Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

230eFt nettó.

(#2) Narxis


Narxis
nagyúr

Ez tök jó, szerintem én jelentkezem!

Thanos was right.

(#3) oszi666


oszi666
őstag

Nem tud valaki ilyen kepzesrol csak valami esti vagy levelezo rendszerhez hasonlorol?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#4) TheAquir


TheAquir
csendes tag

Komolyan elhiszi ezt vki?

5 honap alatt max annyit tudsz elerni hogy "hozza tudsz szagolni" de - mint minden mashoz - evek gyakorlata kell.

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#5) clon válasza D1Rect (#1) üzenetére


clon
aktív tag

Ez azért nem teljesen így van, mert a bruttó 350000FT összeg a teljes bér+béren kívüli juttatások egysége (ami a legtöbb ilyen oldalon le is van írva).
Az elhelyezkedés pedig magas %-os csak nincsen kivéve az aki nem akar elhelyezkedni vagy céges finanszírozott stb. így egy 80% körüli elhelyezkedés amiket ezek a cégek "ígérnek" nem teljesen reális.
A cégek csak azokat viszik akiket akár papír nélkül is vinnének mert készség szintű gyakorlata van csak könnyebb egy közvetítő camp-en keresztül szerződtetni mint kasztingolni a cégnél (így a camp is jól jár a cégek is és akár át is vehetik a képzési költséget "x" év határozott szerződéssel lekötve).

(#6) jbcs válasza TheAquir (#4) üzenetére


jbcs
tag

Ezek a képzések a sulinak éri meg a legjobban, én részt vettem hasonló képzésen, úgy jelentkeztem, hogy előtte fél évet intezíven foglalkoztam vele. És a 4.-5. óra már nekem is feladta a leckét, azok pedig akik úgy jöttek oda, hogy nagyon alap tudásuk van, csak pislogtak már a 2. órán.
Senki ne nyalja be ezt a maszlagot, hogy "több tízezer programozó hiányzik és milliós fizetések várnak rád." Tapasztalt programozóból van hiány, kezdőből már Dunát lehet rekeszteni. Akkor vágj bele, ha nagyon megy a matek, a logikus gondolkodás, van egy másik diplomád, profi vagy angolból és nem múltál 30-35. De így is juniorként kb. 350-400 br.

(#7) D1Rect válasza clon (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Lassan már Borsodban sem kapsz segédmunkást ennyiért, nem programozót Bp.-en.

(#8) Syl válasza jbcs (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

> Akkor vágj bele, ha nagyon megy a matek, a logikus gondolkodás, van egy másik diplomád, profi vagy angolból és nem múltál 30-35. De így is juniorként kb. 350-400 br.

Ehhez képest a Lidl bolti eladós 310 bruttó nem is olyan rossz ajánlat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) dabadab válasza Syl (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Ehhez képest a Lidl bolti eladós 310 bruttó nem is olyan rossz ajánlat."

De abból mondjuk hiányzik a perspektíva.

DRM is theft

(#10) jbcs válasza D1Rect (#7) üzenetére


jbcs
tag

Akkor az egyik ilyen képző cég, miért úgy hirdette, hogy a tanfolyam elvégzése után garantált munka szerződés 350 br. fizetés.

(#11) #78693120 válasza jbcs (#10) üzenetére


#78693120
törölt tag

Ha nem ígérnének meg "mindent is", akkor ennyit senki sem fizetne a tanfolyamukért.

[ Szerkesztve ]

(#12) haxiboy válasza jbcs (#10) üzenetére


haxiboy
veterán

350Br fizetés Budapesten, kezdő programozóként elég csekély, maximum a kissebb vállalatok adnak ennyit a próbaidő alatt.
Az átlag kezdők a versenyszférában - megfelelő tudással - nagyjából a dupláját keresik.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13) jbcs válasza haxiboy (#12) üzenetére


jbcs
tag

Légyszíves küldd már át azt a hirdetést, ahol a (tanfolyamot végzett) kezdőknek 600-700 eFt.-os Br. fizetést ígérnek, szeretnék oda jelentkezni.
Amit te írsz, az erősen már a mid, 2-3 eves komoly tapasztalattal rendelkező bér.

(#14) haxiboy válasza jbcs (#13) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha az ilyen codecool meg ilyesmi tanfolyamokra gondolsz akkor passz, én személy szerint még az egyetemet sem fejeztem be (majd a következő félévben talán), viszont időben specializálódtam (nem az egyetemen) jó irányba.

A lényeg hogy ahol szoftvert kell fejleszteni, és nem nagyvállalatok a fő megrendelők ott a fizetés is kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#15) Narxis válasza jbcs (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, akkor inkább mégse jelentkezem.

Thanos was right.

(#16) Eugene Roe válasza haxiboy (#12) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Most átlag kezdő, vagy megfelelő tudás? :)

#Narxis: élethelyzetedtől függ, tesómnak bejött miután két év egyetemi progterv után kibukott, és így ő volt az osztályelső. Az ő codecool csapatának a harmada tanult meg "kódoln" és egyetlen mezítlábasból se lett mastermind.

De legrosszabb esetben is elmehet valahova hibakeresős embernek, aztán ha közben tanul és puncsol, akkor 1-1,5 év után elmehet kulimumka-kódolónak, +2-3 év után pedig ha fejleszti is magát, már tapasztaltnak fog számítani. A lényeg a perspektíva és a kapcsolati tőke, mert azon kívül igazi tudást nem ad, csak egy beugrót.

Nekem is valami esti-hétvégi kellene, mert lakásra gyűjtünk, családi támogatás nincs, még én adok nagyszülőknek pénzt, és így 29 évesen nem fér bele, hogy 0,5-1 évig nulla bevétellel tanulgassak, pedig megérné :/ :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#17) Mirman válasza Narxis (#15) üzenetére


Mirman
őstag

Marhaságokat beszél a kolléga . Abszolút semmilyen komoly matematikai előélet nem kell egy ilyen képzés elvégzéséhez. A hosszabb képzések pedig valóban adnak egy olyan alapot amivel el lehet indulni a szakmában bőséggel.

Én az egyik fent megnevezett helyet végeztem el ,tudom miről beszélek

(#18) D1Rect válasza jbcs (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert ennyit a polcpakolásért is fizetnek.
Én inkább elmennék meló mellett egy diplomáért levelezőn.
(ingyen, ha még nem szórtad el a féléveidet)

(#19) dabadab válasza Mirman (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Abszolút semmilyen komoly matematikai előélet nem kell egy ilyen képzés elvégzéséhez"

Nem is mondott ilyet, hanem azt, hogy az egész pályaválasztásnak akkor van értelme, ha az embernek jó matematikai érzéke van - márpedig ezzel nehéz vitatkozni.

DRM is theft

(#20) bambano válasza Eugene Roe (#16) üzenetére


bambano
titán

RTFM :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Mirman válasza dabadab (#19) üzenetére


Mirman
őstag

Én ezzel nem feltétlenül értek egyet , inkább nevezném logikai érzéknek .

Konkrétan azt írta hogy ha nagyon megy a matek akkor vágj bele . Én ezzel vitatkoztam.

(#22) dabadab válasza Mirman (#21) üzenetére


dabadab
titán

"Konkrétan azt írta hogy ha nagyon megy a matek akkor vágj bele"

Aki ilyen képzésbe kezd, az addig leginkább csak középiskolai matekkal találkozhatott: akinek az se megy, annak a logikai érzéke se lehet túl jó, mert azt tulajdonképpen pusztán IQ-ból, nulla készüléssel ötösre lehet hozni.

DRM is theft

(#23) Phvhun válasza Mirman (#21) üzenetére


Phvhun
őstag

Attól függ milyen területre mész, pl nekem webfejlesztőként nem kell sok matek, de akkor ott van 100 más dolog, pl: fizikai szimulációk, minden ami low level 3D engine fejlesztés, pénzügyi szoftverek, minden ami gyorsan kell fusson és a megfelelő algoritmusokat kell kiválasztani, AI, stb...

(#24) Robitrix válasza dabadab (#9) üzenetére


Robitrix
senior tag

dehogy dolgozol egy évet, aztán lehet átkerülsz a zöldséges polcoktól a felvágott polcokhoz... :)

(#25) haxiboy válasza Eugene Roe (#16) üzenetére


haxiboy
veterán

Átlag kezdőnek is kell valamilyen tudás különben mi érdeke lenne egy cégnek hogy felvegye?
A megfelelő tudás alatt az alap fejlesztői gondolkodásmódra gondoltam ha középiskolában, vagy egyetemen, esetleg autodidakta módon tanult meg programozni, és érti amit csinál, akkor nyelvtől függetlenül bárhol el tud helyezkedni. 0 tudással nyilván betanított munkásnak lehet menni, programozónak :N

Mirman (#21): Néha azért nem árt a matematika, én például vállalatirányítási rendszerekhez fejlesztek egyéni megoldásokat, matek tudás nélkül nem feltétlenül választanám a megfelelő algoritmust, gyakran többszázszoros sebességkülönbség van, holott a végeredmény ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26) jbcs


jbcs
tag

Én egy rövidebb négy hónapos (heti 1 nap) képzésen vettem részt. A röviddel az a baj, hogy nincs elég idő a gyakorlásra, elmélyülésre. Sok minden a programozásban is egymásra épül. Egyik órán veszünk egy témát a következőn már másikat, ez így nem megy: kész sincs az alap már rakjuk falat, kész sincsenek a falak, már a tetőt szeretnénk rakni...
Mikor magamtól tanultam, rájöttem, hogy időt kell hagyni a dolgoknak. 1 lépés előre kettőt hátra, állandó ismétlés, gyakorlás, aztán valahogy az emberben kezdenek összeállni a dolgok. Van ami 4-5-szöri olvasásra, sok-sok gyakorlás után állt össze bennem.
Ez nonszensz, hogy beülök egy intenzív 4 hónapos oktatásra és kijövök, mint profi kódoló, ez felejtse el mindenki.

(#27) haxiboy válasza jbcs (#26) üzenetére


haxiboy
veterán

Heti 1 napos képzésen szerintem alapfeltételezés az oktatók oldaláról is hogy otthon is foglalkozol vele és próbálod magadban összerakni a dolgot.
De igen, sok sok gyakorlás, még jobb ha egyszerre többen dolgoztok egy problémán, esetleg van valaki aki kipróbálja a kódodat amit megírtál mint user, mert garantált hogy előjön 1000 hiba amire az elején nem is gondoltál...(Nálunk is kb ez a napi rutin, a végfelhasználó egyben tesztelő is)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28) jbcs válasza haxiboy (#27) üzenetére


jbcs
tag

Én ezt is tettem, otthon gyakoroltam és a tanfolyam előtt komolyan foglalkoztam programozással, kódolással több, mint fél évet, de így is az 5-6-ik szombaton már néztem ki fejemből nem tudtam követni az oktatót. Dobta fel a kódot a táblára, próbáltam megérteni, de nem igazán ment.
Aminek szerintem lenne értelme, az egy 1 vagy 1,5 eves tanfolyam heti egy nap és lassú haladással.

(#29) oszi666 válasza jbcs (#28) üzenetére


oszi666
őstag

Dobtam neked egy privit

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#30) haxiboy válasza jbcs (#28) üzenetére


haxiboy
veterán

Ugyanezt nyújtja egy FSZ is vagy OKJ csak sok sallang mellett.
Udemy-n vannak egyébként jó kurzusok, árban sem vészes. Főleg ha egy olyan céghez mész dolgozni ahol van Enterprise account akkor aztán lehet tolni orrba szájba.

Jó hely lehet még Microsoft partnereknél dolgozni ott is szokott lenni Learning Portál hozzáférés, nálunk legalábbis van, illetve a konkurenciánál szintén hallottam hogy van.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31) travix


travix
aktív tag

Aki elég elszánt megtud tanulni szinte ingyen otthonról, udemy(15 dollár akciósan 1 kurzus), codecademy, codecombat és számtalan egyetem MOOC (edx, coursera, futurelearn) ingyen tanít. De ez a sablon szöveg, nagy fizetés 10000 munkahely ez baromság, tény, hogy 5 év után jól fizet, de szerintem bármilyen szaktudást igénylő munka jól fizet (mérnökök, orvosok stb), ha tapasztalatod van.

(#32) cucka válasza jbcs (#26) üzenetére


cucka
addikt

A heti 1 nap kevésnek tűnik. A cikkben szereplő képzések sokkal intenzívebbek, 3-4 hónapig minden nap egész nap + van házi feladat is. Szerintem az jobban működhet, meg biztos elég fárasztó is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.