Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) leone510es2 válasza rabbitfriend (#349) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Ezt annyira nem értem.....de lehet csak késő van már. Minek kéne szemet szúrni? Mit jelent az hogy ennyi mindennel szinte olcsóbb?

(#352) leone510es2 válasza Joker0520 (#318) üzenetére


leone510es2
csendes tag

A Conflex-től rendeltem, ráadásul úgy hogy még akkor egyszer sem fogtam a kezembe :) Csak sok jót olvastam róla a neten és nem bírtam magammal :) Nem tudtam róla (akkor sem és most sem) hogy kapható-e Nyíregyháza közelében, ezért csak a rendelés jöhetett szóba, csak ezért Pestre nem akartam menni.

A különbség a kettő között elvileg tényleg csak annyi, hogy az egyikben 8 a másikban 16 GB memória van. Ja meg persze az újabb most még szoftveresen nem annyira jó, mert kellene rá egy frissítés, amit a régi verzió már megkapott, azzal jó minden.

De már nem is merek semmit mondani a különbségekről, mert még a végén valaki nekem esik, hogy "dehát nincs igazam, másban is különbözik!!" :) Mivel nem fogtam soha a kezembe az újabb verziót ezért én is csak pletykákból táplálkozom.

(#353) rabbitfriend válasza leone510es2 (#350) üzenetére


rabbitfriend
tag

A lényeg, hogy elégedett vagy. Az viszont érdekel engem, hogy szakmai oldalakon milyen specifikációkat adnak meg......Amit nem értesz....még egyszer....plusz bőrtok...plusz 8 giga...más kijelző...2 hónap elteltével még olcsóbb áron is....Az előző szériát túlárazták. 2 hónap után így kompenzálnak!

(#354) Tomasman1985


Tomasman1985
csendes tag

Overmax.pl ldalon már va magyar nyelv !!!
Akkumlátorrol csak annyit hogy első használat előtt 5òra kikapcsolt töltést ir! Laptopnál olvastam teszteket és több elképzelés mellet egy dologban stimmelt mindegyik hogy ezeket már ne szabad egy bizonyos szint alá meriteni mert tartósan sérül az akkumlátor! Ha hazudnak én is hazudok!

[ Szerkesztve ]

(#355) malmoska


malmoska
csendes tag

Sziasztok!

Ma kaptam egy Overmax tabletet, minden nagyon szép és jó eddig, csak azt nem tudom, hogyan tudom a kedvenc játékomat a Jójáték.hu-n megnézni rajta? Java plugint kellene letölteni hozzá.
Csak arra kérem a segítőt, hogy a "kályhától" kezdje a mondandóját, mert nagyon keagyok a számítógépkezelésben (is). :DD Köszi

(#356) malmoska


malmoska
csendes tag

nagyon kezdő ( nem tudom hogy hoztam így össze )

(#357) DrDante666 válasza malmoska (#355) üzenetére


DrDante666
tag

Tabletekre szerintem nincs a szokásos, webböngészőkbe szánt Java plugin, de majd megcáfol valaki, ha esetleg mégis.

(#358) Tomasman1985


Tomasman1985
csendes tag

Nah volt egy kis időm Atutu-t futtani, kb 4 napja nem volt kikapcsolva a tab igy ért el 7811 pontot úgy hogy wifi és képernyő elforgatás be. Újraindítás után wifi ki elforgatást is kivettem semmi nem futott még az újraindítás után semmi, így 8008 pontot ért el!

(#359) rabbitfriend válasza Tomasman1985 (#358) üzenetére


rabbitfriend
tag

Hasonlókat mértem én is!

(#360) rabbitfriend válasza malmoska (#356) üzenetére


rabbitfriend
tag

Az Overmax Mgyarország Facebook oldalára írjál, segítőkészek, hamar válaszolnak, és segítenek!

(#361) rozsahegyir3 válasza leone510es2 (#352) üzenetére


rozsahegyir3
csendes tag

Nekem volt mind a 2 verzio en batran kijelentem,hogy csak a dupla tar kapacitas a kulombseg.

[ Szerkesztve ]

(#362) rozsahegyir3 válasza rabbitfriend (#353) üzenetére


rozsahegyir3
csendes tag

Igen mas a kijelzo a regiben ips panel volt az ujban meg mva-led van.
Ha erdekel mi a kulombseg akkor megnezed a googleban.
Es kiderul miert olcsobb.

(#363) malmoska


malmoska
csendes tag

DrDante666 ÉS rabbitfriend köszi,hogy segítettetek ill.válaszoltatok.

(#364) #79335424 válasza malmoska (#355) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az az igazság, hogy nehéz megtalálni a kályhát és talán fölösleges is keresgélni. Lehetne onnan indulni, hogy az Androidban használt Java virtuális környezet és a webalkalmazásokhoz szükséges Java kódja nem kompatibilis. Vagy onnan, hogy jogi problémák is nehezítik a megoldást, mert az Oracle (Java tulaj) jelenleg is perli a Google -t a jogtalan használat miatt és ráadásul a Google ebbe provokatívan szarik bele. Arról nem is szólva, hogy a JRE hmm... hogy is fogalmazzak... hát nem a legbiztonságosabb futtatási környezet. Szóval ki tudja, hol a kályha? A lényeg az, hogy a neked szükséges JRE (Java Runtime Environment) a tudomány jelenlegi állása szerint nem telepíthető Androidra.

(#365) Tomasman1985 válasza rozsahegyir3 (#362) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Nah akkor már beillesztem, egyik hszben csak a tárhely a külömbség, másikba IPS vs MVA
Steelcore + Specification
System:
Android 4.1
Processor:
Dual Cortex A9 2x1.6 GHz
Display:
10.1" IPS
Resolution:
1280x800 pixels
RAM memory:
1GB DDR3
Built-in memory:
16GB
Bluetooth
Yes (built-in)
Others:
2x Camera (0.3MP i 2.0MP)
G-Sensor
MicroSD card slot do 32GB
Wifi 802,11 b/g/n
Built-in speaker
Built-in microphone
HDMI
MicroUSB
Headphone jack
Battery:
6600mAh/3.7V

Régi Steelcore
Specification
System:
Android 4.0.4
Processor:
Dual Cortex A9 2x1.6 GHz
Display:
10.1" Capacitive
Resolution:
1280x800 pixels
RAM memory:
1GB DDR3
Built-in memory:
8GB
Bluetooth
Yes (built-in)
Others:
2x Camera (0.3MP i 2.0MP)
G-Sensor
MicroSD card slot do 32GB
Wifi 802,11 b/g/n
Built-in speaker
Built-in microphone
HDMI
MicroUSB
Headphone jack
Battery:
6600mAh

[ Szerkesztve ]

(#366) Chaser válasza Tomasman1985 (#365) üzenetére


Chaser
titán

Jól értem 2 fajta 10' steelcore van? Ha a kijelzőjük egyforma, külsőre meg lehet állapítani melyik-melyik bekapcsolás nélkül?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#367) DrDante666 válasza Chaser (#366) üzenetére


DrDante666
tag

Igen van a 8GB-os sima Steelcore és a 16GB-os Steelcore+.

Az enyémnek a sarkán van az a tévéken megszokott sarokmatrica néhány adattal, amelyen az is szerepel, hogy 16GB, így ha minden terméket elláttak ilyennel, akkor ez alapján bekapcsolás nélkül is eldönthető, hogy éppen melyik az említett termék.

Szerk.: Továbbá a hátuljára is rá van írva, hogy Steelcore+, innen viszont már egyértelmű, mert ez biztosan megtalálható minden terméken.

[ Szerkesztve ]

(#368) DrDante666


DrDante666
tag

Próbálta már valaki, nem-e kompatibilis esetleg a T-Mobile jelenleg forgalmazott 3G stickjével (Huawei E3131As)?

(#369) Chaser válasza DrDante666 (#367) üzenetére


Chaser
titán

:R Most folyamatban van egy másik de majd lehet beruházok rá.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#370) rozsahegyir3 válasza Tomasman1985 (#365) üzenetére


rozsahegyir3
csendes tag

Igen neztem en is igy van a gyarto oldalan.
Regen aregihez is irva volt, hogy ips...

Mar csak az kellene a gyartonak javitanija, hogy nem 1.6ghz hanem 1.5ghz valosagban.
1512 / 1024 = 1.47
De csak a pontossag veget.

(#371) rabbitfriend válasza rozsahegyir3 (#362) üzenetére


rabbitfriend
tag

Ezt az MVA-LED kijelzőt honnan veszed? Komolyan érdekel!

(#372) rozsahegyir3 válasza rabbitfriend (#371) üzenetére


rozsahegyir3
csendes tag

Amikor csereltek a szervizben ezt az infot mondtak kulombsegnek a memoria es a tok melle.

(#373) Chaser válasza rozsahegyir3 (#372) üzenetére


Chaser
titán

A + mellé tok is van, billzetes? Egyébként LED van minden tabiban, felesleges az MVA után írni hogy LED, IPS-ben is az van meg TN-ben is. CCFL érdekes lenne tabletben:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#374) rozsahegyir3 válasza Chaser (#373) üzenetére


rozsahegyir3
csendes tag

Nem billes a tok.

(#375) Chaser válasza rozsahegyir3 (#374) üzenetére


Chaser
titán

Kár érte. Sebaj, az legyen a legnagyobb gond. Úton van pár darab billzetes tok, csak győzzem kivárni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#376) csabika0001 válasza Chaser (#375) üzenetére


csabika0001
senior tag

Tud valaki jó áron bill. tokot ? Ha igen hol?

(#377) rabbitfriend válasza rozsahegyir3 (#372) üzenetére


rabbitfriend
tag

Ennek feltétlenül utána járok! Nem így tudom!

(#378) rabbitfriend válasza csabika0001 (#376) üzenetére


rabbitfriend
tag

Írtam már, hogy hol segíthetnek! Tedd fel ott kérdésedet bátran!

(#379) csabika0001 válasza rabbitfriend (#378) üzenetére


csabika0001
senior tag

Köszi, azért még mást is szívesen meghallgatok.

(#380) rabbitfriend válasza csabika0001 (#379) üzenetére


rabbitfriend
tag

Természetesen. Úgy tudom, hogy hamarosan érkezni fognak Overmax bill. tokok.

(#381) Jhonny Cage


Jhonny Cage
tag

Sziasztok, nemrég énis csatlakoztam a 10+ tulajok közé, sikerült rootolni a készüléket,ha valakit érdekel itt találja a hozzá szükséges zip-fáljt:
http://pan.baidu.com/share/link?shareid=101129&uk=4011877713

Recoveryből telepíthető!

(#382) leone510es2 válasza Jhonny Cage (#381) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Na ne már!! Ez most komoly?? Honnan volt hozzá a cucc? Tudnál olyan linket küldeni ahol részletesebb infó is van? Egyébként csak egy ZIP-et flasheltél a recoveryből? Milyen verziókhoz jó a root? A régihez is jó lenne?
Mondjuk mostanában nem nagyon tudtam a tablettel foglalkozni, meg a rootnak sem jártam utána egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#383) Jhonny Cage válasza leone510es2 (#382) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Csak keresgéltem googleben,mivel magához a steelcorehoz nem találtam így vele megegyező készülékek rootolását kerestem és az ainol herohoz találtam egyet, kipróbáltam és tökéletesen működik.Csak felmásolod a zippet memóriakártyára, és recoveryből nyomsz neki egy update zippet és már kész is.Bekapcsolás után pedig látnod kell a programtárban a supersu ,és a rootexplorer programot!Működnie kell a sima steelcore készülékeken is,amenyiben 4.1 van rajtuk.Cserébe nem tudna valaki valamilyen okosságot ,a google play problémára:"az eszköz nem kompatibilis ezzel a verzióval" hibaüzenet minden nagyobb programnál , valószínüleg egy tanúsítvány kellene, de még nem találtam, ha valaki előbb rájönne és meg is osztaná azt megköszönném!

(#384) Jhonny Cage válasza leone510es2 (#382) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Ja amúgy itt a leírás a 32-es hozzászólásban:
http://www.slatedroid.com/topic/40981-novo-10-hero-firmware-411-1108/page__st__20

(#385) leone510es2 válasza Jhonny Cage (#383) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Nahát......nem semmi. Akkor lehet kipróbálom. Köszi az infót.
A problémádra megoldást szerintem csak egy friss ROM hoz majd, amire lehet várni kell még. Bár ha kicsit is figyelmes az Overmax, szerintem láthatják bármelyik fórumon, hogy mindenkinek ugyanaz a problémája a készülékkel. Szóval remélem összekapják magukat és kiadnak valami frissítést.
Más megoldást sajnos nem nagyon tudok én sem. Talán annyit, hogy ha letöltöd valahonnan a telepíteni kívánt alkalmazás APK fájlját, akkor simán fel tudod rakni bármelyik programot. Én is így csináltam mikor az én SteelCore-om régebbi ROM-jával ugyanez volt a probléma. Próbáld ki, tuti működik.

Ja még egy kérdés. A SteelCore megfelelője nem az icoo icou10 volt? Ezt a Hero bigyót nem ismerem, de ha azt mondod működött vele a tiéd, akkor elhiszem :)

(#386) Jhonny Cage válasza leone510es2 (#385) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Nagyon sok készüléket kidobtak ugyanezzel a hardverrel, az ainol hero az egyik legnépszerübb ezek között,ennek a legjobb a támogatása,ezért érdemes ennél a készüléknél keresgélni, mivel a chipsett és a processor ,valamint az android verzió is megegyezik így a root is működik!

(#387) Tomasman1985 válasza Jhonny Cage (#383) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Ilyet találtam ez nem tudom jó-e
http://m.youtube.com/results?q=your%20device%20not%20compatibile

(#388) Tomasman1985 válasza Jhonny Cage (#383) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Láma vagyok, ez mit jelent : "recoveryből nyomsz neki egy update zippet" ? Thx

(#389) Jhonny Cage válasza Tomasman1985 (#388) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Recovery módban indítod el a táblagépet,majd kiválasztod a apply update from external menüt ,ott kikeresed a letöltött zip filet és rányomsz a telepítésre,ha befejezte akkor reboot system és kész,recoveryben a hangerőgombokkal lépkedsz és a powergombbal tudsz kiválasztani.

(#390) leone510es2


leone510es2
csendes tag

Hát ez óóóóóriási!!!!! Sikerült a root!!!! :D :D :D :D
Nem is gondoltam volna hogy ilyen egyszerű lesz. Tényleg működött az a ZIP amit linkeltél! Ezer köszönet érte! Szóval SteelCore tulajok figyelem!!

MŰKÖDIK A ROOTOLÁS!!!!

Bizonyíték:

A szokásos DropBox tárhelyemen megtalálható a root.zip amivel elvégezhető a művelet: [link]

Sálálálálááááá!!! :D

(#391) Jhonny Cage válasza leone510es2 (#390) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Nincs mit.Gratulálok!

(#392) DrDante666


DrDante666
tag

Köszi, ez tényleg jól hangzik. Vajon a 16GB-os változatra is működik (jelenleg Android 4.1.1)? Gondolom sok infót találnék a rootolás kapcsán, ha rákeresnék, de attól tartok túl sokat is, és mivel első Androidos kütyüm, így ha címszavakban írnátok pár gyakorlatban is hasznos előnyt, azt megköszönném (bár infós hallgatóként szerintem úgyse bírom sokáig, hogy ne lépjem meg, már csak a tudat és a terminál miatt sem). Garancia tekintetében vajon számít valamit? (Bár erről lehet az Overmaxot lenne célszerű megkérdezni.) Vagy ugyanilyen könnyen lehet unrootolni is (persze ha nem halott)?

[ Szerkesztve ]

(#393) Jhonny Cage válasza DrDante666 (#392) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Természetesen azon is működik, nekem is az van, rootolni akkor érdemes ha olyan programot akarsz használni ami azt igényli,vagy ha át szeretnél valamit írni a rendszerfileokban (pl.: build.prop),de ha nincs ilyen szándékod és megvagy elégedve a tabbal úgy ahogy van akkor nem érdemes. Álltalában garanciavesztéssel jár ,bár van ahol gyárilag rootolt a készülék,de ha meghibásodna a tablet,lehetőség van unrootolni,hacsak nem teljesen tégla a készülék.A legjobb módszer erre , ha egyszerűen újra flasheled a gyári romot, ezután a garancia is érvényesíthetővé válik.

(#394) DrDante666 válasza Jhonny Cage (#393) üzenetére


DrDante666
tag

Köszi a teljeskörű választ! :)

(#395) DrDante666


DrDante666
tag

Arról tud esetleg valaki valamit, hogy mi történne az akkuval, ha hálózatról használnám a tabletet (vagy a belső akkut kímélendő egy power bankot (USB-s külső akku) (is) használnék, mivel az egyszerűen és olcsón cserélhető)? Olyankor teljesen megkerülné az akkut és csökkenthető lenne az elhasználódása, mint a notiknál, vagy akkor is azon keresztül működik, esetleg ha kicsit visszamerülne úgyis újra rátöltene mint a telefonoknál mondják, tehát ugyanúgy elhasználódna az akku a semmire? Vagy ne foglalkozzak ilyenekkel, hiszen még csak most vettem, erre lett tervezve és normálisan használva bírni fogja mint a telefonokban? Arra gondoltam ugyanis, hogy ha megoldható, hogy ne az akkut használjam, tehát nem megy az élettartama rovására, itthon is bevetném filmnézésre, olvasgatásra ill. útközben is simán elférne egy power bank, így ritkábban kellene töltögetnem, de ha az mindig rátöltene az akkura vagy csak a belső akkuját tölthetném fel vele, úgy már nem jó, mert nem az üzemidő hosszabítása a célom.
A különböző töltési praktikákon is agyaltam már, van aki azt mondja a ciklusok miatt csak lemerülés után töltsem, van aki szerint ne stresszeljem az akkut a teljes töltéssel, mert nem jó nagyon lemeríteni és nyugodtan rátölthetek. Egyesek szerint maradjon töltőn éjszaka, hogy teljesen fel tudjon tölteni, másik szerint úgysem sokat tölt már akkor, felesleges fogyasztás és amúgy sem jó az akkunak, ha fullra fel van töltve.

[ Szerkesztve ]

(#396) Carlx70 válasza Jhonny Cage (#389) üzenetére


Carlx70
csendes tag

Ezer köszönet!
Steelcore + - on tökéletesen működik!!!
Már csak a 20-30 mp fagyásokra kellene valamilyen gyártói tapasz!

(#397) #79335424 válasza DrDante666 (#395) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem a tab van érted és nem fordítva. Ne foglalkozz ilyenekkel! Használd és kész. Egyébként root ügyben nem osztom Jhonny Cage véleményét. Én nem is vennék olyan Droidot, amiről nem tudom, hogy rootolható. A leghasznosabb programok root jogot igényelnek és sokkal biztonságosabb, kényelmesebb vele a rendszer. Pl. ha van Titanium Backupod, akkor a bugos youtube verzióra, történt, elhibázott frissítés után pár másodperc alatt vissza tudod állítani az előző verziót. Vagy fagyaszthatod a ritkán kellő, de a háttérben gyakran elindúló, vagy épp rosszkor szinkronizáló, ramzabáló alkalmazásokat. Vagy egy logcat -tel azonnal meg tudod nézni, hogy épp mi okozza a lassulást, kihagyást, helytelen működést. Az automatizáló programokról (pl. E-Robot) nem is szólva. De a legnagyobb királyság sztem a CWM -es recoveyből végezhető nandroid mentés. Ez egy lemezkép -szerű mentést készít a rendszerről, amiből pár perc alatt visszaállítható a mentéskori rendszer tok-vonó, telepített alkalmazásokkal, beállításokkal, mindennel.

(#398) DrDante666 válasza Carlx70 (#396) üzenetére


DrDante666
tag

Én még nem tapasztaltam ilyen akadást, lassulást, fagyást, főleg nem 20-30 mp-re. Bár lehet nem terheltem még meg eléggé. :)

@Somatom: Köszi a választ! A rootolást a gari miatt egyelőre valószínűleg még nem lépem meg (még csak néhány napos), viszont így tudva a lényegét, amint közvetlenül szükségét érzem (akár egy app miatt, akár csak úgy), de legkésőbb a gari végén biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#399) Jhonny Cage válasza #79335424 (#397) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Igen, hozzáértő kezekben a rootolás egy nagyon hasznos dolog, ámde egy kezdőében, aki csak először hall a dologról , lehet nagyon veszélyes is, gondolok itt a különböző vírusokra , vagy egy elbaltázott processor overlockra stb...ja és ott a garanciavesztés is ugye.

(#400) Jhonny Cage válasza Carlx70 (#396) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Én sem tapasztaltam még semmilyen fagyást, lassulást, próbálj egy hard resetet, esetleg egy ujra flashelést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.