Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) this is life válasza #20844032 (#850) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem is az ido volt fontos,mert tabletet es nem az aram miatt helyhez kotott gepet akartam,nem is olvastam at az asus specifikaciojat ilyen alaposan,mert azzal az akksivalmszerintem realisan 4-5ora a max mukodesi ido,a lenovonal szinten ,vagy meg annyi sem. Amugy nem tudom elkepzelni mihez kellene erosebb hardver,szerintem nagyon korrektul uzemel a p5110 Amit a samun megtettem,hogy szamomra felesleges alkalmazasokat,tiltottam fagyasztottam,samsun hubok,samu chat,google +,google csevego,yahoos cuccok, es az all in one toolboxszal par appot az auto bootbol kilottem,launcehernek nem a gyarit hasznalom mert nekem eleg egy oldal is desktopnak,dockra meg kirakom amit el akarok erni,az idojaras widget 2 oranken frissit, az emailek meg jonnek maguktol...ennyi volt az en optimalizaciom ,szemelyes beallitasom. Fenyero kb 25% on,az energia takarekos opcional a cpu van vissza fogva alkalom adtan. Bongeszobol dolphin ,de szigoruan a 9.00 verzio mert az uj fagy es force closeol...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#852) rabbitfriend


rabbitfriend
tag

A Prtestigio Multipad 10'1 Ultimate Duo-ra váltottam. Most tesztelgetem. 64.900 FT volt az ára. A max. órajel közel 1,5 G. Érdekes...ugye?

(#853) this is life válasza rabbitfriend (#852) üzenetére


this is life
Ármester

Neked is gratula ,remelem elegedett leszel a tablettel,kicsi a forumja de panasz nem nagyon van ra...tenyleg nagyon sok sikert kivanok neked...!!!!! Amugy szerintema kinai brandeltek kozt a prestigio tunik feher hollonak,hasznalhato ,keves bosszusagot okozo eszkozoket brandelnek....persze hogy tudja a tempot,mert jol van osszerakva mind szoftveresen mind hardveres oldalrol is az eddigi infokmalapjan...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#854) #20844032 válasza this is life (#853) üzenetére


#20844032
törölt tag

2 éve a feleségemnek vettem egy prestigio ebook readert. Nemsokra rá vettünk ajándéknak 5-6-ot a családnak.
Máig működik kifogástalanul mind. Nagyon úgy tűnik hogy az a jobbik olcsó-kínai cucc.
Ami azért nehezen érthető, hisz a MID gyártja mindet :DD

(#855) rabbitfriend válasza this is life (#853) üzenetére


rabbitfriend
tag

Köszönöm szépen a jókívánságaidat!

(#856) this is life válasza #20844032 (#854) üzenetére


this is life
Ármester

A mid az csak egy rovidites, mobil internet device,gyartani nagyon sokan gyartjak a gadmeitol,kezdve a ilife ramoson at sokan masok is,esvan koztuk olyan is akad bele teszi a munkat es hardvert az eszkozeibe...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#857) #20844032 válasza this is life (#856) üzenetére


#20844032
törölt tag

Jáááj... :DDD Ezek szerint nem voltál itt... :)

(#858) rozsahegyir3 válasza geloczigeri (#845) üzenetére


rozsahegyir3
csendes tag

és hol akarod rendelni?

én holnap fogok csak a conflexbe be jutni remélhetőleg.
kíváncsi lennék mit találtak ki kompenzáció gyanánt... valaki nem kérdezett rá?

(#859) this is life válasza #20844032 (#857) üzenetére


this is life
Ármester

A fél szemem rajtatok tartom :D :DDD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#860) #20844032 válasza this is life (#859) üzenetére


#20844032
törölt tag

Legyen elég annyi, hogy innen indultunk, és ide jutottunk. :DDD

Azóta a MID korporation az egyik kedvenc gyártóm :))

[ Szerkesztve ]

(#861) Simba86 válasza #20844032 (#860) üzenetére


Simba86
senior tag

nekem egy szintre került a "nimfász korporéjsön"-nel ;] :DDD :DD

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#862) DrDante666 válasza this is life (#849) üzenetére


DrDante666
tag

Elküldenéd PM-ben, hogy mennyiért lesz? Esetleg egy linket is. Mert én meg most nem tudom mit vevő legyek...

(#863) DrDante666 válasza rozsahegyir3 (#858) üzenetére


DrDante666
tag

Én most fogok rákérdezni, ugyanis még nem vagyok 100%-ban biztos a cserében (bár elég esélyes) és meghallgatnám mit ajánlanak (bár nem közvetlenül tőlük vettem, így végül az is lehet tárgytalan lesz és megoldom a vásárlás helyén). Ha esetleg megtudsz majd valamit és elküldöd PM-ben az megköszönöm, én is elküldhetem majd, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#864) csabika0001 válasza DrDante666 (#863) üzenetére


csabika0001
senior tag

Kíváncsi leszek visszakapjuk e a pénzünket(IPON) holnap kiderül.

(#865) rabbitfriend válasza csabika0001 (#864) üzenetére


rabbitfriend
tag

Visszakapod! IPON hallgat?

[ Szerkesztve ]

(#866) csabika0001 válasza rabbitfriend (#865) üzenetére


csabika0001
senior tag

A-a, azt akarja vigyem be nekik!! És 5-10 nap átfutással ők megoldják a problémát.

(#867) this is life válasza #20844032 (#860) üzenetére


this is life
Ármester

Szegeny jhonny kevert egy ket dolgot,mert johet ki eszkoz mid markanevvel,de amit hasznalunk annak a megnevezese a mid,mint ahogy fentebb is irtam. Amugy emlekszek halovanyan a szajtepesre,de nem hagyott bennem maradando nyomokat,ismered a mondast az oke ha egy okos hulyeskedik ,de ha egy .....okoskodik......

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#868) this is life válasza #20844032 (#850) üzenetére


this is life
Ármester

Uzemidorol szerintem nem rossz...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#869) DrDante666 válasza this is life (#868) üzenetére


DrDante666
tag

De ez folyamatos aktív használatot takar? Mert ilyen időt én is tudok az Overmaxszal, csak mint látszik elég sokat volt ebből készenlétben (nálad viszont egyáltalán nem látok ilyet), de olyan 25% körültől kezdtem tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#870) this is life válasza DrDante666 (#869) üzenetére


this is life
Ármester

Igen de latszik is hogy mi eszi ,kijelzo 6x % es igy tovabb...nalad ott vana tetlenseg felirat is, azt nem mondom neha volt kepernyo zar is de nem sokat pihent ma este...azota tobb mint fel ora alatt 6% ot esett,megkukkantottam. :)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#871) rabbitfriend válasza csabika0001 (#866) üzenetére


rabbitfriend
tag

Biztosan megoldják...A Conflex-nek ajánlkozzanak be....

(#872) #20844032 válasza this is life (#868) üzenetére


#20844032
törölt tag

Jól hangzik :) Elvileg ma már személyesen is megtapasztalom :)

(#873) rozsahegyir3


rozsahegyir3
csendes tag

Reggel vissza vittem en is.
Penz a zsebembe...

Na akkor
Samu 5110 VS PRESTIGIO 7100

Megkerdeztem a b lehetoseget 5eft adtak volna vissza, majdnem el csabultam de valamiert nem.

(#874) csabika0001 válasza rozsahegyir3 (#873) üzenetére


csabika0001
senior tag

Nagy mákotok van, hogy itt mindenki visszakapja a pénzét.
Én ma bevittem elmondtam ami tőlem tellett. Kb azt sem értette a faszi mit mondok neki.
Mondom én ezt a terméket nem kérem vagy biztosítsanak levásárlást. Erre hát az biztos nem lesz.
Végül is felvette a terméket azt mondta hogy "minőségügyi probléma" meg beírt egy két dolgot a panaszba azt ennyi. Nem túl biztató a helyzet.

(#875) geloczigeri válasza csabika0001 (#864) üzenetére


geloczigeri
tag

Szia!

Szintén iPon :)
Visszavittem 8 napon belül, és mondták, hogy 30 napon belül utalják vissza a pénzem. Aláírtam egy papírt, hogy elállok a vásárlástól.
Március 8.-án telik le a 30 nap, remélem addigra megjön a pénz. Kérdeztem, hogy mi telik ennyi időbe, de csak azt mondták, hogy idézem: "Neked jogod van visszahozni 8 napon belül, nekünk jogunk van 30 napon belül utalni". A készpénzes lehetőségre is 30 nap, más lehetőség meg nincs. Ez van. ExtremeDigital-ban azonnal visszakaptam a pénzem mindig, akármilyen kaliberű problémáról is volt szó, itt meg szívatnak.

Üdv

[ Szerkesztve ]

GG

(#876) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Tegnap megint írtam kétnyelvű levelet az info@overmax.pl oldalnak! Azért írom hogy oldalnak mert szerintem nincs-e mögött az oldal mögött senki. Szerintem ez egy foglalt szerver tárhely, egy szoba kilátással. A kínai meg otthonról röhög a sok birkán aki megveszi a dolgait. Megírtam neki hogy a következő levél a EU oldalán landol (magunk közt szólva annak még annyi esélyt sem látok mint a bolha seggén megkeresni a pattanást)
De hát talán van valamilyen következmény. Az egészben az a szomorú, hogy ez a gép egy android 4.0-val szerintem simán menne normálisan. Miért is kellett ezt a sz@rt rátenni?
Ha esetleg (amit erősen kétlek) válaszolnak akkor megírom.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#877) this is life válasza csabika0001 (#874) üzenetére


this is life
Ármester

te hol vetted, add ke a tabletet a cpu miatt garanciális javításra, verd az asztalt nekik, a panaszkönyv kevés. .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#878) geloczigeri válasza rozsahegyir3 (#858) üzenetére


geloczigeri
tag

Szia!

iPon-ba vittem vissza 8 napon belül, elálltam a vásárlástól. Más lehetőségem nem volt, 30 napon belül utalják a pénzt, ez márc. 8.-án telik le. Remélem tartják a határidőt.

A Cube tabletet közvetlenül a gyártótól szeretném megrendelni, innen:
http://www.cube-tablet.com/cube-u30gt-quad-core-rk3188-retina-tablet-pc-android-4-1-16gb.html

Lehet PayPal-al fizetni, és vagy légiposta vagy futárszolgálatot tudsz választani. Meg lehet velük beszélni azt is, hogy kevesebb értéket tüntessenek fel a csomagon, így a vámolást megúszhatom. Kiterjesztett garanciával 2 év gari van rá, alapból csak 1 év. Remélem sose kell majd igénybe vennem :)
Azért gondolkozok ezen, mert úgy látom viszonylag megbízható márka arra felé, a többihez képest jobbnak tűnik, és a legújabb chipset kerül bele (Rockchip RK3188).
Itthon hasonló kategóriában az Acer Iconia Tab A700 van, de az 120 ezer környéke, ráadásul nem IPS paneles. Ez a Cube meg 1920x1200-as IPS panellel van szerelve, 32GB flash memóriával, és >állítólag< ez az új Rockhip processzor erősebb, mint a Tegra 3. És kijövök 70 ezerből úgy, hogy kiterjesztett garancia is van. Sima 1 év garival ha jól emlékszem 62 ezer lett volna.

[ Szerkesztve ]

GG

(#879) #20844032 válasza csabika0001 (#874) üzenetére


#20844032
törölt tag

Háde mér nem a Conflexhez mentetek? Én sem náluk vettem. Adtak volna csereutalványt, azzal mehettetek volna iponyhoz :F

(#880) csabika0001 válasza this is life (#877) üzenetére


csabika0001
senior tag

1 órával ezelőtt adtam le.
IPON.
Biztosan nem tágítok.

(#881) csabika0001 válasza #20844032 (#879) üzenetére


csabika0001
senior tag

Most már mindegy.
Nem hiszem hogy a Conflexes csere utalványt levásárolhatom az IPON-ban.

(#882) geloczigeri válasza #20844032 (#879) üzenetére


geloczigeri
tag

Február 11.-én vittem vissza, szóval ezt már lekéstem :D

GG

(#883) this is life válasza csabika0001 (#880) üzenetére


this is life
Ármester

ne hagyd magad , ebből pénz vissza lesz mert nem javítgato. . .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#884) geloczigeri válasza csabika0001 (#881) üzenetére


geloczigeri
tag

Úgy van, a pénz visszafizetés a tuti! :)

GG

(#885) csabika0001 válasza geloczigeri (#882) üzenetére


csabika0001
senior tag

Én már bőven túl vagyok a 8 napon.

(#886) geloczigeri válasza csabika0001 (#885) üzenetére


geloczigeri
tag

Bocsi, nem tudtam. Akkor a többiek tapasztaltabbak nálam ebben az ágban :)

GG

(#887) #20844032 válasza geloczigeri (#878) üzenetére


#20844032
törölt tag

>Azért gondolkozok ezen, mert úgy látom viszonylag megbízható márka arra felé...

Ezt mi alapján?
Az a baj ezzel a rockchippel, hogy ottvan a rk3066, jó-jó, viszi is az 1,6-ot, a gpu bivaly, de a tesztekben úgy lemarad a jóval alacsonyabb órajelű vetélytársakhoz képest mint a borravaló. Szóval nagyon úgy fest, hogy nem a tablet lesz az a termék, ahol a világon először sikerül legyártani olcsón a marhajót :(
Egyébként a kijelzője biztos marha jó is, az az steelcore10+ -nál is rendben volt.
250$ nem drága, egész addig, amíg valami baj nincs vele.

(#888) #20844032 válasza csabika0001 (#881) üzenetére


#20844032
törölt tag

Hát dehogynem. De le is írtákl a válaszlevélben mi a teendő (mármint a Conflexes úriember). Ezért sem értem miért nem az alapján jártatok el. Kaptam egy csereutalványt, ami arról szól, hogy a készülék nem javítható, ottmaradt a készülék a forgalmazó telephelyén, nincs leadási kötelezettségem, és ennyi. Felhívtam a boltot, ott mondták, hogy természetesen vihetem a csereutalványt, beleszámolják a Samsung árába.

(#889) csabika0001 válasza #20844032 (#887) üzenetére


csabika0001
senior tag

Ma reggel az b*szott fel hogy nézem a youtubot a tabon 10 mp-enként akad egyet és kattan egyet a hang.
Eddig ilyen nem volt!!
Szóval hirtelen felindulásból mára betelt a pohár.

(#890) csabika0001 válasza #20844032 (#888) üzenetére


csabika0001
senior tag

Mivel az Ipon is a conflex-el fog egyeztetni valószínűleg nekem is felajánlják majd.
Remélem :W

(#891) geloczigeri válasza #20844032 (#887) üzenetére


geloczigeri
tag

Nekem a kijelző a legfontosabb benne, és nem játékra veszem. Nyilván nem fogom elvárni egy Tegra teljesítményét egy olcsó kínai tablettől :) A kijelző képe legyen gyönyörű, és lehetőleg működjön benne minden alkatrész (Bluetooth, WiFi, kamerák).

Megnéztem több hasonló tabletet is, olyat kerestem amiben nagy felbontású IPS panel van (esetleg MVA), és ennél maradtam. Nagy akku kapacitás, friss chipset, ígéretes specifikáció, IPS panel.

Amúgy ezek az alternatívák 1920x1200-as tabletre, amiket megnéztem:
Acer Iconia Tab A700 (kár, hogy nem IPS, napfényben a teszt szerint meghal, de nagy akksi van benne)
Ainol Novo 10 Captain (még nem jelent meg)
Cube U30GT2 Quad Core RK3188 (már előrendelhető, ennél maradtam)
Huawei MediaPad 10 (a chipset a gyenge pontja, nem népszerű, gyenge GPU, inkompatibilitási problémák lehetnek)
Ramos W30HD (ez is egy új cucc, de az akku kapacitása túl kicsi, viszont ez volt a legesélyesebb a Cube után)

Retina felbontású tabletek:
CHUWI V99
Cube U9GT (valamikor lesz egy új verzió ebből is az RK3188-al)
Yuandao N90FHD

A retinás Cube U9GT-nél firmware problémákat írtak, meg hogy szaggat az androidos felület. Nyilván az óriási pixelszám megfekteti a hardware-t, ebbe nem is kötök bele :) De a firmware problémák miatt, és mert felesleges lenne nekem ez a felbontás, meg a 10.1 colos 16:10 nekem jobban bejön, ezért maradtam a Cube U30GT2 típusnál.

[ Szerkesztve ]

GG

(#892) #20844032 válasza geloczigeri (#891) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ezekből maximum az acert tudnám elképzelni. De abban sem bízom túlságosan, szal akkor már inkább vennék ipadet olcsóbban, mint az, és keresnék megoldást a céges hálózat használatára.
Azt egyszerűen nem lehet megverni kijelzőben.

(#893) geloczigeri válasza geloczigeri (#891) üzenetére


geloczigeri
tag

"Retina felbontás"-t át akartam írni erre: 2048x1536

GG

(#894) geloczigeri válasza #20844032 (#892) üzenetére


geloczigeri
tag

Ebben egyet értek.
Az Acer és az iPad nem jöhet szóba az ár miatt. Acer-t is csak azért tettem be a listába, mert reménykedtem még benne, hogy az ára majd csökenni fog, és ne felejtsem el. Mindenképp 10 colos tabletet szeretnék, és nagyon nem akarok 100 ezer környékére menni :)

[ Szerkesztve ]

GG

(#895) #20844032


#20844032
törölt tag

Jut is eszembe: azért részben overmax tulajdonos maradok. A samsunghoz rendeltem egyet az overmax10+ tokjából, merthogy az tökéletes volt, és rohadtolcsó :D (ezért kértem a steelcore méreteket a minap)

(#896) #20844032 válasza #20844032 (#895) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ugyanitt eladó egy steelcore 10(+)-hoz való billentyűzetes tok is. Ha érdekel dobj rá egy üzit, valahogy biztos megegyezünk (gyárilag angol, de adok hozzá matricát, viszont azt már új tulajnak kell felragasztania) :)

(#897) this is life válasza geloczigeri (#891) üzenetére


this is life
Ármester

Azert a huawei 10mes tabja nem egy rossz darab a hisilicon k3v2 soc kellemesen eros minden teren,azt még en is bevallaltam volna,ha hozza lehetett volna jutni itthon jo aron ,az igp tudom nem tul kozkedvelt,amugy az arhitecturalis felepitese a tegra ulp igp-vel,nagyban egyezik,hasonlo modon szamolja a grafikat,az alkalmazas futoszalagok,arnyekolas kirajzolas is az nvidia megoldasaval egyezo. Ha jo aron lenne nem egy felejtos darad sot ,mar ha egyrol beszelunk a huawei mediapad 10 fhd...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#898) rozsahegyir3 válasza csabika0001 (#874) üzenetére


rozsahegyir3
csendes tag

Ha a cojflexbe vitted volja akkor csere papiral mehettel volna az iponba...

(#899) csabika0001 válasza rozsahegyir3 (#898) üzenetére


csabika0001
senior tag

Sajnos ez van későn jött az infó és nem is figyeltem oda rendesen. Szal benéztem a dolgot.

(#900) #20844032 válasza geloczigeri (#891) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem csak ez itt a baj...
Megjött a samsung tab2, ezt már erről írom, és hát még az overmaxos szopás korszakában kipróbáltam egy rk3066 alapú cuccot. A 2 között jó nagy volt a sebesség különbség, de egyik sem összehasonlítható ezzel a tab2-vel. Úgy töltődnek be pl. az oldalak, hogy az kínai tab "szemmel" megdöbbentő.
Én azt javaslom, akinek egy minimális lehetősége van, inkább felejtse el a specifikációkat, és vegyen egy minőségibb cuccot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.