Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Vesa válasza Rive (#79) üzenetére


Vesa
veterán

?? Másodlagosan szerzett bakteriális fertőzés ellen antibiotikumos kezelés redelkezésre áll. Azonban, jelen esetben, mivel a vírus az alsó légutakban és a tüdőben szaporodik, a másodlagos felülfertőződés gyakorlatilag irreleváns, mert a légzésbénulást a vírus önmagában is képes kiváltani az általa előidézett tüdőgyulladás révén.

Az oltás NEM általában a tüdőgyulladás ellen véd, hanem kifejezetten a Streptococcus baktériumok egyes típusaival szemben immunizál. Ha mondjuk Chlamídia vagy Micoplasma felülfertőződés történik, akkor kalap, kabát...viszlát. De mint mondtam, jelen esetben 98%-ban maga a COVID-19 váltja ki a tüdőgyulladást, mely ellen jelenleg nincs gyógyszer.

A tudomány a valóság költészete!

(#152) samujózsi válasza Pist@bácsi (#149) üzenetére


samujózsi
tag

Jó, akkor nézd a friss olasz adatokat, három gyógyultra jut hét halott. Az jobban illik a konteohoz, mint a hivatalos kb 2-3%.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#153) Rive válasza Vesa (#151) üzenetére


Rive
veterán

Azt, hogy nem a vírus ellen véd, én is írtam. Azon viszont, hogy idősebb korban antibiotikumok létezése ellenére miért is veszélyes mégis a klasszikus tüdőgyuszi (is), illetve miért ajánlják mégis inkább a megelőzést, neked kellene elgondolkodnod...

Súlyos esetben a CoVid19 tartós kórházi kezeléshez vezet. Az alatt az idő alatt jelentős kockázati tényező a bacis felülfertőzés, aminek a kockázatát a védőoltás csökkenti.

Ennyi.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#154) Remus389


Remus389
veterán

Buta poszt, csak átfutottam, de nem lesz vesztegzár, hogy miért? Mert nem lehet sorompókkal meg rendőrautókkal megállítani a vírust. Ez már késő.

Ki kell bekkelni.

Ami még butaság a szájmaszk, többet árt mint használ ha bevásárolsz, kivéve ha magad vagy fertőzött.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#155) Eastman válasza ubyegon2 (#146) üzenetére


Eastman
őstag

Észak Korea biztonságos. Ezidáig egyetlen esetről sem számoltak be. [/irony]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#156) Pist@bácsi válasza samujózsi (#152) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Én nem erre céloztam. Arra, hogy nem érdemes mondogatni, hogy kevésbé halálos, mint az influenza, mivel azokat a járvány lezárultával összegzett adatokból számolták, ezt meg nem.
A végén persze nyugodtan lehet az összes megbetegedés arányában számolni, mert az már ugyanaz, mint a lezárult esetek száma.

(#157) t72killer válasza samujózsi (#152) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Minden járvány így indul, idő kell uis a gyógyuláshoz. Ázsiában elég rég indult, van értelme elkezdeni számolgatni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#158) samujózsi válasza Pist@bácsi (#156) üzenetére


samujózsi
tag

Senki sem mondta egyelőre, hogy kevésbé halálos. Csak azt, hogy per pillanat nagyobb esélyed van az influenza szövődményeeibe belehalni, mint ebbe.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#159) Pist@bácsi válasza samujózsi (#158) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Korábban már írták, hogy a fő veszély nem a halálozási ráta. Súlyos a lefolyása, a betegek 20-30% -a intenzív ellátásra szorul, ami meghaladja az ellátó rendszer kapacitását.

(#160) Vesa válasza Rive (#135) üzenetére


Vesa
veterán

"Azt, hogy a veszélyeztetett csopokon belül (!) mennyi, nem tudni egyelőre."

Lehet tudni...

A tudomány a valóság költészete!

(#161) pergabb


pergabb
senior tag

Ne csináljatok már egy posztapokaliptikus, paraonid fórumot, mert más túl komolyan fogja venni és szétgörcsöli az életét. Olyan szövegek vannak itt, hogy hátast dobtam. Kínaiak kísérleteztek és kihalunk, ja..:D egészséges fiatalok vagytok, semmi bajotok nem lesz, eleve nem kellene ezzel foglalkozni..

(#162) Polllen válasza Remus389 (#154) üzenetére


Polllen
nagyúr

Annyira nem lesz vesztegzár, hogy az olaszoknál ez talán 50.000 embert érint jelenleg... Nem két 20 fős falut zártak le...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#163) ubyegon2 válasza Eastman (#155) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Épp É-Koreát kerestem a táblázatban, ott rend van kérem. ;) Indiára lettem volna még kíváncsi, de ahogy azok élnek, szerintem immunisak legtöbb fertőzésre. Afganisztánban 1-2 fő....

(#164) Vesa válasza ubyegon2 (#163) üzenetére


Vesa
veterán

"Épp É-Koreát kerestem a táblázatban, ott rend van kérem."

Nem rend van, hanem cenzúra...

A tudomány a valóság költészete!

(#165) ubyegon2 válasza Vesa (#164) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, azt hittem átmegy az irónia...... ;]

(#166) Eastman válasza pergabb (#161) üzenetére


Eastman
őstag

#34...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#167) Hieronymus válasza ubyegon2 (#146) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A linkelt táblázatod sem mértékadó még. Majd akkor lesz az, amikor már lecsengő fázisba kerül az epidémia.

Naponta még nagyon sok az új beteg. Ha kettő százalékuk nem éli túl a fertőzést, akkor még bőven fél százalék alatt kell maradnia a mortalitásnak. Majd 1-2 hét múlva emeli meg a statisztikát az a két százalék.

Nyilván az is fontos tényező, hogy milyen állapotban az adott ország egészségügyi rendszere és járványmegelőző felkészültsége. Németországban az a 16 beteg szinte esélytelen volt az elhalálozásra.
A fertőzés gócpontja egy vállalt volt. Minden dolgozót azonnal házi őrizet szerű kényszerszabadságra küldtek.
És azokat is, akik a betegekkel kapcsolatba kerültek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#168) Meggyi001 válasza Eastman (#166) üzenetére

+1

https://gamergep.hu/

(#169) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#170) Polllen válasza Eastman (#166) üzenetére


Polllen
nagyúr

Bocsánat, elnéztem, valamiért a #35-t olvastam. :B

De ha már elolvastam, hogy semmi sem állt le és ne aggódjunk Milánó meg Velence körül...
Persze, mert "kicsit" odébb van a karantén.

[Forrás]

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#171) t72killer válasza kisza25 (#169) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tehát egy tinédzsernek vannak olyan esélyei, mint normál influenzában a 90éves (egyébként nem tüdőrákos) papának.

Vajon otthoni kúrálás esetén milyenek az esélyek? Patkánykergetős, rezisztens baciktól hemzsegő kórház helyett elképzelhető, h nem rosszabb ennél...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#172) Vesa válasza t72killer (#171) üzenetére


Vesa
veterán

Otthon nem tudsz kúrálni kétoldali tüdőgyulladásos beteget, mert -többek között- lélegeztető készülékre is szükség lehet...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#173) Remus389 válasza kisza25 (#169) üzenetére


Remus389
veterán

Ja csak nem az összes beteg és halálesetet kell nézni, hanem a már gyógyultak és halálesetek arányát

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#174) Meggyi001 válasza Remus389 (#173) üzenetére

Na ez nem tiszta nekem, hogy mit nézzek: az összes fertőzött / halott vagy összes gyógyult / halott....?

https://gamergep.hu/

(#175) samujózsi válasza Remus389 (#173) üzenetére


samujózsi
tag

Ez így sem valós kép.
Mennyi a gyógyulási idő? Mennyi idő alatt hal bele, aki meghal?
Ezeket is figyelembe kellene venni. Aki most beteg, az lehet, hogy két napja beteg, aki meghal, az egy-két hete legalább. Meg az is kérdés, hogy milyen egyéb betegségei vannak.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#176) Remus389 válasza Meggyi001 (#174) üzenetére


Remus389
veterán

Utóbbit egyértelműen.

A valós mortalitás olyan 12-18% Továbbá aki már kihordta nem biztos hogy immunis lesz

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#177) ubyegon2 válasza Hieronymus (#167) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A linkelt táblázatod sem mértékadó még. Majd akkor lesz az, amikor már lecsengő fázisba kerül az epidémia.

Persze, ez egyértelmű. Totál képlékeny még minden.

Nyilván az is fontos tényező, hogy milyen állapotban az adott ország egészségügyi rendszere és járványmegelőző felkészültsége.

No ez viszont valóban okot adhat az aggódásra. :((( De ilyen az, amikor a zemberek stadionokat akarnak működő eü helyett. Mondjuk, ha valami hirtelen nagyszámú beteg kerülne az ellátási rendszerbe és összeomlás lenne, bár itt akkor se lenne komoly felháborodás. :U

(#178) Alg válasza Remus389 (#176) üzenetére


Alg
veterán

A valós mortalitásról fingja sincs senkinek, azt majd akkor lehet meghatározni ha lemegy egy kör a járványból, legalább egy jól meghatározható földrajzi helyen.

De még akkor is erősen függ az ott élők általános egészségi állapotától, életkörülményeitől stb.

De felőlem vitatkozzatok itt tök feleslegesen a számokon hogy mit mivel kell osztani mert biztosítási matematikusként baromi jól szórakozok ;] Mintha bármit is számítana hogy 20% vagy 2% vagy 50%, és? Mit csinálsz másképpen ha 2% mintha 20%?

@177: most miért, a stadionokat tök jól át lehet alakítani karanténnak, sok ember elfér, könnyen lezárható, van légmentesen elzárt VIP páholy meg büfé, mi kell még? ;] Még Rammsteint is lehet hallgatni naphosszat :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#179) Remus389 válasza Alg (#178) üzenetére


Remus389
veterán

3 napja neztem 22000 gyogyultra jutott 2500 halott, viszont ebbe nincsenek benne akik otthon haltak meg, vagy a Kinai allam manipulacioja. 10-20% realis, ha pandemia lesz ( mar az ) akkor orvos se nover se lesz eleg , meglatjuk mi lesz

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#180) llax válasza Vladi (#74) üzenetére


llax
senior tag

"Egyébként a másik szabolcsi kolléga majd beszámol, de én itt is azt látom, hogy falun is csökken a kiskertezési vágy."

A kertek nem kis részét az önkormányzati cég műveli, közmunkásokkal, az öregotthonnak és az iskolai konyhának termelnek benne (+eladásra is). Egy másik részében szezonjában derékig érő parlagfű. Megint mások beültették akáccal. Kevés az a kert, ahol néhány m2 konyhakertnél nagyobb területen (hely- és munkaigényes) élelmiszernövényeket termesztenének benne, gyümölcsfákat is tartanának (mi még fenyőfákat is nevelünk - kimondottan karácsonyfának).

Amúgy egyébként nem is nagyon éri meg. Ha elkezdek komolyabban matekolni, a saját időráfordítást is legalább minimálbérrel számolni, akkor jobban járok a zöldségessel. Én némileg "hobbiból" is csinálom, akad is rá időm (mondjuk nem mindig akkor, amikor kellene), így más.

(#181) ubyegon2 válasza Alg (#178) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

most miért, a stadionokat tök jól át lehet alakítani karanténnak, sok ember elfér

Ja, anno ez tényleg volt már érv stadionok mellett, hogy jó lesz az másra is. Talán ingyen temetés is elérhető nálunk, szóval még a végén kiderül, hogy egész jó helyzetben vagyunk. Max az lesz gond, hogy nincs orvos meg ápoló személyzet. Jó, ne akadjunk fenn minden apróságon. :N

(#182) Hieronymus válasza ubyegon2 (#177) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A magyar egészségügy helyzete nem annyira rossz, mint gondolod.
Amúgy sem a mennyiségi betegellátás a megoldás. Azt a leggazdagabb állam sem tudja megfinanszírozni tökéletesre.
A fertőzöttek elkülönítésén és a karantén gyors kialakíátsán múlik a betegség megfékezése.
Ha megnézed a híradásokat, a védőszemüveg hiánya nagyon szembetűnő volt kezdetben.
Nem segít a maszk, ha a beteg szembe köhögi az orvosát. Ez légúti betegség, számítani kell a szemen keresztüli fertőzöttségre.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#183) Remus389 válasza Hieronymus (#182) üzenetére


Remus389
veterán

Nem lehet ezt megfékezni már. Az inkubáció 2-3 hét tudtommal es fertőzhet már a beteg. Itt ülök a vonaton többen köhögnek es fujjak az orrukat, persze nagyrészük simán náthás, de aztán ki tudja.

A lényeg az hogy aki fiatal és egeszseges annak kevésbé van félnivaloja, viszont elszenvedi a másodlagos hatását (gazdasági és szociális sőt turisztikai) , szerintem aki kigyógyult nem dőlhet hátra, miért az influenzára se leszel immunis, akkor másodjára visz el

Komoly lesz ez, ha a (csupán az emberek szempontjábol persze) legrosszabb forgatokonyv valosul meg, hajjaj gagyi világ lesz egy ideig nagyon, de megmondom nektek a túl sok ember tönkreteszi a bolygót

persze az is lehet tavasszal-nyáron visszahúzódik és lesz vakcina

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#184) pergabb válasza Eastman (#166) üzenetére


pergabb
senior tag

Mit nézzek rajta?:) lehet nem értem mire céloztál

(#185) Agostino válasza Remus389 (#179) üzenetére


Agostino
addikt

... és azok sincsenek benne akiknek lövésük sem volt, hogy mi miatt vannak szarabbul majd gyógyultak meg és élték tovább az életüket, mert ilyenek is vannak. nem megy mindenki kórházba automatice és tesztelgeti magát. attól még hogy #covid-19 #mindmeghalunk, itt is minden ember immunrendszere eltérően reagál rá.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#186) Hieronymus válasza Remus389 (#183) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"....aki kigyógyult nem dőlhet hátra, miért az influenzára se leszel immunis..."

Ez így konkrétan nem fedi a valóságot.
Minden eddigi influenza vírussal szemben immunis vagy. Sajnos a vírusok néhány év alatt annyira mutálódnak, hogy az immunitás már nem használ.
Az influenza vírusoktól eltérően nem szükségszerű a korona vírus rendszeres visszatérése.
Az influenza vírusok mutálódását nagyban segíti elő, hogy a távol-keleten, a szárnyasokat egy légtérben tartják az emlős háziállatokkal. Amikor fajt vált a vírus, nagyobb mértékű mutálódásra képes.
Ezért szoktak több vírustörzset (jellemzően 2-3 vírustörzset rakni a védőoltásba.) Ha az előző évben védőoltás nélkül kerülte el valaki az influenza járványt, védőoltás mellett is megbetegedhet az aktuális évben, ha a tavalyi vírus ismétel.
És akkor is, ha az esélyesnek gondolt vírustörzsek helyett egy másik indul el világhódító útra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#187) pergabb válasza Hieronymus (#186) üzenetére


pergabb
senior tag

nem dns-rol, ha nem rns-rol szaporodik az influenza, ezert nem alakul ki tartos vedettseg ellene, ha egyszer mar elkaptad. Ergo nem a mutalodott influenza virusod kapod el jovore, ha nem esetleg ugyan azt. Teny, hogy tobb fele influenza virus letezik, de amikor ez mutalodik, akkor van vilagjarvany:) hulyesegeket ne irjatok mar, hogy vedett leszel ellene es utana mar egy ujabb, mutalodott influenzat kaphatsz csak el. Tartos vedettseged egy influenza virus utan sem lesz, ahogyan oltast is evente ismetelni kell, ha nem akarsz esetleg telen kidolni 2 hetre.

[ Szerkesztve ]

(#188) Remus389 válasza Agostino (#185) üzenetére


Remus389
veterán

Minden nap egyre megdöbbentőbbek a hírek: [link]

3 hét múlva milyen hírek lesznek, ha ez így megy tovább? De már egy hét múlva is akár.

A Globalizmusnak ez a hátránya, bármilyen nyavalyát elszállítanak a repülőgépek pillanatok alatt.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#189) kisza25 válasza Remus389 (#173) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Röviden 20* halálosabb, mint a sima influenza

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#190) kisza25 válasza ubyegon2 (#177) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Majd a stadionokba viszik a betegeket :W

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#191) nullpoint


nullpoint
senior tag

Eddig itt lehetett nézni hogy terjed a cucc, de leállították a szemetek.
[link]

Ha valaki tud hasonlót, ami még működik, az írja meg.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#192) ubyegon2 válasza Hieronymus (#182) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A magyar egészségügy helyzete nem annyira rossz, mint gondolod.

Gondolom??? Ajaj, hát ez így érdekes, honnan veszed, hogy csak gondolom róla? Nem itt élek pár évtizede, nincs család, barátok, nincs tapasztalat, csak úgy rámondom? Fasza.

Amúgy sem a mennyiségi betegellátás a megoldás. Azt a leggazdagabb állam sem tudja megfinanszírozni tökéletesre.

Te vagy nem itt élsz vagy...... mo mindegy, ebbe nem érdemes belemenni.

Ha megnézed a híradásokat, a védőszemüveg hiánya nagyon szembetűnő volt kezdetben.

Évek óta nem nézem ezeket, magyart legalábbis nem, talán épp azért nem, mert nem gondolom a dolgokat itthon, hanem tapasztalom. A focit meg nem nézem sokba, így sose fog fájni a hátam a hanyatteséstől, mennyire dübörgünk.

Többit szerintem nem nekem írtad. ;) Amúgy Pesten élek, így a karantén, mint olyan itt értelmezhetetlen szerintem. De ott az olasz példa erre. Milano nincs karantén alatt, vajh miért?

(#190) kisza25

Odaviszik persze, de saját családi free temetés mintájára gyógyítsa is meg a beteget a családja? No de a NER fanok szerint minden OK nálunk. Szerintem nem annyira, nem vagyok semmilyen oldali már régóta, igaz hasznonélvezője sem vagyok a NER-nek. Sőt....

[ Szerkesztve ]

(#193) kisza25 válasza Remus389 (#188) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem is kell repülőgép, édesanyámék múlt hétvégén voltak velencei karneválon, 5 busznyi ember volt innen, csak a Fehérvár turstól, ott meg ugye embertömeg, most lehet izgulni.
Azóta többször találkoztam velük, a 3,5 éves fiam meg egy hete műtötték mandulával, most bármilyen légúti köhögéses megbetegedés felszakíthatja a műtéti heget is.
Az a baj, hogy igazából most is nyitva az összes határ, de lezárják annak komolyabb következménye lehet, mint a vírusnak.

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#194) Meggyi001 válasza nullpoint (#191) üzenetére

Itt lesz térkép is, váltják a képeket, élő: [link]

---------------------------------------------

Más, a többieknek , kórház. Én a szekszárdi (megyeszékhely ugye) kórházban húztam le pár évet, én szállítottam a gyógyszereket és a gázpalackokat az osztályokra. Utána betegszállító lettem. Röviden maradjunk annyiban, hogy a helyzet nem jó, és most nagyon udvarias voltam.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#195) nullpoint válasza Meggyi001 (#194) üzenetére


nullpoint
senior tag

Köszi!

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#196) Remus389 válasza nullpoint (#191) üzenetére


Remus389
veterán

[link]

Küldök esti mesét is: [link]

Nem néztem még meg, de jobb megnézni és megismerni, és akkor lelkileg erősebben tudjuk elviselni az esetleg bekövetkező világjárványt, mint álomvilágban élni aztán hirtelen sokkot kapni

kisza25 És Olaszországba mi vitte?

Egyébként a 2014-es Ebolá-val csak az volt a világ szerencséje, de tényleg, hogy a világ szegényei között terjedt, akik nem utaztak, így működött a karantén.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#197) Tüzi válasza t72killer (#93) üzenetére

lol
oké Bélám.
küldjek neked pecsételt-aláírt receptet vényköteles nyugatóra innen, a virológiai intézetből, vagy van otthon? mert ha van, akkor gyorsan vegyél be két bogyónyit (többet ne), ugyanis a magas vérnyomás, és szapora pulzus esetlegesen szívrohamot, stroke-ot is okozhat.
ezeknek pedig sokkal nagyobb a haláleseti kockázata mint a covid19-nek.
ha szédülés, gyengeség, verejtékezést tapasztalsz magadon jelenleg, akkor tárcsázd a 104-et.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#198) nullpoint válasza Hieronymus (#182) üzenetére


nullpoint
senior tag

"A magyar egészségügy helyzete nem annyira rossz, mint gondolod."

Ez igaz. Sokkal, de nagyságrendekkel sokkal rosszabb mint azt gondoljuk.

Mind eszköz, mind személyzet mennyiségében, és minőségében is súlyos hiányok vannak.

Az ország kórházáinak döntő többségében a higiénia egy istálló szintjét sem éri el.

Nulla az esélyünk a járvánnyal szemben.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#199) Meggyi001 válasza Remus389 (#196) üzenetére

Tök jó informatív lenne a videó, de bakker, angolul van :((( , így nem értem. Elviszi a fele filinget. A mostani/mai helyzet wuhanból?

https://gamergep.hu/

(#200) t72killer válasza Meggyi001 (#194) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Felmerül a kérdés, ha beüt párezer súlyos beteg hirtelen, akkor mi lesz az egyéb páciensekkel? Mennyi figyelmet kap egy agyvérzés, vagy sima vakbél, ha majd a körzeti orvos is 300 falubelivel együtt a megyei kórház ágyát.nyomja?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.