Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) migabi24


migabi24
nagyúr

Én filmeknél mindig használom, sötét szobába odavarázsolja a film hangulatát a szobába.

(#27152) anrab válasza RAiN91 (#27150) üzenetére


anrab
addikt

Nekem 12 éve minden tv-n (5) megy éjjel nappal. Annak a pár wat-nak nincs jelentősége.

(#27153) alaves válasza RAiN91 (#27147) üzenetére


alaves
addikt

Az ambilight nagyon jó, szemet is kíméli, rengeteg beállítás van benne, még a fal színéhez is tudod kalibrálni. Az LCD hiányosságait is elfedi részben. OLED-hez forrásanyag függő, hogy mikor kapcsolom be. Szabványos beállítás is jó hosszú távon is, én a "természetes" beállítást használom (OLED és fényerő miatt félfénnyel). Az "élénk" pl. jó lehet videoklippekhez, a "futball" sporthoz, stb.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#27154) NoMagix válasza RAiN91 (#27150) üzenetére


NoMagix
addikt

Mindig megy, ezért vettük! :K

(#27155) Digitalis válasza RAiN91 (#27147) üzenetére


Digitalis
senior tag

2008 óta akármilyen f@sza TV élé ülök és nincs ambilight, egyszerűen hiányérzetem támad. Utólagos megoldások meg mind körülményesek, közel sem olyan pontosak és látványosak mint a Philips saját, beépített kompakt rendszere.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#27156) rainman72 válasza RAiN91 (#27150) üzenetére


rainman72
nagyúr

Én személy szerint állandóan használom,hozzá szoktam,nélküle hiányérzet van :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#27157) Digitalis válasza RAiN91 (#27150) üzenetére


Digitalis
senior tag

[link]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#27158) Alien! válasza Digitalis (#27157) üzenetére


Alien!
senior tag

ezt az ambiluxot vmiért nem érzem, nem is nagyon erőltetik. Ami kifejezetten izgalmas volt játékos szempontból, az az illumiroom, de ha jól emlékszem még került gyártásba.

(#27159) anrab válasza Digitalis (#27157) üzenetére


anrab
addikt

Hát igen. Ez az igazi, valóban csodás.
Alien!
Ütős ez is.
Kár hogy ezeket már kihagyják.

[ Szerkesztve ]

(#27160) Digitalis válasza anrab (#27159) üzenetére


Digitalis
senior tag

Jó lenne ha mind elérhető lenne és lehetne választani, hogy mikor melyiket! (ma arra ébredtem,hogy a bilibe lógott a kezem) :DDD

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#27161) anrab válasza Digitalis (#27160) üzenetére


anrab
addikt

Igen. Épp írtam is a fiamnak. :)

(#27162) rainman72 válasza Digitalis (#27157) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem ez kimaradt
De nagyon jó
Ambi 2.0 :D
Nem kerül forgalomba?Kár érte.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#27163) TIT válasza Digitalis (#27157) üzenetére


TIT
veterán

Ez 5 éves típus és más megoldás.
Akkor inkább ezek.
[link]
[link]
Biztos,hogy belevakulsz de nem azért mert parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

(#27164) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok,
Ma helyeztük üzembe a frissen vett 58PUS7805 TV-t. Az előd (még megvan) egy 55PUS6561. Eddig erősen felemásak az érzéseim, próbálgatom abeállításokat, de valahogy nem az igazi.
Most épp kézilabda megy, de a mozgások kissé mosottak, illetve a bőrszín se az igazi, illetve az összekép valahogy mintha túl kontrasztos lenne vagy nem is tudom. Valakinek esetleg van ilyen TV-je még vagy infója van róla, hogy hogy érdemes beálljtani a lehető legjobb kép érdekében? Filmek és sport, ezek mennek csak rajta.

**********

(#27165) rainman72 válasza echterion (#27164) üzenetére


rainman72
nagyúr

Gyári beállításon a szabványos már egy jó képet eredményez.
Azon lehet finomítani,szín,kontraszt 50,élesség 5
gamma 0+2
videokontraszt 60-70
Vagy igy indulj meg [link]
A legvégén van a filmstilus az Egyéni
Ezután megjelenik egy új beállitás a Natural motion mondjuk legyen közepes,vagy ahogy jobbnak látod.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#27166) echterion válasza rainman72 (#27165) üzenetére


echterion
nagyúr

Film-en most találtam egy egész jó beállítást. Nekem a meleg színhőmérséklet nekem jobban tetszik, mikor a bőr színét nézem. Azt a natural motion-t nem is láttam korábban. Na még próbálkozom, köszi.

**********

(#27167) rainman72 válasza echterion (#27166) üzenetére


rainman72
nagyúr

Igen
Ez az amikor teljesen más dolgok tetszenek
Ezért nehéz jó beállítást megosztani.
Az élesség és a gamma is segít a bőrszínben
Én az M1HD-n szoktam állitgatni,a bemondó arcszínéhez.
Ezek a VA panelek jók sztem,ki lehet belőle hozni a maximumot,csak kinek a pap.... :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#27168) echterion válasza rainman72 (#27167) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát jah. Csak elsőre nagyon gázul nézett ki a kép, már-már szarul. :))
Most jobb lett, a meccs már élvezhető volt, viszont a mozgások nem tetszenek, abban szerintem a másik TV-m jobb, simább, kevésbé...hogy is mondjam...mosódik a kép. Ezen gondolom nem lehet segíteni.

**********

(#27169) Wmwinters01


Wmwinters01
tag

Egy ideje nem működik a közvetlen Miracast, azt írja mikor rámennék gépről/tabletről hogy csatlakozás törölve. Próbáltam minden, de csak nem akarja... ötlet hogy mivel tudnám orvosolni? Model: 43PUS6503/12

(Ha YT-ról választom a miracast funkciót, akkor jó..)

[ Szerkesztve ]

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#27170) Alien! válasza echterion (#27168) üzenetére


Alien!
senior tag

az előző 100hz-es volt, ez meg 60hz. Amúgy amit teljesen kapcsolj ki: zajszűrés illetve mpeg zajszűrés. élességet meg próbáld meg magasabbra állítani (7-8) illetve ultra felbontás be. SDR képnek így szépnek kell lennie, a HDR-t meg majd teszteld légyszi. egyébként szerintem downgradeltél ennél a cserénél, tartsd meg a régit!

[ Szerkesztve ]

(#27171) rainman72 válasza echterion (#27168) üzenetére


rainman72
nagyúr

Csak hd csatornákat nézek
Snookert legtöbbet,ritkán foci vagy F1.
De eddig minden Philips tvn tűéles kép volt és nem volt elmosodás,utánhúzás,nem nagyon vettem észre problemat a mozgás megjelenítésben
Lehet a 120hz-s panel után észre veszel dolgokat amit én nem.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#27172) echterion válasza Alien! (#27170) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, most én is visszalépésnek érzékelem. Nem gondoltam volna, hogy a 100Hz vs 60 Hz ennyire látványosan kijön. Még próbálkozom vele, holnap ismét összerakom a régit és megnézem őket egymás mellett.
Amúgy ritkán nézek SD-t, HD-ket szoktam nézni, illetve One X még filmezés megy. Az SD az olyan, amilyen, ritkán akadok olyanra.

**********

(#27173) bpasztoi


bpasztoi
csendes tag

Sziasztok!

Sokat olvasgattam a TV-s fórumokat, hogy lássam ki milyen tapasztalatokat szerzett és végül EMAG-nál tavaly év végén akciósan 219.990 Ft-ért vettem egy Philips 65PUS8505/12 TV-t. Elektronikai üzletekben nézegettem, mindenképp 65" méretben gondolkodom. Samsung TU sorozatot is néztem, azonban a 7-es sorozat "csirkelábas" megoldása engem nagyon taszít, a másik opció a Samsung UE65TU8502 volt, de a fém keret és láb, illetve kicsit az Ambilight miatt végül a Philips mellett döntöttem.

A sötét képminőséget a lenti képek azt hiszem jól visszaadják. Láttam, hogy itt is többen vettetek ilyen TV-t, és változó kinek milyen a panel. Eleinte csak az alsó két sarokban volt látható beszűrődés, de mostmár sajnos a felső sávban is látszik. Természetesen tisztában vagyok a kategória sajátságaival, hogy ez a panel IPS (vagy MVA? :))), amúgy az UltraHD adások tűélesek, a színek nagyon szépek, a betekintési szög is jó, tehát ezzel a részével abszolút nincs gondom. Filmeket, HBO-t, Netflixet nézünk. Viszont azt gondolom, hogy ekkora mértékű beszivárgás nem elfogadható, ezért vissza fogom küldeni a TV-t.

EMAG-nál van 30 napos visszaküldési lehetőség, láttam, hogy más is küldött már vissza TV-t, de esetleg akinek az EMAG-nál van erről tapasztalata, megosztaná velem? Láttam, hogy online ki tudom tölteni a visszaküldő űrlapot és elvileg díjmentesen elviszik. Mennyi az átlagidő a visszautalásra?

Köszönöm mindenkinek az itt megosztott véleményeket. :)


(#27174) Alien! válasza echterion (#27172) üzenetére


Alien!
senior tag

Igen, kicsit félreérthető voltam, az SDR-t HD/1080p-re értettem.

amúgy ha szeretnél simább mozgást, akkor köss rá egy külső lejátszót (PC, Androidos tv box) korlátozd a megjelenítést 1080p-re, akkor közel hasonló hatást fogsz kapni mint az előző perfect natural motion-ös tévéden. Én az elromlott 55pfl7008k után voltam így, odavert ezeknek a tévéknek, pedig 2013-as volt.

[ Szerkesztve ]

(#27175) Bib válasza bpasztoi (#27173) üzenetére


Bib
őstag

Képek alapján ips-hez képest nem olyan rossz szerintem, de hát én sem fogadnám el, ezért vettem Va-t.

(#27176) minilego válasza echterion (#27164) üzenetére


minilego
senior tag

Ne ijesztegess...! Most akarom megrendelni az 50PUS7895ot...

(#27177) AxBattler válasza Alien! (#27158) üzenetére


AxBattler
félisten

Illumiroom az MS fejlesztése volt, de sajna' dobták. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27178) Alien! válasza bpasztoi (#27173) üzenetére


Alien!
senior tag

azért ezt a bevilágítást szerintem még az ambilight-microdimming kombó el fogja nyomni! Max a nagyon sötét jeleneteknél fogod érzékelni.

(#27179) anrab válasza bpasztoi (#27173) üzenetére


anrab
addikt

Jól megnyomkodni, mozgatni a kávát. Csavaron picit lazítani vagy éppen húzni.
Egy fekete fényképpel megnézni.

(#27180) TIT válasza bpasztoi (#27173) üzenetére


TIT
veterán

Valakinek fél év volt,nekem 5 éve kb.pár nap.
Még jó,hogy ingyen elviszik.
Bip: Semmi köze az ips-nek a bevilágításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#27181) echterion válasza Alien! (#27174) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, a tv sportadásai azok, amiknél látom a difit, a filmekkel nincs gond, az egy htpc-vel megy (most hirdettem meg, csere lesz), de belső lejátszót is próbáltam, azzal sincs gond. Most Natural motion maxra állítva a foci egész pofás lett. Holnap meglátom, ez milyen hatással lesz a kézilabda meccsekre.
Az a fura, hogy folyamatosan állítgatni kell, mert még nem találtam olyan beállítást, ami mindenre jó.

**********

(#27182) ITI-san


ITI-san
tag

Sziasztok!
Infót kérnék ha tudtok segíteni.
46PFL8505 /12 Philipsem van.
Gondoltam megkérdezem mi a javasolt tv beállítás a képminőség szempontjából.
Azt sem tudom milyen panel van benne?
Mennyi lehet a képfrissítés valódi 100 eseteleg lehet hogy 200 Hz.
Nem tudok infót szerezni róla.
Köszi mindenkinek. :R

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#27183) Alien! válasza ITI-san (#27182) üzenetére


Alien!
senior tag

Nem mai darab, de ettől még valszeg kiváló képe van, minimum 100hz, de ha aktiv 3d-s akkor inkabb 200.

(#27184) dvogabi válasza ITI-san (#27182) üzenetére


dvogabi
tag

Ez egy 2010-es széria?
Nekem az eső cuccom egy 32PFL7404H volt....most mutert boldogitja...fura, mert 3 philips tv-t vettem, de sose néztem meg.Az itt kapott infó alapján vettem...eddig nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#27185) ITI-san válasza dvogabi (#27184) üzenetére


ITI-san
tag

Igen úgy emlékszem. Jól eltaltaláltad. 👍

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#27186) ITI-san válasza Alien! (#27183) üzenetére


ITI-san
tag

Igen valóban, tényleg kiváló. Koszi.
A 3d tudását nem akartam de akkor nem volt választható.
Igaz valamit kellett telepíteni rá és passzív szemüvege van. De a 3d - tszinte soha nem használtam.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#27187) dvogabi válasza ITI-san (#27185) üzenetére


dvogabi
tag

Az enyémnél annó tényleg minden képjavító beállítást ki kellett kapcsolni, és utána lehetett kisérletezgetn hogy jó....beállítási ajűnlatot ilyen régi TV-re nem fogsz találni, de cáfoljanak meg az őstagok...vagy a hozzáértők, ja és a fórumozók.

[ Szerkesztve ]

(#27188) dvogabi válasza ITI-san (#27186) üzenetére


dvogabi
tag

3D-s taralmat kellett letölteni virágboltból, és máris adta a 3D-t.A második TV-m egy PFS7109-volt 3D-vel (passzív)de aki feljött és megnézte oda volt érte....irigylem őket, mert én 1 szemmel látó vagyok, és pont nem tudtam kihasználni a TV adottságait....de off vége

(#27189) TIT válasza dvogabi (#27188) üzenetére


TIT
veterán

Én se látom a 3d-t,vagyis nem jött ki soha,cserébe vibrált amikor ki kellett volna jönni,kivéve lg 650 és egy elődje.

[ Szerkesztve ]

(#27190) migabi24 válasza Alien! (#27178) üzenetére


migabi24
nagyúr

"microdimming" ez micsoda tulajdonképpen?

(#27191) NoMagix válasza migabi24 (#27190) üzenetére


NoMagix
addikt

Javítja a kontrasztot a sötét és világos képrészletek között, több területre van felosztva a kijelző és kapcsolgatja ide oda a fényerőt.
Ettől viszont lehetnek furcsa villogások stb...
Én kikapcsoltam, egy normál tv-nek nincs olyan sok területe, hogy minden képre jó legyen!

(#27192) migabi24 válasza NoMagix (#27191) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönöm, és ennek mi a neve a beállítások közt, mert én nem találok ilyet.

(#27193) NoMagix válasza migabi24 (#27192) üzenetére


NoMagix
addikt

milyen tévéd van?

Dinamikus kontraszt, ha jól emlékszem és ez elsősorban direkt ledes tévénél működik.

[ Szerkesztve ]

(#27194) Alien! válasza NoMagix (#27193) üzenetére


Alien!
senior tag

Nem teljesen! Ez a javitott menuben van, kontraszt opció alatt, a normalt érdemes használni, mert a legjobb kép nagyon leveszi a fényerőt.

(#27195) NoMagix válasza Alien! (#27194) üzenetére


NoMagix
addikt

ok, köszi!
javított menü? ez nekem új
megtaláltam

[ Szerkesztve ]

(#27196) NoMagix válasza Alien! (#27194) üzenetére


NoMagix
addikt

úgy értettem, hogy érkezett valami új menü ;]

(#27197) migabi24


migabi24
nagyúr

Köszi, kipróbálom 65"pus8505

(#27198) echterion válasza echterion (#27181) üzenetére


echterion
nagyúr

No, hát marad a 6561, az 58PUS7805-öt meg visszaküldöm. Egymás mellé téve nem igazán tudtam úgy beállítani az újat, hogy az határozottan jobban nézzen ki, mint a régi TV-m. A mozgásokat megjavította a natural motion felhúzása, de képminőségben nem látom a 8bit+FRC és a 10bit közötti különbséget.
Ha esetleg valakinek kellene innen, szívesen átadom beszerzési áron (151.390 Ft), majd valamikor jövő héten indítom a visszaküldési folyamatot.

**********

(#27199) Alien! válasza echterion (#27198) üzenetére


Alien!
senior tag

sztem elírás a 7805 10bitje. nem látok benne rációt, hogy miért rakták volna bele. (amúgy bölcs döntés).

(#27200) echterion válasza Alien! (#27199) üzenetére


echterion
nagyúr

Lehet, bár látszik, hogy egy árnyalatnyival talán jobb a benne lévő panel, de tényleg annyira picit, hogy észre se lehet venni, ha jól állítom be a másik TV-t. És a 10bit miatt esett erre a választásom, de ezek után szerintem is fake 10bit a TV vagy nagyon gyatra elektronikát pakoltak bele.

**********

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.