Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) krisztian112


krisztian112
senior tag

videó mikor lesz a készülékről?:D

Huawei P10 lite

(#52) leone510es2 válasza krisztian112 (#51) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Hamarosan lesz videó is!! :) Egyébként az Overmax lengyel facebook oldalán megint megkérdezte valaki, hogy mikor lesz frissítés és azt írták hogy "very soon!" :) Bízom benne tényleg így lesz. Ott is panaszkodtak a YouTube-ra és a Chrome-ra, szóval nem csak nálam áll fenn ez a hiba.

(#53) leone510es2 válasza krisztian112 (#51) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Amíg készül a videó, addig lehet ezeket is nézni:

videó 1: [link]
videó 2: [link]

Ezek a videók a már többször említett ICOO iCou10-ről készültek, ami külsőre teljesen olyan, mint az Overmax SteelCore. Egy-két belső paraméter más, de alapjaiban nagyon hasonlít. Szóval akár ezek is jók lehetnek az Overmax tab bemutatására. Ettől függetlenül igyekszem én is csinálni.

(#54) #79335424 válasza leone510es2 (#50) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megnéztem az enyémet és nálam sem a system app -ban van a youtube.Érdekes. Nem vagyok programozó, de valami nagyon nem kerek. Mi az, hogy honeycomb tablet? Ott lesz a bibi. Valamiért rosszul azonosítja az eszközt / oprendszert.

[ Szerkesztve ]

(#55) nyúlkoma válasza leone510es2 (#53) üzenetére


nyúlkoma
csendes tag

Örülök, hogy úgy néz ki, hogy nem egy rossz tabot ajánlottam figyelmedbe! Akit érdekel, privátban kereshet, mert 50 ezer alatt is megvehető!

(#56) Krystal_s


Krystal_s
addikt

nyúlkoma : Inkább itt válaszolnék, mert jelenleg az általad ajánlott gép megfelelő lenne számomra, csak a youtube-ra legyen valami megoldás, mert fontos lenne és addig nem merem megrendelni a gépet.
"Mobil net-nél ez nem probléma. Wifi.nél más készülék is szenved..."

Én csak wifivel használnám. Jelenleg nincs Mobil netem...
De nem is értem mi lehet a gond, mert simán vinnie kéne a yt videókat. Nem az új flash player okozza a gondot ? A gyártónak még nem írtatok ezzel kapcs, hogy mi a megoldás ? Én is most próbálok utánanézni külföldi oldalakon...

(#57) #79335424 válasza Krystal_s (#56) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az Android a különböző verziókat szintekkel ( API level ) különbözteti meg. A Honeycomb szintjei kiadástól függően 11, 12, 13. Az ICS -é 14, 15. Egy alkalmazás számára meghatározott, hogy milyen API szinteken futhat. Itt sztem az a gond, hogy az alkalmazás API szintje nem passzol a tablet API szintjéhez. A nagy kérdés, hogy miért?

(#58) nyúlkoma válasza Krystal_s (#56) üzenetére


nyúlkoma
csendes tag

Kriszti! Személyesen kell kipróbálnod!

(#59) nyúlkoma válasza leone510es2 (#53) üzenetére


nyúlkoma
csendes tag

Böngészőből wifi-vel elindul Nálad a youtube?

(#60) leone510es2 válasza nyúlkoma (#59) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Természetesen elindul, a böngészőből nincs gond. Csak az alkalmazással. De mint már említettem, írták az Overmax Facebook oldalán hogy hamarosan jön frissítés, mert mások is írták a YouTube problémát. Szóval bízom benne, hogy megoldott lesz és kényelmesebb lesz használni a hivatalos alkalmazást. Azt nem tudom, hogy rögtön 4.1 lesz-e a frissítés vagy csak valami hotfix.

(#61) Krystal_s válasza nyúlkoma (#58) üzenetére


Krystal_s
addikt

Tudom jobb lenne, de sajnos nincs rá lehetőségem. A környéken nem kapható a kis gép, a neten is csak pár helyen találtam. 230km-re vagyok Pesttől.
Most nézelődöm hol érdemes megrendelni.

(#62) #79335424 válasza leone510es2 (#60) üzenetére


#79335424
törölt tag

Próbáld meg légyszi kimásolni a /system mappából a build.prop fájlt és dobd fel tárra! Sajnos, nem tudom letesztelni, hogy root nélkül ki lehet -e másolni, de remélem, engedi.

(#63) bilon73


bilon73
aktív tag

sziasztok!

érdeklődve várom, hogy mi lesz a youtube alkalmazással, mert ez a tabletet néztük ki a gyereknek.
mellette a concorde novum van (de ott sok a ragasztásos probléma), illetve az m-tech atab 9.7 (erről nem sok mindent találtam)
de kijelző méretre, meg megjelenésre, az overmax a nyerő. szóval szeretném, ha hibátlan lenne, és nem azzal telne a karácsony, hogy javítgatunk :)

(#64) leone510es2 válasza #79335424 (#62) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Sikerült kimásolni, itt is van: [link]
Mit tudnál ebből kihámozni?

(#65) leone510es2 válasza bilon73 (#63) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Nem tudom, hogy mennyire vigasztal az valakit, hogy a YouTube simán nézhető és használható böngészőből is, akár desktop felületen akár a mobil verziós felületen is. Szóval vannak alternatívák. Mivel többen is jelezték már az Overmaxnak, hogy vannak gondok ezzel, ezért remélem ezt is kijavítják a közelgő frissítésben, amit "very soon" ígértek.

(#66) #79335424 válasza leone510es2 (#65) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, megkerülhető a Youtube. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy miért nem megy és amiért nem megy, az kihat -e bármi másra. Ne felejtsd el, hogy nem himihumi Palkó programjáról van szó. A Youtubnak működnie kell (ene) minden droidon. Ez a build.prop elég sokat elmond a készülékről. A Play is ez alapján azonosítja. Nyisd meg egy szerkesztővel a kimásoltat! Láttam, hogy van TC a tabodon. Azzal megnézheted. Nem állítom, hogy minden sorát vágom, de égbekiáltó hibát nem látok benne. Csak leírom, hátha valaki nem tudja, a # -el kezdődő sorokat a program nem veszi figyelembe. Ezek vagy lehetséges, de épp kikapcsolt opciók, vagy utalást, tájékoztatást leíró sorok. Arra tippelek még, hogy ha gyárilag volt benne a Youtube kliens,akkor azt az ICS előtti verzióból rakták vissza. Valahogy törölni kéne teljesen, és utána megpróbálni újrarakni. Csak nem tudom, root nélkül lehet -e ( dalvik cache ). Próbáld meg, hogy először a fejlesztői menüben kipipálod a hamis helyek engedélyezését. Aztán a beállítások - alkalmazások - alkalmazások kezelése menüben a Youtube -ra kényszerbezárás - adatok törlése - eltávolítás. Aztán indítsd újra a készüléket és próbáld meg telepíteni a Play -ről. írj, hogy mi lett! Ha így sem megy, akkor próbálkozunk mással. Tudom, hogy küzdős a dolog, de ez van. Vagy várod, hátha más, vagy a gyár megoldja. Többnyire piti hiba miatt nem müxik valami. Nemrég, egy flashelés után a böngésző ment, de a Play és a Gmail szerint nem volt kapcsolat a szerverrel. Fél napot küzdöttem vele. Aztán beállítottam helyes dátumot és az időt és voilá! Hát van ilyen, Csupi?

(#67) gbart123


gbart123
csendes tag

Ha jól látom, akkor a GPU csak két magos?! Ellentétben a Concorde 9.7 IPS Plus készülékkel.

(#68) #79335424 válasza gbart123 (#67) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jól látod. Nyomozásom során én is arra jutottam, hogy az M6 -os 1512 -t tud és M2 -es Malival szerelik. Viszont az IPS plus -on meg a wifi gázos. Nem véletlenül tervezték át az utódjában. Semmi sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#69) gbart123 válasza #79335424 (#68) üzenetére


gbart123
csendes tag

Hát ezt nem igazán tapasztaltam! Sőt, inkább jónak éreztem. Teljesen meg vagyok elégedve vele, csak a képernyő felbontása zavar egy picit.
Ja, meg gondolom a belső memória sebessége is nagyobb mint az Overmax-é.

(#70) leone510es2 válasza #79335424 (#66) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Sikerült felrakni egy olyan verziót ami működik tökéletesen!! :) Bár megcsináltam azt amit írtál, meg már előtte is próbálkoztam hasonlóval, de egyik sem volt jó. Írtam még régebben, hogy raktam fel régebbi verziókat is, de nem volt jó egyik sem. Gondoltam körül nézek még megint hátha találok valamit és találtam is :) Ez lenne az: [link]
Ez egy official, vagyis elvileg nem modolt 4.0.8-as verzió. Szóval tökéletesen működik, megy a hd felbontás is, saját videók, és minden egyéb dolog is. Szóval probléma megoldva! :)
Azért köszönöm a segítséget és hogy utánanéztél. Kíváncsi vagyok azért hogy mit alkotnak majd az Overmax-nál és kijavítják-e alapból ezt a hibát a következő frissítésben.

(#71) nyúlkoma válasza gbart123 (#67) üzenetére


nyúlkoma
csendes tag

Jól látod. És? Akkor a másik készüléket kell megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#72) nyúlkoma válasza #79335424 (#66) üzenetére


nyúlkoma
csendes tag

Nem kell ez a túl dumálás. Böngészőböl indul, és kész. Feleslegesen okoskodsz. Már elnézést.....

(#73) #79335424 válasza leone510es2 (#70) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez jó hír! Akkor tényleg csak visszarakták a Honeycomb appot az ICS frissítés után. Ezt nem lesz nehéz "javítani".

(#74) bilon73 válasza nyúlkoma (#72) üzenetére


bilon73
aktív tag

én nem elégszem meg, hogyha csak a böngészőből indul. 50ezer is sok pénz. legyen rajta rendes android.
és érdekel, hogy mi a hiba. nem szeretnék belefutni olyanba, mint páran az m-techbe..
ha rendszer progi hiányzik, akkor mi hiba lehet még a rendszerben?
nem kérek elnézést.

(#75) bilon73 válasza leone510es2 (#70) üzenetére


bilon73
aktív tag

ez jó hír. remélem más gubanc nem jön elő.

(#76) bilon73 válasza #79335424 (#68) üzenetére


bilon73
aktív tag

van valahol összehasonlítás az overmax és a novum között? mert amiket én nézek, ott tökugyanaz minden, kivéve a felbontás, és a tár. az egyik 8gb, a másik 16gb.

(#77) nyúlkoma válasza bilon73 (#76) üzenetére


nyúlkoma
csendes tag

Képarány itt: 16: 9 !!!! Ha az Overmax nem jön be, ott van a My Audio 1016.

[ Szerkesztve ]

(#78) bilon73 válasza nyúlkoma (#77) üzenetére


bilon73
aktív tag

overmax az első számú jelölt.
my audio nem alternatíva.

(#79) nyúlkoma válasza bilon73 (#78) üzenetére


nyúlkoma
csendes tag

Helyes választás!

(#80) Hobbbyt válasza nyúlkoma (#77) üzenetére


Hobbbyt
őstag

16:10 ...de nem zavarjon.. :W

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#81) #79335424 válasza bilon73 (#76) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én igyekeztem alaposan körülnézni. A Novum -ban a MyAudio 1016 -tal megegyező, RK3066 -os chipset van. Amit leírtál, azon kívül a különbségek: abban négyszálas a grafikus processzor. Mindkét kamera 2Mpx. 2USB otg. 9V, 7600mAh akku. Android 4.1.1. USB -LAN támogatás. Számokban kb. ennyi. Aztán ott van a Support. Ha megnézed, a Novum fórumnak maga a fejlesztő cég ad felületet. Ha kérdezel az admintól a fórumon, akkor közvetlenül a cégtől kapsz infót, segítséget. Viszont drágább és jelenleg nem egyértelmű, hogy mi a helyzet az megjelenítő panel ragasztásával kapcsolatban.

(#82) bilon73 válasza #79335424 (#81) üzenetére


bilon73
aktív tag

Értem. Szerinted melyik jobb. A kamera nem érdekes. Gyereknek lesz játszani. Szóval a lehetőséghez mérten erős vas kell...
Amúgy nem tudom miért, de én úgy tudtam a steelcoreban is az rk3066 van.

(#83) #79335424 válasza bilon73 (#82) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez kevés infó. Mivel "foglalkozik" a gyerek? Mit takar az, hogy játszani? Ha olyan játékra gondolsz, amihez komoly grafikus teljesítmény kell, akkor RK3066, bár sztem még az is kevés.
A SteelCore -ban AmLogic M6 -van.Az általános tapasztalat az, hogy cpu teljesítményben nagyjából azonosak, csak a gpu a különbség.

(#84) bilon73 válasza #79335424 (#83) üzenetére


bilon73
aktív tag

Amivel egy 12 éves leány játszik. Sims, meg állatkert. :) de sok netes flash játék...
Jól érzem, hogy kb egy szint a két tab? Mondjuk az overmax nagyobb felbontása vonzóbb...

(#85) nyúlkoma válasza Hobbbyt (#80) üzenetére


nyúlkoma
csendes tag

juj de kötekedők vagyunk...15,95: 10,2 így a pontos pajtás!

(#86) #79335424 válasza bilon73 (#84) üzenetére


#79335424
törölt tag

Erre nehéz válaszolni. A felhasználás céljától függ. Kicsit kisarkított példával ( na, már látom, hogy ezért kapni fogok ) ha pénzbeli értéket nem számolva választanom kéne egy iTab és egy Novum, vagy SteelCore között, biztosan nem az iTabot választanám. Pedig szinte mindenben sokkal jobb, csak az Itunes miatt számomra használhatatlan. Sajnos egyáltalán nem vagyok Gamer, nem tudom, hogy játékra a 4:3, vagy a 16:10 a jobb.Az viszont biztos, hogy a grfikus teljesítmény meghatározó. Annyit talán még érdemes megfontolni, hogy ha egy 4:3 -as képernyőn feljön a billentyűzet, akkor nagyobb hasznos felület marad szabadon. De ha nem gépel sokat, vagy külső bill. -t használ, akkor ennek nincs jelentősége.

(#87) Hobbbyt válasza nyúlkoma (#85) üzenetére


Hobbbyt
őstag

És még itt is hülye vagy. Pontosan 16:10.
De nyugodtan erölködj.. Mindenki más eltudja osztani normálisan az 1280-at 800-al. Aminek a végeredménye pontosan 1.6 ! Túl sokat lógsz a neten... kicsit tanulnod kéne még a matekot.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#88) bilon73 válasza #79335424 (#86) üzenetére


bilon73
aktív tag

Almás asztali gépem és laptopom van. Telefonom is olyan volt, de most androidos van. Nem sírom vissza a phonet, ezért is androidos cuccot nézünk a gyereknek.
Csak nagyon gagyit nem akarunk, ahogy túlzásba sem akarjuk vinni.
Majd mutatok neki képet és kiválasztja :)
És köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#89) bilon73


bilon73
aktív tag

a kijelző IPS? több helyen olvastam, hogy nem...

amúgy néztem pár benchmark eredményt, a steelcore és novum összevetésben. tök egyformák. antutuban kicsit jobb az overmax.
úgy néz ki benevezünk egy steelcore-re. kicsit ilyeszt a concorde illesztési problémája...

(#90) bilon73 válasza bilon73 (#89) üzenetére


bilon73
aktív tag

és van olyan oldal, ami szerint quad-core mali400 a gpu a steelcore-ban.
nah. erről ennyit. kár, hogy a gyártó oldalán nincs fent...

"Model
Overmax OV-SteelCore
System Operacyjny
Google Android ICS 4.0.4
Procesor
Amlogic 8726-M6 Cortex-A9 Dual Core 1.6GHz
(wbudowane GPU 3D QuadCore Mali-400)
RAM
DDR3 1024MB
Nand Flash
8GB
Ekran
10,1 calowy, pojemnościowy, multidotykowy, rozdzielczość 1280x800 Matryca IPS
Komunikacja Bezprzewodowa
WiFi 802.11b/g/n."

(#91) Hobbbyt válasza bilon73 (#90) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Jótanács:

Nézz utána a SoC tudásának. Arról kismillió hiteles infó van.. És szerencsére a SoC típusát pontosan adták meg.
De röviden és tömören:
CPU 1512 Mhz
GPU: Mali 400 MP2

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#92) bilon73 válasza Hobbbyt (#91) üzenetére


bilon73
aktív tag

köszi. ez nagy segítség!
másik tabletnél is :D

(#93) f_you


f_you
tag

Valakinek esetleg van infója a supportról? Hol/kik intézik a gariztatást, milyen gyorsan, stb.?

(#94) #79335424 válasza bilon73 (#90) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vannak ilyen oldalak, de tévednek. Többen leírtuk itt az adatokat. Gondolj bele, ha rosszat írtunk volna, akkor a Nemmondjukkianevét nem kürtölte volna tele a netet azzal, hogy milyen hazug szemetek vagyunk? Hát kell ennél komolyabb bizonyíték? :D
Az általános Tab elvárásoknak mindkét készülék megfelel. A mérleg nyelvét a szervízháttér, felhasználói bázis fontossága, a pénztárca és a felhasználó speciális igényei billentik el.

(#95) csabika0001 válasza leone510es2 (#70) üzenetére


csabika0001
senior tag

Írtam privátot ha esetleg itt hamarabb észreveszed !(leone510es2)

(#96) leone510es2


leone510es2
csendes tag

Végre sikerült összerakni a videót amit ígértem, itt látható: [link]
A minőség miatt ne fikázzon senki :) Még lehetett volna több dolgot is bemutatni, igen tudom jól, de most egyenlőre ennyi. Ha még feltétlenül kíváncsiak vagytok valamire működés közben, írjatok és megpróbálom megoldani, ha lesz időm.

(#97) #79335424 válasza leone510es2 (#96) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Szerintem remek kis videó. Benne van a lényeg. Rootról van valami hír? Roottal pl. Screencast videót is lehetne csinálni.

(#98) leone510es2 válasza #79335424 (#97) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Köszönöm! :) A rootról semmi újat nem tudok, pont ma is nézelődtem, hátha találok valamit, de semmi. Olyat találtam csak, hogy egy másik overmax tabnak a rootja volt leírva egy fórumban. Kellett hozzá egy tool, a SuperOneClickv2.3.3. Egyenlőre nem akartam kipróbálni, fosok attól hogy tönkrevágom az egészet. Csináltam ilyesmit amúgy, a HTC Desire telefonom is rootoltam és már számtalan romot is telepítettem, de itt azért várnék még kicsit, hátha valaki megelőz és leírja mit is kell csinálni. Meg most a rootal annyira sok mindent nem tudnék kezdeni, olyan alkalmazást nem is nagyon használnék egyenlőre. Amiket eddig felraktam azok elégnek bizonyulnak.......egy ideig :)
A Screencast videó mire is jó pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#99) #79335424 válasza leone510es2 (#98) üzenetére


#79335424
törölt tag

Olyan, mint a screenshot, vagyis képernyőkép mentés. Csak ez folyamatos videó. Sajnos, a legtöbb igazán tuti dologhoz root kell. Elixír, Tasker, Titanium backup, Webkey, Droidmote, Avast ( tűzfal miatt ), Samba Filesharing, stb. De biztos lesz rá megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#100) csabika0001


csabika0001
senior tag

Egy fontos kérdés ha tönkremegy benne az aksi akkor ki lehet cserélni ?
Ez is egy szempont vásárlás előtt állok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.