Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) llax válasza pergabb (#693) üzenetére


llax
senior tag

A (kvázi) tünetmentes másokra veszélyes, részt vesz a terjesztésben, általa gyorsabban és biztosabban jut el a vírus a veszélyeztetett egyénekhez.

[ Szerkesztve ]

(#702) South Velen válasza #81556480 (#700) üzenetére


South Velen
addikt

Nem igazán. Minden 5. felnőtt kórházi kezelésre szorul, ez azért elég erős. Összehasonlíthatatlanul erősebb a sokat emlegetett influenzanál.

(#703) pergabb válasza t72killer (#699) üzenetére


pergabb
senior tag

Fingom sincs mit csinalnak, nem foglalkozom veluk, foleg miota a korona miatt a xiaomi mi10 is kb kimarad iden:D amugy is kell nekik denevert meg mittomen mit enni, az allatokat egyutt tartani, a korona nem, de vmi kovetkezo majd para lesz. Kezdem magam rasszistanak erezni:)

(#704) pergabb válasza South Velen (#702) üzenetére


pergabb
senior tag

Ez a minden 5. kamu... Perpill bepanikoltak az emberek, akkor is elmennek korhazba, ha a kisujjuk faj, ill. sok helyen ott is tartjak akinel kimutattak a virust. Szo sincs arrol, hogy minden 5. embert korhazba kell szallitani, mert a halalan van. Kezdem azt erezni, hogy el akarom kapni, hogy utana elmondhassam nektek, hogy lofing volt, amugy is azert latogatom ezt a topicot, mert jokat lehet neha nevetni rajta, amikor egy paranoias megjelenik. Aki erre igy raporgott, az elgondolkozott mar azon, hogy full egeszsegesen is meghalhat barmikor, mert siman a szive azt mondta uncsi, inkabb megallok? Raadas ez sem evi 1-2 embert jelent csak orszagos szinten.

(#705) llax válasza pergabb (#704) üzenetére


llax
senior tag

"Ez a minden 5. kamu"

Minden nézőpont kérdése. Az igazolt esetekre akár igaz is lehet. Az összes fertőzötthöz képest nem tudni, jó eséllyel kevesebb.

Az influenza statisztikából én pl. sok-sok éve kimaradok. Szerintem 2-3 évente elkapom, de nem dolgozom tömegben, nem szorulok orvosi igazolásra, ha kihagyok 2-3 napot, tüneteket tudom mérsékelni. Minek mennék orvoshoz? Ha mégsem az, akkor tutira elkapjam a váróban? :) Ha csak kevesen is, de hasonlóan cselekednek, máris torzul a statisztika.

(#706) t72killer válasza pergabb (#704) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosabban az is van, hogy a tesztelés a kórházakban zajlik, és ha hordozót találnak, azt ki se engedik az épületből, repül a kvóterba - ami a kórház része. Lásd a Lászlóba zárt magyar középsulisok, akikről azt se tudjuk, hogy van-e közöttük hordozó, de effektíve kórházi ellátásban részesülnek.

A kérdés az, hogy hánynak kell pl lélegeztetőgép vagy bármi egyéb, WC-papírnál komplexebb infrastruktúra, lévén a magyar EÜ néhol már a wc-papírnál és a paplannál elakad... Mi számít itt pl "serious & critical"-nak:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#707) villamos


villamos
őstag

Terjed a hülyeség... :( :(((
[link]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#708) vandor01 válasza villamos (#707) üzenetére


vandor01
őstag

nem vagyok orvos DE... az 1.es opcioval vitatkoznék!

ha az orrod folyik akkor nagyobb eselyed van sima megfazasra mint a koronavirusra....
nezzetek meg azt a videot.... benne van az irani egeszsegugyi miniszter "szenvedese" is
[link]
szoval ha kohogsz orr takony nélkul es lazas vagy szarul erzed magad eroteljesen nagy eselyed van a koronara mint megfazasra vagy csak a snassz influenzara...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#709) t72killer válasza vandor01 (#708) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Száraz köhögésnek hívják, ha jól tudom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#710) PitLee


PitLee
őstag

Koronavírus (COVID-19) összefoglaló, mert még tutira nem unod...
YT link

(#711) Polllen válasza vandor01 (#708) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ritkán vagyok influenzás, de olyankor nem igazán folyik az orrom...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#712) llax válasza vandor01 (#708) üzenetére


llax
senior tag

Mi garantálja, hogy mellette nincs ott valamelyik másik, tipikus megfázásos tüneteket előidéző (akár másik korona)vírus??? Semmi.

(#713) pergabb válasza vandor01 (#708) üzenetére


pergabb
senior tag

Ez a szaraz kohoges egy baromsag, nem is ertem hogy mer ilyet mondani es kiirni. Orvos vagy mi a fszom.. ? az ilyen onkentes emberek miatt is csak tobb hulyeseg terjed. Olyan informaciokat osszon meg, ami biztos, talalgatasokat meg ne mondjunk biztosnak. Baromi keveset tudni, ahogyan a statisztika is ertelmetlen, mert a betegek javarol nem is tudnak, csak azokrol akik annyira fosul voltak, hogy bementek.

(#714) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

(hoax)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#715) samujózsi válasza pergabb (#697) üzenetére


samujózsi
tag

Cukromról tudok és többé-kevésbé le💩om. ;)

A mostanában sorolt tünetek miatt meg külön rettegek ;]
Pár napja nyűglődök valamivel, ami egy nagyon enyhe influenzára emlékeztet. Se takony, se torokfájás, csak a szokottnál is gyengébb vagyok, indokolatlanul izzadok, legutóbb még annyit se bírtam futni, mint két nappal előtte...
Nekem már nem kell tartóstej... :DD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#716) Remus389 válasza samujózsi (#715) üzenetére


Remus389
veterán

Sajnos ezek megegyeznek a Marburg-Ebola típusú vírusok első tüneteivel, készülj a halálra ;]

Le fogsz maradni a legjobb bulikról [link]

Remélem lesz ilyen Budapesten is ;]

#mindmeghalunk

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#717) samujózsi válasza Remus389 (#716) üzenetére


samujózsi
tag

Ismersz valakit, aki örökéletű és nem számítógépes játék szereplője?
Mondom én, hogy mindmeghalunk! :D

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#718) Remus389 válasza samujózsi (#717) üzenetére


Remus389
veterán

I luv this shit

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#719) #81556480 válasza PitLee (#710) üzenetére


#81556480
törölt tag

A főnököm ezt küldte el körlevélben, az olasz orvos írását :DDD aztán beküldte az egyik kollégám fuvarba egy olasz vörös zónàba :C

(#720) pergabb válasza samujózsi (#715) üzenetére


pergabb
senior tag

Ne szard le, ha csak nem akarsz pl labak nelkul elni, bar zombisodni a koronatol minden vegtag nelkul lehet:P
Nekem 1-2 hete volt ez, aztan takonymenet lett belole, de mar jol vagyok.

(#721) Lauda


Lauda
félisten

Robert Redfield elmondta, hogy réz- és acélfelületen a vírus mintegy két órán át életképes, de egyelőre nem tudni, hogy más felületeken, például műanyagon vagy kartonpapíron mennyi ideig marad életben. Redfield szavai szerint ezeken hosszabb az időtartam. [link]

(#722) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Általános itt egyébként Magyarországon, hogy sokan lenézik a szerepét az egyszerű szájmaszknak. Pedig szerintem igen is van szerepe és fontossága. az egyik legfontosabb a pszichológiai hadviselése az ösztöneink ellen :D

lásd:
[link]

(#723) llax válasza Soulfly842 (#722) üzenetére


llax
senior tag

A hozzáállást én sem értem...
Az rendben van, hogy nem 100% hatékony. Ha mondjuk egészséges oldalon, legalább tömegben tartózkodva, fajtájától függően csak 30, 40 vagy 50% a hatékonyság (jó eséllyel ennél nagyobb), mindez fillérekből, akkor épelméjű ember miért választaná helyette a 0%-ot???

[ Szerkesztve ]

(#724) Soulfly842 válasza llax (#723) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, s az arány ettől nagyobbnak is mondható, hiszen a vírus cseppfertőzéssel terjed, nem levegővel... a cseppeket szűri a kézzel való érintésnél is véd. Tömeges fertőzöttség esetén a kínaiak jól csinálták, hogy még az az utcán is (az utca embere is!) ráparancsoltak egy-egy téblábolóra, aki mellőzte, hogy vegyen fel azonnal.

Ja, és az ázsiai kultúrában az is megszokott, hogy mondjuk hapcizás esetén, ha zsebkendőbe nem tud, akkor ne kézbe, hanem könyökhajlatba tüsszentsen. Azzal meg ugye nem tapogat össze mindent.

És ugye egy olyan vírusról beszélünk, amiről reprezentáns számaink csak kínából voltak sokáig (hogy mennyire fertőzékeny), ott meg ugye olyan adatokat engedtek ki, amit akartak.

Így is 2-3* fertőzékenyebb és min. 20* a generált elhalálozási arány (még akkor is, ha idősek, más betegségben is szenvedők halnak bele).

Lehet az iráni a mérvadó statisztika? :D (10%-os elhalálozási arány).... na jó, az egy más véglete a statisztika kozmetikázásnak.... még átgondolni se tudták, hogy mit is adjanak ki... :D

[ Szerkesztve ]

(#725) Snoop-y válasza Soulfly842 (#724) üzenetére


Snoop-y
veterán

fertőzékenyebb ----> fertőzőbb
reprezentáns -----> reprezentatív

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#726) Snoop-y


Snoop-y
veterán

En a mellett voksolok, hogy ez kicsit hiszteriakeltes is:

Ez egy flu like virus azzal a kulonbseggel, hogy roncsolja a tudoszoveteket de ettol fuggetlenul nem egyenlo pl egy ebola jarvannyal ahol a halalozasi arany akar 70% is lehet (a media meg kb ugy kezeli, hogy rad tusszentenek es meghalsz)

Egy evben a vilagon influenzaban tobb szaz ezren halnak meg ha azt is riportolnak egyesevel akkor milyen szinten panikolnatok?

Nyilvan az oregebb korosztalyra fokozottan veszelyes de mi nem az? Egy sima tudogyulladasba is belehalhat aki 80 felett van.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#727) llax válasza Soulfly842 (#724) üzenetére


llax
senior tag

A számokkal óvatosan kell bánni, részben a kevés eltelt idő miatt, részben azért, mert épkézláb statisztikához megfelelő nagyságú számok nem a legmegbízhatóbb helyekről származnak, részben az enyhe tünetekkel járó (nagy eséllyel nem igazolt) megbetegedések miatt. Utóbbi jelentősen csökkentené a halálozási arányt és a kórházi kezelésre szorulók arányát (ettől az abszolút számok lehetnek nagyok).

Két biztosnak látszó dolog van:
- gyorsabban terjed
- a veszélyeztetett egyénekre veszélyesebb az átlag influenzánál
Már ennyi is bőven elég némi pánikhangulathoz és/vagy az eü. rendszer bedugulásához.

(#728) Polllen válasza Snoop-y (#726) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ami miatt jelenleg a járványügyisek komolyan veszik az valószínűleg 2 dolog:
- jelenleg fertőzőbb, mint egy sima influenza -> több beteg
- jelenleg a betegek között több az ellátást igénylő eset, mint az influenzánál

Amíg ez így van, addig meg kell tenni mindent a fertőzés lassításért, mert minél több a beteg, annál nehezebb kezelni a helyzetet. Ehhez tájékoztatás meg speciális akciók kellenek, ez meg kisebb-nagyobb pánikot szül.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#729) Soulfly842 válasza Snoop-y (#726) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hát, ez már a média áldásos tevékenysége, de ez nem a vírussal függ össze, hanem a média hírt generál. Mi teremtettük ezt a szörnyet az elmúlt évszázadban :D

Tudni kell helyén kezelni. De addig amég 2-3* gyorsabban terjed mint egy influenza, s több esetben generál haláleseteket, addig viszont az óvintézkedések helyesek - még akkor is, ha a pánik nem.

Az óvintézkedések már csak azért is helyesek szerintem, mert a valós számadatok csak most, kínán kívül fognak csak ténylegesen kiderülni. És akárhogy is nézzük az óvintézkedések még így is gyengébbek, mint ott, az emberek szabadon járnak-kellnek fertőzött területekre. Nagyobb városokat gazdasági okok miatt nem zárnak le és nincs még olyan ellenszer sem, ami bizonyítottan működne.

#725
so-so :D

(#727) llax

"Már ennyi is bőven elég némi pánikhangulathoz és/vagy az eü. rendszer bedugulásához."

És a gazdaság tökön rugásához, amit eddig erős gazdaságok is megszenvedtek... mi lesz a gyengébb gazdaságokkal, gyengébb infrastruktúrájú egészségügy esetén?

De basszus, kínában szó szerint majdhogynem mindenki szigorúan otthon maradt, szigorúan kezelte a helyzetet, nem járt ki, maszkot viselt stb-stb, s még így is erős volt a vírus. amire az idézet résznél is utaltam, ezt egy olasz pl. teljesen máshogy kezeli, félti a gazdaságot, bíztatja az embereket, hogy menjenek nyugodtan lombardiába, stb. Ez inkább az, ami félelemre ad okot. Hogy ennyivel másabb egy átlag európai ország.

[ Szerkesztve ]

(#730) Snoop-y válasza llax (#727) üzenetére


Snoop-y
veterán

Plusz a halalozasi aranyt is abbol szamoljak aki korhazi kezelesre szorult. Rengetegen vannak akiken atment anelkul, hogy egyaltalan barmi tunetet produkalt volna.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#731) Soulfly842 válasza Snoop-y (#730) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez igaz, de tovább gondolva: akkor még nagyobb tömeg az érintett, így a fertőzékenységi mutatója is sokkal magasabb, mint amire gondoltak... (akkor nem 2-3* magasabb, mint az influenzának, hanem..?) Ezt amit írsz, ennek a kontextusában is érdemes átgondolni.

(#732) samujózsi válasza Soulfly842 (#729) üzenetére


samujózsi
tag

Hvg szerint már a forint zuhanórepülése is a vírus műve. :U

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#733) Rive válasza Snoop-y (#730) üzenetére


Rive
veterán

a halalozasi aranyt is abbol szamoljak aki korhazi kezelesre szorult.

Az összes diagnosztizáltból számolják. Ha a kórházba kerülőkből számolnák, akkor a becsült 2% helyett 10% fölött lenne.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#734) Rive válasza pergabb (#704) üzenetére


Rive
veterán

Ez a minden 5. kamu..

Nem. Az olaszoknál mutatott kezdeti 40% túlzás, de a 20% a kínai statisztikákból jött, ahol mindenkit hazaküldtek, akit csak lehetett.

Szóval pillanatnyilag úgy néz ki, hogy van ismeretlen számú 'csendes' fertőzött, aki nem jelenik meg a statisztikákban: vannak a betegek, akiknek ötöde kórházba kerül, és a betegek ~ két százaléka nem éli túl.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#735) Soulfly842 válasza Rive (#733) üzenetére


Soulfly842
addikt

Jogos!

Bár Iránban lehet 50-80% :D Hiszen ott a teljes számból számolva alapban is 10%.

Jelenleg a teljes számot nézve (diagnosztizált+felépült - elhunyt arányában) 2,3%

Pl:
Kínaiaknál pont most volt olyan hír, hogy miután a nagypapa - aki vigyázott az unokára egyedül - meghalt, a gyerek kekszen élve élte túl napokig.

Ki tudja mennyi volt ott is a csendes eset, a kínai számkozmetikázásain túl.

[ Szerkesztve ]

(#736) Rive válasza Soulfly842 (#735) üzenetére


Rive
veterán

Arról, hogy Iránban mi van most, a legtöbbet valszeg Jeruzsálemben tudnak :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#737) Snoop-y válasza Rive (#733) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen de csak az van diagnosztizalva aki el is megy orvoshoz. Te minden egyes alkalommal elmesz amikor kohecselsz es hoemelkedesed van?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#738) Soulfly842 válasza Snoop-y (#737) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez nem teljesen pontos így, bár részben igen. A dél-koreaiaknál pont ezt csinálják máshogy - sok ezreket vizsgálnak alap esetben is naponta, szerintem jó eséllyel a japánoknál szintén. Az olaszok tényként közölték, hogy az elején még próbálták így (szerintem belátták, hogy nincsenek meg a megfelelő erőforrásaik, technikájuk hozzá), de az első 1-2 nap után már csak a rendkívül indokolt eseteket vizsgálják. Ezért tűnnek jobbnak a számok is szerintem dél-koreában, vagy Japánban (ahogy korábban is beszéltük, az ázsiai precizitás, szervezettség ebben sokkal jobb, sokkal inkább képesek az összefogásra)

Dél korreában ezért jobb az arány is. Ők próbálják ténylegesen kiszűrni a (tovább)fertőzés esélyét is, még a gyengébb lefolyások esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#739) Eastman válasza Polllen (#728) üzenetére


Eastman
őstag

...kínában szó szerint majdhogynem mindenki szigorúan otthon maradt, szigorúan kezelte a helyzetet, nem járt ki, maszkot viselt stb-stb, s még így is...

Ugye viccelsz? :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#740) Rive válasza Snoop-y (#737) üzenetére


Rive
veterán

Aki nem megy el orvoshoz, azzal a dolgoknak ezen a pontján nem lehet számolni se így, se úgy.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#741) Soulfly842 válasza Eastman (#739) üzenetére


Soulfly842
addikt

De legalább azt hidd el azért, hogy ha nem viselt maszkot hamarabb rászóltak, akár az embere, vagy az utca embere, mint itt európában :D Sőt, azt is, hogy alapban ott azért a százalékos arány teljesen más volt... mint itt pl. most olaszországban...

(#742) Polllen válasza Eastman (#739) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én biztosan nem, mert nem írtam ilyet. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#743) Soulfly842 válasza Polllen (#742) üzenetére


Soulfly842
addikt

Már önként jelentkeztem :D

(#744) konikan válasza samujózsi (#732) üzenetére


konikan
aktív tag

Egyszerű polgár meg elhiszi. Ez ilyen.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#745) Rive válasza Snoop-y (#726) üzenetére


Rive
veterán

Egy evben a vilagon influenzaban tobb szaz ezren halnak meg ha azt is riportolnak egyesevel akkor milyen szinten panikolnatok?

A pillanatnyi számok szerint ez a cucc jó lehet tízannyira. Akkor már szabad egy kicsit pánikolni?
Amúgy speciel nem nagyon látok itt pánikot.

Kicsit más szemszögből. A fiatal (<10 év) korosztályban a dolog halálozása ~ a mérési hiba szintjén van: a kórházba kerülés esélyét korosztályonként nem ismerem (akinek erről van valami, az esetleg linkelhetné).
Ez akár arra is utalhat, hogy a dolog nem feltétlen más, mint a többi megfázás-kórokozó, és a difi csak annyi, hogy ezen a felnőtt lakosság nem ment keresztül fiatal korában. Mer' igazából lövésünk sincs, hogy a többi megfázás hogyan is viselkedne egy immunológiailag felkészítetlen populációban.

A dolognak ugyanakkor nincs túl sok relevanciája, mivel ugye mindentől függetlenül a lakosságnak nincs előzetes kitettsége => a számokból kell dolgozni, nem a vélekedésekből.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#746) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Véder bácsi megmondja a frankót, vegyetek példát róla!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#747) samujózsi válasza Fotonhámozó (#746) üzenetére


samujózsi
tag

:C

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#748) t72killer válasza Soulfly842 (#735) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Iránban nincs beteg, csak véletlen meghalt 50 ember koronavírusban - na ebből számolj halálozási rátát :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#749) Soulfly842 válasza t72killer (#748) üzenetére


Soulfly842
addikt

Abból a kevésből, akit meg beláttak, az közszereplő, vagy az államot,vagy a vírus elleni hadjáratot (! :D) vezetti.... hogy az empátiával is védje az országot a felkelésektől :D

(#750) Nimrod válasza kisza25 (#690) üzenetére


Nimrod
addikt

Nálunk nagyfaternél közölte, hogy csak kis gyógytornára lesz szüksége és minden rendben. Elfelejtett diagnosztizálni egy infarktust :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.