Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32401) bobsys válasza concret_hp (#32389) üzenetére


bobsys
addikt

Talan 3 eve voltam Becsben vonattal. Nekunk kesett a Budapestre tarto vonat majd 2 orat es nekem nem ugy tunt, hogy csak a Magyarorszagro jovok vonatok azok amik kesnek.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32402) tbs válasza BlacKSouL (#32398) üzenetére


tbs
addikt

Hmmm... Azt javasolnám a teljes lekapcsolás helyett, hogy önindítózás előtt 10-15 másodpercre kapcsolja be a tompítottat, az annyit "melegít"* az akkun, hogy utána az önindítózást lelkesebben bírja. (Nyilván az indítózás előtt meg kapcsolja le. :B )

*Nyilván nem melegít, de a kémiai reakciók belendülnek.

(#32403) BlacKSouL válasza fokukac (#32399) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Továbbá hidegben sokkal nagyobb az akksik önkisülése is, ami miatt számolhatsz inkább 40-50 km igényt.
Hozzáveszed, hogy télen többet világítasz (130-150 W fogyasztói terhelés), hogy télen nehezebben indul a motor, tehát magasabb az áramfelvétele az önindítónak és hosszabb ideig, stb...

Hiába hogy nekem is 1,41 kW-os a generátorom, és kb. 1 kW-os az indítómotorom, és jó esetben 1 s-nél hosszabban nem terheli, mégis, töltés nélkül folyamatosan csökken a reggel sarukon mérhető feszültség plusz töltés nélkül. És nekem még garázsban is van, sőt, 10-12 fokra fel is tudom fűteni.

mod: ja, bocs, az indítómotornak csak a kimenő teljesítménye 1kW :) A felvett meg...

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#32404) FehérHolló válasza BlacKSouL (#32403) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerintem hidegben pont lassabban sül ki az akksi magátul, nemdeugyebár?

Skynet is real. It's called Google.

(#32405) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Farsangi csináld-magad maszk: [link]

Az egyik szemét érdemes ráfesteni a kevésbé rátermett, ámbár lelkes felhasználóknak.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#32406) BlacKSouL válasza tbs (#32402) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Autófüggő. Pl. az enyémnél határesetben az a baj, hogy annyit levenne a fényszóró, hogy az alacsony feszkónál már meg sem forgatja utána(nem forgat csak kattog).

Holló: Ezt magyarázd meg a hidegben tárolt savas ólomakkumulátoroknak is :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#32407) fokukac válasza BlacKSouL (#32403) üzenetére


fokukac
nagyúr

szia!
ha netán nincs meg a napi 50 kilométered, esetleg átugranál bebikázni Gézát..?
:D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#32408) BlacKSouL válasza fokukac (#32407) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Talán holnap megyek céges kocsival Budakalászra. Addig tudsz várni? :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#32409) parandroid válasza bandus (#32364) üzenetére


parandroid
nagyúr

Tőlem a minap megkérdezte a nagylányom, hogy miért nem akkor jöttünk ki külföldre, amikor még egészen kicsi volt, vagy mielőtt megszületett. Nem tudtam mit mondani igazából. Kicsit lelkiismeretfurdalásom volt, és úgy éreztem, tartozunk neki egy bocsánatkéréssel, hogy nem tettük. :(

Valamiért egyébként hazamenni sem nagyon van kedve egyik gyereknek sem, amikor arra kerül a sor - na jó, a nagyik kicsit azért hiányoznak. Az iskolát itt kimondottan szeretik, a nagyobbik otthon utálta (a kicsi meg még nem járt), pedig kitűnő volt.

Mit gondoltok, ha leérettségizik, esetleg le is diplomázik itt, megtanul a magyar meg a német mellé még angolul biztosan, meg valamit még valószínűleg (gimiben 2 idegen nyelvet oktatnak itt is), szerez egy szakmát, utána haza akar majd menni?

Vajon ezen elgondolkodnak nagyjaink is, amikor szétverik a felsőoktatás mellett a közoktatást is?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32410) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az E-számokról

rákkeltő: E143 E330

330 Citromsav - o_O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32411) fokukac válasza Winner_hun (#32410) üzenetére


fokukac
nagyúr

basszus.
nekem meg volt E71-em és E3200-am is.

szerencsére már mind a kettőt lecseréltem.. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#32412) concret_hp válasza Winner_hun (#32410) üzenetére


concret_hp
addikt

3 doglot mondjál amiről még nem állította valaki, hoyg rákkeltő :P

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32413) Dylen válasza Winner_hun (#32410) üzenetére


Dylen
aktív tag

Nem mind1, hogy citrommal viszed be természetes állapotában együtt mindazzal ami a citromban még van, vagy szintetikusan kikeverik neked és elnevezik E330nak.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#32414) Winner_hun válasza Dylen (#32413) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én lehetőleg kerülöm a mű dolgokat. Bár a házi bodzaszörpöt szeretem, abba kell citromsav bőven. Igaz nem napi szinten iszok olyat, sőt, nem is minden évben csinálok. De ha igen akkor aztán nyamm:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32415) VoDaFoNe válasza parandroid (#32409) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

érdekes tudod ez a dolog. és ezt most azért mondom mert végzős középiskolás vagyok.
én sosem éreztem jól magam teljesen itthon... egyszerűen kiskorom óta azt mondom hogy el akarok menni, külföldön élni. a mai napig így tervezem és már le is adtam a jelentkezésemet külföldre.

nagyon kíváncsi lennék az idei statisztikákra majd, hogy mennyi lesz a külföldön tervező továbbtanulók száma. nagyon sokat tettek azért, hogy a diákoknak el menjen a kedve az itthon tanulástól és ehhez nem kell csak egyetemre gondolni...

én szakközépiskolába jelentkeztem idegenforgalom szakra (idegenvezető, szállodás, utazásszervező stb.) bár nem akartam az lenni, de gondoltam jó azért ha van valami a kezemben. 11-es koromban közölték végleg velünk hogy NEM kapunk szakmát.. ennek ellenére a mai napig vannak ilyen jellegű óráim.
miután ebből is felháborodás lett, jött az ötlet hogy plusz óraszámban és egy 3 hónapos plusz ittmaradással (vizsgák) így megkaphatják a szakmát. hozzá kell tennem, hogy ezek a plusz "beépített" órák a 7-11 óráig vannak órarendileg.
MAJD
mikor rájöttek hogy ez mégsem jó senkinek, így a 2013-ban kezdő tanulók majd újra kapnak szakmát!

tőlünk egy csettintésre vették el. még annyi se volt, hogy az az évfolyam aki elkezdte, befejezhesse. nem...

és csodálkoznak sokszor hogy semmi kedvem itt maradni..

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#32416) tope válasza Mawyx (#32400) üzenetére


tope
addikt

Őööö, pedofilkodunk kérem ? ;] :D

Na végre a mai napnak is vége munkaügyileg.

UI: Citromsavgyár épül melletünk :U

[ Szerkesztve ]

(#32417) VoDaFoNe válasza tope (#32416) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

én még turizmus órán ülök...

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#32418) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Lehetne rosszabb is..

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#32419) fokukac válasza BlacKSouL (#32418) üzenetére


fokukac
nagyúr

hidd el nekem, lesz is... :P :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#32420) FehérHolló válasza BlacKSouL (#32418) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hol van még a tavaszi árvíz? Amikor egy kis hegyi patak elönti egész BAZ megyét járást.

Skynet is real. It's called Google.

(#32421) Viszlát


Viszlát
addikt

Nah, ugy tunik meguszom 40 perc kesessel Lutont...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32422) fokukac válasza parandroid (#32409) üzenetére


fokukac
nagyúr

(#32423) concret_hp válasza fokukac (#32422) üzenetére


concret_hp
addikt

annyira bírom az olyan több oldalas cikkeket, amikből épp 3 lényeges szót hagynak ki, ebből pl hogy mi a max pontszám ;]

egyébként az me gkülön vicces, hogy ilyen néderlandisztika-tökömtudjami jellegű szakokra meg lehet menni ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32424) FehérHolló válasza concret_hp (#32423) üzenetére


FehérHolló
veterán

500

Skynet is real. It's called Google.

(#32425) bandus válasza FehérHolló (#32424) üzenetére


bandus
veterán

ha mán itt ponthatározgatunk, megkérdem, hátha tudjátok. az augusztusban esedékes pótfelvételiken csak az adhat be jelentkezést, akit a februári alapján sehova sem vettek fel, vagy az is, aki nyáron találja ki, hogy tanulna még valamit? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32426) bubi92


bubi92
őstag

ETR monnyonle :W :W

(#32427) FehérHolló válasza bandus (#32425) üzenetére


FehérHolló
veterán

Pótfelvételire bárki jelentkezhet, de államilag támogatott helyekre ilyenkor már nem lehet. (Tehát nem kell, hogy az adott körben beadj rendes felvételire is jelentkezést, lehet csak a pótra is.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#32428) bandus válasza FehérHolló (#32427) üzenetére


bandus
veterán

köszi. hát az államis féléveket már úgyis ellőttem, nameg ki akarja aláírni a hülye szerződéseiket... :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32429) parandroid válasza FehérHolló (#32424) üzenetére


parandroid
nagyúr

Mondjuk én a saját időmből arra emlékszem, hogy a népszerű szakokra (akkoriban orvosi, állatorvosi, jogi volt a sláger, a közgazdaság még a 90-es években annyira talán nem dívott, vagy csak felénk nem volt akkora valami) nem volt elég a maximális pontszám - kellettek a pluszpontok a nyelvvizsgákért, versenyeredményekért, gyakorlatért, stb. Ehhez képest az, hogy most a joghoz nem kell a max pontszám, az nem is tűnik vészesnek. Mondjuk hogy hogyan jön össze az 500 pont, azt nem tudom, akkoriban a jegyek adták a pontok felét, a felvételi vizsga a másik felét, és ehhez jöttek az extrák.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32430) concret_hp válasza parandroid (#32429) üzenetére


concret_hp
addikt

jah a rendes helyekre valszge ígyis úgyis kell, csak a karakószörcsög alsón található bizonyára igen komoly szinvonalat képviselő "egyetemeken" kb. mindenkit felvettek már évek óta...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32431) FehérHolló válasza parandroid (#32429) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez 400+100 rendszer. Ide is kőkeményen kellenek a pluszpontok. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#32432) VoDaFoNe válasza parandroid (#32429) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

nekem eddig ilyen érettségiim vannak, és duplázós rendszert választom
emelt angol 84%x 2 + 50pont az emeltért= 218
angol célnyelvi kultúra és civilizáció középszint :80% x 2= 160
plusz pont sporttevékenység +8 pont

összesen: 386 pont..

és sehol nem vagyok...

ha nagyon jó törit írok majd és az jól sikerült mondjuk 90% akkor lesz 406 pontom...

szal annyira nem könnyű...
és nem vagyok rossz tanuló....

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#32433) NoLF válasza concret_hp (#32412) üzenetére


NoLF
addikt

Sör, sör, sör!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#32434) zolynet válasza NoLF (#32433) üzenetére


zolynet
addikt

most ittam egy pálinkát, ne ingerelj :)
mongol étterembe megyünk ünnepelni, lesz ott minden szerintem :U

Life is too short to stay stock!

(#32435) dragonfx


dragonfx
veterán

4 év után lecseérltema billentyűzetemet hehe egy ugyanolyanra reméljük tán igy pontosabban fogok tudni irni.ehhehe

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32436) BlacKSouL válasza zolynet (#32434) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mongol már nem olyan mint régen, állítólag. Én '99-2000 környékén jártam oda, akkor kifejezetten kellemes volt, magyarul nem néztek ki, ha ALL you can ettél tényleg. Azóta úgy hallom, hogy már ha másodszor fordulsz a tányérral erősen úgy néznek rád, mintha a vérüket szívnád. De azóta nem voltam, hogy ezt mondják.

Azért hiányzik Dzsingisz-kán lova, meg a pácolt muflon marinált fokhagymával és fürjtojással lepattintva a vasra... :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#32437) bandus válasza BlacKSouL (#32436) üzenetére


bandus
veterán

én egyszer sem vettem ezt észre :) pedig nem kettőt fordultam. bár mostanában inkább a trófeába megyünk, ha allyoucaneat dolgot akarunk nyomni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32438) BlacKSouL válasza bandus (#32437) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hehe :)

1, 2, és valóban: [link]

Mikor én jártam ott akkor 1990 Ft volt a hétköznap déltől-ötig, de azóta a pannonpuna elrugaszkodott, és próbálja utolérni a gyorsnaszádot, gondolom nincs infláció. Mondjuk azért jól rákészülve még a 3500 sem sok mai árakon nézve.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#32439) concret_hp válasza BlacKSouL (#32438) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem is vannak ismerőseim akiknek mondták, hoyg többször nem kellene menni :U (én mondjuk még nem voltam, de sanszos, hogy nem is megyek)

3.5K a trófea is ebédidőben ha jól vágom hirtelen, sztem nem olyan vészes, tekintve, hogy ami már nem kifőzde szint onnan 2K alatt nem jössz el bp-n sehogy sem.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32440) bandus válasza concret_hp (#32439) üzenetére


bandus
veterán

én legjobban egyébként még mindig a csarnokos cordon bleu-t szeretem, 790-ért :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32441) concret_hp válasza bandus (#32440) üzenetére


concret_hp
addikt

jó régen voltam vcs-ben melyiknél?

sch mögött a budafoki úton a little chinese a személyes favoritom (valami teniszbolt volt melette régebben)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32442) bandus válasza concret_hp (#32441) üzenetére


bandus
veterán

jaja, az a kínai még megvan. csarnok meg természetesen marika. ~4 éve járok ode, de azon kívül, hogy egyszer brassóit ettem és egyszer kijevi pulykát csak ezt :D párszáz alkalommal :D

kár, hogy megszűnt ez, az új munkahelyemnek sajnos a közelébe sem esik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32443) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

21 nap, azaz 3 hét közepesnek mondható diétája/étrend-/életmódváltása jelenleg a következő eredményeket hozta:
-6,5 kg (100 -> 93,5); 3 centivel nagyobb bicepszkerület; az ízeket 3x jobban érzem, függetlenül attól, hogy sós, édes, savanyú, vagy összetett; 3 centivel beljebb lehet húzni a derékszíjat; a kajafogyasztás úgy kb. a harmadára csökkent; több gyümölcsöt-zöldséget eszem; enyhe székrekedésem van..

Minimalizáltam a fölösleges szénhidrátbevitelt: fehér kenyér, kifli, zsömle, tészták, sütemények, csokoládé, hozzáadott cukor, lehetőleg semennyi, keményítő(rizs, krumpli) kevés, teljes kiőrlésűek kevés, ...kb.
A fenti miatt a fehérje, illetve a rostok bevitelének aránya emelkedett, párolt zöldségek, nyers gyümölcsök mennyisége nőtt.
Az ételek adagját az "addig eszek míg nem érzem hogy elég"-ről megváltoztattam a korábbinak a felére, mínusz 1 kanál.

Nem éhezek, finomakat eszem, javult az ízérzékelésem, összement a gyomrom(már a féladag is bőven elégnek érzem)
Egyetlen problémám az, hogy kefírt eszek körtével és savanyúuborkával, kávét iszok rá joghurttal és almával, savanyúkáposztát eszek olajos hallal, erős húslevest eszek meg joghurtot, és 3 naponta tudok valami outputot felmutatni, azt is csak úgy nagy küszködve. Ha sok folyadékot is iszom, akkor azt direktbe vesére kitermelem, mintha sört innék. :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#32444) fokukac válasza BlacKSouL (#32443) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem gyárilag össze van szűkülve a gyomrom, általában nem is bírok egyszerre megenni egy adagot. Nekem pont ezért nem is éri meg ilyen allyoucaneat-re menni, általában 800 Ft-ból megkajálok, de néha 400-ból is :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#32445) tildy válasza fokukac (#32422) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk azert amikor anno mi jelentkeztunk, akkor is siman volt 125-130 a ponthatar a BME-re, mikozben meg emelt matekkal is csak 120at tudtal max elerni. ( Igen, ha sportolo voltal, vagy volt nyelvvizsgad +max pontszamot , csak akkor kerultel be. ) Ugyanez volt emlekeim szerint kozgazon is. Szoval ez nem ujkeletu dolog.

PEterket: na ezen ledobbentem. Hogy megy amugy a csajoknak a nemet?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32446) concret_hp válasza bandus (#32442) üzenetére


concret_hp
addikt

tudom, hoyg megvna, múlt héten voltam ott :))

na én meg már nem is emlékszem melyiknél szoktunk enni, azaz emlékszem, csak nem tudom hogy hívják, ilyen kék felirat volt azt hiszem és egy 5-6 éve kizárólak ilyen 25-30 közti csajok adták a kaját ;] alle felőli végén, mellett valami italkimérős amellett meg ilyen halárus féle volt.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32447) Mawyx válasza BlacKSouL (#32443) üzenetére


Mawyx
senior tag

Igyál éhgyomorra gyümölcslevet vagy kávéra egy pohár vizet vagy levesre egy pohár vizet, szerintem telerakod a klotyót :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#32448) BlacKSouL válasza Mawyx (#32447) üzenetére


BlacKSouL
addikt

:N Ezeken már túl vagyok. Most ott tartok hogy Mira vagy Ferencjóska... Még nemtom melyikkel kezdjem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#32449) bobsys válasza BlacKSouL (#32418) üzenetére


bobsys
addikt

Gyere Kansasbe, reggel -8/-10 fok de tobbnyire sut a nap es eme csodas taj tarul eled

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32450) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

csütörtökön indulás Rómába.
alig várom

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.