Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15725) MasterDeeJay válasza kenand (#15724) üzenetére

Valóban de egy szerverben 24/7 állandó hőfokon azért jobb mint egy chipset ami ha nem szerverben van akkor nagyrészt alulhűtött. Mondjuk egy desktop gamer gép a horror ezeknek, időszakos max terhelés, ki be kapcsolás stb. Ezért szvsz chipsetből is jobb választás egy szerver verziós. (Habár workstationbe is rakják)
De az igaz hogy maga a chipset ritkán döglik le, inkább forrasztás, vrm vagy lap áramkörei.
Minden ilyennel úgy vagyok hogy inkább több éven keresztül menjen folyamatosan mint egy évet ki be kapcsolgatva.
Megfáradt szerverből kiszedett xeon procit nem láttam de túlhajtás miatt instabil desktop procit igen.
De azt is el tudom képzelni hogy raktáron maradt új chipsetekeket is felhasználnak.
Szerverek tonnaszám vannak, a sima rackes szervereknek kicsi az értékük, de destopként ha tovább élhetnek az mindenkinek jó. Én a nagy gyártók helyében is gyártanék régebbi chipsettel lapokat, procik vannak dögivel.
Pl 5eft alin egy e5-2620v3 ami all core turboval 3.2ghz aztán 6 mag 12 szál 85w. Azt meg nem kell mondanom hogy a haswell mai napig jó ipc-t tud. Ha több olcsó x99 lap lesz akkor az lesz az új best a budget kategóriában.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.