Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3801) radi8tor válasza Cybertrone (#3800) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te 1.364V-on járatod a procidat 24/7 és az én 1.264V-ra mondod hogy félsz a degradálódástól? :D

⭐ Stella

(#3802) Landon válasza Landon (#3798) üzenetére


Landon
őstag

Na most LinX-et futtattam egy kb 40-45 percig úgy hogy Heaven ment maximum beállítások mellett ill a benchmarkban a tessellation csúszkák is maxra voltak húzva. 45 prc után is kb hideg levegőt fújt a táp. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#3803) NOD válasza radi8tor (#3799) üzenetére


NOD
senior tag

Volt már Nordwand-om igy szarozhatom:D

(#3804) radi8tor válasza NOD (#3803) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És most egy 2x olyan drága hűtőd van? Miért kell szarozni az olcsóbbat? Sosem értettem ezt.

⭐ Stella

(#3805) SzlobiG válasza Landon (#3798) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem gond, csak addig én netezni szoktam ameddig mennek a tesztek.:D

(#3806) Cybertrone válasza radi8tor (#3801) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jah de ez 45nm-es és 1.45v-ot lehet neki adni intel szerint a tied 32nm-es és 1.4v-ot sema dnék neki léggel... mellesleg az enyém vízzel van hűtve a tied a kitárgyalt léggel :U Szerintem nem kell többet magyarázni! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3807) Landon válasza SzlobiG (#3805) üzenetére


Landon
őstag

Ja értem. :D Azt mondták nekem most, hogy smallFFT Prime95 jobban fogaszt, meg folyamatos, majd tolok neki egy olyat is bár tisztán látszik h meg se kottyan a 750HX-nak a dolog. :) Talán bírná még az unlock-ot is.

Neked Heaven 2.5 Pro-d van vagy a sima?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#3808) mpierre válasza Pug (#3787) üzenetére


mpierre
veterán

Korábban volt már linkelve egy hasonló szétszedős teszt, de nem találom. Lényeg, hogy szerintem is egyforma a két hűtő. A gyártónak egyszerűbb ugyanazt pakolni mindre - már a ref karik esetén - mint, különbözőeket gyártatni.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3809) Whit3Rav3n válasza radi8tor (#3804) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Sztem inkabb az az info hogy elég magasak azok a hőfokok egy 32nm-es procinak.

(#3810) Whit3Rav3n válasza SzlobiG (#3805) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ja csak CF nem megy ha nem fullscreent futtatsz.

(#3811) SzlobiG válasza Landon (#3807) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is azt nyomattam heaven mellé, szerintem is vinné a modot simán.

Sima verzió.

(#3812) NOD válasza radi8tor (#3804) üzenetére


NOD
senior tag

A smiley nem viccböl volt a végén :C
Amugy volt már nálam 6-7 léghütö (ismerösön keresztul tehát nem össze-vissza veszem a drága vackokat) illetve corsair egybevíz mostanában. Nem a levegöbe dobálom a jelzöket, csak mondjuk nekem is furcsa volt hogy egy ilyen procihoz ilyen hütő. Jelenlegi hütőmet olcsóbban megkapom mint a Nordwandot....

[ Szerkesztve ]

(#3813) radi8tor válasza NOD (#3812) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megmaradt i7-930 időkből.
De lehet a kedvetekért veszek egy Megahalemset én is ;]
Vagy van jobb is? be quiet új hűtői is nagyon szépek... Csak attól félek le kellene mondanom a Corsair Airflow hűtőről miatta... Ezért nem váltok egyelőre hűtőt.

⭐ Stella

(#3814) NOD válasza radi8tor (#3813) üzenetére


NOD
senior tag

Nálam ez lett a végsö gyöztes (pontosabban volt nálam noctua d14 és 1 fokkal volt jobb, de kétszer akkora:D és az alaplap meg a ram nem örult a dolognak +lekellett volna cserélni a vacak ventijeit és persze drágább..)
be quiet marha nagy szintén. A mellett nem hiszem hogy elférne a ram hütö.

(#3815) mpierre válasza radi8tor (#3813) üzenetére


mpierre
veterán

A be quiet-ből van kisebb is.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3816) NOD válasza mpierre (#3815) üzenetére


NOD
senior tag

De az már hütésben nem jobb mint egy Nordwand:D

(#3817) kurtz


kurtz
aktív tag

üdv

6950-> 6970 témába kérnék 1 kis segítséget
melyik gyártótól melyik típust érdemes megvenni stb
a tervem az h későbbiekben nem cserélem ezt a kártyát hanem még 1et be kötök mellé
1 fsp aurum 700w elég lesz nekik 6970 re húzva?
[link]: iponos cikk
az itt linkelt progik elvben sapphire-hez valók van asushoz készített verziója? vagy jobban járok 1 sapphire-vel?

előre is kösz

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3818) ZolikaE46 válasza kurtz (#3817) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Helló! Én a sapphire-t ajánlanám, mert azok egyenlőre stabilabbak ha jól tudom. Ne feledd, hogy a régi tégla hűtéssel vedd, ne a vaporos-al. Annyi a hátránya a sapphirnak, hogy csak 2év garit kapsz rá, de gyenlőre úgy tűnik az a legstabilabb és utána az asus! Legalább is a kommentekből ítélve. Szóljon aki másképp gondolja ez csak az Én véleményem!

[ Szerkesztve ]

(#3819) vbbb válasza SzlobiG (#3811) üzenetére


vbbb
őstag

Üdv!

Adódott egy kis gondom a bolttal a kiszállítás terén ezért egy másik helyről kell rendelnem a HD 6950-et. Végül is nem ez a gond, hanem azt kérdezném meg, hogy ASUS karikkal mi a helyzet? Mennyire szeretik a 6950 to 6970 mod-ot? A modding oldalon azt láttam, hogy 20-ból 19-nél nem volt probléma.Konkrétan ezt a kártyát néztem ki újfent magamnak.

A hűtő kinézete határozza meg azt, hogy egy kártya első vagy másod generációs? Honnan lehet ezt tudni még?

Ez a mézesmadzag számít valamit? Gyanítom nem sokat...:)

ASUS Unique Selling Points

* Voltage Tweak: to crank up performance by 50%.
* EMI Shield: Effectively blocks 66% radiations to protect user's health and improve graphics clarity.
* Pre Overclocked to 810Mhz Core Clock Speed.

(#3820) tomic válasza ZolikaE46 (#3818) üzenetére


tomic
addikt

Jó a sapphire. Nekem is az van és semmi probléma eddig!

(#3821) ZolikaE46 válasza vbbb (#3819) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Amit kinéztél az minden valószínűséggel moddolható. Arra kell figyelned, hogy a nyák az-az a PB fekete legyen, a táp csati meg legyen reszelve egy picit, 2Gb-os verzió legyen és ugye tégla hűtéssel rendelkezzen! Amit kinéztél az minden bizonnyal fekete PB-s úgy, hogy ne ijedj meg, csak a képen piros!

"Mennyire szeretik a 6950 to 6970 mod-ot?" Amelyiket sikerült moddolni, azok teljes értékű 6970-nek lettek és stabilan működnek! Egyedül a Gigabyte-nál és az msi-nél hallottam kisebb gondokat. Az-az cicereg és valakinek kifagy, de ez kiderül az első moddolás után és ha ilyen nem lép fel az első test után vagy egyből ahogy moddoltad akkor teljesen biztonságos!

[ Szerkesztve ]

(#3822) kurtz válasza tomic (#3820) üzenetére


kurtz
aktív tag

melyik kiadás? referencia hűtés
Sapphire 6950 2GB GDDR5 11188-00-40R
Sapphire 6950 2GB DDR5 21188-00-40R

melyik lenne jobb moddolni ? a v1 olcsóbb

+ szükséges a ref hűtés cseréje?
pl 1 arctic cooling? Arctic Cooling Accelero Xtreme [van-e 6950re való belőle?]
és ugye 2 kari + hűtésnek 700w os tápból kell megélnie

Lap: asrock P67 Extreme4
Cpu: i7 2600k
Cpu hűtő: Scythe Ninja3
Vga: sapphire 6950 [v1/v2] x2 [először csak 1]
Vga hűtő:Arctic Cooling Accelero S1
Ram: g.skill F3-10666CL7D-8GBRH - Ripjaws RH x2 [először csak 1]
HDD: Western Digital 1TB 32MB SATA3 WD10EALX [+ később külső vinyók usb3.0val]
Táp: FSP Aurum 700W [el kellene bírni a konf végleges állapotát]
+ a mostani oddm

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3823) olta


olta
aktív tag

Nalam Gigabyte van, es nem cicereg sem terheletlenul sem terhelve. Jol tudom, Deathadder-nek is olyanja van, esetleg o is tud rola nyilatkozni, hogy neki van-e problemaja vele, de nem hiszem :R

(#3824) ZolikaE46 válasza olta (#3823) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Ezt én kb 20ból 3ra értettem. Ezt azért hozzá tenném!

[ Szerkesztve ]

(#3825) ZolikaE46 válasza olta (#3823) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

(#3826) SzlobiG válasza vbbb (#3819) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha reszelt tápcsatis, akkor az első generációs, amit ugye ki kell bontani és meg kell nézni ettől biztosabb megállapítás nincs.

(#3827) szecska24 válasza kurtz (#3822) üzenetére


szecska24
tag

Sapphire 6950 2GB DDR5 21188-00-40R
Ez a referencia, a másik az egyedi hűtésű.

(#3828) szecska24 válasza olta (#3823) üzenetére


szecska24
tag

Erról a cicergés témáról. Mindegyik kártya cicereg terhelés közben. Az összes. Csak valaki hallja, valaki nem. Sőt, nem csak a VGA, hanem az alaplap is cicereg, ha a CPU-t terheled. Ez a kondik sajátja, nem hiba.

(#3829) tomic válasza kurtz (#3822) üzenetére


tomic
addikt

A rev hűtőset tudod moddolni!
Ha érzékeny vagy a hangra alpból csere.
Van több hűtő is ami jó rá.
Pl Zalman vf3000,Gelid , az álltalad említett AC is jó rá csak ahhoz +ban süniket kell még venni.

[ Szerkesztve ]

(#3830) mpierre válasza vbbb (#3819) üzenetére


mpierre
veterán

Ha refes verziót veszed és tényleg megfelel a kritériumoknak, akkor moddolható lesz. Minden mod verziót jól vesz. (Csak shader feloldás, vagy teljes 6970-re moddolás, feszekkel, memóriával.)

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3831) Pug válasza tomic (#3829) üzenetére


Pug
veterán

Meg mondjuk a Zalman vf3000-hez tartozó vrm hűtőbordáz meg kell reszelni, mert máshogy nem megy fel... :U

tomic: Nem az idő vele a probléma, hanem, hogy bukod a gart... :U

[ Szerkesztve ]

(#3832) tomic válasza Pug (#3831) üzenetére


tomic
addikt

A Gelidnél is kell egy bordát fűrészelni vagy reszelni.
De kb 2 perc és kész.Nem kell tőle megijedni.

(#3833) vbbb


vbbb
őstag

Ok! Köszi mindenkinek a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#3834) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Megjött a kedvem a tuninghoz. ;]

3Dmark 11

Unigine.

Mind kettő esetbe 950/1450-en mentek a kártyák alapfeszen.

Egyenlőre ennyi, fesz emeléssel az 1giga se elérhetetlen ahogy elnézem, de egyenlőre nem feszelem elég ennyi is, úgy is alapon használom.

[ Szerkesztve ]

(#3835) vbbb válasza SzlobiG (#3834) üzenetére


vbbb
őstag

Látom MSI kártyáid vannak. Ezek még az első szériások? Szépen mennek! :K

(#3836) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nekem Giga van, Unigine alatt nem halt be egyszer sem, de a GPU nem bírja már 900 felett.
A moddal minden rendben volt ,mondjuk Unigine bírta a 930/1450-et is,(kb 20 percig futattam) de a játékban már behalt (méghozzá 5 mp alatt,beállt a kép lebobtam tálcára vissza az órajeleket és ment is tovább simán) :Y
Nekem 900/1450-en stabil,ezis nagyon picivel erősebb mint a gyári 6970 órajelei ami 880/1375..

különben sem értem,hogy mitől lehet más egy Sahhhire,vagy msi moddolása amikor csak a matrica más rajtuk..

[ Szerkesztve ]

(#3837) szecska24 válasza DeathAdder (#3836) üzenetére


szecska24
tag

Nálam teljesen ugyan ez a helyzet, és nekem Sapphire van. Nekem is 900/1450-en "játék-stabil", Unigine, illetve 3DMark 940-1450-en is futott.

[ Szerkesztve ]

(#3838) ZeN973


ZeN973
tag

Sziasztok!
Ajánlották hogy van olyan 6950 es vga amit lehet moddolni 6970 re!
Melyik kártyák ezek?

Előre is köszi segítséget!
Üdv.

"to punish and enslave"

(#3839) tomic


tomic
addikt

Olvass vissza picit!
Amúgy a rev hűtősöket lehet. Ill ha biztosra akarsz menni a reszelt tápcsatisokat.(ha van lehetőséged megnézni).

(#3840) ZeN973 válasza tomic (#3839) üzenetére


ZeN973
tag

Most már látom , hogy elég sok beírás van róla! Vissza olvasok!

Köszi! :R

"to punish and enslave"

(#3841) ZolikaE46 válasza ZeN973 (#3840) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Nem is olyan rég mi... :))

(#3842) Axel100


Axel100
tag

Tudnátok nekem segiteni?Soka különbség van a 6950 2gb és 1 gb os között

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#3843) mclaren-d válasza Axel100 (#3842) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Olvass vissza picit!

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#3844) Axel100


Axel100
tag

Mennyire picit?:D

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#3845) DeathAdder válasza Axel100 (#3844) üzenetére


DeathAdder
veterán

Arról volt szó,hogy nemigazán éri meg párezer huf-ot spórolni az 1Gb-on, mert nagyon sok játék a jövőben igényelni fogja az 1Gb+ t ,még ha nemis a kettőt,de mondjuk 1.2-őt (játékfüggő)..
Nem beszélve arról,hogy a 2Gb-sek moddolhatóak, és énis részben azért cseréltem vga-t mert 1gb-s volt az előző, a 6950 meg jó áron volt (No meg,mert moddolható) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3846) ZolikaE46 válasza DeathAdder (#3845) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

:R

(#3847) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Srácok Crysis-alatt 91 fok körül jártam az már nagyon gáz ugye?Így belegondolva mi lesz nyáron ?.. :W

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#3848) Axel100


Axel100
tag

Köszönöm a választ!!!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#3849) radi8tor válasza mclaren-d (#3847) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem szellőzik rendesen a házad.
Nekem CF-ben nem mennek 80 fok fölé.

⭐ Stella

(#3850) SzlobiG válasza mclaren-d (#3847) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem gáz mivel így lett kitalálva erre van garancia...állítsd be, hogy 80fölé ne engedje azt kész. Hát nyáron megsüketülünk.:D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.