Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#380) janos666 válasza chros (#378) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

3DLUT van, csak nem 3D térben készült mérésekből építi fel. De a TV hardware-ében 33x33x33 kocka van, gyárilag, és a CalMAN is ilyet tölt fel (interpolálja a pontokat a 4 patch mérési eredményéből és a target gamma értékből).
Pontosabban a legújabb CalMAN már nem is enged kiválasztani mást, csak a mátrixot, de a korábbiak még engedtek ott is bármit (csak rossz volt ez eredmény, ugyan úgy nem kezelte a problémát, mint az ArgyllCMS/DisplayCAL sem túl jól).
ColorSpace-el (régi nevén LightSpace) még nem próbáltam néhány, de több, mint 4 patch-ből HDR LUT-ot generálni.
Az is gond, hogy össze-vissza glitch-el néha a firmware, mikor nem a next-next-finish workflow fut, főleg ha felváltva próbálom használni a CalMAN-t és a DeviceControl-t (vagy nem enged feltölteni 3DLUT-ot, míg nincs reset-elve az 1DLUT, vagy azonnal reset-eli kérés nélkül, amint belépek calibration mode-ba, stb). A harmadik féle (python-os, reverse engineered) cuccot pedig még nem próbáltam (egy póbálémás CX miatt akartam, de azt még nem támogatja).

#377 - Eddig is ki lehetett lopni azt az EDR-t a LightSpace/ColorSpace mappából, és most sem kapod meg ingyen, csak donation után. (A másik kérdést lásd fent).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.