Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nekem pont 2 Sennheiser típussal volt olyan gondom, hogy elhalkult a bal. Nem lehetett a lejátszó hibája itt sem, mert az egyiket egy N-Gage hajtotta anno, a másikat egy PDA nemrégiben. Fura. Mindkettő alsó-közép kategóriás volt, de sajna típust már nem tudok rájuk mondani, mert ki lettek vágva. Nem agybadugós volt egyik sem.

(#2) LJ.


LJ.
tag

Nekem anno az első sony fülhalgatómon a hangerőszabályzó ment tropára, viszont ez máskérdés...
Aztán a következő fülesemmel én is csatlakozok a misztikumok körébe, ugyanis nekem is a bal fele ment tönkre, ugyanígy egyik pillanatról a másikra. Kb fél perc alatt, amíg beszálltam a metróba... előtte a peronon ment, aztán meg halál... A poén az, hogy szétszedtem, és semmi hibát nem találtam, minden forrasztás és illesztés okés volt, nemtudom mi lehetett a baj... Viszont mostis Sony-t használok, ettől függetlenül még nagyon jól szólnak, szóval szeretem őket! :B

[ Szerkesztve ]

(#3) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Ez kemény!
Én pont a Samsung termékekkel vagyok így
Ha veszek egy típust az első (néha még a második is) rossz!
Legutóbb a Samsung HD753LJ winyó volt a ludas!
SONY-ba megbízok szinte minden műszakim az és kiválóan működnek! kopp kopp... :DD

(#4) D.Orion


D.Orion
veterán

Mennyire vagy biztos abban, hogy a bal oldali rész száll el?

Mindezt azért kérdem, mert öcsém olcsó fülese néha elhalkul csak úgy. Először én is azt hittem, hogy elromlott, de mint kiderült pusztán az alaplapi hangkártya jack dugója nem nyúlt elégséges szorítóerőt... Kis mozgatás után semmi baja nincs, mikrofon része ugyanez. Nálam az SB hangkártyára csatlakoztatva teljesen jó. Érdekes, hogy az olcsóbb(Sony nem feltétlenül az) füleseknél szokás a jack dugót a szabványól némileg eltérő átmérőre(kisebb) készíteni. Szemre nem biztos, hogy észreveszi az ember, de tolómérővel már leolvasható a különbség...

(#5) Den


Den
veterán

melyik oldalon tartod, használod a mobilod?

lehet hogy hülyeség, de közismert jelenség mikor a közelben lévő mobil megpittyegteti a közelben lévő hangszórókat, füleseket, és arra gondolok hogy ezeknek a füleseknek nagyon kis finom tekercse van, 1-200mW -ra méretzve, egy mo bil meg akár 2wattal is adhat, lehet hogy a bal fülesedhez néha elég közel volt a mobil hogy egy nagyobb impulzus tönkretegye.

Metró beszállásnál ugyanezt el tudom képzelni csak vmi metrótól eredő mágneses térrel.

de ez csak (laikus) teória

www.simson4t.hu

(#6) Chiller


Chiller
őstag

Csatlakozom, nekem is több Sony fülhallgatóm ment tönkre, jellemzően pont a gariidő lejárta után, pedig mindig direkt az adott kategória legdrágábbik tagját vettem meg.
Azóta nem veszek sony terméket.

(#7) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Az egészben csak az a furcsa hogy egyik pillanatról a másikra romlik el, semmi észlelhető szakadozás? Én a veztékre gyanakodnék, pontosabban a bal oldal elágazásánál lehet a gond, azt nem tudom hogy néz ki de érdemes lenne az elosztást szétvágni majd ohm mérővel kimérni a folytonosságot a bal füles felé, ha nem mozdul a mérő akkor érdemes feljebb vágni 2 cm-et a vezetéket amit lánggal megpucolva biztosan meg lehet erősiteni a hangszoró tekercsének kiégését, ha pedig mutat a mérő akkor az elosztásnál volt szakadás vagy a jack nyakánál

Cseberből vederbe

(#8) golyani


golyani
addikt

asszim. füleseknél ugye mindig a bal a rövidebb és ha elkezd csúszni a kábel mindig az fogja meg az kapjaa terhelést ergo abba pattanhat el leghamarabb a vezeték. CX300-nál is volt hasonló jelenség de nekem még mindig működik a dolog, már 2 éve. csak a jobb oldali vezeték gumiborítása pattant el az elágazásnál.

(#9) NoLF


NoLF
addikt

én pontosan akkor mondtam volna le a sony fülhallgatóról, mikor elromlott az első. több esélye nincs.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#10) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Én is rengeteg Sony fülest ettem már meg az évek során, volt 818-asom, 828-asom a gyáriakon kívül.
Gyakorlatilag egyik sem ment csak úgy tönkre, lecserélésük oka mindig valami durva mechanikai behatás szokott lenni, azaz én marha elszabom a kábelt.

A gyári fülesek viszont egy-másfél év után, hol a jobb, hol a bal oldalon úgy mennek tönkre, hogy a gyönyörű Sony mélyeket használva nemes egyszerűséggel elfáradnak, és elkezdenek rezonálni a magasabb hangerőnél. No ekkor szoktam elmenni egy Sony boltba, és veszek egy másikat.

Mivel a mélyek brutálisak, a sima, hagyományos membránnal ellátott - főleg a gyáriak - modellek bizony a gariidő lejártával szépen lassan megadják magukat, még rendeltetésserű használat mellett is, ami közepes hangerőt, és átlagos használatot jelent.
Ez természetes.

Jelenleg két ilyet használok:
, egyiket a Sony Ericsson mobilom(jaim)hoz, a másikat a ehhez:

Egyik már majdem két éves, természetesen semmi baja, a kutya is megrágta már, pontosabban leharapdálta a jack csatiját - no ezt megkurtítva tökéletes lett a HPM-70-es SE füles felső részéhez.
A másikat nemegészen egy éve használom.

Amit neked - az íróhoz szólok :) - javaslok, figyeld meg, van-e olyan dolog, amit tök spontán csak a bal fülessel csinálsz, mert lehet egy apró mozzanatot, mondjuk a kábel feltekerésekor, vagy a füledbe, nyakadba helyezésekor valami "extrém" dolgot csinálsz, amitől a bal kipurcan.

Asszimetrikus kialakítású modellnél tényleg kell figyelni a bal ágra, mert a fizikai terhet általában az a fele szokta viselni...

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#11) #65675776 válasza mrlujoak (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Mivel a mélyek brutálisak"

Nem kell EQ-ban az egekbe felnyomni a mélyeket. A mélynek is szólnia kell, nem dübörögnie.

Sennheiser-eknél tipikus hiba a vezetékszakadás a törésgátlón belül. Nem tétel javítani.

[ Szerkesztve ]

(#12) whiteseed


whiteseed
csendes tag

Én is Sonyt használok már jóideje.
Szintén baloldali megy tönkre 1-1,5 évenként minden figyelmeztetés nélkül. Legutóbb talán egy hónapja szált el. Este leteszem, tökéletesen működött, reggel használnám, erre bal oldalról semmi.
Én már beletörődtem, hogy előbb utóbb tönkremennek, és az a 3K pénz 1,5 évente nem olyan megterhelő.

OTAKU

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kéne méregetni... tekercs és a kábel ellenállását. Lehet mindig úgy feszül a csati hogy elrágódik a kábel, vagy az érintkező... Meg érdekes lenne tényleg hogy a tekercs elenállása hogy változik, tehát hogy megvan-e az az x ohm mind a két oldalon, ill. az egyes fülhallgatóknál...

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Integra


Integra
titán

az összes sony fülesem tönkrement, ami ilyen fülbedugható cucc.
szar mind.
cx300-as sennheiserem viszont makulátlan, gari már rég lejárt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) mhorvat


mhorvat
senior tag

Először is mindenkinek köszönöm tapasztalatai, véleménye megosztását, örülök, hogy ennyien írtatok!

dying_star: Sennheiser-ből kettőt is használtam/használok, egy MX-550-est (ez már nagyon régi, és még mindig elég jól szól) és egy MX-560-ast (szintén jól teszi a dolgát, csak kicsit gyengébb anyagból van). Ezek közül egyiknél sem volt még bármiféle probléma.

D.Orion: nem-nem, az a csatlakozás egy más tészta lesz. Én is tapasztaltam már, hogy több eszköznek is kisebb egy picit az aljzata, de ez nem csak Sony kuriózum. Nemrég vettem egy Hama 1,5 méteres jack hosszabbító kábelt, amely elég gyatra minőségű. Elsőre bedugtam teljesen jó volt, mikor szétszedtem a gépem, visszadugtam, betettem a fülembe a Sony fülest és a jobb füle nem szólt. Az ütő megállt bennem, hogy ennek is pá-pá, aztán szerencsére csak a Hama gagyi érintkezőjével volt a gond.

LEFTHORSE1: én is mindig a kábelre gyanakszom, de egyiket szétszedtem, és semmi kontakthiba, törés, szakadás nem látszik. :(

golyani: persze, de a 18-as és 28-as, vagyis a két olcsóbb fülesem szimmetrikus kábellel rendelkezik és soha nem húzom, tépem vagy hasonló. Teljesen átlagos használat alatt volt a legtöbb.

mrlujoak: ahogy Te is mondtad, brutálak a mélyek, jó a hangja. Ezek az agybadugósok tényleg nagyon komoly hangminőséggel rendelkeznek, mert teljesen kizárják a külső zajokat, és csodás hangokra képesek. Ami érdekes, hogy gépről még nem sikerült olyan szép hangzást elérni vele, mint MP3 lejátszóról (NW-A800). A lejátszón elég sokat pepecseltem, mire egy igen jó hangzást összeszedtem, de megérte. Ja, és nem csinálok semmit csak a ballal, csak a jobbal, legalábbis biztosan nem kihágóan sokszor. :(

daa-raa: ez így van. A túlzott mély ront a hanghatáson, de szerintem a brutállal nem arra gondolt, hogy maximumon dübörög neki, hanem hogy brutál a megszólalása, ami igaz is! :R

whiteseed: :C

Integra:
a következő kiszemeltem nekem is a CX300-as. Jól szól, van olyan jó, mint mondjuk az EX51LP, már ha volt ilyened?

Amúgy egy kicsit más tészta, de fontos még megemlítenem, ha már Sony hangkeltőknél vagyunk, hogy régebben ismerősöm vett egy Sony fejhallgatót 25.000 Ft.ért. Wireless volt, 3 csatornás. Olvastam fórumokon, hogy még nincsenek ezek kiforrva, de vannak jobb modellek is, mondta próba szerencse. Mikor bekapcsolta, valami orosz rádióadást hallott vele. Tekergette a Tune-t, a csatornákat, de a hangminőségben nem sok változás lett. Az adó egységtől fél méterre sem volt a feje, és még is. No meg elég kiábrándító, hogy megvakarod a fejed és serceg a zene. Elég nagy csalódás volt, a Sony boltban persze azt mondták, hogy ez mind-mind a rádiós fejhallgatók gyermekbetegsége és nem hajlandóak javítani garanciálisan. :(

[ Szerkesztve ]

(#16) ollie


ollie
MODERÁTOR

Én tudom a választ!

Rádioaktívan sugároz a bal füled. :DDD

***

(#17) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Hát tényleg fura jelenség. Amugy a sonyér sose voltam nagyon oda.
Nekem is cx-300 van, kb 2 éves, iszonyat jo füles. Jol bírja a strapát, nem 1x zsebbe gyűrve stb és semmi baja. Annyi baja amit golyani is írt: csak a jobb oldali vezeték gumiborítása pattant el az elágazásnál.
Még bwoay tanácsára vettem ezt, elöször sokalltam érte a 10k-t de már tudom hogy iszonyat megérte. Eddig minden fülsem kb1 évem belül meghalt mert megtört a kábel, de ez igen jol bírja. Csak jol járhatsz vele, ráadásul már csak 8k ha jol láttam. Ja és netről semmiképp ne vegyél ilyen 3k-s uj cx300-nak hirdetett kinai szart, mind hamisítvány, mégha az eladó mást is mond.

Ja és a cikk elsö bekezdésében:
"melyek misztikus módon romolnak el teljesen egyező módon"
a romlanak lenne a helyes szó, nem?

(#18) Metalfan válasza ollie (#16) üzenetére


Metalfan
senior tag

A jobb meg FM-adást sugároz? :)

Szerintem jobban jársz egy sennheiser fülessel, vagy egy akg-vel.

(#19) BloodRay válasza mhorvat (#15) üzenetére


BloodRay
veterán

Érdekes cikk volt.
Nekem Sony MDR-EX85-öm van. Mondjuk ezt nem adják ám tudtommal egyik walkmanhez sem. Csak az MDR-EX(0)82-t, de tényleg elég hasonlóak. :)
Másfél éve van meg nekem a füles és semmiféle probléma nem volt vele eddig.
Korábbi füleseim amiket váltott(Panasonicok és Sonyk is működnek máig)
Nagyon nem ajánlom utána CX300-ast. Öcsémnek az van(bolti, teljesen eredeti az is).
Környezeti zajokat jobban szűri, azon kívül viszont össze sem lehet hasonlítani a hangminőségét a Sony-éval. Egy teljesen más kategória ahhoz képest és nem jó értelemben.
Ha jó Sennheisert akarsz venni, vegyél CX95-öt, de szerintem nem a Sonykkal van a gond. :B
Ja! "egyedül az összeszerelésre lehet panasz, mivel a kis gumi kábeltakaró a félúton szétszedhető végnél le tud csúszni" -> Ez mit is akar jelenteni a gyakorlatban?? :)

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#20) joey04


joey04
titán

Az én sony fülesem is így viselkedett, bár nálam nem teljesen ment el a hang, csak azon az oldalon kb 70%-kal halkabb.nálam reggel még működött, délután hazafelé már nem.az baj ezzel hogy nem 1.5 éves volt, hanem kb 3 hónapos.kösz, sonyt soha többé.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Sanyix


Sanyix
őstag

pár éve egy thomson fejhallgatót vettem, mert milyen szép masszív acél fejpántja volt, nem az a szétpattanós szar műanyag, jónak tűnő hangszórókkal. Nem is volt rossz, nem is tört szét. Aztán 1 hónap után egyszer csak mikor játszom, jobboldal szépen bekussol. Nézem mivan, bedugdosom több eszközbe, semmi... ennyi volt. 1 kábele volt, jó vékony(bár ilyen szövetborítású), amiben mind2 csatorna megy+mikrofon, és a pánton keresztül megy át a másikba, és pont az kussolt be, amibe megy a kábel, amin keresztül megy a másikba! És akárhogy mozgatva a vezetéket, meg se reccsen, teljesen halott az az oldal.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#22) BloodRay válasza joey04 (#20) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért ennyi alapján vicces ez az általánosítás, főleg, hogy garos volt. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#23) mhorvat válasza BloodRay (#19) üzenetére


mhorvat
senior tag

De, teljesen igazad van, elírtam a típusszámot, pedig nagyon koncentráltam! :U

EX82-esről van szó, máris javítom, akárcsak a "romolnak" szót. :K

"egyedül az összeszerelésre lehet panasz, mivel a kis gumi kábeltakaró a félúton szétszedhető végnél le tud csúszni"

Az EX82, legalábbis az itthon forgalmazott két részből áll. A két rész tulajdonképpen egy teljesen normális fülhallgató részből tevődik össze, melynek igen rövid a kábele, és erre adnak alapból egy mezei kb. 40 cm-es hosszabbítót. Ahol pedig ez a kettő csatlakozik, ott jön le a gumi. Egész pontosan erre a részre gondolok:

Haverom USA-ból hozatott rokonával egy 8GB-os Sony Walkman-t, az A800-as széria azt hiszem második utódnemzedékéből (A820), az ahhoz adott 82-es füles nem volt szétszedhető, tehát egy hosszabb kábeles változatot kapott.

(#24) BloodRay válasza mhorvat (#23) üzenetére


BloodRay
veterán

Így már értem. :)
Nálam ez a probléma is kizárva, mivel enyém MDR-EX85LP, aminek elég hosszú kábele van és nem szétszedhető.
Egyébként én lehet beruházok egy Sennheiser CX95-re is, csak, hogy lássam mennyire jó az a fantasztikus hangzás. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#25) mhorvat


mhorvat
senior tag

Amúgy ehhez a csodához volt már valakinek köze?

Amúgy $300 Ft (USA Sony webáruházban), ezért nálunk alig-alig kapható. Egyszer mintha láttam volna egy képet vele, fülbe helyezve, hát, elég mókásan nézett ki. :D

(#26) mrlujoak válasza joey04 (#20) üzenetére


mrlujoak
veterán

Garancia?!

Amugy miért érzel ennyire ellenállhatatlan kényszert a Sony, SE cuccok fikázására, nem értem...

Más:

Azt azért ne felejtsük el, hogy a gyári, és a tárgyalt Sony fülesek a 2-3-5 ezer forintos kategóriába esnek. Amit én használok, az is "csak" 6 ezer forint.
Mindig van jobb a másiknál, de arra figyeljetek, hogy a Sennheiser-ek, meg AKG fülesek majd duplaannyiba kerülnek ezeknél!

mhorvat:

Nagyon idiótán néz ki a fülbe helyezve, mert oldalra kiáll...

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#27) mhorvat válasza BloodRay (#24) üzenetére


mhorvat
senior tag

Vagy inkább halljad. :C

(#28) mhorvat válasza mrlujoak (#26) üzenetére


mhorvat
senior tag

12.000 Ft a mostani fülesem külön vásárolva. Az EX51LP-k darabja 10.000 Ft volt. A legrégebbi, Walkman-hez kapott félig bedugós füles sem lehetett egy olcsó darab, mert nagyon komoly hangja volt.
Az ár pedig egyébként sem arányos azzal, milyen hamar megy tönkre. Mint írtam, mind a két Sennheiserem kb. 18-as és 28-as Sony kategória, mégis működnek. Szóval nem fenékig tejfel náluk valami, ráadásul folyamatosan egy ilyen hibát produkálni már nem tudom hány éve és hány típusnál, szerintem nagyon - trendi szóval illetve - gáz.

(#29) BloodRay válasza mhorvat (#25) üzenetére


BloodRay
veterán

Na igen, hogy halljam a különbséget. :D
Én gondolkodtam ezen a fülesen is egy ideig mikor bejelentették, de igen ortopédnak tűnik elrendezése, plusz ezért az árért, már tényleg nem Sonyt vennék valószínűleg.
EX82 egyébként relatíve olcsó külön vásárolva, olyan 5-8k között kapható. Nem teljesen ugyan olyan a hangja mint 85-nek. Azért szerintem kategóriájában az is best-buy.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#30) mhorvat válasza BloodRay (#29) üzenetére


mhorvat
senior tag

Mindenképpen best-buy 5-8.000 Ft-ért!

Én most nézegettem Sennheisereket, CX-300, CX-400, CX-500, CX-550, szerintem ilyesmik közül csemegézek majd. Vagy megkísértem a sorsot és egy Sony EX-90-et veszek. :DD

(#31) BloodRay válasza mhorvat (#30) üzenetére


BloodRay
veterán

EX90 nem éri meg az árát. Olvass el egy pár külföldi tesztet. Nincs nagy különbség EX85 és EX90 között, viszont a 90-es ára kb a duplája...
CX300 - CX400 - CX500-akat is kihagyhatod, Sony után csalódás lenne.
Ami már hasonló kategória vagy jobb mint EX85 az Sennheiser CX95, illetve ennél drágábban jays, shure, bose, ultimate ears...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#32) #43960832


#43960832
törölt tag

Volt egy 828LP-m annak ugyanez volt a baja, a bal oldali fülhalgató elhallgatott. Mondjuk hozzáteszem, kb 3 évig használtam napi több órát. Most egy 818-am van, és elég jól bírja. Kopp-kopp.

(#33) #06658560


#06658560
törölt tag

A negyes fulessel en is megszivtam, alig par honap utan. De elotte egy Sports walkmanhoz adott pantos, fulbedugos megodlast hasznaltam evekig, amig a pant szet nem hullot, meg egy utangyartottat. Azoknak a jack folottszeretett eltorni a kabele, de az meg javithato volt. Az eredeti Sonybol siekresen kiszakitottam a kabelt a hangszorotol, mert beakadt egy kilincsbe, de egy elektronikai szervizben fillerekert javitottak, es gyonyoruen szolt utana is, semmi kulonbseget nem tapasztaltam a korabbiakhoz kepest. Az utangyartott is haosnlo minoseget produkalt, elterest nem hallottam ki belole. Formara, midnenre megegyezo volt a markassal, csak olcsobb volt. Lehet ugyanott keszult, csak olcsoert tudtak sajat nev alatt adni. A hibai is azonosak voltak, fem pant, muanyag vegallasokkal, amik kitortek es szethullt az egesz. :(
DE olyan szeles szinpadot, tiszta hangzast, eleven hangokat fulestol meg nem hallottam, mint azoktol.

(#34) mhorvat válasza #06658560 (#33) üzenetére


mhorvat
senior tag

Írtam neked egy PÜ-t, ez a szerviztéma érdekelhet engem is. Mind az öt tönkrement fülhallgató megvan még, poén lenne, ha megcsinálnák őket 1-2.000 Ft-ért. :C

(#35) Integra válasza mhorvat (#15) üzenetére


Integra
titán

nem
sajnos nincsen összehasonlítási alapom:(
amúgy vicces ez a cx300, mert igazi olcsójános look a kábelezése, még csak egy kábelbe sincsen fogva a két kábel, hanem forrasztott, szóval igazi old school..
de ahogy szól... na az komoly.
van ennél jobb is, de az már nem 9e ft hanem 13,5e.. cx75 asszem.
állítólag az kiegyensúlyozottabb.
az iaudio topicban van pár srác akitől ezt olvastam, én is egy iaudio g3-mal használom a senit és nagyon elégedett vagyok vele.
sajnos 9e pénzért még egy rohadt tokot se kapsz hozzá, erre készülj fel, én füves zacsiban tárolom... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) mhorvat válasza Integra (#35) üzenetére


mhorvat
senior tag

"füves zacsiban tárolom"

Nagyon komoly. :C

(#37) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Dettó ugyanez... Csak nekem Sennheiserrel, és egy Sony NW-E003-as lejátszóval.
Az első fülessel bírta egy darabig, majd egyik elkezdett halkulni, semmi basszus, csak recsegés.
Ajándékba kaptam egy Sennheiser MX-450-et, pár hónap, és ugyanez a hiba. Megvettem egy Sennheiser MX-460-at, pár hónap, és ugyanez, majd egy 360-al, és egy 260-al is. Most egy AKG-m van. Fél év alatt 4 fülesem volt, persze mind ingyen, mert a MM azt mondta, h nem tudják javítani, cseréljem ki, vásároljam le, v amit csak akarok. Ebből a szempontból jól jártam.

(#38) #06658560 válasza mhorvat (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

V1
V2

A V2 volt az utangyartott. Midnket konstrukcio hjellemzoje, hogy a hallojaratodra merolegesen sugaroz hangot, szerintem a boron at is juttatva a receptorokhoz, igy a hagzas is teljesen mas. Nagy hangerot nem tud, de szep tisztan szol. Jobban, mitn az agybadugos megoldasok, amiket eddig hallottam.
A V1-et erte baleset, a hangszororol a fedel lepattinthato volt, igy akar en is meg tudtam volna csinalni. A hiba meg tenyleges kabelkiszakadas volt, ott lifegett kivul a rez derot.

Az ara kb 1500Ft volt, a valaszban megadott idoben- egy dekaddal ezelott. Jelenleg, illetve az itt bemutatott fuleseket tekintve szerintem kis esely van ra, hogy mukodjon a javitas, tulsagosan zartak a dolgok. Es nem biztos, hogy a forrasztassal van a gond a heng eltunesekor. Nekem meg sem moccan a kabel a fulesben, megsem szol a bal fele.

(#39) #06658560 válasza #06658560 (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

a fules mai utoda is elerheto USAban:[link]

(#40) tmarkee


tmarkee
tag

[KOSS PLUG]
esetleg
[SPARKPLUG]

[ Szerkesztve ]

# apt upgrade

(#41) 3psilon


3psilon
aktív tag

Én is a CX300 táborhoz csatlakozom... namármost fél év után nekem is meghalt a jobb oldali füles, pontosabban elhalkult.

Az a jó ebben a fülesben, hogy pl. MM-ben véve 2 év garancia van rá. Elromlott, blokkot kértek, bevittem, kicserélték, és adtak új blokkot! :K
Magyarul garancia restart. És ez baromi jó.

Furamód van egy kb. három éves MX500-am is, még régen vettem, nem szól jól egy CX300-hoz képest, mélyek nincsenek igazán benne, de most már másfél éve öcsém használja, ami ezerszázalékos nyúzást jelent. Sarokba bevágva, dobálva, rángatva, széttaposva stb. és semmi baja nincs! Érdekes.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#42) BloodRay válasza tmarkee (#40) üzenetére


BloodRay
veterán

Jajj! Ezeket inkább ne erőltessük. ;]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#43) mhorvat válasza tmarkee (#40) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ezek a fülesek összeérnek az agyadon keresztül. ;]

(#44) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hama a király :)) 1000Ft volt...
De van egy 8 éves Sony fejhallgatóm is, még mindig szépen szól! Retró ;) Lehet, csak a fülhallgatók hibásak.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#45) mhorvat


mhorvat
senior tag

Elvinném szervizbe az összes tönkrement fülhallgatóm, mert természetesen megőrzöm őket. Persze nem Sony márkaszervizbe, hanem valami független, olcsó helyre, ahol fillérekért minimum megnézik, mi van velük, de még pár fillérért ki is javítják esetleg.

Ismer valaki ilyen helyet BP-en?

(#46) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ez most vicces lesz, de nekem is volt egy ilyen esetem :D Kicsi voltam(kisebb mint ma...) kb 6-7 éve, kaptam a "Mikulástól" egy Discman-t, ami abban a korban olyan volt, mint ma egy Ipod Touch minimum. Pöpec kis Sony füles járt hozzá, ami egyszer csak meghalt. Természetesen a bal....

Azóta sem adom alább ilyen téren, csak és kizárólag Senn-t veszek. Bár ez nem igaz, mert a mostani Zen V-m is Creative fülessel szól, de azért ott figyel a harapós Sennheiser. Annyi a bibje, hogy picit nagy, és én szeretem a bedugós fülest.

Nézegettem is bedugós(nem benyomós-zsíros szart, hanem az original) fülhallgatót , méghozzá AKG berkekben, annyi csak a baj, h nem akarok kiadni rá 10-12k-t, egy kis pöcsre. Pláne látatlanban :(

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47) mhorvat válasza hoffman_ (#46) üzenetére


mhorvat
senior tag

Hát még hallatlanba! :D

Tegnap én is néztem drágább füleseket, de azért ha egy kis pöcs fülhallgató már annyiba kerül, mint egy jobb 2.1-es hangrendszer, akkor az ember elgondolkodik. :(((

(#48) BloodRay válasza mhorvat (#47) üzenetére


BloodRay
veterán

Küldtem privátot. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#49) Kickass


Kickass
őstag

nem olvastam most végig a kommenteket, csak a cikket

Én 3 éve megrögzött Koss Sparkplug fanatikus vagyok, az a füles egyszerűen akkora és úgy szól ahogy nekem tökéletes. Mint említettem 3 éve használom ezt a tipust......csak nem ugyanazt a darabot..........szinte naprapontosan egy évenként vittem gariztatni az EW-be mert megtört/tönkrement a bal oldala, kétszer sikerült, a 3. darab amit tavaly nov végén cseréltettem most szombaton adta meg magát. Egyrészt gariidőn túl másrészt EW egyébként se árulja már ezt a tipust........Én hardcore zenehallgató vagyok, rengeteget utazok napi rendszerességgel vonatozok buszozok stb és az a fajta embertipus vagyok aki nem kiváncsi mások beszélgetéseire csámcsogására stb....így zenét hallgatok. Végülis ha belegondolok h milyen kis vékony kábele van ezeknek a cuccoknak valahol megértem h nem nehéz megtörni.....hiszen sztem mindenkivel előfordult már h erősebben próbálta kirángatni a cuccot, észre se vesszük.
Szóval végülis amire ki akarok lyukadni h nem feltétlen kell emiatt gyártói konspirációt és hasonlókat sejteni, sajnos ezek fogyó eszközök.

Viszont várok javaslatokat a tönkrement Sparkplug utódjául. :)

(#50) BloodRay válasza Kickass (#49) üzenetére


BloodRay
veterán

Javaslat mindig van. :)
Ment.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.