Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#232) Kernel válasza ROBERTOH (#231) üzenetére


Kernel
nagyúr

Még szép, a fájlrendszert az oprendszer támogatja, nem a fájlrendszerek támogatják egymást.

Képzeld el, hogy az oprendszer egy autó, ami támogatja az aszfaltos út, földút, sőt még a kavicsos út használatát is. Innen kezdve az autómmal bármit át tudok szállítani földútról a kavicsos útra, még szép. Még akkor is, ha aszfaltról startoltam, vagyis bootoltam, ez már tökmindegy.

Én bármikor kicserélem az autó alatt még az utat is. Vagyis az XP-t lemásolom Total Commanderrel, közben jól össze-vissza tömörítem ZIP-be. Partíciót formázom bármilyen támogatott fájlrendszerre (akár FAT16-ra), vagy FAT32 / NTFS-re és clusterméretet változtatok, ahogy épp nekem tetszik, XP-t visszamásolom (autót visszatolom), már szalad is.

Az Easeus talán nem jó bootszektort ír fel, vagy elfelejtetted aktívként megjelölni, különben is lehetőleg mindig az oprendszer saját formázó programját kell használni, nem pedig külső programokat. Egyrészt sok esetben felesleges is mást használni, továbbá az idők során az NTFS-t is fejlesztik, csiszolgatják, úgyhogy legbiztosabb a hozzávaló program használata.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.