Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Mr.Pentele válasza chungee (#13034) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Szia!

Nem tudom, azóta megoldódott-e már a problémád. A jelenleg érvényes eljárásrend szerint, az ajánlott levelet postaládába kézbesítik (ha nem tértivevényes), mivel a kézbesítés nem személyes átadáshoz kötött. A tértivevényesnél továbbra is értesítőt hagynak, ha nincs otthon senki. Ez benne van a Terméklapok című doksiban, az Ajánlott többletszolgáltatás leírásában.

Arra a részre reagálva, hogy megszűnt a postahivatal pedig van egy másik információ, miszerint a mobilpostás települések is tartoznak egy valamely kézbesítő/letéti postához. Nem régiben adtam fel ajánlott levelet egy barátomnak, aki mobilpostás településen lakik, viszont alapvetően ők is tartoznak egy fixen működő postahivatalhoz, ahol a személyes átvételt igénylő küldeményeket tudják átvenni abban az esetben, ha nem voltak otthon a kézbesítéskor. Esetükben ezt a szomszéd falu postájának kijelölésével oldották meg. Erről is van egy jól eldugott Excel-táblázat a Posta honlapján, ami tartalmazza az összes település irányítószámát, mellé írva a kézbesítő posta nevét.

[ Szerkesztve ]

(#13052) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, Amazonos DHL CMR Return Connect-et fel lehet adni valamelyik autómatánál, vagy csak Postánál, sorban állva?
Erre a linkre küld:
https://parcelshopfinder.dhlparcel.com/
az meg kidobja az MPL autómatákat is.

(#13053) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Néhány ismerősöm már rendelt a méltán híres Temuról. Megkaptak minden rendelt terméket, azonban nekem vannak aggályaim az adatbiztonságot, és termékminőséget illetően. Olvasni lehet aggasztó cikkeket a Temuról kapcsolatosan, így nyilván meggondoltam magam a rendelésekkel kapcsolatosan még úgy is, ha más email címmel regisztrálnék, és virtuális kártyát használva vásárolnék. :))

Ti mit gondoltok róla, milyen tapasztalattal és véleménnyel vagytok? :U

(#13054) Fancy-boy válasza tomaszka88 (#13053) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Szerintem a külföldi rendelések topikhoz jobban illene: [link]
Ott volt szó a Temuról is. Beírod a keresőbe és listázza topikon belül.

(#13055) tomaszka88 válasza Fancy-boy (#13054) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Szia!

Rendben, köszönöm a tájékoztatást! :))

(#13056) mzso válasza mzso (#13045) üzenetére


mzso
veterán

Végül gls vitte 4000 alatt, sms meg e-mail értesítéssel.

Nem tudom lett-e volna jobb. Én nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#13057) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv, levélként feladhatok postán egy telefont? A fogadó oldalon csak posta van, nincs semmi automata. A csomag nincs 200g, és kb 12x8x5cm méretű.

(#13058) ferenck válasza Arpee78 (#13057) üzenetére


ferenck
senior tag

Szia. Igen, de csak postán maradó levélként. Mindenképp ajánlott levélként érdemes feladni, de még így is, ha elveszítik, csak a feladási díj 15x-ösét kapod. Ha ennél drágább a telefon, akkor inkább csomagként add fel.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#13059) jana1225


jana1225
tag

Sziasztok!
Tudja valaki esetleg hogy a szombaton feladott elsőbbségi levelet mikor kézbesítik?

(#13060) Lauda válasza jana1225 (#13059) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Belföldön 2-3 munkanapon belül, legalábbis ezt vállalja a posta.

(#13061) jana1225 válasza Lauda (#13060) üzenetére


jana1225
tag

Köszönöm szépen!

(#13062) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nemrég panaszkodtam az ExpressOne-re, hogy nem szól, nem csenget, csak bedobja a csomagot a kerítésen. ÉRdekes módon 2 ilyen eset után (panaszt tettem ÜFSZ-on) azóta fel tud hívni. Na most viszont tegnap a GLS verte ki a biztosítékot, akivel ezelőtt soha nem volt problémánk, mindig szólt, behozta ajtóhoz a csomagot. Tegnap is egész nap itthon voltunk, vártam, nem jött. Felhívott, azt mondja nem voltunk itthon. Hát mondom az érdekes, mert mindketten egész nap itthonról dolgoztunk, de ezek szerint nem sikerült a csengőig eljutni, vagy megcsörgetni. Ráadásul a fiamnak hozott jelmezt, ami ma reggelre ovis farsangra mindenképp kellett. De ő már Alsónémediben volt a depóban. Úgyhogy egyetlen megoldásként fogtam magam du. és a XVI. kerből elautókáztam Alsónémedibe.
Én magasról teszek rá, hogy mennyit dolgoznak, hány címük van egy nap (valaki úgyis mindig jön ezzel, védi őket). Ez is egy munka, amit el kell végezni normálisan. Ha nem megy jól, akkor oldják meg (több ember, vagy bánom is én). Nem a vásárlói elégedettség (=minőség) volna a lényeg :F Hogy lehet már ilyet csinálni, hogy mindnféle jelzés (telefon, csengő) nélkül elviszi a csomagot??? Szelektál a futár önkényesen, hogy ezt most kiviszem, ezt nem...ez szerintem undorító! És persze mindig a szokásos kamu duma: csengettem, hívtalak. Na persze....

(#13063) MaxxDamage válasza Gabesz87 (#13062) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Remélem a Depóba jelezted az illetékes felé az esetet!?
ExpressOne - ra csak annyit, hogy sokszor van olyan futár aki nem csenget és nem is csörög... Arra leszek figyelmes, hogy jelez a telefon (email jött) hogy köszönjük hogy minket választott és csomagot sikeresen átvette.
Mondom mi!?!

Aztán az ilyet jól le is értékelem és megjegyzésbe is le írom mi is volt meg hogy...
Volt amikor pont akkor értünk haza (szállító autó mögött) mikor kiszállt a kocsiból) és csomagot vitte és felszúrta a kerítés éles részére (zacsi csomagba volt) na ott is eldurrant az agyam! Ha nem akkor érünk haza, akkor csomagot bárki leveheti aki épp arra jár... :W

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13064) Benhill


Benhill
senior tag

Express one mennyire veszi komolyan a súly megjelölést nyomkövetéskor?

Egy bő 50 dekás cucc jön elvileg, de súlyának 4kg van megadva, whaat?!

(#13065) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van egy kis "csomagom" amit fel kéne adnom utánvétes lenne (7 ezer + utánvét díja) ezt hogyan érdemes?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13066) pilóta válasza MaxxDamage (#13065) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha van a címzett közelében foxpost automata, akkor úgy. Ha nincs, akkor GLS.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13067) MaxxDamage válasza pilóta (#13066) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jah, közben lépnem kellett és GLS lett választva, az a legolcsóbb ami házhoz jön, felveszi és címzettnél házhoz viszi kp. -t beszedi és számlára utalják majd. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13068) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Aliról üzleti levél: Kína -> BP 6nap + BP -> házhoz 20nap :W Gyűlölöm az MP-t

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#13069) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kínából megint elvámolt nekem a posta 550Ft szolgátatási díjért egy 1060Ft-os csomagot (VÁM 0, ÁFA 0, "kezelési költség": az áru értékének ~50%-a). Arról nem beszélve, hogy mikor így "elkapják" a csomagot, legalább egy héttel később ér ide.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13070) ACE- válasza janos666 (#13069) üzenetére


ACE-
addikt

Honnan rendelted és milyen küldési móddal?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#13071) janos666 válasza ACE- (#13070) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

https://www.ebay.com/itm/305348690376
Ha itthonról rendeltem volna, már 3 hete nálam lenne, és lassan alig olcsóbb így.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13072) ACE- válasza janos666 (#13071) üzenetére


ACE-
addikt

Na de miért a Postára vagy mérges? Oda is van írva hogy vámköltségek keletkezhetnek amit neked kell állni, és ez a szállítási időt is megnövelheti... nem értelek...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#13073) janos666 válasza ACE- (#13072) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az, hogy VÁM és ÁFA mentes, mégis van "kezelési költség". Felőlem bontsák ki, nézzék meg, lássák hogy csak egy apró kacat, nem valami drága kütyü vagy fél gramm fentanyl, aztán engedjék útjára, de ne számítsák fel érte a termék árának a felét.
Amikor VÁM+ÁFA köteles valami, egy szavam sincs, csak elutalom, amit kell, és kész. Viszont azt általában futár hozza, mert nagyobb értékű, és akkor gyorsabb VÁM-olással is, illetve 100k-s csomag vámolásakor nem érdekel +550Ft, de 1060Ft-nál...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13074) Lauda


Lauda
félisten

Érdekes tapasztalat a sokat szidott postáról. Az ország másik feléből feladott 25kg-os csomag másnap reggel átvehető volt a postán. Elég durva, meg is lepett. Egy héttel később ugyanazon a napon, ugyanott feladott 2kg-os csomagot csak egy nappal később helyezték el a foxpost automatába. Ez viszont negatív számomra, nem erre számítottam. Nekem mostanában csak jó tapasztalatom van a posta csomagkezelésével, akár automatáról, akár személyes átvételről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#13075) ferenck válasza Lauda (#13074) üzenetére


ferenck
senior tag

A posta levél küldemény szállítás és az MPL csomag szállítás két külön kategória, nem is lehet egy kalap alá venni a kettőt, két külön üzletág.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#13076) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv. Spanyolba szeretnék feladni kb 5 kg 50 centi hosszú 30 centi magas csomagot. Hol érdemes feladni.? A Gls pl 25 ezerért viszi.. A posta a legolcsóbb? Az is 16 körül van..

(#13077) Santino válasza Remekelek28 (#13076) üzenetére


Santino
aktív tag

Én 12-én adtam fel egy 7 kg súlyú csomagot a postán. 17.000 körül fizettem Európa+ csomagot. 3 napig állt Vecsésen, de így is 19-én kézbesítették Spanyolországban. Szerintem reális.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#13078) Lauda válasza Remekelek28 (#13076) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nem írtál szélességet. 30 centiméter szélességgel számolva itt 12500 forintot kalkulált ups-el, packeta 6500 forint.

[ Szerkesztve ]

(#13079) Remekelek28 válasza Lauda (#13078) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi. 30 centi körüli. A Packetát nem tudtam h szállít külföldre

(#13080) Remekelek28 válasza Lauda (#13078) üzenetére


Remekelek28
őstag

Érdekes,hogy a Packeta 3000 ft-tal drágábban szállít németbe,mint spa :U nyolba..

(#13081) Lauda válasza Remekelek28 (#13080) üzenetére


Lauda
félisten

Ha neked spanyolországba kellene küldeni csomagot, mi jelentősége van, hogy máshova ki és mennyiért szállít? :)

[ Szerkesztve ]

(#13082) ACE- válasza janos666 (#13073) üzenetére


ACE-
addikt

Attól hogy VÁM és ÁFA mentes, a vámeljárást el kell végezni, annak meg díja van... ha nem tetszik rendelj belföldről, vagy EU-n belülről...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#13083) Remekelek28 válasza Lauda (#13081) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez csak úgy érdekességként volt,mert pl a Gls-nél épp fordítva van :)

(#13084) Lauda


Lauda
félisten

Nem igazán jöttem rá az aláhúzott résznek mi értelme:

Nem kellene akkor esetleg egy hozzáértőnek javítani ezt a dolgot? :DDD

#13083Remekelek28 ;)

[ Szerkesztve ]

(#13085) feddel


feddel
senior tag

Sziasztok! Franciaországba küldenék csomagot, de nem találok olyan szolgáltatót aki az utánvétet megoldja (kb 2500€). Tényleg nincs, vagy bénán keresek? Nagy futárcégeket, postát már néztem.

(#13086) sopruk válasza feddel (#13085) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
Többször kerestem már én is külföldre utánvétes csomagküldés lehetőséget, de eddig még én sem találtam. Érdekesnek találom én is, nem tudom mi lehet az oka...

(#13087) feddel válasza sopruk (#13086) üzenetére


feddel
senior tag

Köszi. Egy fényképezőgépet adnék el, de a bizalmatlan vevő miatt kellene valami megoldás. Azt nem akarja hogy utal, aztán én meg küldöm.

(#13088) Hintalow válasza feddel (#13087) üzenetére


Hintalow
senior tag

Akkor vásároljon helyben magának, mert nemzetközi szinten nem fogsz sajnos utánvétet találni szerintem sem. :N

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#13089) feddel válasza Hintalow (#13088) üzenetére


feddel
senior tag

De én el akarom adni a cuccot mert kell a pénz :)

(#13090) Fancy-boy válasza feddel (#13089) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Megbízhatónak tűnik a vevő?
Mert ha közben meggondolja magát és át sem veszi, akkor fizethetnéd a visszautat is.
Persze lehet minden klappolna, de azért nem árt lecsekkolni.

[ Szerkesztve ]

(#13091) Lauda válasza feddel (#13087) üzenetére


Lauda
félisten

Az is megoldás lehet, hogy a feladáskor kapott bizonylatot elküldöd neki fotón és utal. Az utánvét amúgy sem védi semmitől, hiszen lehet tégla is a dobozban.

(#13092) omfgk


omfgk
addikt

GLS automatával mik a tapasztalatok?
Most zsinórban másodjára nem megy simán a dolog.

Vasárnap beraktam az automatába. Hétfőn nem vették ki (de nem is tudom ,hogy egyébként kivennék-e, mert a futárt is házhoz pénteken 22:00-ig kell kérni ,hogy hétfőn még kijöjjön), most betelefonáltam, mert már március 14-et ír átvételre és kiderült ,hogy ki sincs adva a futárnak a csomag ,hogy felvegye... :W

A múltkori csomagautomatás feladásomnál meg felhívott a futár ,hogy felvenné a címemen. Nem volt meg a rendszerben az ,hogy ez automatában feladott. Mondtam nem gond, címtől 600 méterre van az automata, vegye fel ott. Azért raktam be oda mert nem voltam otthon.

De nem tudja, mert nincs hozzá kódja... :F
Azt végül másnap felvették.

[ Szerkesztve ]

(#13093) Fancy-boy válasza omfgk (#13092) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mostanában nekem is volt vele problémám. Előtte rendben mentek a dolgok.
Beraktam a csomagot a rekeszbe, de az automata nem érzékelte a betöltést.
Nem volt semmiféle visszaigazolás a képernyőn. Mintha mi sem történt volna.
A retro nyomkövetési felületen sem volt nyoma. Ilyenkor valami olyasmit szoktak kiírni hogy "automatában feladva".
Persze így másnap a futárnak nem volt kiadva felvételre.
Nekem kellett telefonálnom, hogy nézzenek utána.
Csütörtöki nap volt, erre csak hétfőn jártak utána a dolognak.
De el kellett mondanom, hogy melyik rekeszbe és hány óra/perckor raktam. :DDD
Nagyjából emlékeztem, így végül megtalálták a csomagot.

Nekik is elmondtam, hogy ha az automata nem érzékelte a betöltést, tehát kvázi üres rekesznek vette, és valaki más felad ott egy csomagot, akkor szépen kinyithatja neki azt a rekeszt, amiben az Én küldeményem található.
Akár le is nyúlhatják... persze van kamera, de akkor is.

Egyébként a péntek 22 utáni betöltéseket csak kedden veszik fel normál esetben.

[ Szerkesztve ]

(#13094) omfgk válasza Fancy-boy (#13093) üzenetére


omfgk
addikt

Nálam érzékelte.
Jött is az email az egészről.

Illetve lefényképeztem amikor kiírta ,hogy melyik rekeszben van az xy számú csomagom.

Most a harmadik ügyintéző már értette a dolgát és megerősítette ,hogy az volt a gond ,hogy a rendszer nem generálta le a csomagcímkét... Tehát a futárig nem jutott el az infó.

Elvileg holnap kiveszik.
Utolsó automatás küldésem velük.
Foxpost már ott lenne a címzettnél. Ez meg talán csütörtökön ott lesz.

Az is eleve micsoda marhaság ,hogy a vasárnap berakott cuccot csak kedden veszik ki...
Foxpostnál, ha 2 perccel a futár előtt odaérek, akkor már veszi is ki.
Mindegy, házhoz kellett küldeni (mondjuk azt a foxpost is tudta volna).

[ Szerkesztve ]

(#13095) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Szükség lenne egy eseti csomagfeladásra:
UAE (Dubai) címre

Első keresésere a fedexet dobta ki 20e ft körüli feladási árral.
Egy kb 2 kg-os cipősdoboz méretű csomagról van szó.

Kivel lenne érdemes kiküldenem?

(#13096) MaxxDamage válasza Drughi (#13095) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Én FedEx akivel küldeném. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13097) omfgk válasza omfgk (#13094) üzenetére


omfgk
addikt

Basszameg...

Hív a futár most ,hogy felvenné... a címemen, azt a csomagot amit beraktam az automatába. Elképesztő banda. Ugyanazt eljátszották mint múltkor.

Ez valami egészen elképesztően kritikán aluli fostalicska szolgáltatás.
Jön a 15., szóval talán majd hétfőre...

Vajon ki tudja nekem nyitni távolról az ügyfélszolgálatos a rekeszt ,hogy feladjam egy normális futárral? Mert ezek után már a holnapi felvétel se biztos. Vasárnap berakom és talán holnap felveszik. Talán.

[ Szerkesztve ]

(#13098) MaxxDamage válasza omfgk (#13097) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hiszed vagy sem, én egy ideje csak a eGLS szolgáltatást választom.
Olcsóbb mint az MPL és házhoz jönnek, másnap házhoz viszik... Aztán no problem!
A posta pofátlan bezárások és ár emelkedés óta ők az utolsók akiket választok... és lesz ez még lejjebb is sajnos az ő részükről! :(((

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13099) omfgk válasza MaxxDamage (#13098) üzenetére


omfgk
addikt

A házhoz kijövő futárral nekem se volt még gondom.
Itt az automata ami szar. Ja és ez most egy másik automata. Tehát még az sincs ,hogy ugyanaz szar mint múltkor. Valami félrecsúszik az adminisztrációban.

[ Szerkesztve ]

(#13100) MaxxDamage válasza omfgk (#13099) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az online rendszerük egy nagy nulla....
Mikor fejlesztették és elkészült, akkor jó volt, de az akkor volt. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.