Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gerner1
- antikomcsi: Ázsia Expressz 5
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 3 – Paradicsomos káposzta (amit amúgy utálok)
- Gurulunk, WAZE?!
- Imilenni: Egy kis depi, remélem elfér itt :) 2#
-
LOGOUT
"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/Véreshurka hozzászólásából
Új hozzászólás Aktív témák
-
Longeye
tag
Én Samut használok mindenben is, de Proxmox-ot még nem futtattam élesben SSD-ről.
Egyszer ment egy évig két olcsó Patriot, 256GB-os SSD-vel, ZFS RAID1-ben. Nem volt vele gond, alig használódott az SSD. Kb. 1TB írás történt rá egy év alatt. De ez csak tesztrendszer volt. ISO-kat másoltam rá, telepítettem, kipróbáltam, de nem volt nagy igénybevételnek kitéve. Lényegében csak a logokat írta.
Itthon egy 256GB-os Teamsgroup SSD-n van a rendszer, de ez sincs annyira gyakran használva, így igazi tapasztalatom nincs benne.ZFS: Nem hiszem, hogy jobban igénybe venné, mint bármely más fájlrendszer. Inkább a memóriát eszi nagykanállal, főleg ha be van kapcsolva a Deduplikation opció.
A cluster node-jaiban én szoftver RAID1 + ext4 fájlrendszert használok, mivel ott a virtuális gépek CEPH-en vannak.
Ezt a módszert a Proxmox alapból nem támogatja. Én Debianra ültettem rá a Proxmoxot a dokumentációja alapján.
Lassan már 6 éve működik, hibátlanul.
Mindenhol máshol ZFS-re szoktam telepíteni.Ami eszi az SSD-ket, az az, ha cache-ként használod, pl. egy RAID tömbhöz. Arra nem is ajánlanak, csak szerver változatot.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Antivírus szoftverek, VPN
- HP 200W (19.5V 10.3A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm töltők + tápkábel, 928429-002
- Acer Nitro 5 - AN515 - 15,6"FHD IPS 144Hz - Ryzen 7 5800H - 24GB - 1,5TB SSD - RTX 3060 6GB - Win11
- Apple iPhone 14 Plus 256GB / AKKU 100% / 12 hónap jótállás
- Honor X7 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor Magic5 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest