Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) samujózsi válasza Nimrod (#750) üzenetére


samujózsi
tag

Jó, a mi esetünk kicsit régi, nyolcvanas évek: nyaralni voltunk, apám nagyon rosszul érezte magát. Hazajöttünk, ő elment az üzemorvoshoz, aki elküldte, hogy kényeskedik/szimulál. Felkereste a körzetit (akihez utána még húsz évig jártam), az meg kardiológusként két szóból kiszűrte, hogy apám "lábon kihordott" egy infarktust.
Többé nem ment dolgozni, elküldték korengedményes nyugdíjba.
Szóval már akkor is "tudtak" egyes orvosok. (és itt most nem a körzetire célzok)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#752) Eastman válasza Polllen (#170) üzenetére


Eastman
őstag

#170

1:1 :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#753) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ez a szar épp olyan hirtelen fog eltűnni, mint ahogy megjelent. Az a baj, h a média is nagyon felfújja az egészet. Nem azért van roham a boltokban (már ahol, én még nem láttam), mert járvány van, hanem mert sokan azért vásárolnak, nehogy nekik ne jusson kaja az olyanok miatt, akik pánikolnak... Ez megint a nagy multiknak lesz jó akik eladnak minden szart.
Persze, nem árt elővigyázatosnak lenni, meg rákészülni a dologra, de sokan már erős túlzásokba esnek. Kíváncsi vagyok, mikor jönnek a korona vírusos kataszrtófafilmek. :D
Mind meghalunk! ;]
Azértr megnézném a sok kínai bót forgalmát, mennyire esett vissza? :D Nemrég volt a feleségem az egyikben pizsit venni és a pénztáros csaj úgy örült neki, mint a megváltónak. :D

[ Szerkesztve ]

(#754) samujózsi válasza SkyLine3000 (#753) üzenetére


samujózsi
tag

"Nálunk" a kínai valójában vietnami, és nem látom, hogy csökkent volna a forgalma.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#755) Polllen válasza Eastman (#752) üzenetére


Polllen
nagyúr

:C

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#756) Kaci84


Kaci84
őstag

Szerintem az olyan összehasonlítás, hogy nem is veszélyes igazán, mert bármi másban is meghalnak sokkal többen elég nagy butaság. Pl. a többi dolog java része viszonylag egy kiforrott és/vagy kontrolált dolog. A lépcsőn leeső halálozási arány vélhetően nem fog már rohamosan elterjedni, illetve ha mégis gyorsan és hatékonyan lehet védekezni, mondjuk sokan nem lépcsőznek vagy mindenki sisakot húz amikor bemegy a lépcsőházba.
A vírusok nagyon allatomosak és annak a tipikus esete amikor már késő. Ezért ilyen esetben némiképp indokolt a pánik. Fogalmunk sincs mennyi fertőzött van valójában és sok fetőzött esetén a hiányos ellátás következtében mennyire megy fel a halálozási arány. Akár milyen kicsi a halálozási arány, ha ennyire könnyen terjed az hány halálesetet fog jelenteni vajon mondjuk Magyarországon?

(#757) JanR válasza Kaci84 (#756) üzenetére


JanR
addikt

Ha az aranyokat nezed, akkor az eddigi statisztikak alapjan Budapesten 5 ember hal bele a covid-ba.

(#758) Remus389 válasza JanR (#757) üzenetére


Remus389
veterán

Tehát akkor szerinted Budapest lakossága 50 fő.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#759) JanR válasza Remus389 (#758) üzenetére


JanR
addikt

Miota 10% a halalozasi arany?

(#760) Rive válasza JanR (#757) üzenetére


Rive
veterán

A jelen vélekedések szerint a covid19 rendelkezik mindennel, ami ahhoz kell, hogy egy világjárványt összehozzon akár 60% szumma érintettséggel.
Kétmillió főre a jelenleg elérhető statisztikák szerint ebben az esetben úgy 240000 hulla jutna.

Ez lehet kisebb, annak függvényében, hogy mennyi a 'csöndes' esetek aránya: erről pillanatnyilag nincsenek információk.
Illetve lehet sokkal magasabb ha sikerül annyira elb@szni, hogy fél év alatt megy keresztül a lakosságon és teljesen bedugítja az ellátórendszert.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#761) JanR válasza Rive (#760) üzenetére


JanR
addikt

Ez szerintem direkt panikkeltes. Hupej tartomanyban ~ 58,5 millio ember el, ehhez kepest osszesen 88 ezer fertozottrol tudnak. Termeszetesen nem hiszek az adatoknak, mert biztos sokrol nem tudunk es sokat el is titkolnak. Ez nagyon, de nagyon messze van a 60%-tol.

Azt is tudom, hogy ez egy virus es egyelore nincs konkret ellenszere, de az miert nincs benne a hirekben, hogy naponta ~ 90 ezer ember meghal, ennek jelentos hanyada az ehseg miatt.

Nem vitat kirobbantani akarok, de ha a sok mas tenyezot, a populaciot is figyelembe vesszuk, akkor kb 5 ember hal bele Pesten a 2,5 millio lakosbol.

(#762) Fecogame válasza JanR (#761) üzenetére


Fecogame
veterán

Hupej tartomanyban ~ 58,5 millio ember el, ehhez kepest osszesen 88 ezer fertozottrol tudnak.

Azt is vedd figyelembe, hogy a kínaiak nagyon nagy valószínűséggel hazudnak a számokkal kapcsolatban, ahogy említetted is :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#763) Snoop-y válasza Rive (#760) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem a teljes lakossagra nezve ennyi vagy wuhanban csak 28000-en elnek?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#764) nullpoint válasza JanR (#761) üzenetére


nullpoint
senior tag

Hol van pesten 2,5 millió lakos?? :F

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#765) Soulfly842 válasza nullpoint (#764) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hát, Budapest ahány várossal egybenőtt már lehet nem is mond hülyeséget :D Sok helyen az agglomerációval együtt értelmezik a nagyvárosokat... Ok, nálunk még máshogy is emlegetik :D meg annyira azért nincs is egybenőve, mint mondjuk sok metropolis.

(#766) samujózsi


samujózsi
tag

[link] no comment. Már a kutyák is elkapják és terjesztik. :C :W

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#767) Remus389 válasza JanR (#759) üzenetére


Remus389
veterán

Múltkor még 9% volt (azt nagyvonalúan 10-re kerekítettem), már csak állítólag 7 %. [link]

#761: Nem szabad így gondolkodni, jelen pillanatban valóban a bolygó lakosságának szinte jelentéktelen részét érinti ténylegesen (leszámítva a parát), de nem lehet így gondolkodni, arra kell mindig gondolni járvány esetén, hogy mivé tud fejlődni.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#768) Rive válasza JanR (#761) üzenetére


Rive
veterán

Ez sajnos a statisztika a jelenleg ismert számok alapján.

Nem egészen értem miért úgy számolsz mintha arrafele már végetéet volna. Pillanatnyilag kijárási tilalomhoz hasonlithato intézkedésekkel sikerült annyira korlátozniuk a terjedést, hogy a máshonnan odacsoportositott ember és eszközállomány nagy nehezen el tudja látni az eseteket. Hol van ettöl még a vége?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#769) updog válasza JanR (#761) üzenetére


updog
senior tag

"akkor kb 5 ember hal bele Pesten a 2,5 millio lakosbol."

Az én elképzelésem az, hogy ez nem a populáció méretétől függ.
Egy 100 fős faluban meg csak 1 ember fogja elkapni és 0.2 belehalni, hiába vasárnap a templomban 90-en vannak 40 m2-en összezárva másfél órán át?

Hiába van itt "csak" 2M ember, a terjedés módja és sebessége hasonló lehet mint egy 60milliós hasonló felépítésű, népsűrűségű városban. Csak a tömegközlekedést százezrek (köztük sok idős ember) használják nap mint nap.

Mire eljutunk oda, hogy rájönnek, hogy talán nem kéne emberek közé menni, már valszeg meg is halt az az 5 ember, és még csak akkor fog kezdődni. Persze nem kell vizionálok humanitárius katasztrófát, de eléggé alálőttél szvsz :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#770) JanR válasza nullpoint (#764) üzenetére


JanR
addikt

Wikirol vettem az adatot, az elovarosokat (ahogy ott van irva) is beleszamoltam.

Rive: ezert is irtam, hogy a jelenlegi ismert statisztikak alapjan. Azt senki nem mondja meg, hogy ennek hol lesz a vege. Ettol meg szerintem nagyon erosen tul van reagalva ez az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#771) stvnppp válasza Remus389 (#767) üzenetére


stvnppp
senior tag

Nem jól számolsz. Ez a 7% halálozási ráta csak a lezárt ügyeknél van. Amiben csak a meghalt, vagy gyógyult fertőzöttek vannak.

Ha a Te számításod szerinti halálozási ráta lenne, az azt jelentené, hogy a 7 milliárd Földlakóból 490 millió halna meg. Ha így lenne, akkor nem azt tanácsolnák az orvosok, hogy moss gyakran kezet, hanem hogy imádkozz, mert jobb ötletük nincs.

(#772) myckey válasza stvnppp (#771) üzenetére


myckey
veterán

Na akkor mehetne a pánik...és egyebek.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#773) Rive válasza Rive (#760) üzenetére


Rive
veterán

Egy nullát sikerült hozzáírnom. Sz'al 60% érintettség és 2% halálozási arány mellé kétmilliós lakosságból 24000 halott várható.

A kínaiaknál az a pont lesz érdekes, amikor megszüntetik a lezárást.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#774) JanR válasza myckey (#772) üzenetére


JanR
addikt

Pedig hidd el sokan ezt gondoljak es emiatt panikolnak. Nem kell leszarni, de az ami most megy mar tulzas.

Van gyarunk Kinaban es az Olaszoknal is, kerdeztuk az ottani kollegakat. Az emberek feleennyire vannak beszarva..

(#775) samujózsi


samujózsi
tag

Erre mit lehetne mindani?
Arra a kérdésemre, hogy mikor töltik fel a polcokat, az Aldi üzletvezető azt válaszolta: "Két nap alatt egy havi készletünket vásárolták fel. Nem bírják a beszállítók."
Eltűnt liszt, rizs, olaj, mirelitből pizzák, halrudak, zöldborsó, konzervek.
Ismerős most volt az Auchan-ban, minden van, kivéve tartós élelmiszerek.
Mert ugye ez teljesen normális :W

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#776) Kaci84


Kaci84
őstag

Egyébként amennyire azt hiszik egyesek, hogy mennyire pánikolnak az emberek, hát pont annyira pánikolnak ők is, hogy mennyire pánikolnak az emberek.
Én voltam a városban és nem láttam semmi különöset.
Az emberek nem maradnak otthon, járnak dolgozni, boltba és senki nem hord maszkot. Az, hogy 2x3x4x több tartósélelmiszert vesznek az emberek a megszokottnál az pánik lenne? Nálam a pánik egészen mást jelent. Nálatok?

(#777) Rive válasza Kaci84 (#776) üzenetére


Rive
veterán

Reggel futottam össze a boltban az első spájzolóval: tucat kiló cukor, liszt, mittudomén.
Pánikolva rohantam a pénztárhoz, hogy még előtte sorra kerüljek ;]

Nem igazán értem amúgy mit akarnak csinálni annyi lisztből. A magam részéről ebből a műfajból max. tésztát, kétszersültet vennék - a liszt az egyik legmacerásabb, mire fogyasztható lesz :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#778) myckey válasza Kaci84 (#776) üzenetére


myckey
veterán

Nálam még kell pár l pálesz, hogy mindezt felfogjam. ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#779) sztanozs válasza Rive (#777) üzenetére


sztanozs
veterán

Lisztből "bármit" lehet csinálni, de száraz tésztából vagy kétszersültből csak főtt tésztát és kétszersültet lehet csinálni. Ráadásul a csinálással is megy az idő.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#780) Rive válasza sztanozs (#779) üzenetére


Rive
veterán

Nem voltát te koleszos. Tésztából mindent lehet csinálni. Mindent is :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#781) Lauda válasza samujózsi (#775) üzenetére


Lauda
félisten

Nálunk most minden volt aldiban.

(#782) pilóta válasza Rive (#777) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ráadásul ha a vírustól nem lennének betegek, a rengeteg tömény szénhidrát majd végez velük.
Hamár spájzolnék, akkor én jó minőségű húskonzerveket vennék sokat, az egyrészt tápláló és egészséges (nem a 10% "hús" tartalmú globus vagdalthúsra gondolok...), másrészt sokkal kisebb helyet foglal...
Nem kell hozzá se áram, se tűz...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#783) sztanozs válasza Rive (#780) üzenetére


sztanozs
veterán

De voltam, csak nem "olyan" koleszos.
Nálunk a sereg "mindent" adott ami kellett... (felénk inkább a konzerv és kenyér dívott, az mindig volt, konzerv számolatlanul a kenyér meg ingyen).

Amiből spájzolni érdemes szvsz:
Olaj, liszt, cukor, hús (illetve más fehérje) konzerv, tej és tojáspor

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#784) Rive válasza sztanozs (#783) üzenetére


Rive
veterán

Amiből spájzolni érdemes szvsz:

Szerintem ~ egy hét után unnál rá mindenre, amiben csak az van, a másodikon pedig már egy kínaizacskós is íncsiklandó kilátásnak tűnne :))

Az egész spájzolás-mizériát átgondolva mi annyira jutottunk, hogy szimplán a boltban tartózkodás minimalizálása végett étrend lesz és heti két bevásárlás. A pánik meg le van sz@va.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#785) sztanozs válasza Rive (#784) üzenetére


sztanozs
veterán

étrend lesz - ezt hogy érted?

beleunnád-ra: volt ~15-20 éve egy fél év, hogy "másodállásban" fejlesztettem. Akkor minden ebédre pizza volt és kóla. Nem azért hagytam abba, mert meguntam a kaját :DDD

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#786) Rive válasza sztanozs (#785) üzenetére


Rive
veterán

Úgy, hogy nem összevissza vásárolunk oszt' főzünk abból, ami a spájzba' először a kezünkbe akad, hanem szépen komótosan összeírjuk, hogy a következő 3-4 napban mi lesz a kaja és ahhoz egyhúzóra bevásárolunk: célzottan, gyorsan, hatékonyan. Heti kétszer.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#787) Nimrod válasza sztanozs (#785) üzenetére


Nimrod
addikt

Én már kéthetente egy pizzát sem bírok. Elkényeztetett az Asszony a házikoszttal :DDD

(#788) t72killer válasza JanR (#761) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hupej (v én angolosan Hubei-t szoktam írni) jelentős részén konkrétan kijárási tilalom van és full vegyvéd hacukában mászkálnak az emberek. Így jött össze, hogy nem 40millió fertőzött lett, hanem "csak" kb 80ezer.

A kórokozó egyébként hatékonyabban fertőz, mint a mezei influenza, a szakik szerint az Ro érték (azaz egy ember átlag hányat fertőz meg, ha nem Marburg-minta módjára kezeli a környezete) 2-3 az influenza szerény 1.3-as értékével szemben.

Nem agyonterhelt(!) Nyugati EÜ ellátásban részesülőkre lehet optimista forgatókönyvként a Hubei-n kívüli halálozás/lezárt eset arányt venni halálozási rátának, ez most 185/10251=1,8%.

Rendkívül veszélyesnek tűnik az asztmásokra (van a családban, igaz nem idős), cukorbetegekre (baráti körben van), rákbetegekre (hálistennek nincs), magas vérnyomásúakra(!, ilyen is van, több is).

Ha egy lerohant-összeomlott magyar EÜ-re akarjuk számolni a túlélési esélyeket, akkor hogy Kásler dokit idézzem, imádkozzunk...

#782: szardíniakonzerv? egészséges, extra magas kalóriatartalma van. Egyébként tuti nem évekre rendezkedünk be, a szalámi-kolbászfélék is sokáig elállnak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#789) Kaci84


Kaci84
őstag

Na ha már raktározás az én véleményem:

Szempontok: - eltarthatóság - kalória/méret - ár - egészség

liszt (teljes kiörlésű), rizs, hüvelyesek, zsíros magvak, hal hús konzerv

Ez így majdnem a teljes táplálkozási igényt lefedi, több hónapig, évig eltarthatóak
Nagyon függ attól, hogy mire lehet számítani. Ha nagy baj esetén osszák a élelmiszer csomagokat, akkor a változatosságot vagy az egészség részét kell pótolni, vagy arra számítunk, hogy akár egy évig nincs kaja, akkor az eltarthatóság szempont, vagy kérdés, hogy tudunk-e fagyasztani vagy esetleg főzni. Ezen szempontok alapján más és más lehet a sorrend.

(#790) Soulfly842 válasza Rive (#777) üzenetére


Soulfly842
addikt

A lényeget kihagytad... liszt, víz, só, száraz élesztő..... kenyér... 10 kg lisztet azért én is vettem, száraztésztászakt, főzőtejszínt, sok-sok Bulgurt stb... ha az asszony hülyének is nézett, hogy legyen. Ha már kenyérsütő van a háznál, ami begyúrja, süti mindent csinál, akkor ez a minimum. De szerintem még ezt ki is fogom pótolni jó pár kg-val az első Mo-i esetek után, ami így körbenézve pár nap lesz..... csak legyen... liszt, meg száraz élesztő... Ha hétvégén nem is lesz attrakció, szerintem hétfőn legkésőbb valószínű.

Ha nem lenne valami csoda folytán nagy attrakció itthon, ezek akkor is elfogynának.

Már át is gondoltam, hogy csinálok majd magamnak habanero-s kenyeret, páromnak Medvehagymásat, lilahagymásat, fokhagymásat, stb... :)

[ Szerkesztve ]

(#792) pilóta válasza Lauda (#791) üzenetére


pilóta
nagyúr

Amúgy tényleg nem indokolt a felvásárlási láz. Főleg nem a vírus miatt. Max a felvásárlási láz miatt, de ez ugye egy öngerjesztő folyamat...

Én inkább a jövő évi diadémvírus (vagy esetleg kecskekolera, még nincs eldöntve a neve) miatt aggódom, az durvább lesz... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#793) t72killer válasza Lauda (#791) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebben sztem kivételesen igazuk van. Amit viszont tényleg nem árt, ha van a háznál - és sokaknál nincs: 1hétre való tartalék, esetleges zavarok kivédésére, még ha ez csak azt jelenti, hogy 2-3 közeli megszokott boltot bezárnak és 2x annyit kellene menni a következő, ráadásul drágább boltig.

De az olyanokat, akik nekiállnak 50kiló lisztet meg 70liter olajat felvásárolni, tényleg nem értem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#794) llax válasza Kaci84 (#776) üzenetére


llax
senior tag

Van aki az esetleges pánik miatt pánikol :)

"Az, hogy 2x3x4x több tartósélelmiszert vesznek az emberek"

Nem a többszörös mennyiség a lényeg, hanem a tartalék növelése és fenntartása arra az esetre, amikor egy esetleges komolyabb valódi(bb) pánikot nem tud gyorsan lereagálni a kereskedelem. Mondjuk arra az esetre, amikor vírus nálunk is "hivatalosan" megjelenik, az azt követő néhány napban ne valamely áru hűlt helyét nézegesd a bolt polcain, hanem otthon levehesd a polcról és/vagy egy esetleges nagyobb rohamnál a hiányos kosaraddal ne 50.-nek kelljen beállni a sorba (akár csak influenzásak közé).

"Én voltam a városban és nem láttam semmi különöset."

Közel a hónap vége... (nálunk talán segít is kicsit "elsimítani", időben elnyújtani a dolgot)

Ahol nyoma is van némi áruhiánynak, ott sem a fentebbi módon (kis tartalék), sok ember pakolta le a polcokat, hanem főleg kevés, világvégére készülő...

(#795) t72killer válasza llax (#794) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A dologban a pozitív, hogy most sokan leszedték a polcokról az árut, így a bolt és a nagyker is rendel újat - mivel nem őszibarackról van szó, feltöltik a raktárkészleteket, ami nemzetközi cirkusz esetén nem rossz dolog.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#796) Meggyi001

+ Horvátország már 5 fő.

https://gamergep.hu/

(#797) Hieronymus válasza llax (#723) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ha mondjuk egészséges oldalon, legalább tömegben tartózkodva, fajtájától függően csak 30, 40 vagy 50% a hatékonyság (jó eséllyel ennél nagyobb), mindez fillérekből, akkor épelméjű ember miért választaná helyette a 0%-ot???"

Sajnos nem így működik a dolog.
Gondolom próbáltál már ilyen olcsó szájmaszkot.
A szélein kellene az archoz érnie a maszknak. Általában ott nem érintkezik az arccal teljesen.
Ahol nem kellene ott viszont több helyen. Ez kettő ok miatt problémás.

A maszk egy idő után átnedvesedik. Ezzel csökken légáteresztó képessége és megnő a maszk és arc közötti réseken. A lebegő szűrése jelentősen csökken.

A maszk anyagának átnedvesedése szabad utat enged, az addig begyűjtött vírusoknak és baktériumoknak. Elegendő az ajkaknak a maszkhoz érnie és bekövetkezik a fertőződés. ráadásul egy beteg kiporlasztott váladékában utazó vírusok a szemen keresztül ugyan úgy bejutnak és megtelepednek a tüdőben.
Hamis biztonságérzetet a maszk.
Azt is érdemes tudni, hogy a vírusok ellen valós védelmet csak az FFP3 minősítésű maszkok nyújtanak.
A valódi védelemhez nagyjából egy ilyen védőfelszerelés szükséges.
Atemschutzmaske NASUM Halbmaske mit Schutzbrille
Illetve ehhez ffp3 minősítésű szürőket kell vásárolni és előírás szerint rendszeresen cserélni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#798) llax válasza Hieronymus (#797) üzenetére


llax
senior tag

Van, akinek hamis biztonságérzet, van, aki csak a 0%-tól szeretne kicsit távolodni... Meg úgy egyáltalán: legyen bármilyen, amiben tudsz menni rendes maszkot szerezni (ha nagyon muszáj)...

Ha mindenki egységesen a legegyszerűbb műtős maszkot viselné a kritikus időben és helyeken (!=24/7), az is hatalmas pofon lenne a vírusnak, a terjedési rátát durván csökkentené.

[ Szerkesztve ]

(#799) llax válasza t72killer (#795) üzenetére


llax
senior tag

Az esetleges nagy roham még odébb van. A jelen helyzet (ahol látható nyoma van) még inkább az amit az előbb írtam: inkább a kevés, de világvégére készülő tevékenységének nyomait látod.
A fizetések amúgy is jövő héten kezdenek el szállingózni. (Mo.-n ez is egy lényeges szempont...)

(#800) forceberg válasza t72killer (#793) üzenetére


forceberg
veterán

"De az olyanokat, akik nekiállnak 50kiló lisztet meg 70liter olajat felvásárolni, tényleg nem értem."

Nem Záhonyban láttad ezt? Még kiderülne, hogy valóban 100-an laknak az üres telken :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.