Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) rsanya87 válasza aerol (#15500) üzenetére


rsanya87
tag

Az ujrainditásos kifagyást egy hardver okozza. Nekem a memoriakártya olvasó csinálta, azt letiltottam biosba, és tökéletes lett.

(#15502) aerol válasza rsanya87 (#15501) üzenetére


aerol
tag

akkor lehet, h az usb3-as bővítőm lenne a ludas? köszi a tippet :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#15503) kenand válasza Lordus (#15498) üzenetére


kenand
Topikgazda

Tény, hogy 2-4 éve próbáltam, de több 775-ös lappal is upgardeltem Win 7-ről 10-re probléma mentesen.

(#15504) tlac válasza aerol (#15502) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem pendrive-nál tud olyat csinálni gigabyte lap, hogy megáll a postnál ha a legacy usb storage engedélyezve van és bizonyos számára ismeretlen formátumban van a pendrive-ra formázva

(#15505) rsanya87 válasza aerol (#15502) üzenetére


rsanya87
tag

Esélyes, de nem biztos. Egy próbát megér. :)

(#15506) tlac válasza Lordus (#15498) üzenetére


tlac
nagyúr

nálam rendesen feltelepült a win10 moddolt bios-os ep45-ud3p-re, ep45-ud3-ra, ep43-ud3l-re és 965p-ds4-re (ez a lap nem volt stabil a xeon-nal) is, úgy, hogy xeon proci volt a lapokban

[ Szerkesztve ]

(#15507) lamiki válasza Lordus (#15496) üzenetére


lamiki
senior tag

Ha 2 magos procival feltelepül, akkor telepítsd azzal, és majd telepítés után cserélj processzort. Figyelj rá, hogy rendesen felismerte e az új processzort. Win 10-nél nagyon sokszor bennragad a régi proceszor, nem veszi észre a hardver cserét, ilyenkor le kell törölni az eszközkezelőből a régi processzort, és újraindítás után már látni fogja az újat.
Pont Dell Optiplex talán 755-nél jártam úgy, hogy semmilyen Win 10 verzió nem akart feltelepülni, pedig kipróbáltam vagy 4 féle telepítőt is, mindig kékhalálozott a telepítés elején. Ott az egyik memória modullal volt gondja. 1 db memóriával aztán gond nélkül feltelepült. Telepítés után már gond nélkül működött 2 db memóriával is.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#15508) Lordus válasza lamiki (#15507) üzenetére


Lordus
senior tag

köszi, pont erre gondoltam, mi van, ha feltelepítem c2d procival, majd telepítés után berakok egy xeont. ezek szerint működhet! :)
kipróbálom!
más: most próbáltam ki az MSP P35 Neo lapomon a legújabb buildet, és a szokásos:
windows logo megjelenik, a pendrive ledje folyamatosan villog, de semmi más nem történik. kb. 10-15 percet vártam...

apropó: gondolom eredeti biossal telepítsek, és ha feltelepült, akkor mehet fel a moddolt bios, majd procicsere és indulhat a win.
egyébként ha nem működik xeonnal és visszarakom a c2d-t, akkor újra működnie kellene, igaz?

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15509) Speed® válasza Lordus (#15508) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amennyiben a modBIOS tartalmazza a szükséges microcodeot, mennie kell. Mondjuk normál esetben Xeonnal is gond nélkül felmegy, nálam legalábbis nem okozott gondot még.

(#15510) Lordus válasza Speed® (#15509) üzenetére


Lordus
senior tag

figyi, tobb geppel probaltam es nem megy
mindegyik eredeti biossal nyavajog inditasnal, ahogy fent van a moddolt bios, mukodnek.
annyi, hogy nem a szokasos e5450 van bennuk, hanem x3363 - de elvileg pont ez minden chipsettel mukodik...
nem ertem en sem, mert sokaknak sikerul, es ha nem is vagyok it guru, de nem vagyok teljesen tajekozatlan a temaban, szoval mennie kellene... de megsem...
giga p35, msi p35, dell optiplex 760, dell optiplex 780 (ezek talan p31 vagy p41 chipsetesek, nem emlekszem) es egyik sem megy. azt nem hiszem, hogy mind a 4hez rossz bios van felrakva...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15511) Speed® válasza Lordus (#15510) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Úgy értettem, hogy Xeonnal modBIOS mellett felmegy az OS, nem kell official procival szórakozni. Nem tudom, mivel szívsz, esetleg maga a telepítő? Én Kori féle LTSCt használok.

(#15512) Lordus válasza Speed® (#15511) üzenetére


Lordus
senior tag

es 2-3 fele fatebringer editionnal probaltam.
sima c2d gepekre felmentek. i5re is. tehat a telepitok jok...
kellene egy e szerias xeon. lehet, azzal nem szorakozna...
nincs mas otletem.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15513) lenoma válasza Lordus (#15512) üzenetére


lenoma
aktív tag

A Windows 10 telepítés nem megy pendrive-ról? Mert arravan megoldás ami lehet neked is beválik.
Nálam Phenom-on és Xeon-on nem ment az utolsó néhány windows 10 build telepítése.
Külföldi oldalon találtam a megoldást.
- USB 3 PCI-E kártya ki a gépből ha van
- USB 3 letiltása a biosbanű
- USB 2-es pendriveról telepítés és USB 2-es portba dugva.
- Minden USB-s háttértároló kihúzása a gépből telepítés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#15514) Meggyi001 válasza lenoma (#15513) üzenetére

Usb 2-es pendrive rufus-al, + win10 ltsb 2016, nekem asszem az ment xeon-on.

https://gamergep.hu/

(#15515) Lordus válasza lenoma (#15513) üzenetére


Lordus
senior tag

koszi!
ezek eleg regi gepek, nincs is rajtuk usb3
semmi mas nincs bedugca, csak 1 pendrive.
rufussal csinaltam, mukodik, tobb is. mind usb 2.0as
es tobb c2d vagy i5 gepre telepult. xeonra nem.
nalam lesz a hiba ez bizos, csak nem tudok rajonni.
a bios moddolashoz nem ertek, de ha valaki igen, akkor megkoszonom, ha ranez a moddolt biosra, hogy valoban benne van-e a microkod, mert akkor mar ezt is kizarhatnam... meg kellene egy barmilyen gyenge e4XXX xeont szereznem, hogy az x3363at is kizarjam...
csak azert, mert bosszant, ha valaminek mennie kellene es nem megy, nem tudom megoldani...

Meggyi001: ha mar felrakom, akkor friss buildet szeretnek. de ez sem lehet gond, mert 2016-17 korul mar probalkoztam, akkori buildekkel - ugyan ez lett a vege.

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15516) cof válasza Lordus (#15515) üzenetére


cof
veterán

Nekem E8400 van, alaplap meg GA-G31M-ES2L v1, próbálkoztam én is régebben W10-el, a BIOS nem tudja kezelni a GPT partíciót, csak így lehetett kiírni a W10-et pendrive-ra, nincs UEFI mód a BIOS-ban, és itt abba is hagytam a dolgot, jó nekem a Windows 7. Legalábbis ezeket olvastam régebben amikor próbáltam a W10 telepítést. POST-nál lefagy a gép.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#15517) tlac válasza cof (#15516) üzenetére


tlac
nagyúr

nem kell a gpt, a régi mbr-es particionálással is megy a telepítő/win10
sőt ezeken a gépeken így is kell csinálni

(#15518) Lordus válasza cof (#15516) üzenetére


Lordus
senior tag

de a rufussal mbr/bios telepito is keszitheto!
nem a gpt/uefi modot kell hasznalni.
persze, hogy ezek a lapok meg hirbol sem hallottak uefirol...
en a postnal tovabb jutok, kb 5 masodperccel :D

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15519) cof válasza Lordus (#15518) üzenetére


cof
veterán

Nem is néztem, hogy lehet-e állítani, ugye egyből mikor betallóztam az ISO-t GPT partícióban akarta kiírni. De majd akkor lehet kipróbálom, bár csak USB3 pendrive-om van, ahogy most itt olvasgatom ez nem jó.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#15520) Lordus válasza cof (#15519) üzenetére


Lordus
senior tag

nem biztos... lehet jo lesz, probald meg. ha addig eljutsz, hogy keri az orszagot, sot, ha jonnek a legelejen a windows logonal a porgo pottyok, akkor jo! (marmint a pendrive)

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15521) tlac válasza Lordus (#15515) üzenetére


tlac
nagyúr

a bios moddolashoz nem ertek, de ha valaki igen, akkor megkoszonom, ha ranez a moddolt biosra, hogy valoban benne van-e a microkod, mert akkor mar ezt is kizarhatnam

te is meg tudod nézni az alábbiakkal:
MCExtractor, letöltés
intelmicrocodelist, letöltés

[ Szerkesztve ]

(#15522) tlac válasza cof (#15519) üzenetére


tlac
nagyúr

jó az a usb3-as pendrive is, úgy is 2-es módban fog menni

(#15523) Lordus válasza tlac (#15521) üzenetére


Lordus
senior tag

na megnezem holnap, koszi ;)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15524) xeon forever válasza Speed® (#15499) üzenetére


xeon forever
addikt

:F
Hogyne lenne koze egymashoz.
Amig a shared memoryban tarolt adatot kissebb mennyisegu ramnal varakoztatasba helyezi amig le nem cserelodik a cim, addig boseges mennyisegnel nics szuksege kenyszeritett cimcserere.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#15525) Speed® válasza Lordus (#15515) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Friss LTSC (1809 alapú), 19.12.27.ig integrált frissítésekkel.
Ha régi vasakra kell W10, én mindig ezt pakolom fel inkább.

(#15526) Speed® válasza xeon forever (#15524) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tippelj, mennyi adat lehet a RAMban, ha 12GB VRAM van?
Szerintem ~0, de egyszerűen letesztelheted, ha szeretnéd,
mérj egy alapvetően CPUlimites platformon 8/8+ RAMmal.
Egyébként ott bukik az egész, hogy irreális ilyen VGA bele..
Nincs olyan user, akit ne érdekelne, hogy lógatja a lábát :N

(#15527) xeon forever válasza Speed® (#15526) üzenetére


xeon forever
addikt

FF XV miatt leptem meg a sandyrol a kov platformot.2-3 ora game time utan elkezdte megtomni a ramot. Neztem mint katiban anegerbre hova lett ...a 32 G...ram. kineztem a log filet es nv shm elkezdte feltolteni a cachben tarolt adatot ramba. * persze ez lehet a programozas optimalizalalansaga is Squere Enix oldalrol is...Mindenestre 2680v3+64G ram ota nem jott elo a jelenseg.@minden kimaxolva amint par dolgot vissza vettem utana nem volt ilyen jellegu problemam.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#15528) cof válasza tlac (#15522) üzenetére


cof
veterán

Erről jut eszembe, nálam a Windows 7 telepítés is elég sok idő. Ugye az elején, telepítő betöltés és fájlok másolása a HDD-re, mint ha 1.1-ben menne csak az USB olyan lassú. Más gépeken még nem tapasztaltam ilyet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#15529) jokeph válasza cof (#15516) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem csodálom. :D
Ha nem megy a Rufus-al, megpróbálhatod EZZEL megcsinálni. Az MS hivatalos progija, ezzel csak legacy/MBR módú W7/8/8.1/10 telepítőket lehet csinálni. ;)
Azaz, pont ilyen szép régi gépekhez való, 4 lépéses a progi, el se lehet hibázni. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#15530) Lordus válasza tlac (#15521) üzenetére


Lordus
senior tag

nem sikerül...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15531) lenoma válasza Lordus (#15530) üzenetére


lenoma
aktív tag

Szia!

- Olvasd el az összefoglalót.

- Vagy a témaindító cikket, az utolsó lap alján hasznos linkek vannak:
https://logout.hu/cikk/lga_775_tuning_olcso_bb_771-es_4_magos_xeon_cpu_a/vegszo_es_linkek.html

- Vagy a delidded oldal alján látható 10 aloldal is hasznos lehet, érdemes a lap xeon kompatiblitását is ellenőrizni:
https://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/2/

- A biost írd felül egy moddoltal:
https://ideafix.name/?page_id=4351

(#15532) lenoma válasza cof (#15519) üzenetére


lenoma
aktív tag

Akkor részletezem.
Lehet, hogy jó az usb 3 pendrive is.
Nálam az utolsó néhány windows 10 főverzió telepítője xeonon és phenomon sem akart települni, se pendrive-ról se DVD-ről. Megállt a telepílés a meghajtó választásnál, egyik SSD-re sem lehetett telepíteni.
Utána néztem és külföldi oldalakon találtam fentebb részletezett megoldásokat.
Állítólag a Microsoft az utolsó néhány build telepítőjénél babrált a régi gépek kompatibilitásával és bezavarnak az USB-s háttértárolók vagy az USB 3 régi gépen.
Nálam csak akkor müködött a telepítő, ha csak egy USB 2-es pendrive volt bedugva USB 2-es portba, USB3 letiltásával.
Viszont szerintem minden xeonon mennie kell a windoes 10-nek ha a 771 CPU kompatibilis a 775 lappal. /persze moddolt biossal/

(#15533) rsanya87


rsanya87
tag

Most igazán nem értem mi a baj a win10 telepítéssel 775 socketen. A minap telepitettem fel a win10 1909-et egy ősrégi dell dimension e520 gépre, e6700 proci van a gépbe, 6gb ddr2 667mhz rammal, és egy gt 440 1gb vga-val. Windows iso letölt az ms hivatalos appjával (természetesen 64bitest), rufus, iso betallóz, gpt-ről átállít mbr-re, kiír, bedug, telepít, örül.. A pendrive egy 16gb-os kingston usb2-es. Ha ennél újabb gépre nem megy fel, az userhiba lesz..

(#15534) envagyok válasza lenoma (#15532) üzenetére


envagyok
veterán

Nem hackelt telepítővel, hanem a microsoft gyári letölthető tlepítőjével nem próbáltál pendrive-ot csinálni?
Nekem azzal soha semmi bajom nem volt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#15535) MasterDeeJay

Én pl már nem cseszekedek pendriveal.
Van egy asztali dokkolóm, bedobom az ssd/hdd-t ami van egy partíciót megcsinálok, aktivá tesztem, felmásolom a komplett iso-t majd boot/bootsect.exe /nt60 E: /force és dobom be a gépbe, egyből bootol és rakja is fel. Ha megvan akkor msconfigból kiszedem a plusz setup menüt meg törlöm a telepítési fileokat.
Vaaaagy egy eleve friss telepítést klónozok le és rakom be készen, ugyanis win10 egész jól kezeli ha másik gépbe kerül.

(#15536) tlac válasza Lordus (#15530) üzenetére


tlac
nagyúr

hát az nem jó

(#15537) Lordus válasza lenoma (#15531) üzenetére


Lordus
senior tag

szia,

őőő, ezeken már réges-rég túl vagyok.
A gépek mindegyike évek óta működik moddolt biossal, Xeon procival.
Az általad linkelt oldalakat is ismerem.
az összefoglalót is.

Írtam már, hogy nem vagyok teljesen láma a témában...

A gondom az, - és itt rsanya87 15533-asára is válaszolnék -, hogy X3363 Xeon van a gépekben!
Mindegyikben!

Értem én, hogy az EXXXX szériákkal - mert a fórumozók 99%-ának ez van - működik, és némelyikőtök értetlenkedik, hogy "mi a gond a W10 telepítéssel", de amíg a körülmények nem azonosak, addig miért várjátok el, hogy a végeredmény egyforma legyen?

Szerintem - bár nem vagyok informatikus - a cpu lesz az oka, valamiért ez a sorozat így reagál. Szeretném megtalálni az okát, szeretném megoldani, hogy telepíthető legyen rá a win 10, és ebben kérnék tanácsot, olyantól, aki már X3*** sorozattal sikeresen telepítette.

A találgatásokat is szívesen fogadom, de a kioktató, lebecsülő kommentek talán mellőzhetőek.
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15538) lenoma


lenoma
aktív tag

Szia, bocs nem kioktatásnak szántam, csak gyorsan begépeltem tőszavakkal. Illetve bár a Te írásodra nyomtam a választ de a többi kérdező, mért nem megy kérdésére is szántam a választ. Nem írtad, hogy próbáltad-e másik moddolt biossal. Nálam az USB háttértárolók akasztották meg a telepítést de csak régi gépeken többféle telepítővel, miközben ryzen 3-ra simán települ.

[ Szerkesztve ]

(#15539) emre válasza envagyok (#15534) üzenetére


emre
veterán

Nekem azzal nem megy. Két napja túrom a biost meg a netet mi lehet a gond.
Egy P35-DS4 + 5450 +8gb ram + 120Gb SSD kombóra próbálom felhúzni a W10-et, és addig jutottam hogy invalid file system hibával megáll a boot. A telepítés el sem indul.
Most megnézem hátha a Rufus jobban ért hozzá, bár erősen kételkedek. Ha ez sem jön be megyek veszek pár dl dvd lemezt.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#15540) Laraxior válasza emre (#15539) üzenetére


Laraxior
titán

Én időtlen idők óta csak DVDről telepítek :D
Nem túl gyors, de cserébe mindegyik rendszerrel kompatibilis.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15541) tlac válasza emre (#15539) üzenetére


tlac
nagyúr

próbáld másik usb portban, lehetőség szerint a hátsó, alaplapiban

(#15542) Speed® válasza emre (#15539) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha MBR/CSM módban csinálod rufussal a pent, meg kell egye, ha GPTben készül el, akkor nem tud vele mit kezdeni, hiszen nem UEFIs a lap.

(#15543) Meggyi001 válasza MasterDeeJay (#15535) üzenetére

Ez egy jó trükk :K

https://gamergep.hu/

(#15544) tyan válasza Lordus (#15537) üzenetére


tyan
senior tag

Szia,
A BIOS-ban keress egy olyan sort, hogy No-Execute Memory Protect (Gigabyte lapoknál az Advanced BIOS Features menün belül van)! Ez alapból Enabled-re van állítva. A Windows 10 telepítésének idejére tedd Disabled állásra. Lehet ez a baja.

(#15545) Lordus válasza tyan (#15544) üzenetére


Lordus
senior tag

koszonom a tippet, az msi lapon is van ilyen, letiltottam, de sajnos ugyanaz. a boot menuben a pendrivera bokok, par masodperc utan a kek win10 logo megjelenik, es ennyi. innen nem lep tovabb.
a biosnak jonak kell lenni, mert mind biosban, mind a bootolas alatt a postnal kiirja megfeleloen a procit... tehat sztem ebbol az kovetkezik, hogy a mikrokodot tartalmaznia KELL a biosnak...
:W
emlekszem anno is probalkoztam mar a beallitasokkal, de akar mit allitok, se rosszabb, se jobb nem lesz. mindig bejon a logo, de a pottyok alatta soha nem kezdenek el korozni.

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15546) emre válasza emre (#15539) üzenetére


emre
veterán

Kiírtam dvd-re, úgy felment.

De hogy mekkora rakás szar ez a tízes....mondjuk elég kőagyú vagyok ha lenne 64 bites magyar xp még mindig azt használnám ;] és a 7-est is eléggé megszerettem, maradni is fog egy darabig. Viszont a gyerek gépére kellett a 10-es mert Ő már semmit nem fog tanulni a régebbieken.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#15547) tlac válasza Lordus (#15545) üzenetére


tlac
nagyúr

a biosnak jonak kell lenni, mert mind biosban, mind a bootolas alatt a postnal kiirja megfeleloen a procit

ebből még szerintem nem következik, mert az egy dolog, hogy kiolvassa a proci nevét, de nem biztos, hogy talál hozzá microcode-ot is

(#15548) Lordus válasza tlac (#15547) üzenetére


Lordus
senior tag

az a baj, hogy évekkel ezelőtt raktam be a xeonokat a gépekbe.
akkor mindent átnyálaztam, utánaolvastam, okultam... de azóta már a nagyrésze homályba vész...

már nem emlékszem pontosan, hogy az MSI lapossal mi volt, de azt tudom, hogy a Dell gépeknél amikor frissítettem a biost (azaz felraktam a moddolt biost) akkor újraindításkor azonnal nyavajgott az épp bent levő c2d proci miatt már post alatt.
Ahogy beraktam a xeont, nem nyavajgott.
még ez sem jelenti azt, hogy jó a bios?
Egyébként pont a pár hsz-szel feljebb levő kolléga által is idézett delidded.com-ról lett letöltve a moddolt bios a gépekhez.

másik: a brand gépeken azért jóval korlátozottabb a bios beállítása. Nemigen van sok variáció, mármint ami a procit/telepítést érinti.
Valahonnan beszerzek egy Exxxx xeont, és megnézem, mit csinál vele. csak legyen itt a közelben valakinek egy eladó darabja.

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15549) envagyok válasza Lordus (#15548) üzenetére


envagyok
veterán

Valami rémlik, hogy egyszer várni kellett vagy félórát mire folytatódott a telepítés.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#15550) Lordus válasza envagyok (#15549) üzenetére


Lordus
senior tag

:Y
na, holnap ennek is adok egy eselyt...
eddig 10 perc volt a max. kb...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.