Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pomorski


pomorski
őstag

Gratulálok hozzá, igazán szép darabok!

(#2) Charx


Charx
senior tag

Gratula, nagyon jók, legközelebb elmegyek :)

(#3) Peter13 válasza pomorski (#1) üzenetére


Peter13
senior tag

Egyszer úgyis eljutok oda!
:) ;]
(egyébként pedig köszi a beszámolót, meg a rengeteg képet, így legalább valami átjött a hangulatából azoknak is akik nem tudtak ott lenni)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#4) bacsis válasza Peter13 (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, ez volt a célom, hogy igyekezzek vissza adni a hangulatot, ha másnem így írásos formában :)
de azokat (az amúgy sokszor qrva idegesítő csipogásokat ;] ) hangokat át kell élni a helyszínen a klasszikus játékok hangvilágát nem tudja a cikk vissza adni :(

(#5) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Szép munka. Öröm látni, hogy az XT amin felnőttem, még működik. Ha jól nézem, akkor a 3. legrégebbi gép. :) (Bár lehet, hogy a másik oldalról kéne számolni.)

[ Szerkesztve ]

(#6) bacsis válasza Ghoosty (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, látom kiszúrtad :K ugye, hogy jó helyre került :))

(#7) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Még egy két képnél, a hideg is kirázott. Kőkemény nosztalgia! :)

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#8) Bounti


Bounti
aktív tag

Jövőre biztos ott leszek, és talán viszek egy barátot is...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#9) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Házi videóm róla (1. nap): [link]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#10) spammer válasza Sanchez638 (#9) üzenetére


spammer
veterán

Mi a címe annak a zenének, ami 11:45-nél szól a Winampből? Ismerem, de az Istennek se jut eszembe a címe.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11) boeing


boeing
senior tag

Uhhh ez igy a képeken is szuper volt. :K

(#12) Sanchez638 válasza spammer (#10) üzenetére


Sanchez638
addikt

Greece 2000 [link] Egyébként abba a laptopba egy JBL hangrendszer van, mini mélynyomóval. :D

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#13) spammer válasza Sanchez638 (#12) üzenetére


spammer
veterán

Ó basszus, tényleg. :))
Köszi! :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14) #20655360


#20655360
törölt tag

Kérnék egy kis infót arról az ati plexis házról. :B Pls!
Ha egyedi mod, akk tárgytalan.

(#15) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Király!

(#16) bacsis válasza #20655360 (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az nem gyári gépház értelemszerűen :) és csak azért volt kint a kiállításon, mert az zárta le a rendezvényt, hogy az már napjaink PC-it idézi, igaz az is 2006-os volt :)

(#17) interstate76


interstate76
addikt

Szép gyűjtemény, gratula hozzá! :C

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#18) chokeee


chokeee
aktív tag

Gratulálok a tartalmas kiállításhoz, a bele fektetett munkához és hogy mindezt önzetlenül " társadalmi munkában" csinálod.

:C :C :C

gumiczuczli

(#19) enterlaci


enterlaci
senior tag

Zsír lehetett! Én jövőre szívesen elmennék!

Fúú, a suliban még XT-n is játszhattunk néha napján, otthon pedig később AMD 386SX40-el kezdtem. Jajj a Testdrive, a Dos, a Checkit meg minden más... :)

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#20) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Ez igen micsoda masinák :Y

A minap találtam én is egy fekvőházas masinát. Elég réginek néz ki. Nem tudjátok véletlenül hová rakjam itt a fórumban hogy segítsenek beazonosítani hogy miféle gép lehet?

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#21) Brett001


Brett001
aktív tag

Nagyon király gyűjtemény, gratula a kiállításhoz. Az AWE32, Gravis meg a kihúzhatós vincseszter rack láttán elmorzsoltam egy-két könnycseppet. :D

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#22) carr


carr
őstag

:R
Maxi respect!
Gratula! :)
Ezt így a család mellett kivitelezni! Gratulálok! Minden elismerésem! :))
Hogy lehet erről korábban tudomást szerezni??
Komolyan szándékozom elmenni jövőre! Csak kéne tudni róla! :D
Van valami ph oldal faszbukon?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#23) Sanchez638 válasza carr (#22) üzenetére


Sanchez638
addikt

legalább 1 hónappal elötte volt ph-n is egy cikk, meg bacsis-nak a különböző helyein.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#24) tailor74


tailor74
őstag

Nem semmi munka lehetett ezt így megvalósítani. :Y
Gratulálok hozzá!

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26) bacsis válasza carr (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így van, ahogy sanchezsa is mondta, a PH is kirakott egy cikket, de itt a Logouton is a személyes bejegyzésemben is többször is jeleztem, illetve az oldalamon is, már előtte vagy 1,5 hónappal :B
Persze így is nagyon sok emberhez nem jutott el a hír... De majd jövőre bepótolhatod :)
tailor74! Hááát.. .lef*stam a bokám mire összehoztam... mikor hazapakoltam akkor úgy voltam vele, soha az életbe nem csinálok még egy ilyent... aztán azért ahogy lecsillapodtam, már kezd megváltozni a véleményem :D

[ Szerkesztve ]

(#27) zorzy4


zorzy4
őstag

Gratulálok. nagyszerű kiállítás letehet. Ha lesz Pesten elmennék én is.
Cserélhetnénk tapasztalatokat, meg cuccokat. Retro mobilososk ws. retro számítógépesek.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#28) bzoly


bzoly
aktív tag

Gratulálok, szép kiállítás.
Psion 5mx-ed van? :D

(#29) bacsis válasza bzoly (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak x86 kompatibilis gépekkel foglalkozok :B
igaz van StrongARM alapú HP Jornada gépem is, de akkor is inkább csak az x86 jellemző :)

(#30) Gyikfej


Gyikfej
tag

Gratulálok a sok gépedhez.
A vastag Acer laptop még az enyém volt.:)

(#31) davidsone


davidsone
addikt

van itt vas rendesen :C

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#32) bacsis válasza Gyikfej (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen elképzelhető, látod csak jó helyre került az is :))

(#33) pomorski válasza bacsis (#29) üzenetére


pomorski
őstag

Tudom, hogy nem ide vág, de nekünk pedig van egy csomó Silicon Graphics gépünk, amiből mi is tervezünk előbb-utóbb egy utazókiállítást csinálni. (De gondolom, inkább ez "utóbb" lesz, nem "előbb".)

(#34) bacsis válasza pomorski (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem könnyű összehozni az biztos...

(#35) pomorski válasza bacsis (#34) üzenetére


pomorski
őstag

Ezért tippelem azt, hogy "utóbb".

(#36) kohi


kohi
tag

respect!

(#37) Syl


Syl
nagyúr

Szerintem pár száz forintot minden látogató boldogan befizetne :R :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38) enterlaci válasza Syl (#37) üzenetére


enterlaci
senior tag

+1 :K :C

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#39) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Te Tata!
A fotókat is egy korabeli apparáttal csináztad? :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gratula, ez hatalmas meló - és ott egy olyan XT, ami előtt általános iskolásként, a '90-es évek elején ültem :D

A Mavica testvérével meg 2000-ben egyetemen kattintgattam :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

olvasom a cikket, mondom megint a laptopozás...
és tényleg! :)

grat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sajnos nem minden kerül ilyen kellemes helyre.... :U

(#43) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Uhh hatalamas respect :R

Elképesztő nagy munkát végzel..és sokan az írásaidat olvassák..csodálom hogy még nem kaptál munkát a prohardvernél.

(#44) bambano válasza angyalpc2 (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

inkább az az érdekes, hogy a nagy prohardveres kiállításokra nem hívják meg kiállítónak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) pomorski válasza Keeperv85 (#42) üzenetére


pomorski
őstag

Ezek milyen alkatrészek voltak egyébként?

(#46) Keeperv85 válasza pomorski (#45) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A jól sejtem a maradék alapján, ez egy XT alaplap...

(#47) pomorski válasza Keeperv85 (#46) üzenetére


pomorski
őstag

Köszi. Jaj szegény XT lap... (Nálunk a gépek belseje akkor nézett így ki, amikor egy tűzoltóberendezés eloltott egy nemlétező tüzet.)

(#48) kk75 válasza pomorski (#1) üzenetére


kk75
tag

Szép kiállítás gratula. De azért hiányolom a Commodore, Atari számítógépeket. :)

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#49) pomorski válasza kk75 (#48) üzenetére


pomorski
őstag

Azért nincs, mert azok nem x86 kompatibilis gépek... Írta pár hozzászólással feljebb, hogy "...csak x86 kompatibilis gépekkel foglalkozok...".

(#50) sh4d0w válasza Bounti (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Te vagy az, Billy?

https://www.coreinfinity.tech

(#51) bacsis válasza bitpork (#39) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egy fotó sem saját készítésű :B
a jelenlévőket kértem meg, akik fényképeztek, hogy dobják át nekem is a fotókat, amik közül válogattam a cikkhez...
Hozzáteszem ha én csináltam volna, sem lettek volna jobbak :B
De épp ezért kel leljönni személyesen a kiállításra, mert ott real-ben meg lehet nézni a gépeket :)

(#52) carr válasza bacsis (#51) üzenetére


carr
őstag

Köszi skacok!
Feliratkozom a bacsis hírfolyamra! RSS van? :)
(nem rosszmájúság, komolyan kérdem)
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#53) bacsis válasza carr (#52) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

naná hogy van :D
de amúgy van a bacsis-tuningnak facebook-os csoportja, ott is mindíg ki van postolva az újdonság :)

(#54) carr válasza bacsis (#53) üzenetére


carr
őstag

Haha.. :D
Múlt héten mentem vissza faszbukra.
Az jelent valamit, hogy 2013ig naponta cca 3 órát (minimum) fenn lógtam azon a sz.ron, most meg 2 hét óta kb voltam összesen 10 percet. :D
Szóval megkereslek, ha ismét lesz pár perc faszbuk időm. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#55) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Grat.
Le a kalappal a meló előtt. :R

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#56) KKaresz45


KKaresz45
senior tag

Király volt a kiállítás, gratulálok hozzá és ajánlom mindenkinek. A Duke Nukem a végén tényleg beszippantott. :)

Legközelebb korábban megyek majd.

(#57) wizzgeri


wizzgeri
tag

Gratulàlok a kiállításhoz, remélem legközelebb eljutok majd :)

(#58) Luck Dragon

Nagyon szuper lehetett. Ahol a szemüveges úriember ül a rally játéknál, a hozzá tartozó számítógép volt nálunk az első pc. uhh régi szép idők. Nem is tudom hogy milyen vas dolgozhatott benne. :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59) bacsis válasza Luck Dragon (#58) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Fujitsu Siemens Celvin!
AMD K6-2 500MHz, 256MB RAM 20GB IDE HDD Agyon integrált a lap, és semmi bővíthetőség nincs, így egy SIS hú nem ugrik be milyen Chipset szolgáltatja a grafikai részegységet is, valami 8megás csoda van benne...
nagyjából ennyi :) a hangkártyáját viszont sose tudtam beüzemelni :(

(#60) Luck Dragon válasza bacsis (#59) üzenetére

Ez a Fujitsu? Mert én erre gondoltam :B

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#61) bacsis válasza Luck Dragon (#60) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh nem... a Rally-s játék a mellette lévő "kék izén" futott :)
Ez az a gépem amelyik minden évben megsz*pat a kiállításon, vagy bárhol ahova viszem mert máshol nem akar működni :W :DDD
Ebben egy 600-ra húzott K6-III+ van Geforce2MX400+Voodoo2-vel megtámogatva...

(#62) Luck Dragon válasza bacsis (#61) üzenetére

Értem ha jól rémlik az enyémben Tnt2- volt de ebben a gépházban volt elhelyezve, ohh a nosztalgia :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63) tvamos


tvamos
nagyúr

:R
Gratulalok! Hatalmas melo lehetett ezt mind osszerakni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64) bacsis válasza tvamos (#63) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Háát.. jahhm aszittem letérdelek :DDD de megérte :)

(#65) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Van egy 900MHz-es Duron-os gépem, Mercury (te jósten') alaplappal, még mindig itt a szekrényemben. Ez már retro?! :D Mit adnának érte a gyűjtők?! Remélem azóta már arany áron van! :D

(Sajna a jó öreg 486-osomat már kidobtam (pontosabban leraktam a társasházi szeméttárolóba, vigye akai akarja.) Amikor már mindenki P3-asokkal nyomta, nekem még mindig csak 486-osom volt és persze megveszekedve tuningoltam a kicsikét, még egy 133MHz-es 5x86 AMD procit is szereztem bele, ami 120MHz-ig stabil is volt benne. Aztán ráuntam a dologra. Most kb. annyit mondanék, hogy jó lenne, ha még meglenne, de akkor se tudnék vele sok mindent kezdeni...)

(#66) bacsis válasza SunMount3r (#65) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen már retro egy olyan gép, de azért mert öreg még nem fog arany árba menni, főleg hogy valami low end cucc lehet, a Duron-ból meg a Mercury-ből ítélve :))

(#67) SunMount3r válasza bacsis (#66) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

valami low end cucc lehet, a Duron-ból meg a Mercury-ből ítélve

Ez minek számít? A kiállításon szereplő összes cucc "low end" a mostani gépekhez képest... :D

(#68) bacsis válasza SunMount3r (#67) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

autókhoz értesz egy kicsit? csak úgy nagyjából? :)
engedd meg, hogy egy autós példával jöjjek... és megérted, hogy miért nincs igazad :)
íme egy porsche 911 targa, 1974-ből:

És íme egy Lada granta 2015-ből:

Melyik a low end szerinted? :)

(#69) SunMount3r válasza bacsis (#68) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Te nem értetted az iróniát a szavaimban. Természetesen értettem mire gondolsz, de pl. ez a mostani autós hasonlat eléggé sántít nekem. A Duron prociból ne induljunk már ki, hogy Low-end, az egy proci, XMHz-en ketyeg, tud ilyen meg olyan ficsőrt, amiből kijön egy teljesítmény. Csak azért mert korának nem a legerősebbjei közé tartozott és olcsó is volt ráadásul? Akkor ez megint már csak presztízs kérdés. És ennek alapvetően semmi köze ahhoz, hogy hol áll(t) a cumó technikai szintben (lásd manapság Alma mániát :D ).

A Mercury alaplap az egy kicsit más tészta, de amúgy alapvetően semmi gond nem volt azokkal sem, nekem is hibátlanul kibírt jó néhány évet, az olcsóbb lapok között nagyon is OK volt a Mercury (a tápjaikkal most ne keverjük), de mondjuk ficsőr szinten tényleg gyengusak voltak, erre talán megfelelőbb a Low-End kifejezés, de azért ezt az autós hasonlatot kár volt felhozni...

(#70) bacsis válasza SunMount3r (#69) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem volt kár felhozni...
És lehet tovább is feszegetni...
a lada is elvisz A-ból B-be....
tehát a Mercury is tudta azt amit tudnia kell...
De ne hasonlítsuk már össze a ladát egy prémium kategóriás/felszereltésgű autóhoz, és a Mercury-t egy akkori Abit vagy Asushoz... ahogy te is írod... ficsőrök szempontjából low end... ugyanez igaz volt a duron-ra is.. tudta amit tudott, de attól még alsó kategóriás volt :)
a kiállításon öreg, de kategóriájukon belül legalább közép-felső de inkább felső/csúcs kategóriás gépek voltak kint :)

(#71) SunMount3r válasza bacsis (#70) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ismét sántít a hasonlat:

A linkelt Porschéba még ma is bele ülnél, mert nem egy csúnya autó, vezetési élménye is -feltételezem- jó, ezzel szemben a kiállítás gépei ma már milyen felhasználói igényeket tudnának kielégíteni? Munka, szórakozás?! Feltételezem egyiket sem igazán. Tehát hiába voltak korukban felső-közép kategóriásak, max. a hobbysta gyűjtők számára jelentenek értéket. Az érdeklődők, kíváncsiskodók és gyűjtők számára meg miért ne lehetne épp olyan érdekes egy 900MHz-es Duron, mint egy 133MHz-es AMD 5x86-os proci (ha már "High-End"), melyik tud többet ficsőrök tekintetében és melyiknek nagyobb a számítási teljesítménye? -Látod, épp nem ez itt a lényeg! A Duron "rossz" proci volt? Nem. A Mercury alaplapjai "rosszak" voltak? Nem. Nem korának csúcsai, volt náluk jobb is, "szebb" is, de miért ne tarthatnának ugyan akkora érdeklődésre számot? Biztos emlékszel akkor arra is, hányan kezdték akkoriban Duron procikkal és, hogy miért volt annyira népszerű "olcsó alternatíva". Én azért nem temetném annyira azt a "Low-End" masinát.

De ha rövidre akarjuk zárni és úgy vesszük, hogy úgy értetted, hogy az akkori technikai színvonalhoz képest volt "Low-End" (bár nekem jobban tetszik az "alsó vagy belépő kategóriás" elnevezés), akkor az még rendben lenne. De te azt sugalmaztad, hogy úgy amblokk egy gyenge eresztés volt. Mintha nem látta volna el a feladatát, amire az ember számított tőle, hibásan működött volna stb...

Ez a High-Low end kifejezés inkább a hifiben állná meg a helyét, de ezt tényleg nem akarom belekeverni ( bár akkor még inkább kijönne az összehasonlítás sántasága)...

(#72) bacsis válasza SunMount3r (#71) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Persze hogy sántít a hasonlít, és direkt van kiélezve... De pont ezt akartam, hogy megértsd mire célzok.. és el is értem a célomat :)
amúgy igen, telejsen jogos a felvetés, simán mutathatna érdeklődést egy egykori alsó kategóriás konfig is, bár az ex csúcs hardverek továbbra is jobban vonzák a szemet :)
Viszont a Mercury+Duron konfig igen, gyenge eresztés volt :)
A proci teljesítméyne még csak-csak, hiszen az akkori konkures celeronok szintjét hozta sőt túllépte, de a Mercury lapok kaptak jó kis SIS meg gyengébb VIA chipsetet amivel rendesen agyon vágták a teljesítményt, a BIOS-uk olyan puritán volt, hogy esélyed sem volt a rendszer finomhangolására... Ettől függetlenül sulinetes gépek alapjainak jó volt.. de attól még gyenge eresztés volt, ha tetszik ha nem... de ez már nem teljesen vág ide :)

(#73) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Gratulálok!!! Minden elismerésem. Szép munka. Majd a következőt jólenne előre tudni. Párommal benevezünk rá :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#74) bitpork válasza bacsis (#68) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Rossz a példa mert nekem a porsche is lóend. Egyszerűen nem praktikus , nincs benne semmi szerethető :P
Ízlésbeli dolgokról meg Úriember nem vitázik :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75) erer1000


erer1000
őstag

https://logout.hu/dl/upc/2016-05/18/51464_pu4wxbbz8ugocsgc_dsc00951_jpg.jpg

a képen miylen laptop van? *-*

szinte megszólalásig iylen kinézetű van nekem is csak a zöld gumi pöcök kikopott :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#76) taylordaichi


taylordaichi
csendes tag

Sajnálom, hogy ilyen rendezvényeken nem tudok részt venni, pedig biztos lenne min csemegéznem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.