Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) NoMagix válasza MEXX_85 (#27250) üzenetére


NoMagix
addikt

Jobban jársz ha az aprón körbenézel oled fronton! 220 ezerért is van LG C7, de több 300 K körüli B8 is van!
Én áprilisra tervezem a nagy cserét oledre

[ Szerkesztve ]

(#27252) MEXX_85 válasza NoMagix (#27251) üzenetére


MEXX_85
tag

Kolegam lg 55BX3LB mondta... 379 e ft..

(#27253) NoMagix válasza MEXX_85 (#27252) üzenetére


NoMagix
addikt

370 körül mutatja az árukereső

(#27254) MEXX_85 válasza NoMagix (#27253) üzenetére


MEXX_85
tag

Igen, ő aztmondja hogy teljesen jó készülék.. Ő lg parti... Sony rol lebeszelne.. Szeritne jobb az LG..

(#27255) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok. Adott egy 58pus8505 készülék.
Aki használ mediacardot, abban tudna segíteni, hogy amikor behelyezitek a kártyát, kiir bármit is a tévét? Sehogy sem bírom működésre bírni, a kártyával kapcsolatban semmi infót nem ír ki a tv, és kódolt adás hibát kapok továbbra is a csatornáknál.
Egyébként már a csatornakereses is szenvedős volt, Magyarország, Vodafone esetében semmit sem talált. A megoldás Hollandia és kézi konfiguráció volt..

(#27256) blakey válasza doddencs (#27255) üzenetére


blakey
titán

Igen, kiírja, hogy érzékelte. Valamit nagyon rosszul csinálhatsz ha a keresés sem jó. Kártya jól van behelyezve a modulba? A modul jó csatlakozik a TV-hez?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27257) zeee válasza Bib (#27247) üzenetére


zeee
senior tag

Tv hangszórói letiltva. Így bekapcsoláskor a tv is és a hang is bekapcsol a tv távirányító hangerőre meg a yamaha állítódik.

Kikapcsoltam a tv hangszórókat, ahogy bekapcsolom a tv-t, bekapcsolja automatikusan a soundbbart, de a hangerő szabályozás a tv távirányítóval csak nem akar menni. De bosszantó... :D

(#27258) doddencs válasza blakey (#27256) üzenetére


doddencs
senior tag

A csatornakereséssel más is küzdött, a holland tippet is innen vettem. :)
Jól van behelyezve, csatornán állva, plusz gombra a "közös interfész" inaktív. Szóval mintha nem érzékelné a kártyát.

(#27259) blakey válasza doddencs (#27258) üzenetére


blakey
titán

Mivel én is UPC-s (Vodafone) vagyok így tudom, hogy miként működik. Semmilyen Holland dologról nem tudok, mindent Mo-ra állítva tökéletesen működik. Ha szerinted minden jó akkor a TV vagy a kártya a sz@r.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27260) doddencs


doddencs
senior tag

Magyarország is működik, de Vodafone helyett kézi konfiguráció kell, különben nem dobta fel, hogy írjam be a hálózati azonosítót. Annyi hiba a gépezetben, hogy a műsorújság karakterkódolása nem az igazi. Erre van valami trükk?
A mediacardon persze ez nem segít, remélem a kártya lesz a ludas.

(#27261) echterion válasza MEXX_85 (#27249) üzenetére


echterion
nagyúr

Fél milla egy lcd-ért? Lyézus, azt még egy oled-ért is sajnálom kiadni, nem egy sima lcd-ért 55-ös méretben. :Y

**********

(#27262) blakey válasza doddencs (#27260) üzenetére


blakey
titán

UPC-t látok az összes TV-men, Vodafone-t még nem láttam. Egyéb opciót soha nem próbáltam, de ott a kódolás miatt másik országot kell választani.

echterion
A Sony 55A8 OLED, nem LCD.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27263) echterion válasza blakey (#27262) üzenetére


echterion
nagyúr

Aúúú, ezt csúnyán benéztem, sry. :B :O

**********

(#27264) milan26 válasza Voice24 (#27246) üzenetére


milan26
senior tag

Igen, de ez már 60k.

Bib #27247

Úgy lehet állítani, hogy van benne egy DAC, ami visszakonvertálja analóg jellé, és már az analógot szabályzod. Az a Yamaha is 80k, annyiért persze hogy van rendes hangja.

Megértem én, amiket mondotok, de nem fogok adni olyan szakmai véleményt, ami szerint a drágábbat vagy gyengébbet kell venni a jobb teljesítményű/ár-érték arányú termék helyett, csak mert kisebb. Jelenleg sajnos nem tart ott a technika/kereskedelem, hogy azonos áron kihozzanak egy kisebb méretű hangszóróból azonos teljesítményt, mint egy nagyobból. Akinek a kinézet a szempont, annak jó lehet a 30k soundbar, de szerintem egyenesen pénzkidobás.

(#27265) milan26 válasza MEXX_85 (#27249) üzenetére


milan26
senior tag

A Philipsnél azért lehetett volna még játszani a beállításokkal, de ha közel tökéletesre vágysz, akkor bizony marad az OLED. Azzal össze sem lehet hasonlítani. :)

(#27266) TIT válasza MEXX_85 (#27250) üzenetére


TIT
veterán

Van 2 helyen is 448-ért.

(#27267) Bib válasza doddencs (#27260) üzenetére


Bib
őstag

Én pl. Csehországot választottam és így jók a karakterek.

(#27268) AxBattler válasza MEXX_85 (#27254) üzenetére


AxBattler
félisten

A butulás ne zavarjon, 5 év alatt mindegyik oprendszer belassul szvsz, ha akkor még jó a TV, dugsz rá egy okosítódobozt.
55BX - 380k HUF, szerintem már ez is hatalmas ugrás a jelenlegi TV-dhez képest.

Egyébként Philips OLED is kapható...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27269) TIT válasza Bib (#27267) üzenetére


TIT
veterán

Nekem magyarnál is jók voltak.

(#27270) Alien! válasza MEXX_85 (#27249) üzenetére


Alien!
senior tag

a sztorid azért kezd érdekesen alakulni...direkt írtam, hogy próbálj rá egy nano7-esre, az direkt ledes és nem világít be. Amúgy - ahogy már írták elöttem is - 400 körül valóban kapsz oledet is (Philipset is akár) de ha félsz a beégéstől akkor olcsóbban 8-as qledet, 9-es Sony-t amiknél kizárt dolog hogy ne kapjál jó képet. Arról nem beszélve, hogy az eladó igazán mutathatott volna egy 9-es FALD-os nanot (jelenleg 260e környékén akciózzák).

[ Szerkesztve ]

(#27271) MEXX_85 válasza Alien! (#27270) üzenetére


MEXX_85
tag

MM - ba sajnos ne. Láttam nano 7est... Aztan hiába akadt meg a szemem a nano 8ason.... Az eladó rögtön lebeszelt hogy ezeket ne is nézegessem....mert hazaviszem és befog világítani az összes.. Mivel ugye ott nem tudod ezt ellenőrizni.. Így hittem neki.. Egy sonyt mutatott nem oledet.. De passz hogy milyen típus volt... Annak viszont láttam hogy a sarkánál sotetebb a kép. De lehet online rendelek.. Aztan max megy vissza.... Jobb mint itthon ülni és gondolkodni higy most mi legyen... Baromira sajnálom ezt a philips 58pus-t. Reméltem hogy ez tökéletes mivel nem világít be... Ez a része ok is volt... Csak a többi amit leirtam... :( Aztan másikkérdés hogy ugye android miatt a más gyarto tvje mennyire jönne be.. Ha még a képe jó is. Android nagy szabadság.. Bár lehet egy okosito..
Es ezzel nem kell foglalkozni..

(#27272) Zsootii


Zsootii
csendes tag

Sziasztok.

Adott egy Philips 43PUS7805/12 tipusú TV, amivel az lenne a gondom hogy párszor kikapcsolás után kb 10 másodperc múlva vissza bekapcsol a TV, ez mitől lehet?
Egy LG SJ2 hangprojektor van még rá kötve optikai kábellel, esetleg ez okozhatja a "problémát"?

Sajnos a hangprojektor is ugyan ezt csinálja csak kb 2-3 perc után kapcsol vissza, tudom nem ebbe a topikba tartozik, de a hangprojektor-os topikba senki nem válaszolt.....

Üdv. Zsolt.

(#27273) Wmwinters01 válasza Zsootii (#27272) üzenetére


Wmwinters01
tag

Nálam ugyan ez a TV van, de semmi hasonlót nem tapasztaltam, bár hangprojektor nincs hozzá.

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#27274) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok

Lecseréltem a PHILIPS 58PUS7304/12 tévémet egy Philips 65PUS8505/12-re.
Sajnos elcsesztem, mert a www.displayspecifications.com oldalon megvételkor MVA panelt írtak és utána írták át IPS-re. Na és a két alsó sarokban akkora bevilágítás van fekete részeken, hogy beszerás. Felhívtam a Magyarországi Philips-et és elmondtam nekik a problémámat azt tanácsolták, hogy küldjek pár képet a hibáról. Sajnos az a baj, hogy telekom vásárlás és nem intéznek semmit. Ha boltból vettem volna akkor már vissza is küldem volna a 14 napos elállást igénybevéve.
Szerintetek van esély a cserére vagy az összes IPS ilyen ratyi. Gondolom a két szép szememért nem cserélik ki egy 70 colos VA/MVA paneles tévére.

Köszönöm

"Hosszú és eredményes életet!"

(#27275) Zsootii válasza Wmwinters01 (#27273) üzenetére


Zsootii
csendes tag

Kipróbálom a hangprojektor nélkül pár napig, hátha elmúlik a jelenség, köszi hogy válaszoltál... :)

Üdv. Zsolt.

(#27276) Wmwinters01 válasza Zsootii (#27275) üzenetére


Wmwinters01
tag

Egy próbát megér, de majd lehet egy hozzáértőbb válaszol :D
Milyen a tapasztalat a hangprojektorral? TV távirányítóval megy a hangerő állítás?

[ Szerkesztve ]

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#27277) T 1000 válasza GordonSamway (#27274) üzenetére


T 1000
aktív tag

Nem tudom mennyire látszik a képen, de nem mind ilyen. Nekem pl. minimális bevilágításom van a 65pus8505-ön....

(#27278) Zsootii válasza Wmwinters01 (#27276) üzenetére


Zsootii
csendes tag

Igen megy, ki is tudom kapcsolni vele, de az mindig vissza kapcsol, akár melyik távirányítóval kapcsolom ki elsőre, mindig bekapcsol, lehet kap még valami jelet és azért kapcsol vissza, vagy nem tudom.... nem vagyok hozzáértő én se :N

Igazából azt tapasztaltam hogy nem szükséges hozzá a hangprojektor mivel szerintem elég jó hangzása van a TV-nek is, de azért jobb a hangprojektor. A hangprojektor már megvolt mire vettem a TV-t, ezért van rákötve....

Üdv. Zsolt.

(#27279) dino_m válasza GordonSamway (#27274) üzenetére


dino_m
senior tag

Most ki nem intéz semmit? A Philips vagy a Telekom?
A Philips szerviz elviszi és ha nem tudják megjavítani, akkor adnak egy csere utalványt, amivel vagy kicserélteted vagy visszakéred az árát. Jelenleg szerintem nincs is a Tkomnál 70-es, tehát marad a visszatérítés.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#27280) GordonSamway válasza dino_m (#27279) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

A telekom mondta, hogy a Philips intézi. Meg is kaptam az emailt tőlük ide kell majd küldenem a képeket.

Köszönöm a választ

"Hosszú és eredményes életet!"

(#27281) rainman72 válasza T 1000 (#27277) üzenetére


rainman72
nagyúr

:C :C

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#27282) dino_m válasza T 1000 (#27277) üzenetére


dino_m
senior tag

:C
Hogy így is maradjon semmi melegedő cuccot ne tegyél alá. Csak egy jó tanács. :K

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#27283) migabi24 válasza GordonSamway (#27280) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ha a telekomtól rendelted akkor is él a 14 napos visszaküldés.

(#27284) NoMagix válasza GordonSamway (#27274) üzenetére


NoMagix
addikt

Ne viccelj már! Netes vásárlás volt?
ahogy migabi24 írja akkor is él az elállás joga ha a telekomtól vetted, kivéve, ha a boltban rendelted meg!
Nekem már volt ilyen a telekommal!

[ Szerkesztve ]

(#27285) GordonSamway válasza T 1000 (#27277) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

"Hosszú és eredményes életet!"

(#27286) GordonSamway válasza NoMagix (#27284) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

2020.11.17.-i vásárlás csak most lett üzembe helyezve :(

"Hosszú és eredményes életet!"

(#27287) NoMagix válasza GordonSamway (#27286) üzenetére


NoMagix
addikt

sajnálom, akkor ez cumi...
nem szép látvány az biztos, egy szervízelést megérne

[ Szerkesztve ]

(#27288) GordonSamway válasza NoMagix (#27287) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Várom a PHILIPS válaszát

"Hosszú és eredményes életet!"

(#27289) TIT válasza GordonSamway (#27286) üzenetére


TIT
veterán

Ezért kell rögtön kipróbálni,főleg a mai világban,amikor ennyi selejtet gyártanak.

(#27290) zeee válasza zeee (#27102) üzenetére


zeee
senior tag

Sziasztok! A napokban mutattam nektek képeket. A bevilágítással kapcsolatban. Hívtak a philips szervízből, hogy küldjek képeket! Ezek után felhívott egy úr, hogy nem tud cserekészüléket biztosítani, mert ez a led tv sajátossága, hivatkozva arra hogy ez amit én látok, ez felhősödés és ha ő bekéri tőlem a tv-t felülvizsgálatra, akkor ő biztos benne hogy egy 5%-os szűrővel lefedve nem fog látszani a felhősödés, ami belefér abba amit a gyártó garantál. Abban mind a ketten egyetértettünk, hogy a telefonnal készített kép erősen túl exponált és sokszorosan túlzó a valósághoz képest. Viszont kérlek titeket, hogy nézzétek meg a képeket, figyelembe véve a telefon "túlzását", figyelembe véve hogy a képernyő többi részén milyen a felhősödés, mert van bőven, amit el kell fogadni, mert a led sajnos tényleg ilyen... Nekem alul jobb és bal oldalt bevilágításnak tűnik, s egy széles vásznú filmen zavaró! És még ott a sárgaság is, ami balról jobbra haladva növekszik. Most ott tartunk hogy holnap vissza hívom a szervízt, addig el döntve mit akarok! Nincs sok kedvem veszekedni, meg nem is szeretnék, már kezd is elmenni a kedvem a pihilipstől. Soha semmim nem volt még pihilips! Jól kezdődik a "márkabarátság" :D

Szóval ha ragaszkodom a cserekészülékhez, behivja a szervíz tv-t és már előre ahogy nézte a képeket az úr, tájékoztatott hogy a tizen sok éves tapasztalata alapján szinte teljesen biztos benne hogy megállapításra fog kerülni, a hogy a tv megfelelő minőségben jött ki a gyártól, és csak az a lehetőségem van hogy el kell állnom a telekomnál a szerződéstől és új szerződést kötni, hogy kérhessek egy új ugyanilyen cserekészüléket, (amit szeretnék az ambient ficcsőr miatt) vagy választok másik típust.

[ Szerkesztve ]

(#27291) oszy


oszy
veterán

Miért van az, hogy a szomszéd LG tv-je átvált HDR-re egy yt videón, az enyém (6501) nem? :F
Ráadásul a Smart youtube alkalmazást használom. De a gyári sem váltott át.

(#27290) zeee: Ettől kevesebbért cserélték nekem a panelt! Nekem nem kellene ez a tv!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#27292) zeee válasza oszy (#27291) üzenetére


zeee
senior tag

Hogy érted :) Ez a tv nem? Ez nekem sem :D De egy másik ugyanilyen igen :D Hátha azon elfogadható lenne. Tényleg nem a felhősödés zavar, hanem a két bevilágítás ami jóval erősebb mint a képernyő bármely részén található bevilágítás. Csak most ez egy procedúra, kezdődni fog a szervízzel hadakozás, de ő nem írja rá hogy cserélhető a készülék már előre ezt éreztette velem a szervizes Úr. Én megértem őt is, biztos a nyakukra lépnek, mert már egy kicsomagolt értékvesztett készülék.

De most komolyan.... Itt tartunk? Most adtam el a 2012-es UE40ES6100 tv-met 20Eft-ért, keresni kellett rajta a felhősödést, annyira jó panellel volt szerelve. A fekete is sokkal mélyebb volt rajta.

(#27293) MEXX_85 válasza zeee (#27292) üzenetére


MEXX_85
tag

Én meg a kijelzo mazdirozast megprobalbam helyedben... Sajnos ha nem lesz más akkor végig kell a harcot vivinni.. Tudom fárasztó.. Fél év alatt sikerült nekem is....
Pedig semmi esélyem nem volt már rá.... Az a sárga bevilagitás az nagyon kemény....

(#27294) GordonSamway válasza zeee (#27290) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Én beszéltem a Magyarországi Philips-el utána a szervízzel és holnap holnapután jön a futár érte és cserélik elméletileg.
#27285

"Hosszú és eredményes életet!"

(#27295) dino_m válasza zeee (#27292) üzenetére


dino_m
senior tag

Ha a felhősödés miatt nem is, de a sárgulás miatt biztosan tennie kell valamit a szerviznek. Én se a felhősödés/bevilágítás miatt kerestem meg őket, hanem az elszíneződés miatt. Kb. másfél hónapba tellett, de megadták a csereutalványt. :K

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#27296) oszy válasza zeee (#27292) üzenetére


oszy
veterán

Az a tv nem kellene, amit a fotón látok. :)
De neked minek egy ugyanilyen? :C Nekem az sem kellene! :DD

______________________

Ja, és aki szervízbe vinné a tv-jét, az ne tegye! Inkább szervizbe vigye!! Köszönöm! ;)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#27297) zeee válasza GordonSamway (#27285) üzenetére


zeee
senior tag

Ugyanilyen az enyém is a valóságban, csak alul. Te nagyon jól fotóztad le! Délután megpróbálok én is csinálni ilyen képet a P20-al. Rövid expo-val csináltad?

(#27298) zeee válasza dino_m (#27295) üzenetére


zeee
senior tag

Te a 14 napos visszaküldésen belül jelezted és úgy volt másfél hónap? Vagy garancia időn belül kellett ennyit várnod a csere utalványra.

(#27299) GordonSamway válasza zeee (#27297) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Nekem is alul van bal és jobb oldalon. Simán fotóztam ilyen jó a Mate20Pro kamerája :)
Remélem sikerrel járok és nem szarakodnak. Sosem vettem volna meg ha tudom, hogy IPS. Szarul volt feltüntetve az oldalon a panet típusa.VA/MVA párti vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Hosszú és eredményes életet!"

(#27300) Kbali válasza zeee (#27298) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem tegyük tisztába:
1. netes vásárlás esetén (távollévők között kötött szerződés) 14 napon belül, indoklás nélkül (nem kell mondanod, hogy eflsős, bevilágítós a készülék) állhatsz el a vásárlástól, az eladónak vissza kell állítania az eredeti állapotot (tehát pl. ha Telekomtól, hűségidőre vásároltál, akkor vissza kell vennie a hűségidőt is). Alap, hogy te állod a készülék visszfuvarjának költségét és az eladó levonhat garasokat a visszautalandó árból, ha törvényi indoknak megfelel. Eladónak az elállás jelzésétől számítva 14 napja van a visszafizetésre...
2. ha hibát jelentesz be, akkor szerviz és javítás (idei vásárlás esetén némileg még jobb feltételek várnak) - a szerviznek törekednie kell a 15 napon belüli javításra - ilyenkor kaphatsz csereutalványt, ha a készülék nem javítható.

Kb. ezek a fő szabályok, lehet, hogy nem mindenben írtam a legpontosabban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.