Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) this is life válasza Simba86 (#950) üzenetére


this is life
Ármester

Add le amig lehet es nezz masikmeszkoz utan,eleg sok van amr a piacon,igaz ebbol,csak 1,2 marka amimjo is.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#952) Simba86 válasza this is life (#951) üzenetére


Simba86
senior tag

bár megtehetném, de sajnos nincs más ebben az árkategóriában és nem tudok plusz pénzt kiadni, ráadásul hitelre vettem a "madaras tescoban"... :(

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#953) this is life válasza Simba86 (#952) üzenetére


this is life
Ármester

Prestigiot nem arulnak a madarasban? Esetleg wayteq 7 dc,vagy cdi az utobbi ips kijelzos,mert akkor azok belefernenek a keretbe ...A tb-09e az is a steelcore sorozathoz tartozik? Ha neked is steelcore van azert erdemes megfontolni egy cseret,csak kene tudni madarasek valasztekat...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#954) #20844032


#20844032
törölt tag

No, a helyzet az, hogy egy teljesen más témából kifolyólag, de tegnap szembejött a téma, mely szerint ez az overmaxos dolog messze nem fogyasztóvédelmi gittegyletes, vagy polgári peres, hanem büntetőjogi tétel.

A fogyasztó megtévesztése

"Aki az áru kelendőségének felkeltése érdekében nagy nyilvánosság előtt az áru lényeges tulajdonsága tekintetében valótlan tényt vagy valós tényt megtévesztésre alkalmas módon állít, illetve az áru lényeges tulajdonságáról megtévesztésre alkalmas tájékoztatást ad, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő. Az áru lényeges tulajdonságának minősül az összetétele, használhatósága, az egészségre és a környezetre gyakorolt hatása, valamint a kezelése, eredete, az, hogy megfelel-e a jogszabályi előírásoknak, a nemzeti szabványnak vagy az áruval szemben támasztott szokásos követelményeknek, valamint az, ha az áru felhasználása a szokásostól lényegesen eltérő feltételek megvalósítását igényli.... (folytatódik, akit érdekel nézzen utána).

Ez alapján, ha a jövőben ilyen eset áll fent, egyszerűen feljelentést kell tenni.

(#955) Simba86 válasza this is life (#953) üzenetére


Simba86
senior tag

nem a steelcore sorozatba tartozik, ez még egy budget kategória (a rendes típusszáma ov-tb-09e)

annyit meg tudnátok nekem mondani, h arra van-e lehetőség, h én is kapjak csereutalványt a conflex-től?

ez a wayteq xtab 100 dci tetszik, 55e HUF, ez azt jelenti, h kb 15-öt kéne ráfizetnem, ez meg annyira még nem is vészes, de ilyet nem árulnak sajnos (még) az auchanban :S

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#956) eliksz


eliksz
csendes tag

2 hete bevásároltam belőle a madaras teszkóban.
Megtapasztalva a szaggatást, felhívtam Boldizsár Gábort megkérdezendő, hogy ha arra ébredek, hogy visszaviszem, milyen címre tehetem.
Megkaptam a választ, és csatolva azt a véleményt, hogy a géppel minden rendben, csak az a baj, hogy valami hülye kimérte a sebességet, és azóta mindenki utálja a gépet, aki azelőtt szerette.
Hozzátette továbbá az se rendkívüli, hogy a dobozon szerepel egy specifikáció szerinti mérőszám, de a terméknek ahhoz köze sincs, mert ők sok eszközt kimértek, és számos ilyet láttak.

Mondom, megkaptam a választ, de valahogy a körítéssel együtt még mindig távol van ez attól a nyugati mételytől, hogy a vásárlónak mindig igaza van, kommentár és utánrúgás nélkül.

Persze nekem ez nem probléma, hiszen valamilyen szempont alapján a jövőben is szűrnöm kell a forgalmazókat/eladókat - hogy ők ebben válogatásban így segítenek nekem, azt értékelem.

(#957) waterphone válasza this is life (#941) üzenetére


waterphone
tag

A nagy töprengésben én is Prestigio-hoz jutotta mint olyan kompromisszumos eszköz, amelyik
nem a vezető gyártók terméke, de mégis megbízhatónak tűnik. Az angol amazonon is árulják őket, ami elég nagy forgalmat feltételez, és talán a kiforrott működés is elvárható.

Viszont a TFT LCD kijelző minősége, és betekintési szöge nagyon nem tetszik.
[tech2.hu teszt]

Viszont elvileg napokon belül megjelenik a MultiPad2 sorozat aminek már ips kijelzője lesz. Na ez már érdekes lehet.
[Jönnek a Prestigio MultiPad 2 tabletek]

[ Szerkesztve ]

(#958) this is life válasza Simba86 (#955) üzenetére


this is life
Ármester

neked nem áll a csere lehetősége , mert az a készülék tudja azt ami rá van írva, amit tudok javasolni egy frissítés jb re mert az dob a tempón . . . Ha az vigasz a stelcore tud annyit 2 maggal mint a tiéd eggyel.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#959) Simba86 válasza this is life (#958) üzenetére


Simba86
senior tag

JB van rajta alapból, viszont itt is fennáll az, h 1,2 GHz-es procival reklámozzák, valójában meg csak 1 GHz-en megy. ez nem számít alapnak a reklamációhoz?

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#960) DrDante666 válasza waterphone (#957) üzenetére


DrDante666
tag

A 10.1"-os Presitigio Multipadokban (leginkább azt emlegetjük a Steelcore-ok egy alternatívájaként) pedig már MVA van.

[ Szerkesztve ]

(#961) #20844032 válasza waterphone (#957) üzenetére


#20844032
törölt tag

Az IPS is TFT, az MVA is TFT, meg a TN+ film is TFT.
Ne keverjétek a fogalmakat, mert nem fogjátok tudni, mit is vesztek.
A presitigioban MVA panel van, ami teljesen oké (látószögben kicsit marad csak el az ips-től, de jobb a feketéje, és jellemzően kevesebbet fogyaszt, kicsit gyengébb színekben).

(#962) waterphone válasza #20844032 (#961) üzenetére


waterphone
tag

Köszönöm a pontosítást.
Bekapcsoltam a "jobbanfigyelek" modult magamon :)

(#963) this is life válasza Simba86 (#959) üzenetére


this is life
Ármester

Nem tenném a nyakam rá hogy elég lenne a reklomaciohoz a mínusz 200mhz , mert egy magon nem buksz vele sokat, nem tudod a tempót feljebb húzni ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#964) Simba86 válasza this is life (#963) üzenetére


Simba86
senior tag

sajnos nem, a kernel nem támogatja az OC-t...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#965) #20844032 válasza #20844032 (#961) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem okoskodni akarok, csak akkor tudtok választani, összehasonlítani, ha tudjátok is mi mit jelent pontosan.
Bár ez mint a mellékelt ábra mutatja, néha nem jelent semmit :(

(#966) this is life válasza Simba86 (#964) üzenetére


this is life
Ármester

A tempo javitasara nincs tippem,annyitvtalan erdemes megtenni hogy ujra huzd a romot,egy a tieddel megegyezo overmaxot ujra huztam es egesz jo lett,annyit kell csak tenned pluszban hogy a flashplayert neked kell kezzel felrakni,a gyari launchert lecserelni egy masikra pl apex,novavagy amelyik neked szimpatikus,gyors es keves eroforras igenyes es a youtube appbol is az egyel regebbi kell majd ra. Amugy a tb-09 nem rossz ha a hardveret vesszuk alapul,az mar mas kerdes hogy az ara kicsit magas volt anno es most is...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#967) Simba86 válasza this is life (#966) üzenetére


Simba86
senior tag

amiket leírtál, azokat mind megcsináltam már többször is, pont azért, mert időnként frissíteni akartam :)

romot újra raktam, flash playert felraktam, youtube-ot downgrade-eltem, novát feltelepítettem és nem is annyira gáz a helyzet, viszont az elmúlt napokban nagyon furcsa dolgokat művel a gép: hirtelen "3d-s" lesz a szöveg és a kép (magenta-zöld!!!!) és totálisan megfagy, de még resetelni se lehet és el kell telnie kb 1-másfél percnek, mire újraindul! (erről csináltam egyébként videót is, mikor másodjára történt...) akkor csinált már olyat is, h a belső memóriája totálisan meghülyült, mindenféle krix-kraxok jelentek meg és minden adat olvashatatlan lett, akkor olyat is csinált már, h fogja magát és úgy elalszik, h csak resettel lehet újraéleszteni, stb...

szóval azért ezek már sztem tényleg furcsa dolgok... :F (egyébként 40 volt, és pont ezért furcsállom, h sokallod az árát, mert a steelcore 10+ 55-nél kezdődik tudtommal)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#968) this is life válasza Simba86 (#967) üzenetére


this is life
Ármester

Hat amiket leirtal azok alapjan lehet hogy elobb utobb szerviz lesz,az arat azert sokallom,mert egy magos tab,es hat amikor forgalomba kerult ,mar volt 2 magos alternativa nem sokkal dragabban,es azert azok barmilyen rosszul is optimalizaltak az ero ami azokban van cpukban van jelent nemi tartalekot..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#969) balnan válasza geloczigeri (#891) üzenetére


balnan
csendes tag

Szia!
Egy cipőben járunk, én is most nézegetem ezeket és hezitálok.

2048x1536 Retina (Power VR SSGX544)
Onda V972
Ainol Novo 9
Chuwi 99
Cube U9GTV
Ezeket Androidos vonalon a Nexus 10 el mérem
-nincs Bluetooth, nincs GPS és az Onda nem is támogat ilyeneket (de WiFi directet igen)
-a Power VR SSGX544 MP2 8 magos játsza a 4K videót, de a Cube on nincs HDMI

Full HD szerü (1920x1200) (RK3188, MALI 400MP vel)
Cube U30GT2
Pipo Max M9 (1280x800)
Ezeket a Huawey 10 FHD hez mérem
-nincs 3G, nincs GPS de van Bluetooth
-a MALI játssza a .TS videót amit a hazai DVB-T TVből veszek fel settop dobozzal.

Ez utóbbin kívűl (.TS) nekem a szélesség fontos, igazából a DPS Dream 9 szélessége
a legjobb(238x148x11), csak legalább 1024x600 felbontása lenne.

A 3G-t USBs modemmel mind támogatja (Internetezésre).

Ha megjön a Cube U30GT2 -d szeretném kipróbálni tényleg játssza e a DVB-T videóimat
(és az Olympus kamerám FHD MP4-ét) külső 2TB USB3 HDD-ről.

Egy helyen azt olvastam róla, hogy sima USB csatija is van a micro USB mellett. De másutt nem.

(#970) geloczigeri válasza balnan (#969) üzenetére


geloczigeri
tag

Szia!

Tim72 hívta fel a figyelmem arra, hogy a cube-tablet.com nem megbízható, és a slatedroid-on valóban van egy topic arra, ahol az ilyen oldalakat vesézik ki. Az Aliexpress és a Merimobiles megbízható.

Innen fogom megrendelni.

Azért döntöttem a Cube U30GT2 mellett, mert friss chipset van benne, és a 16:10 képarányt szeretem. Olvasáshoz 90 fokban mindig elfordítom, hogy a hosszabb oldala legyen függőlegesen, így elég könyvszerű volt az overmax tábla is, csak a betűk pixelesek voltak, ezért csak 1920x1200 vagy nagyobb felbontású gépek jöhetnek szóba.
Az, hogy nincs benne 3G és GPS, nekem csak előny, mert ezeket sose használnám. A mobilomban van mindkettő, szóval felesleges lenne.

A retinás Cube U9GTV típusból lehet, hogy a közeljövőben kihoznak egy új változatot RK3188-al. A felbontása miatt szükség is lenne rá. Itt vannak ezek a linkek, amik arra utalnak, hogy lesz ilyen:
http://www.cheapnycnotebooks.net/WordPress/2012/12/06/cube-9-7-retina-tablet-with-rk3188faster-than-tegra-3-by-30/
http://www.cube-tablet.com/news/cube-rk3188-quad-core-9-7-inch-2048-1536-tablet-pc/

Ha megjött a tabletem, akkor írni fogok, és megbeszéljük a kipróbálást.
Ha a külső merevlemezedhez van külön táp, akkor nem lesz gond. Ha nincs, akkor csak notebook merevlemezekkel érdemes kísérletezni, mert azok bőven 500mA alatt vannak fogyasztásban, amit talán a tablet is elbír.
Normál méretű USB kétlem, hogy lesz rajta. Mindig micro formátumút tesznek rá, és egy kábelt adnak hozzá aminek a másik vége normál méretű USB foglalat. Amúgy a normál méretű port nekem is hiányzik, mert nem szeretem ezt az átalakítós őrületet.

GG

(#971) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

32gb class 10-es kártyát kezeli a tablet?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#972) #79335424 válasza geloczigeri (#970) üzenetére


#79335424
törölt tag

Aliexpress -ről szoktam rendelni. Általában elégedett vok vele, de oda kell figyelni. Amiket én rendelek (Android mini PC), azoknál elő szokott fordulni "hamisítvány". Alaposan át kell nézni a specifikációt. Az Ali. -nak van egy Androidos alkalmazása. Elég jól használható, bár vannak hiányosságok.

(#973) rabbitfriend válasza ericdrawen74 (#971) üzenetére


rabbitfriend
tag

Igen, kezeli. Nekem is ilyen van. SteelCore meg már nincsen...Mindenkit arra bíztatok, hogy a Conflex Kft-hez vigye vissza. Pénzt visszaadják, mert be vannak szrva...Az IPON, ÉS A PC Diszkont már tud erről a felháborító ügyről....A IPON már nem forgalmazza, a PC Diszkont most vizsgálja felül a forgalmazást. Szépen sorban eljut minden forgalmazóhoz az Overmax ominózus levele! ( a pofátlanság határa!)

(#974) Abris91 válasza rabbitfriend (#973) üzenetére


Abris91
csendes tag

Én is most írtam levelet, hogy nem igazán jön be a gép:
Leírtam, hogy ratyi a wifi (engem mindig ledobott, még bármilyen más gépemen maxos volt a jel..). Ezen felül nagyon sokat fagyott, és kapcsolt ki + persze a processzor, amiről mindenki tud.
Csak az a bökkenő, hogy próbáltam egy kicsit buherálni a dologgal, saját főből megoldani az ügyet. Szeretem a kisebb kihívásokat. És gondoltam felrakom rá az Ainol Hero firmware-jét, majd utána updatelem egy custommal, mert arra már van 1-2. Mivel a gép igen azonosnak tűnt, ezért nem gondoltam, hogy bármi probláma lehet belőle. De sajna lett... most van egy fekete kockám, ami semmire se reagál...

Szóval ez az elsődleges érv, amiért szeretném visszavinni. Kissé cink a dolog, mivel nem tudom, hogy így még visszaadják-e a pénzem. Gondoltam elsütöm, hogy a hivatalos firmware frissítés közben halt. Szerintetek ez így hihető, vagy inkább mondjam el, hogy igazából mi volt?

(#975) this is life válasza Abris91 (#974) üzenetére


this is life
Ármester

nekem bejött a frissítés hibára hivatkozás igaz nem náluk hanem a myaudional,de meger egy probat...veszteni nem beszitesz vele.semmit sem...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#976) #20844032 válasza Abris91 (#974) üzenetére


#20844032
törölt tag

Szerintem ez még attól is sokkal kevésbé lenne fair, mint amit forgalmazó művelt a freki esetében, szándékosan, vagy nem szándékosan.Tudtad, hogy mit csinálsz, azt is, hogy mivel jár.

(#977) Abris91 válasza #20844032 (#976) üzenetére


Abris91
csendes tag

Nyilván tudtam a követekzeményeket is. De azért azt is hozzá lehet tenni, hogy ha nem adnak ilyen selejt terméket, akkor nem folyamodtam volna efféle dolgokhoz.
Nem azért adtam ki 50 rugót, hogy fél óránként ledobjon a wifiről, amúgy pedig minimum jelerősségen legyen. Ezen felül nem örültem, amikor félnaponta csak úgy újraindult a gép, ha már 2-3 dolog is futott. Vagy csak szimplán lefagyott, mert olyan kedve volt.
Én keresni próbáltam egy alternatívát, hogy jól működjön a rendszer, szervízbe vivés nélkül. Igazából nincs annyi időm, hogy bevigyem a szervízbe, majd várjak napokat, hanem heteket, hogy végül "megoldják" a gondot. Általában újrarakják és csá.... Na ennyit még én is tudok. Max ha kicserélik. De akkor meg megint fenn áll a veszély, hogy egy másik selejtet kapok.
És igazából most meg mi történt? Felraktam egy rossz firmware-t, ez önmagában a hardware-el semmit nem csinál. Nem romlott el, nem törött össze semmi, nem melegedett túl, se semmi. Igazából semmi baja nem lett. Beviszem, újrarakják ők, aztán már adják is a következő vevőnek át, mivel nincs kéthete hogy a tulajdonomban van a gép.
Bezzeg, ha ők adnak rossz gépet nekem, hamis információkkal. Na az ezzel szemben sokkal jobban "fair".
Azért a szándékosan nem szándékosan dolgot meg lehet kérdőjelezni...

[ Szerkesztve ]

(#978) this is life válasza Abris91 (#977) üzenetére


this is life
Ármester

Ha az szamit valamit,meg tudlak erteni,nekem egy myaudio 808dcc volt,mag offban hagyasa a kepernyozar felelesztese utan,ott is ez ment,nem gyoztuk a romot cserelni rajta,hogy hatha lelunk olyat amivel nem all fent ez a problema,aztan a wifi elhagyasa kepernyozar alatt...stb . Ilyenkor mi marad az embernek megprobalja a felmerulo gondot elharitani,na igy futottam en is keszulek teglasitasba igaz en gyartoi romot tettem fel ,es egy wipe all utan mar csak fekete kepernyo fogadott. Kuldtema szervizbe hogy frissites es adatos visszaallitasa utan nyusz lett neki,csak ujra kellett flashelni ,ujra huztak de tovabbra is kaka volt az egesz,még a mai napig azzal a tabbal szenvednek ha 5 honapos korara nem doglik meg az akksi,persze ekkor mar a hibalistara felirattam a mag offban gondot es a wifi offolasat is,beesett toltocsatlakozo...ami a lenyege a hozzaszolasomnak ,ne legyen lelki ismeret furdalasod,irasd ra a papirra hogy frissitesnutan nem tert magahoz...a szervizben ugyis csak nullazak a nand memoriat,uj formazak,particionaljak es megy minden ugy mint elotte volt.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#979) #20844032 válasza Abris91 (#977) üzenetére


#20844032
törölt tag

Kérdezted, válaszoltam.
A véleményem a kérdésben irreleváns.

(#980) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Van ehhez a tablethez főzött rom?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#981) this is life válasza ericdrawen74 (#980) üzenetére


this is life
Ármester

Miert nem viszed vissza es veszel helyette egy hasznalhato,jobb minosegu tabletet,ne veszodj a fozott romokkal,biztos lehetne talalni de nincs ertelme,az android ezen a taban nincs optimalizalva semennyire se emiatt allitottak lejebb a gyartonal a cpu sebesseget,erobol kell szamolnia mindent es hamar kivegezne az akksit,igy tempot vettek el 1ghz ahol meg mukodikmes az aksi se karosodik...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#982) geloczigeri válasza ericdrawen74 (#980) üzenetére


geloczigeri
tag

Szabadulj meg tőle addig, amíg friss ez a történet.

GG

(#983) rabbitfriend válasza geloczigeri (#982) üzenetére


rabbitfriend
tag

Csatlakozom! Felejtsd el ezt a szrt! Még gyorsan, melegében....( volt tulajdonos)

(#984) #20844032


#20844032
törölt tag

Mindenkit ne beszéljetek már le róla.
Valaki vegye már meg a billenytűzetemet is! :D

[ Szerkesztve ]

(#985) Abris91 válasza rabbitfriend (#983) üzenetére


Abris91
csendes tag

Sziasztok,

Én ma vittem vissza. De amikor mondtam nekik a proci sebesség gondot. Erre csak annyit mondott a csávó, hogy ő lemérte és 1,52-es 1,6 helyett.. az nem egy nagy durranás...
Erre erősködtem hogy én is lemértem, és nekem meg nem volt annyi. Ti mivel mértétek a proci sebességét le, valami megbízható mérő kéne.
Ezen felül mondtam, hogy szar a wifi meg lefagy/leáll néha.
Annyi volt a válasz, hogy az nem garanciális, meg ilyenek, és majd visszahívnak. Gondoltam addig felvértezem magam jó érvekkel, szóval szívesen fogadok ötleteket.
Köszi előre is.

(#986) eliksz válasza rabbitfriend (#973) üzenetére


eliksz
csendes tag

Kelet-Európai szinten életveszélyesen jóhiszemű vagyok, de látva azt, hogy még mindig szemrebbenés nélkül, változatlan szöveggel* hirdetik, árulják, megrendelést vesznek fel, a conflex jóhiszeműségét nem tudom már feltételezni.
Lehet, hogy az elején átverte a gyártó, de eszébe sem jut nem továbbadni az átverést, és kifarolni a botrányos történetből.

*(http://conflex.hu/webshop/multimedia/tablet_pc-overmax_ov_steelcore10__10_1___ketmagos_alu_tablagep_16gb_bortok__android_4_1_wifi_bluetooth_hdmi_2_, külön figyelmet érdemel, a "köszönhetően a nagyon gyors Dual Cortex A9 kétmagos processzornak, mely magonként 1,6 GHz-es órajelen üzemel" félmondat, amely nem bontja ki a teljes igazságot)

(#987) rabbitfriend válasza Abris91 (#985) üzenetére


rabbitfriend
tag

Tisztelt Uraim!

Reagálva panaszaikra az Overmax Steelcore tablet pc(k)-el kapcsolatban leszögezni szeretnénk h. mi nem gyártók , hanem forgalmazói vagyunk az Overmax-nak itt Magyarországon, ami jelen van egész Európában (Németországban, Hollandiában..stb), ahol szintén minden szabványnak megfelel, minden jogdijat kifizet.

Megjött a hivatalos válasza arra h. miért nem tudja az amugy helyesen megjelölt 1, 5 Ghz-et tudó processzor, csak látszólag kevesebb Ghz-et:

a) Minden gyártónál ez a szokás h. azt irja rá ami a processzor teljesitménye-----igy ha az Overmax nem azt irná rá hátrányba kerülne a piacon.

b) Elsö körben a processzor le van lassitva a tulzott felmelegedés ellen és energia megtakaritási szempontokból

c) Másodszor a tesztprogramok sem maximális sebességen tesztelik a dual core miatt, mindig másképp

d) Mellékletben van Samsung Galaxy test futtatása , ami ugyan ezt mutatja

Amennyiben ezek a válaszok sem elégitik ki kérdéseiket, és elégedetlenek a termék sebességével, hozzák vissza nagykerünkbe , de kérjük mellözzék a termék jogtalan pocskondiázását , ál problémákkal való mocskolódást!

Üdvözlettel: Conflex Kft

(A KÉSZÜLÉK NEM FELEL MEG A LEÍRTAKNAK!!!! Ha nem adják vissza pénzedet, a fogyasztóvédelemmel ijessz rájuk. Ezt a levelet sok ember február végén megkapta. A Stability Test programmal mérve 984 Mhz. Mondd meg nekik, hogy nincs mit vitatkozniuk, hiszen a FENTI LEVÉLBEN elismerték a turpisságot. Ennyi. Határozottan fenyegesd meg őket. IPON, PC Diszkont már tud erről a disznóságról...Ha akarják, több cég felé is jelzel, vagy fogyasztóvédők. Hidd el, ha kicsit agresszív vagy, nem szívóznak! Kérdezd meg, hogy másnak miért cserélték ki a proci miatt? Telepítsétek ott helyben fel a stability testet a play áruházból, ha okoskodnának. Progi indul. Max. 984 Mhz a bal felső sarokban az érték. Terheléssel!!! Pénzt vissza!

(#988) #20844032 válasza eliksz (#986) üzenetére


#20844032
törölt tag

Én többekkel beszéltem ott. Van aki pontosan tudja, hogy nem megy annyin, és ezt nem is tagadja, és van, aki nem hisz ebben (amiben nyilván benne van, hogy anyagilag is ebben érdekelt), és miután az antutu a végén kiírja a 2x1,52GHz-t, vak hittel a szemében állítja, hogy ez hülyeség.
Szóval ez ennyire nem egyszerű. Az egy cég nem egy ember, nem azonos tudású, habitusú, érdekeltségű emberek csoportja. Én simán el tudom azt képzelni, miután láttam a szituációt ott bent az én esetemmel kapcsolatban, hogy ez az ügy komoly feszültséget okoz a cégen belül is.
Én azt javaslom, akinek ilyen gondja van, keresse azt a marketinges srácot, aki a facebookon is kitette az emailcímét. Én beszéltem vele, ő két lábbal a földön jár, talán nála a legesélyesebb célt érni.

(#989) rabbitfriend válasza eliksz (#986) üzenetére


rabbitfriend
tag

Szia! Ez számomra is elképesztő! ( megpróbálok folyamatosan minden céget erről a levélről értesíteni, és a helyzetet leírni...) A Conflex-nél Boldizsár Gábort keressétek. Csak vele álljatok szóba!!! Telefonon is Őt keressétek!!!

[ Szerkesztve ]

(#990) this is life válasza rabbitfriend (#987) üzenetére


this is life
Ármester

Azert van bor a pofaj..on mit ne mondjak,pont a samut hozzak fel peldanak ahol bar 1200 mhz mehetne a proci,de 1000 en megy es a lokott samsung meg olyan allat hogy 1000mhz-nek arulja. Meg ilyet ,a valos tempot rairni ,hat normalisak ezek.

Moby mi lenne ha a billentyuzethet vennel egy steelcore-t ,ugy is unalmas az elet a samu p5110 el...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#991) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

adb drivert hol találok hozzá?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#992) this is life válasza ericdrawen74 (#991) üzenetére


this is life
Ármester

Rakd fel a livesuite 1.07 et az tesz melle drivert is aztan mikor adb modban osszedugod a tabletet pcvel feltelepiti,nekem legalabbis sikerult...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#993) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Attól félek "kinyírtam" se ki se be az eszközkezelőben M6-CHIP-ként szerepel.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#994) this is life válasza ericdrawen74 (#993) üzenetére


this is life
Ármester

Nem nyirtad ki,hanem nincs bekapcsolva a tableten az adb mod igy chip szerint latja a tableted...amivel helyre tehetned az az lenne hogy leszedni a hatlapot,resettelni a nand flasht majd leformazni es ujratelepiteni a rendszert,de ebbe ne vagj bele,egyreszt gari vegkepp ugrik,masreszt ha valamit nagyon elrontasz benne orokre elcseszed. Mit csinaltal vele hogy beadta a kulcsot ?

Az m6 chip az aml chip neve,amikor en is a tabon csak ugy natur dugtam a pcre aznis chipmszerint latta ...tiomap neven,adbvel viszont minden oke volt,illetve odin modban sem volt gondom...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#995) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

A rom telepítés felénél lefagyott,újra indítottam. Ha lenne hozzá adb nem is lenne gond. Amire nekem kell, olvasni és filmet nézni ok is.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#996) this is life válasza ericdrawen74 (#995) üzenetére


this is life
Ármester

Ha feltenned a google android fejlesztoi eszkoz keszletet azzal se menne? Amugy a chip neve ami benne van aml8726 mx ,vagy m6,esetleg meson6 nak irjak,ez mind ugyanaz...a recovery se jon be a tableten?android sdk [link]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#997) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Sajnos nem az sdk fenn van és semmi. A nand flash érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#998) this is life válasza ericdrawen74 (#997) üzenetére


this is life
Ármester

Akkor nincs mese ,vidd be a szervizbe ha pesti vagy, ha videken elsz akkor a vasarlas helyere,ott a hibanak add meg a frissites kozbeni lefagyast...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#999) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Március 8-tól megint "akciós" lesz az overmax SteelCore 10+ a madaras tescoban 59990.-
A bőrtok külön 3490.-
Érdekes számomra ez a kereskedelem az egyik cég leveszi a polcról a másik meg "drágábban" akciózza.............Akkor mit és hova lehet eladni? hát mindent mindenhova! Azért arra kíváncsi lennék, hogy történtek-e módosítások azokkal az "új" táblagépekkel vagy csak egyszerűen tovább keresik az elégedetlen ügyfeleket?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1000) this is life válasza svgyula (#999) üzenetére


this is life
Ármester

Nem biztos hogy lesznek elegedetlen ugyfelek,nem mindenki felig geek mint mi vagyunk,van aki csak hasznalja es a hibakat betudja a rendszernek,ezert is lehuzas amit ezek a cegek csinalnak...Igaz a vevok is hibasak mert mindennek utana ker jarni,de az 1 bites userekmezt nem teszik meg,pl van olyan ismerosom akinek galaxy tab 7.7 van es még mindig 3.0 val nyuzza,na az ilyeneknek jo lesz az overmax steelcore ugy ahogy van... :Y

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.