Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Pat válasza Vagany (#996) üzenetére


Pat
tag

Én is Steelseries QCK-t használok, a közepes méretűt. Kiváló párosítás, ebben biztos vagyok, és nem mellesleg, nem zavarja a kezedet az icemat hideg üvegfelülete, ami helyett puha szövet felület van, szóval sokkal kényelmesebb.
Scatezzel használom az első naptól kezdve, így nem koptatja a hasát, és tökéletesen csúszik :D

(#1002) Pat válasza hydra112 (#990) üzenetére


Pat
tag

A windows-os egérgyorsulással kaphatsz ilyen jelenséget. Ha felfele mindig egy kicsit gyorsabban mozgatod az egeret mint lefele, akkor a kurzor összességében mászik el felfele, annak ellenére, hogy az egérpadnak pontosan ugyanazon a részén mozgatod az egered. Ez persze minden irányban igaz. Ez az egérgyorsítás alapból be van kapcsolva windosban, de ha játszol, akkor mindenképpen érdemes kikapcsolni.
Itt pontosan leírják, hogy ezt hogyan is kell: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1003) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Több tagnál is olvastam, hogy a kábel jó, ha kibír 1 évet, nem lehet a teljes dpi-t kihasználni és a felülete mivel gumis/gumiszerűs ezért nem lehet tisztítani, mert kopik elég durván.
Na ezek után nem leszek olyan hülye, hogy 11.000 Huf-ot kiadjak érte. :((
Nem értam, hogy sokan mitől, miért verik magukat a földhöz, hogy mekkora űber f@sz@ ez az egér!!! :((

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1004) DroneZ^ válasza Joe bácsi (#1003) üzenetére


DroneZ^
őstag

eléggé elvagy tévedve. az 1800 és a 400 dpi között sok különbség van, és előnyös is lehet... nem kihasználni kell, de stabilabban lehet vele játszani, jobban lehet érezni, folyamatosabban mozog a kurzor. Nekem volt töb razerem, és mindnek ilyen kábele van, érdekes nekem egyik sem tört meg, még véletlenül sem. Persze ha kültérre kell az egér munkagépek közé akkor nem ez a megfelelő választás.
A gumi felületet lazán lehet tisztítani, figyelmedbe ajánlom a pronto nedves portörlőrongyot, mely nem koptatja, kíméli ezt a felületet. Alkohol nem lesz jó, sem drótkefe. Nem a névért vágjuk magunkat földhöz, sőtt egyáltalán nem vágjuk magunkat földhöz, de ez az egér egy jól sikerült darab. Jó fogása van, stabil megbízható optikája, dizájnban sem rossz, bár ez szubjektív. A driverek jók.
A gamer egérnél az egér formája számít a legjobban, a kéztartás, hogy hirtelen, nagysebességű rántáskor mennyire marad stabilan az ember kezében az egér, és ez az egér egészen jól teljesit ebben. Bár nagyon nagy rántáskor, nagy sebességnél kicsit stabilabb egy ms 3.0, de ez apro mozgásokban veri oda, pl ide kell a sok DPI...
a sok Hz pedig a nagyobb sebességű de inkább folyamatos mozgatásnál kell, mert több jelet küld idöközönként, folyamatosabb képet látsz fps játékokban... de szerintem aki ilyet vesz az ezeket már tudja :U

[ Szerkesztve ]

(#1005) Joe bácsi válasza DroneZ^ (#1004) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Én nem játszok, csak úgy gondoltam, hogy beruházok egy ilyen egérre, hogy megérezzem/megtudjam, hogy mitől vannak ki azok az emberek akiknek ilyen van.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1006) DroneZ^ válasza Joe bácsi (#1005) üzenetére


DroneZ^
őstag

na, hát ez a lényeg. kinek mire van szüksége, a DeathAdderrel a Razer főleg a komolyabban játszókat célozza meg, nameg az ujgazdag, sznob embereket... a DeathAdder tényleg különb a többi Razernál mivel ez az első Razer egér, amivel sok profi gamer játszik, elözö Razer egerekkel szinte senki... :U
Köszönhető emberi kézbe való alakjának.... Eddig sem volt probláma a razerek optikájával.

[ Szerkesztve ]

(#1007) Wtonak


Wtonak
csendes tag

hát ez sem igaz!
annak idején a dignitas nagyrésze copperheaddel nyomta a codot!
nagyon sok nemzetözi pro tolta kb 3 éve diamondbackel is, igy szerintem nem állja meg a helyét az előző kijelentésed!

(#1008) KIRKJE


KIRKJE
csendes tag

Hello!

XP SP3 alatt hogyan tudom patch-elni az usbport.sys-t, hogy 1000Mhz legyen usbport frissítése?

mouserate.exe 500 Mhz -et ír, patch-elni nem tudom, mert szerintem az SP3 megváltoztatta a hexa kódokat a fáljban, konkrétan ezt a hiba üzenetet kapom:

ERROR: Could not find a valid sequence! Please use Windows' original "usbport.sys"!

(#1009) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Erre a tesztre tud vlki érdemben reflektálni ? Nagyonszimpi a DeathAdder de ha ilyen gondok vannak vele hogy 1000Hz nem az igazi és beragadhat a gomb akkor lehet passzolok.... :U

[ Szerkesztve ]

(#1010) KIRKJE válasza BemAnyó (#1009) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

Szerintem, nagyon jó egér, G5-ről váltottam, előte soha sem volt Razer egerem (Microsoft 1.1 > MX510 > MX518 > G5) és azt kell, hogy mondjam nem csalódtam, tökéletesen illik a kezembe (nagy tenyerem van) és eddig nem volt gond a bal klikkel sem, minden mozgást pontosan lekövet, nem pörgött még be egyszer sem (QcK+ egérpad).

Ha szeretnél egy ilyen egeret bátran merem ajánlani, egyedüli tanácsom annyi, hogy Hyperglide-ot vegyél hozzá, mert vékonyak a teflontappancsai, ergo gyorsan kopnak.

(#1011) Tibiajax válasza Wtonak (#1007) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Dronezzal néha vigyázni kel, néha kétértelműek a kijelentései....
:DDD

(#1012) whYz válasza BemAnyó (#1009) üzenetére


whYz
addikt

hát szvsz elég amatőr teszt... sokat ír de a többsége csak rizsa

1000hz-en nem megy neki mert szar az alaplapja, ezt nem említi.. persze nem megy mindegyikkel de nem kéne általánosítani
azért mert kifogott egy gyárihibás beragadós gombos egeret megint nem kéne általánosítani... ez nem is szériahiba a razer egereknél pedig annak tünteti fel

a negatív gyorsulás megint csak az amatőrségére utal... mire is való az a 450 900 dpi? :(
da-hoz nem szokás drivert használni de ha már használja akkor illik normálisan beállítani és csak utána kritizálni... szánalom a gyerek :(
és mi a rákomról beszél ez driver gyorsulásról? az autók szoktak gyorsulni, drivert még nem láttam...

na mind1 jót nevettem :DDD

(#1013) BemAnyó válasza whYz (#1012) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Köszönöm :R :R , gondoltam hogy nem lehet ennyire rossz és ennyire jó is egyben :DDD :DDD
most már csak azt kell eldöntsem hogy Razer DA vagy Steelseries Ikari :F árban is ugyan az, ma megyek pixelbe azt jól megsasolom őket,
A hyperglide ról már rengeteget hallottam, gyakorlatilag nem találkoztam ilyan gamer egér cikkel vagy fórummal ahol ne ajánlották volna, csak attól félek hogy gyorsan fog kopni, napi 3 - 4 óra FPS mellet vajon mennyit bír ki ?

[ Szerkesztve ]

(#1014) DroneZ^ válasza Wtonak (#1007) üzenetére


DroneZ^
őstag

codban nem utazom, de haverom igen, aki szerint MX518 G5 az elterjedtebb ott...

CS a mérce... :DDD

pro pasziánszosok használnak drivert :C
Amúgy meg asszem, ahogy boltbol veszed az egeret, pont megfeleő beállitásokon van alapbol: 1800DPI / 500Hz... windowsban leveszed 3. pöttyre az egérérzékenységet ozt kész

[ Szerkesztve ]

(#1015) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

van olyan egérpad esetleg amit nem ajánlotok DA hoz ? (icemat nem számít amúgysem venném)

:R
Bem

(#1016) DroneZ^ válasza BemAnyó (#1015) üzenetére


DroneZ^
őstag

nincs... mindegyikkel tökéletesen megy. Legyen az textil, műanyag, fém. Én a Razer Destructor ajánlom, amíg nem próbáltam ki, már csak azért se tetszett, de rájöttem hogy nagyon jó pad! Műanyag, annyira nem érdes mint pl a steelpad ss, tehat nem is kopik annyira, nagyon f4sz4 kis dobozt kapsz hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#1017) whYz válasza BemAnyó (#1015) üzenetére


whYz
addikt

icematon nekem nemigazán ment egy idő után... sx-et se javaslom annyira mert elég nagy a lod(de azért ezt használom :DDD )
amik viszont jók:
legnépszerűbbek: mantis, qck, s&s, sp, 4d... ezekben biztos nem csalódnál :)
amiket még érdemes kipróbálni: Razer Goliathus és Destructor(én biztos h ezt venném most)

[ Szerkesztve ]

(#1018) Wtonak


Wtonak
csendes tag

valaki látott már roccat KONE-t? engem nagyon felcsigázott, szerintem lever mindent a piacon
-formára biztos

(#1019) DroneZ^ válasza Wtonak (#1018) üzenetére


DroneZ^
őstag

pixelbe már másfél éve bevan igérve, azota se láttam se ott, se máshol... szerintem az országban nincs is... roccak egérpad max...

(#1020) whYz válasza Wtonak (#1018) üzenetére


whYz
addikt

csicsára esetleg :))

(#1021) BemAnyó válasza whYz (#1017) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Köszönöm a válaszokat :R , valószínűleg Razer mantis speed el kezdek, egyenlőre ragaszkodom a szövethez, erről eddig csak jót halottam és az ára is igen baráti :C

[ Szerkesztve ]

(#1022) DroneZ^ válasza BemAnyó (#1021) üzenetére


DroneZ^
őstag

csakhát nem csuszik rendesen, régebben énis szövet mániás voltam, utáltam a műanyagot mert összevissza kacsázott rajta az egér, de most hozzászoktam és szerintem jobb... :))

[ Szerkesztve ]

(#1023) BemAnyó válasza DroneZ^ (#1022) üzenetére


BemAnyó
senior tag

műanyagot még nem volt szerencsém próbálni, ahogy utánna olvastam a legjobb, legfinomabnak tartott padok a műanyagok, de azt is olvastam hogy hajlamosak kopni és gödrösödni, egyenlőre ez az olcsóbb mindenhol bevált szövet jön, aztután valószínüleg megpróbálok egy műanyagot is, de abból még okosodnom kell, talán a FUNC amit a legtöbben dicsérnek...

(#1024) DroneZ^ válasza BemAnyó (#1023) üzenetére


DroneZ^
őstag

ja, elkopoik... 3 év után ha rendszeresen cseréled a teflont és prontózod, még többet bír, a gördösödés egy nagy marhaság... elképzelni nemtudom hogy gördösödhet ki, rossz az egértalp lengéscsillapítója? :W

(#1025) BemAnyó válasza DroneZ^ (#1024) üzenetére


BemAnyó
senior tag

:R DroneZ :R elzarándokoltam pixelesbe megnéztem az egérpadokat, és a kétkiszemelt rágcsálót, a Destructor összehasonlíthatattlanul jobb mint a szövetpad, nekem a steel SS nél is sokkal jobban tetszet bár az eladó igyekezet megygőzni hogy az a legjobb, én el is hiszem készségesen , de akkor is Destructor lessz, és az sem érdekel ha kopik ha 1-2 évente cserélni kell az még belefér, de ha jól értem 3 évet simán kibír ha vigyázok rá, úgyhogy kössz a tanácsot bejött :C :C

Bem

(#1026) DroneZ^ válasza BemAnyó (#1025) üzenetére


DroneZ^
őstag

Hát, a Steel SS vagy SP sokkal jobban kopik a Desctructor-nál mivel érdes felületének nagyobb ellenállása van, jobban is kopik... Műanyag padok közül a Desctructor elég hosszú élettartamnak örvendhet :C
Amúgy ha még-még-mééééég időtállóbbat akarsz, akkor sima Razer ExactMat lehet a jó választás, aluminium, 2 felülete van egyszerre, 1ik érdes masik sima, de szerintem az aluminiumrétegen is van 1 külön réteg, amin csuszkál az egér, az érdes és a sima, tehát hiába alu, szerintem arról is lekopik az a fekete réteg :))

ui: Vegyél nedves Pronto portörlőrongyot és ha kicsike por kosz akármi van rajta, azzal rendesen törölgesd meg, az egér teflontappancsát is, ugyfog csuszni mint állat, ráfújsz és elcsuszik az egér, komolyan... Így nagyon keveset kopik, 4 évig is simán elég lesz a pad.

[ Szerkesztve ]

(#1027) Chrys_


Chrys_
addikt

Hi

Ma megvettem a DA-t egy eXactMat paddal. a padhoz járt a csuklótámasz is. Kb. 1 órája használom, de nem igazán érzem kényelmesnek ezt a támaszt...

(#1028) BemAnyó válasza DroneZ^ (#1026) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Prontó törlőrongy... felírtam :DDD köszönöm :R egyébként az Exactmat al az volt a bajom hogy hideg kellemetlen, gondolom ez csak fél percig lehet ilyen azt felmelegszik, de engem zavart, és a Destructor felületét megyőzőbnek is találtam, nem az ár döntött azt direkt csak utólag néztem meg , sajnos ez 8K, ennyit nem akartam rákölteni, eleinte ennyiért terveztem új egeret venni :DDD :DDD , na abból meg Ikari Optical lessz, DA nagyon tetszett de nem állt úgy kézre, azt sem úszom meg olcsón :D a laser annyival tetszet csak jobban hogy kellemesebb a felülete és szebb is, de ezért nem költök 7K val többet rá :DDD úgyis kell még egy csomi Hyperglide is valószínüleg, remélem ha ez mind megvan akkor lenyugszom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1029) BemAnyó válasza DroneZ^ (#1026) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Irtad valahol hogy rendelkezel egy pár okos progival amivel optimalizálni lehet az usb -t, meg ellenőrizni, esetleg ezeket elérhetővé tudod tenni ? :R :R

(#1030) CséZé


CséZé
őstag

Lol!
Azt vettem észre, mintha 450dpi-vel jobban adná a cod2-ben. Bár lehet nekem volt jó napom, de mintha gyorsabbnak is tűnt volna az egér, mint 1800dpi-vel.
Egyébként is van értelme az 1800dpi-nek?

(#1031) whYz válasza CséZé (#1030) üzenetére


whYz
addikt

igen 450-el jobban adja ha low senses vagy...
van rételme igen... 1800dpi sokkal pontosabb(nem 2 pixelenként ugrik) ezt nagyobb felbontáson tudod érzékelni és high sensesek használják mint pl én :))

(#1032) Joey95


Joey95
csendes tag

hali azt szeretném kérdezni hogy az ujjonnan vett DA-ho vettem hyperglide for DA-t!
és hogy ezt hogy kell felrakni?? lekell szedni az eredetit?? vagy mi előre is kösz :)

(#1033) CséZé válasza whYz (#1031) üzenetére


CséZé
őstag

Na hát nekem akkor mégiscsak az 1800dpi való?
Mivel 1680*1050-be játszok, és asszem high senses is vagyok, mivel nem rántok 30cm-eket az egérrel.
Akkor most mivan? :D

(#1034) Joey95


Joey95
csendes tag

és még azt szeretném megkérdezni hogy ez a firmware frissítés mire jó és hogy lesz e valami gond ha nem frissítem az egeremnél a firmwaret? :F :F :F

(#1035) Wtonak


Wtonak
csendes tag

DroneZ^ : én már elkoptattam 2 exactmatot ! nekem csak a sima felületü jött be, mert az érdes lemarta kisujjamon a bőrt! 1év intenziv cod2 minimum 4h minden napra elosztva, és vége a padnak! ha valaki örök padot akar az vegyen icemat 2.0-t, meg hozzá 40 hypert az talán elég lesz! jó lenne az exact de nagyon kicsi! Én még mindig keresem a nekem legtökéletesebb padot, amely relative nagy, van 1 nagyon pici ellenállása, de nem sok
és kibit a DA-m alatt legalább 2 évet! volt már üveg, szövet, alu, de müanyag még soha!
SS vs. Des...... ?
szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#1036) BemAnyó válasza Wtonak (#1035) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Szerintem Des, bár az a legjobb ha kipróbálod, nekem sokkal meggyzőzőbb volt mint az SS SP

(#1037) BemAnyó válasza Joey95 (#1034) üzenetére


BemAnyó
senior tag

A firmware frissítés hivatott az egér eddig észlelt és javítható- finomítható hibáit orvosolni, ha fent hagyod a régi tappancsot akkor egyértelműen magasabb lesz az egér ami miatt akár kényelmetlen is lehet, ez ízlés dolga, bár a LOD csökken, vagyis kevésbé kell magasra emelned ahhoz hogy ne érzékeljen gyorsabban pakolgathatod. De kérdezd még meg DroneZ^ mester biztos tud még valami okosat hozzátenni...

(#1038) k.zozo.


k.zozo.
tag

Üdv!
Eladósorba került Deathadder egerem, fél éves de a garipapír sajnos nincsen meg.
Tökéletes állapotú, kopás és sérülés nincsen rajta, kipróbálható.
7500 Ft. 70-513-25-68

(#1039) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Na megjöttem, nyaralni voltam... :DDD

Ittvan pár rate ellenörző progi:
[link]
[link]
Belső memóriával rendelkező egerekhez inkább a második való, az elsővel volt néhány baj az újabb egerekkel ill. WIN XP SP2/SP3 USB2 driverekkel, szal a 2. ad valós értékeket, de nálam pl mind2 tökéletesen üzemel

[ Szerkesztve ]

(#1040) DroneZ^ válasza Joey95 (#1034) üzenetére


DroneZ^
őstag

firmware frissités sok mindent megold, pl:

LOD probléma. azaz javít rajta, nem fog olyan magasrol is bemozdulni a kurzor ha emeled az egeret...

Alaplapokkal való inkompatibilitás... ilyenek pl: mindig elalszik az egér, kikapcsol.(bár erre van több megoldás is), vagy magátol lekapcsolja használat közben az alaplap, "ébren" marad az egér, mikor kikapcsol a számítogép, bár ez is több féle képpen orvosolható.

Egér mozgását javítja, ezen csak 1x javítottak, még rögtön a legelső firmware-el volt egy kis negatív gyorsulás, azzal a firmware-el teljesen kilett javítva=hibátlan...

Viszont nem biztos hogy az egér baja ha negatív gyorsulást észlelünk, Azaz: Ha alacsonyabb sebességgel azonos távot huzunk, ami több lett, mint kifejezetten nagy sebességgel, akkor negatív gyorsulásról beszélünk). Ez legtöbb esetgen lassú processzor miatt lehet, és játékokban lehet észrevenni leginkább, mivel ekkor van leterhelve a processzor.

Negatív gyorsulás megoldása, ha a firmware sem segít:
Alacsonyabb frekvenciára váltsuk az egeret, (Maximum 500ra érdemes felrakni, 1000 nem stabil és felesleges terhelés), szóval 250-125hz-re... tapasztaltabb játékosok, (kockák), persze azonnal észreveszik 500 és 250/125 között a különbséget, de 1000 és 500között lehetetlen...
Elvileg ha alacsonyabb DPI-re állítjuk, az is segíthet. :DDD

amd barton és pentium 2 ; 3 előnyben, bár hova az a sok HZ rájuk még USB2-t sem tudnak, USB->PS/2 átalakításra meg nem készítették fel ezeket a hi-tech egereket :C

[ Szerkesztve ]

(#1041) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok, ma jött meg a DeathAdderm + Qckm

És olyan kérdésem lenne, hogy hol tudom azt állítani, hogy ha fel emelem, ne mozogjon?

Ill ne keljen ennyire el emelnem?

THX!

:R

(#1042) DroneZ^ válasza FeRRaR1 (#1041) üzenetére


DroneZ^
őstag

Ezt már vagy én is 6x leirtam a topicban :o

(#1043) Chrys_


Chrys_
addikt

Használ valaki DA-t ASUS X48 WiFi-s lappal? Ennek van egy beépített USB-s meghajtója, rajta egy kicsi linux. Emiatt mindig (csak majdnem mindig, de ez most lényegtelen) elindul egy boot-manager program. Ez grafikus, ahol a kívánt opciót az egérrel lehet kiválasztani. Nos, nekem itt az egér nem hajlandó jobbra menni, ezért nem is tudok semmit kiválasztani! TAB-bal sem tudok váltani az opciók között, mert akkor rögtön a beépített linux indul, nem pedig a vinyós OS. A linux alatt már rendesen működik, és természetesen az XP alatt is vinyóról boot-olva.
A Firmware a legújabb.
Ötlete valakinek?

MOD: És még valami. A vinyós boot csak úgy megy, ha megvárom a boot-managerben beállított idő lejártát, ezután a mikrofos töltődik, nem az usb-s linux :)

[ Szerkesztve ]

(#1044) BemAnyó válasza Chrys_ (#1043) üzenetére


BemAnyó
senior tag

ez nem egér hiba, te is leírtad, itt próbálkozz ;)

(#1045) Chrys_ válasza BemAnyó (#1044) üzenetére


Chrys_
addikt

Azért ide, mert a lézeres Trust és a Fu-Si működik, csak a DA nem.
Egyébként a lap P5E3 Premium.

[ Szerkesztve ]

(#1046) BemAnyó válasza Chrys_ (#1045) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Szerintem írj a Razernek levelet a blueprints -re, nagyon segítőkészek, és valószínüleg jobban képbe vannak mint itt bárki...

(#1047) Bioshock


Bioshock
tag

Üdv!

Deathadder mellé melyik pad lenne jobb steelpad qck vagy razer exactmat,esetleg mantis speed?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paraolimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1048) Chrys_ válasza Bioshock (#1047) üzenetére


Chrys_
addikt

Én nem vagyok szakértő, de eXactMat-ot vettem. Nekem nagyon bejön. Először egy kicsit hideg, mert alu, de engem nem zavar. Mindkét felület használható, eltérő tulajdonságokkal (SPEED és CONTROLL). Engem a csuklótámasz zavart eleinte, de már megszoktam. Egyébként az különálló rész, ha nem kell, eldobod :) Egy nagy gumilap van hozzárögzítve, amire a pad kerül, garantáltan csúszásmentes lesz. Csak a támasz RAZER-jele középen, kopott le 3 hét alatt :)

(#1049) Bioshock válasza Chrys_ (#1048) üzenetére


Bioshock
tag

:R

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paraolimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1050) DroneZ^ válasza Bioshock (#1049) üzenetére


DroneZ^
őstag

Sztem a legjobban a Razer Destructorral járnál vagy az exactmat-tal, nekem van control és speed-em is, és valahogy a DA nem passzol a lassu felületü padokhoz, gyors padon nagyon jol működik, távolra célozni is könnyebben lehet gyors paddal... Sztem a Destructor a legjobb választás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.