Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Hobbbyt válasza Krystal_s (#149) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Valami a fejedben nagyon nincs a helyén.Te jössz állandóan a Sípolással, meg a fényerővel. És már 5 milliószor felvilágosítottalak, hogy mi az igazi helyzet és ,hogy Sípolás csak a JB-nél van. (amit te mindig felhozol, de közben nem foglalkozol a JB-vel.) A gyárinál, alapnál nincs! De ezt rajtad kívül mindenki megértette. Nem tehetek róla ha ennyire nehéz a felfogásod... Olvass vissza. Megéri.

De segítek:
Itt felhoztad: (#109) Krystal_s
Itt válaszoltam, és leírtam mindent: (#112) Hobbbyt
itt megint felhoztad:(#120) Krystal_s
És itt megint felhoztad: (#144) Krystal_s

Ha meg nem kaptál egyértelmű választ, akkor az csakis a te hibád. Nem mondták még neked soha, hogy olyan a válasz amilyen a kérdés? Egy értelmi szinttel lejjebb ez a mondás úgy szól, hogy Hülye kérdésre, hülye válasz. Remélem érted.. ;)

Nem tűnt még fel, hogy 3 linkedből kettő rám mutat mikor magyarázatokra hivatkozol?
És akárhányszor olvastam el.. sosem cáfoltam meg önmagam. Mindig korrektül leírtam a hibákat, és mindig leírtam, hogy mi nem igaz. De te valahogy odáig sose jutottál el az olvasásban.

De menjünk a legelejére: Ez volt az első kérdésed, amire jött a válasz. Amiben szépen leírták, hogy mi a kb. mi helyzet. Erre a te válaszod ez.

De kiemelem a lényeget belőle.. amivel remélem sikerül gondolkodásra bírjalak.

Te kaptad válasznak:
"3. Kiadták a JB-t (4.1.1 Jelly Bean), amivel a dadogás megszűnt, cserébe folyamatosan sípol _bármilyen_ hang alatt (a billentyűzethang is ideértendő, ha be van kapcsolva) Fullra húzva a fényerőt ez megszűnik, csak épp kiég az ember szeme néha nappal is, nemhogy este. (SW hiba.)"

A fentire írtad válasznak:
"A sípolás is zavarna, mert érzékeny a fülem...a max fényerő is túlzás...
Köszi a leírást is, nekem ezek a hibák nagyon zavaróak lennének. Sajnálom, hogy még nem javították gyárilag. :\"

És mit írtál legutoljára?
Rákérdeztem a másik fórumban, hogy az ott leírt hibák azok jelen vannak-e a gyári rendszeren, amivel én megvenném a tabot. Ami tudomásom szerint 4.0.4 és nem JB meg hasonló. Egyáltalán nem foglalkoztam az azóta kiadott béta vagy akármilyen újabb Andoriddal vágod ? Írták többen, hogy a GYÁRI rendszerrel, vagyis amivel megvenném,azzal vannak az említett gondok !

Remélem már látod, hogy hol a hiba..
De tényleg nem foglalkozok veled többet, mert ahogy összeszedtem ezt a kis értelmező-szembesítő írást.. rájöttem, hogy neked már mindegy.. reménytelen vagy.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#152) Krystal_s válasza Hobbbyt (#151) üzenetére


Krystal_s
addikt

Persze, hogy rád mutatnak a linkek, mert saját magad leírtad a hibákat. :D
Most nagyon jól kiemelted a lényeget, mit kérdeztem és mit kaptam válasznak !

"Szia, Igen, ezek a hibák tapasztalhatóak. Ha feltöltöd, bekapcsolva hagyod, nem nyúlsz hozzá semmit, akkor kb. 2 nap alatt lemerül. Zavaró az igaz, tudva, hogy egyes tabok akár 2 hetet is elmennek készenlétben. Viszont, én legalábbis, belegondolva, ha dolgozni vagyok és nem vagyok itthon 11 órát, akkor tulajdonképpen mi értelme van ha készenlétben hagyom? Így olyankor kikapcsolom. Este megint kikapcsolom, alvás közben úgyse használom :) Használat közben normális ütemben merül.

SD kártyát még nem nagyon használok benne így nem érint, de ez is igaz.

A sípolás a legzavaróbb, igaz teljes fényerőnél megszűnik, na de mégis.. Úgy rossz is használni este, még a minimum is sok, meg jobban is merül. Viszont ha csak böngészésre használom akkor nincs sípolás, csak akkor ha valami ténylegesen használja is a hangot.

Kétlem hogy javították volna még ezeket, kérdéses hogy mikor fogják."

Akkor miről beszélünk ? Az eredeti rendszerre írták ezt és nem csak az utána kiadott újabb JB Androidra. Te folyamatosan a béta rendszerről beszélsz., de én azt kérdeztem, amivel kiadták és árulják. Mondtam már, hogy nem érdekel, mit lehet utána mókszerolni rajta ! Szar és kész, te használd, ahogy akarod én meg NEM ! Nem az én hibám, hogy össze-vissza irkáltok és 1-2 fanatikus védi a szart, és kikapcsolja a gépet és várja a megváltó javítást. Nem fogok olyat venni, amit még nekem kell javítgatni, hogy kegyeskedjen normálisan működni.
Azt meg mondtam, hogy fejezd be a beszólásaid, mert ha én képes vagyok megadni itt a tiszteletet még az olyan bunkóknak is, mint amilyen hangnemben te beszélsz, akkor te is tedd meg ! Minden mondatomba belekötsz, arról meg nem tehetek, hogy mindenki már össze -vissza állít mindent és tényleg nem tudom kinek lehet hinni. Az meg ,hogy saját tapasztalatból írjak ? Kösz, nem fogom megvenni az összes gépet, ezért szerettem volna tanácsot kérni, de hiába írtam, hogy nem értek az Androidos gépekhez, picit sem voltál megértő.

(#153) Krystal_s válasza Hobbbyt (#151) üzenetére


Krystal_s
addikt

Még annyit, hogy 2005 jan. óta vagyok tag és soha egyetlen egy vitám nem volt senkivel és hülyének sem néztek, (elgondolkodtató) pedig jó pár hozzászólásom és kérdésem volt már nő létemre. Mások megértették, csak te nem ? Gondolom, ha olyan buta, érthetetlen stb. lennék, mint aminek te beállítasz, akkor már másoknak is feltűnt volna.-...

[ Szerkesztve ]

(#154) Hobbbyt válasza Krystal_s (#152) üzenetére


Hobbbyt
őstag

:C
Direkt kiemeltem a lényeget, hogy megértsd.. de látom nemsikerült.

Kèptelen vagy össztenni a képeket egy nagy egésszé. Nemtudom, hogy miért nem jöttél még arra rá, hogy aki válaszolt frissítette a cuccot és a béta JB- t használja, és arról írta amit bemásoltál. Nem a gyári alap ICS-ről..

A FELE alap hiba, a másik fele nem.. de te ezt a kettőt összegyúrtad.

Mikor tanultál meg olvasni? Nem lehet, hogy abba a korosztályba tartozol akiknél próbálkoztak egy új rendszerrel? (Ami teljes egészében csődöt mondott, mert az akkori diákok egyszerűen képtelenek megérteni amit olvasnak.. ) De viccen kívül, tényleg rákéne jönni, hogy miért nem érted azt ami a napnál világosabban le van írva, és még ki is van emelve..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#155) T-bag válasza Hobbbyt (#148) üzenetére


T-bag
tag

A gyenge wifi-t nem valósznű hogy bármilyen frissítés orvosolja a 1016-on.

(#156) Hobbbyt válasza T-bag (#155) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Itt nem a wifiről van szó. Ami tényleg nem a legjobb, bár nálam centire azt hozza mint az SII. Szóval nem annyira használhatatlan mint ahogy beállítják. Mindenesetre, elküldeném egy álltalánosiskolás fizikaórára azt aki kitalálta, hogy csupafém legyen a hátlapja.. (de amúgy egy kernel picit javíthat a dolgon)

Nem védem az igazi hibák elöl.. mert nem hibátlan. Bőven nem..

Az olyan hiba ellen védem ami nincs.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#157) leone510es2 válasza Hobbbyt (#156) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Teljesen igaza van Hobbbyt-nak, nem is tudom miért vitázunk vele. Rájöttem, hogy teljesen jogosan érvelt eddig is, és bárki aki ellene volt most bocsánatot kérhetne. Olyan átgondoltan és tisztességesen magyarázta el a dolgokat, hogy sokan megirigyelhetnék..... :R

(#158) leone510es2


leone510es2
csendes tag

Jaaj bocsánat az előző hozzászólásomért, természetesen nem volt komoly, csak én is ki akartam próbálni, hogy milyen az, ha hülyeségeket írok :)

Kedves Hobbbyt, vedd észre kérlek, hogy nem ilyen stílusban kellene irkálni. Ha úgy érzed te vagy az okosabb, akkor viselkedj is úgy. Ha úgy látod hiába érvelsz bármivel, akkor hagyd az egészet. Nem kell ilyen szinten csinálni. Nem szeretnék én is idézgetni mindenfélét, nem a bíróságon vagyunk. Viszont az, hogy idegesítesz itt mindenkit azzal, hogy megmagyarázod az egyértelmű hibákat és ha valaki erre reagál (teljesen jogosan) akkor meg te vagy felháborodva. Teljesen mint az óvodában. Amikor a gyerekek azon veszekednek, hogy kinek szebb és jobb a játéka, pedig igazából mindkettő ugyanolyan játék, csak bizonyos dolgokban különböznek. Valami az egyikben jobb mint a másikban, és fordítva.
Azt meg megint nem értettem, hogy miért kell azzal érvelni, hogy nálatok legalább már jött kis frissítés és hasonlók. Igen, amivel legalább sípol a tablet. Nagyszerű! De ezt én akkor sem úgy fogom fel, hogy "jaaaj de sz*r tableted van, sípol meg minden....", mert nem a te hibád hogy fejlesztők félrészegen (vagy ki tudja hogy) kiadnak egy beta ROM-ot. Elvileg nekünk is jön a napokban egy 4.1, de ki tudja mi lesz abban, lehet hogy egy csomó hibát fog tartalmazni, nem tudom. De gondolom alig várod hogy ezen csámcsogj majd.

Ha egy normális, értelmes ember idejön a fórumba szétnézni, hogy milyen tabot vegyen és azt látja, hogy ilyen viták vannak, az szerintem nem sokat segít majd neki. Ezzel ugyanis el is vesztette a célját a fórum. Én nem vagyok őstag, meg 100 éve fórumozó, de javítsatok ki ha tévedek. Nyilván nem azt mondtam ezzel, hogy az az egyetlen célja hogy mások számára írjunk leírásokat, de nem is az, hogy oldalakat kelljen azért átugrania a kedves látogatónak, csak hogy valami értelmes infót kinyerjen. Nyilván "vitázni" is lehet, kell is, az viszi előre a dolgokat, de nem ilyen módon. És ezt nem azért írom, mert adminnak képzelem magam.

Nagyon sokféleképpen lehetne még ezt a dolgot cifrázni, de már nincs kedvem. Legyen már végre béke és ne egymás hülyeségeivel foglalkozzunk, hanem azzal, hogy hogyan hozzuk ki a tabletünkből a maximumot.

(#159) #79335424 válasza leone510es2 (#158) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nincs ezzel semmi baj. Érdemi változás, új infó sajnos nincs. Addig legalább ezzel a bohóckodással kitöltik a műsoridőt. Én jókat derülök, hogy mennyi energiájuk és türelmük van egymás győzködésére. Csak annyi lenne a kérésem, hogy az ilyen témájú írásokat lécci, mindíg OFF -ként publikáljátok, hogy első ránézésre is meg lehessen különböztetni a hasznos infótól!

[ Szerkesztve ]

(#160) Hobbbyt válasza leone510es2 (#158) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"Azt meg megint nem értettem, hogy miért kell azzal érvelni..."
Remélem ismered a feltételes módot.. mert abban használtam. Tehát egy szóval se érveltem azzal amit te a fenti bekezdésedben taglalsz.

Leírom 2 sorban az egészet. Aki nem érti, sajnálom..
Azért harcolok, hogy felfogja: Gyári állapotában ICS-vel a dobozból kivéve nem Sípol a cucc. Ahhoz, hogy Sípoljon fel kell tennie egy béta JB-t, ami semmi hivatalos helyen nincs! Kvázi dropboxból lehet letölteni.

Nem fogok csámcsogni én semmin.. nem hiszem, hogy valaha is szidtam volna a ti gépeteket.

Viszont már unom, hogy mindennap 2 olyan levelet kapok amiben el kell magyaráznom, hogy nem.. gyárilag nem sípol. És minden nyom ide vezet. Mert valótlant állít, egy ember.. és nem érti meg, hogy nem igaz amit állandóan mond,

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#161) #79335424 válasza Hobbbyt (#160) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem aki értelmes, az elsőre is vágja. Azt viszont nem értem, a többi okítását miért kell felvállalnod? Sztem ennek csak az az oka, hogy alapból szeretsz vitatkozni. Ha tévednék, akkor lenne egy javaslatom, ha már szíveden viseled a 1016 -ot ( kéretik ezt pozitív értelemben venni ). A másik topik első hsz -ébe fel kéne venni pár sort.
Ismert hibák ICS alatt.
Custom romok, alternatív megoldások.
Ismert hibák JB beta alatt.
Ez nagyon sok fórumon működik és sok magyarázástól tud megkímélni. Mennyivel eccerűbb egy keresőt nem ismerő fórumozó számára csak annyit odabökni, hogy "1.hsz. Olvass!"

(#162) Hobbbyt válasza #79335424 (#161) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Igazad, van. Nem tudom, hogy eddig miért jutott eszünkbe..
Vitatkozni meg nemkifejezetten szeretek. De az igazamat annyiban hagyni még annyira sem.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#163) Krystal_s válasza #79335424 (#159) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, ez az értetlen már betegesen fanatikus ember végig csak a SÍPOLÁST hajtogatja ;] , ami a sok hiba mellé még pluszban előjött a béta rendszerrel, de én végig az általános többi hibáról beszéltem, amik a gyári, hivatalosan kiadott rendszerrel jelen voltak és vannak is ! tényleg nem győzöm már kiemelni, leírni. ő csak sípol és sípol...
A gyenge wifi, akku merülés és sd dobálás készenlétben, ennek köszönhetően felébreszti a gépet és ki-be kapcsolgatja a kijelzőt. Ezeket a többiek írták le és ő meg idejött egy másik fórumból okoskodni, hogy márpedig azok nem komoly hibák neki. Agyilag lemaradt a sípolásnál, (gondolom már a géptől nem hall mást). Én meg ne akarjam már rendesen használni a gépet, meg minek akarok venni, kapcsoljam ki :D Hát nevetséges komolyan, jó, hogy nem mondja meg mit hogyan használjak. Igen, ostoba voltam, hogy ilyen emberszabásúval egyáltalán szóba álltam, amikor láthattam korábban is milyen hangnemben volt képes kommunikálni másokkal. Egy kis intelligenciaszint növelésre neki lenne szüksége....bár azzal születni kellett volna...

(#164) Krystal_s válasza leone510es2 (#157) üzenetére


Krystal_s
addikt

Júúj ez hatalmas...majdnem elhittem, hogy komolyan írtad. ;)

Szeretnék elnézést kérni az Off-ok miatt. Részemről több nem lesz és köszönök minden segítséget az Android rendszerrel kapcsolatban is. Sokat tanultam.

(#165) #79335424 válasza Krystal_s (#163) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó, de ezt miért írod nekem? Társaloghatunk róla, de sztem nem tudnék segíteni, mert nekem nem ez a szakmám.

(#166) Hobbbyt válasza Krystal_s (#163) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem én beszélek össze vissza.. te mondtál magad ellen. És ez szépen látszik is.. :U

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#167) csabika0001


csabika0001
senior tag

Te jó ég mi van itt. Nem tudja valaki mikor lesz 4.1 a SteelCore-ra .

(#168) leone510es2 válasza csabika0001 (#167) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Már én is várom, elvileg a napokban kéne érkeznie. Viszont tartok attól, hogy ha esetleg nem lenne jó a ROM, vagyis nekünk is generálna néhány plusz hibát, akkor hogyan tudnánk visszaállni a mostani ROM-ra. Ezt tudja valaki esetleg? Mármint abban az esetben ha az Overmax nem teszi elérhetővé a mostani verziót. Root nélkül nem lehet most teljes backupot csinálni a rendszerről ugye? Jól tudom? Vagy rá megoldás?

(#169) leone510es2


leone510es2
csendes tag

Az új videóm a működő YouTube app-ról: [link]
Az annotációk legyenek bekapcsolva miközben nézitek, azokban jelenik meg 1-2 hozzáfűznivaló.

[ Szerkesztve ]

(#170) csabika0001 válasza leone510es2 (#169) üzenetére


csabika0001
senior tag

Megkérhetnélek hogy elküldöd nekem a 408 as youtube progit ?
tothjozsef.banki@gmail.com

(#171) leone510es2 válasza csabika0001 (#170) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Felraktam a Dropbox-ra, ahol a többi cucc is van. Erre találod: [link]
Egyébként ezen az oldalon is fent van sok minden, többek között az is amit most megosztottam: [link]

(#172) csabika0001 válasza leone510es2 (#171) üzenetére


csabika0001
senior tag

Köszi ki is próbáltam tök jól megy. Szedtem már 408 ast de az nem ment.

(#173) csabika0001 válasza leone510es2 (#171) üzenetére


csabika0001
senior tag

Esetleg hasznos progikat valaki tud mondani nem vágom még annyira az androidot.
Mondjuk olyan Total Commander nincsen mint ami Windowsban is megy. Magára a felületre gondolok(alul F5,F7stb).

Jah igen egy tapasztalat: felraktam az Advanced Task Killer progit és nem semmi mit művel az aksi idővel.
Már 2,5 napja fel sem volt töltve. Igaz csak néha játszok rajta.
Minden használat után kilövök mindent a progival és így teszem aludni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#174) Gemil válasza csabika0001 (#173) üzenetére


Gemil
tag

Van Total Commander, megtalálod a Play-en...
MX Player-t szokták ajánlani.
Én Chrome-ot használok böngészésre.
Airdroid-dal tudod nyúlni Pc-ről webes felületen.
Swiftkey tablet billentyűzet.
Unified Remote PC irányításához.

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#175) #79335424 válasza csabika0001 (#173) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez így nehéz. Sok program van ugyanarra a témakörre, de mindegyik másban domborít. Ezért gyakran kell több fájlkezelő, vagy médialejátszó. Winen a TC visz mindent. Androidon már nem ennyire egyértelmű a helyzet. Pedig ez is Ghisler úr fejlesztése. Sztem a Solid Explorer jobb. Tud Samba klienst, belső hálózaton ftp szervert és kezeli az ismert felhőtárakat (Gdrive, Box, Dropbox). Médiára jó az MX, de pl. NAS -ról, wifivel sztem jobb a BS player.

(#176) #79335424 válasza leone510es2 (#136) üzenetére


#79335424
törölt tag

A jó hír, hogy a Concorde Novum topikban leírta Milu, hogyan lehet 4.1 -en megetetni Dolphinnal a Flash -t. A rossz hír, hogy persze ehhez a trükkhöz is kell a root.

(#177) leone510es2


leone510es2
csendes tag

Én ezeket szoktam használni, a telefon és tableten is:

Beautiful Widgets
Smooth Calendar
Névnap
Total Commander
QuickPic
Dolphin Browser
RealCalc Scientific Calculator
Barcode Scanner
ezPDF Reader
Mozi24
Google Maps
Google+
Springpad
MX Video Player
WhatsApp Messenger
PowerAmp
Dropbox
Box
Pure Grid calendar widget
Quicker
Instagram

(#178) leone510es2


leone510es2
csendes tag

Akkor továbbra sem tudja senki hogyan lehetne root nélkül backupot csinálni a rendszerről?? A teljes rendszerre gondolok, nem csak az alkalmazásokra. Azok nem érdekelnek igazán. A lényeg hogy egy új ROM felrakása utána (ha rossz) vissza tudjak térni a mostanira.

(#179) user123 válasza leone510es2 (#1) üzenetére


user123
csendes tag

Hali!

Billentyűzetet véletlenül nem vettél hozzá? csak arra lennék kíváncsi ezzel a modellel kompatibilis-e a 10"-os billentyűzet.

(#180) #79335424 válasza leone510es2 (#178) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root nélkül sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#181) csabika0001


csabika0001
senior tag

Írtam az Overmaxnak mikor lesz update várom a válaszukat.

(#182) rozsahegyir3 válasza leone510es2 (#10) üzenetére


rozsahegyir3
csendes tag

Sziasztok!
Ma en is szert tettem egy ilyen kutyure...
Teljesen jo a kutyu. Youtube a leirtak alapjan mukodik.
Antutu nekem 99xx lett amin csodalkoztam (htc one x 12xxx volt ics-el jbvel 149xx).
Amin latszik, hogy nem 1xxeft a kutyu. Egyszer egyszer le akad egy egy progi es nem mengy el a hiba jelentes,mert ilyenkor az aruhaz is leakad.

Egy kerdes hogyan lehet kepet berakni hatternek ugy, hogy ne kelljen kivagni.
A nagykalos idojars jelzonek mi a neve?

A billentyut en le csereltem az A.I. type re. Nekem jobbanbe jon es a telcsin is ezt hasznalom.

(#183) csabika0001


csabika0001
senior tag

Szoftver frissítés az Overmax honlapon a SteelCore gépnél , de nem a SteelCore -ra :D
[link]
Nevetséges.

(#184) csabika0001 válasza csabika0001 (#183) üzenetére


csabika0001
senior tag

Jah és valami 30mb os fájlok a kiírt 250 esek helyett lehet pár napon belül lesz valami.

(#185) leone510es2 válasza csabika0001 (#184) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Én most néztem és az a vicces, hogy ha az angol nyelvű oldalon keresztül nézed meg a DOWNLOAD fület, akkor OV-TB-09-et ír, de ha lengyel nyelve váltasz akkor már OV-SteelCore :)
Nem tudom mi a különbség. Azon belül is van sima meg SteelCore B. Na az meg mi lehet....???
Amúgy nekem rendesen a 250 Mb-ot szedi éppen. Megnézem mi van benne. Majd jelentkezem :)

(#186) leone510es2


leone510es2
csendes tag

Hiába kétnyelvű oldalon kétféle név jelenik meg, de a link ugyanarra mutat. Nem tudom fel merjem-e rakni :) Attól tartok pont most az ünnepekre lesz rossz én megőrülök....

(#187) csabika0001 válasza leone510es2 (#186) üzenetére


csabika0001
senior tag

Hát ez elég gáz a gyártó részéről.
Remélem hamarosan javítják.

(#188) leone510es2 válasza csabika0001 (#187) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Hát igen. De igazából mindegy, mert a lényeg az hogy le lehet tölteni és lehet telepíteni. Bár még most próbálom rávenni magam :) Jó lett volna olvasni egy olyan hozzászólást valahol, ahol már kipróbálták és működik. Bár azt írta az egyik lengyel srác facebookon, hogy neki ugye alapból volt rajta 4.1.1 és azon is voltak gondok a YouTube-al. Szóval nem tudom.....

(#189) csabika0001 válasza leone510es2 (#188) üzenetére


csabika0001
senior tag

Akkor picit várjunk szerintem.
Lehet jobban járunk.

(#190) #79335424 válasza leone510es2 (#188) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, pontosan milyen gondja volt, de a Youtube új verziója nem sikerült. A mini PC -inken 4.1.1 van és a topikjában sorban kérik a régebbi Youtube verziót, mert az új nem hajlandó működni. Ugyanilyen Youtube problémát láttam a Concorde -nál is.

(#191) leone510es2


leone510es2
csendes tag

Akkor ezennel jelentem hogy a frissítés sikeresen felkerült a tabletra és minden tökéletes eddig :)
A mellékelt képen látszik, hogy alapból mi van telepítve. Csak a Total Commandert raktam én, a többi már rajta volt. Látszik hogy van alapból YouTube (v4.0.23) ami tökéletesen működik, Google Talk, alapból Google+ és még egyéb finomságok. De ami a legjobb, a sebesség. Nagyon érezhető a javulás, sokkal gyorsabb lett minden. De tényleg!! Nem számítottam erre. Letesztelem mindenféle dologgal és megírom a tapasztalatokat. Egy dolog mondjuk aminek nem örülök, hogy a beépített böngésző az előző verzióban mintha kicsit jobb lett volna, valamint a Quick Controls is kicsit más lett, kevesebb az ikon. És végre van Google Now is :) Kicsit lehetne gyorsabb is, mármint miután rányomok a mikrofonra, kb 1-2 másodpercet gondolkodik, mire elkezdhetek beszélni, de a keresés és válasz adás már nagyon gyors.

[ Szerkesztve ]

(#192) #79335424 válasza leone510es2 (#191) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor a Youtube -ot ne engedd frissíteni! Nézz meg lécci egy flashes oldalt gyári böngészővel és Chrome -mal! Pl. egy [Speedtest]

(#193) #79335424 válasza #79335424 (#192) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, kifutottam az időből. Nézd meg lécci a kernel verziót is! Milyen módszerrel megy a frissítés?

(#194) leone510es2 válasza #79335424 (#193) üzenetére


leone510es2
csendes tag

A YouTube és még kb az összes többi alap alkalmazás nem jelenik meg a Play Store frissítés oldalán. Viszont ha rákeresek a YouTube alkalmazásra, akkor ott van az Update gomb is. Szóval nem nyúlok a YouTube-hoz, viszont a Maps-et frissítettem és most már ott szerepel a frissítési oldalon (mint Up to date, vagyis legfrissebb). Szóval a későbbiekben ha már lesz kb 10 alkalmazás amihez van frissítés, akkor nem lesz közötte a YouTube és lehet nyomni az Update All gombot.

A kernel verzió 3.0.8

A frissítés úgy történt, hogy a letöltött 250 Mb-os zip file tartalma ez volt:
aml_autoscript
factory_update_param.ini
U-boot-aml-ucl.bin : u-boot
uImage
uImage_recovery
Update.zip

Ezeket felmásoltam egy microSD kártyára, beraktam a slotba, restart. Volume down + Power gomb egyszerre, bejött az Overmax logo, majd az android figura és automatikusan ment is a frissítés. Nem volt semmilyen szöveg kiírva, kb 3 perc alatt végzett is, majd restart. Utána első indulás kb 3-4 perc és már meg is jelent a szép kezdő képernyő :) Viszont a Google account wizzard nem jelent meg alapból, nekem kellett manuálisan elindítani az account hozzáadását. Egyébként a nyelv alapból angol volt, nem lengyel.

A falsh persze nem működik egyik böngészőben sem. De elvileg meg lehet oldani manuálisan. Eddig sem használtam annyira, szerintem most sem fog hiányozni, de azért ha lesz kedvem utánanézek és megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

(#195) leone510es2


leone510es2
csendes tag

Még egy apróság. Az Overmax oldalán a Download résznél 2 db letöltés van. Az egyik egy sima SteelCore, a másik egy SteelCore B (halovány fogalmam sincs hogy mi lehet a különbség). A telepítési leírásban azt írták, hogy nagyon jól nézzük meg, melyik verziót telepítjük. Nekem sehol sem volt B jelzés a tableten, ezért nyilván az alapot raktam fel. Most viszont az történt a system infóban az van írva, hogy az eszköz SteelCore B.
Ki érti ezt? Most akkor erre kéne még felrakni a B-t is? Vagy csak a későbbiekben lesz ennek jelentősége? Vagy a lengyeleknél lévő verzió volt a B? Mert nekik alapból már a 4.1.1 volt. Szóval annyira ezt a részt nem értem. Leírás erről persze sehol sincs. De eddig minden tökéletes a nagyon gyors a tableten, szóval végül is nem is nagyon érdekel ha ez így marad :)

(#196) leone510es2


leone510es2
csendes tag

Hoppá! Na ez viszont nagyon nem ok. Megpróbáltam felrakni néhány játékot és nagyon durva, hogy mondjuk egyik Angry Birds sem telepíthető, mert állítólag nem kompatibilis. Pedig megvettem a Star Wars HD-t is. Az NFS Most wanted-ot is megvettem, most az sem telepíthető. Viszont az Amazing Alex az már igen. Szóval nagyon értem. Lehet mégis most kellene még telepíteni a másik, B verzióra szánt frissítést? Mondjuk az is 250 Mb, szóval nem csak apró javításokat tartalmazhat.... Valakinek ötlet?

(#197) #79335424 válasza leone510es2 (#194) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Ha manuálisan telepíted a flash -t, akkor elvileg a gyári böngészővel működnie kéne. A többire is föl lehet varázsolni, de ahhoz root kell. A kernel száma változott az ICS -hez képest? Mert a JB -nek más a kernele. Ez okozhat inkompatibilitást a Playen. Azt próbáld meg kinyomozni, hogy a tabon történő frissítés cseréli -e a kernelt! Azt nem -e egy PC -s segédprogrammal kell úgy, hogy a tabot PC -re kötöd.
Amelyik programra azt írja, hogy nem kompatibilis, azt próbáld meg manuálisan telepíteni!

(#198) leone510es2 válasza #79335424 (#197) üzenetére


leone510es2
csendes tag

A régebbi kernel verziót nem tudom. Ezt esetleg olyan tudná megmondani, aki még nem frissített, csabika0001 esetleg?? :) Megpróbálok majd manuálisan is telepíteni.

(#199) mrcruiser válasza leone510es2 (#198) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

3.0.8 a kernel verziószáma a "gyári" androiddal.

(#200) leone510es2 válasza mrcruiser (#199) üzenetére


leone510es2
csendes tag

Köszi! Azt még meg tudnád mondani, hogy a beépített böngésző milyen verziójú? Ha jól tudom csak az App Infó-ban van kiírva a verzió, ahol uninstallálni is lehet. Meg tudnád ezt mondani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.