olvasatod. Miért lennének immunisabbak? Ugyanúgy elkapják ők is, csak egészséges és/vagy fiatal emberek nem halnak bele a tüdőgyulladásba.

(#1124) myckey válasza DEJVID (#1123) üzenetére


myckey
veterán

Nem a fiatal emberekről beszéltem.
Az meg hogy miért lennének ellenállóbbak?
Gőzöm sincs.
Nem is írtam semmi tutit, ha nem lettem volna elég kifejező. :N

Mi itt a fórumon nem sok mindent tudunk erről, tőlünk jártasabbak sem. sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1125) nullpoint válasza t72killer (#1121) üzenetére


nullpoint
senior tag

Akiknek meg nem futotta kanárira menni az mind megdöglött? ;]

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#1126) t72killer válasza nullpoint (#1125) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ismerősök családilag döglődtek még 1 hónapot mire nagynehezen kimásztak belőle, nekünk meg kb másfél nap után véget ért a köhögés. Visszatérve gyerkőc egész tavasszal nem volt beteg utána, ovistársaival ellentétben.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1127) lo_jo


lo_jo
senior tag

Ez a "nem tudunk róla, de már átment rajtunk" gyönyörű elmélet. Alusisak azért nem árt hozzá, de gyönyörű.
2-3 hete a kínaiak még teljes önszántukból újéveztek otthon a családdal. Amit "mindenki" tapasztalt, azt hívják influenzának. Utólag tökéletesen kimutatható, ahogy a korona is kimutatható lenne.

Az antibiotikum pedig tavaly is és idén is hatástalan a vírusok ellen. Mindig is az volt.

(#1129) t72killer válasza #40993792 (#1128) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha egy viszonylag ellenáló, nem idős populációt érne csak a kórokozó, akár meg is állhatna az elmélet - ki esik pánikba egy kis láztól és köhögéstől? Ott nem stimmel, hogy a kis mocsok nagyon virulens, gyorsan terjedve pikpakk elérné és megtizedelné az időseket, asztmásokat, cukorbetegeket, stb, ami azért feltűnő lenne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1130) lo_jo válasza #40993792 (#1128) üzenetére


lo_jo
senior tag

Tudom, de ha az én közvetlen környezetemben előállna valaki ezzel az elmélettel, azt akkor sem reklámoznám. Ugyanolyan felesleges hangulatkeltés, mint a bolti felvásárlás meg a titkos kínai vegyifegyver labor. Meg a hozzászólás után következő hasonló sületlenségek.

Tudom, ez egy fórum és mindenkinek ugyanolyan joga van hozzászólni, de katasztrófális a helyzethez való hozzáállása mindkét végletről az embereknek. Általában ők a hangosabbak, akár a "hülye vagy, ha nem rettegsz", akár a "hülye vagy, ha rettegsz" mantrával jönnek. Szerencsére sokan olvastak hiteles forrásokat, ha nem is tanulták megfelelő szinten a virológiát vagy infektológiát, így tisztában vannak alapvető dolgokkal. Csak hát ők viszonylag ritkán írnak és elvész a zajban az értelmes hozzászólásuk.

(#1131) t72killer válasza lo_jo (#1130) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És egyébként semmilyen konzekvencia nem vonható le belőle, ha igaz is lenne. Elfilózva a konteón: 3hete csak kínai forrásból jöhetett a vírus, tehát pl végigfertőzte azt a kört, amit pl egy balszerencsés kínai boltostól elért.
Most az olaszoktól kapjuk az áldást, ami valszleg totál máshol fog landolni, másokat fertőz meg.

A szélsőségekről: a pánik krízishelyzetben rossz tanácsadó, nem a rettegés ment meg egy necces szituban, hanem az ésszerű gondolkodás. Ugyanúgy, ha lesz.rjuk a veszélyt, az még létezik és üthet. Itt azzal a csavarral, hogy sajnos nem a 30-40éves buszbatüsszögőn, hanem a sofőr cukorbeteg anyukáján fog csattanni az ostor.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1132) blu79


blu79
addikt

Sziaszzok elindult a magyar honlap -:

[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1133) Lauda válasza blu79 (#1132) üzenetére


Lauda
félisten

A megelőzés rész erős lett. Nagy energiákat emészthetett fel ennek az oldalnak az elkészítése.

[ Szerkesztve ]

(#1134) pergabb


pergabb
senior tag

Mos voltam a januari tudoemboliam miatt tudohogondozoba es a foorvoshoz kerultem, megkerdeztem mit gondol a koronarol, ha mar ennyire porognek az emberek. Mondta szerinte is tul van lihegve a dolog, a nagyon idoseknek vmibe ugy is bele kell halnia sajnos, viszont egy vilagjarvanynak o sem igazan orulne. Szoval lehet felni a dologtol jogosan, de megijedni nem kell szerinte sem, attol inkabb, ahogyan a media reagal a helyzetre es panikot kelt. Szivem szerint mar reg tokon rugtam volna az index szerkesztoseget is.

(#1135) t72killer válasza pergabb (#1134) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Addig minden szép és jó, amíg több lélegeztetőgép van, mint súlyos páciens.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1136) pergabb válasza t72killer (#1135) üzenetére


pergabb
senior tag

Jobban belegondolsz, akkor egyertelmu, hogy egy brutal jarvany eseten is kifizetodobb az allamnak egy fiatalt eletben tartani, mint egy idosebbet, aki mar nem termel hasznot. Tudom csunyan hangzik, de vhol ez lehet a valosag. Fiatalok, olyanok, akik az allam elen allnak, stb.. Amugy meg egy ilyen jarvanyt is meg lehetne allitani, ami szerintem nem olyan durva, de ameddig pl az olaszok is ugy allnak hozza, hogy ugyan semmi bajuk nem lesz es hordjak szet, addig eselytelen. Nekik is jarna egy nagy tockos, mert magukra gondolnak csak, idosebb, vagy betegebb tarsaikra nem.

(#1137) Ribi válasza pergabb (#1136) üzenetére


Ribi
nagyúr

Világosíts már fel minket, hogy kell ezt megállítani. :Y
Mint kinaiaknál mindenki 2 hét karantén, ki sem jöhetsz a házból?

(#1138) Polllen válasza pergabb (#1136) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az olaszokat nem érdemes egyben "az olaszokként" kezelni, mert ott van ahol bevállalták a karantént. Belpolitikában megy is az adok-kapok, hogy ez most túlzás vagy kevés.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1139) Lauda válasza pergabb (#1136) üzenetére


Lauda
félisten

kifizetodobb az allamnak egy fiatalt eletben tartani, mint egy idosebbet, aki mar nem termel hasznot.

Ezzel az a probléma, hogy azt senki nem fogja megmondani, hogy az orvoshoz forduló személy az államnak és/vagy a társadalomnak mennyi hasznot "termel". Egy idősebb ember is termelhet például adók formájában hasznot, akár többet is, mint egy fiatal. Ezen kívül ott vannak a számokkal ki nem mutatható tevékenységek, az önkéntesség például, vagy a szellemi tudást továbbadó idősebbek, akiket adott esetben 10 fiatal sem tudna helyettesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1140) t72killer válasza pergabb (#1136) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony csúnyán hangzik és bizony le mernék fogadni, hogy a nyugdíjbombától rettegő politikai elit pont így gondolkodik. Illetve úgy is, hogy a szavazói tök hülyék és nyomban lázadnak, ha nem engedélyezik nekik a tüncikézést, vagy farsangi tömegnyomort. De persze a tömegközlekedésbe paszírozott milliók is gyorsan kétségbeesnének, ha bicajra kéne szállni.

Az olaszoknak járna egy instant blokád az egész országra ezért...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1141) pergabb válasza Lauda (#1139) üzenetére


pergabb
senior tag

70evesekrol van szo:) a problemad pedig beszeld meg az allammal, ill mas allamokkal is. Irtam, hogy csunyan hangzik, de szerinted a kinaiak nem szarjak telibe, ha egy 70 eves hal meg? Sajnos de...

(#1142) pergabb válasza Ribi (#1137) üzenetére


pergabb
senior tag

Sajnos igy ahogy irod..:) gondolj bele, hogy az idosekre mennyire veszelyes. Neked nem lesz semmi bajod, nekik igen. Amugy egyszerubb dolgok is elegendoek lennenek, de csak az elejen, azaz ne utazgasson be senki se, se ki. Tudom, hogy ervagas gazdasagilag, de ha meg akarom allitani a jarvanyt, csak igy lehet. Amennyiben mar itt van, nem sokra megyek az alapos kezmosassal es egyebekkel, max halogatom a dolgot es kesobb kapom el. Egyaltalan nem feltem magam, mert mi bajom lesz, elvileg eros szervezetem van 35 evesen, de feltem a nagymamam es minden idos embert, akire fokozott veszelyt jelent a virus. Ezert sem ertem azokat a balf*szokat akik senki masra nem gondolnak es rohangalnak ki-be. Nem csak en letezem, ha nem masik sok millio ember, akire ugyan ugy tekintettel kell lennem.

(#1143) Ribi válasza pergabb (#1142) üzenetére


Ribi
nagyúr

De elég sokan szaladgálnak ide oda minden országban, és egyre több országban jelennek meg karanténok. Akkor elvileg minden országra lehetne karantént kiadni.
Nem igazán megvalósítható. Eleve országra, vagy városra vagy hova akarsz karantén?
Voltak hírek hogy emberek több héttel a járvány előtt jártak arra és evileg elkapták. Szóval simán jelen lehet már minden országban csak nem tudunk róla.
Globális karantén? Meddig? Ki ne menjen dolgozni? Orvosok, áram szolgáltatók, pékek? Vagy nekik azé kell, mert hát...
Jól hangzik ez, csak nem valósítható meg. 1-2 várost le lehet zárni, de nem mindet.

[ Szerkesztve ]

(#1144) Top cat


Top cat
őstag

Votmá? :D

(#1145) lo_jo válasza pergabb (#1142) üzenetére


lo_jo
senior tag

Gondolom te is bejársz dolgozni meg elmész boltba. Miért? Miért nem maradsz otthon, ha félted a veszélyeztetetteket? Azért mert nem vagy karanténban, ahogy azok sem, akik szabadon járkálnak. Majd ha lesz karantén, nem fognak. Igen, lenne gazdasági hatása is, meg erős szabadságkorlátozás indokolatlanul. Attól, hogy tőled 10 kilométerre valaki beteg, nem jön egyenesen, hogy te is az vagy.

(#1146) pergabb válasza lo_jo (#1145) üzenetére


pergabb
senior tag

Olaszokat hoztam fel peldanak, mas is lehetett volna. Ahol mar felutotte a fejet a betegseg, ott nem kell nyaralni indulni es puszizkodni az egesz ceggel. Kicsit kisarkitva latjatok a dolgokat, nem csak fekete es feher letezik. Per pillanat a panikkeltesen kivul mas nem megy, megfelelo intezkedeseket nem tettek. Ugyan akkor tobben vannak az ide kommentelok kozul a paranoid szemelyek, mint akiknek helyen van az esze. Mi fogjuk a legnagyobbat szopni, amikor majd elrendelnek esetleg egy karantent es semmi fizut nem kapunk:) annyi hulye van az utcan, eloszor ott kellene rendet tenni. Elobb szalltam le a villamosrol. Emberunk kohog aki ott all, kezet nem tenne oda. Teszek par lepest es odacsulazik a kovetkezo. Biztosan indulatkezelesi problemaim vannak, de ugy tarkonbasznam aki telibe kohog mindenkit, vagy a masikat, aki a labam ala turhazik egyet...de ugyan ez igaz arra akit a fonok regen a munka hosenek kialtott ki, mert 39fokos lazzal jott melozni. Takarodkon haza, betegen en sem megyek be, mert mast megfertozom.

[ Szerkesztve ]

(#1147) Polllen


Polllen
nagyúr

A mentőszolgálat ezt osztotta meg fb-n:

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1148) cskamacska válasza pergabb (#1146) üzenetére


cskamacska
addikt

Kis egészséges paranoia azért nem ártana. :(

Friss ropogós élmény körzeti orvosnál: minimum 5-6 ember száraz köhögéssel, maszk senkin (ugyan nem is lehetne mert sehol nem kapni, ugye) legtöbb nem tette a szája elé a kezét, 1-2 igen, de az is csupaszon így mindenen szétkente ami belekerült. :DDD Középkorú csaj meséli mosolyogva az ismerősének, hogy múlt héten(-hét óta?) tüdőgyulladása van/volt. Orvosnál semmi különösebb elővigyázatosság, vagy plusz eszköz, épp azzal voltak elfoglalva, hogy mindenki(!) gyakorlatilag már "rendőrt hívok" hangnemben követelte rajtuk a papír receptet(felírási igazolást), amit ők nem tudnak kiadni, mert szó szerint nincs, csak egy kevés maradék a járóképtelen betegeknek.

Hivatalosan Ügyfélkapun lehetne meghatalmazni a rokonokat, gyakorlatban mind az orvosnál mind a gyógyszertárakban ki van plakátozva hogy ez nem működik. De valamikor az igazolványos kiváltás sem, a "fel van töltve a felhőbe de még nem aktiválódott" az tök szokványos hiba a rendszerben, nem csoda hogy verik az asztalt a papírért. :U

Betegség kezelése az látványosan munkahely és vezető függő, értelmesebbek be sem engednek betegen, mert 1 hét múlva leáll a teljes egylégterű iroda a behurcolt baciktól.
Most egyébként talán a cégek is komolyabban veszik, jobban odafigyelnek a tisztaságra(pl több takarítást rendelnek, és az nem merül ki a leszemetelés és porszívózás / felmosás kombóban), jobban okítják a dolgozókat(több tüsszentés után mintha leprás lennél :DDD ), bőkezűbbek a szabadnapokkal. A multik szerintem jobban be vannak szarva, mint a magyar lakosság meg a kormány együttvéve. :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1149) t72killer válasza cskamacska (#1148) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ember addig nem tanul, amíg egy doronggal fejbe nem vágja a valóság.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1150) Narxis


Narxis
nagyúr

Túl van ez reagálva gyerekek. Én azt mondom.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.