Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3301) ZolikaE46 válasza Ghard (#3289) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Hali ez gyári hűtés ilyet nem lehet külön venni... Én ilyesmire gondolok [link] csak ebből is olyanra amit kimondottan a 6950-hez gyártottak.

(#3302) radi8tor válasza Antarctica (#3300) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Más a memóriák időzítése 1 GB és 2 GB esetén. Emiatt adóthat az a pár % FPS növekedés. (ez persze bőven benne van a hibahatárban)

⭐ Stella

(#3303) mpierre válasza Antarctica (#3300) üzenetére


mpierre
veterán

Az fps szám nem a vram mennyiségétől függ, ha van elegendő, az a gpu-n múlik, a vram csak adatot tárol. Fordítva, ha kifut az 1GB-ból, akkor fog megakadni a játék. Egy pillanatra.

Természetesen az is alternatíva, hogy csökkented a minőségjavító funkciókat, akkor belefér az 1GB-ba.

Inkább a tendencia aggasztó. Nem is olyan rég 512MB vígan elég volt majd mindenre. Azóta, valahogy elfelejtettek rendesen optimalizálni a játékokat. Erre a hardver oldal is rá tesz, hiszen van még bennük tartalék.

(Pl.: Az első szgépem 64MB rammal gyönyörűen elment (win98), a mostani ~2GB-ot emészt fel (win7), míg egy jól összeállított linux disztró megelégszik a mai napig (verzióváltás folyamatosan van) 32-64MB !!! rammal.)

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3304) Antarctica válasza mpierre (#3303) üzenetére


Antarctica
tag

Igen, sajnos a legnagyobb probléma az, hogy nem optimalizálják a játékokat megfelelően. Az én meglátásom is az, hogy jelenleg a hardverek sokkal nagyobb teljesítményre képesek, mint amit a megfelelően optimalizált szokftverek igényelnének. Kérdés persze mit hoz a jövő. Én anno 16 mega rendszermemóriával kezdtem... Legnagyobb gépfejlesztésem és örömöm akkor volt, mikor a 16 mellé beillesztett újabb 16 mega hatására a win 95 sokkal gyorsabban indult :D De ez már múlt. Egyébként pedig szerintem is jól sikerült kártya mind a kettő (6950/6970), Hd 5770-ről váltottam erre.

(#3305) Pero


Pero
senior tag

lehet nagyon laikus a kérdésem, de, ha pl veszek XFX Ref nyákos 6950et akkor azt ugyan úgy lehet hackelt sapphi biossal használni 6970ként?
mert anno nekem az volt a tapasztalatom h nem nagyon szerették a kártyák másiknak a biosát

(#3306) SzlobiG válasza Pero (#3305) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen lehet. De XFX-et hol veszel?

(#3307) Ghard válasza ZolikaE46 (#3301) üzenetére


Ghard
őstag

Csak kizárólag egy típusú kártyához nem érné meg hűtőt piacra dobni :)
Jelenleg szerintem csak ezt a kettőt lehet hivatalosan rátenni,legalábbis leírásában benne van:
Accelero Xtreme Plus(legújabb verzió)
Thermalright Shaman
Ennek a leírásában nem szerepel de jó lehet rá:
Zalman VF3000

(#3308) Ghard válasza Pero (#3305) üzenetére


Ghard
őstag

Mivel a ref 6950 csak biosban más mint a 6970,ezért itt szeretni fogja a biost :)

(#3309) radi8tor válasza Ghard (#3307) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Anyám :D
Ettől a Shaman-tól még a CrossfireX kábelt sem tudod használni. Bár az is lehet, hogy máshol van a GPU az AMD kártyán. (nV kártya van a képen)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3310) mpierre válasza radi8tor (#3309) üzenetére


mpierre
veterán

Dehogynem! Átbújtatod két hőcső között, max furmark alatt kicsit megpörkölődik. :DDD

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3311) Ghard válasza radi8tor (#3309) üzenetére


Ghard
őstag

SLI :D
Elég nagy hely kell legyen a 2 slot között hogy elférjen :)

(#3312) radi8tor válasza Ghard (#3311) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem semmi dimenziók :) Köszi a képet.

⭐ Stella

(#3313) Pug


Pug
veterán

Pozitív tapasztalatokkal bővültem... cmd-ben futtatva a legújabb ATIwinflash-t szó nélkül felkúszott a Techpowerup-os Sapphire 6970-es bios, a 880/1350-et stabilan, gond nélkül viszi , kicsit átállítottam a ventivezérlést Afterburner-el és örülök, mint majom a farkának :DDD

egy apró negatívum, Szlobig-nak teljesen igaza volt, sőt, azon a kis résen, ami a kártya tetején van, brutálisan köpi a házba a meleget :F

[ Szerkesztve ]

(#3314) Antarctica válasza Pug (#3298) üzenetére


Antarctica
tag

Akkor jó értelmezést :D

http://logout.hu/tema/re_cpu_es_vram-limit_i7_920_gtx_560/hsz_1-50.html

(#3315) Pug válasza Antarctica (#3314) üzenetére


Pug
veterán

Ez mondjuk akkor lenne mérvadó, ha mellette lennének 2GB-os kártyák is tesztelve, jóhogy egy 1GB-os kártyán nem megy 1GB fölé a VRAM használat :U :DDD

(#3316) Antarctica válasza Pug (#3315) üzenetére


Antarctica
tag

Ez igaz, de a végeredményen nem sokat változtat, ergo nincs érdemi változás 2 GB esetében. Ezt hívják marketingnek :)

(#3317) Ghard válasza Antarctica (#3316) üzenetére


Ghard
őstag

(#3318) Pug válasza Antarctica (#3316) üzenetére


Pug
veterán

Teee, épp azért változtathat a végeredményen, mert sanszos, hogy azok a játékok amik a tesztben 1GB-ot ettek, azok 2GB-os kártyán feltehetőleg bekajálhatnak magasabb felbontás mellet és részletességgel még többet....

De hogy végre felfogd, hogy miről is írok neked:

BeLucZ kolléga hozzászólása:

ennek ellent kell hogy mondjak, minden játéknál szoktam nézni a vram felhasználás mértékét és egy csomónál túl lépi az 1 gigát 1920x1200 szűrőkkel.... metro 2033 pl
de hogy extrém példát mondjak az avp dx11ben minden maxon 1,5 gb vramot evett épp hogy belefért az 580asba, természetesen a folyamatossággal itt sem volt gond, de ott épp hogy elég volt, akkor miről beszélünk???? crysis is 1,4 gb vramot evett totál maxon és még mindig full hdban vagyunk, 1680hoz is kevés lehet ha az ember kimaxol egy gamet
ilyen erős gpuknál meg alap hogy használunk szűrőket a jobb képminőség elérése végett, nálam meg muszáj, mert 26 colon ha nem használnék aa-t, recék birodalma lenne

Már linkeltem kb 3 hsz-el előbb, csak úgy látszik lusta voltál elolvasni ;]

Végre sikerül felfogni? :U

(#3319) mpierre válasza Pug (#3318) üzenetére


mpierre
veterán

Ugyan hagyd. Az általa hivatkozott teszt nem mindenhol a maximum beállítások mellett futott, így persze, hogy elég az 1GB vram. (pl.: FarCry 2 csak 2×-es AA mellett futott, így kapott 880MB-os értéket, ami reális, de minden maxon már 1046MB-ra jön ki, ami pont, hogy több mint 1024MB...) Ebből a korábbi állításom is igazolódik, miszerint, ha nem fér be az 1GB-ba, akkor csökkenteni kell a képjavítók beállításán.)

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3320) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok.
Érdeklődnék,hogy az MSI gyártóról mi a véleményetek HD6950 esetében? (mert a környékemben tudnék vásárolni egy ilyen terméket)
ill. azok a verziók is moddolhatóak lehetnek még?

Köszönöm szépen a válasz(okat) :DDD

(#3321) SzlobiG válasza DeathAdder (#3320) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hamarosan tudok róla infót szolgáltatni.:))

(#3322) Antarctica válasza Pug (#3318) üzenetére


Antarctica
tag

Elég volt elolvasnom 1x is, köszi, de ahogy látom te vagy beburkolózva a saját állításod által felvértezett burokba. És ha 1,4 gigát használ? Jelent ez érdemi növekedést fps-ben, ergo a játék sebességében? NEM...Jaa, ha az a 5 fps számít, akkor szólj :D Innentől kezdve felőlem 5 gigát is felhasználhat egy játék ha semmi gyorsulás nem tapasztalható :D Remélem már érted miről írok... Leírom még1x... marketing :) Amúgy linkeltem 2 tesztet is ahol maxon volt minden, eltérés mégsem volt....ezt nem neked írom, de úgy látszik más nem olvassa el a hozzászólásokat.

(#3323) mpierre válasza Antarctica (#3322) üzenetére


mpierre
veterán

Két külön malomban történik az őrlődés :DDD . Te fps-t keresel a vram összefüggésében (1 vagy 2GB), míg pl én csak a vramról beszélek, meg arról, hogy ez nincs kihatással az fpsre, csak ha elfogy. :W

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3324) DeathAdder válasza SzlobiG (#3321) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az MSI-ről? :)
Mikor érkezik?

mod: kicsit visszaolvasva a fórumot látom,hogy nagy "téma" ez ,hogy milyen gyártó, a hőelvezetés és a moddolást illetően..

Kíváncsi vagyok az MSI mit tud e téren,majd számoljatok be Userek,megköszönném :))

[ Szerkesztve ]

(#3325) SzlobiG válasza DeathAdder (#3324) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen, hétfő valszeg.

(#3326) Pug válasza SzlobiG (#3325) üzenetére


Pug
veterán

Miért, nem ref moddolhatód lesz?
Mert ha meg ref-ed lesz, akkor lényegében olyan, mint a többi ref :DDD

(#3327) DeathAdder válasza SzlobiG (#3325) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szerintem ha már te olyat veszel,akkor biztosan nem lehet rossz,olvasva a hozzáértésedet a fórumban :DDD
De énis akkor lesni fogom a napokban a fórumot, és ha tetszeni fog,akkor énis veszek olyat :D

Pug:" Miért, nem ref moddolhatód lesz?
Mert ha meg ref-ed lesz, akkor lényegében olyan, mint a többi ref
"
sry,ez most mit jelent? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3328) Pug válasza DeathAdder (#3327) üzenetére


Pug
veterán

referencia nyákos 2GB-os, referencia hűtős, bios kapcsolós modell

Szóval ami így néz ki :)
A különböző "gyártók" megoldásai csak a matricákban térnek el ezen modell esetében :K

[ Szerkesztve ]

(#3329) DeathAdder válasza Pug (#3328) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem,asszem :DDD
De nem mindegyik Bios kapcsolós modell csak a referenciás? :O
És hogyan kereshető ilyen referencia nyákos/hűtős modell?

Mert ezekszerint egy sima Giga,msi,sapphire az nem ugyenez :)

(bocs ha most nagyon félrebeszéltem,szeretnék venni egy 6950-et(2Gb),meglett rá a pénzem,de még nemtudom,hogy milyet :F )

[ Szerkesztve ]

(#3330) SzlobiG válasza Pug (#3326) üzenetére


SzlobiG
félisten

De mindenképp referenciát akartam és még a reszelt tápcsatis verzió. Amúgy igen ugyan az mint akármelyik márka. Egyedül az asusnak tér el a ref hűtője amit full aluként hirdet.:U

(#3329) DeathAdder:A lényeg, hogy fekete nyákos legyen referencia hűtős és, akkor menni fog a mod nagy valószínűséggel, de ha még reszelt tápcsatis, akkor még nagyobb az esélye.

[ Szerkesztve ]

(#3331) Pug válasza DeathAdder (#3329) üzenetére


Pug
veterán

Gigából, Sapphire-ból is van ilyen referencia megoldás, (tudtommal csak a refeken van bios kapcsoló), azt nem tudom, hogy msi-ből is lenne, pontosabban a honlapjukon csak ezt találtam (de ez meg nem fekete, hanem piros nyákos, nem tudom, hogy ez is referencia modellnek számít-e :F )

(#3332) DeathAdder válasza SzlobiG (#3330) üzenetére


DeathAdder
veterán

Csak ezt sajna nemnagyon tudom kideríteni :F
Mit mondjak a boltnak ahol beszerezhető?

Van egykis adósságuk is,ezért szeretném ott venni.
De nem mindenképp..

Pug- ha jól tudom az árramellátás/teljesítmény miatt van a Bioskapcsoló..
Nos akkor amelyiken nincs,ott mia helyzet?
Az a gyengébb teljesímányre van optimizálva vagy az erősebbre?

[ Szerkesztve ]

(#3333) Pug válasza SzlobiG (#3330) üzenetére


Pug
veterán

Valahol (már sajnos nem emlékszem kinek a hol) olvastam, hogy annyi a "full alu", hogy a hűtőre kívülről rá van feszítve egy alumínium lap, de lehet tévedek :U

Deathadder:
Szerintem azért van rajta bios kapcsoló, mert az AMD nagyon is tisztában volt azzal, hogy milyen plussz van a kártyában (moddolhatóság), az áram ellátás/teljesítményhez hogy lenne köze, vagy ezt hogy érted? :F

[ Szerkesztve ]

(#3334) DeathAdder válasza Pug (#3333) üzenetére


DeathAdder
veterán

Több ármot vesz fel nagyobb teljesítménnyújtás ellenében,ha a biosát állítod..
Vagy ezt rosszul tudom?
kb. mint a 6990 esetében.. és úgy lehet hasznáni a 300w-is "limiten" is.

(#3335) Pug válasza DeathAdder (#3334) üzenetére


Pug
veterán

Nem-nem, az csak a 6990-esnél van, hogy gyárilag van benne két különböző bios, az egyik magasabb órajeleket nyújt
A 6950-es esetében, mindkét bios ugyan az, de csak az egyik írható, a másik biztonságból van rajta, ha az írhatón eltoszna valamit az ember, akkor is vissza lehessen állítani újra az írható biost :K (lényegében lámabiztos megoldás :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#3336) SzlobiG válasza DeathAdder (#3332) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát csak ha megnézik a boltba.:)

Pug: Fekete nyákos az MSI csak a honlapon piros. Asusnál szintén piros a honlapon, de valóságba fekete.
Gondoltam, hogy nem ér semmit az az alu dolog.:D

(#3337) Pug válasza SzlobiG (#3336) üzenetére


Pug
veterán

Mondjuk van a hűtésben fém rendesen, kurva nehéz a kártya, én féltem ma mikor szereltem be, hogy letöri magát a foglalatból... :DDD

(#3338) oleeg


oleeg
tag

Sziasztok!

Megrendeltem én is a kártyát, végül egy 6950-es 2 GB Gigabyte lesz. Már várom nagyon.

oleeg

(#3339) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Értem ,és kössz a válaszokat, nem tudtam!

Tehát ha referencia hűtős,és fekete nyákos akkor az biztosan moddolható lesz..

Még csak egy valami :P
Mostmár tudom milyen a ref. modell,de milyen ami Nem ref. modell?
Aminek fekete a nyákja az ref. modell ,és ennyi az egész?

(#3340) ZolikaE46 válasza Ghard (#3307) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Igen ezeket ismerem én is meg még van a gelid, de ezek még nem kimondottan a 6950hez készültek! Na mind1 ha valaki tud valamit ezeken kívül szóljatok plz. THX!

(#3341) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Az eggyel feljebb levő kérdésemre megtaláltam a választ.
Tudom már mit takar a referencia modell megnvezés (jóreggelt,csakhogy leesett :D )

Mégis általában amit a boltban árulnak az referencia modell, Nem???

Erre gondolok:

És van még ez,amit találtam:

De én eddig majdnem mindenhol az előző képen szereplő modellt láttam a boltokban.
De mondjuk a második képen levő kártya nyákja is Fekete, de az akkor nem moddolható mégsem? :DDD
Ellenben a ref. modellel ami piros (bár ha a kolegának igaza van,akkor az csak a képen piros)

(#3342) tajati


tajati
aktív tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne menyire éri meg egy 6970-es egy modolt 6950-sel szemben?
megéri azt a plusz 25-30K vagy nem ?

(#3343) Departed válasza tajati (#3342) üzenetére


Departed
őstag

Szerintem semmiképpen sem éri meg. :N

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#3344) Attici válasza DeathAdder (#3341) üzenetére


Attici
őstag

Én is nézegettem ezt az MSI Twin Frozr II/OC--t, de én sehol sem találom rajta a bios kapcsolót, és a leírása sem írja. :(
Ráadásul, már az MSI is csak 2 év garit ad! :O

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#3345) tajati válasza Departed (#3343) üzenetére


tajati
aktív tag

Ok :)

De pl. Fps-ben kb. mennyi különbség van? Eyefinitben használnám...

(#3346) Departed válasza Attici (#3344) üzenetére


Departed
őstag

A jelenlegi infó az, hogy minden referencia kártya moddolható BIOS-kapcsolós, amin meg már egy kicsit is eltérő hűtés van - a Twin Frozr nagyonis eltér :) - azok már nem 6970-ezhetőek.
A 3 év gari nálam is fontos volt, ezért az Asus és Gigabyte közül választottam, az Asus-t.
Referencia, moddolható, sok garis, 2gigás, és normális ára is volt. Már csak a ventivezérlését kell kicsit finomhangolni hogy lágyabb átmenetek legyenek. :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#3347) Departed válasza tajati (#3345) üzenetére


Departed
őstag

Ha Eyefinity akkor 2db moddolható 6950 CF-ben ~120k-ért...;)
A 6970-re moddolt 6950-es és az alap 6970 között nincs észrevehető különbség FPS-ben, csak árban.

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#3348) tajati válasza Departed (#3347) üzenetére


tajati
aktív tag

Én természetesen cfx gondolgottam :DD

(#3349) Pug


Pug
veterán

Tud valaki valamilyen módot arra, hogy bios-ban hogyan tudnám eredményesen konfigurálni a ventivezérlést, mer RBE-vel nem sikeredett :( :F

(#3350) SzlobiG válasza Pug (#3349) üzenetére


SzlobiG
félisten

Afterburner?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.