Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) kemotox


kemotox
addikt

Nincs valakinek egy kikukázott Deathaddere? Megvenném néhány ezer copejkáért donornak, aztán mehetne a felújítás / modding ezerrel.

(#2002) Vanir


Vanir
veterán

Üdv!
Egyik haveromnak olyan hibája van a DAv2-vel, hogy a gombra rárakott parancsokat random előhozza az egér játék közben. Mouse4-re, Mouse5-re vannak beállítva a parancsok, és néha úgy szétbarmolja valami, hogy nem tud lőni játékban, folyamat gránátokat dobál mikor menne előre, stb.
Driverek újrarakva, Windows újrarakva, játék újrarakva, szóval mindent megpróbált már, úgyhogy most ezek után szeretnélek titeket megkérni hogy eszeljetek ki erre valami megoldást! Köszi. :)

(#2003) Def26


Def26
félisten

Sziasztok!

Napokban veszek egy deathadder 2013 4g egeret. Olvastam, hogy nincs rajta külön dpi állító gomb amivel játék közben tudom növelni agy csökkenteni a dpi érzékenységet. Kérdésem, hogy akkor ezek szerint nincs arra lehetőség, hogy játék közben állítgassam?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2004) #65313280 válasza Def26 (#2003) üzenetére


#65313280
törölt tag

Oldalsó gombokra beállítod Synapse-ban.

(#2005) Def26 válasza #65313280 (#2004) üzenetére


Def26
félisten

Köszi, közben más topikban is megkaptam a választ. :) Nagyon várom, hogy érte mehessek.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2006) xxSanchez válasza Def26 (#2003) üzenetére


xxSanchez
őstag

Neked mi volt az ok amiért a deathadder mellett döntöttél? A napokban én is szeretnék venni egy egeret viszont nem tudok dönteni hogy, Deathadder vagy pedig Taipan legyen. Előre is köszi!

Heyho.

(#2007) Def26 válasza xxSanchez (#2006) üzenetére


Def26
félisten

Ugye optikai kellet ez alap. Azon belül egy komoly márkát és minimum 5700 dpi -t akartam. Pár véleményt elolvastam, amiben panaszkodtak a Taipan -nál input lagra, amit állítólag egy firmware orvosolt. Állítólag megszűnt a hiba.
A deathadder formavilága egy közelebb áll hozzám.

Amúgy meg most így belegondolva kicsit ódzkodok az optikai és lézer egyidejűleg történő használatától. Ugye a Taipan mindkét szenzort használja. Én úgy voltam vele, hogy maradok egy 3. szériát megélt tökéletes egérnél. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2008) JoseGee válasza kemotox (#2001) üzenetére


JoseGee
tag

Mákod van, nekem van egy. Igaz annyi a baja, hogy a bal gomb mikrokapcsolója elszállt, de sajna nem tudom beszerezni hozzá sehonnan.

Ami késik, az nem jön időben

(#2009) xxSanchez válasza Def26 (#2007) üzenetére


xxSanchez
őstag

Értem köszi, hát még gondolkozok. :)

Heyho.

(#2010) Johnny001 válasza JoseGee (#2008) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Egy fórumtársunknak van! Írj neki privit.

link

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#2011) JoseGee válasza Johnny001 (#2010) üzenetére


JoseGee
tag

Köszönöm szépen, de vettem a fáradságot és végigböngésztem a topikot jó mélyen, és már jön is a cucc Hong-Kongból :)

[ Szerkesztve ]

Ami késik, az nem jön időben

(#2012) Johnny001 válasza JoseGee (#2011) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Nálam már itt várakoznak a mikrokapcsolók, de amióta befújtam WD40-el azóta jó!

Mindenki csak a saját felelősségére!!!

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#2013) Stanchore


Stanchore
senior tag

Üdv. Gondolkodom egy 2013 megvételén, a dpi-t menet közben hogy lehet állítani? Mert gombot nem látok hozzá, de valahol azt írták hogy van rá lehetőség...

Origin / Steam: Stanchore

(#2014) Def26 válasza Stanchore (#2013) üzenetére


Def26
félisten

Szia

Be tudod állítani akármelyik gombra. Nekem pl. oldalt az első gomb 6400dpi az hátsó gomb 3600dpi. Ezeket az értékeket 1-6400dpi -ig bármire be tudod állítani. Egyébként nagyon fasza az egér, anyaghasználat és a forma is 5 -ös, iszonyatosan kézreál. Idáig ez volt az első egerem amit nem kellett megszokni, mert egyből kezembe simult.
Mivel optikai, iszonyú érzékeny. Nekem előtte egy a4tech x7 volt, 3600dpi -vel, lézer, anti-vibrate stb. Hát elbújhat a picsába ez mögött.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2015) Stanchore válasza Def26 (#2014) üzenetére


Stanchore
senior tag

Köszi, azt hittem valami trükkös gomb kombóval lehet, de akkor majd megkeresem a legjobbat. Fontos lenne, hogy stabilan tudjam fogni, mert nagyon alacsony (400) dpi-vel multizok a pontosság miatt, egy 180 fokos fordulás kb 40 centi húzás a padon :) ez miatt elég sokat kell emelgetnem. Most adta meg magát a SS Sensei-em, úgyhogy muszáj leszek gyors venni valamit, szerintem ez lesz a befutó :K

Origin / Steam: Stanchore

(#2016) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Sziasztok!

Most jöttem meg a DeathAdder 2013-al és felraktam a Synapse 2.0-át és egyből írja, hogy van elérhető firmware frissítés az egérhez, szerintetek megéri frissíteni?

Heyho.

(#2017) ImpersonatoR

Másnál is kétszer jelenik meg az eszközkezelőben az egér?
Bootoláskor is azt írja, hogy két egér van csatlakoztatva.

[eszközkezelőről a kép]

[ Szerkesztve ]

(#2018) Johnny001 válasza ImpersonatoR (#2017) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Most nézem, hogy én fel se telepítettem, aztán úgy használom. Mit raktál fel hozzá, Synapse 2.0? Valószínűleg a billentyűzetet is odateszi, de ha vársz egy kicsit mindjárt felrakom.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#2019) ImpersonatoR válasza Johnny001 (#2018) üzenetére

Igen azt 2.0 át. De mire gondolsz, hogy azt is oda teszi egyszer már fent van a billentyűzet is ott.

(#2020) Johnny001 válasza ImpersonatoR (#2019) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Nálam az egér mellé odateszi a Razer 3.5G-t is, de csak egyszer. Ha letörölöd nem lesz ott és semmi gondot nem okoz, a többit nem tudom. Talán külön billentyűzet és HID az eszközöknél úgy van, vagy valamilyen usb-s eszközt talált billentyűzetnek (gamepad?).

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#2021) penene


penene
őstag

Holnap lesz a kezemben a G4, a lentiek alapján jóra számíthatok.
Ha játszik az ember, FPS, vagy stratégiai, akkor mely felbontás lehet az ideális, vagy közel ideális?
Gondolom minél nagyobb a felbontás, annál pontosabb a dolog, bár nyilván egy bizonyos pont után már mindegy. A túl nagy felbontás járhat negatívumokkal?

Visszaolvastam (lehet nem eleget), de egyértelmű választ nem találtam ezekre a kérdésekre, csak azt, hogy váltogatjátok, gondolom nem ok nélkül.

Válaszotok előre is köszönöm!

Egy "ős régi" Logi MX-500at váltok, azt hiszem már ráfér, bár simán elkarcol, de gondoltam újítok, főleg, hogy nemrég fogtam kezemben hasonló egeret és sokkal jobban a kezemre áll. :))

[ Szerkesztve ]

(#2022) kemotox válasza penene (#2021) üzenetére


kemotox
addikt

Minél nagyobb a DPI, annál kisebb mozdulatokkal kell operálnod. Ami tök jó mondjuk netezni meg ilyesmikhez, mert kényelmes, hogy alig kell mozdulnod, de pont ez miatt nem fogsz tudni rendesen célozni a játékokban. Ha játszani szeretnél, pláne FPS-t, akkor érdemesebb inkább kis DPI beállítást használni (1000, vagy az alatt mondjuk), és megszokni, hogy nagy mozdulatokkal kell zúznod, egész karból, nem csak csuklóból. (Ezért szokták mondani amúgy, hogy baromi nagy parasztvakítás ez a hatezercsilliárd DPI dolog, hiába tud az egér mondjuk 5400-at, annyival úgy se fogsz FPS-ezni.. :D )

De ez csak SZVSZ, én így vettem észre.

(#2023) #65313280 válasza penene (#2021) üzenetére


#65313280
törölt tag

Ahogy kemotox írja, nincs sok értelme a hatalmas DPI-knek. De úgy is kifogod tapasztalni, sokban függ a képernyőfelbontásodtól, az alap egérérzékenységektől (windows és a játék) meg hogy neked mi kényelmesebb. Példának egy FPS játékban nagy DPI-vel hamarabb odarántod az egeret az ellenségre, viszont körülményesebb pontosan fejre húzni a célkeresztet. :)

Én pl 1366x768-as felbontáson (laptop), alap windows egérérzékenység mellett CS:S-t 1600-1800 DPI-n játszok, stratégiákat valamint böngészéshez 1000-1200 DPI-t használok. És akkor 3500 DPI-s a halálosztóm, de igazából nincs szükségem arra hogy egy csuklómozdulattal 26x körbeforduljak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2024) penene válasza #65313280 (#2023) üzenetére


penene
őstag

Köszi, már itt van. :)

Amit nem értek a DPI és érzékenységgel kapcsolatban. Azt mondjátok a DPI miatt lesz nagyobb a sens. De a senst meg lehet állítani játékokban is. Akkor még sem teljesen értem a DPI és érzékenység kapcsolatát. ill. érzem, csak nem értem, hogy miért a DPI-vel állítjátok a senst, miért nem pl. játékban?

Természetesen majd ki fogom próbálni, mi micsoda, aztán úgyis rájövök. :)

Igazából nem is a DPI miatt vettem, hanem eleve akartam Razer alakút. Egyelőre tetszik, bár jobb lenne egy kicsit kisebb. De már ez is laposabb kicsit, mint az MX500 volt, így jobban kézreáll, meg szépen csúszik, könnyű, stb. Egyelőre még töltöm a szoftvert.

(#2025) penene


penene
őstag

Beállítottam 6400-ra, a Windowsban meg levettem a senst. Tökéletes. :)
Persze ugyanolyan, mintha felezném a DPIt és nagyobb senst használok.

Vagy mégis van különbség a 2 fajta beállítás között? Gondolom eleve nem kéne maxon járatni az egér DPI-t (szegény egér :DDD)... Vagy nincsenek ilyen megfontolások a kisebb DPI mögött? Magasabb DPI-n esetleg hibáz, mert túl sok adattal dolgozik?

Majd kipróbálok több féle beállítást.

(#2026) kemotox válasza penene (#2025) üzenetére


kemotox
addikt

Van különbség. Valami olyasmiről van szó, hogy ha egeren váltogatod mondjuk 1000 DPI-t meg 2000 DPI-t, akkor érezheted, hogy dupla olyan "gyors" illetve fele olyan "lassú" lesz az egér. Ha viszont hagyod az ezret, és windowsba felnyomod a csúszkát úgy, hogy dupla olyan gyors legyen, akkor nem fog 2000-ret számolni inchenként, hanem ugrálni fog, kihagy "lépéseket".
Nemtom ez így mennyire érthető, inkább megkeresem azt a leírást, amiből ezt én is "kitanultam" :D

Amúgy a lényeg az az, hogy ha neked bejön az a beállítás, kényelmes, és megy vele a játék, akkor hajrá, jó lesz az :P

Itt a leírás

(#2027) penene válasza kemotox (#2026) üzenetére


penene
őstag

Kösz a linket, érdekes dolgokat ír, megfogadom.
Nálam most ugye a DPI magas, a windows kicsi, nyilván az is torzít, csak a másik irányba...

Igazából annyira nem is vettem észre a különbséget játék közben. :))

Beállítottam úgy, hogy középen a windows csúszka, és akkor 1920*1080-on a 2000 DPI az, ahol számomra jól mozog az egér (3200 DPIn lentebb volt a csúszka, nem középen).

Majd próbálok így is játszani, aztán meglátom. Valszeg észre se veszem a különbséget, egyébként Starcraftot játszottam.

(#2028) penene válasza kemotox (#2026) üzenetére


penene
őstag

1.5 - A DPI és az in-game érzékenység viszonya.

Ebben a pontban pont azt írja, hogy mindig a legmagasabb DPI-n használjuk az egeret és inkább vegyük le a játékban a senst. Pont ezt csináltam amúgy. :))

"Nem számít, milyen érzékenységen játszol, a legmagasabb DPI beállításon kell használnod az egered. Ez nyújtja a legfinomabb pontosságot, és érezhetően simábbá teszi az egér mozgását."

Hmm.. :)

Amiről te írtál és ő is, az a kisebb DPI-seknek a nagyobb windows sens problémájáról írt. A fordított, hogy túl nagy a DPI és emiatt lassítani kell, arról nem írt egy szót se, sőt, bátorított az ingame sens csökkentésre!

Most felraktam 6400 DPIre, és a 3. csúszkán van a windowsban az egér. Látszólag tök ugyanaz. :D majd rajzolok köröket. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2029) penene


penene
őstag

Rajzoltam köröket. A nagyobb windows sens tényleg gáz, a kisebb nagyon nem igazolt.
A szerző egyébként CS-vel példálózik és ott az in-game sens állíásra biztat, windows pedig középen.

Nálam végül most úgy látszik, hogy középső csúszkán 1800 DPI az ideális asztali használatra, ill. starcraftra is. FPS más tészta.

Majd még kitapasztalom, valószínűleg szignifikáns változást nem fogok tapasztalni kicsit nagyobb DPIvel, de ingame sens csökkentéssel sem.

(#2030) ottita


ottita
csendes tag

Sziasztok!
Jövö honapban szeretném lecserélni az A4tech x7 gamer egeremet egy Razer-re csak nem tudom eldönteni hogy melyik tipust vegyem meg az Imperator vagy Deathadder 2013 és érdekelni a ti véleményetek hogy méket ajánljátok.Elöre köszönöm válaszotokat

(#2031) ChromeX


ChromeX
addikt

Üdv tudja valaki, hogy a razer deathstalker billnél milyen kiosztással lehet nálunk kapni? vagy ha van ilyen valakinek dobjon egy PÜ-t léégyszi

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#2032) kemotox válasza penene (#2028) üzenetére


kemotox
addikt

Jah erre a részre nem emlékeztem. Ezzel az a baj, hogy minden egyes játéknál állítgatni kell a sens, meg windowsban is... Nem nagy munka, de akkor is munka:D

(#2033) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Van egy 5 éves Razer DeathAdder egerem. Az elmúlt 1 hétben nagyon remeg már a kurzor, pedig nem én lettem beteg, hogy remegjen a kezem. Ez annak a jele lehet, hogy kezdi megadni magát?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#2034) Joe1985


Joe1985
tag

Helló!

Vettem egy razer deathadder 2013 egeret. Két dolog fura, kérlek segítsetek normális-e vagy hibásat kaptam.

1. A görgő gyorsan felfelé görgetve jóval hangosabb mint gyorsan lefelé.
2. Mouse movement recorderben minél magasabb dpi-n tesztelem annál gyakrabban eltér a képernyőn mért kurzor elmozdulás az egérétől, a max 6400-as beállításon folyamatosan villannak be zöld értékek. (egér gyorsítás természetesen kikapcsolva) Tehát némelyik pillanatban úgy viselkedik, mintha a windows csúszkán lassítva lenne az egér, de nincs 6-oson van.

Köszi a segítséget!

(#2035) Madn!ght válasza PumpkinSeed (#2033) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nekem tegnap semmi előjel nélkül 6 év után megállt a DA-m. :O
A görgő alatti LED világít, de a logo nem pulzál, illetve nem is reagál semmire.

A driver buzerálásával még este sikerült feltámasztani, de ma reggel már az sem segített. :(

Asszem egy Black Edition lesz az utódja, remélem annyit kihúz, mint az elődje.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#2036) emiki6


emiki6
veterán

Üdv!

Mivel beszereztem én is egy ilyen egeret és szeretném szoftveresen állítgatni az egeret, de a szoftverek, amik járnak hozzá nem a legjobbak.
- "szinapsz": gép indításakor lassan indul és szinkronizál is meg minden és más felhasználóknál csak a probléma van vele. Nekem abszolút nem fontos, hogy felhőben tárolja a beállításaim, sőt. Nem tetsett, felraktam a régebbi szoftvert.
- Régebbi szoftver: Könnyen kezelhető, nem szinkronizál és jó... lenne, ha az egérnek a ledje öt másodpercenként nem villanna vagy aludna ki (nem arra a ledre gondolok, amelyik periódusosan elhalványul és kivilágosodik) egy pillanatra és akkor nem akadna egyet az egér. Ez sem a legjobb szoftver :O

Kíhúztam, visszadugtam az egeret, most a ledeket visszakapcsolta a windows de szerintem a cpi maradt. Újrainditás után is marad az imént említett windows általi kezelés, de nem tudok semmit állítani, viszont nem akad az egér 5 másodpercenként :C

Szóval van valami más rendesen működő szoftver ehhez az egérhez?
(csak cpi, freki állítás lenne lényeges)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#2037) varydave


varydave
tag

Sziasztok!

Mac OS X 10.8.4-en szeretnem hasznalni a Deathadder 2013-at, viszont a synapse abszolut nem ismeri fel, illetve az eddig vilagito kis lampa is kialudt. Volt valakinek esetleg ehhez hasonlo problemaja? Fel napja szenvedek vele, de nem sikerult megoldast talalnom a problemara.

Elore is koszi a segitseget!

(#2038) varydave válasza varydave (#2037) üzenetére


varydave
tag

Problema "megoldva", kicsereltek az egeret, hibas volt.

(#2039) Szöcsbi


Szöcsbi
tag

én a közel jövőben szeretnék szert tenni egy ilyen egérre (2013-s kiadásra).úgy tudom hogy ez játékra tökéletes.(főleg fps játékokra gondolok)és arról szeretnék érdeklődni hogy milyen egérpadod ajánlotok hozzá?

(#2040) Johnny001 válasza Szöcsbi (#2039) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Mindenképpen szövetborításút, jól csúszik rajta a teflon. Nekem Goliathus van, de bármilyen megfelelhet, csak ne csússzon az alja!

Szerintem.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#2041) Szöcsbi válasza Johnny001 (#2040) üzenetére


Szöcsbi
tag

rendben.Nagyon Szépen Köszönöm!

és akkor melyik érné meg jobban?
1:http://www.pcx.hu/termek/razer-goliathus-standard-speed-pad-fragged-egerpad-94324
2:http://www.pcx.hu/termek/razer-fragged-goliathus-standard-control-egerpad-95522

(nekem őszintén szólva a 2. jobban tetszik,de megéri az ár különbséget?)

[ Szerkesztve ]

(#2042) Johnny001 válasza Szöcsbi (#2041) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Szerintem tök egyforma mindkettő, én a mintásat venném:)

Nem fogsz rosszul járni. (Én még 3000 körül vettem, szóval elég régóta megvan és semmi gond vele.)

Azt még gondold végig a méretek alapján, hogy jó lesz-e, mekkora úton szoktad mozgatni az egeret, mivel játszol.

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#2043) Szöcsbi válasza Johnny001 (#2042) üzenetére


Szöcsbi
tag

Akkor nekem is tökéletes lesz.A mérete is pont megfelelő.Köszönöm a segítséget!

(#2044) Johnny001 válasza Szöcsbi (#2043) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Nincs mit!

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#2045) Szöcsbi válasza Johnny001 (#2044) üzenetére


Szöcsbi
tag

A speed és a control között mi a különbség?

(#2046) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok!

Leváltottam a régi és haldokló A4tech 710bh egeremet (a görgő már nem működött rendesen, a hátulja szétnyílt) egy DeathAdder 2013-ra, alá pedig egy steelseries QcK egérpadot rakta. Eddig nagyon jól muzsikál, az A4technél jóval minőségibb érzetet kelt a felhasználóban. :D Aki még nem döntött vagy vacillál, annak tudom ajánlani.

A makrózhatósága milyen amúgy? Lehet olyanokat is csinálni vele, mint az újabb A4techekkel? (gondolom mindenki számára ismertek a bf3 norecoil, stb makrók...)

(#2047) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Most tervezek rendelni egyet a 2013-as kiadásból, így biztosan jövök még kérdezni :) - előre is köszönöm a segítséget.

Egyúttal szeretnék billentyűzetet is rendelni mellé, ebben szeretnék segítséget kérni, bár ide egy kicsit OFF, de úgy gondolom, aki ilyen egérrel tolja, az ért a billentyűzetekhez is - én nem, ezért kérdezek :B

Amire szeretném a billentyűzetet:

- napi 8-10 órás gépelés, azaz halk legyen (gondolom, a mecha billentyűk kiestek),
- hetente 3-4 alkalommal játszom 1-2 órát (FPS - MoH széria + BF4 majd; RTW széria),
- legyen háttérvilágítása, ami ki- és bekapcsolható,
- jó lenne egy kis multimédiás támogatás,
- a gépelés miatt HUN kiosztású kellene.

Tudom, sokat szeretnék egyszerre, de hátha ...

Még azt kérdezném, hogy van olyan hely, ahol ezek a darabok kint vannak (pl. MM) és meg lehet őket tapicskolni?

Előre is nagyon köszönöm!

Üdv:
A

(#2048) anytime válasza anytime (#2047) üzenetére


anytime
őstag

Az egérke megérkezett, most ismerkedünk egymással :)

(#2049) aAron_ válasza anytime (#2048) üzenetére


aAron_
őstag

nekem meg a black edition :))

máris lenne egy kérdésem, különböző játékokban hogy érdemes beállítani az ingame mouse speed-et?

winben alap 6-os, gyorsítás kilőve full 0-ásra, DPI 900-on, monitor FHD természetesen

eddig egyébként nagyon béna vagyok az összes játékban, nem is értem, remélem hosszú távon jobb leszek mint voltam :DDD lehet az a baj régen csuklóból játszottam, most meg az valahogy nem működik valami jól, meg lehet nem is kéne erőltetni tovább

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#2050) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Van egy Razer Deathadder egerem V2 (vagyis a 3500dpi-s) És megint előjött (már a második ilyen egerem) a dupla kattintós Razer betegség. Elegem van belőle, az egér teljesen sérülés, kopás mentes. Szeretnék tőle megválni, szerintetek mennyit kérhetek érte?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.