Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) Tikakukac válasza didyman (#20) üzenetére


Tikakukac
titán

Az én gondom az, hogy sokan políroznak otthon, mert a tükrös felület csábítóbbnak tűnik. Ha valóban tökéletes lenne a kupak meg a blokk felülete is akkor eljönne a megváltás és egy csepp paszta elég lenne procinként. Valóságban általában nem hoz egy fokot sem a polír, mert:
a felület még mindig homorú/domború, csak szép fényes
vagy a gyárilag jó blokkokat félrecsiszolják és még ront is rajta
vagy tökéletesre sikerül a dolog, csak a prociban esetleg más chipben van egy kanyar amit szintén szintre kéne sutukálni
néhány esetben sikerül ideálisra választani a papírt meg Fortuna is kegyes és jön 5-6 fok egy procin, mondjuk.
Az, hogy egy tuningra készített laphoz becsomagolt vizesblokkban legyen 1mm az szerintem durva hiba, van még gyári P4 hűtőm, amiben olyan koncentrikus körök vannak, hogy ihaj és az szemre sem mikron hanem tized mm. Felhasználó meg nem fog több millás műhelyt fenntartani és egy délután becsiszolni, mint én, hanem telibeveri fehér trutyival és csoda, hogy a fórumon 15-fokkal alámennek a többiek, akik ésszel élnek. Egy MX2-3 paszta is aranyat ér, de kenhetem a hajamra is, ha lövészárok van az illesztendő felületek között. Én MX2 paszta, és 600-800-as papírral való gépi csiszolásra esküszöm, eddig maximálisan bevált.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.