Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Jhonny Cage válasza DrDante666 (#395) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Itt egy kis okosság az aksira is , főleg azok figyelmébe ajánlanám akik az aksi formázásban hisznek:
http://www.anico.hu/anico.php?o=tudod-e/litium_ion%20akkuk%20toltese_magyar

(#402) #79335424 válasza Jhonny Cage (#399) üzenetére


#79335424
törölt tag

Értelek, hisz Einstein is megmondta, hogy két dolog végtelen. A világűr és az emberi hülyeség. De a világűrben még Ő sem volt biztos.
A root csupán rendszergazdai szintre emeli a felhasználót és az örökletesség elvén az általa telepített programoknak is lehet rá jogosultságuk. Ettől nem ketyeg magasabb órajelen a proci és erre alkalmas program sem települ csak úgy, véletlenül. Aki arra használja a jogosultságát, hogy túlhajtsa a processzort, az meg is érdemli. Mielőtt megtette, nem gondolta, hogy lehetnek káros mellékhatások? Ezen az alapon, ha melegszik a tab, akkor berakhatná egy lavór vízbe is. Attól is lehül, mégsem tesz ilyet senki (persze ez sem biztos :) ). Legyünk már ennyire felnőttek, ha egy tabot akarunk használni! A vírusokba pedig sztem ne is kezdjünk bele, mert az az érzésem, hogy parttalan eszmefuttatás lenne belőle.
A garancia rész, az lehet jogos. De a legtöbb root visszaállítható. Persze csak akkor, ha nem olyan dolog romlik el, ami a visszaállításhoz kell. Viszont a szervizek nem úgy működnek ( főleg a Kínában gyártott taboknál ), hogy elkezdik vizsgálgatni, hogy mi lehet a baj. Erre sehol sincs kapacitás. Vagy élből csere, vagy rádugják a gyári gépre, az töröl mindent, felrakja a legfrisebb, gyári romot és utána tesztelik.

[ Szerkesztve ]

(#403) Jhonny Cage válasza #79335424 (#402) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Én is értelek, de sajna tényleg vannak olyan emberek akiknek többet árt a root mint használ, és bizony olyan rosszindulatú appok is léteznek amik kihasználják a root jogot , hogy kárt tegyenek, persze ez is kézbentartható superuserrel, de az sem nyújt 100%-os biztnságot, és ha a rootnak csak előnyei lennének, és teljesen biztonságos lenne akkor minden gyártó rootolva forgalmazná a készülékeit.

(#404) #79335424 válasza Jhonny Cage (#403) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem azért nincs rootolva gyárilag, mert akkor tényleg nagyobb a lehetőség arra, hogy a felhasználó kárt tegyen a készülékben és egyrészt nem lehet egyértelműen leírni, hogy mit ne csináljon a felhasználó, másrészt a garira vonatkozó szabályokban is nehéz lenne pontosan rögzíteni. Mint tudjuk, van olyan ország, ahol, ha az állampolgárnak sz@ros lett a keze, mert a mama nem tanította meg a helyes módszerre, akkor beperli a wc-papír gyártót. De sztem nem kell számítógép zseninek lenni ahhoz, hogy tudjuk, mihez ne nyúljunk. Egy átlag felhasználó Windowson sem túrkál a registry -ben, pedig megtehetné. De minek?
Az is utal a tiltás mértékére, hogy a hivatalos szoftverpiacon (play) is megtalálhatók, telepíthetők a root jogosultságot igénylő programok. Ha akarnák, akkor símán tudnák a tevékenységet korlátozni, tiltani. Sőt, akár törvényben is rögzíttethetik, hogy bűncselekmény legyen, ha kiszabadítasz egy készüléket a börtönéből (jailbreak). Na, azért az is egy vicc, hogy mit ki tud lobbizni egy madárlátta alma!

(#405) Jhonny Cage


Jhonny Cage
tag

Ha flashplayer kellene valakinek:[link]

(#406) Carlx70 válasza Jhonny Cage (#400) üzenetére


Carlx70
csendes tag

Köszönöm!
Mielőtt root-oltam volna, ment egy factory reset, de ezek a bosszantó fagyások megmaradtak.
Valaki már írt erről ezen a fórumon, nála a beállítások használata során jelentkezett, én
a beállításoknál és kisebb erőforrásigényü alkalmazásoknál tapasztaltam. Aminél nagyobb
terhelés van az egyszer sem fagyott.

(#407) Jhonny Cage válasza Carlx70 (#406) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Fejlesztői lehetőségekben bevan kapcsolva a gpu kényszerítése 2d rajzokhoz?Ha az sem javít,esetleg még tiltsd le a nem használt alkalmazásokat pl.:google+, vagy google maps, azok sok memóriát esznek.Build.prop-ban állítsd át a dalvik.vm-et 5,80,256-ról 5,48,128-ra.Ha semmi sem segít próbáld meg újraflashelni!

(#408) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Nekem nem jelenik meg a root.zip a recoveryben. Valami ötlet? A steelcore 10+-os, 16gb.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#409) Jhonny Cage válasza ericdrawen74 (#408) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Memóriakártyára raktad?recoveryben az update from EXT menüt kell választani!

(#410) Carlx70 válasza Jhonny Cage (#407) üzenetére


Carlx70
csendes tag

A gpu kényszerítés be van kapcsolva.
A többit kipróbálom, köszi!

(#411) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Még nem tettem bele kártyát, így már ok. Köszönöm!

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#412) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Mégegyszer ezer köszi !!! :)

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#413) Carlx70 válasza Jhonny Cage (#407) üzenetére


Carlx70
csendes tag

A dalvik.vm.heapsize-ra gondoltál?

(#414) #79335424 válasza Carlx70 (#410) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy a SteelCore menüjében van -e ilyen opció, de ha a fejlesztői lehetőségeknél alul, az alkalmazásokra vonatkozó részben van olyan, hogy tevékenységek törlése (amikor elhagyják azokat), akkor annál NE legyen pipa. Hátha.

(#415) Jhonny Cage válasza Carlx70 (#413) üzenetére


Jhonny Cage
tag

igen
ezt:
dalvik.vm.heapstartsize=5m
dalvik.vm.heapgrowthlimit=80m
dalvik.vm.heapsize=256m
erre
dalvik.vm.heapstartsize=5m
dalvik.vm.heapgrowthlimit=48m
dalvik.vm.heapsize=128m

(#416) Carlx70 válasza #79335424 (#414) üzenetére


Carlx70
csendes tag

Köszi, van ilyen lehetőség és nem volt kipipálva.

(#417) Carlx70 válasza Jhonny Cage (#415) üzenetére


Carlx70
csendes tag

Köszi, átállítottam, reset, remélem megoldja a fagyást.

(#418) Jhonny Cage


Jhonny Cage
tag

Valakinek van még olyan gondja, hogy a cpu 1512mhz helyett csak 1000mhz-en üzemelt?Playről letölthető a StabilityTest nevü program azzal lehet ellenőrizni, ha elindítottok egy tesztet, az felpörgeti a procit maximumra és kiírja mennyi az.Ha 987-et jelez akkor nálad is fenn áll a gond, nekem ugyanis a proci normal módban üzemelt ami csak 1000mhz-ig engedi dolgozni a cpu-t, readásul nem is lehetett perfomance módba állítani ami kihasználná a maximum órajelet.Ha másnál is fennál a gond írjon, segítek!

(#419) csabika0001 válasza Jhonny Cage (#418) üzenetére


csabika0001
senior tag

Hm érdekes, ez megmagyarázná a youtube-s apró szaggatásokat. Este utána nézek.
Ha nem rootolt akkor is van megoldás ?

[ Szerkesztve ]

(#420) Jhonny Cage válasza csabika0001 (#419) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Csak rootolva tudod megoldani, korábbi hozzászólásban találsz roothoz linket és leírást.

(#421) csabika0001 válasza Jhonny Cage (#420) üzenetére


csabika0001
senior tag

Így hogy neked sikerült megoldani ezt a problémát mennyi pontot érsz el antutuban ?

(#422) Jhonny Cage válasza csabika0001 (#421) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Még nem tudtam tesztelni, időközben lemerűlt az aksi, most kikapcsolva töltöm.Ha feltöltött megírom az eredményt.

(#423) csabika0001 válasza Jhonny Cage (#422) üzenetére


csabika0001
senior tag

Nos kipróbáltam az említett dolgot. Szintén csak 1GHz re pörög fel.
Ez biztosan 100%-ban leterheli a procikat ?

(#424) csabika0001 válasza Jhonny Cage (#422) üzenetére


csabika0001
senior tag

(#425) Jhonny Cage válasza csabika0001 (#423) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Leellenőrizheted antutu cpu masterrel is, vagy elixirrel.

(#426) csabika0001 válasza Jhonny Cage (#425) üzenetére


csabika0001
senior tag

Igazad van többi programmal egyértelműen kiderül.

(#427) Jhonny Cage válasza csabika0001 (#426) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Akkor az egyik megoldás, az előbb említett antutu cpu master,nem tudom root nélkül működik-e.Én a már rootolt készüléken próbáltam ki,a max frekvenciát felhúztam egyszerűen 1512mhz-re,bepipálni, hogy restart után is automatikusan induljon aztán a sarokban apply.Mivel ez szoftveres megoldás , én ezt félmegoldásnak érzem, engem zavar hogy állandóan futni kell egy programnak hozzá , miközben a tabletnek alapból így kellene mennie,úgyhogy kerestem egy másik megoldást is, később leírom ha valakit érdekel,csak töltsön fel végre a tab. :W

(#428) csabika0001 válasza Jhonny Cage (#427) üzenetére


csabika0001
senior tag

Mivel eddig számomra maximálisan elegendő volt ez az 1GHz is ezért én nem rootoltam.
Kíváncsian várom a teszteket!

(#429) rozsahegyir3 válasza csabika0001 (#428) üzenetére


rozsahegyir3
csendes tag

En sem nyulnek roothoz.
Lehet fel kellene tenni ezt a koltoi kerdest az overmaxnak, hogy hogyan is van ezaz 1512mhz...
Nekem is 982mhz.

[ Szerkesztve ]

(#430) Jhonny Cage válasza csabika0001 (#428) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Az antutu cpu masterrel ,nem próbáltad root nélkül állítható-e vele?Elviekben működnie kéne mivel ez nem számít overlocknak, hiszen gyárilag 1512-ig skálázható,csak éppen valamit elcsesztek a romkészítők.

(#431) Jhonny Cage válasza rozsahegyir3 (#429) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Az overmaxnál nem hazudtak mert tényleg 1512mhz-es a proci :D , csak éppen a szoftver lekorlátozza azt 1000mhz-re!

(#432) csabika0001 válasza Jhonny Cage (#430) üzenetére


csabika0001
senior tag

Igen a csúszkát oda lehet húzni. 1512MHz szóval elviekben működhet.

(#433) Carlx70 válasza Jhonny Cage (#418) üzenetére


Carlx70
csendes tag

Üdv! Nálam is csak 984 Mhz-en megy, úgyhogy érdekelne a megoldás.
A fagyás a beállításoknál sajnos maradt...

(#434) csabika0001 válasza csabika0001 (#432) üzenetére


csabika0001
senior tag

A csúszkát oda lehet tenni apply de semmi sem történik.

(#435) Jhonny Cage válasza Carlx70 (#433) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Lehet azt is megoldja majd, az egyik megoldást leírtam az előbb, az root nélkül is megy elvileg, nemsokára írom a másik verziót is.

(#436) Jhonny Cage válasza csabika0001 (#434) üzenetére


Jhonny Cage
tag

hát sok mindennek nem is kell történnie, ha megvagy az applyvel akkor futtasd megint a stability testet és ha 1512 akkor sikerűlt!

(#437) csabika0001 válasza Jhonny Cage (#436) üzenetére


csabika0001
senior tag

Sajnos nem sikerül a dolog.

(#438) #79335424 válasza Jhonny Cage (#430) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, hogy belevau, csak egy példát szeretnék írni, hátha hasznos. Én mini PC -kel foglalkozom. Van egy MK808 típus. Ebben RK3066 van (mint pl. a My Audio 1016 -é). Ebben 1512 -t tud a proci. Ugyanez a chipset van egy másik kütyüben, az Imito MX1 -ben. Az utóbbi jobban melegszik (az ok most mellékes). Ezért abban 1200 -ra van korlátozva a proci. De nem bízták a véletlenre, a szabályzás vszínűleg a kernelben van. Az Antutu mutatja a jelenlegi értéket és 1512 -re fel is lehet húzni. De nem történik semmi, 1200 fölé akkor sem megy. Persze ez sincs sehol sem feltűntetve. Mindenhol az RK névleges képességét írják. Ezzel csak arra akarok utalni, hogy ez a korlát egyáltalán nem biztos, hogy egy hiba a romban.

(#439) rozsahegyir3 válasza Jhonny Cage (#430) üzenetére


rozsahegyir3
csendes tag

Fel lehet huzzni 1512-re de a tesztben marad 984...

(#440) Jhonny Cage válasza rozsahegyir3 (#439) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Akkor kénytelen lesz rootolni aki át akarja állítani.

(#441) Jhonny Cage válasza #79335424 (#438) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Valóban vannak olyan gépek ahol direkt lekorlátozzák a cpu teljesítményét ,melegedés, vagy akksi élettartam miatt, ámde ennél a gépnél benne van a kernelben az 1512, be is lehet állítani, működik is, csak éppen alapból csak 1000mhz-re van belőve.Három módban lehet használni a procit:normál,perfomance,powersave,
mindegyiknek más órajel a maximuma mégpedig:1000,1512,800
A 4.0-ás romban még a menüből kilehetett választani melyik módban szeretnénk használni a procit, így magunknak lőhettük be , a 4.1-ből viszont valamiért kihagyták ezt a funkciót , és alapból normál módra lőtték be, ez elég idegesítő dolog.

(#442) rozsahegyir3 válasza Jhonny Cage (#440) üzenetére


rozsahegyir3
csendes tag

Vagy angolull tudo kollega ir az overmaxnak....

(#443) waterphone válasza rozsahegyir3 (#442) üzenetére


waterphone
tag

Vagy a Conflex kft.-nek ha ők a kizárólagos importőrök + szervizelik is. Jó lenne gyorsan megoldást találni erre a 1512 Mhz vs. 984 Mhz problémára, mert már éppen kezdtetek nagy kedvet csinálni ehhez az eszközhöz :)

Concorde Play Tabbal szemeztem, de vmi március 20 a következő szállítmány várható érkezése.

(#444) Jhonny Cage


Jhonny Cage
tag

Nos, pár órányi tesztelés,próbálgatás után, kijelenthetem ,hogy az előzőekben említett 2 módszer nem jöt be.Egy idő után,mindkettőnél visszaállítja a rendszer alapértékre, kipróbáltam valamennyi marketről letölthető cpu programot, azoknál is ugyan az az eredmény(4.1 elég erőszakos),ámde rátaláltam egyre ami hatásosnak tűnik eddig:no-frills cpu controll.
Telepítés után belépve beállítod a max frekvenciát 1512-re,majd a bootolás utáni indulást aztán alul alkalmaz.Közben rootjogra kédrez,adsz neki.Valószínü belök egy üzenetet, hogy hiba van de azzal ne foglalkozz,műkôdni fog.Ha megvan akkor bemész a beállitásaiba, ott bepipálod a "más applikációk általi változtatások megakadályozása fület",rákérdez valamire azt leokézod és kész is.Figyelem csak roottal működik!Quadrant és antutuban nem működik,valószínüleg, de a teszt lefutása után igen, álltalános használat, mint net stb. Igen. Antutuban:8000 Quadrantban:4200 pont átállitás után, elòtte sem volt sokkal kisebb , ezért gondolom,hogy teszt közben nem működik, vagy csak ennyire keveset nyom a pontokon 500mhz.

(#445) this is life válasza Jhonny Cage (#444) üzenetére


this is life
Ármester

Lehet hogy nem megy a cpu - állításotok mert az aml mx soc mali mp2 vel,ddr3,1512 mhz cpu clock ,1280*800 felbontás mellett 9300-9500 pont körül van pontozva antutuban ,a buildprop fileben se ártana körülnézni ott is lehet mókolni a frekivel.Amúgy a 8000 se rossz de többet is tudnia kellene.A számokból ítélve 1200 mhz-ig pörög csak fel ..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#446) Jhonny Cage válasza this is life (#445) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Build.propban hiába állítasz bármit, nem változik a cpu frekvencia, alapból pedig akárhol teszteled a procit nem megy 1000 fölé.Amúgy van ilyen géped?

(#447) this is life válasza Jhonny Cage (#446) üzenetére


this is life
Ármester

A myaudion bevált a dolog állítólag ,csak a cpu nem bírja a teljes kihajtást ,1512 kifagy...ja én egy myaudio 808dcc nyúztam ,tanulásra jó volt soha többet noname gép,több a baj vele mint az öröm...a myaudio 1200 mhz-vel 7700-7800 pont volt ...Itt egy lehetőség hátha beválik a gépeiteken :
bb68
(újonc)

A Marketen találtam egy alkalmazást ami megoldja a cpu offline problémát.A program neve "Core2Management". A második magot lehet vele ki-be kapcsolni.Bekapcsolt állapotban billentyűzárnál is megy a két mag. 1 napja tesztelem, nállam működik szépen.Esetleg ha valakit érdekel.

egy másik próba :
5zilárd
(újonc)

Aki egy kis (pontosabban másfél) plusz GHz-re vágyik, annak van egy jó hírem...
Először is kelleni fog:
-root,
-file explorer, amivel vissza lehet menni a rendszer mappáig, és valami szövegszerkesztő.
(Én Solid explorer-t használtam, és ennek a szövegszerkesztőjét)
Megnyitod az explorer-t, a belső memóriától kettővel feljebb mész (rendszer), itt a sys>devices>system>cpu>cpu0>cpufreq mappában megnyitod a scaling_max_freq fájlt, és az értéket átírod 1200000-ről pl. 1350000-re (ennél nem próbáltam feljebb, de ennél az értéknél még stabil, pár órája nézem de nem akadt vagy fagyott még).
(A cpu1 mappában ezt már nem kell megtenni, mert onnan is ugyanabba a cpufreq mappába jutsz)

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#448) this is life


this is life
Ármester

A harmadik verzió ...

bb68
(újonc)

Kipróbáltam jópár cpu tweeker progit,de egyiksem működik megfelelően ennél a gépnél.Kár vele kínlódni. A legegyszerűbb megoldás a build.prop szerkesztés.Órajel állításhoz meg kell keresni "ro.cpumode.maxfreq=1200000,1512000,800000"sort. Értelemszerűen az 1200000 a normál mód.Ezt át kell írni 1512000-re.Elment,újraindít,beállítások cpu mode setting normal mode kiválaszt.Innentől újraindításig 1.5Ghz-en lesz a proci max.órajele.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#449) Jhonny Cage válasza this is life (#448) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Az utóbbi két megoldásodat próbáltam, a másodikkal az a baj ,hogy egy idő után visszaállítja magát a rendszer alapértékre hiába írod át, a harmadiknál meg ugyancsak hiába írod át a build.prop-ban, nem változik semmi, readásul a 4.1 romban már nincs a beállításokban cpu mód menü, csak normál módban lehet használni a rendszert.

(#450) Tomasman1985


Tomasman1985
csendes tag

Overmax.pl oldalon már van kint software update, de csak a 2012.12.27es van kint. Nekem 2012.12.19 van fent, nem tudom változot-e valami! A sima steelcore (nem pluszos) javitott verziószáma is 2012.12.27, igy még akár jó is lehet!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.