Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) lamiki válasza thunder1991 (#15795) üzenetére


lamiki
senior tag

Az előbbi képen föntebb bootoláskor ott ki írta a Xeon proci típusát, abból gondoltam, hogy felismeri. De attól még, hogy ismeretlen akár rendesen kezelheti is, de ennek nem nagy az esélye. Win alól, teszt programmal ha megnézed van e órajel visszavétel terheletlen állapotban, és SSE4.1 van e. Ha nincs akkor megpróbálhatod, hogy ahol a biost frissíted, ott csinálsz egy biztonsági mentést a fent lévő biosról, és ahhoz adod hozzá a szükséges mikrokódot. Az összefoglalóban részletesen le van írva a hogyan, de akár itt is akad aki egy köszönömért megcsinálja neked, és azt próbálod vissza írni.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#15802) Lordus


Lordus
senior tag

Sziasztok, p45 - x3363 segítséget kérnék...

Jelenleg egy MSI P35 Neo-F lapom van. Nagyon szeretem, az X3363 2.83@3,8GHz-en szaladgál benne, nem nagy feszemelésekkel, kicsit jobb, de semmi extra léghűtéssel.

Volt szerencsém kiporóbálni egy giga p45 lapot, de 3,6 ghz-et sem tudott benne a proci.
most egy MSI P45 Platinumot szeretnék kipróbálni. Van valami ötlet, hogy a biosban mit állítsak a feszeknél, hogy ki tudjam hajtani?
4x2gb geil 1066 ram van benne, ezek 2,2 - 2,4V-osak. ahogy észrevettem, hiába emelem 2,4V-ra, akkor sem nagyon bírnak többet 1080mhz-nél. feljebb nem toltam. ezt meg tudják 2,2v-on is kb...

De ugye egy p35 chipsetnél jóval kevesebb dolgot lehet állítani, mint a p45-nél.
p35-nél ezek a feszültség beállítások vannak:
cpu (1,875@2,125-2,2V)
ram (1,8V-ot ír, de @ 2,2 - 2,3V)
nb (1,25 @1,35-1,375V)
sb i/o (1,5 @ 1,6V)
sb core (1,05 @ 1,05 - 1,15V)
vtt fsb (1,2 @ 1,3 - 1,325V)

p45-nél teljesen mások, nem nagyon tudom, mit/meddig szabad/érdemes küldeni...
ebben kérnék segítséget tehát, ha valaki msi p45 platinum lappal állatkodik manapság is :DDD

hát, a p45-nél ezek vannak, aminek a felét értem, de a másik felét nem (amik ref0 és ref1-re végződnek)... nem akarok hülyeséget csinálni, nagyon megköszönöm, ha valaki kisegít, hogy ezek mik, (mármint amik nincsenek a p35-nél is, mert azokat tudom) - és hogy hány százalékot szabad emelni kb biztonságosan. :B

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15803) thunder1991


thunder1991
tag

Gyuri27 : Az a helyzet hogy az eredeti nincs meg,ami most rajta van az a gyári oldaláról lett feltéve,és most hiába szedem le azt még naturba se megy fel,Afuwin nem indul el rendszer alatt és dos alatt se működik az afudos ugyan azt írja ki : BIOS does not support AFU.

lamiki : Órajel visszavétel van,és van SSE4.1 is. Próbáltam igen úgy is lementettem ami fent van de,vissza nem megy azt írja hogy : ROM ID is incompatible with existing BIOS! ..
P5K biosnak azt írja : ROM ID is incompatible with existing BIOS!
Ügye ez nem kompatibilis vele azt írja...
Pedig ez P5K....

P5KR-nek meg ezt : Version in ROM file is older than existing board!
Ez meg azt írja hogy régebbit akarok felrakni...de már 0703-nál nincs újjab az oldalon.
Próbáltam mind a 2 fajtából többet is,megcsináltam a mikrokódos hozzáadást is és semmi,szedtem le olyat is amit mások készítettek ezt a mikrokódos biost de az eredmény nem változott.

(#15804) Speed® válasza Lordus (#15802) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ebbe sokan belefutnak, én is megjártam anno..a P35 szögegyszerű, néhány nem állítható témát automatikusan igazít, a P45nek meg minden szirszarját be kell lőni, akkor jön ki az előnye.

(#15805) Lordus válasza Speed® (#15804) üzenetére


Lordus
senior tag

faxa :DDD akkor remélem valaki már kisakkozta előttem nagyjából, és csak finombeállításokat kell alkalmaznom... nem lesz türelmem játszani vele, főleg, ha 3,6ghz-nél már elhasal...

edit@ igazából 466-os fsb lenne a cél (3961mhz) - persze a 4000 mhz is tetszene, de sztem a 471 már nem lesz meg.
azért ne feledjük, hogy ez alapból csak 2830 mhz-es. tehát az e5450-ekkel szemben majd 200 mhz hátrányból indulok. ahhoz képest a 3799 mhz nem is rossz a p35 lappal. :P

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15806) envagyok válasza Lordus (#15802) üzenetére


envagyok
veterán

Azt a CPU feszt jól látom? :Y :Y
cpu (1,875@2,125-2,2V)
3.8 körül annak mennie kellene 1.25-1.3v között.
Nekem még az is csodának tűnik, hogy még nem füstölt el a lappal együtt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#15807) Lordus válasza envagyok (#15806) üzenetére


Lordus
senior tag

bocsánat, elírtam! :DDD
helyesen:
1,1875 az alapfesz
1,2125-ön van hajtva. pár megahertzet tudok hozzátenni 1,2250-nél. a következő lépcső az 1,3V lenne, azt már nem is nagyon erőltettem, így is 70 fok fölé megy erős stress-szel.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15808) Lordus


Lordus
senior tag

bár nem xeon, de ha már a füstölés szóba került...

pont most jártam majdnem így:
véletlenül egy e7400-at, pontosabban a hűtését nem megfelelően rögzítettem. (konkrétan utólag kiderült, hogy semennyire nem ért a hűtő a procihoz)
szóval egy bios frissítés miatt (hol máshol lehetne még ennél nagyobb hülyeséget csinálni :DDD ) beraktam az e7400-at, rá a legkisebb gyári intel hűtőt (rosszul) és biost frissítettem.
néztem is, hogy miért csak 1500 mhz a proci, meg miért 103 celsius fok (!), de megcsinálta, bejött a win10 is :))
amikor készen volt, kivettem a hűtőt, aminek az alja jéghideg volt, a procit meg nem tudtam kivenni, olyan forró...

szum: ezek a c2d-k elég szépen bírják, a magas hőmérséklet miatt visszavett a teljesítményből és még így is (100 fok felett) működtette a gépet... :C

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15809) Gyuri27 válasza thunder1991 (#15803) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#15810) Speed® válasza Lordus (#15807) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1.3 sem sok, ha van mellé hűtő.. egyébként ha E0, simán meglehet vele a 4GHz, E5440ekkel is megy a legtöbb esetben.

(#15811) Lordus válasza Speed® (#15810) üzenetére


Lordus
senior tag

Arctic Freezer Pro 7 (rev. 1) van rajta.

Hát, azért amikor már mind a 4 mag 70 fok fölött van.. tudom, hogy teljesen normális, de mégsem olyan jó érzés...
de ezért kell a p45! :) hátha a többi finombeállítással még javítható az eredmény.
van még a polcon használaton kívül még egy x3363-am, aminek magasabb az alapfesze. az jó vagy rossz tuning szempontjából? én inkább az alacsonyabb feszest tettem be és nyúzom, bár teszt szinten az is kb. ezt tudta...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15812) Speed® válasza Lordus (#15811) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Magasabb VIDesek kevésbé melegednek a tapasztalataim szerint, ami fizikailag furán hathat..de több darabon tapasztaltam. Az F7Pro viszont nem QC OCra termett, az tény.

(#15813) lamiki válasza thunder1991 (#15803) üzenetére


lamiki
senior tag

Ha órajel visszavétel van, és van SSE4.1 is, akkor annak ellenére kezeli a procit, hogy induláskor ismeretlennek írja. Biosban kapcsold ki, hogy hibára megálljon és F1-et keljen nyomnod a tovább bootoláshoz. Még majd a feszültségeket nézd meg, mert lehet, hogy nem jót állít be neki mivel ismeretlen a processzor. Ha máshogy nem megy és együtt tudsz élni a figyelmeztetéssel, hogy ismeretlen CPU, akkor így is működik.
Az afudos régről ha jól emlékszem a /F kapcsolóval erőszakolja rá a nem kompatibilis biost, olvass utána a kapcsolóinak, és azzal kapcsolóval kell még a bios íráshoz kiegészíteni. De ha nem teljesen ugyan az az az alaplap mint a bios típusa, akkor számíthatsz rá, hogy pl nem lesz frissítés után háló kártya

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#15814) Lordus válasza Speed® (#15812) üzenetére


Lordus
senior tag

na, akkor ha megjön az msi p45 lapka, abba berakom a másik xeont és meglátjuk, mit tud.
most ezt kicsit megkínoztam, felemeltem 1,275V-ra az alapfeszt, adtam még a nb és sb-nek is és így 3901mhz-en elindult a vin, és csináltam egy rövid, 10 másodperces stresst is. bírta :)
de aztán szépen visszavettem...
majd körbenézek, hátha van valahol egy jobb hűtés (de csak akkor, ha már a p45-öt sikerül beállítanom hozzá...)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15815) Speed® válasza Lordus (#15814) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Korhű rendszerhez illik egy TRUE..nekem Black van, NB eLoop B12-4 ventivel (2400rpm ;]), nem tudtam még megizzasztani, pedig az X5470 betyárul fűt :)

(#15816) Lordus válasza Speed® (#15815) üzenetére


Lordus
senior tag

hát, az a legszebb az egészben, hogy a gépet 2 havonta 1x kapcsolom be (már amikor nem próbálok még 1-2 mhz-et rádobni a biosban) szóval alig van használva, este, 1 filmnézésre. :DD tudod, alapon nem is vinné a hd filmet, muszáj tuningolni :DDD
szóval a hangzavar így is megvan... kéne egy jobb ház, ami elől szív, hátul fúj és a légáramlat gyönyörűen végighalad a gépen és mindig friss jön be elöl. És kellene egy ultra nagy rézmagos hűtő, meg valami nagy, de nem hangos venti rá...
4 db 2400-as rpm... az már... muzsika - kvartett :D
és gondolom van még a házban néhány légkavaró berendezés.

ui: van kb.12E rpm-es dupla szerver ventim. Delta 8x8x7cm-es.
kb olyat fúj, mint egy autóban a belsőszellőztető rendszer maxon.
csak sajnos úgy is szól, mint egy Porsche... :))

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15817) Speed® válasza Lordus (#15816) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, nálam sem 24/7 vas..sőt. Alkalmi használat van, mikor épp elkap a retrózhatnék.
Nem 4db, a típusa az ;p Amúgy meglepően csendes a teljesítményéhez képest, viszont cserébe kiad 2 másikat az ára :S

(#15818) Laraxior válasza Speed® (#15815) üzenetére


Laraxior
titán

Ugyanitt elado True Copper... :DDD ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#15819) Speed® válasza Laraxior (#15818) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mennyit engedsz a féléből? ;] :DDD

(#15820) xeon forever


xeon forever
addikt

Nalam van egy oreg Fuji server tower. 1k Huf volt anno bontva... Venti nelkul elszaladgalt az E5430 466 FSB-n FPU full load 72 fokon. @ CPU full load 60 fok....igaz normal hazba nem fert bele. 251mmm magas.:w

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#15821) Lordus


Lordus
senior tag

#15802-re valaki?
Röviden: MSI P45 Platinum beállítás (ref0 és ref1 fesz értékek)
köszönöm! :R

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15822) xeon forever


xeon forever
addikt

Olyan kerde sem van ha a giga p45 lapomat El szeretnem adni annak most mi realis erteke?

DDR2-s

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#15823) jokeph válasza xeon forever (#15822) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az attól függ.... amennyit adnak érte. :D
I/O shield megléte alap, ha megvan doboza meg egyéb kacatja az már értéknövelő. Meg persze milyen P45-ös... abból is van pár gyengébb eresztés...
Viszonyításképpen: Asus P5Q-t kopaszon 5k-ért vettem, ha ez segít. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#15824) xeon forever válasza jokeph (#15823) üzenetére


xeon forever
addikt

Rammal egyutt menne... Kell uj SSD a nagytestverbe....

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#15825) Lordus válasza xeon forever (#15824) üzenetére


Lordus
senior tag

HELP!
hogy állítottad be a biost? nekem a p35 lapomban 2,8@3,8ghz-en megy a xeon, a p45 platinumban meg 3,4-3,6 talán. nem tudom feljebb vinni... küldj pár fotót lszi a bios overclock részről! köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#15826) jokeph válasza xeon forever (#15824) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez igen, szép kis kiszolgáló, 8 TB össz. tárhellyel. :C
Szerintem dobd fel 20k-25k között, CPU-val inkább 25k+. :U
Ha nem sürgős eladni, lehet jobban járnál, ha Ebay-re tennéd fel.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#15827) xeon forever válasza Lordus (#15825) üzenetére


xeon forever
addikt

Mindent auton hagytam.... Csak a 466 fsb-t allitottsm be.......509 fsb volt a vege a szar Kingstone ramokkal. De Mar 2 Eve a polcon pihen tartalek gepkent. Arra emlekszem vcore 1.375v ramok 2.0.v nb.1.25v (nalam, de mint tudjuk ez a lap volt a vege ennek az architekturanak) Meg persze me feljtsuk azt se, hogy Kelley neki egy 600w-os minosegi tap.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#15828) xeon forever válasza jokeph (#15826) üzenetére


xeon forever
addikt

Ezt azert nem erzem realisnak mert komplett Dell t1600-at vettem helyette e3-1225-tel 8giga ddr3 rammal Quadro k2200-zal 18500 Magyar forinttert+posts 20 euro...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#15829) jokeph válasza xeon forever (#15828) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezért írtam, hogy minden relatív, és annyit ér, amnnyit adnak érte. Az s775 elitebb lapjai egyre ritkábbak, és mivel még mindig van kereslet, ezért hajlandóak érte megadni akár az általam írt összeget is - szerintem. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#15830) xeon forever válasza jokeph (#15829) üzenetére


xeon forever
addikt

En inkabb a Magyar hardverapros viszonylatra lennek kivancsi.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#15831) Speed® válasza xeon forever (#15830) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

UD3 keresett, 10-12k tartozékok függvényében, proci 4k, RAMok 10k, szóval HAn is reális a ~25, ha nem sürgős.

(#15832) Laraxior


Laraxior
titán

Az UD3R biztosan pillanatok alatt elmegy. :K :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#15833) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nem proci volt kevés. :)
Asus P5N73-CN nForce 630i (MCP73PV)
C2Q Xeon E5310 (4x1600 MHz)
Radeon HD6350 512MB Driver: AMDGPU
3 GB RAM SC
MX Linux

Natívan Linuxos teszprogram: Unigine Heaven Benchmark 4.0
FPS: 3.9
Score: 99
Min FPS: 2.8
Max FPS: 7.1

Render: OpenGL
Mode: 1440x900 fullscreen
Preset: Custom
Quality: High
Tessellation:Disabled

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15834) envagyok


envagyok
veterán

Kicsit elfelejtettem már a xeonos dolgokat..
Mindegyik Xeon-t kell nútolni és matricázni?
Úgy rémlik, van pár kivétel. Melyek azok nem tudja valaki?
Azokra se nútolás, se matrica nem kell?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#15835) jokeph válasza envagyok (#15834) üzenetére


jokeph
nagyúr

E3120 pl, X3330/3360. és ezek variánsai, amik 0-ra végződnek natív s775-ös fogalaltúak. :U
45nm FSB1333.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#15836) MrChris válasza lamiki (#15507) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szia! Olvastam a hsz-od, szintén nem települt nálam se xeon e5430-al, telepítettem egy kétmagossal, majd procicsere. Eltávolítottam a régit és újraindítás, de sajnos bootloop lett belőle. A Javítás se tud betöltődni. Fogalmam sincs mit lehetne tenni, max vissza mindent és újratelepítés.

Visszatettem a c2d procit azzal kijavította magát.

[ Szerkesztve ]

(#15837) Speed® válasza MrChris (#15836) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

BIOS Xeon microcodeos? Proci adapteres vagy forrasztott? Nútolt vagy a socket van moddolva hozzá?

(#15838) MrChris válasza Speed® (#15837) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gigabyte p35 ds3p a lap F12-es bios, hivatalos utolsó, gondolom ebben semmi mikrokódos csel nincs, nem találtam módosított biost. Nincs módosítva a foglalat. A proci van moddolva egy kis izé van ráragasztva, gondolom ez a nútolt.

(#15839) Speed® válasza MrChris (#15838) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor első körben keress vagy készíts BIOSt hozzá.

A ragasztott izé a 771-775 adapter, ha a foglalatod nincs moddolva (műanyag pozícionálók kikapva), akkor a proci nyákja kell nútolva legyen, azt nézd meg, hogy rendesen beleül-e a socketba, okozhat gondot ez is.

(#15840) lamiki válasza MrChris (#15836) üzenetére


lamiki
senior tag

Na meg az alaplap pontos típusa sem ártana.
Xeon mod biost te hegesztetted, vagy valamelyik oldalról letöltötted?
Mert van olyan, hogy az egyik oldalról letöltöttel nem megy, a másikról letöltöttel meg igen.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#15841) lamiki válasza lamiki (#15840) üzenetére


lamiki
senior tag

Bocsi, 5 percenként elmegy a netem, mire elküldtem a választ, addigra már megválaszolódtak a kérdések, szerkeszteni nem tudtam, mert újra elment a net. Sajna nőnek és lombosodnak a fák, úgy néz ki úgy néz ki a WI-FI-s netemnek annyi lesz, ha meg emelek az antenna árbócon, akkor én leszek a környéken a villám hárító. :W
Bios akár itt is van. Rakjál fel Xeon mikrokódos biost, és akkor valószínű megoldódik a problémád.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#15842) tlac válasza lamiki (#15841) üzenetére


tlac
nagyúr

no fene, újra él a genius-os oldal
az ő munkái egyébként elég jók

(#15843) MrChris


MrChris
nagyúr

Köszönöm a segítségeteket! :R Letöltöttem az F13b-t és megtörtént a tsoda, engedi telepíteni. Forever Xeon! A bios készítéshez fingom sincs.
Sajnáltam volna ezt a lapot, procit, 8gb ramot padlásra tolni.

Ez az e5430 típus mennyit bír? Egyszer 3ghz-re húztam, de a videóvágáskori teljesítmény problémát nem oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#15844) Speed® válasza MrChris (#15843) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

SLBBK/SLANU? Ha előbbi (E0), ~3.6G menni fog, kérdés a lapod szeretné-e, P35+4x2GB jellemzően nem ugrik nagyot FSBben.

[ Szerkesztve ]

(#15845) MrChris válasza Speed® (#15844) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahhoz megint szét kéne szednem. :D
Amit szerettem volna azt úgy néz ki hozza, yt lejátszás, FHD/60p, 50-60% procikihasználtsággal 2.2GHz-t ír. A c2d 6550 ezt nem tudta, mindig droppolt 100%-on.
Alapjáraton 44-52°-on van, ha pörgetem a fenti módon felmegy egész 67°-ig. Ez még belefér? Spec oldalán ezt aszem maximumnak írja.

(#15846) tlac válasza MrChris (#15845) üzenetére


tlac
nagyúr

nem kell szétszedni, cpu-z kiírja, mutass róla egy képet

a youtube megoldható lett volna core2-vel is, ha nem ősi videokártyád van, csak egy böngésző extension kell hozzá: h264ify
próbáld ki, sokkal kisebb lesz a terhelés, ha támogatja a kártyád a hardveres gyorsítást

hőmérséklet bőven jó

(#15847) Speed® válasza MrChris (#15845) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mi ír 2.2GHzet..? Hőmérséklet nem para, a TjMax jóval feljebb van.

(#15848) MrChris válasza Speed® (#15844) üzenetére


MrChris
nagyúr

Txt-ben jó lesz? Mintha E0 lenne, a csomagolására is ráírta az eladó, hogy E0 :D és H.HT.? Kissé figyelmetlen vagyok, tizenéve ezek jobban mentek...
A CPUID HWMonitor-ból vettem a hőmérsékletet.
A túlhajtás inkább csak érdekességből kérdem, mert most a stabilitás a fontos és ha elindít az öreg egy YT videót amiből a max a FHD/60p (valszeg ez fogja legjobban megterhelni a gépet) az mind menjen.

[ Szerkesztve ]

(#15849) Speed® válasza MrChris (#15848) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, ez E0. Ha stabilitás mindenekelőtt, akkor 400as FSB alapfesz körül, 3.2GHz (alias QX9770) minden szinten elég. Mellette RAMok 800on mehetnek, jó esetben MCH sem kér +feszt ehhez v. minimálisat.

(#15850) MrChris


MrChris
nagyúr

Közel egy heti használat után úgy néz ki, hogy a Gigabyte P35-DS3P alaplap az F13béta bios-al, és a Xeon E5430-as proci stabilan működik a Windows 10/64-el. A böngészés szinte pont olyan sebességű, mint az i5 9600-as gépen, :DDD marginális a különbség. Még a youtube FHD/60p-t is simán, drop nélkül viszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.