Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63) azbest


azbest
félisten

Kellemes, olvasható bemutató.

Annó az egyik kollégium két 1km-re lévő épülete közt üzemeltettem mikrotik eszközöket.
Parabolákkal, RB433AH cuccal.
680MHz, 128MB ram, 3x slot, 3x 100Mbit lan
Kicsit túlméretezettnek tűnhet, de a kollégisták igazán kreatívan tudják rontani a hálózat működését. A 133MHz-es eszközök kevesek voltak :D

Emlékeim szerint két kártyára voltak konfigurálva ami azzal a beállítással a gyakorlatban szinkron 60Mbit-et tudott.

Szegények 5 év után meghaltak a púpos kondik miatt, a termékoldalon is látható gagyi zöld kondenzátorok feladták. Viszont ez az állapot nem tartott sokáig, 1-2 ezresből lett rendelve ugyanolyan paraméterű, de jobb minőségű rubicon kondenzátor hozzájuk. Ügyes kezű kolléga kicserélte őket és így várhatóan újabb 5 évet elmehetnek :)

Igaz, mivel sürgősen kellett helyreállítani a linket, így két szett RB433GL lett a helyükre szerelve, utána meg felesleges lett volna visszacserélni a régire.
Azok is hasonlóak, csak már Gbit lannal.

Annó kísérleteztem is, hogy két g-s wifivel más konfigurációban mit tudhatnának. Elvileg asszinkron 100MBitre be tudtam volna lőni őket. Sok hasznos leírás van hozzájuk. Úgy emlékszem 3 antennás konfigban lenne ideális. De azóta már eljöttem onnan, így legfeljebb az utódaim próbálkozhatnak vele.

A licenszelés kapcsán is igazán kellemes tapasztalat volt, hogy az 5 éves eszköz 3.x szoftverét (licensz update után) az akkor stabilnak számító 5.x-re lehetett frissíteni és az eszköz menüje szerint 7.x-ig érvényes az a licensz. Nem tudom pontosan van -e kikötés, hogy hány főverziót lehet egy licensszel updatelni, de ez kb 10 év supportot jelentett abban az esetben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.