Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) harylmu


harylmu
őstag

Beállítod a Driverben a kellő cuccost, majd letörlöd. Megmarad minden beállításod amit a driverben beállítottál és még nem is eszi a memóriát... :) Olvass DroneZ blogot.

(#902) vazimódó válasza vazimódó (#855) üzenetére


vazimódó
senior tag

Na kozben kiderult hogy hibas volt az egerke.
Visszavittem. Egybol eszrevettek a hibat. Kerdeztek hogy milyenre szeretnem csereltetni? Mondom hat egy ugyanilyen DA-re.Meg sem fordult hogy masfajtara csereltessem, annyira megtetszett a kicsike. Rogton ki is csereltek,es mar az ujjal tolom es osztom a headeket. :DDD :C
Meg a legjobb dolgokkal is elofordul neha.hogy hibasak... :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#903) Thomeee


Thomeee
tag

Nincs vkinek esetleg felesleges hyperglide teflon talpa for DA egérre?
Mert megvennék 1 garnitúrát!
ÜDv mindenkinek! :R

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#904) csana


csana
senior tag

Nah dettó megajándékoztam magam egy ilyen razer rágcsálóval. Bazi kényelmes (bár nekem nincsenek lapát kezeim, és mégis iszonyatosan jól kezemre áll), és jó az anyag amivel bevonták a burkolatot. Még egyenlőre semmi firmware meg driver nincs rajta, de ettől függetlenül "pulzál" a seggén egy razer lógó. Nagyon durva ;)

Tényleg így alapból mire lövi be magát úgy semmi fw., meg drw. nélkül? Mármint érzékenységre olyan gyors mint a 800DPI-s múltidőbeni egerem..

szerk: jé, az mit jelent, hogy a firmware csak a legfrisebb driverrel műxik? Korábban írta valaki, hogy elég csak a fw-t felrakni, ha nem akarunk semmi kextrát..

[ Szerkesztve ]

(#905) csana


csana
senior tag

Lehet hogy kicsit noob a kérdés, de ugye a DA képes az 1800 DPI-re, és akár 900-ra, és 450-re is be lehet lőni: szóval miért is kellene nekem visszaállítani 1800-ról, hiszen az a jobb érték érzékenység terén? Ugye így a (még)finomabb mozgásokat is érzékeli ésatöbbi.. Akkor hogyhogy raktak bele ilyen funkciót, hogy visszább lehet venni? Az hogy a képernyőn mennyire érzékeny legyen az egér (akár a winben, akár gameben), azt úgyis be tudom lőni (sensitivity). Vagy valahova meg pont az alacsony DPI kell? Vagy hogyhogy van ez a "visszaveheted" funkció?

Szerk: A barinőm szerint azért mert a gyengébb gépek lehet nem bíják feldolgozni, vagy "jobban leterheli" őket.. Valaki esetleg rácáfolna erre? Vagy megerősítené? (akár kicsit jobban kifejtve)

[ Szerkesztve ]

(#906) whYz válasza csana (#905) üzenetére


whYz
addikt

az 1800 a legpontosabb viszont ha baromikicsi sensel játszol akkor egyesek szerint negativ gyorsulas lep fel ezert vissza szoktak állítani 450dpi-re... mondjuk ez csak a régebbi vagy rossz minőségű egereknél tapasztalható itt inkabb csak egyfajta lehetőségként tették bele h aki már megszokta a kis dpi-t ne sirjon
a gyengébb gépek is birjak nem ez az oka

(#907) csana válasza whYz (#906) üzenetére


csana
senior tag

ThX! Akkor ez a veszély engem nem fenyeget: egerem max elmozdulása 5cm bármerre ;) Aminek meg külön örülök, hogy a hama vásárolt HAMA padomon (ami kemény 300 pénz volt) naon jól érzi magát. :K

(#908) FearStan válasza Thomeee (#903) üzenetére


FearStan
csendes tag

szerintem megéri rááldozni azt a 2000 ftot, ugyanis egy Hyperglide közel egy évig jó, ha nem kemény felületü padon használod. Egy csomagban 2 garnitúra van és érezni lehet a különbséget az eredeti és a Hyperglide talpak közt. Szóval 1 csomag 2 évig elég lesz:) Nekem sajnos a Hama Counter-Strike egérpad elkoptatta őket 4 hónap alatt, le is cseréltem az egérpadot:)

(#909) CséZé


CséZé
őstag

HI!
Ha win-t telepítek úújra, akkor újra fel kell nyomni a firmware-t is az friss windows-ra? (gondolom igen)
Pls HELP :R

(#910) whYz válasza CséZé (#909) üzenetére


whYz
addikt

nem kell :D
a firmware ugymond az egér biosa és az egérben tárolódik

(#911) CséZé válasza whYz (#910) üzenetére


CséZé
őstag

Óh thx, akkor jó :)

(#912) DroneZ^ válasza Thomeee (#903) üzenetére


DroneZ^
őstag

DA , DB , CH , VIPER , KRAIT talpakat föltunkolhatsz rá ha nincs más, enyémen is DB talpak vannak... :U

(#913) tizot


tizot
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy nem ide kellene irni, de ebben a topicban legalább van élet, meg hát razer az razer.:)
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy 2 hónapos DB 3-g egerem.Eddig tökéletesen működött, de egy pár napja(semmi előzmény nélkül) nem indul el a razer progi.Az egér világit, működik mint egy sima egér.(a beállított gombok nem működnek)
Ha megnyitom a progit akkor, be tudom állítani az egeret, de az OK gomb lenyomása után a program bezáródik.(nem fut a háttérben)
Esetleg van valakinek valami ötlete hogy mit kellene csinálni?(már nagyon érett egy új rendszer telepítése is, lehet hogy az zavar be?Esetleg egy új driver segíthet?Most az alap van fent amit küldtek hozzá)

Várom az ötleteket!

(#914) csana


csana
senior tag

Akkor ez lehet hogy egy fényben terjedő egérbetegség, mivel az én DA-m semmi előzetes figyelmeztetés nélkül kilőtte a középső görgős gombot.. Mármint hiába klikkelek vele, semmi. Fel le görgetés műxik, és nem is akad vagy valami mikor lenyomom, csak éppen olyan mintha nem lenne rajta funkció beállítva. Másik gépen ahol nem volt drivere felrakva kipróbáltuk, ott jó. Visszadugtam a sajátomba, erre telepíteni akarja a winxp-m a driverjét. Valamit felrakott, aztán ment, sőt jobbalsó sarokban megjelent kisikonba a razer logó, ami eddig semmiért nem volt hajlandó ott feltűnni.. Namondom ez driver reinstall lesz, erre mikor leszedem a drivert az egér meg sem nyikkan, a win nemtudja működésre bírni. Másik egér be, razer driver fel, razer DA vissza, restart: minden faja. Persze jobbalsó sarokban semmi logó.. Másnál is csinál ilyesmit? Igaz ez volt az első nálam, de majdnem visszavittem garival, hogy beszart a görgős klikk, de szerencsére volt másik gép letesztelni. Nameg azt sem értem, hogy első használatkor a winxpm alatt simőán futott semmi driver nélkül, most meg mikor volt ez a kis gubanc, szart mindenre.. Ezt sem igazán értem..

(#915) csana válasza csana (#914) üzenetére


csana
senior tag

Nah közbe rájöttem mi lehetett (lehet) a hiba nálam :((( : szóval semmi gond nem volt szoftveresen, viszont a görgőt valamiért most már sokkal nagyobb erővel kell benyomni, hogy reagáljon az egér.. Tehát van a klikk hang, de arra (többnyire) még semmi, csak ha erősebben lenyomom, pedig eddig már a klikknél is reagált.. Valakinél valami ilyesmi problema fellépett? Vagy csak eddig bejáratós volt, és mostantól keményebben kell lenyomni? agy ezzel már lehet fontolgatni a garis cserét? -nem szívesen pakolom át a funkciókat a gombról-

(#916) CséZé válasza csana (#915) üzenetére


CséZé
őstag

Szerintem vidd vissza, nekem 3-4 hónapja megvana DA és ugyanolyan erővel kell megnyomni a görgőt mint elsőnek, Ha visszaviszed semmit nem veszíthetsz, szerintem ki is cserélik. :K

(#917) csana válasza CséZé (#916) üzenetére


csana
senior tag

Jah, ezen gondolkodom, de szerintem kicsit kiröhögnének, ha azt mondom hogy picit jobban le kell nyomnom, hogy folyamatosan érzékelje a 'görgőklikket, pedig eleinte elég volt csak kattanásig.. Szóval el nem romlott, csak mondjuk eddig 50%-os erősséggel, klikk hangtól érzékelte a gombnyomást, most meg 65%-kell neki, és a klikk hang után nem feltétlenül egyből érzékel, csak ha elértem ezt a 65%-os erőkifejtést.. Furán hangzik még nekem is amit leírtam, de fogalmam sincs, hogy nem bennem van e a hiba, és a görgőnek egyszerűen ekkora erő kell..

(#918) DroneZ^ válasza csana (#917) üzenetére


DroneZ^
őstag

ha izombol kell lenyomni akkor vidd vissza... :))

(#919) Nortid


Nortid
aktív tag

Hi!
Már majd egy éve leálltam a "hc" játékkal, úgyhogy csak mostanában tűnt fel, hogyha rántok az egérrel jobbra, akkor úgy viselkedik, mint anno a G5-öm, nem kezeli le, vagy felnéz az égre, vagy fele utat sem tesz meg... érdekes, balra nem csinálja :F ... Kizártnak tartom, hogy egy da-t be tudjak rántani, azelőtt tökekéletes is volt...
Mantis Speed padom van, frimware-t, driver-t frissítettem, őgy sem lett jobb.
Valaki tipp, hogy mitől lehet ez? Lenne értelme visszavinni?

[ Szerkesztve! ]

(#920) DroneZ^ válasza Nortid (#919) üzenetére


DroneZ^
őstag

minden játékban?

(#921) mindfreak válasza Nortid (#919) üzenetére


mindfreak
őstag

Milyen DPI mellett?

(#922) Nortid válasza mindfreak (#921) üzenetére


Nortid
aktív tag

Bármilyen dpi-re állítom, ezt csinálja, nem csak játékban, ha rántok egy teljeset a Mantison, a win-ben is csak a képernyő feléig megy el...

[ Szerkesztve! ]

(#923) csana válasza Nortid (#922) üzenetére


csana
senior tag

Nem lehet hogy akkor bekrepállt az optika valamilyen szinten? Garancia van még rá? Én az enyémet holnap viszem vissza, és kiváncsi vagyok hogyan állnak hozzá. A RAZER support brigáddal meg telljesen elégedett vagyok: nem is gondoltam volna, hogy 2 napon belűl válaszolnak, mikor megírtam nekik is a problémámat. Ha esetleg nem jutnál dűlőre, írj nekik, szerintem ők többet fognak sejteni a dologgal kapcs..

(#924) DroneZ^ válasza Nortid (#922) üzenetére


DroneZ^
őstag

mennyi teflont raktál rá hallode? :D

Ha nincs megemelve vagy 4mm-re akkor, és uj a firmware is, driver is, továbbra is csinálja, a razer ugyse tud szerintem mást mondani, mint hogy vidd vissza, nemhiszem hogy lesz valami varázsmódszer...

Próbáld ki egy másik gépen is, fogd az egeret a padot, vidd el, és ránts 1 másik gépen is nagyot.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#925) csana válasza DroneZ^ (#924) üzenetére


csana
senior tag

De elvileg nem kötelező emelni rajta ugye? Mármint csak ha fennáll a karcolódás veszélye, meg a lod-ot nagynak érzem csak akkor érdemes. Vagy van más veszély is ami miatt kellene alá?

Ahova visszavittem a DA-m, meg is jegyezték, hogy mostanában több razerrel taliznak gari ügyben.. Úgytűnik valamelyik alkatrészgyártó sunyeckodik..

Jah igaz, más gépen, akár más paddal is érdemes megelsni a jelenséget. Lehet hogy valami ráment/eltakarja/bekoszolódott az optika/ára..

Amúgy valóban nem másuk a supportnál, de azért engem kicsit megnyugtatott, hogy az én pártomon vannak, és megerősítettek benne, hogy a termékben vana hiba -az én esetemnél-.

[ Szerkesztve ]

(#926) Nortid válasza DroneZ^ (#924) üzenetére


Nortid
aktív tag

Egy réteg hiperglide van az alap teflonra ragasztva, azért nem vagyok hülye :P
Razer supportot még megpróbálom, de sztem gari lesz belőle, a pixelben úgyis rendesek...
Kösz nektek

[ Szerkesztve! ]

(#927) Kobor


Kobor
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy ilyen padot Razer eXact Mat.
Kérdésem az egérhez vennem kell ilyet: Hyperglide for DeathAdder?
És ha nem veszek, milyen hátrányom lehet?

Köszönöm

(#928) mindfreak válasza Kobor (#927) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem szükséges, mivel az alján már alapból is van.

[ Szerkesztve ]

(#929) whYz válasza mindfreak (#928) üzenetére


whYz
addikt

pedig kell... ha nem is hyperglide de valamilyen magasítás mindenképp
lehet adnak amugy hozzá alapból valamit :)
ha leér az egér alja akkor elég durván felkarcolhatja a kis teflon réteget vagy az az egér alját :DD

edit: mi van az alján hyperglide? nemhiszem :F

[ Szerkesztve ]

(#930) mindfreak válasza whYz (#929) üzenetére


mindfreak
őstag

Szerintem ugyanaz a müanyag van az alján. [link] [link]

(#931) whYz válasza mindfreak (#930) üzenetére


whYz
addikt

nem ugyanaz :))
a hyperglideot vágták a da tappancsaihoz de ettől még nem jelenti, hogy ugyan azok is :DD
meg ha leér az allja akkor teljesen mind1 milyen van rajta alapból :DD ugyis sz*r lesz

(#932) mindfreak válasza whYz (#931) üzenetére


mindfreak
őstag

Akkor rosszul tudtam, sry. :R

(#933) Kobor


Kobor
aktív tag

Köszönöm, akkor veszek. :R

(#934) CSorBA


CSorBA
őstag

Nemrég vagyok da tulaj, 4hónapja kb..
A kérdésem az lenne, hogy:
látom van új firmware, de csak 32bites rendszer alól lehet frissíteni.. Ilyenkor várható, h. előbb utóbb a 64bites rendszerek is bekerüljenek a listába? (vagy frissítsem vhol máshol?)

(#935) tizot


tizot
csendes tag

Sziasztok!

Egy nagy láma kérdésem lenne.(eddig nem kellett ilyenekkel foglalkoznom a 2k HUF-os egerekkel;))
Miért jó frissiteni a firmware-t?Csak akkor kell ha esetleg van valami gáz az egérrel, vagy egyébként is érdemes?

(#936) csana


csana
senior tag

Nekem is lenne a FV témához kérdésem: ha jól emléxem van külön 1.25-ös és 1.27-es.. Na, elvileg elég az 1.27-eset letölteni ugye, vagy kell neki az 1.25-ös is, ha már így külön mindkettő fenntvan?

(#937) DroneZ^ válasza csana (#936) üzenetére


DroneZ^
őstag

mindig az utolso kell, az elözö öszzes verzio javitasat tartalmazza az adott FW...

(#938) vazimódó válasza tizot (#935) üzenetére


vazimódó
senior tag

Szerintem csak akkor frissitsd ha valami gond van. Ha jol muxik akkor nincs ertelme szvsz.
Olyasmi ez mint az alaplapoknal a BIOS.
Ha tokeletesen mukodik es teljesen kompatibilis a hardwarekornyeztellel,alaplappal az egerke akkor nincs ertleme a frissitesnek.Javitsanak ki a tobbiek ha hulyeseget beszelek. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#939) CSorBA válasza vazimódó (#938) üzenetére


CSorBA
őstag

van mikor pontosítanak rajta, és jobb lesz.. :) mármint a rángatások megszűnnek..
szal pl. lehet h. jól megy, de lehetne mégjobb is.. szóval általában érdemes, de ez a changelog-ból kiderül...

(#940) vazimódó válasza CSorBA (#939) üzenetére


vazimódó
senior tag

Ok.Ertem.Thx. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#941) reset


reset
senior tag

Hali!
Beszállok én is, a mai nappal partvonalon kívülre tettem a Razer DB-t és beüzemeltem a DA-t, a Halálosztót...A 4.5. gombhoz már rendeltem funkciót...Játék közben tudok úgy DPI-t vagy senset váltani - a gombok (1-től 5-ig) már foglaltak - hogy nem kell abbahagyni a game-t...?

(#942) reset


reset
senior tag

Minden ok'...
Fölraktam a legújabb drivert (1.08) és rögtön utána a hozzá való firmware-t (1.25). Simán ment minden.

(#943) vazimódó válasza reset (#942) üzenetére


vazimódó
senior tag

Grat! Udv a taborban. :C

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#944) sapek


sapek
csendes tag

LOOOOOL leért az alja az egeremnek, szerencsére vettem hypergideot hozzá,
mondom itt az ideje feltenni. .....azeredetit leszedtem nagy nehezen.....feltettem a hypert...eltelt 2 hét, és leér az alja........lehet a gyári talpat nem kellett volna leszednem? :Y

teflon csíkot hol lehet venni?

(#945) whYz válasza sapek (#944) üzenetére


whYz
addikt

hát nem kellett volna leszedni a gyári talpakat :D
rakd vissza és utána azokra tadd rá a teflont :D

legolcsobban itt ph-n lehet venni skatezt... a corepad félét vedd az birja a legjobban :) csak nehéz felrakni

(#946) CSorBA válasza whYz (#945) üzenetére


CSorBA
őstag

nekem is kopóban van, köszi atippet, majd meglesem én is..

(#947) zzeN


zzeN
aktív tag

Hy all!
Holnap veszek én is egy DA-t, hozzá hyperglide-t, meg egy QcK padot, lecserélem már a jó öreg CH-t :)
A driverből az 1.8-as a legfrisebb, és a fw-ből a hozzá tartozó 1.25-öset vagy a 1.27-eset rakjam inkább fel?Csak írták régebben h vmelyik fw elb@szta az egeret:S
Az fw frissítés ugyanolyan macerás a DA-nál mint a CH-nál?Mert úgy volt, h az alján lévő gombot nyomni kellett, közben kihúzni a portból, bedugni egy másikba és vissza, majd resizni a gépet, ennél is ilyen nem?! :DDD Köszi!

(#948) harylmu válasza zzeN (#947) üzenetére


harylmu
őstag

Szia! Barom jól fogsz járni... :K
Fw-ből tedd fel a legfrissebbet.

[ Szerkesztve ]

(#949) zzeN válasza harylmu (#948) üzenetére


zzeN
aktív tag

Köszi, remélem is :K
az Fw frissítést letudnád esetleg írni pontosan, gondolom nem változott az évek alatt...

(#950) reset válasza zzeN (#947) üzenetére


reset
senior tag

Nekem semmi gondom nem volt a fw frissítéssel. Elsőre fölraktam az egérhez adott CD-ről a drivert (1.07) - amivel fölment automatice az 1.10-es fw is. Utána letöltöttem az 1.08-as drivert a hozzá való 1.25 fw-val /és ebben a sorrendben promt indítottam mindkettő exe file-ját. Minden probléma nélkül lezajlott és azóta sincs semmi gond. Ja, a díszkivilágítást kikapcsoltam az egeren - ne fűtsön, ne vakítson....Szép a pulzáló logó az egér seggén, de mintha kicsit melegítené a kezemet. Télen, fűtetlen szobában, az északi sarkkörön túl, szeles időben persze, lehet, másképp döntenék :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.