Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) csabika0001 válasza leone510es2 (#98) üzenetére


csabika0001
senior tag

Úgy néz ki nekem is ilyen lesz :D

(#102) EveRY


EveRY
csendes tag

Window (YuanDao) N101 II -est itt most csak ennyiért adják még pár napig, ez szerintem nagyon jó ár érte: http://www.ebellking.com/window-yuandao-n101-rk3066-dual-core-tablet-pc-mid

EveRY

(#103) beadeak


beadeak
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon sok fórumot elolvastam a tabokkal kapcsolatban, és régóta szemezek a MyAudio 916DCCvel. Olvastam a MyAudioban felmerülő hibákról, sípoló hang gyenge wifi stb. A kérdésem az lenne, hogy az Steelcoreban vannak e hasonló hibák, illetve mennyire erős a wifije? (MyAudiohoz képest) Választási döntésemben sokat segítene hozzászólásotok.
Üdv!

(#104) pandamaci


pandamaci
tag

Teljesen váratlanul megnyertem egy ICOO iCou10 aukciót megalázóan alacsony, 30.000 forintos áron. Ez a gép ugyanaz mint a SteelCore, csak 8 helyett 16 GB memóriával.

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol találhatok hozzá valami főzött ROM-ot?

(#105) csabika0001 válasza beadeak (#103) üzenetére


csabika0001
senior tag

Most vettem egy SteelCore-t az általad említett hibák itt nincsenek jelen !!
Wifi tökéletesen üzemel koliban több szobával távolabb is. Szerintem egy átlagos jelzőt róhatunk ki rá.
Nekem egyelőre Youtube hiba van amit egyik kolega megoldott magának sajnos nekem nem megy.

(#106) #79335424 válasza csabika0001 (#105) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hogyhogy nem megy? Mi a gond? Nem tudod lecserélni?

(#107) Krystal_s


Krystal_s
addikt

A mai napon megérkezett az Overmax...Nálam sajnos bejött az olcsó húsnak híg a leve mondás.
Kibontottam és lengyel menü fogadott. Nagy nehezen átállítottam magyarra. Magyar használati útmutató nuku. Aztán elkezdtem próbálgatni, és észrevettem, hogy a wifi jel nem stabil, a szobámban már 0%-os volt a jelerősség, ami a routertől kb 6m. ( ugyanitt a másik notebook-om jelerőssége 98-100% ) Akkor már lementem és a router mellett próbálgattam, 2m-re ültem és a jel ingadozott kb 40-80% között. A teraszon 0 jelszint.
Az akksi 4 órát bírt ! Semmit nem csináltam, csak a menükben nézelődtem, 1-2 weboldalra léptem be és ennyi. Aztán észrevettem, hogy a fekete háttérnél vannak világos foltok..majd megláttam, hogy a gép illesztésénél 2-3cm helyen kicsit szét van jőve.
Számomra ennyi volt ez a gép. A wifi miatt még kértem volna cserét, de így már nem tartok igényt rá. Holnap kezdődhet a rumli, hogy juttatom vissza futárral... :(((

Beláttam, hogy nagyon is számít a "márka" a minőség és nem hiába kezdődnek 100ezer Ft-tól a nevesebb gépek. Most azok között keresgélek bár ennek a gépnek köszönhetően, most rendesen elment már a kedvem.

(#108) T-bag válasza Krystal_s (#107) üzenetére


T-bag
tag

Ahol meg akartam venni ott elfogyott fél nap alatt de ezzel a hozzászólással elvetted a kedvem rendesen. Lehet hogy várok még a vásárlással.

[ Szerkesztve ]

(#109) Krystal_s válasza T-bag (#108) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem szerettem volna elvenni senkinek a kedvét, csak tényleg már kb 2 hete mást sem csinálok, mint bújom a fórumokat és olvasom és olvasom a sok hozzászólást mindenféle tabletről és azt hittem a MyAudio-nál már nem lehet rosszabb, a hozzászólások alapján. Persze kinek mi az igénye, mert van aki azzal is tökéletesen elégedett és naponta szorgalmasan kikapcsolja fullra gépet. Olyan, mintha a mobilt kikapcsolnám, mert nem telefonálok :) Akksi merülés sem zavarja őket, biztos sokáig fogja így bírni. A sípolást hallgatni is kellemes lehet és amikor az sd kártya leválasztás miatt ki-be kapcsolja a kijelzőt, alig lehet zavaró főleg sötétben, amikor valaki pihen.

Itt tényleg olyan meggyőző vélemények voltak és csak úgy a netbook mellé kiegészítőnek jó lett volna ilyen árkategóriában.
Fura ,hogy nálam ennyi hiba előjött és pont a wifi, ami az elődleges cél volt, hogy az ágyban is tudjam használni és kint is, de már a teraszig sem jutottam el...Akinek van lehetősége az kitudja próbálni az alap dolgokat az üzletben, szóval lehet, hogy ki lehet fogni olyan darabot, ami neked megfelelne. Megint azoknak gond, akik nem Pesten vannak és neten kell rendelni. :U

(#110) Gemil válasza Krystal_s (#109) üzenetére


Gemil
tag

Kifogtál egy hibás darabot, sztem ennyi az egész...

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#111) tomi5244 válasza Krystal_s (#109) üzenetére


tomi5244
őstag

Én egy cserét még megpróbálnék a helyedben! Ahogy olvasom vidéken vagy így ez neccesebb de ha van még türelmed akkor egy kört megérne! :) Annyira azért nem lehet rossz a wifi mert akkor mások is panaszkodtak volna.

Milyen Wifi routered van?

Még annyit fűznék hozzá, hogy én már szeptember óta olvasom a topikokat és még most se tudnám eldönteni milyen androidos, megfizethető táblát vegyek. Ezért döntöttem az almás márka mellett (bár még azt sem vettem meg, kb 2 hét) de ezt nem is folytatom mert ki fognak utálni innen :D

T

(#112) Hobbbyt válasza Krystal_s (#109) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Sajnos te is hittél az alföldi trollnak.. nyúlkomának és különféle reinkarnációjina.

Kínai gépet sose veszünk látatlanba.. Mert sajnos az ilyenek előfordulnak.

És amit a MyAudióról írtál az nettó hülyeség.
Ki mondta, hogy sípol? Nem sípol. ( Jaa, hogy egy béta rommal ami hivatalosan meg se jelent? Nem véletlenül béta és nem jelent meg..)
A tab teljes kikapcsolása nem hasonlítható a telefon kikapcsolásához.. remélem azért érzed a külömbséget. Ugyanis ha a tabot kikapcsolod estére, semmivel nem leszel hátrébb.. (boot idő kb 25mp) viszont ha a telefont, akkor nem leszel elérhető.. ;) Ennyi erővel a számítógépeket is hülyeség kikapcsolni ha tudjuk előre ,hogy huzamosabb ideig nem fogjuk használni.
Milyen gyors merülésről beszélsz? A gép 7-8 órát minden körülmény között elketyeg. :)
Az SD kártya dobálás meg tényleg zavaró éjszaka ha nem kapcsolod ki a tabot. De szerencsére vann rá egy 2 lépéses megoldás (úgy kell beállítani a wifit, hogy alvó módban se lépjen le a hálózatról) De a legtöbben inkább kikapcsoljuk éjszakára.. minek menjen?

Nem akarlak rábeszélni.. csak lásd, hogy amiket írtál az hülyeség. Nem szabad ezeknek a pletykáknak hinni.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#113) #79335424 válasza Krystal_s (#109) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha eláll a ház, az valóban gáz. A többi hiba nem teljesen egyértelmű. Az akku több töltés - kisütési ciklus után áll be normálisra. Ahogy már előttem is felmerült, nem mindegy, hogy milyen router és hogy van beállítva. Tapasztalatból tudom, hogy vannak olyan linux / android készülékek, amik nem szeretik a váltakozó csatornákat. Állíts be fix chanelt. Ha nincs b,g -s készülék a házban, akkor állítsd a routert only -n -re! Ezt még egy alap routeren is lehet állítani ( feltéve, hogy N -es ). Egy komolyabb routerrel több lehetőséged is van. A teljesítményük sem egyforma. Nemrég lecseréltem a TPLink740 -est egy Linksys E3000 -re. Ég és föld a különbség (a Tomato firmről nem is szólva ). Amíg megjön érte a futár, ezeket a beállításokat meg tudod tenni.
Tomi5244: Gyümölcsből pálinkát kell csinálni, nem tabot. Bocs, nem bírtam ki! Viccen kívűl, biztos alaposan utána néztél, így kérdésem felesleges. De jó lesz az az alma? Remélem nem szoktál adatot kapni fájlmegosztóról, filmet letölteni tárról, egyáltalán filmet nézni, zenét hallgatni úgy, hogy nem az Itunes -on keresztül kerül a tabra. Remélem, erős PC -d van hozzá, ami lekonvertálja a filmeket az Itab számára ehető formátumra! Vagy Jailbrake a terv?

[ Szerkesztve ]

(#114) #79335424 válasza Hobbbyt (#112) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megnyugtató, hogy a MyAudionál a minőség sztenderd és nem szoktak előfordulni hibás, cserére szoruló darabok. Vagy.....
Amit a beta -ról írsz, abban teljesen igazad van. Ha ICS -el nincsenek a hibák, hivatalos JB pedig nincs, akkor nem is értem, hogy miért panaszkodnak. Hiszen azért rakták fel a romot, amiért kiadták. Fejlesztési, tesztelési céllal.

(#115) csabika0001 válasza Krystal_s (#109) üzenetére


csabika0001
senior tag

Honnan vetted az a tabot ? Jah és egy kérdés azt megértem hogy lengyelül nem tudsz nah de angolul?
Olvasható az Overmax Quick Guide-ban, hogy minimum 4 órát kell tölteni első használat előtt ,amit kaptál hozzá, csak nem olvastad el.
Így nekem 22 órát ment ebből kb 12 órát használtam aktívan(alacsony fényerő mellett, filmhez kb
50%)játszottam neteztem minden amit el tudok képzelni első nyomkodásra.
Kipróbáltam az említett Wifi problémát én ebből semmit sem tapasztaltam nemsokára készítek egy videót amiben erre is kitérek.
Valószínűleg egy förtelmesen rossz darabot fogtál ki ami szerintem a szállítás során elég keményen sérült !!
Ez is hozzátartozik ahhoz hogy reálisan lássuk ezt a tabot !!

(#116) Hobbbyt válasza #79335424 (#114) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Azt nem írtam, hogy a MyAudionál alap a minőség, mert nem. Sok hibás darab kószál a piacon. Én is kifogtam egyet annak idején. Ezért írtam, hogy kínai tabnál nagyon lutri a netes vásárlás. (én a MediaMarktban vettem)
Én úgy tudom, hogy Nincs hivatalos JB. Ami meg van, az Beta. ICS alatt meg nincs sípolás. Nem is panaszkodik rá senki, csak a trollok húzták fel.. mint szép nagy kerek hiba. Ami jó is lenne, ha végleges romról beszélnénk.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#117) leone510es2


leone510es2
csendes tag

Hát igen, számomra is nagyon meglepő, hogy nekem szinte tökéletes a tab, úgy látom csabika0001 is meg van elégedve eddig vele (kivéve a YouTube-ot, nála sajnos nem oldotta meg a problémát ami nálam igen), viszont Krystal_s nagyon úgy néz ki rossz példányt kapott. Ez azért is duplán rossz, mivel még kezdő az android világában is, és szerintem így még attól is elment a kedve, ami valahol érthető is. Viszont én is azt mondom, hogy mindenképpen megér egy próbát hogy becserélteti, hogy derüljön ki legalább hogy tényleg csak rossz volt amit kapott, vagy ilyen sok selejtet adnak el belőle.
De szerintem azt is el lehet mondani, hogy ilyen kategóriájú tab vásárlásánál azért számítani kell ilyesmire, hogy valami nem lesz "tökéletes". Ez olyasmi mint amikor a piacra megyünk ki és ott akarunk téli kabátot venni ami majd jó lesz 10 évig, de ugye ott is számíthatunk arra, hogy azért kerül majd ott egy "jó" kabát 7-10 ezer Ft-ba, mert lehet hogy el van szabva valahol, varrás hibája van, rossz minőségű az anyag, hamar elszakad, stb... Ezek ugye kompromisszumok, amiket el kell fogadnunk ha ilyen helyen vásárolunk. Itt is hasonlóképpen van, vagyis számítanunk kell rá, hogy több gond lesz vele, mint egy 120 ezres készülékkel. Az már a saját döntésünk, hogy elfogadjuk-e ezt vagy sem.
Ez nem magyarázkodás akar lenni, csak szerintem reálisan kell kezelni az ilyen dolgokat. Egy 55 ezer Ft-os tab soha......de SOHA nem fogja elérni egy 120 ezres tab szintjét. De szerintem ezt mindenki így gondolja.
Summa summarum......én becserélném, ha úgy sem lesz jobb, akkor lehet másik alternatíván gondolkodni.

(#118) tomi5244 válasza #79335424 (#113) üzenetére


tomi5244
őstag

Tisztában vagyok a hátrányaival. Tudom, hogy az adatok mozgatása elég macerás kis mennyiségben ezt meg tudom oldani a dropbox-al. Filmeket kipróbálás szinten lehet, hogy majd megejtek de nem hinném, hogy egy 10"-os kijelzőn fogok nagyban filmezni még akkor sem ha magas felbontású. Ráadásul vannak wifin keresztül alkalmazható streamelések is.

Nem akarok nagyon belemélyedni nem vagyok alma fanatikus, nincs egy ilyen jellegű készülékem sem. De tény, hogy atom biztos szoftver terén nincs nála jobb, bár hozzá kell tenni, hogy a nexus táblái már teljesen korrektek de azok meg jóformán egy árban vannak az ipad-el. Nem beszélve arról, hogy a 4-es megjelenését követően a 3-as ára elég nagyot esett. Nekem pedig annak a teljesítménye is tökéletesen megfelel lényeg, hogy retina legyen. :)

Visszatérve a topic témájához, az overmax táblája ennyi pénzért nagyon korrekt csak hát sajnos ami ebben a kategóriában szokás mondani: ki kell fogni egy jó példányt! :)

(#119) #79335424 válasza tomi5244 (#118) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én sem vagyok semmilyen FAN. Minden a felhasználás módjától függ. Ami vkinek katasztrófa, az másnak fel sem tűnik. Nekem jobban bejön az Android / Linux szabadsága. Azt el kell ismerni, hogy az IOS adott készüléken kifinomultabb, összehangoltabb. Egy cég, egy rendszer, egy hardver. Így a végletekig lehet optimalizálni. Zökkenőmentes minden, amit akarsz.....amíg nem térsz le a kijelölt útról és csak annyit akarsz, amennyit Apu enged neked.

[ Szerkesztve ]

(#120) Krystal_s válasza Hobbbyt (#112) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem sok olyan termékről tudok, ami nem kínai, mert még a márkás cuccok is azok, főleg ,amiket ebbe az országba behozna. Tele van minden selejttel, ezért gondoltam, hogy most kivételt teszek és nem nézem a márkát annyira, mint ahogy azt máskor szoktam. Az Overmax név után is utánaolvastam és nem találtam rossznak.
The Overmax Dutch brand was created specifically for consumer electronics products. Initially, as the SupportPlus Europe, the company sold its products mainly in Western Europe. The company opened a branch in Poland in 2006 and the Overmax Poland was created as a consequence. stb a weboldalukon olvasható.

Direkt rákérdeztem a MyAudio fórumában a hibákra és mindenki megerősítette, most nem szeretnék idézni, de hát legyen...ne én legyek a hülye !
http://prohardver.hu/tema/myaudio_series10_tablet/hsz_2394-2394.html"majd újjab 15-20 perc után a gép megint pihenőbe menne mikor ledobja az sd-t. Ezt megint felébreszti a kijelzőt.. stb. Ez az ördögi kör..."
#2398"maga a cucc ismeretlen okból baromira merül készenlétben is, így nincs sok értelme bekapcsoova hagyni"
#2313"A sípolás a legzavaróbb, igaz teljes fényerőnél megszűnik, na de mégis.."

Próbáltam párat kiemelni, amiket ott írtatok.
Írtam, hogy kinek mi az igénye, számomra egy tablet az nem olyan számítógép és én a notit is csak ritkán kapcsolom ki, alvóba teszem, mert folyamatosan használom Éjjel-nappal. Igen a Tab is azért kell, hogy Éjjel nappal bármikor, amikor valami eszembe jut, akkor a neten rákerssek, vagy írjak az ismerőseimnek. Huzamosabb ideig nem is használnám egyszerre, vagyis akkor nekem kb 20x kéne naponta kikapcsolnom. Ti írtátok, hogy készenlétben merül. Én készenlétben akarom hagyni szinte mindig.

(#121) Krystal_s válasza #79335424 (#113) üzenetére


Krystal_s
addikt

Volt pár noti és mobil cucc a kezeim között, tisztában vagyok a használatával, de ezt a gépet úgy kaptam meg, hogy 100%-ra fel volt töltve és tényleg csak a beállításokat nézegettem és 1-2 weboldalt közben ettem stb és nagyon hamar lemerült 4órát bírt. A többi gépemmel az első használatnál nem tapasztaltam ilyet soha !
Másik hiba, az hogy bal alsó és felső saroknál kicsit szétjön az illesztésnél, de az esztétikai hiba inkább. A másik, hogy fekete háttérnél a jobb felső sarokban és picit lejjebb is olyasmi, mintha ott több fényt kapna a kijelző és átüt, ahhoz tudnám hasonlítani, mint ,amikor megnyomod a kijelzőt és ott azon a részen kivilágosodik...bocsi nem tudom ezt jobban leírni.

N-es routerünk van és fix csatornán. Tudom, hogy nem egyforma a teljesítményük, de hát mondtam, hogy a notebook-om is itt van és azon tökéletes a jel. Simán kivihetem az utca feléig látja a jelet, a Tabot meg a hálómba sem tudtam használni, nem hogy kert, még a teraszig sem jut el a jel. Írtam, hogy a végén a router mellett próbálgattam a nappaliban, egy helyben ültem mégis ingadozott a jelszint 2m-re már ! Számomra így használhatatlan...

csabika0001: Egy ismert magyar üzlettől rendeltem (Aqua ). Tudok angolul és mivel 100%-ra volt töltve az akku, amikor kibontottam, akkor miért töltöttem volna rá ? Sérülést nem látok külsőleg, de bármi lehet. :U

[ Szerkesztve ]

(#122) Krystal_s válasza Krystal_s (#120) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szeretnék pár elírást javítani, mert nagyon siettem...

még a márkás cuccok is azok, úgy értem szinte mindent ott raknak már össze...főleg ,amiket ebbe az országba behoznak.
#2394

(#123) #79335424 válasza Krystal_s (#121) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt a gépet úgy kaptad meg, hogy 100% -ra fel volt töltve, vagy úgy, hogy azt mutatta, hogy 100% -ra fel van töltve? Ha volt pár noti és mobil a kezeid között, akkor pontosan tudod, hogy a kettő nem feltétlenül ugyanaz.Akkor azt is tudod, hogy mi az az akkukalibráció.

(#124) Krystal_s válasza #79335424 (#123) üzenetére


Krystal_s
addikt

Tudom mi az a kalibráció...és ahogy egy új terméknél ajánlott legalább 3x lemeríteni és feltölteni. Azt írta ki, amikor megnéztem bekapcs. után, hogy 98%-on van. Ált. az új cuccok olyan 40-70%-os töltöttségen szoktak lenni felbontás után, és annyit is írnak ki !
5-kor kapcsoltam be és 9-kor pirosan villogott és jelzett, hogy lemerült, töltsem fel. 5-9 között nem használtam folyamatosan, csak a beállításokat néztem át, a netet állítottam be és nem voltam végig a gépnél, csak be volt kapcsolva, kb 4x lépett készenléti módba, vagy alvó, nem tudom Androidnál minek nevezik. Szerintem ilyen használatnál, még akkor is kevés lett volna a 4óra, ha csak 50%-on lett volna az akku.
A fő dolog, ami miatt nem kell a gép, az a Wifi. Azon már nem tudok mit állítani. Új routert sem fogok venni, mert a házban a többi cuccal hibátlan. Nekem ez a fő gond és ezért már nem is foglalkoztam az akkuval., csak megjegyeztem, hogy milyen gyorsan lemerült és fekete háttérnél zavaró volt a bevilágítás a 1-2 helyen. Mielőtt valaki írná, hogy az is tök normális, van itthon pár lcd tv stb és azoknál nincs ilyen jelenség sem.

[ Szerkesztve ]

(#125) csabika0001 válasza Krystal_s (#124) üzenetére


csabika0001
senior tag

Csináltam egy videót erről a "rettentően rossz Wifi-ről".
[Overmax SteelCore Wifi Signal]
Ez egy koli rengeteg a fal !! Főleg a 4 es szobák. KB a laptopom veszi a jelet mondjuk a folyosó végén még és ennyi .
Bocsi de csak úgy össze lett dobva.

[ Szerkesztve ]

(#126) Krystal_s válasza csabika0001 (#125) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, nálam már a router környékén is ingadozott, csak úgy magától néha leesett a jelszint , majd vissza állt, itt még fal sem volt. Ugyanebben a helységben kimentem a teraszra, nálunk nincsenek vastag falak. kb 6m-re nyitott ajtónál és 0 lett az érték, kiírta hogy nincs netkapcsolat. Ugyanígy megnéztem másik oldalról is, azaz kimentem előre is és ott is max 6-7m-ig bírta egy ajtó van, de azt is félig nyitva hagytam. A notim ott még simán 70-80%-os értéket ad és még a kertben is simán használható. Nem tudom még mit lehetne állítani, de szerintem az durva, hogy 2-3m-re ültem a routertől és már ott sokszor leesett a jel...ha a routerrel lenne gond, akkor a többi gépemnél is érzékelném.
A gépet nem tudnák cserélni, mert nincs nekik több.

Most is az emeleti szobámból írok a notebookról és ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#127) Hobbbyt válasza Krystal_s (#120) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Te nem olvastad el amit én írtam.
Olvasd el mégegyszer..

Béta JB, és azóta van megoldása az SD dobálásnak.

Ami valóban fenn áll, az a készenléti merülés. Akkor is lemerül 2 nap alatt ha nem nyúlsz hozzá.

Ki mondta, hogy napi 20* kéne ki-be kapcsolgatnod? Éjszakáról.. és olyankor mikor tudod, hogy nem nyúlsz hozzá.. tudod, munka-suli.. ilyenek.

A számítógépekben az alvó mód teljesen mást jelent mint a tabnál. A szgépek teljesen leállnak.. csak a ram kap egy kis feszültséget. A tab nem áll le..

Minek neked tab? De most komolyan.. ha igazából sose használnád akkor minek? Csak, hogy legyen?
Nekem ha valami eszembe jut, gyors telefonon rákeresek.. vagy gyors írok a haveroknak.
De eszembe nem jutna csak ezért venni valamit.. főleg, hogy csak otthon használnám.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#128) pandamaci


pandamaci
tag

Úgy néz ki, hogy az én ICOO iCou10-em sem hibátlan. :(((
Hibásan van összeszerelve: a felső részénél (ahol a kamera található) az IPS panel kiemelkedik a tokból, nem illeszkedik bele. Kb. 0.5 - 1 milliméternyit van kipattanva. Próbáltam enyhe nyomással a helyére tolni, és látszólag vissza is megy, de rövid idő után ugyanúgy kiemelkedik. Nem merem erősebben nyomni, mert félek, hogy nagyobb kár keletkezik benne.

Nálatok tökéletesen egy síkban van a panel és a tok?

(#129) #79335424 válasza leone510es2 (#117) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy tűnik, találtam egy érvet az Overmax mellett, ami talán a Youtube problémára is megoldás. Talán ismerős az, hogy XBMC. Ennek van egy béta fázisban levő, Androidos verziója. Ezt ma kipróbáltam egy RK3066 -oson. Érezni, hogy béta, de sztem így is nagyon király. Hozza a PC -s feelinget. Extraként le lehet tölteni hozzá egy Youtube plugint. Sztem ezerszer jobb, mint a gyári kliens. Sajnos, RK3066 -on csak szoftveres dekódolás van. De ha jól vettem ki a leírásokból, akkor a SteelCore -ban lévő Amlogic -kal megy a hardveres dekódolás. Mivel nincs ilyen tabom, így nem tudom ellenőrizni az állítás hitelességét. Ez rátok marad. A program 50 mega, de sztem megéri. Sztem rátaláltok az apk -ra, de ha nem, akkor megkeresem a linket.

(#130) #79335424 válasza #79335424 (#129) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update: Itt a link, mert nem is olyan eccerű megtalálni a megfelelőt. Ez a beta2, 12.06 -os verziójának, kiadás utáni átdolgozása. Köszönet érte az XDA developer -nek! Tesztelve: Imito MX1 (RK3066).
XBMC_beta2_2012_12_06_full_neon
Ez az XDA -s mirror.Jelezzétek, ha terhelés miatt gond lenne a letöltéssel, mert akkor felrakom máshova is!

[ Szerkesztve ]

(#131) Hobbbyt válasza #79335424 (#129) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én úgy látom, hogy ilyen téren a 2 SoC megegyezik.
Mind a kettőben van NEON SIMD támogatás.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#132) leone510es2 válasza #79335424 (#130) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Köszi a linket! Felraktam a SteelCore-ra, egész jó tényleg, működik a YouTube plugin is, viszont a videót már lassan, szaggatva játssza le. Nem találtam erre beállítást sehol, de lehet csak nem vettem észre.
A kezelése kicsit furcsa volt, főleg mikor be kellett írni valamit, az a billentyűzet szörnyű :) Nem tudom ezt lehet-e állítani. Összességében szerintem ez a program akkor jó, ha valaki a számítógépét kötné a TV-re, mert akkor tényleg egy jó kis mediacentert kap, könnyű kezelhetőséggel. Ezzel sem rossz, mármint tableten, de azért nem is volt annyira "hűűű de jó mostantól csak ezt használom" feeling.
De ettől függetlenül a többiek nevében is köszönöm hogy megosztottad velünk.

(#133) leone510es2


leone510es2
csendes tag

És akkor jöjjön egy jó hír, nemrég írták az Overmax lengyel facebook oldalán, hogy pár napon belül jön a 4.1, ami többek között orvosolni fogja a YouTube problémát is. :C

(#134) #79335424 válasza Hobbbyt (#131) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Azért is írtam utólag a pontos linket, mert sztem nem mindenki vágná, hogy a neonos verzió kell nekünk. Nekem sem teljesen világos, miért csak az Amlogic -ra írják, hogy meg lehet trükközni a hw dekódolást. Lehet, hogy RK -ra is menne, de ha megnézed, hogy mikor írtam a linket, akkor remélem, megérted, hogy már nem volt kedvem tovább nyomozni.

(#135) #79335424 válasza leone510es2 (#133) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kíváncsi leszek, akkor is fogsz -e örülni a JB -nek, amkor majd megpróbálsz Dolphin -nal lejátszani egy flash videót.

(#136) leone510es2 válasza #79335424 (#135) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Ha most valaki vesz egy tabletet, amin alapból 4.1 van, akkor annak mi történik az olyan oldalaknál, ami tartalmaz falsh-t? Nem tölti be azt a részt, vagy kiírja hogy error, vagy hogy van ez? Láttam néhány olyan videót amiben annyit csinálnak, hogy csak letöltenek egy Adobe Flash telepítő APK-t és kész, megy a flash a 4.1-en. Ez akkor nem igaz, vagy nem minden esetben igaz vagy akkor mi a helyzet?

(#137) #79335424 válasza leone510es2 (#136) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mivel az Adobe befejezte a mobilos fejlesztést, ezért hivatalosan nincs támogatás. Én azt tapasztalom, hogy pl. Chrome -nál megy a flash, de a Dolphin / Dolpnin betanál és a Maxthon -nál nem. Pedig sztem ezek a legjobbak. Egyes beágyazott mp4 -ek mennek külső lejátszóval, de a flash nem. Pedig telepítve van a legutolsó verz.

(#138) csabika0001 válasza leone510es2 (#133) üzenetére


csabika0001
senior tag

Hűh de jó várom a frissítést !!

(#139) leone510es2 válasza csabika0001 (#138) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Kíváncsi leszek hogy a Project Butter-ből mennyit fogunk érezni.

(#140) tomi5244 válasza leone510es2 (#139) üzenetére


tomi5244
őstag

Remélhetőleg ezt !! :)

[ Szerkesztve ]

(#141) csabika0001


csabika0001
senior tag

Az fura hogyha egy game akad ?
A sima oldalnézetes drag race akad . Ez az első game amit felraktam de törölhetem is :D

(#142) #79335424 válasza leone510es2 (#136) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most találtam ezt a lehetőséget. Később még jól jöhet. Még nem teszteltem, mert az egyik JB -s kütyümet megviselte egy teszt, a másikat meg kölcsönadtam. Remélem, menni fog a legfrisebb Dolphin betaval is, mert sztem az új funkciók (pl. nagyít, ha nem tudja pontosan, hogy mire böktél) nagyon jól sikerültek. Megoldották a link küldés problémát is, úgyhogy a Maxthon -t már töröltem. Remélem, egyszer a desktop -mód is sikerül és akkor a Firefox beta is repül.
[Flash JB -re]

(#143) mrcruiser válasza csabika0001 (#105) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Én is vettem még a megjelenésekor egy ilyen masinát, de karácsonyi ajándék lesz majd az asszonynak, ezért leginkább a dobozban pihen, csak annyit használtam, hogy raktam rá néhány programot, hogy ne karácsony után kelljen ezzel vesződni.
A Youtube természetesen nálam sem ment, de tegnap kipróbáltam a Leone által javasolt verziót és nekem működik. Az oldalon olvasott ajánlás szerint a régi appot kényszerleállítottam majd eltávolítottam, végül telepítettem a 4.0.8-ast és működik.
Ennyi használat után azt tudom mondani, hogy az általam kifogott darab is szépen teljesít, a wifire és az akkura nem lehet panaszom. Újonnan 71%-os töltöttségi szinten érkezett, egész sokat elmuzsikált azzal a töltéssel, azóta egyszer töltöttem fel hosszan és teljesen.

(#144) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Miért tiltották ki nyúlkomát ? Amiket láttam hozzászólásokat tőle, ott csak megvédte magát, vagy nem hagyta, hogy hülyének nézzék a másik géppel kapcsolatban. :U Volt valami durva is ?
Ezt láttátok ? #2485
Állítólag én nem olvastam el jól és hülyeséget írtam és idéztem a MyAudio hibáiról. Gondolom a gyári rom az nem béta, vagy igen ? :F

(#145) Gemil válasza Krystal_s (#144) üzenetére


Gemil
tag

Állandóan okoskodott, mindemellett nem is értett hozzá. Bár sztem az admin pontosabban meg tudnád mondani, hogy mi volt az oka...

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#146) #79335424 válasza Krystal_s (#144) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem csak viccelsz, de ha nem, akkor lehetne alakítani egy nyúlkoma FAN tábort, megteremteni a tömegbázist és befenyíteni az admint, hogy ha nem vonja vissza a kitiltást, akkor elnéptelenedik a fórum. Biztos, hogy meghátrálna, tekintettel a nyúlkoma után vágyakozó, hisztériás tömegekre.

(#147) Krystal_s válasza #79335424 (#146) üzenetére


Krystal_s
addikt

?? várj ezt nem értem. Nem ismerem őt, csak velem kedves volt és ma vettem észre ,hogy tiltották. Amiket láttam hozzászólásokat főleg a másik fórumban ott páran kva fanatikusan védik a MyAudio hibáit és az egyik személy még nekem is azt írta itt, hogy hülyeséget olvastam, mert azok a hibák nincsenek...Miközben direkt rákérdeztem ott mindenkitől ,hogy akkor most mi van, ha veszek egy olyat, akkor gyárilag is szar ? Többen írták ,hogy azok a hibák a gyári rendszeren vannak jelen. Az, hogy utána ki mit telepített, vagy frissített az engem nem érdekel.
Ezért kérdeztem rá, hogy volt-e valami durva szóváltás itt, amit nem láthattam ezzel kapcs.?

Gemil: Értem. Köszi, ezt nem tudtam. Későn kapcsolódtam be. :)

[ Szerkesztve ]

(#148) Hobbbyt válasza Krystal_s (#144) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nyúlkomának ez volt a 3. álneve.. És már rég megérdemelte :)) De most szerencsére nem jött vissza..
Nézd a sorszámozást is.. Ahol 5-10 -es ugrások vannak, az mind Loituma69 (ala prenyúlkoma) miatt van.

És igen, még mindig nem olvasod el normálisan.. ugyanis megint kiragadtál valamit a fórumból..ami önmagában teljesen mást jelent mint a környezetében. Pont egy nagyobb téma közepén járunk.. éppenséggel, most kaptunk új kernelt ami javítja a béta JB alatta sípolást.. De sajnos mivel ez egy buherált kernel, nem lehet az eredeti JB rom alá rakni.. vagyis lehet, hogy lehet, de ahhoz ki kell csomagolni az img-t meg.. stb-stb..

De igazából nem tudom, hogy miért lovagolsz ezen.. Ha Béta ha nem (mutass rá hivatalos infót, hogy gyári-végleges) senkinek nem kötelező felrakni a sípolós JB-t. Mivel gyárilag egy jól működő ICS-van rajta. Apropó, nektek már jött ki akármilyen JB? Nekünk most már van 2 féle is.. ;) Sőt! Azzal is jöhetnék, hogy bocsi.. nekünk gyárilag piszka nélkül is működik a youtube. Szóval szerintem le kéne már szállnod erről a dologról. Olyan vagy mint egy rossz kakukkos óra, ami mindig ugyan akkor, ugyan azt szajkózza.. és hiába mondanak neki bármit. Saját véleményre alapozz.. ja, hogy olyanod nincs. Szia!

És várj:
Itt egy pre nyúlkoma írás:
"5 napja vettem az első 1016dcc-t. alap gyári rom a szokásos akkumulátor hibák sd kártya miatt készenléti módból bekapcsolodó képernyő. Felpakoltam az új 09.04 javitást Aku mizériát javította sd kártya képernyőbekapcsolgatást nem és keletkezett egy újabb probléma, ha a töltőn van, akkor nem lehet kikapcsolni. Kikapcsolt állapotban nem lehet tőlteni mert elindítja a kütyüt a töltő csatlakozásakor. Ez belefér majd szoftveresen javítját JB!
Vissza vittem a media marktba mert bevilágítás zavart, elhoztam egy másik 1016dcc-t szó nélkül cserélték. Otthon bekapcs és lőn ez is bevilágítás hibás még jobban mint az előző, nem csak a bal alsó sarokban hanem középen 3 pötty. Vissza media markt és megint csere, de ezt már ott a boltban bekapcsoltattam és ez tökéletes semmi bevilágítás. Tehát 3 ból egy hibátlan kb. Szoftveresen meg mind problémás. Igéret van rövig ídőn belül jön a JB. Wifi 3 sec alatt csatlakozik és atom stabilan működik 1 gb-os fájlokat simán szakadás mentesen letőlt, akkumulátor nagyon erős, maga a gép iszonyatosan gyors semmi röccenés akadás, öröm nyomogatni! Kiváló kütyü, de ki kell fogni egy hibátlan darabot. Aki neten rendeli az xarba van mert nem könnyű a csere! Röviden ennyi Várjuk a JB-t mint a messiást! "

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#149) Krystal_s válasza Hobbbyt (#148) üzenetére


Krystal_s
addikt

Na idefigyelj ! Látom nagyon nem érted miről beszéltem végig ! Venni akartam egy gépet. Rákérdeztem a másik fórumban, hogy az ott leírt hibák azok jelen vannak-e a gyári rendszeren, amivel én megvenném a tabot. Ami tudomásom szerint 4.0.4 és nem JB meg hasonló. Egyáltalán nem foglalkoztam az azóta kiadott béta vagy akármilyen újabb Andoriddal vágod ? Írták többen, hogy a GYÁRI rendszerrel, vagyis amivel megvenném,azzal vannak az említett gondok ! Nem én írtam, hanem a többiek ! Te meg folyamatosan, valami béta szarról beszélsz, ami engem nem érdekel. Amikor megveszek egy gépet, akkor nem az az első gondom, hogy rendszert frissítsek.

Mi az ,hogy nektek kijötte-e újabb? Nekem már nincs Overmax-om, mert hibásat kaptam és visszaküldtem. Viszont zavart a te múltkori írásod, és láttam ma is, hogy próbálkoztok a hibák megszüntetésével. Utálom, ha a hülyének akarnak nézni !

Én végig normálisan próbáltam kérdezni, és tanácsot kérni, te meg itt belémkötsz, de semmi hasznosat nem tudtál mondani. Mi jogon nevezel engem bárminek is ? Én is tudnálak szép szavakkal illetni, de nem érsz annyit....
Részemről ennyi.

(#150) Krystal_s válasza Krystal_s (#149) üzenetére


Krystal_s
addikt

Az utolsó rész meg sajnos igaz. Nagyon sok a selejtes termék, de ha egyszer a környéken nuku választék, akkor az ember kénytelen neten rendelni és tök mindegy mekkora márkáról van szó, akkor is elég gyakori a hibás cucc... :((
Az MM választéka nálunk nagyon gyér...(de lehet csak nekem vannak nagy igényeim ;) )nah meg az a sok "szakember" ott is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.