Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3501) szasanyi válasza Goldmen75 (#3497) üzenetére


szasanyi
félisten

Idézlek: A 68xx meg a 69xx nem egy kategória! aztán ezután írod, hogy: Na meg legalább a 6870-et a 6970-el hasonlítsd, ne a kisebb tesójával :U
Ezután - Én most pl. 6970-et szeretnék abból is a windforce-os verziót, véleményem szerint ez a legjobb ebből a szegmensből! Jah, engem sosem az fps érdekelt, hanem az adott játékélmény, ha csak 40 fps-el hasít, már az is több mint elég...minek gyúrni még 1-2 fps-el tovább?? még azt kérdezném, minek vennél ilyen VGA-t?

Ezzel kapcsolatban - Ár/érték arányról akkor beszélhetünk, ha nem vagy tele zsével, mert ha igen akkor persze 6990, vagy akár 2... - annyit jegyeznék meg, hogy ennek semmi köze ahhoz. De gondolom, amúgy te is tudod... mert amiről te beszélsz, arra ez az eklatáns példa. :D

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3502) ZolikaE46 válasza Goldmen75 (#3500) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Milyen szemetelés? Írd már le légy szíves részletesen, mert még itt ilyet senki nem mondott!

(#3503) ffodi válasza Antarctica (#3489) üzenetére


ffodi
veterán

A demoban nem volt dx11, szóval majd ha ténylegesen lesz dx11 a játékban(és persze a játék maga megjelenik), akkor majd kiderül számít -e valamit a több vram.

Azzal természetesen egyet értek, hogy a legtöbb játék esetén elég 1GB vram, full hd-hoz is(1 monitor), viszont arra céloztam, hogy a közeljövőben(idén pl.), jöhetnek olyan játékok, ahol már kevés lehet az 1GB. Egyébként, ha már itt tartunk a csúcs NV vga-kon sem 2GB vram van ez igaz, viszont azokon rendre 1,5GB illetve 1,2GB VRAM van, ami pedig szintén nem 1GB, és mindezt tetézve van 3GB-os GTX580 is.

A másik dolog pedig az, ha már váltok, akkor jobb vga legyen, és az 5870 1GB-os volt, akkor ez legyen 2GB, hogy nyugodtan tudjak emiatt aludni ;] , +szerintem megéri azt a pár ezres felárat +1GB vram. Ha 15-20k lenne az árkülönbözet, akkor lenne értelme ezen vitázni, hogy melyik éri meg jobban.

"Amúgy még annyit, hogy arra utaltok, hogy ugyan sebességben nincs eltérés, csupán ha kifut a memóriából akkor leesik az fps. Ha megnézitek a teszteket, a min fps-ben sincs szignifikáns eltérés az 1 vs. 2 között"

Arra még nem gondoltál, hogy ez azért van, mert a tesztben szereplő játéknak nem kell adott beállítások mellett több 1GB Vramnál?

szasanyi:

Ha GTX460-ról váltasz, akkor szerintem gondold meg a 6950-et mert a 6870 kb egy kategória a GTX460-al(ati picit erősebb). Mondjuk, ha nem fejlesztés a cél, hanem csak attérni a vörös oldalra, akkor természetesen bőven jó a 6870. :K

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3504) Goldmen75 válasza ZolikaE46 (#3502) üzenetére


Goldmen75
őstag

Mikor a memória hiba miatt el kezd "szemetelni" a képernyő...nem láttál még ilyet??? Szép színes kis kockák jelennek meg a képernyőn...

(#3505) ZolikaE46 válasza Goldmen75 (#3504) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Még nem, azért kérdeztem... nem lehet, hogy azért van, mert gyenge a procid és nem tudja kihasználni a kártyát...? Ez csak feltevés... A másik, szerintem még azért is lehet, mert rossz biost tettél fel. Próbáld ki másikkal...

[ Szerkesztve ]

(#3506) Antarctica válasza ffodi (#3503) üzenetére


Antarctica
tag

Metro2033-at (DX11) hozza mindenki példának miszerint az kifut az 1 gigából, ami köztudottan nincs optimalizálva rendesen, de ott is 2560x1600 ban 11 vs. 14 fps a minimum. Persze az 1 és 2 gigás memóriát tekintve. Persze ez már messze játszhatatlan mindkét kártyán:D Én Hd 5770 1 gigásról váltottam Sapphire HD 6950 1 gigásra, ez rossz váltás ha nem akarok több monitort összekötni illetve max 1440x900as felbontásban játszani?

(#3507) polonic válasza Antarctica (#3506) üzenetére


polonic
félisten

1440x900-as fölbontáshoz fölösleges volt ilyen kártyát venned.

(#3508) ZolikaE46 válasza Antarctica (#3506) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Maradhattál volna az 5770-nél tök felesleges volt váltanod... Ekkora felbontáshoz az még elég 2-3évig!

[ Szerkesztve ]

(#3509) Goldmen75 válasza ZolikaE46 (#3505) üzenetére


Goldmen75
őstag

a CPU i5-750 volt 4 Ghz-en járatva:)
kipróbáltam 2 biossal is, ugyanaz....közbe most hallottam ,hogy a sapphire a leg tuningbarátabb ilyen téren s a többinél akadtak kártyák amik nem bírták a moddolást...
Mikor a VGA-kon "meghal" a ram, akkor van a szemetelés, de akkor már a bios-nál is megjelennek a szép színes kockák:)

(#3510) ZolikaE46 válasza Goldmen75 (#3509) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Az de jó... Én azért megpróbálnám másnak a configján is, hátha valami nálad gebaszos és ezért nem megy. Nem adnám fel... :) Egyb. itt még senki nem írta, hogy nála nem lenne jó a moddolás... úgy hogy számomra ez igen érdekes...

(#3511) Antarctica válasza ZolikaE46 (#3508) üzenetére


Antarctica
tag

Hát na:D Azért néha fentebb megyek. Ki kell tapasztalni melyik játék hol megy a legszebben akadás nélkül. Legalább van tatalék az erőforrásban :)

(#3512) Goldmen75 válasza ZolikaE46 (#3510) üzenetére


Goldmen75
őstag

A kártya épségét nem akarom kockáztatni, úgyhogy marad a 6970 windforce:)

(#3513) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Reggel csengett a futár és meghozta a szépségeket. ;]

Meg is csináltam egyenként a modot gond nélkül viszik van egy jó script amit elindítok és megcsinál mindent egy pillanat alatt.

Nagyon komoly teljesítményt adnak a kártyák és sokkal kiegyensúlyozottabb a teljesítmény semmi beakadás és egyéb az 5970-hez képest most már elhiszem. :B

Pár gyors teszt.

3DMark 11

5970 OC

6950CF@70

Unigine

5970 Alapon.

6950CF@70

Hangjuk az valóban van a kártyáknak terhelve nem is kicsi főleg számomra mivel alig volt hangja bevizezve az előző vga-nak.

Tuningot egyenlőre nem néztem nem volt most kedvem egyenként tesztelgetni a kártyákat így is bivaly erősek, de majd később úgy is megjön a kedvem hozzá.

Pár kép a cuccról:
[link]
[link]
[link]
[link]

Most irány a gémek egy hét 9600GT kínlódás után felüdülés lesz.:D

(#3514) Whit3Rav3n válasza SzlobiG (#3513) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Egyenként nem is érdemes tesztelni őket mert úgysincs semmi értelme ha különböző órajeleken futnak.

Mondtam én hogy kiegyensúlyozottabb az egész, én is 5970-ről váltottam. :D

[ Szerkesztve ]

(#3515) Whit3Rav3n válasza Antarctica (#3506) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nekem sikerült full hd-ban is párszor kifutni az 1gb ramból, Metroban pl 5fps vs 70fps-t számít. Crysis is több ramot használ 4xAA meg fölötte.

(#3516) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Na ezekkel ellesztek egy darabig:) Gratula!:)

(#3517) Pug válasza Whit3Rav3n (#3515) üzenetére


Pug
veterán

Felesleges, szerintem don't feed the troll :N , az elmúlt pár napban sokan próbálták neki megmagyarázni, nem túlzotan akarja megérteni a dolgot.. :U

(#3518) SzlobiG válasza Whit3Rav3n (#3514) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen tudom, csak kíváncsi vagyok melyik megy jobban.:)

A power tunert érdemes +20%-ra állítani? A ph teszt szerint semmit nem gyorsul a kártya. Érdekelne, hogy van-e aki lemérte mennyit hoz.

(#3519) Departed válasza Pug (#3517) üzenetére


Departed
őstag

Másról nem is ejt szót, csak hogy ugye jó hogy csak 1gigást vett, ugye jó...
Ténykérdés hogy a 3ezer forintos különbség mellett egy 60-70ezres kártyánál 100%, hogy a 2gigás a jó választás. Ennyit erről. Tényleg don't feed :K

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#3520) mpierre válasza SzlobiG (#3518) üzenetére


mpierre
veterán

Szerintem próbáld ki. Aztán dönts. :K

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3521) RI/OS válasza SzlobiG (#3518) üzenetére


RI/OS
őstag

Nekem semmit nem ér, a 70-es biosával

(#3522) Whit3Rav3n válasza SzlobiG (#3518) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Én sem nagyon tapasztaltam gyorsulást, bár asszem Metro-ban volt hogy Powertune 0%-on jobban belassult bizonyos helyeken, én fel szoktam tenni +20%-ra hogy biztos ne limitáljon.

[ Szerkesztve ]

(#3523) Departed válasza Whit3Rav3n (#3522) üzenetére


Departed
őstag

Prohardveres tesztben kipróbálták kollégák, és az jött ki, hogy a -20% esetén csökken az áramfelvétel de az FPS is, +20 esetén viszont nem nő csak pár watt-tal az áramfelvétel, de az FPS nem nő.
Ez alapján tökéletesen mindegy a 0 és a +20% közötti választás...talán inkább előbbi a jobb - -20%-ot meg ne válasszon senki. Dióhéjban :)

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#3524) SzlobiG válasza Whit3Rav3n (#3522) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor feltolom +20%-ra.:D

Afterburner fesznek nektek is 1.1-et ír defaultnak?

(#3525) losi73


losi73
senior tag

üdv valami jó hütöt normál áron tudtok ajánlani 6950.re ami itthon is beszerezhetö és lehetöleg ne keljen fabrikálni. :R

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#3526) Pug válasza SzlobiG (#3524) üzenetére


Pug
veterán

jaja, a kis mocsok ;]

(#3527) Antarctica válasza Departed (#3519) üzenetére


Antarctica
tag

Te miről beszélsz? :D Látom téged is ki kell vezetni az erdőből hogy elhidd, tényleg erdőben vagy :) Én csupán azt írtam, mint mindig és korábban is, hogy semmi eltérés nincs 1 gb vs. 2 gb esetében, sőt még min, fpsben sem(0-5 fps:DD). Illetve amire a jövő játékai kihasználják a 2 gigát, addigra már úgyis a gpu lesz gyenge. Egyébként a többség, lásd tesztet végző emberek, újságírók, parasztvakításnak ítélik jelenleg a 2 gigát. Gondolom hozzáértő emberek végezték azokat a teszteket melyeket linkeltem és nem mint laikus írják ezeket a véleményeket. Legnagyobb poén, hogy évek óta megy ez a vita a videókártyák vramját illetőleg és minden tesztnek az a vége, hogy 1-2 év múlva talán jól jöhet... Prohardveren is volt egy ilyen teszt 5 éve!! :) De könyörgöm, hányszor 1-2év telt már el és a tesztek ugyan azt hozzák hogy azonos grafikus mag mellett semmi különbség szimpla vagy dupla memória mellett. Ezt magyarázza meg akkor valaki :D Ja persze tudom, 1-2 év és jól jöhet:D Illetve ha kifut 1 giga memóriából, akkor miért nem esik le a min fps a 2 gigával szemben( ja igen ha azt a 2 fps-t nem nézzük)? Nem vitatkozni akarok, de valaki értelmesen is leírhatná ezeket és nem csak a levegőbe kellene beszélni.

(#3528) Whit3Rav3n válasza Antarctica (#3527) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A tesztek nem a legjobbak ilyen esetben mert a benchmarkok mindig csak kis területeket jelenítenek meg, maga a játék más. Mindenesetre itt sem egy ember váltott 1gb-tól 2gb-ra és elhiheted hogy nem viccből mondom hogy nekem többször is nem volt elég az 1gb ram.

(#3529) Antarctica válasza Whit3Rav3n (#3528) üzenetére


Antarctica
tag

Én elhiszem, csak tényleg előbb harapják le az ember fejét, mint hogy valaki értelmesen válaszoljon :) Amúgy engem nem érint a dolog, hiszen imént írtam mekkora felbontásban játszok, abban pedig még nagyon sokáig elég ez a kártya :)

(#3530) TTomax válasza Antarctica (#3529) üzenetére


TTomax
nagyúr

1440-re nem vettem volna 6950-et... ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3531) Pug válasza Antarctica (#3527) üzenetére


Pug
veterán

A demoban nem volt dx11, szóval majd ha ténylegesen lesz dx11 a játékban(és persze a játék maga megjelenik), akkor majd kiderül számít -e valamit a több vram.
Azzal természetesen egyet értek, hogy a legtöbb játék esetén elég 1GB vram, full hd-hoz is(1 monitor), viszont arra céloztam, hogy a közeljövőben(idén pl.), jöhetnek olyan játékok, ahol már kevés lehet az 1GB. Egyébként, ha már itt tartunk a csúcs NV vga-kon sem 2GB vram van ez igaz, viszont azokon rendre 1,5GB illetve 1,2GB VRAM van, ami pedig szintén nem 1GB, és mindezt tetézve van 3GB-os GTX580 is.
A másik dolog pedig az, ha már váltok, akkor jobb vga legyen, és az 5870 1GB-os volt, akkor ez legyen 2GB, hogy nyugodtan tudjak emiatt aludni , +szerintem megéri azt a pár ezres felárat +1GB vram. Ha 15-20k lenne az árkülönbözet, akkor lenne értelme ezen vitázni, hogy melyik éri meg jobban.
"Amúgy még annyit, hogy arra utaltok, hogy ugyan sebességben nincs eltérés, csupán ha kifut a memóriából akkor leesik az fps. Ha megnézitek a teszteket, a min fps-ben sincs szignifikáns eltérés az 1 vs. 2 között"
Arra még nem gondoltál, hogy ez azért van, mert a tesztben szereplő játéknak nem kell adott beállítások mellett több 1GB Vramnál?

ffodi írta, cirka 8-10 hsz-szel előbb, ülj le és próbáld meg felfogni. Kb 6-an magyaráztuk el neked az elmúlt napokban (de te azóta is kevered a szezont a fazonnal). Nyugodj meg, utoljára válaszolok bármilyen PH-s bejegyzésedre, mert egyszerűen nyilvánvaló, hogy bosszantásból "adod" a hülyét...

Tessék, itt egy példa, amikor kifut mondjuk egy 1GB-os kártya a VRAM-ból, nézd a kép elején a fehéres-sárgás grafikont ;)
Remélem sikerül megemészteni az olvasottakat, látottakat és nem játszod tovább a PH legújabb főtrollját, de lassan kezd az az érzésem lenni, hogy egy újabb Ottoka reg-be futottunk ;], sőt, lassan kezdek egészen bizonyos lenni benne ;]
eredeti teszt

szerk:
Én elhiszem, csak tényleg előbb harapják le az ember fejét, mint hogy valaki értelmesen válaszoljon Amúgy engem nem érint a dolog, hiszen imént írtam mekkora felbontásban játszok, abban pedig még nagyon sokáig elég ez a kártya
Agyam eldobom, olvassa vissza a topicban, hogy ki és hányszor próbálta értelmesen és higgadtan elmagyarázni neked.... de Te semmiből se értesz... kész kabaré :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3532) Whit3Rav3n válasza Antarctica (#3529) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ja 1440-re valóban simán elég az 1gb is, vszint aki 1920-ban játszik annak megérheti simán azt a + kis pénzt.

(#3533) Antarctica válasza Pug (#3531) üzenetére


Antarctica
tag

Ilyenekről beszéltem :D Lekezelő stílus powered:D:D És ez mit bizonyít? Nekem azt, hogy egyik 1 másik 0 fps minimumban, ergo mindkét kártya megfekszik tőle, értelmetlen dolgot másoltál be :)

(#3534) Pug válasza Antarctica (#3533) üzenetére


Pug
veterán

Most már 100%, hogy Ottoka legújabb regje vagy ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#3535) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Gyerekek! Beszéljünk már másról! Ne öntsetek több olajat a tűzre!!!!

(#3536) SzlobiG válasza TTomax (#3530) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát oda tényleg elég az 1gigás verzió.

(#3537) TTomax válasza Antarctica (#3533) üzenetére


TTomax
nagyúr

Egy GTA4 tesztet futass már le mondjuk 85-ös view distance-val... azzal hogy 1G-s karit vettél magadnak pár ezerrel olcsóbban magadat fosztottad meg egy nagyobb monitora való váltási lehetőségtől,merthogy ott a bika erös gpu a nyákon... ha jól olvasom ezzel spóroltál kb háromezer magyar forintot.. ej ej.. nagy marhaság volt,ne haragudj...
(#3536) SzlobiG
Na ja,csak akkor meg elég lett volna egy 6870 is amivel tényleg lehet spórólni és nem háromezret...mert van némi ellentét a sorok között... ha spórolok akkor 6870/50-et veszek,ha meg nem akkor jobbat,érted mire akarok célozni? :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3538) keIdor válasza Antarctica (#3493) üzenetére


keIdor
titán

Valószínű lesz itt olyan, aki natív felbontás alá megy, aha. :DD

Más: Kicsit vicces ez a ramtéma, ugyanezt eljátszottam annó 512MB és 1GB között, még a 4870 korszakban. Csak igazam lett, Crysis Warhead alatt sokkal jobban szerepelt a min fps-ben az 1GB-os kártya, mint az 512-es. +50% környéke. Erről ennyit. :DDD Pár ezrest nem tudom ki spórolgat ebben az árkategóriában. Olyanok meg mindig lesznek, akik megvettek valamit és onnantól az az Isten, az volt a jó döntés, mindenki más meg ...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3539) keIdor válasza Pug (#3534) üzenetére


keIdor
titán

Biztosan másodreg és szórakozik. Engem még Molnárka007-re emlékeztet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3540) Antarctica válasza keIdor (#3538) üzenetére


Antarctica
tag

És most jobban szerepel? :) Amúgy nem akarok monitort venni, 3 hónapos az új :D

(#3541) DeathAdder válasza Antarctica (#3527) üzenetére


DeathAdder
veterán

Miért nézni azt mindeki,hogy akkor válik használhatatlanná egy VGA,hogyha diavetítésre vált a komoly FPS-ek ,a kevés VRAM miatt?

Engem már alapból az idegesített,hogy megyek pl. Brotherhoodban és Hopp kirajzolódik egy fa,vagy megjelenik egy ember.. vagy Crysisban rajzolódnak ki elém a kavicsok az épületek tövében.. :F
Hát egy ilyen drága konfignál ez számomra nagyon elfogadhatatlan dolog..

SzlobiG

Most irigyellek :W :W :DDD
(remélem hozzám is becsenget holnap :) )
Én is 9600GT-t használok, és elmodhatom,hogy FullHD-ben Normal-on megy a Crysis simán.
Az már más dolog,hogy az orrom előtt rajzolódnak ki a pálmafák meg a koreaiak az 512 vram miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3542) Whit3Rav3n válasza DeathAdder (#3541) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Mondjuk ez a graf. motortól is függ, Brotherhoodban 2gb ramnál is előfordul hogy csak a közelben jelenik meg egy pár ember.

(#3543) TTomax válasza keIdor (#3538) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze egyértelmű...abból még sosem volt baj ha volt elég RAM... van amikor értelmetlen persze...512GDDR3 vs 2G GDDR2 ,de ez nem az a kategória....nem véletlen nem csináltak anno a 4890-böl 512-est...azért az elgondolkodtató,hogy milyen gyorsan kifutottunk 1G-böl... nemrég még arról beszéltünk,hogy elég két mag meg 512VRAM... a gond csak az,hogy az uj játékokban nem látom hogy visszaköszönne a magasabb gépigény a grafikában.. tudom ez is egy lerágott csont...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3544) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Csak nem tudjátok befejezni eme kényes témát:D

(#3545) Goldmen75 válasza Whit3Rav3n (#3542) üzenetére


Goldmen75
őstag

Az a pár ember biztos nanosuitot használ s épp elfogyott az energy a ruhából s hopp megjelentek:D:DD

(#3546) Antarctica válasza TTomax (#3543) üzenetére


Antarctica
tag

Mivel a programozók nem optimalizálják a grafikus motort. Sajnos ez itt a fő probléma, fele olyan kártyák is elegendőek lennének ha ezt megfelelően elvégeznék.

(#3547) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Azért az szerintem nem valószínű,hogy max. beállításokon a Crysis 2-nél 1.8 GB vram kelljen :U
Legyen nagyon max. 1.5gb, máskülönben mi lenne az ultra gyors GTX580-al? :Y

(#3548) Pug válasza DeathAdder (#3547) üzenetére


Pug
veterán

Hát ha azt nézzük, hogy a DX9-es verzióval volt amikor megette a maga 1.4gigáját, akkor könnyen elképzelhető :U

(#3549) keIdor


keIdor
titán

Ha már itt tartunk:
Az API limitálja a PC-s játékok lehetőségeit?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3550) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Powertuner:

Ezek szerint csak ér valamit a +20% bár ez csak furmark.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.