Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3251) Ghard válasza ZolikaE46 (#3250) üzenetére


Ghard
őstag

:R

(#3252) SzlobiG válasza sniper elite (#3243) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez kivitelezhetetlen...hogyan azonosítanák be egyáltalán?:D Nem lenne rá idejük a fórumokat egész nap bújni, szal ez hülyeség.:)

(#3253) sniper elite válasza SzlobiG (#3252) üzenetére


sniper elite
senior tag

Itteni bazárosoknak meddig tartanak fellépni mondjuk ide és rákeresni hogy az éppen garanciáztatni akaró vevő miket írogat. Én ha bazáros lennék fix hogy ezt tenném, hülye lennék mások erőszakos telhetetlensége miatt napi 5-10 vga garit intézni.

(#3254) SzlobiG válasza sniper elite (#3253) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem foglalkoznak vele mivel neki annyi a dolga, hogy beküldi a nagykerbe és vagy cserélik, vagy nem, nem az ő baja lesz ha nem.:)

Radi: Át is tettem.

[ Szerkesztve ]

(#3255) Pug válasza sniper elite (#3253) üzenetére


Pug
veterán

de okos gyerek vagy te :DDD

(#3256) radi8tor válasza SzlobiG (#3254) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kezd nagyon offba menni a téma.
Higgyétek el nem élvezet gariztatni semmit a mai világban. Mintha a boltok fogát húznák ilyenkor. :K
Természetesen mindenki maga dönt, én nem kockáztattam, megvettem az erősebbet, abból is ASUS-t. ;]

⭐ Stella

(#3257) Departed válasza sniper elite (#3253) üzenetére


Departed
őstag

Adataid vannak netán arról, hogy a szinte tökéletesen egyforma, csak BIOS-ban eltérő kátyák közül hány % ment tönkre a 6970 BIOS-tól? Arról nem is beszélve, hogy tényleg azért van a dualBIOS, hogy ne is forduljon ilyen elő. Ha gond van - előbb indul újra a gép, vagy lép ki egy játék - visszanyomni a kapcsolót és szevasz.
Ezek után tényleg semmi értelme a gariztatásról beszélgetni :N

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#3258) sniper elite válasza Departed (#3257) üzenetére


sniper elite
senior tag

Oké nekem mindegy, nem vitázni akarok ezen csak olvastam pár hozzászólást itt hogy melegedik meg játékok alatt kifagyott a moddolt 6950. Én legkésőbb hétfőn megkapom a kártyáimat és játszani fogok rajtuk nem pedig ráerőltetni 6970-es biosokat.

(#3259) Pug válasza sniper elite (#3258) üzenetére


Pug
veterán

Ez a Te döntésed, mi tiszteletben tartjuk :R
Kérlek Te is tartsd tiszteletben azokét, akik moddolják ;)

(#3260) Ghard válasza sniper elite (#3258) üzenetére


Ghard
őstag

Miután kézzel beállítottam a venti vezérlését,nemhogy 90,de 80 fok fölé sem ment.
Egyszerűen arról van szó, hogy gyárilag alacsony érték van megadva, 85 fok körül megy kb 30%on a hűtője,innen meg könnyen túlmelegszik.
Kicsit feljebb van állítva és az ég világon semmi gond :)

Másfelöl pont azért indul újra a gép,hogy ne károsodjon a hőtől,szóval ettől nem megy tönkre.
Gondolod ha annyi kártya garizását kéne megoldani a videókártyagyártóknak,akkor léteznének direkt tuning célra gyárilag hozzáadott szoftverek? :U

(#3261) Antarctica válasza Departed (#3245) üzenetére


Antarctica
tag

Ez igaz, bár én 1 gigásat vettem és nem nagyon szeretnék nagy tv méretű monitoron játszani :D

(#3262) ffodi válasza sniper elite (#3258) üzenetére


ffodi
veterán

"... nem vitázni akarok ezen csak olvastam pár hozzászólást itt hogy melegedik meg játékok alatt kifagyott a moddolt 6950."

Nos a moddolás következtében kapsz +128 shader procit(lazán fogalmazva), amelyek aktívak, és értelem szerűen több hőt is termel a GPU emiatt, persze, ez csak akkor igaz, ha a moddolt 6950-es biost teszed fel. Ha 6970-es biost teszel fel, akkor az órajeleket is megnöveli, ami ismét csak növeli a hőtermelést, nem beszélve a megnövelt GPU alapfeszről sem(1,1V --> 1,17V). Ha például alapesetben a gyári ventiprofil 80 fok körül tartotta a vga-t full terhelés alatt, akkor ha megnövekedik az órajeled +hozzácsapódik "pár" shaderproci is az előzőekhez, illetve 70mV-al nő a magfesz, akkor az nagyobb teljesítménnyel jár, amihez járulékosan jön a nagyobb fogyasztás ergo nagyobb hőtermelés, ami ugyan olyan körülmények között(ventiprofil), nyilván magasabb GPU hőfokot jelent majd. Ilyen egyszerű. A fagyások többsége pedig abból, adódik, hogy az 5GHz-re hitelesített ramok a 6950-en nem mindig bírják az 5,5GHz-es tempót A GPU-val nem szokott gond lenni, mert a moddolás során a GPU kap +feszt, ahogy ezt korábban írtam.

"Én legkésőbb hétfőn megkapom a kártyáimat és játszani fogok rajtuk nem pedig ráerőltetni 6970-es biosokat."

Nem kell azon semmit erőltetni, egy szemvillanás alatt megvan. Egyébként én is elsősorban játékra vettem a vga-t, de ha már ott van az a +teljesítmény ingyen, akkor miért ne használnám ki?(ha nem lehetett volna moddolni, akkor valszeg 6970-et vettem volna) Ha az i5-ös procikban is fel lehetne oldani a HT-t, akkor a t*köm sem venne i7-et. :D

Antarctica:

Mivel a 2GB-os és az 1GB-os verziónak teljesen ugyan az a felépítése(eltekintve a feszszabályzó áramkörtől etc..), így természetesen a teljesítményük is nagyon hasonló. A Vram méretének, csak akkor van elsősorban jelentősége, ha az adott program többet kér, mint amennyi van, pongyolán fogalmazva.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3263) mpierre válasza sniper elite (#3258) üzenetére


mpierre
veterán

A csak shadermoddoltak nemigen fagynak ki. Nálam se teszi, pedig kapott rendesen az arcába, több körösen. 70-80°C fölé nem tudtam tornászni.
Shader feloldás után (+128 egység) csak 2-3°c emelkedett hőmérséklet, amit a Sapphire Trixx-szel simán "kordában" - ha érdemes egyáltalán - lehet tartani.

A moddolás egy lehetőség és így is kell tekinteni rá.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3264) ZolikaE46 válasza Ghard (#3260) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Ezek szerint sikerült és minden rendben. Ennek örülök használd egészséggel!

ffodi: Köszi, hogy végre kisegítettél minket!

sniper elite: Egyb. én nem hallottam olyat, hogy valaki moddolta a kártyát és ezért kellett vissza vinni gariba... A másik, Te mint cég tulajdonos elolvasod itt a fórumot és látod "Rezső" moddolta a kártyát és elromlott neki. Megy és vissza viszi gariba 1: Honnan tudod, hogy ki ő? 2: Honnan veszed hogy pont ő tőled vette. 3: Vissza állítja az életbe nem jössz rá szal esélyed nincs ilyenre. 4: Aki átveszi nem foglalkozik vele, ahogy mondták itt előttem elküldi a gyártónak. 5: nincs miről beszélni!

Nem vitatkozni szeretnék, csak a saját szubjektív véleményem!

[ Szerkesztve ]

(#3265) radi8tor válasza ZolikaE46 (#3264) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne lovagoljatok már ennyit a témán. Kb 4x át lett beszélve.
Aki moddolja az moddolja, aki nem akarja az nem fogja.
Tény, hogy a nem moddolt kártyákról nem érkezett "panaszos" HSZ.

⭐ Stella

(#3266) oleeg


oleeg
tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek dönteni az alábbi két VGA között:

http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_gv_r695d5_2gd_b_hd6950_2gb_gddr5_pcie/167730

http://ipon.hu/webshop/product/sapphire_11188_00_40r_hd6950_2gb_gddr5_pcie/171461

A Gigabyte előnye a 3 év garancia, és bár a hűtése valószínűleg a Sapphire-nak jobb, de a Gigabyte viszont kifújja a házból.

Köszönöm:

oleeg

(#3267) SzlobiG válasza oleeg (#3266) üzenetére


SzlobiG
félisten

A sapphire is kifújja a házból nem csak a giga. Arra készülj ha a sapphiret veszed a moddolás nem fog menni mert nem referencia ellenben a giga az.

(#3268) oleeg válasza SzlobiG (#3267) üzenetére


oleeg
tag

Szia!

Köszönöm a válaszod, a moddolás nem érdekel, számomra bőven elegendő ez a teljesítmény is. :) A Sapphire nem mindkét irányba, így a házba is fúj?

oleeg

(#3269) Pug


Pug
veterán

Na kacifántos úton, de végre itt figyel a Powercolor 6950-es :DDD , gyerekek...
Ez kurva nagy meg nehéz :DD van benne anyag...

(#3270) radi8tor válasza oleeg (#3268) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De, a Sapphire szépen melegíti a házat belülről.

⭐ Stella

(#3271) SzlobiG válasza oleeg (#3268) üzenetére


SzlobiG
félisten

A giga is fúj a házba, a hátulján van nyílás ami befele áramlik. [link]

Itt látszik, ha tudod mit kell nézni.:)

(#3272) Ghard válasza SzlobiG (#3271) üzenetére


Ghard
őstag

Nincs nyílás a hátulján :) giga
Csak a venti szív be levegőt,ami hátul jön ki.

(#3273) Pug válasza SzlobiG (#3271) üzenetére


Pug
veterán

Te véletlenül nem egy 6850-est linkeltél :F
vagy az is volt a cél?

[ Szerkesztve ]

(#3274) oleeg válasza Ghard (#3272) üzenetére


oleeg
tag

Szia!

Igen én is így tudtam, itt talán látszik az egész kártya:

Viszont akkor azt hiszem, hogy a Gigabyte lesz.

Köszönöm:

oleeg

(#3275) Ghard


Ghard
őstag

Az a nyilás a tápcsatinak van kihagyva,ráadásul 6950en kettő van oldalt,nem egy hátul :)

(#3276) SzlobiG válasza Pug (#3273) üzenetére


SzlobiG
félisten

De most vissza néztem rosszat linkeltem, de ott van mellette a 6900 is, itt a jó link.

(#3272) Ghard: De van én az ellenkező oldalra gondoltam. Itt egy még jobb kép mire gondolok azokon a nyílásokon bizony a házba jön a levegő egy része.

[ Szerkesztve ]

(#3277) Pug válasza SzlobiG (#3276) üzenetére


Pug
veterán

Itt meg most az első link egy 6870-es, akkor most mi van? :DDD

(#3278) Ghard válasza SzlobiG (#3276) üzenetére


Ghard
őstag

ott alig fog kijönni levegő,annyi a tápcsatik mellett is kiszökik.
a lényeg hogy a nagyrészét kifújja a házból,nekem is zárt a házam,azért kellett nekem is ref hűtős.

(#3279) SzlobiG válasza Pug (#3277) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az van, hogy benéztem megint.:D Vegyétek semmisnek a két linket a lényeg ott van az alsó linken.:D My fail. :W

(#3278) Ghard : De akkor is megy a házba.:)

(#3280) Ghard válasza SzlobiG (#3279) üzenetére


Ghard
őstag

nyomok bele sziloplasztot és azért sem megy be a házba ;]

(#3281) oleeg válasza Ghard (#3278) üzenetére


oleeg
tag

Szia Ghard!

Te hogy vagy megelégedve a kártyával? Milyen a hőmérséklete terhelés alatt?

Köszönöm:

oleeg

(#3282) Ghard válasza oleeg (#3281) üzenetére


Ghard
őstag

Szia

Moddolva van 6970re :)
Normál állapotban fél órát játszottam,kb 80 fok körül volt.
Moddolva állitani kell egy Trixx nevű progival(pár hsz-al lejebb),és igy sem lesz sokkal hangosabb/melegebb.
Amúgy teljes mértékben megvagyok vele elégedve :)

(#3283) reset válasza SzlobiG (#3279) üzenetére


reset
senior tag

C'est la Vie...

(#3284) Pug válasza Ghard (#3282) üzenetére


Pug
veterán

Trixx, vagy MSI Afterburner, mindkettő jó :K

Szlobig: Akkor nem csak nekem volt hosszú a nap :DD

[ Szerkesztve ]

(#3285) Pug válasza SzlobiG (#3279) üzenetére


Pug
veterán

Igen, nekem úgy látszik tényleg hosszú volt ez a nap, sorry, véletlen dupla :DDD :B

[ Szerkesztve ]

(#3286) SzlobiG válasza Pug (#3285) üzenetére


SzlobiG
félisten

Edzés után vagyok ilyenkor kavarom a dolgokat néha.:D

(#3287) Pug válasza SzlobiG (#3286) üzenetére


Pug
veterán

Akkor nem csodálom a keverést :DDD

Én meg kezdek megbolondulni, már úgy tesztelném az új jövevényt, csak addig nem szabad amíg nem végeztem a szakdogámmal :DDD :O

(#3288) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Gondolom senki nem hallott még olyan 6950es hűtőről ami kimondottan ahhoz a típushoz lett gyártva?

[ Szerkesztve ]

(#3289) Ghard válasza ZolikaE46 (#3288) üzenetére


Ghard
őstag

Szerintem ez olyan

(#3290) vergi1


vergi1
csendes tag

Sziasztok!
Meg tudnátok nekem mondani, hogy a 6950-es vga melyik hotfixet szereti a legjobban?
Válaszotok előre is köszi!

(#3291) ram34


ram34
tag

Hi mindenkinek!
Elajándékoztam a jó öreg HD4850-emet, most egy alaplapival nyomom, de természetesen akarok venni egy gamer kártyát. (kb. 60 e körüli áron)
Sokat gondolkodtam hogy milyen tipus legyen
1. Geforce 560ti esetleg 570
- CUDA
- Physx
vagy
2. ATI HD 6950
- Jobb képminőség, videógyorsítási funkciók
- Kimenet-támogatás
- Ugyanazon áron gyorsabb. egy picit
Most az ATI-nál tartok.
Ami kérdésem lenne ezzel kapcsolatban még, hogy szerintetek 1 vagy 2 gb-os verzió lenne-e jobb választás? Illetve elbírja-e a tápom a gépet? A többi összetevő lent látható.
Táp: Gigabyte 460W-os FSP belsővel.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#3292) mpierre válasza ram34 (#3291) üzenetére


mpierre
veterán

Az 1 és a 2GB-os között 3-5.000.- az eltérés. Továbbá a későbbiekben jól jöhet az a +1GB, ha játékok optimalizálását ilyen jól elvégzik, mint manapság.... Így ez nem is kérdés.
A physx-et kevés játék használja ki...
A táp el fogja bírni... talán, merthogy osztott 12V-os ága van. Ha tuningolsz, akkor max lekapcsol.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3293) Antarctica válasza ram34 (#3291) üzenetére


Antarctica
tag

Döntsd el a linkelt teszt alapján, mely teszt csak arra volt kihegyezve, hogy mekkora eltérés van az 1 illetve 2 GB-os kártyák között. Szerintem magáért beszél...

http://www.hardocp.com/article/2011/02/24/amd_radeon_hd_6950_1gb_performance_review/1

Egyébként ez a memória méret mizéria évek óta zajlik az infós világban, csak valahogy sosem az jön ki hogy a játékok kihasználják a dupla méretet, mindig a "majd jól jöhet" szlogen hangzik el. :)

(#3294) mpierre válasza Antarctica (#3293) üzenetére


mpierre
veterán

Szlogen... :DDD Akkor használj 512MB-os kártyát, hiszen az is elég volt 3 évvel ezelőtt, így most is az... :K

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3295) Pug válasza mpierre (#3294) üzenetére


Pug
veterán

Felejtsük már el, hogy az 1GB VRAM elég mindenre, itt pl egy kolléga tapasztalata
És természetesen idővel ez csak jobban növekszik majd, szóval ha nem 6 hónapra vennéd a 6950-est, akkor mindenképpen 2GB-osat érdemes :K

(#3296) Antarctica válasza mpierre (#3294) üzenetére


Antarctica
tag

Igen, ez szlogen jelenleg:) Ha annyira jobb a 2 GB, akkor miért nem ér el érdemben jobb eredményt a játékok alatt? Az az 1-2 Fps nem igazán jár véleményem szerint érezhető különbséggel. A másik, olvass vissza a Prohardveren, mikor is pontosan a grafikus kártya memória méreteivel foglalkoztak elég mélyen. Ott megállapították, hogy full fölösleges nagyobb memóriával ellátott kártyát venni (ezt mellesleg a tesztek is alátámasztják). Igaz nem friss teszt, mivel ott a 256 vs. 512 megás kártyákat hasonlítottak össze. Persze nem meglepő hogy a dupla memória semmiféle sebességnövekedést nemjelentett. Most évekkel később sem változott meg ez a helyzet :) Akkor is mire alapozod te is, hogy a "jövőben jó lehet"? Ez felelőtlen kijelentés szerintem. Ami engem igazán meggyőzött a teszteken felül, egy programozó ismerősöm, aki mellesleg számtech. boltban eladó. Szerinte még mindig működik az évek óta bevált "a több jobb" szívatás a vevők körében :)
Igen, valóban elképzelhető hogy a játékok később több vramot igényelnek, de mint a mellékelt példa mutatja, nem ez a tendencia mutatkozik meg. Egyébként nekem is 1 gigás HD 6950 van. Jó tanács: ne lepődj meg ha évek múlva sem lesz különbség a nagyobb memória kapacitások között (azonos grafikus chipen belül). Persze akkor ezek a kártyák már kukában lesznek és alap lesz a 3-4 giga vram.

(#3297) mpierre válasza Antarctica (#3296) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor ezt érdemes elolvasnod... Ugyan nem radeon kártyát tesztelt benne az illető, de a lényeget megmutatja.

Pug: Olvass egy keveset vissza, hogy mit is írtam.... :DDD

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3298) Pug válasza Antarctica (#3296) üzenetére


Pug
veterán

Félreérted teljesen a dolgot, mivel az 1GB-os és 2 GB-os 6950-ös esetében lényegében a PCB (nyák) teljesen megegyezik (ugyan az a kártya csak egy 1 és 2 GB-al szerelve) így nem lesz sebességbeli különbség, csak akkor ha kevésnek bizonyul valamelyik játék/alkalmazás esetében az 1GB, tehát többet kérne a kártya a végzendő számításokhoz, textúrák tárolásához (nagyon leegyszerűsítve) és már most vannak ilyen esetek...
Az előző hsz-emben is írtam, egy felhasználó tapasztalata, csak hát ugye olvasni is kéne, meg értelmezni :U
Szóval nem kell feltétlenül kardoskodnod egy olyan állítás mellett, ami nem teljesen állja meg a helyét, csak azért mert esetleg Te egy 1GB-os verzora neveztél be :U

mpierre: Tudom, és elnézést, nem is neked szólt, hanem Antarctica-nak :B :K

[ Szerkesztve ]

(#3299) mpierre válasza Pug (#3298) üzenetére


mpierre
veterán

:R :))

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3300) Antarctica válasza mpierre (#3297) üzenetére


Antarctica
tag

Ez mind szép és jó, és valóban egekben a felhasznált vmemória mennyiség és igen, bőven kifut az 1 gigából. De akkor miért nincs magasabb fps szám 2 GB esetén? :) Hisz végső soron ez számít... Pl Metro 2033 esetén a mellékelt teszt alapján: 2560x1600 AAA 16x AF 2 gigás 6950 29,4 átlag fps, 1 gigás 6950 30.0 fps.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.