Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) t72killer válasza Tüzi (#50) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tehát a kínaiak hülyék voltak, hogy nem eresztették szabadon terjedni a cuccot. Felszoroztad már a fertőzöttek számát az influenzánál szokásos párszázmillió-egymilliárdra? Gyorsan kiderül, hogy se a normál influenza nem gyilkolászik annyit, se a lépcsők.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52) samujózsi válasza t72killer (#51) üzenetére


samujózsi
tag

Ha az influenza fertőzöttjeit is úgy számolnák, hogy csak az, akinél a teszt kimutatta, akkor is ez lenne a helyzet? :F
Nem akarom elbagatellizálni a dolgot, csak próbálom reálisan nézni...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#53) Tüzi válasza t72killer (#51) üzenetére

Yup, a kínaiak hülyék voltak. Mert amikor a dokisrác mondta, hogy gáz van, akkor leszarták. Több mint egy hónapig hagyták szabadon terjedni a cuccot ha már itt tarunk, utána pedig egy jórészt kontraproduktív karanténba zártak sok(tíz)millió embert.
Most meg sz.pnak.

Teljesen felesleges szorozgatni, mert a sima influenzának nem tudni a cfr-jét, avagy halálozási rátáját. Ott sem főként a vírusba, hanem a legyengült immunba halsz bele amit más kórokozók kihasználnak. Meg szerintem ennél is ez a helyzet.

Egyenlőre úgy néz ki, hogy kb 2-3%-os ez a mutató a covid19-nél kínában... Ehhez hozzávehetjük azt, hogy sokan nem mentek dokihoz, etc. Hozzátenném, hogy a halálesetek 80%-a a hatvan évnél idősebbekből kerül ki, kb pont mint a sima, éves influenzánál.

Továbbra is tartom, hogy túl van lihegve a dolog, de nem azt jelenti, hogy nem kell tenni semmit ellene... ember :) de nem is ez fogja elhozni a "világvégét".
Arról már gondoskodott az emberiség, és az kb olyan lesz, mint a sima megfázáshoz képest a fekete himlő (szerk: egy kis anthrax-cseresznyével a tetején)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#54) t72killer válasza Tüzi (#53) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a 2% nálad miből jött ki? Nekem ennél kicsit kevesebbre jön ki a halálozási ráta, ha a Vuhanon kívüli(!) haláleseteket elosztom az összes lezárt (=halott v gyógyult) nem Vuhani esettel. Normál influenzára (pl 500millió beteg, 500ezer halott) nagyjából a tizede. Gugli a barátod, van pár nem épp blikk szintű publikáció a számokról.

Nem csak ők sz&pnak, a ferihegyi lázmérősdi nem egy életbiztosítás arra a hetente érkező kb 200fős pekingi kontingensre.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55) Polllen válasza #81556480 (#35) üzenetére


Polllen
nagyúr

Guardamiglioban van olyan cég, ahol már 2 hèt kötelező szabi van kiadva.

Meg néhány várost nem lehet elhagyni vagy látogatni. Az ott szívás.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#56) Tüzi válasza t72killer (#54) üzenetére

nézd csak:
[link]
de ezt meg kb fél órája találtam :)
[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#57) llax válasza cskamacska (#26) üzenetére


llax
senior tag

"mert Magyarországon legdurvább megrázkódtatás ami érhet, az egy 4 órás áramszünet"

Vagy néhány napos. Nálunk az elmúlt 10 évben több ilyen is volt. (SzSzB, falu) A néhány óra egy átlagosnál kicsit hevesebb zivatar vagy erős szél esetén jellemző.

(#58) llax


llax
senior tag

A bejegyzést és az 1 hsz.-t olvasva azt gondolom, hogy tök jó faluban élni :)

A legalapabb zöldségekből teljes télre való betárazva (saját termés) + többféle hordós savanyúság, sok befőtt.
Cukrot, lisztet mindig kartonnal vesszük.
Néhány heti hús mindig betárazva.
Víz megoldható, áram nélkül is.
Fűtéssel senkitől sem függünk (gravitációs rendszer, vegyes tüzelés, saját fa betárazva)
Úgy általában sok egyebet is úgy kell készletezni, hogy nem 10 perc hozzájutni (helyi boltokban néha hiánycikk a kedvelt márka, drága is - legyen az tartós élelmiszer, tisztító- és tisztálkodószer stb.).
Ez még nem minden, de egy nagyon szélsőséges esetben mindenképp nagy előny. A kenyeret kivéve (bár azt is 4-5-össével vesszük, fagyasztjuk - de az így sem sok) minden mással akár heteket is kihúznánk, akár áram nélkül is.

Ezen túl:
Orvosi szájmaszk (és latex kesztyű) van egy kisebb adag a műhelyemben, alapvetően "munkavédelmi célokra".
Kézfertőtlenítőt alapból tartok, néhány liter hypo is akad (mondjuk a szavatossága rég lejárt, kevésbé hatékony), multivitaminból a nagy, gazdaságosabb kiszereléseket veszem, alapabb ("jó ha van kéznél") gyógyszerekből mindig van betárazva stb...

Ehhez semmi paranoia nem kell, csak egy adott "élethelyzet".

(#59) samujózsi válasza llax (#58) üzenetére


samujózsi
tag

Kenyér: veszel egy kenyérsütő gépet, liszt, cukor, élesztő legyen betárazva, azzal elvan az ember egy-két hétig.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#60) llax válasza samujózsi (#59) üzenetére


llax
senior tag

Ahhoz áram is kell :) Nálunk az a leggyakrabban és legelőször kieső energiaforrás. Nem 1-2 hétre, hanem simán hónapokra is be lehetne tárazni úgy, hogy nem kellene kerülgetni.

Gép sem kell a kenyérsütéshez. Nagymamám évtizedeken keresztül elvolt nélküle. Jóval később is, akkor már főleg az én kívánságomra és segítségemmel is sütött házikenyeret.
Szarkazmus ON
A kenyérsütő gépet azért találták ki, hogy akár egy rántottával is felsülő plázacicának is lehessen sikerélménye. :)
Szarkazmus OFF

(#61) Vesa


Vesa
veterán

Mi ez a gyerekes marhaság? Alapvető információkkal és tényekkel sincs tisztában a "szerző".

A tudomány a valóság költészete!

(#62) Meggyi001 válasza Vesa (#61) üzenetére

Fejtsd ki lécci, érdekel.

(llax:58 tök egyet értek veled)

Bocsi, mobilról így egyben irtam most.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#63) samujózsi válasza llax (#60) üzenetére


samujózsi
tag

Dízel generátor? :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#64) freeknight válasza Tüzi (#50) üzenetére


freeknight
őstag

Bírom, hogy valaki még most is hisz ebben, hogy a mezei influenza veszélyesebb. Most nem fogok keresgetni mobilon, de erről mindig az égő házban üldögélő kutyusos mém jut eszembe, miszerint minden a legnagyobb rendben :)
A szezonális influenzánál valahogy nem látja az ember, hogy minden orvos full protective bodysuit-ban nyomja.
A sima influenza betegei nem töltenek meg kórházakat, és kétharmaduk nem szorul intenzív ellátásra.
Illetve nem hoznak emberek millióit korlátozó karanténokat.

(#65) Lauda válasza Tüzi (#50) üzenetére


Lauda
félisten

Én is így gondolom, itt írtam erről. Lassan tömeghisztériát csinálnak ezzel a vírussal. Mint mikor az ebolának volt 50-90%-os halálozási aránya. :U A csapból is ez folyik, már alig merek olvasni híroldalakat, minden ezzel van tele. Bezzeg az, hogy a sima influenzába évente belehal 250-650 ezer ember, az már teljesen megszokott, már nem is hír. No komment. :W

(#66) samujózsi válasza freeknight (#64) üzenetére


samujózsi
tag

Az a gond, hogy nem lehet tudni, mennyi a valódi fertőzött.
Úgy értem, nem tudhatod, nincs-e két nagyságrenddel több ember, akin tünetmentesen vagy enyhe megfázásként megy át a vírus.
Inflluenza esetében úgy tudom, nem a diagnosztizált eseteket számolják, hanem az orvoshoz fordulók száma alapján adnak egy becslést a valódi betegszámra. Nem?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#67) Agostino válasza freeknight (#64) üzenetére


Agostino
addikt

kétharmaduk nem szorul intenzív ellátásra

ahogyan a kungflu esetén sem. nagyon gavallér módon kezelve a számukat: 20%-uk. ez sem kevés, de nem is 60%. igen, ez a ~20% javarészt idősek és egyéb betegségben szenvedők teszik ki.

minden orvos full protective bodysuit-ban nyomja

igen, mert ha elmegy melletted egy beteg, bár van esélye, hogy elkapd, még mindig kisebb, mint a dokiknál, akik mellett ezer ilyen megy el. nekik pedig a munkájuk része a betegekkel foglalkozni.

ezzel a vírussal nem az a baj, hogy mennyire halálos vagy sem. az a baj vele, hogy gyorsan fertőz, ezért minden arányosan nagyobb számban jelenik meg és egészen egyszerűen legyűri az egészségügyi rendszereket. a kapacitások betelnek, megnő a halálozási arány, hiszen nincsen sem lehetőség sem idő minden betegekkel foglalkozni. de még egyszer mondom, nem azért, mert a vírus kioszt egy csicskalángost hanem azért, mert gyorsan terjed és hirtelen rohadt sok eset jelenik meg az ellátórendszerben.

a betárazásról: tök jó dolog és hasznos, ez tény. de: 1.) mi van ha elfogy a kajád? mert el fog fogyni. 2.) ha tényleg ilyen kurva nagy gáz lesz, remélem fegyvered is van otthon, mert ha egy kétségbeesettebb ember rájön, hogy neked van kajád, neki meg nincsen, nyugodt lehetsz benne, hogy mindent megtesz, hogy neki legyen és neked ne.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#68) t72killer válasza Lauda (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A százalékokat és a fertőzőképességet (amennyiben nem sóderrel lezárt utakat őrző gépfegyveres katonák biztosítják a karantént) azóta se vetted figyelembe.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69) vandor01


vandor01
őstag

marcius 2 re van repjegyem bruxell budapest es vissza 18 an budapest bruxelll... nagy kerdes lesz hogy viszem vagy hozom a virust? vagy nyaralok 2 hetet a repteri karantenban... mire lejar indulhatok vissza.... bruxelbben ujabb 2het karanten.... izgibizgi??

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#70) Polllen válasza Agostino (#67) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mire az ő kajája elfogy, annak aki nem készletezik, már régen nincs.

Németországban a terrortámadások után téma volt, hogy az embereknek kellene ~2 hetes készlet, mert terrortámadás vagy természeti katasztrófa esetén simán előfordulhat akár 1 hetes elszigetelődés is.

Szóval a téma annyira nem felesleges. Pl. ha a településed vesztegzár alá kerülne, hány napig lennél el? Olaszországban ez most a valóság. Annyi kaja jut be ezekbe a városokba, amennyit szervezetten beengednek. Na most képzeld el, hogy ez itthon milyen jól menne... :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#71) t72killer válasza vandor01 (#69) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Brüsszel v Bruxelles :U...

#70: terrortámadás után minek a többhetes elzárkózás:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72) Vladi válasza llax (#58) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mert valójában az emberiség történetének 99.99%-át élte le így. Én meg erről beszélek.
A posztmodern embert meg leszoktatják erről, függjön csak rá 1000-el a fogyasztói társadalomra.

Komolyan mondom az emberiség nyugati fejlett fele már egyre kevésbé képes alkalmazkodni a:
1. valósághoz. Azt helyettesíti egy virtuális valóság amiben élünk. ala mátrix.
2. az élővilághoz. Mintha az nem is létezne.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#73) t72killer válasza Vladi (#72) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" az emberiség nyugati fejlett fele " - városi fele;) Egy Bretagne-i halásznak valszleg nem lennének komoly problémái.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74) Vladi válasza t72killer (#73) üzenetére


Vladi
nagyúr

A nemvárosi fele rohamosan csökken. Szerintem már sokkal kevesebb, mint a lakosság fele.

Egyébként a másik szabolcsi kolléga majd beszámol, de én itt is azt látom, hogy falun is csökken a kiskertezési vágy.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#75) Polllen válasza Polllen (#70) üzenetére


Polllen
nagyúr

Annyi plusz infom van amúgy az olasz helyzetről, hogy azon a környéken vannak kollégák és beszállítók. Van olyan település, ahol kijárási tilalom van és házhoz viszik a kaját, ha kell.

t72killer
Kijárási tilalomnak hívják, a német ajánlás azt hiszem 2 hét volt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#76) t72killer válasza Vladi (#74) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez igaz. Megrendeljük aliexpressről a "megoldást"..

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77) Rive


Rive
veterán

OK, körülbelül az egyetlen ténylegesen haszos az, ami kimaradt: beszerezni egy tüdőgyuszi-védőoltást, pláne ha idősebb korosztályba tartozol, vagy valami tartós betegségben (esetleg szív- vagy légzőszervi betegségben) szenvedsz.

Nem a vírus ellen véd, de ha tartós kórházi tartózkodásra kerül sor akkor jelentősen növeli a túlélési esélyeket.
A többi ~ faxság.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#78) alimanjanos válasza llax (#58) üzenetére


alimanjanos
újonc

Én is így éltem falun (Debrecen melett) tavalyig, amíg el nem váltunk sajnos. Meg volt mindenem otthon. Állatok, kert, krumpli a pincében, stb. De amióta Tolna megyében vegetálok, leginkább Szekszárd és Kéty/Zomba között albérletben, azóta csak 2 börönd van. És semmi tartalék. 3 napig nem bírnám ki ha háború lenne.

Új Válasz 2020-02-24 09:56:35 (#77) Rive:

Van ilyen védő oltás?

[ Szerkesztve ]

(#79) Rive válasza alimanjanos (#78) üzenetére


Rive
veterán

Van

Félreértések elkerülése végett mégegyszer: nem a vírus ellen véd, hanem másodlagosan beszerzett tüdőgyuszi ellen. Veszélyeztetett kategóriába tartozóknak amúgy is ajánlott lenne.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#80) Lauda válasza t72killer (#68) üzenetére


Lauda
félisten

Ha ezeket az intézkedéseket megtennék például a sima influenzaszezonban, akkor gyanítom rengeteg életet meg lehetne menteni. Érdekes módon ezt annyira mégsem veszik komolyan, pedig az influenza által okozott légúti betegségekben minden évben biztosan meghal 250-650 ezer ember. :F

(#81) t72killer válasza Lauda (#80) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, és elképzelhető, h nem kéne minden évben megtenni + mivel tudjuk mikor van szezon, lehetne teljesen rendezett körülmények között egy nyugis hónapot indítani az emberiségnek. Támogatom az 5letet!

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#82) updog válasza Lauda (#80) üzenetére


updog
senior tag

++

Minden január-február azzal telik, hogy kb. azon idegeskedhetek, hogy influenzaszezonban egy talicskányi göthös ember krákog egész úton a metrón a nyakamba, én meg hazaviszem anyáméknak, meg a gyereknek, nagyon jó.

Nyilván az indok: "nekem be kell menni dolgozni mert én nem tehetem meg hogy kiesek a munkából mert nekem el kell tartani a családot" ©. Más nem tartja el a családját, és mindenki más főnöke még prémiumot is ad ha betegség miatt hiányzik az ember... de ő a világ közepe, neki muszáj emberek közé menni betegen, önző ******. Aztán két nap múlva úgyis ledönti és akkor már muszáj lesz otthonmaradni, kb. ugyanaz lesz az eredménye, csak még ő is nehezebben jön ki belőle...

BTW ezért aggasztó egy kicsit ez a mostani helyzet is szerintem. Az emberi önzőség és hülyeség miatt (gondolom senki nem mondja majd, hogy már megvan a repjegy, de mégse utazok el kicsimmel Olaszba').

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#83) ktr_lala válasza Vladi (#74) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Bocs, nem az én válaszomra vártál, de én is falun élek és csak megerősíteni tudom, az emberek nem akarnak/szeretnek a kertben dolgozni.
Ingatlanos haver mondta, hogy árul olyan ingatlanokat amihez "túl nagy" kert/telek tartozik. és vannak olyanok akik direkt emiatt lépnek vissza a vásárlástól.

Ma én is bemegyek a boltba és feltöltöm az éléskamrát a hiányzó cikkekből (szerintem nem lesz 10e.Ft.). Nem azért mert rettegek a vírustól, azért mert a vásárló roham az elkövetkező napokban szerintem durvább lesz mint a hosszú hétvégék előtti, és hát azt is utálom...

(#84) Narxis


Narxis
nagyúr

Én nem hiszek ebben a koronás vírusban, szerintem ez egy erősebb influenza, mint minden más betegségnél itt is a krónikus betegek és idős emberek a veszélyeztetettebbek. Túl van reagálva, a csapból is ez folyik, mindenki pánikol.

Thanos was right.

(#85) Eastman válasza Narxis (#84) üzenetére


Eastman
őstag

Mi lesz itt mikor beindul a pollenallergia??? Az emberek majd egy tüsszentés vagy orrfújás alapján stigmatizálják egymást?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#86) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

37.200 fő, Mo, 1 hét alatt.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#87) t72killer válasza Narxis (#84) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tehát végezzük ki a 70 felettieket, asztmásokat, dohányosokat, allergiásokat? Szted van arra kapacitás, hogy Mo.-gon pártízezer új pácienst intenzíven tartsanak?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#88) Eastman válasza Narxis (#84) üzenetére


Eastman
őstag

-

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#89) ktr_lala válasza t72killer (#87) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Nem kell, majd a vírus ;] Ezt nem tudtam kihagyni, egy nagy saller nekem, bocsi...

(#90) Agostino válasza Eastman (#88) üzenetére


Agostino
addikt

ha hülyék akkor igen, a kungflunak ez éppen nem tünete.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#91) Tüzi válasza freeknight (#64) üzenetére

Arany drága hipohonder barátom.
Had kérdezzem meg tőled, hogy tulajdonképpen mitől félsz?
Mezei influenzánál azért nem látsz hazmat suitban lófráló embereket, mert az hagyományosan minden évben jön. Ott is minden egyes évben kicsit másabb a cucc! Csak egy kicsit, de másabb. Olyankor miért nem félsz? (amúgy minden influenzát elemeznek a laborokban, és ott abban mozognak :) )
Ellenben minden évben rendszeresen bezárják a kórházakat amikor jön, az nem tűnt még fel?
Most nincs bezárva egy sem. Ha így nézzük, akkor a mezei influenza ugyanúgy, ha nem még inkább veszélyesebb, nemde?

El volt mondva, de leírom ismét:
Azért vannak karantén alá helyezve részek, mert:
1: Egy bizonyos víruscsaládon belüli új mutáció része ez, ami törzset bár ismernek, de ennek az újnak a tulajdonságait még nem. Ez nem azt jelenti, hogy most kispistike átalakult terminátorrá és szétbassza az emberiséget, mert ez viszont biológiailag nem lehetséges.
2: Ha viszont szabadon hagyják terjedni, akkor meg a népek sipákolnának, mert a népek mindig sipákolni akarnak valamiért, ahogy Te is teszed most. Kurvajó dolgotok van, a civilizáció a seggetek alá tol mindent, ezért a triviális dolgokból csináltok elefántot, vagy kékbálnát, hogy legyen mitől rettegni. Ez pszichológia. Aztán lehet posztolni, meg lájkokat gyűjteni, ezt már leírtam.
3: Ha hagynák terjedni, és esetlegesen a szabályrendszer rosszabbik végén van a vírus (azaz, mondjuk ha a törzs 0.5 és 3 százalék halálozás között mozog, ez meg pont 3-as), azt politikailag és szakmailag nehéz lenne megmagyarázni, ráadásul komoly gazdasági kiesés, és a közbizalom erőteljes csökkenéséhez vezetne (fűtené ezt a lásd: kettes pont vége). No, nem a politika irányába, mert abban szerintem épeszű ember nem bízik, hanem mondjuk a járványügy, az orvosok, stb felé, és pont ilyenkor, amikor a sok (lásd kettes pont) agyhalott oltásellenes barom sikeresen ássa, és egyre jobban ássa alá a közbizalmat az orvostudomány irányába, akkor ez szakmailag nem megengedhető. Maradjunk annyiban, hogy nem (csak) hülyék ülnek a who tetején (sem).

Had kérdezzek meg tőled pár dolgot.
Napsugárzástól nem félsz? Csak azért kérdezem, mert az uv előszeretettel barmolja szét a dns láncot (is), és ez okozhat bőr, és ebből egyéb áttétes sejtburjánzást (aka: rák)
Élelmiszerekben maradt vegyianyag-maradványoktól sem félsz? Csak azért, mert az emberiség eddig kb 110-120 ezer féle vegyi anyagot hozott létre, ezeknek az emberi szervezetre gyakorolt hatása 98-99%ban ismeretlen, és ami igazán bajos, hogy ezek sose járnak egyedül, viszont kombinált hatásuk a szervezetre egyik esetben sem ismeretes.
Bútorok vannak a lakásodban? Nagy részük ragasztós ám, ami még évekig párolog kifele... ágyneműk egy része égést megakadályozó anyaggal kezelt, és lehet, hogy napi x órán át abban fetrengsz, és szívod be akár tüdőn, akár bőrön keresztül... folyékony szappannal mosol kezet? Tusfürdő? Csak azért kérdezem, mert a bőröd elég sok mindent képes felszívni, és fel is szív :) ami pedig megy a véráramba...
Városban laksz? Ha igen, akkor a gépjárművek által gyártott koromtól sem félsz? Csak azért, mert a korom rendelkezik méretéhez mérten a legnagyobb felülettel, rengeteg cuki szénhidrogén-maradvány elfér rajta, és az újabb autók koromszemcséje olyan kicsi, hogy nem a mi általunk látott fizika, hanem a kvantumfizika szabályai szerint mozognak (azaz lehet ugyanabban az időszeletben egyszerre két helyen). Simán, kérdés nélkül átteleportálódhatnak a sejtfalon, és mivel totál random a történés, elképzelés sincs arról, hogy miként szimuláljuk ezt, arról meg pláne nincs, hogy az emberi szervezetben ez miként fog hatni.
Nade nem folytatom, pedig lehetne jó sokáig.

Maradjunk annyiban, hogy rettegésed teljes mértékben érthető, de értelmetlen.
Nincsenek gyíkemberek (ha mégis olvassa, akkor elnézést kérek, nem kell jogvédőkhöz fordulni), a Föld sem lapos, az orvosközösség sem hülye.
Ahogy a tudósközösség sem.
Épp ezért a klímaváltozástól sokkal jobban kellene félned, már csak azért is, mert Lombardia (É.Olasz) tavaly megfertőződött egy 3 éves kislány maláriával, úgy, hogy soha el nem hagyta a tágabb értelemben vett környezetét/tartományát.
A melegedés miatt például jönnek felfele a lepkeszúnyogok is, amik (bár még Magyarországon nincs ismert eset), de egy tökjópofa cuccot terjesztenek, röptét nem hallod, csípését nem érzed, se közben, sem utána. A cucc viszont csak évek múlva jelentkezik :) Ja, nekem napokba került kiderítenem ezt, miután nem tudtam, hogy miakurvaaanyja repked a fürdőben hetek óta, és hiába ütöm le, másnap megint újak vannak... aztán kiderült ami kiderült. (balaton mellett lakom)
Stb stb stb.

Szóval hidd el, hogy ez a vírus-aggódás egy szenzációhajhász dolog, ami bár nem azt jelenti, hogy nem kell ellene tenni semmit, de túlaggódni sem szabad, mert ez is olyan kb mint "erősebb" influenza.
És pont.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#92) pieceofpaper


pieceofpaper
csendes tag

Szerintem itt nem az a lényeg, hogy mennyire veszélyes az átlagemberre, inkább az, hogy ha karantén alá helyeznek egy egész várost, mi a teendő, és ennek mekkora az esélye

(#93) t72killer válasza Tüzi (#91) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyi baromságot ritkán látni egy rakáson. Kedves aranydrága vírusterjesztő barátom, téged mi jogosít fel arra, hogy a 70+os de egyébként jó karban lévő szüleim szokványos influenzához képest számukra kb 10x veszélyesebb kórral megfertőzd?

Nem, nem készültem idén egy-két koporsóval csak azért, mert vkinek fontosabb a globálisan nyaljuk körbe egymás s.ggét társadalom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#94) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#95) nevemfel válasza t72killer (#87) üzenetére


nevemfel
senior tag

Téged meg ki vagy mi jogosít fel arra, hogy gyilkosnak titulálj olyanokat, akiknek más a véleménye a témáról? Jobb lenne, ha visszafognád magad, ha nem vagy képes értelmes reakcióra, csak uszításra.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#96) alimanjanos


alimanjanos
újonc

Olasz helyzet: 220 / 5. A hozzáértők szerint holnapra emelkedik.

(#97) samujózsi válasza t72killer (#93) üzenetére


samujózsi
tag

Ebből mi volt a baromság? :U
Szerintem korrekt amit írt.
Legalább annyi ok van rettegni minden egyébtől, mint ettől a vírustól.
Az a "vírusterjesztő" duma viszont valóban egetverő baromság volt.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#98) t72killer válasza samujózsi (#97) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

#95: Térjünk vissza a kérdésre, amikor elkezdünk kishazánkban is Hubei számokat látni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#99) Agostino válasza t72killer (#93) üzenetére


Agostino
addikt

vírusterjesztő? megfertőzni? tényleg egy kicsit pihenj le és ne pörögd el ennyire a dolgot, mert a stressz sem jóbarát. senki sem akarja bántani semelyik családtagodat sem. természetes, hogy aggódsz értük, de azzal, hogy itt fűtöd magad és nyomod a parát nem sokat segítesz. húzd ki a gépet, tölts el velük több időt.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#100) samujózsi válasza t72killer (#98) üzenetére


samujózsi
tag

Influenzával MOST hogy állunk?
Attól miért nem rettegsz, hogy hazaviszed?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.