Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) nevemfel válasza Egon (#300) üzenetére


nevemfel
senior tag

Szerintem az alapvető dolgokat már leírták többen, hogy mit tehetünk. Oltóanyag egyelőre nincs, ezért a cél a megelőzés. Megelőzni a fertőződést, a fertőzés továbbadását, és felkészülni az esetleges ellátási problémákra. (Konzerv, palackos víz, autót megtankolni, társadalmi érintkezést minimalizálni, higiéniára fokozottan ügyelni) Többet nemigen lehet tenni.

Nincsenek nagy, elhagyatott területek, ahova elvonulhatnék. Hiába akarnék venni magamnak egy AR15-t, nem adnának sehol. Annyit tehetek, hogy várok, hogy elvonuljanak a viharfelhők.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#302) syberia válasza nevemfel (#301) üzenetére


syberia
veterán

(#296): Nekünk van egy Kásler nevű csodafegyverünk. No para. No smoking.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#303) Remus389 válasza Egon (#300) üzenetére


Remus389
veterán

Abba nem gondolsz bele, hogy mások is pont így gondolkodnak? Elvonulni valami "eldugott" helyre.

Két hét és mások is megtalálják az "eldugott helyeket", hogy fogadod őket, tudva hogy lehet hogy potenciális hordozók? Ja bocs, ha már megrendelted az AK-47-esed az ebay-ről akkor akár még működhet is a terved.

Sokkal okosabb maradni, kerülni a tömeget és megerősíteni az immunrendszered.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#304) Egon válasza Remus389 (#303) üzenetére


Egon
nagyúr

Abba nem gondolsz bele, hogy mások is pont így gondolkodnak? Elvonulni valami "eldugott" helyre.

Nem, szerencsére erre kevesen gondolnak. Lásd jelen topic (az átlagember még addig sem jut el, mint a topicindító írás, nem is beszélve az első háeszről).
Fegyver nem feltétlenül kell, amíg másoknak sincs.

Sokkal okosabb maradni, kerülni a tömeget és megerősíteni az immunrendszered.

Ahogy fentebb írtam: fosztogatók... :U Azok ellen nehéz az immunrendszer erősítésével védekezni... :U

Egyébként nem győzöm hangsúlyozni: nem ebből indulok ki, nem erre számítok. De van tervem a dolgok eszkalálódása esetére is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#305) Agostino


Agostino
addikt

"Amennyiben nem okoz különösebb problémát, a beteg viseljen szájmaszkot minden olyan esetben, ha valakivel egy helyiségben, 2 méteres távolságban, vagy azon belül tartózkodik. Ha a beteg számára bármilyen okból nehezen tolerálható a szájmaszk viselése, figyeljen oda arra, hogy köhögésnél és tüsszögésnél minden esetben használjon zsebkendőt! Annak, aki 2 méternél közelebb megy a beteghez, szintén ajánlatos a szájmaszk viselése." [forrás]

[...]

"Könnyen lehet, hogy soha nem okoz komoly bajt, miképpen az is megeshet, hogy a spanyolnáthához hasonló globális tragédiát vált ki." [forrás]

érdemes [ezt] is átfutni, nagyon komoly jóslatok jelentek meg.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#306) nevemfel válasza Egon (#304) üzenetére


nevemfel
senior tag

Fegyver nem feltétlenül kell, amíg másoknak sincs.

Pedig egy szépen fejlett félautomata lőfegyver látványánál nincs elrettentőbb. Az is jó, ha 120 kilós kigyúrt figura vagy, és van két vérebed.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#307) Remus389 válasza nevemfel (#306) üzenetére


Remus389
veterán

Majd megveszem a műanyag változatot akkor, ami francia drazsét lő.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#308) nevemfel válasza Remus389 (#307) üzenetére


nevemfel
senior tag

Sok sikert hozzá. :DD

Forget your troubles, c'mon get happy

(#309) viharhozo válasza Tüzi (#252) üzenetére


viharhozo
addikt

a hússzorosa is csak akkor lenne, ha a sima influenzának 0.1% lenne, de nem annyi...

De annyi. A modszertan nyilvan nem szamol azokkal, akik el se jutnak orvoshoz, mert azokkal nem tud.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#310) Remus389 válasza nevemfel (#308) üzenetére


Remus389
veterán

Különben nem hülyeség amit mondtam:
"látványánál"
Csak úgy kell kinéznie, bankot is raboltak már replica pisztollyal.
-------------------------------
Jaj mi van az index-en, megnézhetjük magunkat egy-két hét múlva, mark my words.
A hisztéria és a pánik számomra ijesztőbb mint maga a vírus. Lehet ideje lesz hazaköltözni egy ideig a mama hotel-be?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#311) kisza25 válasza Egon (#298) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egyébként én elkezdtem tartós élelmiszereket venni, nem ész nélkül, de vettem mindenféle száraz tésztát, lisztet, cukrozt, ásványvizet, karton tejet, savanyúsagot, befőtet.
Alapból szinte semmi nem volt itthon, mert rendeljük a kaját, csak hétvégén főzünk. Ezek elállnak, mind 2022-2023-ig jó. Addig így is, úgyis elfogy, de valami gebasz van, ne úgy menjünk a boltba, hogy otthon semmi nincsen, aztán lefosztják a boltot akkor ciki van.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#312) Meggyi001

Fél órával ezelőtti szitu: Szekszárd, kisbolt, kajavásárlás estére. Boltos az haver, és mivel kisbolt, itt jókat lehet beszélgetni, és túl sok vevő sincs. Bejön szintén egy régi sofőr haver kaját venni. Kérdezzük hogy mizu. A T......ro-nál (nem akarok cégnevet írni, max privátban ha valakit annyira érdekel) dolgozik, és a töke kivan, mondja, egész héten szájmaszkokat pakoltak. Kérdem mennyit. Azt mondja mindet. És mondom az mennyi 100.000 db? Szerinte több százezer db, mondja ő. Kína minden ilyen cuccot 3-szoros áron vissza vesz, amit eladott a cégeknek , és most kapaszkodj meg, ez a srác mondta, egész Európában. Kicsit durva. Nem elég hogy ha kell nekünk nem lesz, meg bizniszt is csinálnak belőle.

Amit a híradóban mutatnak rabokat, akik ezeket gyártják, van már belőle a gyógyszertárakban? Lehet kapni? Mert én még sz@ros 2 darabot sem vettem.

Más, kis idegrendszer feloldása:TÚLÉLÉS A VADONBAN!

https://gamergep.hu/

(#313) Meggyi001 válasza kisza25 (#311) üzenetére

Sajnos amúgy a többi ember miatt mindenképp muszáj ezt meglépni. Még ha nem is így gondolnánk. Én sem akarok a hétvégi sima kis bevásárlásoknál majd ott állni, mert mindent leraboltak, mint a sáskák.

https://gamergep.hu/

(#314) pergabb válasza Evil Snowman (#293) üzenetére


pergabb
senior tag

Nekem kétszer volt a vádlimban már, most nem találtak sehol semmit, valszeg nem tapadt le a vérrög, ha nem úszott egyből a tüdőmbe, majd 2 oldalt szétszóródott. Egy közepes és egy kisebb ágat zárt el. Jobb oldalt mai napig olyan mint, ha alul lenne egy kis vizenyő, de ennyi idő alatt már felszívódott volna, valszeg a tüdőhártyám kitapadt. Igazábol nem nagyon volt panaszom, belázasodtam, elmentem sógoromhoz, megállapították tüdőgyulladás és helló. 1 hétre rá mininális hőemelkedésem még mindig volt, vissza mentem, megint röntgen, addigra jobb oldalt már nem láttak semmit, bal oldalt igen, felírt egy még komolyabb antibiotikumot. Kérdezte köpetem milyen, mondtam lövésem sincs, mivel nem köhögök, nem köpködöm. Este filmet néztem, egy hatalmasat csulázott benne a főszereplő, eszembe jutott a kérdés, megpróbáltam vmit felszenvedni. Full vér volt:D Másnap aztán egy délelőtött átagyaltam menjek e el külön tüdőgondozóba, vagy ne, mivel tüdőgyulladás mellett is simán lehet vért köpni. Közben elszívtam 4 szál cigit, majd elmentem. Vérvétel, mentő, kórház, egy hosszú hétvége, hétfőn kontraszt anyagos ct vizsgálat, majd jött az eredmény. Csütörtök már elengedtek, láttak jönnek be a doki ismerősök, nem féltettek. Én azóta szúrom magam, csinaltatok még egy genetikai tesztet, ami 2 vádlis buli után negatív volt, aztán hematológus eldönti szükségen van e egy életen át rá, a történtek után nyilván igen, túl sok minden volt már. Viszont én tuti új generációs gyógyszert szedek majd, hematológus ajánlotta, akkor "csak" havi 7ezer 20-30 helyett és mellékhatásait tekintve ezerszer jobb, mint amit szedsz. Mindentől független fura volt 1 hónapig vért köpni, minden reggel próbáltam vmit felerőltetni, magatól semmi sem jött:D de 1 hónap után teljesen megszűnt az egyre feketedő vér is, jobb alsó lebbeny meg valszeg egy életre olyan képet fog adni mint, ha picit vizenyős lenne alul, bár ezek is el tudnak tűnni. Eleve a tüdő hasonló az agyhoz, nem használod az egészet, egy rész meghalt, akkor addig nem használt új részek nyílnak meg. Szerencsére semmi extrát nem tapasztalok, nem fulladok ki, pulzusom is maradt a nálam normális 40-50 között nyugalmi helyzetben, nagyon nagy levegővételre, amit szándekosan lehet csak kivitelezni, minimális fájdalmat erzek jobb oldalt a hátamba, egyszer majd ez is elmúlik, még csak másfél hónapos sincs a történet. Gondolod egy barátságos bunyóra összeugorhatunk, aztán közös kórházi látogatás, hogy kinek lett belső vérzése a vérhigító miatt:D bár szájsebészeten már jártam azóta, nem igazán vérzek jobban.

(#315) Polllen válasza kisza25 (#311) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tegnap a budaörsi auchanben hallottam, ahogy az egyik polctöltő mondja a másiknak, h nézze meg a konzerveket, tegnap töltötte fel és teljesen üres. Az ott nem kicsi polc, uh más is készletez.

Amíg nem lesz karantén, addig az alapelelmiszerekkel nem lesz gond. Persze ezeket nem jelentik be előre, az olaszok is aznap kezdtek el vásárolgatni, amikor szóltak nekik, h mostantól nem hagyhatod el a várost. Náluk megoldott a boltok töltése, nem akarom tudni, h ez itthon hogy nézne ki...

Korábban említettem, hogy a németek figyelmét némi tartalékra már 2016 körül felhívták.

Abszolut nem árt, ha van valami a spájzban.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#316) nevemfel válasza Polllen (#315) üzenetére


nevemfel
senior tag

Náluk megoldott a boltok töltése, nem akarom tudni, h ez itthon hogy nézne ki...

Az itteni Lidlbe is a schwarzmüller hordja a konzervet.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#317) pergabb válasza Polllen (#315) üzenetére


pergabb
senior tag

Viszont, amikor már mindenki szétpánikolta magát, full kényelmesen tudsz majd elhagyatott boltban vásárolni, sőt, várost is akkor lesz majd érdemes fotózni. Vhol szinte vágynék egy ilyenre, életem képeit lőhetném meg. Amúgy ahol full karantén van, nem mehetsz utcára sem, ott mit csinálnak a szegényekkel, akik hónapról hónapra fizetik a számláik? Nálunk pl annyira csodás szolgáltatók vannak, akik baromira kikapcsolnának mindent, ha nem tejelsz:)

(#318) Meggyi001 válasza pergabb (#317) üzenetére

Én csináltam ezt , csak éjjel. Évekig taxiztam Szekszárdon, sokat éjjel. Egyedül voltam kint egész éjjel, senki ember nem mozgott. Fekvőtámaszt csináltam a központi kereszteződésben, úgy unatkoztam. Utána sokszor éjjel kettőkor tesco. Egyedül szintén az egész boltban. A pénztárost nekem kellett megkeresni, ha ki akartam már menni...

https://gamergep.hu/

(#319) kisza25 válasza pergabb (#317) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gyere le télen Balatonra vasárnap, mintha lakatlan lenne. Szóval itt nem lenne nagy változás.
Karantén alatt nincs megtiltva, hogy kimenj, csak nem ajánlott
Nincs megtiltva, hogy kimenj.
Azzal van bajom, hogy ebből is üzletet csinál majd valaki, a második szállítmány már drágább lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#320) totron válasza Meggyi001 (#318) üzenetére


totron
addikt

Night Tesco: tőlem 1x megkérdezte a kislány, hogy szeretnék-e fizetni. Mondtam, hogy nem, de úgyis kell. Kellemesen apokaliptikus hangulatot ad az 1000x akkora befogadásra tervezett, épített tér. A térpszichológia is jegyzi ezt a hangulatot.
Még a végére egészen beindul a dolog és tizedelődünk, ahogy kell.

(#321) totron válasza kisza25 (#311) üzenetére


totron
addikt

Erről van szó. Divat a prepper irányultságúakat támadni, akármilyen minimális mértékben is merészelnek használni a józan eszüket. A fogyasztóiság katonái meg maradjanak csak abszolút kitettségben, erről szól az egész mostani rendszer. Az egymásrautaltságnak is vannak észszerű és észszerűtlen szintjei. Tanácsos azonban a távolságot tartani, főleg helyzet esetén, mert a jajveszékelős körben futással bizony könnyű zavarni egymás köreit.

Mindazonáltal..ez az egész fel van fújva. Van baj, óvatosság is kell, de akkor is túl van tolva. Majd ha életerős egyedek hullanak és nem a beesett mellkasú aggok, kik egyébként sem álltak már az élet talaján 2 lábbal, majd akkor kell szirénázni.

(#322) Lauda válasza Meggyi001 (#312) üzenetére


Lauda
félisten

Ez egy érdekes történet. Ha lenne egy cseppnyi esze azoknak a cégeknek, nem adnák vissza 3-szoros áron sem, hisz amiből hiány van, azt el lehet adni 10-szeres áron is, mert akkor is megveszik.

(#323) DEJVID


DEJVID
őstag

Cukrot mégis mi a fasznak kéne elraktározni?

(#324) Lauda válasza DEJVID (#323) üzenetére


Lauda
félisten

Kávéba, cefréhez. Ezek nagyon fontosak.

[ Szerkesztve ]

(#325) Joci93


Joci93
senior tag

Elakartam küldeni a topik linkjét Facebook messengeren, erre a Facebook letiltotta, hogy "deemed abusived". ;]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#326) syberia válasza Joci93 (#325) üzenetére


syberia
veterán

Arckönyv ceruza, megoldás. ;]

https://howbad.info/

(#327) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most néztem, hogy ma már 4et vitt el a kaszás Olaszo.-ban és átlépték a 300 fertőzöttet. - Iletve a szomszédos országokban is feltűnt a vírus, pl egy svájci aki MILÁNÓBAN kapta el - hogy kitől... Mert ugye "Milánóban nincsenek fertőzöttek :((("

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#328) Lauda


Lauda
félisten

Amúgy a sima influenzával kórházba kerülők között is "magas" a halálozási arány:

Szlávik János infektológus főorvos elmondta: évente több százezer ember hal meg az influenza következtében, az influenzával kórházba kerülők 4-5 százaléka meghal az influenza vagy az influenza szövődményei következtében, de daganatos, krónikus betegeknél ez a halálozási arány 10-15 százalék is lehet. [link]

[ Szerkesztve ]

(#329) t72killer válasza Lauda (#328) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hja, magyar kórházban vakbéllel is simán kinyírnak... Nem szivesen nézném meg, mihez kezdenek csupán 300 intenzíves koronással.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#330) Pist@bácsi válasza Lauda (#328) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

De a kórházba kerülők az influenzánál csak a súlyosabb esetek, messze nem az összes, így ez a 4-5% megint egy megtévesztő adat ha valaki csak hirtelen a számokat nézi. Az összes betegre vetítve az 0.1%.
A daganatnak meg mi köze ehhez? Az nem fertőző betegség.
Ez valahol olyan mintha hülyéknek szánná a mondanivalóját.

(#331) Lauda válasza Pist@bácsi (#330) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom a nem súlyos esetek nem kerülnek kórházba, hisz miért kerülnének oda.

A daganatnak meg mi köze ehhez?

A daganatos betegnek jóval gyengébb az immunrendszere.

(#332) kisza25 válasza DEJVID (#323) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kevés helyet foglal, nagy tápértéke van, lehet vele tartósítani, mint ahogy a sóval is

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#333) Pist@bácsi válasza Lauda (#331) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ja hogy úgy. Az influenzások közül aki még ezen felül daganatos beteg is. Így már értem.

(#334) Hieronymus válasza kisza25 (#287) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Biztos hobbiból csinálnak karantént teljes városokra, fura, hogy az influenzánál nem csinálnak, vajon miért "

Van védőoltás, ismert a terápia. (Ja nem, csak jó a tüneti kezelés.)
És alacsonyabb a epidémia terjedési sebessége.

A téli időszak végén önszántukból kapitulálnak az influenza vírusok.
A túl meleg és száraz levegő tönkre teszi őket.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#335) Narxis


Narxis
nagyúr

Lesz ami lesz, én nem félek.

Thanos was right.

(#336) Hieronymus válasza Narxis (#335) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Helyes, én sem félek.

Viszont teszteljük ki mit tud a vírusfertőzés elkerüléséről.

A kérdések megválaszolásakor csalni lehet. A kereső használata megengedett.
Kezdjük egy nagyon fontos kérdéssel.
Hány fajta szájmaszk kapható?
Melyik fajták nem védenek a fertőzés ellen:
A szájmaszkok meddig használhatóak?
És mennyit érdemes beraktározni egy 6-8 hetes karantén ciklus idejére, személyenként?

A helyes válaszadók jutalomban részesülnek. Megnövekszik az esélyük a fertőzés elkerülésére.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#337) samujózsi válasza Narxis (#335) üzenetére


samujózsi
tag

Én félek. De nem a vírustól, hanem a hülye emberektől és attól, hogy mekkora gazdasági válság követi a vírust...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#338) kisza25 válasza Hieronymus (#336) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a szájmaszk nem véd a koronavírus ellen, azoknál használ, akik már betegek.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#339) t72killer válasza Hieronymus (#336) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1. kérdésre: már semmiféle, mire odaérek hóttziher felvásárolták/fogják, ha beüt a KO. Amire esély lesz, hogy beütött KO esetén osztanak az embereknek.
2. ami nem kapható, az védeni sem fog.
3. a felhalmozott muníciótól és fegyverzettől függ: ha ez nem elégséges, akkor felesleges túlságosan halmozgatni, a buckalakók leszedik rólad - amennyiben elég, akkor pedig te szeded le a szomszédot kirabolt buckalakóról.

Peace:R

(forrás)

#337: a tőzsde totál besz.rt.

#338: +1, így van. A komplett járvány megelőzhető lett volna azzal, hogy KÖTELEZŐEN, MINDENKINEK maszkot kellett volna hordani az első pár beteg jelentése után. Betegre akasztva kb akármi megfogja a köhögéskor elszálló nyálcseppeket, így az nem adja tovább a fertőzést. Egyébként megfelelő védőruha (ld fentebb) szétosztásával ÉS használatra kötelezésével az egész karanténesdi úgy ahogy van elkerülhető lenne. Ja, fegyelmezett lakosság kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#340) #22743424 válasza t72killer (#339) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ezt nem hiszem el :) Pont az ilyen vegyvédelmi ruhákat nézegetem [link]

(#341) Narxis válasza samujózsi (#337) üzenetére


Narxis
nagyúr

Amúgy most nyilván lehet mondani, hogy nagy a szám a gép előtt ülve úgy hogy még karanténba se vagyok zárva de esküszöm, hogy így van. Azért mert láttam a statisztikát, láttam a számokat, nekem ez csak egy influenza 2.0-nak tűnik, aztán ha elpatkolnék miatta akkor meg így jártam.

Valaki itt írta, hogy az nem fél aki már nézett farkasszemet a halállal. Nekem ahhoz közeli élményem az volt mikor egy 4 sávos főuton, nappal úgy mentem át a jelzőlámpás zebránál biciklivel, hogy elbambultam és 99%, hogy piroson hajtottam át. Fáradt voltam vagy nem tudom de miután átmentem egy pár méter után kapcsoltam és megálltam a biciklivel, hogy úristen most mit csináltam? Egyszerűen szét se néztem, nem is emlékeztem hogy mentem át az úton vagy mit mutatott a lámpa de 99%, hogy piros volt nekem. Na az szar érzés volt mert órákig utána ezen járt az agyam, hogy simán elcsaphatott volna egy autó. Na utána be voltam tojva de ez a vírus valahogy abszolút túlreagálásnak tűnik.

Thanos was right.

(#342) villamos válasza t72killer (#339) üzenetére


villamos
őstag

Volt már rajtam ilyen, úgy nagyjából semmire sem jó... :DD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#343) Hieronymus válasza kisza25 (#338) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...a szájmaszk önmagában nem véd a koronavírus ellen..."

"..azoknál használ, akik már betegek."
Arra ne vegyél mérget, hogy a betegek használni fogják.
Ráadásul, aki még nem tudja magáról, hogy már beteg, az még tudatosan sem fog maszkot viselni. Hiszen a maszkot a betegeknek kell használni!.
Nekik amúgy sem használ, nem fognak gyorsabban gyógyulni tőle.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#344) t72killer válasza Narxis (#341) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tavaly volt egy brutál bronchitisem, ami elindult a tüdők irányába, 3hétig kínzott - ilyet se kérek, ha nem muszáj. Gyerek 2hétig tengett 39-40fok között, ha épp kiment a második fajta lázcsillapító hatása. Húzzon a retekbe, aki ilyet hoz haza karneválos s.ggrázásból :((( .

#342: akkor a linkelt cikk róla hülyeség:(((.

#343: a fertőzött területeken (mára már valszleg Olaszo mellett a vele szomszédos országok is párszáz km mélységben) legfőbb ideje beszüntetni a liberáliskodást és aki nem visel maszkot, deresre húzni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#345) villamos válasza t72killer (#344) üzenetére


villamos
őstag

Vannak korszerű, és használható hacukák, de a linkelt 1975 -ben rendszeresített (vagyis 45 éve) néphadsereges csoda nem tartozik közéjük... :D

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#346) Vesa válasza Remus389 (#286) üzenetére


Vesa
veterán

"Tulajdonképpen ez egy jóindulatú manipuláció a doky-k részéről. Ne dőlj be ennek, légy résen."

Meddig fogod még tolni itt ezt a buta konteós dumát?

A tudomány a valóság költészete!

(#347) kisza25 válasza Hieronymus (#343) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Itt olvastam, fingom nincs amúgy
Utoljára akkor hasznaltam szajmaszkot amikor az üveggyapotot terítettem le. A födémen, de sz@rt sem ért :P
Ha megbetegszek és itthon kell maradni fogom használni a 3,5 éves fiam és a feleségem miatt ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#348) t72killer válasza villamos (#345) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, kár, pedig nagyon vagányul néz ki:R. SzVSz ilyennel először a bankba sétálnék be, csak utána a közértbe :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#349) Rive válasza kisza25 (#347) üzenetére


Rive
veterán

Itt leírtam, amit ehhez hozzá érdemes fűzni

A világ többi részén kissé összetettebb a szakmai vélemény.

Elsősorban: az új CoVid19 trükkjeit még nem ismerni, szóval egyelőre a szezonális influenza szerepel, mint korlátozott érvényességű referencia. Influenza esetén a megfelelően viselt maszk hatásos: a műtős maszk korlátozottan, az N95/FFP2 típusok jobban.

Napi viseletként helyesen használni nehéz. Nuku csipászkodás, nem vakarod a szakálladat, nem törlöd meg a szád, nincs nasi a látványpékségből, gyorsétteremben max. elviteles kaja amit otthon eszel meg: rendszeres és rendes kézmosás meleg vízzel és szappannal, satöbbi. Jellemzően nem igazán működik. Előbb-utóbb a rutin átveszi az uralmat és az ember bedob egy rágót vagy iszik egy korty vizet, mondjuk.

Ezért aztán nincs ajánlás egészséges embereknek maszk általános, napi viselésére.
Figyelem: nem azt mondják, hogy ne viselj, hanem azt, hogy ajánlás nincs. Akkor is, ha ez fordításban sok helyen másképp jön le.

Kivétel az van. Sok országban szezonban veszélyeztetett csoportokba tartozó egészségeseknek is javasolják maszk viselését, ha olyan helyen tartózkodnak, ahol fertőzöttek előfordulása valószínűsíthető. Pl. jellemzően orvosi váró.

Sok országban a léguti megbetegedéssel orvosnál várakozóknak kötelező a maszk viselése.

A sok lesz@romember miatt az orvosnál a maszk viselésének általános kötelezővé tételét szezonban amúgy saját részről kifejezetten megfontolásra érdemesnek tartanám.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#350) bagyulajuve válasza Pist@bácsi (#333) üzenetére


bagyulajuve
addikt

inkább a daganatterápia, ami gyengíti az immunrendszert --> a kemoterápiás szerek csökkentik a vérsejt képzést (is), beleértve a fehérvérsejtekét

Resistencia eterna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.