Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) kisza25 válasza Polllen (#1048) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én csak írtam, hogy itt nincs még ilyen, itt mindent kapni és le lettem hazugozva, ennyi

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1052) myckey válasza kisza25 (#1051) üzenetére


myckey
veterán

Nem kellene fotósoppolni a képeket....
Szépen feltöltötted a polcokat.

:D :DDD

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1053) Polllen válasza #40993792 (#1049) üzenetére


Polllen
nagyúr

De ott a tudjukkinek nagy a befolyása biztos. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1054) Vesa válasza Soulfly842 (#969) üzenetére


Vesa
veterán

"Komolyabban - alapélelmiszerben - importfüggő országoknál ez nagyobb baj lehet."

Miért lenne? Azok meg kereskednek, a szállítmányok érkeznek a vilég más részeiről. A karantén ebből a szempontból irreleváns, az ellátás zavartalan.

A tudomány a valóság költészete!

(#1055) Vesa válasza PitLee (#980) üzenetére


Vesa
veterán

"Mai háziasszonyoknak már gyúródeszkájuk sincs, a mamáé meg anyagvastagságában elvolt kopva teljesen azon a részen ahol a tésztát vágta."

Mivel más világban élümk. Visszamehetünk akár a középkorig is, csak minek? Egy mai nő általában nem háztartásbeli, mint sok nagymama volt 40éve. Dolgoznak napi 8 órát, utána utaznak még kettőt, rohanás az oviba, suliba, bevásárolni, este tanulni a gyerekkel, elvinni különórára satöbbi. Ehhez vedd hozzá a 70% válási rátát, tehát sok nő egyesül nevel 1-3 gyereket. Mikor lenne ideje tésztagyúrással b*szakodni?

cskamacska
Minden linkelt forrásod Reddites fórum, vagy privát blogbejegyzés. Igyekezzetek már hiteles forrásokból dolgozni mert ennek így nincs sok értelme!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1056) t72killer válasza Top cat (#1050) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így legyen:R. Bár ezzel nem azt akartam mondani, hogy örülnék neki, hogy a h1n1 mennyit gyilkolt, de jó lenne ha nem túl magas számnál állna meg végül a számláló.

#1055: hátigen, sokat "javult" az életszínvonal az elmúlt 50-60évben:(((.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1057) #81556480 válasza Vesa (#1055) üzenetére


#81556480
törölt tag

Valahol a világban meg a prohardver fórumot linkelgetik valami külföldiek mint hiteles hírforrás :DDD

(#1058) Vesa válasza #81556480 (#1057) üzenetére


Vesa
veterán

Iskolában kötelező tantárgyként kellene oktatni, hogyan kell tájékozódni!. Rettenetes, hogy mindenféle virágkötő Marika személyes blogjában összehordott baromságokat tekint valaki olyan információnak, amiből szerinte ki lehet indulni.

A tudomány a valóság költészete!

(#1059) #81556480 válasza Vesa (#1058) üzenetére


#81556480
törölt tag

Oktathatsz akármit ilyen "közmédia" mellett :W

(#1060) myckey válasza Vesa (#1058) üzenetére


myckey
veterán

Mindenkinél az értelem, nem kell ezt leoktatni. Lenne sok egyéb, ami prioritást élvezne ilyen netes baromságokkal szemben.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1061) wintikek válasza Vesa (#1058) üzenetére


wintikek
tag

Miért a Semmelweis Egyetem mennyivel jobb, hogy lehozott egy olyan cikket ahol azt írják:
"Szájmaszkot az egészségeseknek felesleges hordaniuk"?
Írta ezt Dr. Merkely Béla a Semmelweis Egyetem rektora. Vagy ő is egy szinten lenne a Marika nénivel?

Közben pedig mindenhol azt olvasni hogy 2 hét a lappangási idő. Ha a szó szoros értelmében vesszük tényleg felesleges hordaniuk az egészségeseknek, de lehet van bajod és egészségesnek érzed magad. Akkor mi van?

Nem, nem voltam spájzolni, nem is pánikolok, maszkot se vettem.
Ettől függetlenül ha a környéken megjelennek a fertőzött emberek, pont nem tartanám feleslegesnek. Mondjuk én akkor se vennék fel maszkot, de na.

(#1062) Lauda válasza Vesa (#1058) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez nem a mi problémánk, hanem azé, aki ilyen baromságokból indul ki. Neked rosszabb lett ettől? Ugye hogy nem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1063) kisza25 válasza wintikek (#1061) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lappangás alatt nem fertőzöl

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1064) Ribi válasza kisza25 (#1063) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amit onnantudunk, hoooogy? Ja nem tudjuk... :U

(#1065) kisza25 válasza Ribi (#1064) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én innen

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1066) Lauda válasza kisza25 (#1065) üzenetére


Lauda
félisten

Itt épp nem ezt írják.

(#1067) Ribi válasza kisza25 (#1065) üzenetére


Ribi
nagyúr

Cikk pont arról szól, hogy megcáfolják azt a kijelentsét, hogy "Lappangás alatt nem fertőzöl".
Akkor neked hogy jött ez le mégis? :O

(#1068) llax válasza Top cat (#1050) üzenetére


llax
senior tag

Azt a 2009-es H1N1-et nagyon sokan, milliárd körüli ember kaphatta el (utólag becslik ennyire, közvetlenül a történésekor sokkal kevesebbnek tűnt). Mindenütt úgy fogalmaznak, hogy a virulenciája enyhe, a halálozási arány nagyon alacsony, 0,02-0,03% - a mostani koronavírus 50-100x halálosabbnak tűnik jelenleg (biztosabb érték majd a lecsengése körül lesz - alacsonyabb várható). A 2009-es H1N1 R0 értéke 1,4-1,5 volt, egy kicsit nagyobb, mint a szezonális influenza, a mostani koronavírusét jelenleg 2-2,5-re becsli a WHO. (R0: terjedés akkor, ha nem tesznek ellene semmit)

A 2009-es H1N1-el a "legnagyobb probléma" a veszélyeztetettek némileg eltérő köre volt, pl. gyerekeknél nagyobb volt a súlyos szövődmények esélye, mint a szezonális influenza esetén. Emellett az akkori ijedséget még az újdonsága és a gyorsabb terjedése okozta, illetve ott is jobban terjedt, ahol a szezonális influenza kevésbé. Most is terjed, nálunk is, az influenzás esetek kb. 1/6...1/4-ét a 2009-es H1N1 vírus okozza. Azóta megtanultunk vele együtt élni (minden értelmében)...

(#1069) kisza25 válasza Ribi (#1067) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

1-2% ok mind meghalunk, a többiek meg megsérülnek...
A koronavírus lappangási időben nagyon ritkán fertőz. Nem zárható ki, de csak néhány százalékról lehet szó" -

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1070) t72killer válasza Ribi (#1067) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt is cáfolja, hogy lappangás alatt 100%, hogy fertőz ;] . Igazi semmitmondó állítás "bizonyos százalék" lehet 50, ami bőven sok és lehet 0,1, ami azt jelenti hogy biztonságos csak a tünetek jelentkezésekor izolálni az érintetteket.

Mivel a kikötőben blokád alá vont hajón kívül minden eddigi karanténon átjutott, én a dokival ellentétben elég magasnak gondolom azt a "százalékos" értéket...

Illetve eddig €urópában minden országból olyanokat hallok (németo, svájc, UK), hogy a hatóságok gyanú esetén csesznek normálisan letesztelni az embert. Az olaszok is kb a lélegeztetőgép bekötése előtt tesztelnek már csak.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1071) kisza25 válasza t72killer (#1070) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet ezért sem veszik komolyan:

Szlávik abban az interjúban beszélt arról is, hiába magyarázza, hogy a koronavírus alig veszélyesebb, mint az influenza, utóbbit az emberek már megszokták, ezért nem félnek tőle. A főorvos ezt számokkal is illusztrálta: a jelenlegi influenzaszezonban csak az Egyesült Államokban 20 ezren haltak meg, míg a koronavírus áldozatainak száma világszerte 2700. (Utóbbi szám azóta már magasabb, 2900 és 3000 között van.) A koronavírus az influenzához hasonlóan elsősorban az idős, beteg emberekre veszélyes, akiknek valamilyen kísérő betegségük van, például szívbetegek, daganatos betegek, vagy magas vérnyomással küzdenek.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1072) t72killer válasza kisza25 (#1071) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már megint hülyeséget "ábrázol". Kb lassan többször írom le, hogy hány influenzásból hal meg évente a világon párszázezer vagy USA-ban pártízezer, mint amennyi a beteg :W. Szóval japersze, ha nem eresztenék a nagyvilágnak a kórt és működnének a karanténok, akkor a valós kockázat tényleg alacsony lenne.

Így viszont, hogy az olaszoknál, svájciaknál, németeknél szabadon terjed, valósan aggódom az idős, asztmás és magas vérnyomású rokonokért. És túlságosan nem vigasztal meg 79éves édesapám esetén, hogy 80éves kortól ugrik fel 8-ról 15%-ra a mortalitás, amikor még lehet 10évet játszhatna az unokáival. Ha mesél a doki valami olyat, hogy miként marad €urópában 20-30ezer, Mo.-gon 1ezer alatt a fertőzöttek száma, akkor valós tartalma is van annak, amit mondott.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1073) Lauda válasza kisza25 (#1069) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel a felfogással azt is monhatnánk, hogy a koronavírusnak nincs halálos áldozata. Ja hogy van, de csak 1-2%....

(#1074) Szada85 válasza kisza25 (#1051) üzenetére


Szada85
aktív tag

Valószinü terület, de akár idöpontfüggö is lehet a dolog.

Mi most hétvégén voltunk otthon, és szombat délután 3 körül mentünk egy kört a soroksári Auchanban. Nem tudom mikor töltötték, de minden, ami "tartós", konzerv, tészta, szószok, olaj, stb. az alant látható állapotban volt. :)

Mivel vasárnap jöttünk vissza Németországba, így tegnap munka után -mint egy átlagos dolgozó- mentünk el bevásárolni, hozzávetöleg du. 5 körül, elsönek a Lidl-be.
Ásványvíz, fürdöszobai dolgok, tartós tejek, konzervek, és a mirelit pult így fogadott.

Majd egy Rewe (kb a SPAR itteni megfelelöje szerintem) esett útba:

Mindez egy Frankfurttól tizenpár km-re fekvö kisebb városban, úgy, hogy itt egyetlen beteg sincs, Frankfurtban pedig a legutóbbi számok alapján 4 ember.

(#1075) cappa72 válasza Szada85 (#1074) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kollégám meg mesélte, hogy az olasz tészták nem fogytak, a többi tésztát lerabolták.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1076) t72killer válasza cappa72 (#1075) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1077) Lauda válasza cappa72 (#1075) üzenetére


Lauda
félisten

Lefogadom az olaszrizling sem fogy el idén. :DDD

(#1078) Szada85 válasza cappa72 (#1075) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ennyire mélyen nem ástam bele magam a többiek kosarába, de érezhetöen nagyobb volt a tömeg mindkét boltban, mint egy átlagos hétköznap délután, és 5-10 darab liszt mindenkinél volt minket kivéve. :DDD De mi nem értünk hozzá nyilvánvalóan.

Ami inkább feltünt, hogy az autós forgalom érezhetöen nagyobb az elmúlt 1-2 hétben, arra tippelek, hogy sokan skippelik a tömegközlekedést most.

(#1079) kisza25 válasza Lauda (#1073) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ezt majd akkor lehet kiszámolni, ha lezajlott

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1080) Top cat


Top cat
őstag

Megvagyunk mentve, az oroszok már kifejlesztették az antivírust. ;]

(#1081) Lauda válasza kisza25 (#1079) üzenetére


Lauda
félisten

Nullára sehogy sem fog kijönni.

(#1082) kisza25 válasza Lauda (#1081) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok, de szerintem nem ugyanaz, hogy 100 lappangóból 1 fertőz, mint az, hogy aki megkapja 100 betegből 1 meghal.
Ha annyira matek, akkor minden 10000 lappangva fertőzőre jut egy haláleset, feltéve, hogy pont az hallt meg aki egy lappangva fertőzőtől kapta meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1083) Lauda válasza kisza25 (#1082) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem sem ugyanaz. Nem is ez volt a lényeg.

(#1084) kisza25 válasza Lauda (#1083) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

"Ezzel a felfogással azt is monhatnánk, hogy a koronavírusnak nincs halálos áldozata. Ja hogy van, de csak 1-2%."
Nekem ebből a hasonlatból ez jött le.

Engem amúgy jobban érdekelne, hogy miért nem tudunk még magyarországi esetről.
Lehet hogy ez a mindenki által pánik nak tartott nagybevásárlás és otthon maradunk, nem mozdulunk ki, mert az idős megteheti, hogy ha azt vesszük a nyugdíjas korúak vannak veszélyben és hogyha azok most jól betáraztak és ki sem mozdulnak otthonról, akkor súlyos esetek nem lesznek, akik kórházban kerülnének.
Ugye a fiatalokon meg gyengébb tünetek vannak, lehet hogy simán influenzásnak tekinti az orvos, vagy még annak se, vagy el se megy vele orvoshoz másra nem tudok gondolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1085) Vesa


Vesa
veterán

Azt írják abban a cikkben, hogy "Enyhe tünetekkel sokszor az orvost sem keresik fel, így nem kerülnek az egészségügyi ellátórendszer látókörébe."

Attól tartok, hogy súlyosabb tünetekkel sem. Látni olyan híreket is, miszerint a tüneteseket sem szűrik, direkt kérésre sem! Az osztrák háziorvossal és kórházzal szenvedő magyar nő esete is jól mutatja azt, hogy sok orvos tartja hisztériának az egészet (Szlávikhoz hasonlóan), ami átcsaphat egyeseknél a ló túloldalába is, és már esetleg egy valóban koronával fertőzött esetén sem végzik el a tesztet, hacsak nem életveszélyes az állapota. Magánvélemény, de szerintem itthon csupán ezért nincs még regisztrált eset...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1086) pilóta válasza Vesa (#1085) üzenetére


pilóta
nagyúr

sok orvos tartja hisztériának az egészet

Sok újságíró meg világvégét jósol.
Vajon melyik ért hozzá jobban?
Kinek higgyünk? :K

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1087) kisza25 válasza pilóta (#1086) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Újságíró?
Amúgy szándékos pánkik keltésért mennyi jár?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1088) t72killer válasza pilóta (#1086) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az igazság a kettő között van. Amelyik orvos bagatellizálni akarja a helyzetet, szívesen látják valamelyik milánói kórházban, elkél a segítség. Jamárúgynem...

Egyébként van pár meredek tapasztalatom (főleg németajkú) orvosokkal, egy nyilatkozó orvost semmivel sem tartok hitelesebb hírforrásnak a szenzációhajhász firkásznál, csak szimplán más motivációkkal próbálja manipulálni a népet. Pl üres a raktár, ezért mindrnkit ledumál a tesztről - miközben véletlen se mondja ki, hogy sorry, a főnök focicsapatára ment a pénz.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1089) llax válasza kisza25 (#1084) üzenetére


llax
senior tag

Egy kis egészséges para is jelentős gátja lehet a terjedésnek. Az mindenesetre már kiderült, hogy a magasról bele...ás az sok áldozattal jár.

#1082 A matekodra:
Ennél összetettebb az a matek...

Majdnem mindenki fertőzhet, aki megkapja. Minimum a tüsszögő allergiások. Kockázatnövelő, ha sokat van összezárva másokkal. Ha ezek nem játszanak, akkor kisebb az esélye, hogy továbbadja.

Pont elég az, ha többől egy megfertőz egy olyat, ami már köhögni is fog (magasabb vírusszám és jobban szórja)...
Vagy a nagy eséllyel tünetmentes / minimál tünetes gyerekek a suliban egymás között szétszórják, az előbb-utóbb eljut több nagymamáig/nagypapáig is...

(#1090) kekedi válasza kisza25 (#1087) üzenetére


kekedi
senior tag

"Amúgy szándékos pánkik keltésért mennyi jár?"

Én konkrétan ..... inkább le se írom mit adnék érte.
Engem kifejezetten kezd boszantani a téma és a sok buta ember (már bocsánat), aki pánikol és direkt gerjeszti a népet. Ja meg hogy egyre több mindenki önjelőlt orvos lett az elmúlt hetekben és majd ő megmondja mit kell csinálni, mert olvasta a facebookon és különben is hentes (vagy bármi más...hentesek kéretik nem magukra venni csak példa volt)

E fórumra is ma találtam rá (pedig minden nap feljárok, csak szakmai topikban inkább), de nekem leesett az állam. De gondolom nem én vagyok az első. Merem remélni.

(#1091) Vesa válasza pilóta (#1086) üzenetére


Vesa
veterán

Hinni a templmban kell, tartja a mondás! ;)

Az újságírók engem nem érdekelnek! Ugyanakkor ritkán fordul elő, hogy újságírók zárnak karanténba tömegeket, zárnak le határokat, vagy szüntetnek meg repülőjáratokat. Dolgozzunk tényekből!

A tudomány a valóság költészete!

(#1092) stvnppp válasza kisza25 (#1087) üzenetére


stvnppp
senior tag

Van amúgy két büntetőtörvénykönyvi tényállásunk:

Rémhírterjesztés
337. § Aki közveszély színhelyén nagy nyilvánosság előtt olyan valótlan tényt vagy való tényt oly módon elferdítve állít vagy híresztel, amely a közveszély színhelyén alkalmas az emberek nagyobb csoportjában zavar vagy nyugtalanság keltésére, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Közveszéllyel fenyegetés
338. § (1) Aki a köznyugalom megzavarására alkalmas olyan valótlan tényt állít, híresztel, vagy azt a látszatot kelti, hogy közveszéllyel járó esemény bekövetkezése fenyeget, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Sajnos csak szándékosan elkövethető bűncselekmények, így a hülyéktől nem véd. De pl. egy szabálysértési alakzatot igazán törvénybe iktathatnának, legalább a clickbait cikkek szerzői ellen.

(#1093) #81556480 válasza stvnppp (#1092) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ez felháborító!
Ez veszelyes!
;]
Ne hagyjuk!

(#1094) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mai számok. Akkor én most rémhírterjesztő vagyok?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1095) llax válasza t72killer (#1094) üzenetére


llax
senior tag

Aki hamarabb hisz a WHO-nak esetleg az ajánlásait (ránk a 22. old. vonatkozik) tekinti mérvadónak, az rémhírterjesztő???

(#1097) pergabb válasza t72killer (#1094) üzenetére


pergabb
senior tag

10 perc mulva kerlek nyiss ajtot a rendoroknek, koszi.

(#1098) PitLee


PitLee
őstag

Irániak "problem solved" stratégiája . . .
Index cikk link

(#1099) Soulfly842 válasza kekedi (#1090) üzenetére


Soulfly842
addikt

Van egy társ, gyűjtopic is egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#1100) kekedi válasza Soulfly842 (#1099) üzenetére


kekedi
senior tag

Igen tudom. Nézegettem a legaktivabb topikokat, az is ott volt. Úgy találtam meg ezt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.