Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) NOD válasza Pug (#3097) üzenetére


NOD
senior tag

Ezen a grafikonon meg pont láthatod (bár itt kis mértékben) hogy miért szopás a min fps az pl az 5870-nél high grafon.

(#3102) Cybertrone válasza Pug (#3100) üzenetére


Cybertrone
veterán

Cseppet sem lejáratás az hogy kiállok az igazamért, és az sem hogy linkelgetel nekem itt tesztet, de azt az 1 dolgot nem fogod fel hogy én igenis tulaja voltam a 2 kártyának, és igenis megnéztem mit mennek, és igenis faszán ez jött ki, ellenben te aki csak tesztre alapozod a dolgokat leállsz itt velem vitatkozni, holott lehet nem is láttál még működés közben ilyen karit! Remélem érted mire akarok rávilágítani, és felfogod a dolgokat! ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3103) Whit3Rav3n válasza Cybertrone (#3096) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Azért főleg a 6900-as szériánál azt sem lehet mondani hogy rosszabbak dx11-ben mint dx10/9-ben.

Rossz példákat választottál, ott az 1gb ram fogyott el nem a kártya volt ennyivel lassabb.

(#3104) Pug válasza NOD (#3101) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem neked is feltűnt, hogy egy másodpercig sem kérdőjeleztem meg azt, hogy az 5870-nél alacsonyabb a min fps (volt birtokomban 5770 CF, szóval tudom hova tenni az 5870 teljesítményét :) ), ez szerintem mindenki számára egyértlemű :K , csak arra próbáltam rávilágítani, hogy Cybertrone egy kicsit túloz, nem igazán helytálló teljesítménybeli különbségekről beszélt (szinez a valóságot) :(

(#3105) Cybertrone
esetleg, ha a személyeskedés mellett értelmezni is tudnál, akkor látnád az adatlapomból is, hogy egy ideiglenes "csere" kártyáról van szó, de látom nagyon figyelsz :N
De mondom, szerintem tényleg fejezd be a személyeskedést.. mert "kicsit" éretlen a stílusod...

[ Szerkesztve ]

(#3105) Cybertrone válasza Whit3Rav3n (#3103) üzenetére


Cybertrone
veterán

Fasza, de akkor is elfogyott valami a cuccon ami bekorlátozta... én az általam birtokolt kártyákat hozom fel példának, és nálam ez volt a helyzet! :K

Pug:
Hát igen ezt te mind faszán tudod egy 4670-el a gépedben ugyan már! :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3106) Whit3Rav3n válasza Cybertrone (#3105) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ja csak ezt figyelembe kell venni hogy nem arról van szó hogy 100%-al lassabb a kártya mint a gtx 580 hanem hogy nagy felbontás meg sok AA alatt nem elég az 1gb ram de az 1,5gb elég.

(#3107) Cybertrone válasza Whit3Rav3n (#3106) üzenetére


Cybertrone
veterán

Akkor tegyük hozzá hogy ezt csak megemlítettem a HSZ-ben, és lám Pug kolléga meglátta, és azóta rendületlenül nyomtja a tesztbevágásokat, hogy márpedig az úgy van... ;]
Mellesleg szerintem én sem úgy fogalmaztam hogy 100%-al lassab, de az általam említett példákban az 5870-es gyengeségei hatványozottan kijönnek, és sajnos alul marad, szvsz ilyen mértékben(pl:30fps--->60fps)... Nem rossz kártya amúgy, szerettem, de hát haladunk az idővel! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3108) Abu85 válasza Cybertrone (#3099) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy érdekli őket az NV. Írnak egy gyors kódot, amit a fejlesztő úgy optimalizál az NV-re, ahogy akar.
Az viszont nem igaz, hogy az AMD nem dolgozik a támogatáson, ahogy állítottad. Sokkal több DX11-es játékon dolgoztak és dolgoznak, mint az NV. Ez a számokból is látszik. [link]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3109) Cybertrone válasza Abu85 (#3108) üzenetére


Cybertrone
veterán

Zsír... de én még mindíg azt nem értem ha dolgoznak rajta akkor miért nem mennek azokban a játékokban jobban a radeonok? :R Erre válaszolj érdemben, mert nem találom rá a választ! :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3110) NOD válasza Cybertrone (#3109) üzenetére


NOD
senior tag

Mert csak a jólelkűség hajtja őket és nem a profitéhség mint az NV-t. Ők csak segíteni akarnak mindenféle viszonzás nélkül. :P

[ Szerkesztve ]

(#3111) Cybertrone válasza NOD (#3110) üzenetére


Cybertrone
veterán

LOL... szinte szentek nem?... szép kis glóriával a fejük fölött... remélem ez nem volt komoly! :DDD Mellesleg ha az adatlapodra nézek, TE is támogattad a profitot zöld fronton... :P

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3112) Whit3Rav3n válasza Cybertrone (#3109) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Végülis an NV-s Metro 2033-ban meg az NV-k nem mennek jobban a radeonoknál szóval mindkét oldalon van ilyen.

(#3113) Cybertrone válasza Whit3Rav3n (#3112) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát igen a tuti példát felhoztad... lehetne még 5 vga nagyhatalom, ha szar a game mind az 5 gyártó kártyái letérdelnek! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3114) NOD válasza Cybertrone (#3111) üzenetére


NOD
senior tag

A smiley nem viccböl volt a végén. Utolsó ati kártyám annó egy 4850 volt. 2 hét után ment a csere....:D

[ Szerkesztve ]

(#3115) Cybertrone válasza NOD (#3114) üzenetére


Cybertrone
veterán

:R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3116) Abu85 válasza Cybertrone (#3109) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért, hogy legyen a játékban DX11 támogatás. Ha az AMD nem írná meg a kódot, akkor nem lenne DX11-es kód benne. Simán kijönne a program DX9-re. Ennyire egyszerű.
Ha az AMD elkezd izmozni az NV-vel, akkor azt csak azért teszi, hogy visszavágjon a korábbi sértésekért. De ez nem jó a piacnak, mert ezzel csak csökken a PC-s játékok értéke. Egyre többen mennek majd konzolra.
Ne feled, hogy a gyártók így is új piacok után kutatnak idén, mert a VGA-k eladása már nem tartja el őket. Még egy kis csökkenés az eladásokban, és helyből jön az áremelés.

Egyébként, hogy mi megy jobban azt definiálni kell. Megnézed a lapkamérethez mért teljesítményt, akkor az NV abban le van maradva. Ez már önmagában elég az AMD-nek, mert olcsóbban gyártja a termékeket, ugyanarra az árszintre. Elég megnézni a HD 6850-et, ami előállítási költségben ott van ahol a GTX 550 Ti lesz. A GTX 550 Ti viszont a HD 5770 ellen jön, mert a HD 6850 befoghatatlan. De ezt már annyiszor elmondtam, így felesleges ragozni.
Persze a VGA-piac a GPU-piac egy apró szelete. Itt jön az a probléma, amit szintén annyiszor elmondtam. A platformmal tudsz a GPU-piacon részt venni. Az NV nem kínálhat platformot, mert az Intel megvonta a licenszeket. Ez már látszik a részesedésben is. Az NV a piac harmadik szereplője és évről-évre kisebb a részesedésük. Az AMD lassan 10% előnnyel van a második helye, míg az Intel nagy fórral van az első helyen. Ez a fő gond, mert a piac legzsírosabb része az IGP. A többi szegmens nyereségben jelentéktelen az IGP-khez képest. És ez azért fontos, mert a piac a platform felé halad. Az NV a jelenlegi helyzettel nem is tud mit kezdeni. Erőlködhetnek, de a részesedésük csökken, mert nincs IGP-jük. Persze erre a problémára lesz megoldás a Maxwell, ami már nem VGA lesz, hanem egy APU, majd 2013 környékén. Persze ezt is leírtam már párszor. Az NV azért csinálja a kizárásokat mert megteheti. Mi bajuk lesz, úgy sem számít már a VGA-piac.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3117) Tiszteletes válasza Cybertrone (#3102) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

(#3102) Cybertrone
Na ez az amit tényleg nem kéne. Bár nem nekem szóltál be, jobban tennéd, ha ezen postok írása helyett inkább csiszolnál a magyar-tudásodon! "linkelgetel" Ha végképp nem tudod megállni, hogy ne írj ilyeneket, legalább annyit tegyél meg az intelligens fórumozók kedvéért, hogy inkább a GTX580 topic olvasóit szórakoztatod ezekkel a szösszeneteiddel!
Köszi!

Pug
Szerintem meg te ne alacsonyodj odáig, hogy egyáltalán reagálsz ezekre. Neki ezt "dobta a gépe" igaz elfelejtette leírni, hogy mikor a 5870-et nyúzta akkor még alapon ment az i7, most meg láthatjuk az adatlapon. Nem kell törődni a szakújságírók cikkeivel, Ő jobban tudja... :) És ezt fogd fel Te! Tőle meg ne várj lehetetlent. Majd pár év elteltével érik kicsit.

Elnézést mindenkitől, akit bánt, hogy ilyesmivel fecséreljük az időnket, de remélem az üzenet lejött mindkét oldalnak.

Cybertrone, ha egy mód van rá ide inkább ne reagálj, a savazás jöhet pm-be, ott csak engem zavar..

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#3118) Cybertrone válasza Tiszteletes (#3117) üzenetére


Cybertrone
veterán

Bocsánat pádre... én kérek elnézést mert az illető az én HSZ-met kommentálta, és én megvédtem magamat ;) Mellesleg az I7 ahogy te fogalmazol sosem ment alapon... Vagy országos barátok lennénk és beszámoltam neked minden eddigi eredményemről, és a kezdet kezdetén úgy vetted észre alapon megy? :P Hidd el a 4ghz+ mindíg meg volt, és ahogy látod meg is van :P

Abu:
Ez mind nagyon szép, és nagyon jó... de mindenről írsz csak arról nem amit szeretnék tudni... a magméret a felhasználók közel 1%-át érdekli, mert addig míg a teljesítményt keresik nem érdekli őket! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3119) Landon


Landon
őstag

Igazán sajnálom, hogy sikerült egy ilyen vitát indítanom... :( Mindkét fél higgadjon le igyon egy pohár vizet, sétáljon egyet és frissen, kipihenten kezdjenek neki a fórumozásnak ismét. :D

Abu:Elnézést, hogy valamelyest itt megtöröm a gondoltammeneteket, de én személy szerint azon gondolkodtam amit a cikkben is említettél, hogy az nV debugger-ével optimalizálták a DA2-őt. Nekem ez annyira furcsán hangzik, hogy nV "produktumával" debuggolják és utána a kész játék az "AMD-s cím". De biztos csak nekem hangzik furán. :B Én abban a tudatban vagyok, hogy a "két ősellenség" nem igazán kooperálna semmiben és nem használnák egymás "eszközeit". Vagy már annyira a pénz hajt mindent hogy ilyen "elméleti büszkeségek" nem játszanak? :D Ill. ahogy páran mondtátok az AMD tényleg a játék minőségére koncentrál és ezért még nV-s eszközt is használ ha az a legjobb a játék szempontjából. Ebben az esetben valóban le a kalappal. :R Félig meddig csak intuitív módon de most már tudatosan is egy etikusabb társaságnak tartom az AMD-t...
Büszke vagyok, hogy az eddigi prezentációimba ő roluk beszéltem eddig és őket hoztam fel ilyen-olyan példának! :DDD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#3120) Pug válasza Tiszteletes (#3117) üzenetére


Pug
veterán

Látod, ebből is látszik, hogy Te rutinosabban állsz hozzá az ilyen helyzetekhez, mint Én. Bennem még néha fel-fel lángol az az elképzelés, hogy egzakt, empirikusan mérhető dolgokról lehet objektíven diskurálni, de aztán mindig rá kell jönnöm, hogy ez a gondolat kicsit utópisztikus :DDD :(

De hogy végre valami topic-ba vágó is legyen, Shkiz0 jelezte, hogy a kártya úton van, de a futárszolg. szintén nem üzemel hétfőn, szóval csak szerdára érkezik meg a 6950-esem :O :DDD
Addigra szeretnék felkészülni a moddolásra ;] , szóval összegyűjtögetni a sütésre alkalmas különböző BIOS verziókat, az alany egy Powercolor lenne
Ha valaki esetleg rendelkezik ilyen kincsekkel az megdobhatana velük :R

[ Szerkesztve ]

(#3121) Abu85 válasza Landon (#3119) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Parallel Nsight szerintem az EA-től van. A Bioware az EA tulajdona, vagyis gondolom az EA nem akarta megvenni az AMD debugerét is, így maradtak az NV megoldása mellett. Lényegében mindegy. Ugyanaz az AMD és az NV szoftvere is, szóval az eredményt ez nagyon nem befolyásolta. Az volt a különös, hogy ha a debugot az NV szoftvere csinálta, akkor ahhoz support is jár, vagyis adódik a kérdés, hogy az NV miért nem vette észre, hogy lassú a program futása.

(#3118) Cybertrone: Nem is kell, hogy érdekeljen a kisebb magméret. Ez nem neked jó, hanem a gyártónak. Te annyit profitálnál max, hogy a fogyasztás kisebb lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3122) Tiszteletes válasza Cybertrone (#3118) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Meg van bocsátva! :)

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#3123) Landon válasza Pug (#3120) üzenetére


Landon
őstag

Szerintem ennél többre nem lesz szükséged. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#3124) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Gigabyte 6970 kártya és tök új PC megvásárlása és értelemszerűen minden nulláról telepítés óta néha, ritkán előjön ez a hiba a monitoron. (Kérlek lapozzatok, készítettem több fotót, remélem látható a probléma)
A hibát meggyógyítja a felhasználó váltás, vagy a ki-bekapcsolás. Semmi soha nem volt húzva, minden "gyári", még a driverek is az elérhető hivatalos legfrissebbek.
Azért fotót készítettem, mert a "print-screen" képernyő mentésen nem látszik a hiba, tehát printscreen képernyő tök normális, amikor a monitoron megjelenő kép nem!
Szerintetek VGA véletlenszerű hardver hibáról, vagy VGA-monitor, driver hibáról lehet szó????
Kérlek segítsetek, mert idegesít!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3125) Tiszteletes válasza VGYke (#3124) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Hát így elsőre passz.. De kezdjük a legkönnyebben orvosolható hiba kiszűrésével.

A videokártyához kapott telepítőlemezről raktad fel a drivert? Ha igen, akkor szedd le a gyártótól a legfrissebbet. Ha az nem orvosolja, akkor sanszos, hogy a vassal lesz a baj.

Másik gépben, ha van rá lehetőséged, mindenképp próbáld ki, mielőtt visszaviszed! A monitorod is újonnan vetted?

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#3126) Cybertrone válasza VGYke (#3124) üzenetére


Cybertrone
veterán

5870-ekkel sok ilyen gond volt annó, ez akkor következett be ha a kártya az asztalon visszavette az órajelét, és ezzel a feszt is ugye... namost akkor több emberkének is pöttyöződött a képernyő, meg ilyen anomáliák voltak mint nálad... erre a megoldás ha a kari biosát lemented, és kicsit fentébb emelsz benne a feszen, majd visszaflesseled, és szépen el fog múlni... Hogy miért kell neki kicsit több fesz? Azért mert nem mindegyik gpu egyforma, és ugye ha visszacsökken a fesz, és az órajel hajlamos ilyen kis hibákat dobni! A monitornál pixelhibák lennének, ha az lenne rossz, hacsak nem zúztál be neki egyet ököllel, de aligha hiszem! SZvsz próbáld meg ezt a megoldást ha nem akkor vidd vissza garba, és ott előtted nézzék meg egy ottani monitorral, és ha ott is előjön a hiba egyértelmű csere! Üdv! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3127) tasakos


tasakos
tag

Sziasztok!

Én is beálltam a HD 6950- esek táborába, egy Gigabyte hd 6950 oc 1gb-al! A kérdéseim a következők lennének:

1. Felraktam a 11.2-es catalyst-et és nem találom benne a powertune menüpontot, ez hol található meg?

2. Szintén a driverrel kapcsolatos, lehet vak vagyok, vagy figyelmetlen, de én azt a menü pontot sem találom, ahol a venti szabályzást lehet állítani, ill ahol a tuning menü is van egyben. A régi ati kártyámon (4850) ezt nekem behozta, de ezzel nem...

Előre is köszönöm a segítséget!

Tasi

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#3128) Abu85 válasza VGYke (#3124) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha a print screen jó, akkor elsősorban a lehetőségek a monitorra, a kábelre és a kártya kimenetére korlátozódnak. Érdemes megnézni a kártya többi kimenetén is a képet, illetve másik kábellel kipróbálni, végül egy másik kijelző.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3129) Daffni2 válasza tasakos (#3127) üzenetére


Daffni2
addikt

Teljesítmény-AMD Overdrive.

A venti vezérlést szerintem teljesen felesleges piszkálni, úgy jó ahogy van. hangtalanul hűt.

"Aki ad,az nyer"

(#3130) tasakos válasza Daffni2 (#3129) üzenetére


tasakos
tag

Köszi!
Amúgy igen, tényleg nagyon halk ez a hűtés, csak puszta kiváncsiságból érdekelnek a beállítások. Am húztad már a karit? Neked mit bír? Én még nem nyúztam mert úgy vagyok vele, hogy egy ilyet minek.. :)

[ Szerkesztve ]

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#3131) Daffni2 válasza tasakos (#3130) üzenetére


Daffni2
addikt

Én is úgy vagyok vele, hogy ezt minek húzni? Eleve OC változat, + 3 fps miatt felesleges.
Csináltam egy profilt a játékhoz amiben 15%-ra állítottam a teljesítmény vezérlést.

Viszont szerintem tól alacsony a 3D órajel, előfordul, hogy hiányosan rakja ki egy alkalmazás ablakot.

"Aki ad,az nyer"

(#3132) Landon


Landon
őstag

Minap azon gondolkodtam, hogy vajon ha a gépem hozzákötöm a TV-hez amely 100Hz képes, és veszek vmilyen 3D-s szemüveget (épp most olvastam hogy szabványosítani akarály a dolgot végre) akkor kitudom használni az ATi vagy akár az nVidia 3D-s lehetőségeit? Mivel az nV-hez kell spec szemüveg gondolom azért ott nem sok esélyem de ha AMD kártyám lesz akkor ott is vannak hasonló akadályok? Ill. ugye nekem a TV-n nem 3D Ready csak szimplán tudja a 100Hz-et (Samsung LE40 A656), az képes lesz 3D-t megjeleníteni? Bár gyanítom, félek tőle, hogy itt több kell mint 100Hz-es tudás... bár arra kíváncsi lennék, hogy a 3D-s monitorok paneljai miben különböznek a sima monitorokétól.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#3133) Whit3Rav3n válasza Landon (#3132) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Abban pl hogy a 100hz-es tv nem natív 100hz-es csak a képet blu-ray meg tv-nél digitálisan 100hz-re alakítja. Ha a géphez kötöd simán 50/60hz-es lesz. AMD-nél még nincs ilyen shutter technológiás 3d.

(#3134) Prosector


Prosector
addikt

Sziasztok!

En is beleptem a klubba egy Giga 6950-essel. A mostani procim persze nagyon keves hozza,kb, 2-3 honap mulva tudom cserelni a lap/proc/ram kombot,addig ez van.

Egy 2500K-ra gondoltam prociban(persze huzva),de eszembe jutott Phenom X4,esetleg X6(ezeket is huznam,of course).

Ki mit gondol, melyikkel jarnek jobban?

Az ar olyan szempontbol nem szamit,hogy pl. az mar mindegy,hogy 120k-t adok ki erre a harom hardverre,vagy mondjuk 130-at.

Mas:az normalis,h idle-ben 55 fok korul van a vga(ref. hutos)?

Elore is koszi a valaszokat.

Sorry az ekezetek hianyaert,inglis bill.-em van.

(#3135) NOD válasza Prosector (#3134) üzenetére


NOD
senior tag

2500k. Nincs ok ellene. Kicsit drágább (36 fele kapsz x4-est 955, míg ez 52k) viszont mindenben szétalázza.

(#3136) Prosector válasza NOD (#3135) üzenetére


Prosector
addikt

En is 2500-ra gondoltam elsosorban,mert ugye a teljesitmeny...meg talan idotallobb is.

Akkor igazabol egy velemenyen vagyunk.

Thx! :R

(#3137) VGYke válasza Cybertrone (#3126) üzenetére


VGYke
addikt

Tiszteletes, Cybertrone nagyon köszönöm válaszaitokat!
Driver az AMD legfrissebb és nem volt előtte semmi (...izé: csak az a driver, amit a Win7 frissítések alatt rápakol), mert most telepítettem zéróról a rendszert.
Az a bajom, hogy nem tudom mi után következik be a hiba, de egyáltalán nem rendszeres, nagyon ritkán jön elő és valóban: csak az asztalon vettem még csak észre.
Gariztatás azért nem jó ötlet, mert mint írtam, rohadt ritkán jön elő és reprodukálni akarattal biztos nem tudom, bár jó hír: 3 évem van még hátra (Gigabyte)... :C

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3138) Pug válasza Prosector (#3136) üzenetére


Pug
veterán

Ha tenyleg csak 2-3 honap mulva esedekes a vasarlas, akkor szerintem vard meg az AMD Bulldozeret, elmeletileg nagyot szol majd juniusbab ;)

(#3139) Prosector válasza Pug (#3138) üzenetére


Prosector
addikt

Kb. addigra jon ossze a penz,ugyhogy mindenkepp megvarom a Bulldozert.

Ha lenne olyan jo ,mint a szandi hasonlo aron,akkor elgondolkodnek azon is.

(#3140) énvagyokAdam válasza VGYke (#3137) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Üdv!

Nekem a laptopom csinált hasonló hibákat több napos folyamatos terhelés után. Nem volt melege a VGA-nak? Hasonló hibák jelentkezhetnek memóriahiba esetén is...

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3141) Landon


Landon
őstag

Véletlenül sem akarom védeni az AMD-t mert nyilvánvaló hogy a i7 erősebb de azért ezt elolvasnám mielőtt kijelentenénk, hogy minden esetben mindenféleképp jobb az i7...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#3142) Whit3Rav3n válasza Landon (#3141) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Persze gyengébb kártya mellett nem különösebb előny az i7, az a teszt viszont nagyon túlzott mert attól még hogy 2560-as felbontásban full AA/AF mellett már megint a VGA limitál az nem jelenti azt hogy emberibb 1920-as felbontásban ne számítana. Én pl core 2 quad-ról váltottam i7-re HD 5970-el, ott jóval kiegyensúlyozattabb lett a teljesítmény tőle és a cpu limites helyzetekben 50-100%-al volt gyorsabb, szóval olyan kárrtya mellé nagyon megérte.

(#3143) Landon válasza Whit3Rav3n (#3142) üzenetére


Landon
őstag

Nyilván, meg egy kissé öreg a teszt. Viszont majd ha meg lesz az új VGA akkor nyomok be teszteket. :) Nagyon kíváncsi leszek. Persze hangsúlyozom, nem akarom az AMD-t védeni e téren. Aki most vesz új CPU-t az vegyen Sandy-t egyértelmű. Én nemtom' mit csináljak mert tavaly vettem X6-ot júniusban így kicsit fájó pont lenne cserélni DE ha a bulldoser belemegy az AM3-ba is (erről vki vmit? én hallotmtam ezt is azt is...) és érdemes lesz Sandy-hoz képest Bulldoser-t venni akkor csere lesz a nyáron. Ha nem akkor legkésőbb szeptember közepe fele platform csere intel-re, de ott akkor vmi keményre. :) 980X vagy valami ahhoz közeli... :))

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#3144) kinghaxor válasza Landon (#3143) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Tudtommal nem fog belemenni az AM3-ba a Bulldozer. Ahhoz AM3+ kell majd. Viszont az AM3+ba belemennek majd az AM3-hoz való procik.

(#3145) reset válasza Landon (#3143) üzenetére


reset
senior tag

Sztem is úgy lesz lesz: ahogy kinghaxor írja :K

(#3146) mpierre válasza Landon (#3141) üzenetére


mpierre
veterán

Érdekes... Azért ennél több infó kellett volna a core i7-ről, mert az órajel keveset mond. Memória és uncore sebességek hogy alakulnak? (4000MHz uncore-t nem túl sok proci fut meg, bár egy tesztoldalnak lehet szerencséje válogatotthoz...)

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3147) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Hi!

Pár napja írtam, hogy moddoltam az asus 6950-em 6970-re. Lefuttattam 3dmark 06, vantage, 11 teszteket, ezek gond nélkül végig is mentek. Viszont játékokban már kevésbé rózsás a helyzet. A Pes 2011-ben és a Gta IV-ben is észrevettem, hogy néha 1-1 mp-re felvillanak fekete csíkok, ez még nem lenne zavaró viszont az előbb a Gta IV gyönyörűen lefagyott, kilépni még ki tudtam, viszont a mozilla, winamp, media player megőrül. Ez már másodszor történt amióta átflasheltem a kártyát. Szerintetek mi lehet a gond? A 6970-es bios fesz-t is állít egyébként?

(#3148) mpierre válasza zsotesz81 (#3147) üzenetére


mpierre
veterán

Igen, emeli 1,1V-1,17V-ra, de a memóriát is piszkálja.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#3149) Ghard válasza zsotesz81 (#3147) üzenetére


Ghard
őstag

Az órajeleket próbáld csökkenteni,főleg a memóriáét.
Ha csikoz,a memóriára utal és túlmelegedésre.

Nincs valami megoldás arra, hogy unreal tournament 3ból ki-be tudjak lépkedni alt-tab-al?
Kilépni kilép,de vissza már nem :)
Olvastam hogy ez csak atiknál van,az előző nvidia karimmal nem volt ilyen gond.

(#3150) zsotesz81 válasza zsotesz81 (#3147) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Most nézem, hogy a catalyst control centerben ugyanúgy 810 MHz van beállítva, mint a 6950-nél volt, az enable amd overdrive be van pipálva. Nem kellene automatikusan 880 MHz-en mennie? A gpu-z default clock-ra 880 MHz-et ír, viszont a jelenlegire meg 810 MHz-et.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.