Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3851) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Hát az lehet hogy nem szellözik jól, majd valamit kitalállok, de nyáron áhh már tavaly az 5850 olyan meleget nyomott hogy huhh.. :akkor ez :D

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#3852) DeathAdder válasza mclaren-d (#3851) üzenetére


DeathAdder
veterán

Lődd be AB-ben,hogy 80-90 foknál pörögjön fel 60%-ra a cooler és már nem is lesz gondod a melegséggel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3853) Pug válasza DeathAdder (#3852) üzenetére


Pug
veterán

Nálam 80 foknál már 70%-ra van állítva, hang az van bőven :DDD

(#3854) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Na sikerült.. :) Afterburnerrel,király köszi mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#3855) olta


olta
aktív tag

Hat nalam a gyari venti egyelore meg 50% korul jar, pedig feloldott shaderek, +20%, 975/1500-as orajelen ment majd negyed orat a furmark, GPU hofok max 81C :U Nalatok melegszik ennyire, vagy nalam nem? :F [link]

[ Szerkesztve ]

(#3856) radi8tor válasza olta (#3855) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos az 1280x960-as felbontás miatt :DD

⭐ Stella

(#3857) olta válasza radi8tor (#3856) üzenetére


olta
aktív tag

Az csak asztali felbontas ;) 1600x1200-ban jatszom, peldaul Crysis 2-ben a hofok ~70C kornyeken mozog, 35%-os venti mellett. A gephaz nagyjabol 1.5m-re van tolem, igy hangja szamomra egyaltalan nem zavaro, mondhatni csendes, bar ez ugye szubjektiv. De ha hasonlitanom kellene, elotte Windforce huteses GTX460-asom volt, azzal sem hallottam halkabbnak jatek alatt. Szamomra olyan 40-45%-os ventifordulat kozott meg turheto a hang, afolott mar kinzas :D Amugy meg furmarknak mindegy a felbontas, egyforman terheli a kartyat .

(#3858) Pug válasza olta (#3857) üzenetére


Pug
veterán

Amugy meg furmarknak mindegy a felbontas, egyforman terheli a kartyat .
Ez így ebben a formában nem igaz... :N

(#3859) ZolikaE46 válasza olta (#3855) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Teljesen normális minden és örülj, hogy eddig engedi felhúzni magát a kártya, mert legtöbbeknél 950/1450.nél már fagyhalál van... Mondjuk Én még nem próbáltam, de majd egyszer eljön mindennek az ideje...

[ Szerkesztve ]

(#3860) SzlobiG válasza olta (#3855) üzenetére


SzlobiG
félisten

50%-nál nekem se megy 80 fok fölé egyik kártya se.

(#3861) keIdor válasza SzlobiG (#3834) üzenetére


keIdor
titán

Ramokba nincs benne a 6GHz? :DDD

Nice.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3862) olta válasza Pug (#3858) üzenetére


olta
aktív tag

Nem jol tudod, mindegy neki a felbontas. Tessek, alljon itt a tegnapi es a mai meres, egyedul a szobahomerseklet valtozott. Vagy elarulod, hogy mire te mire gondolsz? :U

640x480, maximum 81C 26C szobahomerseklet
1920*1080, maximum 76C 22C szobahomerseklet
Amugy nalam igy van belove ventiezerles MSI AB-ben.

(#3863) SzlobiG válasza keIdor (#3861) üzenetére


SzlobiG
félisten

Eddig engedte a csúszka, de majd megnézem viszont a GPU-ra gyorsul lényegesen ram nem számít annyit.

(#3864) kyle23


kyle23
tag

Sziasztok!
Azt mondták itt tegyem fel a kérdésemet. Új gép vásárlása előtt vagyok és VGA-nál kicsit tanácstalan vagyok. Eddig a HD 6970 2GB tetszett, de azt mondták hogy nagyon hangos. Kérdezném hogy tényleg nagyon hangosak? Mert így lehet hogy akkor egy GTX 570 lesz a befutó. Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Árban hasonló mind2 kártya.

(#3865) radi8tor válasza kyle23 (#3864) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Relatív a hangosság. Egy nagyothallónak az ütvefúró sem hangos.
Azt javaslom Google-val keress 6970 és 570 teszteket és hasonlítsd össze a zajszinteket. Lehetőleg ugyanaz a társaság tesztjét nézd, akkor viszonyíthatóak az adatok.

⭐ Stella

(#3866) Sárpac


Sárpac
nagyúr

:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3867) mpierre válasza Sárpac (#3866) üzenetére


mpierre
veterán

Osztán a kártyák hun kapnak valami luftot? Azon a 3-4mm-en lélegeznek? Ejha... :DDD Ezzel mit számolnak? Taktikai atomcsapást, vagy csak boinc megy rajtuk?

Vagy nálam csudijó a szellőzés, vagy nem tudom, de 60-62°C fölé nem megy a hőmérséklet ebben az ominózus konzolportban, 1680×1050 felbontás mellett... (A ventit még meg kell néznem, hogy mennyit pörög, de nem zavaró a hangja.)

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3868) DeathAdder válasza olta (#3862) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mondjuk nekem is 69-70 fokos amikor 53%-on pörög a VGA hűtője.
Gyári ventivezérléssel 20%-al kevesebbet pörög a venti és majd 20 fokkal melegebb is.

Amúgy meg alapból te egy nagyon jó gpu-t fogtál ki,mert az átlagtól jobban tuningolható , és ez ha jól tudom a hőmérsékletre is kihat. Talán nem melegszik annyira.

(#3869) keIdor válasza mpierre (#3867) üzenetére


keIdor
titán

Szimulálja a világegyetemet. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3870) mpierre válasza keIdor (#3869) üzenetére


mpierre
veterán

"Különös....Azt a macskát mintha..." ;]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3871) vbbb


vbbb
őstag

Talán meg lesz végre a kártyám, ha sikerül megegyezni a kiszállító cégről. :)

Sapphire RADEON HD 6950 graphics adapter Radeon HD 6950 2 GB 10297-21188-00-40R

Szorítsatok! :))

[ Szerkesztve ]

(#3872) tomic válasza Sárpac (#3866) üzenetére


tomic
addikt

Na ez már beteg!

(#3873) gombcomp válasza keIdor (#3861) üzenetére


gombcomp
senior tag

Szerintem benne van,ha a 6990 is tudja...3DM06 3DM11
Jó lesz még ez,sajnos csak a CCCműködik normálisan,az AfterBurner,és a Trixxx felejtős
több GPU esetében...mindez feszemelés,füst nélkül. ;]
Csak kíváncsi voltam. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#3874) ZolikaE46 válasza gombcomp (#3873) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Nem rossz, elég korrekt! ;) :R

(#3875) mpierre válasza mpierre (#3867) üzenetére


mpierre
veterán

40%-on megy a kopter...

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3876) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Van olyan program ami játékok közbe sarokba ki irja a gpu hömérsékletet?

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#3877) SzlobiG válasza mclaren-d (#3876) üzenetére


SzlobiG
félisten

Afterburner-el kilehet íratni.

(#3878) mclaren-d válasza SzlobiG (#3877) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Köszönöm :R

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#3879) Landon


Landon
őstag

Nah most futtattam egy Metro bench-t. Hát basszus kegyetlen mire képes a 6950CF. :B Lehet csak nekem újdonság viszont nagyon kellemes meglepetés ért... Teljesen kimaxolva, 1920x1080, 4xMSAA, DOF, etc. AVG FPS: 42. (PhysX OFF) :) Pedig a korai tesztekbe a 6990 is 'csak' 39-et kapott bár gyanítom, hogy az a korai driverek miatt lehetett. Meg nálam + 20%-on van a fogyasztás, bár ez nem tudom mennyit számít. :)

Terhelés/fogyasztás szempontjából melyik az 'erősebb' a Heaven 2.5 vagy a Metro? Bár gyanítom az előbbi... :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#3880) SzlobiG válasza Landon (#3879) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor most már látod, hogy megérte lecserélni az 580-at nem mintha az gyenge lenne, csak annyiért többet kap az ember, akkor miért ne cserélne.:)

(#3881) Landon válasza SzlobiG (#3880) üzenetére


Landon
őstag

Igazából 480-asom volt és 580ason gondolkodtam, de nagyon, nagyon örülök, hogy nem az lett végül. :) Kevesebb pénzért majdhogynem 'dupla olyan jót' kaptam. :) És akkor arról nem is beszélve, hogy moddolhatóak a kártyák, úgyhogy majd egyszer ha szükségét érzem... :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#3882) SzlobiG válasza Landon (#3881) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja 580-ra emlékeztem.:B Szerintem nyugodtan megcsinálhatod a modot baja nem lesz legfeljebb vissza rakod az 50-es bios-t.:)

(#3883) Landon válasza SzlobiG (#3882) üzenetére


Landon
őstag

Mármint a táp miatt gondolnád inkább vagy hogy instabil lesz a VGA? :) Te hogy csináltad btw? Gondolom célszerűbb egyenként megcsinálni és egyenként is tesztelni mint együtt. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#3884) DeathAdder


DeathAdder
veterán

TE jó isten miből van aza játék,hogy ennyire nyeli a VGA-kat? :DDD
Én még nem próbáltam,de lehet elbújhatok a moddolt szimpla 6950-el ,ha az játszani akarnám :Y
Valóban ennyire beteg a game? Legalább szebb az átlagnál? Crysis 2 nél?

(#3885) Landon válasza DeathAdder (#3884) üzenetére


Landon
őstag

Fos engine, csak ennyi. :) Egyébként nekem bejön, szerintem szép de ez izlés kérdése is.

Crysis 2-ről nem tudok/nem is akarok nyilatkozni. Én azokkal értek egyet akik azt mondják a sima Crysis szebb volt... :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#3886) DeathAdder válasza Landon (#3885) üzenetére


DeathAdder
veterán

Azért ,hogy szebb volt azzal vitatkoznék.
Minden másban viszont az első "kettő" sokkal jobb volt mint ez :K

[ Szerkesztve ]

(#3887) SzlobiG válasza Landon (#3883) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem vinné a táp gond nélkül, de ha nem akkor meg ott a power tune azzal tudod szabályozni. VGA-ra gondoltam, de nagyon kevés ami nem viszi...

Ezzel a legegyszerűbb megcsinálni csak elndítod és megcsinálja majd restart. Csak annyit kell előtte, hogy a legfrissebb winflash-t leszeded és felülírod a mappába lévővel. Igen én egyenként csináltam és teszteltem.

Death: Én az előbb raktam fel és fullon DX11-be hát állejtős a grafika sok helyen, emlékszek az X2-vel még milyen szarul ment most meg milyen jól.:))

[ Szerkesztve ]

(#3888) DeathAdder válasza SzlobiG (#3887) üzenetére


DeathAdder
veterán

Tehát jobban tetszik,mint a crysis 2 :U
Bakker én lefejelem magam :W :DDD Bekell szereznem mégegy ilyen karit.

Az 'x2' alatt ugye nem az 5970-et értetted? :O

(#3889) Landon válasza SzlobiG (#3887) üzenetére


Landon
őstag

Köszi az infot és segítséget! :)

Arról esetleg nem tudni vmit, hogy Crysis2-höz mikor jön az 1.2-es patch, kb?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#3890) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Corsair VX450 elbír egy 4magos cpu + HD6950 2gb+ 2 db 1000GB-os vinyót?
cpu, vga húzás kizárva!
egyenlőre egy E8200 hajtaná meg, tudom kevés, és később talán egy buldozer v. i5core
teszteket elnézve elég alá...

(#3891) mpierre válasza ProEvoFan (#3890) üzenetére


mpierre
veterán

Elég lesz.

Szerk: off

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3892) ZozzHUN válasza vbbb (#3871) üzenetére


ZozzHUN
addikt

De ha ti most unlock-ot is akartok, akkor miért Sapphire-t vesztek? Nem az volt azzal a gond, hogy azon nem teljesen referencia a nyák és ezért nem lehet jól unlockolni 6970essé?

Én egy Gigabyte HD6950est rendeltem ma délutánra, nem a B változatot, azzal ugye nem lesz gondom?

(#3893) Pug válasza ZozzHUN (#3892) üzenetére


Pug
veterán

Sapphireból is van ugyan úgy ref kártya. :K

(#3894) SzlobiG válasza DeathAdder (#3888) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem, Crysis jobban bejön mint Metro.:)

Nem azzal asszem nem néztem a Metro-t.

(#3895) crazyzozy


crazyzozy
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kikérni. Asus 6950 és Asus GTX 570 kártyák között gondolkodom,hogy melyiket lenne érdemes megvenni. Teljesítménybe gondolom hasonló kategória.Nem tudom,hogy az Nvidianal a Physyx mennyi pluszt jelent grafikailag.De nekem az ATI szimpatikusabb. :)

(#3896) NOD válasza crazyzozy (#3895) üzenetére


NOD
senior tag

570 erősebb, viszont drágább.

(#3897) S*Tom* válasza crazyzozy (#3895) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

10k-val olcsóbb a 2GB-os 6950, nagyobb ram és kisebb fogyasztás, moddolható 6970-re, nincs fizika, de nem halunk bele. Ha nagyon kell a fizika, megvárod 6950-el amíg esik a nagyok ára és cserélsz GTX580-ra.
Táp és a proci milyen?

(#3898) crazyzozy válasza S*Tom* (#3897) üzenetére


crazyzozy
tag

Intel 2500k proci,és Cooler Master Silent Pro M600 master táp

(#3899) crazyzozy


crazyzozy
tag

Ahogy most néztem teszteket nem sokkal gyorsabb a GTX 570,viszont fogyasztása jóval nagyobb. Az mit jelent hogy moddolható 6970-re?

(#3900) Pug válasza crazyzozy (#3899) üzenetére


Pug
veterán

Itt találsz rá részletes magyarázatot

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.