Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) KAMELOT válasza CptAdamica (#33300) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez esetben mindent meg kell próbálni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33302) N_A_S


N_A_S
veterán

Volt egy kis időm tesztelgetni:

Ez a déjliszetáp:

Ez pedig már valahol a vége felé:
GPU-Z-vel:

És nélküle:

És egy kép a konfigról:

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#33303) N_A_S válasza N_A_S (#33302) üzenetére


N_A_S
veterán

Futtattam mégegyet kimaxolt GPU-Z értékekkel

https://tinyurl.com/phnas

(#33304) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Másik kábellel is megvolt a fagyás, szóval most vissza került a 2070, meglátjuk.

Megyen!

(#33305) eight


eight
senior tag

Üdv :)

Az itteni ajánlások alapján megadatott egy Strix LHR 3080. Van két dolog amire nem találtam sajnos megoldást, ezért segítséget szeretnék kérni.

Több mint ötven wattot eszik, amikor kb. semmit sem csinál. Ha csak egy monitort dugok rá, akkor lemegy kb. 37W-ra a fogyasztás, de nekem kellenek a monitorok. Ezzel az egésszel az a legnagyobb gondom, hogy a ventilátor állandóan megy 53% (gondolom a BIOS-ban be van drótozva, hogy - hőfoktól függetlenül - X watt felett bekapcsoljon?), de én nagyon nagyon nem szeretem ha egy PC-nek hangja van mellettem a szobában, ha nem csinálok semmit vele csak olvasom a netet. Minden más áll a házban, ez meg 3x1000rmp-vel mocorog.

A másik gondom, hogy karácsonyfa van (ami szerintem nagyon gusztustalan) és nem tudom kikapcsolni, hacsak nem telepítek valami bloatware szörnyűséget amit utána nagyon nehéz leszedni, mert mindent is felrak (olyat is amihez nincs uninstall sem). Ha kikapcsolom a ledet és leszedem a szoftvert, akkor a következő indulásnál megint karácsonyfa lesz (a gari miatt nem akarom szétszedni és lehúzni a ledet, de azért remélem nem is lesz rá szükség és van elegánsabb megoldás)

Gondolom itt több tapasztalat lesz, hogy miként tudnék elegánsan ettől a két jelenségtől megszabadulni.
Előre is köszönöm szépen.

@ForRedGlory igen, a felsorolást valami miatt leszedte az oldal, újra kellett írnom :(

@nyul105 igen quiet bios van. Most 34 fokot ír a gpu-z, mégis pörög. Csak akkor nulla, ha kikapcsolom a gépet, ilyet én már vagy egy évtizede nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#33306) ForRedGlory válasza eight (#33305) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A problémád hiányzik. :)

(#33307) KAMELOT válasza eight (#33305) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi a nagy problémád? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33308) nyul105 válasza eight (#33305) üzenetére


nyul105
senior tag

53% a minimum fordulatszám, ne próbáld alá vinni. nyilvàn van a 0, de 0 után az 53% jön. elvileg quiet biossal 55 fok alatt nem kapcsol be.
mondjuk ezt lehet te is tudtad. ennek ellenére mégis bekacsol? passz!

a karacsonyfára egy zárt oodalu ház a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#33309) N_A_S


N_A_S
veterán

A 3080 FTW3 Ultra hogyhogy csak 5%-ot enged powerlimitbe?

https://tinyurl.com/phnas

(#33310) koxx válasza eight (#33305) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A világításra armoury crate, kikapcsolod aztán törlöd a progit ha zavar.
MSI AB-ben beállítod autora a ventiket és ha nincs terhelés akkor leállítja őket. PL-t is visszaveheted meg az órajeleket mondjuk egy sima böngészéshez bár a fogyasztást ez esetben nem befolyásolja.

(#33311) eight válasza koxx (#33310) üzenetére


eight
senior tag

Ha törlöm a progit, a következő bekapcsoláskor megint égni fog a led sajnos. Én szeretem hogy ablakos a ház, szeretem látni a gép belsejét, a kábelezést, ahogy pörörgnek a ventik, stb; csak az RGB az amit nem szeretek.
Egyébként fehér a kártya és nagyon szépen mutat a lelkem a TG ablak mögött amikor nem ég rajta a led. MSI AB-ban csináltam egyedi profilt, és úgy le is állnak a ventik, csak nem értem a koncepciót: ez tényleg ennyire fapados egy kártya, hogy nem tud zero rpm-et amikor semmi dolga (talán az 580-asom volt utoljára ilyen), vagy küldjem vissza mert hibás?

[ Szerkesztve ]

(#33312) koxx válasza eight (#33311) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem is fehér strix van.
Akkor hagyd fent a progit, enni nem kér, elfér a gépen.
Tud zero rpm-et, de hát csak kell valami ahol ezt beállítod neki, nem? default honnan kéne ezt tudnia.

(#33313) eight válasza koxx (#33312) üzenetére


eight
senior tag

Köszönöm a választ .

Eddig volt evga, gigabyte, palit, msi, stb. mindegyik tudta szoftver nélkül, úgy keltek ki a dobozukból, hogy tudták maguktól:) Az a szoftver rémisztő, inkább kihagynám. Próbálom wmi-al megkeresi a ledet, ha nincs titkosítva az egész, akkor talán lehet valamit tenni, de az is lehet hogy visszaküldöm a francba ha megunom :)

(#33314) keIdor válasza eight (#33313) üzenetére


keIdor
titán

Nem tudom milyen CPU-d meg ramod van, de kicsit túltolod az armory cratetől való félelmedet. Semmit nem kér enni.
Már az összes gyártónak van sajátja és mindegyik RGB-s, ez ilyen megszoksz vagy megszöksz dolog.
Nálam a Strix alapból zero rpm-el indul, úgyhogy nálad nem stimmel valami. Nekem nem forog 2D-ben egyáltalán.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#33315) N_A_S válasza keIdor (#33314) üzenetére


N_A_S
veterán

Gondolom a sok kieg nem tetszik neki amit felpakol hogy tudja kezelni más gyártók RGB-s cuccait

https://tinyurl.com/phnas

(#33316) Shkiz0 válasza keIdor (#33314) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

2 monitor miatt eleve emelt órajelen megy tudtommal.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#33317) eight válasza keIdor (#33314) üzenetére


eight
senior tag

Üdv!

Szakmai tiszteletből és fórumtársi jóakaratból én őszíntén javaslom, hogy ha van egy kis időd, akkor kicsit mélyebben nézd meg mit csinál az a szoftvercsomag, hogy hány szolgáltatást rak fel, miket nyitogat meg és miket írogat összhalmazában.A tűzfalon/routeren is javaslom logolni milyen forgalmat produkál egészében, eseménynaplóban is leszűrhetsz utána azokra a service-kre amit találtál. Egy szóval: "horror".
Van dedikált uninstallelrje de utána még több mint egy órámba került letakarítani a szemetet a rendszerből és a registryből, már majdnem ott tartottam, hogy a tegnapi backupot visszaállítom és vesszen a mai nap, csak tünjön el és ne is lássam.

Még ha jóhiszeműen fel is tételeznénk, hogy teljesen ártalmatlan az egész és szükséges ez a sok minden, akkor sincs az az univerzum ahol ennyi mindenben ne lenne állandóan 4-5 hiba vagy probléma. Magánvélemény, de egyszerűen egy értelmetlen (és szerintem nem is ártalmatlan) bloatware borzalomról van szó.

Csak annyit szerettem volna, hogy kikapcsoljam a ledet. Végül megtaláltam az OpenRGB-t, nyílt forráskódú, működik akár Linuxba akár Windowsba bootolok, nem rondítja telibe maga alatt a rendszert, teszi amit kell.

-

A zero rpm gond okát is megtaláltam végül, ismert MSI AB probléma a 3000-es szériánál, a fejlesztő is írt róla, hogy sajnos az Nvidia nem partner a javításában. Nekem ugye újdonság volt, mert Turingról jövök, nem volt tapasztalat, minden nap tanul valamit az ember.

Csináltam egy custom profilt (nem akarok megválni az alkalmazástól, mert azzal undervoltolom a kártyát, tehát kell), most 40C alatt leáll, ahogy kell, nyugi van :K

(#33318) tupacamaru válasza eight (#33313) üzenetére


tupacamaru
veterán

Próbáld meg lehúzni a led--csatlakozót, ha nagyan zavar, más megoldás sajnos nincs.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#33319) laychi


laychi
veterán

Hali.
Ac valhalla benchmark 1440p-ben milyen fps-t kaptok?
Borderless és fullscreen mode is érdekelne, mert látom van némi eltérés.
OC eredmények is érdekelnek.
:R

[ Szerkesztve ]

(#33320) eight válasza tupacamaru (#33318) üzenetére


eight
senior tag

Köszönöm, végül találtam megoldást (@33317).
Esetleg lehet majd javasolni másnak is akinek ilyen gondja akadna a jövőben, majdnem mindent is tud állítani, nem csak Asus-t.

(#33321) laychi válasza laychi (#33319) üzenetére


laychi
veterán

Amit megfigyeltem, hogy a GPU load 95-97%, feljebb nem megy.
CPU 5ghz/4,8GHz

Fullscreen Borderless

[ Szerkesztve ]

(#33322) zebra_hun válasza laychi (#33321) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nekem nincs meg ez a játék, ha csak a bench-et le lehet tölteni, megcsinálom.
A Rebar "mellékhatása" a gpu load kevesebb kihasználtság. Így is jobb, meg nem is kepeszt 99%-on. Ezen nem tudom, csak gondolom.
FH5-nél is az van, hogy Rebar nélkül végig 99% és ~108 fps, Rebarral 88-99% között mozog, de ~120 fps. Nem melegszik annyira, nem kepeszt, mégis jobb.

(#33323) ScomComputer válasza zebra_hun (#33322) üzenetére


ScomComputer
veterán

Miért szerinted neki megvan eredetiben...ugyan már... :P

(#33324) laychi válasza ScomComputer (#33323) üzenetére


laychi
veterán

Nem az volt a kérdés, hogy eredeti e, hanem, hogy külön a benchet le lehet e szedni :P
Olvass a sorok közt! :D

(#33325) ScomComputer válasza laychi (#33324) üzenetére


ScomComputer
veterán

Tudom,értettem én dógot..már ment is neki info már.. :P :K

(#33326) zebra_hun válasza ScomComputer (#33325) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi, elindítva. Persze, eredeti akkor, amikor tisztelem a gyártót. Ahogy van ~5000 db vinyl is a falon, az is tisztelet.
A Battlefield sorozatot 2002 óta veszem, bár hozzáteszem, az újak 5Ft-ot nem érnek. 2000-ben fogadtam meg, hogy egy darabot nem veszek, mármint korongot, tartom is. A mai zenék kb annyira hulladékok, mint a játékok. Tisztelet a kivételnek, mert van.
Benchelni jó lesz :DD másra nem.

[ Szerkesztve ]

(#33327) tupacamaru válasza eight (#33320) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szuper, kipróbálom én is.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#33329) zebra_hun válasza warcat (#33328) üzenetére


zebra_hun
addikt

Itt magyar honban mikó'? :U

(#33330) warcat válasza zebra_hun (#33329) üzenetére


warcat
veterán

Sose, eleve USD=EUR már, és mi EUban fizetünk még 20-27% ÁFÁT pluszban rá
699USD 3080 MSRP európai ára már 839 €

Erre fel lehet készülni az új szériánál is ne legyen majd meglepetés, ha 4080 799 USD, akkor németeknél 949€ lesz, nálunk meg 1000€

EA: It's in the crate!

(#33331) Beaumont


Beaumont
aktív tag

Na akit érdekel uk amazonon 3080 TI-k beestek 1000 font alá a prime day alkalmával.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#33332) abridabri válasza warcat (#33330) üzenetére


abridabri
veterán

1000 eur ért én boldogan venném a 4080 at ! Olcsóbb lenne mint a 3080 volt ? Valahogy kétlem.

(#33333) omfgk válasza Beaumont (#33331) üzenetére


omfgk
addikt

480-as font mellett? Senkit. :))

(#33334) Laraxior


Laraxior
titán

'oszt van már valami kósza hír, hogy esetleg a sárga konyhai kisegítő mikor óhajtja bemutatni az új szériát, lehazudva a csillagokat is az égről? Mert gondolom megint a xx70 modell hozni fogja a mostani 3090 szintjét... negyedáron... ;]
Nah majd akkor lehet jó árú 3090-et venni :DDD Persze nem Orbániában, mert ott ugye közelíti a monopolys pénz értékét a hivatalos fizetőeszköz. ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33335) KAMELOT válasza Laraxior (#33334) üzenetére


KAMELOT
titán

Annyira xar a helyzet, hogy zároltak 416 milliárd Ft-t....maguknak :DDD
Nagyon jól tudják, hogy elk...ták.

abridabri: Szerinted egy 4080 ami gyorsabb lesz, mint a 3080 majd pont 1000€ fogják adni? Kicsi az esélye

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33336) warcat


warcat
veterán

NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti Founders Edition drops to $1599, it is now $400 cheaper than MSRP

amcsi BestBuy árulja ennyiért, viszont hivatalos forgalmazó

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#33337) laychi válasza warcat (#33336) üzenetére


laychi
veterán

És ez hol érint minket?
No-ban 2249 euro + pk.

(#33338) abridabri válasza KAMELOT (#33335) üzenetére


abridabri
veterán

Persze ,hogy nem . Én 1500-1600 € ra számítok a 4080 esetében.

(#33339) warcat válasza abridabri (#33338) üzenetére


warcat
veterán

Ez piacilag életképtelen ár, véleményem az, hogy végül mégis kivezetik a 3xxx-es szériát, 4070-et addig vagdossák míg 3080 +10% teljesítménye lesz 649 USD-ért, a 4080 meg vagy 799 vagy pedig 899$ lesz

4090: 1499$

EA: It's in the crate!

(#33340) abridabri válasza warcat (#33339) üzenetére


abridabri
veterán

Hát nem tudom, túl szép ,hogy igaz legyen amit írsz.
4080 = 3090TI ami meg 2000 EUR jelenleg , decemberben amikor megjelenik a 4080 kb 1500 lesz a 3090TI. Szóval kizártnak tartom a 899 et.

(#33341) KAMELOT válasza warcat (#33339) üzenetére


KAMELOT
titán

900$ =900€ + vám + adó + haszon.
1200€+ fog szerintem indítani.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33342) warcat válasza KAMELOT (#33341) üzenetére


warcat
veterán

Vámot, hasznot nem kell fizetni(refről van szó), de az AIB partnerek még pakolnak rá. (TUF Gaming Z +70, Strix, Suprim +120) Azért tippelek ennyit, mert továbbra is válságra és nyomott VGA piacot feltételezek

Én megint németektől fogom venni szerintem(ha jó számokat hoz). 430-450-es eurót ne várjátok meg ;]

EA: It's in the crate!

(#33343) Laraxior


Laraxior
titán

Komoly, hogy még egy Battlefield 4 is képes maxolni a VGA-t :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33344) zebra_hun válasza Laraxior (#33343) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem limitálod? Esetleg 240Hz/fps és 4k?
Én direkt eco oc-t használok, 200-230W, de ez totál kimaxolva, nincs erősebb grafikai beállítás. Ami a csövön kifér.
Érdemes megnézni, direkt vágatlan:

[BFV 1440 Maxed out]

(#33345) Laraxior válasza zebra_hun (#33344) üzenetére


Laraxior
titán

165Hz volt, de nemigen volt meg annyi FPS. 4K-ban :K (2560x1440 + 150% res scal)
Elég szép, kár hogy a járműmozgás eléggé nehézkes, minden szarban elakadnak. :(((

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33346) zebra_hun válasza Laraxior (#33345) üzenetére


zebra_hun
addikt

Áhh, értem. 165-re nem engedem el a 3080-at, mert nem tudja. Olyankor az igaz, hogy sokszor megy annyin, de úgy tapasztaltam, hogy olyankor viszont a min fps jobban inog. Ezért is maradtam a 144-nél. Bf4-nél megértem a 150%-ot, ott kell is. Bár én ezt az élsimítás dolgot megoldom egyszerűbben, nem használom a szemüvegem :DD .

(#33347) Laraxior válasza zebra_hun (#33346) üzenetére


Laraxior
titán

Valami megint bejött a win update-el, vagy nem tudom, mert az amazon New Worldje 60FPS limit ellenére 80-at tartja, ezért limitáltam riva tunerrel, de BF-hez kikapcsoltam, és úgy automatán választotta a monitor frekvenciáját.
Végülis elég a 144 is, de még a 120 is, csak a New World napi 6-8 órát fut, nem mindegy, hogy 180W-ot eszik a VGA, vagy 350-et, meg oda úgyis mindegy az FPS szám, felesleges 60 felett.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33348) zebra_hun válasza Laraxior (#33347) üzenetére


zebra_hun
addikt

6-8 órát? :)) Azt a leborult... :DD
Régi szép időkben 4-kor keltem, hogy amcsi szerókon ment a Bf még meló előtt. Du. és este szintén, csak eu... 2000-es évek eleje. (Bf1942)
Mostmeg napokig otthon sem vagyok, nemhogy gép. Változnak az idők. Nincs ezzel semmi baj, irigyellek ;)
Egyébként teszteltem ezeket magamon, 120-ra limitálva is tökéletes, döglött ló reflexeimmel nem veszek észre semmit.
Ezekkel a limitekkel nemcsak fogyasztást, hőmérsékletet nyerek, hanem stabilabb min fps-t is. 165-re van win alatt a monitor, de 1440-ben nem tudja kimaxolt grafikán. Avg is 158 körül van, de az 1% bezuhan nagyon. 100-110-ig is be tud zuhanni. 144-et linkeltem, 130-ig zuhan be max Bf5-nél. Érdekes, de ilyen. 120-nál meg abszolut nem is ugrál, minden stabil. Meg nem mondom, hogy ez 120, 144, vagy 165 fps ha nincs kiírva.
Majd a két kiszebra lesz a jövő ;) de ha csak kockulnak, kapnak a fejükre :D

[ Szerkesztve ]

(#33349) KAMELOT válasza Laraxior (#33343) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem 398W a BF4 multi ultra 4k @60hz. OC nincs.
155-195 fps között mozog.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33350) abridabri válasza Laraxior (#33343) üzenetére


abridabri
veterán

Durva ,hogy vízzel is 84C a hotspot .Meg a 450W fogyasztás is :Y Nálam a GamingX Trio (350W a max amit a biosa enged sajnos ) is tudott [2175] mhzet 100W al kevesebből .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.