Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) Speed® válasza lamiki (#16700) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csak nem 45nm C2Qval..C2D más tészta.
VRM miatt a Q6xx0 meg nem alternatíva..

[ Szerkesztve ]

(#16702) envagyok válasza Speed® (#16701) üzenetére


envagyok
veterán

Öcsém évekig használt p5b deluxe-t E5450-el, még 3.5ghz környékére tudta is tuningolni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#16703) Speed® válasza envagyok (#16702) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a Deluxe..nekem is volt pl. QuadGTm, ott lehetett feszelni az MCHt és bírta a VRM is. Itt viszont egy lowcost puci P5B az alany.

(#16704) lamiki válasza Speed® (#16701) üzenetére


lamiki
senior tag

Megfordult a kezem között több P5B, nem szerettem őket, szolid tuning általában ment a 4 magos Xeonokkal is, de néha jó darabig el kellett kínlódni vele mire összejött, mert megmakacsolta magát, de ha nem volt kedven játszadozni vele, akkor a 333 Mhz FSB az rögtön ment. Persze azért ezek a lapok sem lettek fiatalabbak, ami 3-4 éve működött ennél a lapnál, azt már lehet nem tudja ma.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#16705) Speed® válasza lamiki (#16704) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem alapvetően azzal volt gondom, hogy a beta 45nm support miatt gagyibb VRMekkel nem volt értelmes idle, ill. szét kellett feszelni az MCHt bizonyos FSB felett, miközben 2 magosokkal meg ugye mennek, mint állat. Egyszerűen nem éri meg vele szopni, fillérekért csere P35re, aztán mehet a 450+ is jó esetben..

(#16706) olli válasza lamiki (#16700) üzenetére


olli
tag

Kellett egy stabil munkagép, nem a tuningolás a cél. Sajna az újabb alaplapokkal eltűntek csatlakozók, minden alkatrészt azért nem dobnék ki.

By cool !

(#16707) voaps


voaps
csendes tag

Sziasztok!
Van két alaplapom: Gigabyte EP45-DS3 és EP45-DS3R - X5482 procival használom, 8 GB DDR2 PC2-6400U RAM-mal - mindkettőnél ugyanaz a hiba - egy idő után instabillá váltak a lapok - kékhalál, fagyások - olvastam, a DualBios egy idő után megkeveredik. Újraraktam a biost, kicseréltem a bios chipeket is. A tünet: "hidegen" elsőre indul, viszont az első újraindítás után (akár csak ha belépek a biosba és állítok valamit) már csak 1-2 mp-re felpörögnek a ventik, és folyamatosan újraindulgat.
Mi lehet a gond?

(#16708) xeon forever válasza voaps (#16707) üzenetére


xeon forever
addikt

Hát ezeknél a lapoknál már lehet egyéb hardveres hiba is. Elsô körben átnézném, hogy nincs e pupos kondi. Illetve több tápegységgel is kipróbálnám.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#16709) kenand válasza voaps (#16707) üzenetére


kenand
Topikgazda

Esetleg egy másik, tartalék procid nincs? Proci alja jól meg van tisztítva?
Estleg kevesebb RAM-mal ugyan ez a hiba? (Nálam mostanában előszeretettel adják meg magukat a régi DDR2/DDR3-as RAM-ok miden féle fura hibát produkálva)
Fura, hogy mindkét alaplapban ugyan az a hiba, emiatt az ember elgondolkodik, hogy nem a lapban van a probléma...

[ Szerkesztve ]

(#16710) jokeph válasza voaps (#16707) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Érdemes lenne kipróbálni egy szabvány s775-ös CPU-val is, majd ahogy javasolták a ramokkal is játszani.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#16711) voaps


voaps
csendes tag

Púpos kondi nincs rajtuk. Próbáltam másik táppal is, ugyanez. Próbáltam többféle CPU-val is (E7300, E1200 - a Celeron Dual Core jó erre, annak nem kell hűtés a tesztre :))
Az EP45-DS3 teljesen döglött, 1-2 mp-re villannak fel csak a ledek rajta, szerintem CPU foglalat hibás (van benne elgörbült tüske).
A DS3R meg elindul hidegen (többféle BIOS verziót próbáltam), akár a Windowst is betöltené, de nem tudom a Biosban az AHCI módot bekapcsolni ehhez, mert mentéskor újraindul, aztán meg már nem tér magához.
RAM-okat is próbáltam cserélgetni (csak a PC2-6400U-t szereti, azt sem mindegy, milyen sorrendben), semmi eredmény.
Arra gondolok esetleg, hogy a tápom döglődik, és tönkrevágott valamit a lapon.

(#16712) mikk2000 válasza voaps (#16711) üzenetére


mikk2000
őstag

Szerintem sorban kéne haladni. Hogy került hozzád a két lap? Ha vetted őket, eleve hibásnak/bizonytalannak hirdették?

(#16713) voaps válasza mikk2000 (#16712) üzenetére


voaps
csendes tag

A DS3-at még 2015-ben vettem hibátlanul, 2022 januárig működött, először E5430-cal, majd X5482-vel. Egy újrapasztázás után nem indult el (egyáltalán nem reagált semmit a bekapcsológombra), a tápban voltak púpos kondik. Kicseréltem őket, a táp működőképes lett, de az alaplap azóta nem indul, csak felvillannak rajta a ledek egy pillanatra.
A DS3R-t Bios hibásként vettem eleve a DS3 után, kicseréltem rajta a Bios chipeket, de nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#16714) mikk2000 válasza voaps (#16713) üzenetére


mikk2000
őstag

Egy (táp) kondi cseréhez figyelni kell a kapacitásra, feszre(inkább +), hőmérsékletre(inkább +), és az ESR-re.

Tulajdonképpen ha összeolvasom amiket írtál, te magad leírod hogy van két rossz lapod, akkor meg mit csodálkozol, hogy nem működik?

A DS3R-t Bios hibásként vettem eleve a DS3 után, kicseréltem rajta a Bios chipeket, de nem változott semmi.

Tehát ez eleve kuka, átvertek.

A DS3-at még 2015-ben vettem hibátlanul, 2022 januárig működött, először E5430-cal, majd X5482-vel. Egy újrapasztázás után nem indult el...

Tehát elrontottad. Írod is:

szerintem CPU foglalat hibás (van benne elgörbült tüske)

Magyarul újrapasztázáskor megsértetted a foglalatot. Meg kell próbálni akkor a lábakat helyre rakni, vagy megkérni valakit, akinek gyakorlata van benne.

(#16715) kenand válasza mikk2000 (#16714) üzenetére


kenand
Topikgazda

Régi dolgokál mindig kérdés, érdemes-e bármennyit költeni a javításra, tény, láb hajtogatás csak munkadíj, anyagköltség nincs.

(#16716) mikk2000 válasza kenand (#16715) üzenetére


mikk2000
őstag

Konkrétan nem írtam hogy költsön rá, de még úgy is megérheti ha költ rá, hiszen a laphoz való cuccait (ram, proci) újabb architektúrájú lapban felhasználni nem tudja, összerakva működőképesen pedig még egy teljesen használható, "erős" rendszer alapja lehet. Persze nem olyan erős mint a legújabb cikkedben szereplő fejből nem emlékszem 99 valami, de majd ha lesz fölös pénzem lehet elkezdek kalkulálni... :))

(#16717) voaps válasza mikk2000 (#16714) üzenetére


voaps
csendes tag

Tudom, hogy elrontottam, azért vettem a DS3R-t - akkor egyszerre a pasztázáskor a táp is elromlott.

Kondikat meg már cseréltem sokszor, tudom mikre kell figyelni, de egy tápban vannak még MOSFET-ek, diódák, ellenállások, sokminden elromolhat benne. Egy-két púpos kondinál többet nem érdemes cserélni, nem éri meg az anyagköltséget, se a belefektetett munkaidőt.

Van másik gépem is, csak kíváncsi voltam, hogy a korabeli Dual Biosos Gigabyte lapoknak van-e valami megoldás a Bios típushibájára (utólag utánaolvastam, és már anno is rendszeresen kellett rajtuk a chipeket cserélni [link]).

Költeni nem költök rá, max. majd hobbiból szabadidőben. Veszek inkább egy másik márkájú kipróbált P45-ös alaplapot, ha találok normális áron (19-20000 Ft nem az, annyiért Z97-es lapot is kapni már).

(#16718) kenand válasza mikk2000 (#16716) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én sem azért írtam, hogy kritizájalak, rengeteg régi cuccom van (2db 775 lap ésrocik, 7 db x58) és nem is válok meg tőlük. De sajna akár mennyire fáj, ha elromlik, egyszerűen pénzköltés ezekre nem rentábilis. Ha magunktól meg tudjuk, vagy baráti alapon/hobby szinten megy akkor jó.
Van egy g4-ws powermacem, 20 éves is lemúlt, időnként elővettem, pöccre ment, de igazából máre semmire sem jó, mai szemmel, minden piszok lassú. Kíváncsiságból belettem egy levetett mSATA SSD-t picit jobb lett. (évekkel ezelőtt kapott falsh után egy PC-s radeon 9700-at, majd miután tönkre ment egy 8500-at) De 1x csak 3 fütt0 indításkor , logic board hiba. Ami többe kerül, mint ez egész gép.....Van egy g3-as iMac-em is, már bekapcsolni sem érdemes...

(#16717) voaps

Nekem akkor mákom van, rengeteg Giga Dual BIOS lapom van, de még egy sem ment tönkre BIOS hiba miatt

[ Szerkesztve ]

(#16719) cof válasza voaps (#16707) üzenetére


cof
veterán

Hasonló gondom volt Gigabyte GA-EP45-DS3L alaplappal, kékhalál, fagyás, nincs kép stb... És itt kaptam a tippet, hogy emeljem meg az északi híd feszültségét 1.2 V-ra, auto-n 1.1 V-on megy. Azóta atomstabil a gép. Itt beszéltünk róla: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#16720) jokeph válasza cof (#16719) üzenetére


jokeph
nagyúr

4 modul ram-nál sokat szokottt segíteni. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#16721) xeon forever válasza jokeph (#16720) üzenetére


xeon forever
addikt

Azt se felejtsd el, hogy a tápok hamar kihalnak alattuk(4-5 év)...
Nálam pihen. Nincs tápom hozzá. Gépnek semmi baja, de kinyirtA a táphiány. Most már csak legendás szett. :R

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#16722) Bivaly válasza voaps (#16711) üzenetére


Bivaly
tag

Ha a DS3-nak az elgörbült tüske a baja, akkor azt próbáld meg visszahajlítani (nagyító, hegyes csipesz, óvatos kézmozdulatok). Anno volt egy ilyen esetem egy UD3P-vel, visszahajlítottam, és gond nélkül ment utána.

Life begins at 140!

(#16723) elistvan


elistvan
senior tag

Sziasztok!

Évekig állt a tartalék gépem p35 lap l5420-as proci. Most szerettem volna idtani. Megy indul, de nem bootol. próbáltam másik táppal (Chieftec gps-400-as volt benne kicswréltem egy fsp 400-asra. Ugyanz a helyzet. Illetve a vinyó helyett ssd-ről eindítani. Win7 van rajta amikor a windows logó lön be amikor töltene ugye szépen a logó animálódna ez megáll és ennyi. Mit lehet tenni? Szabad szemmel nem látni púpos kondit rajta.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#16724) mikk2000 válasza elistvan (#16723) üzenetére


mikk2000
őstag

Sorrend nélküli tippek, elemcsere, biosban load setup default, boot lemezről valamilyen memtest..., boot lemezről linux stb.

(#16725) elistvan válasza mikk2000 (#16724) üzenetére


elistvan
senior tag

Elemcsere megvolt, nem oldotta meg a gondot. A setup defaults is megvolt memtestet megnézem meg a linuxot is. De a gép csak állt attól a meóóriának nem kéne elromlania.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#16726) mikk2000 válasza elistvan (#16725) üzenetére


mikk2000
őstag

A memóriateszt nem csak a memóriát teszteli, mert nem magát a modult veszed ki, és teszteled célteszterben. Ilyenkor elég sok minden tesztelődik, tehát azért írtam, érdemes lefuttatni.

(#16727) hatter


hatter
tag

Sziasztok kedves tagok! :)

Keresgéltem, de nem találtam leírást az alábbi hibáról:

Adatlapomon lévő configról van szó:

A tünet az volt, hogy lassult a rendszer egyik percről a másikra (pl egy zene tulajdonságait fél perc után adta be job klikk után). Másnap nem indult a rendszer, be sem tölt a BIOS, csippanásig sem jut el, folyamat újraindulgat.
Amiket eddig próbáltam:
Elem kivolt véve (egy éjszakára is) és új elemmel is próbáltam
CMOS reset megvolt többször
Más memóriákkal és táppal is néztem
Néztem egy másik procival (Q8300)
Néztem az adaptert a procin, nincs elmozdulva és a tokozásban is jók a tűk.

Tegnap este próbáltam olyat, hogy proci és elem nélkül indítottam járt egy félpercet majd beletettem a procit egyszer újraindult gyorsan majd csippant és bejött a Reset BIOS menü szürke háttérrel, viszont vagy 5mp után leállt (nemvolt rajta a proci hűtő lehet azért).

Mi lehet a bibi?
Köszönöm a segítséget! :R

(#16728) tlac válasza hatter (#16727) üzenetére


tlac
nagyúr

remélem nem úgy tetted bele a procit, hogy közben ment a gép
hűtő nélkül lehet túlmelegedett és azért állt le

mi a jelenlegi gond? (amikor normálisan össze is van téve a gép)

[ Szerkesztve ]

(#16729) hatter válasza tlac (#16728) üzenetére


hatter
tag

remélem nem úgy tetted bele a procit, hogy közben ment a gép Persze, hogy nemúgy... :DDD

mi a jelenlegi gond? (amikor normálisan össze is van téve a gép) Az, hogy folyamat újraindulgat és a csippanásig sem jut el a betöltés, szóval a bios sem tölt be.

(#16730) tlac válasza hatter (#16729) üzenetére


tlac
nagyúr

egy memóriamodullal próbáld még ki minden foglalatban és a Q8300 legyen benne
cmos clear is mehet még

(#16731) hatter válasza tlac (#16730) üzenetére


hatter
tag

okidoki! :R

Amúgy az alaplap kezd meghalni vagy most ez minek tudható be, mi történt?

(#16732) Weor válasza hatter (#16731) üzenetére


Weor
csendes tag

Szerintem az egyik HDD lesz a ludas. Húzd le az összeset, csak az SSD maradjon.

(#16733) hatter válasza Weor (#16732) üzenetére


hatter
tag

Sorry, kifelejtettem, hogy a HDD-k levannak húzva igen a csak az SSD van rajta (95%-os a kondíciója).

[ Szerkesztve ]

(#16734) cof válasza hatter (#16733) üzenetére


cof
veterán

Amikor tesztelsz valamit mindent le kell húzni. De ha Xeon volt benne mint az adatlapodon és tuningolod is akkor szerintem haldoklik a lap. Ha nem sípol mikor nincs benne ram akkor még a bios-ig sem jut el. Alaplap általában hamarabb adja meg magát mint egy proci, pláne hogy nézted másikkal is. Ugyanilyenem van, előttem biztos tuningolták mert ha nem emelek az északi hídnak feszültséget akkor instabil, fagy, kék halál, hol indul-hol nem. De már szerencsére több mint egy éve atomstabil így.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#16735) hatter válasza cof (#16734) üzenetére


hatter
tag

Igen Xeon 5450ről van szó. Ha benne hagyom a procit és kiveszem a ramokat akkor sípol ezerrel, érzékeli, hogy nincsenek benne a RAM-ok.Tuning nem volt, legalább is nálam nm (csak órák erejéig minimálisan).

(#16736) cof válasza hatter (#16735) üzenetére


cof
veterán

Akkor az lehet a baja mint az én lapomnak. Alap feszen ugyanezt csinálja amikor indulna, hosszú sípolások, ram hiány, pedig nyilván van benne, valami alkatrész már fáradt. De ha egyszer kapsz képet próbáld meg azt amit én is alklamazom.

Itt: Az MCH Core legyen 1.2 V manual.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#16737) tlac válasza cof (#16734) üzenetére


tlac
nagyúr

ezek az északi hidak még elég nagy csíkszélességen készültek
ahhoz, hogy degradálódjon hosszan kell magas feszültségen, forráságban, sokat használni

járt nálam több p43, p45, egyiknek sem volt ilyen gondja
én inkább arra gondolnék, hogy más okozhatja a gondot, p45-nél rengeteg opció van

[ Szerkesztve ]

(#16738) cof válasza tlac (#16737) üzenetére


cof
veterán

Lehet, de nálam szeptember óta semmi fagyás, pöccre indul mindig, napi 5-10 órát megy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#16739) hatter válasza cof (#16736) üzenetére


hatter
tag

Kiderült mi miatt nem indult el a gép:
Nem a proci volt a gond, 1db RAM maradt bent és indult vele. Megfeszeltem amit írtál, már 1,18V-nál indult utána mind a 4db 1066-os Black Dragon RAM-al. Érdekes hogy a 800-as Geil RAM-okkal feszelés előtt is elindult, mind a 4db rammal. Nyilván azmiatt mert a 800-as Geil ramok kevesebb feszkón is elvannak ellenben az 1066-os 2,2-2,4V Black Dragon-ok...

Ezt az egész hibajelenséget annak tudom be, hogy a kondik kezdenek gyengülni az Északi híd felé :O Szóval te se várj már hosszú stabil életet attól, hogy 1éve jó, DE nem festek a falra ördögöt, menjen sokáig azt kívánom!
Köszönöm a segítséget! :R :))

Ui: És itt kérdezném meg miért nem mennek 1066MHZ-en a Black Dragon ramok? Alaplap 1200 OC-s pedig. BIOS jól így belőve jó?

[ Szerkesztve ]

(#16740) jokeph válasza hatter (#16739) üzenetére


jokeph
nagyúr

A Black Dragon ramoknak nem elég az 1,8 Volt fesz, adj csak neki kézzel legalább a rájuk írt alsó értéket (3. kép, DRAM Voltage). ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#16741) hatter válasza jokeph (#16740) üzenetére


hatter
tag

Az nekem is szemet szúrt, de kérdezem 3évig elég volt neki? ;]

(#16742) jokeph válasza hatter (#16741) üzenetére


jokeph
nagyúr

1066-on ment 3 évig 1,8 Voltal ? Mert az tényleg csoda, 800-hoz elég szokott lenni az 1,8 Volt. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#16743) hatter válasza jokeph (#16742) üzenetére


hatter
tag

Egyáltalán nem ment 1066Mhz-en. Megkellett volna manual emelni a feszt hogy 1066Mhz legyen? Több mint 3éve de inkább több mint 4éve is benne vannak ezek a ramok nem nyúltam a bios-hoz. Este megnézzük! :DDD

(#16744) jokeph válasza hatter (#16743) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, mert magától nem fogja megemelni. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#16745) tlac válasza jokeph (#16744) üzenetére


tlac
nagyúr

ha xmp-s az a ram, akkor megemeli

(#16746) jokeph válasza tlac (#16745) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akkor sanszosan, DDR2-ből nem nagyon botlottam bele XMP-vel rendelkező modulokba.
A korai DDR3-ból se nagyon láttam. :U

No meg persze, ha BIOS-ban be is van töltve. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#16747) tlac válasza jokeph (#16746) üzenetére


tlac
nagyúr

pedig még ez a nagyon régi a-data is ramom is tudta
bár epp-nél hívták ennél
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#16748) mikk2000 válasza tlac (#16747) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha a lap lekezeli... amúgy meg állíthatod manuálisan.

(#16749) tlac válasza mikk2000 (#16748) üzenetére


tlac
nagyúr

gigabyte-ok kezelték

(#16750) mikk2000 válasza tlac (#16749) üzenetére


mikk2000
őstag

Chipset... 965p nem igazán...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.