Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- [K2]: AnyDesk átverés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Szólánc.
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Geri Bátyó: Samsung T7 1TB külső SSD
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
_Smooth
senior tag
válasz
RoundRobin
#15093
üzenetére
Szia,
köszi a választ. Mit lehet tőle várni?
A terv elvileg filmek lennének. De csak egy mediaplayer számára kellene elérhetővé válnia.
Jobban jár, ha lejátszás idejére átdugja a merevlemezt a lejátszóba? Aztán, ha végzett, akkor seedre vissza?
Egy dedikált NAS jellemzően ugyanilyen, vagy gyengébb hardverrel rendelkezik, nem? Meglep, hogy nem bírkózik meg ezzel a feladattal a kis Pi2-es. -
azbest
félisten
válasz
RoundRobin
#15093
üzenetére
Igazából, amikor egy komplett 1 lemezes doboz, házzal - táppal - gigabites hálózattal 16 ezer forint (vagy 2 lemezes 20 körül indul), nem vagyok benne biztos, hogy érdemes ilyesmire használni a pi-t. Persze, ha már ott a pi, az usb keretes winyó, tápok, esetleg ház és sd kártya is, akkor jobb hijján akár nas is lehet belőle

Egyik kollégától most vettem át egy régebbi zyxel nsa320-at és 40MB/s a fel és 80MB/s a le sebessége. Persze ez protokolltol is függ. A pi az usb2 miatt 15MB/s fölé nem nagyon tudhat menni, mert a hdd és a lan is ugyanazon a 30MB-os korláton belül kell elférjen. A nasban egy kis armv5-ös board van, két natív satával (1.2GHz, 512MB, gigabit lan, 128MB flash, de usb-ről is tud bootolni) és fel lehetne rá tenni linuxot is. Az új olcsó 16-20 eft körül csak 1GHz, 256MB ramot tartalmaz ahogy néztem az adatlapokat, de még akkor is köröket ver nasként a pire.
(#15098) RoundRobin
SD kártya azért nem az adatbiztonság csúcsa. Nem tudom, hogy 5 usb sd olvasó mennyivel fogyaszt kevesebbet, mint egy ssd. De 6 sd kártya árából már lehet venni egy 120GB-os SSD meghajtót.
-
Warter
addikt
válasz
RoundRobin
#15093
üzenetére
Jól összefoglaltad, hogy miért nem alkalmas.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Új hozzászólás Aktív témák
- Gamer PC - AMD RYZEN 7 7800X3D/RTX 5070 Ti 16GB/32GB RAM/1TB NVMe/850W
- ÚJ! Intel NUC Kit NUC5i3RY,16GB RAM,Bontott de ÚJ NUC5i3RY,Bontott de ÚJ NUC Kit NUC7i5BNK
- Kezdő Gamer PC - RTX 2060, Ryzen 5 3600, 16gb RAM
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 4500 / 16GB DDR4 / RX 6600 8GB / 500GB Nvme
- Dell Optiplex 3040 Micro PC Windows 11
- Apple MacBook Air 13 M1 8GB 256GB magyar bill 1 év garancia
- LG 34WQ75X-B - 34" Ívelt IPS Panel - 3440x1440 2K QHD - 60Hz 5ms - FreeSync - USB Type-C 90W
- Honor Pad X8 / 4/64GB / Wi-Fi / 12 Hó Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4078, 100% Akkumulátor
- GeForce RTX 4060 (OEM HP) Garanciával
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
wassermann
